Gematigd optimisme van Cham Visscherij Buitenland De kwestie der kleine partijtjes Zware ijsgang op het IJsselmeer Incidenten in de Fransche Kamer Oe Bilt seint Marktberichten Uit onze omgeving Tweede Kamer Predikbeurten De radio-ontvangst in Nederland Steun aan k'eine boeren bedrijven Correspondentie» Burgerlijke Stand van Den Helder Texelsche boot JULIANADORP IJSCLUB „JULIANADORP" Donderdagavond hield de IJsclub „Juliann dorp" hare algemeene vergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn De opkomst was zeer min te noemen, doch dat verhinderde den Voorzitter den heer J. Kossen niet om de aanwezigen welkom te heeten, en de zaken naar behoornn te be> spreken. De secretaris den heer L. Tlgrhe laar leest de notulen welke onveranderd worden Vastgesteld. De Rekening over 1936 van den Penningmeester de heer M. Minnes wordt door C. W. de Graaf en I. J. Gaa keer Pz. nagezien en in orde bevonden. Het batig saldo bedroeg totaal f 1150.54. Penning meester en commissie worden dank gezegd vor hun werk Bij de Bestuursverkiezing werd de aftredende lieer L. Tigchelnnr her kozen en neemt deze benoeming aan. Dii de rondvraag wordt in bespreking gebracht om indien het weer meewerkt, Zondag 01 Jan. n.s. een Hardrijderij voor mannen bo ven 10 jaar te houden afkomstig uit geheel Koegras en den Helder voor prijzen van f 10.- f 5.- en f 2.50 Voor toeschouwers enz. zal 10 cent per persoon verschuldigd ziin. Verder wordt be sloten dat de oude leden dit jaar vrij zijn, van contributie te betalen, terwijl de nieu we toetredende leden de volle contributie moeten betalen. Nadat nog eeniee andere za ken zijn besproken en geregeld wordt met een woord van dank de bijeenkomst dooi den voorzitter gesloten. Vereenlging voor Bijenteelt In Nederland. Alffemeene vergadering van de Afdeeling Den Helder en Omstreken van de Vereeni- ging tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land, op Dopderdagavond j.l„ in de Cbr. School aan de Kortevliet te Koegras. Een 10-tal leden hadden het Zeer koude weer en den N.O. storm getrotseerd, waarvoor de voorzitter de beer T, Speur hen bij de opening zijn dank betuigde. Bij de bestuursverkiezing wordt do voor zitter herkozen. De rekening gaf aan ontvangsten f 132.46, uitgaven f04.46, zoodnt er een batig saldo is van f38. Het jaarverslag van den secretaris was, zooals te verwachten was, dik in orde. De suikerlevering wordt dit jaar aan het bestuur opgedragen. Verder wordt nog besloten dat het bestuur dit jaar wel de regeling van de nlaaisen der bijenvolken in de Wieringermeer in orde zal maken. Niet echter het vervoer. Hierna sluiting. ANNA PAUWWNA TIJDELIJK HOOFD SCHOOL III. Tót, tijdelijk hoofd van school Til (Oost- polder) is benoemd de heer C.hr, v. d. Koik, thans werkzaam aan die school als kweeke- ling met acte. VOETBAL. Daar door het ongunstige weer de leden uit Breozand niet aanwezig waren, is de jaarvergadering van BKC tot Donderdag a.s. uitgesteld. IJS. Het ijs op het Oude Veer is niet berijdbaar, maar op de oude zwemplaats is het wel mooi. Daar wordt vandaag een baan ge maakt en houdt de vereenigiog „Eendracht maakt macht", ijs en weder dienende, Dins dag groote wedstrijden. WIEK IN VEN IJspret. Donderdag bestond reeds gelegenheid te schaatsenrijden op de ijsbaan van de ijs- club Westerland (Zoutland), doch de be langstelling was niet groot. Het stormach tige weer lokte niet uit. Het was dan ook bar weer. Binnen de poorten van de Wielerbaan was ook gelegenheid tot schaatsenrijden, doch ook hier was het zeer koud en guur. EEN AABDIGE ATTENTIE J.l. Vrijdagmorgen liet de fa. H. Wilms aan elk der arbeiders (225) welke aan de arbeidsbeurs te Hlppolvtushoef kwamen stempelen een pakje J. G. lichte Shagtabak uitreiken. Wel ijs, maar geen ijspret. Zeer velen hadden plannen gemaakt om gister. Vrijdag, eens echt schaatsen te rij den. De stormachtige wind was ook nu weer Spelbreker. De Uitgeschreven wed strijden op de Westerlander baan zijn niet doorgegaan. Schaken. Donderdagavond heeft in Concordia de Wie ringer Schaakclub een wedstrijd gespeeld tegen D.O..S. van Don Oever, waarvan de uitslag Is 102 voor Hippolytüshonf, De stand der hord-en was als volgt: W. BlaséDekker 01; HouwingBoontjes 1—0; Grootemaat—Knopmans 0—1; Hollema Brandsema 1—0; Kaleveld—Klomp 0—1; Donkerbroek—H. Smit 0—1: Groote—S. Smit 0—1; de Haan—Crommetuin 0-1; de Reu ver—Trager 0-1; Nltiehos—Knipmeijor 0 1; Zwart—Bosker 01; de Jong—Navis O—l. ZONDAG 31 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman Jeugddag. Den Oever, nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Julianadorp, nam. 7.30 uur. Ds. Van Wichon; Evangelisatie. Broezand voorm. 10 uur, do heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolvtushoef, vonrm. 10 uur. de hoer Deen. Den Oever. nam. 2.30 uur. de heer Deen. Geref. Kerk. Anna Paulownn. vonrm. 10 uur, en nnm, 2.30 uur, Cn»d i Verhavo. Oud-Geref. Gemeente. Broezand, Dinsdagavond half acht, Ds. v. d. Kraats. van Den Helder, in O. L. S. 2. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Looij, van Rotterdam. De wijze van verkiezing van de Tweede Kamer der .Staten-Generaal heeft zeker sinds het jaar, dat de roclitslrecksche verkiezin gen worden ingevoerd (1848), de gemoede ren van ons volk bezig gehouden. Toen men te onzent in 1017 kwam tot in voering van het evenredigheidsbeginsel, be- teekende dit, dat zooveel mogelii1' groepen zouden worden geroepen om de zaken des lands tnec te helper) bestieren. Vóór dien tijd kende men liet districtenstelsel, dat de min derheden in die districten machteloos maakte ook al waren ze maar enkele sommen zwak ker dan de anderen. Maar liet distrieten-stelsel, dat alleen eer- biod had voor sterke partijen, had wel dit gunstige resultaat, dat de Tweede Kamer slechts bestond uit representanten van do voornnan'Se stroomingen in het land, het geen de structuur van onze parlementaire verhoudingen vereenvoudigde. Maar of dit soort „overheersehing" billijk was, is een andere zaak. Het eerste kwart onzer eeuw heeft den feilen strijd om het algemeen even redig kiesrecht gekend, wijl een goed deel des volks veel heil verwachtte van het geven van invloed ook aan de „kleintjes". Zij be haalden de overwinning, doch de practijk heeft aangetoond, dat dit ideaal minder ideaal werd, toen de werkelijkheid zich ei- mee ging bemoeien. De evenredigheid bracht een veelheid van stommen, dewelke haar onmiskenbare schaduwzijde heeft. Dat de kwestie heden wederom tn de Ka mor voor do zooveelste maal! aan de orde verscheen, kwam omdat de Regeering het grondwettelijke artikel, bepalend, dat al onze vertegenwoordigende lichamen (dus ook Staten en Raden) „op den grondslag van evenredige vertegenwoordiging geko zen moeten worden, gdWi.lzigd Wilde zien in dier voege, dat daaraan zou worden toe gevoerd binnen door de wet te stellen grenzen." Over deze aangelegenheid heeft men van middag van gedachten gewisseld. Dat de wijziging ten slotte zal worden aanvaard, staat wel vast, hoewel de oppositie natuur lijk niet ontbrak, speciaal van den knnt dor kleine partijen. Zoo was de heer Coops vftn meening, dat de „kleine" woordvoerders mede hun nut hebben, omdat zij vaak dingen zeggen, wel ke sprekers van gróótore en groote partijen niet zeggen „uit partij-politieke overwegin gen". Was het Wonder, dat later de heer Van den Heuvel (A.B.) vroeg, of de heer Coops Zich aan het achterbaks houden van waarheden dan Wél schuldig maakt, Wijl de ander nooit gemerkt had, dat Iemand in de Kamer op dit gebied schuilevinkje speelt? Een ander wat „aanvechtbaar" argument bezigde de hoor Vliegen (S.D.), die inging op de critiek, welke o.a. tiad gezegd, dat men de evenredigheid wil gaan knotten ten oste der kinine partijen, waar men bang voor is. De lieer Vliegen nu draaide dit ftrgutneflt juist andersom en riep uit, dat de mate van evenredigheid hensch niet beslissend is voor het leven van kleine partijen, want... is de S.D.A.P, ook niet groot geworden on dnnks het feit, dat Zij ontstond onder liet districtenstelsel, dat n.b. hèeletnaal geen evenredigheid kende? Voelde de afgevaardigde niet, dat hij door dit woord de waarde van het eertijds ozo hoog verheven beginsel sterk kleineerde? Neen dan was de opmerking van minister De Wilde van meer WRarde; hij zei narae- 'iik, dat de groei van een kleine Partij toch niet allereerst afhangt van de de vraag, of Zij een zetel in het Pa'dement heeft. In dit Verband wees hij op Kuyper, die zijn groo- tpp invloed verwierf door de beroemde driestarren in „De Standaard". Do heer Vliegen Was heter op dreef toen hij wees op Engeland, dat toch ook een democratie is. doch waar men dp evenredig heirl niet kent. De afgevaardigde besloot met te zeggen dat de 8 D.A.P.versnippering van het Parlement wil tegengaan hoewel zij nimmer zal gedogen, dat de kleine nar til'-n worden gefnuikt. In dezen geest snrak evenzeer mr. .Toe- kes (V.D.) die eerbied voor de minderiie- den erlangde. Zeer verbaasd was hii om hetgeen mr. Westermnn gezegd had. Die af gevaardigde had Uitgeroepen, dat ziin per snonlijk rechtsgevoel tegen het gehodene in opstandw as gekomen, omdat men hier „een brok willekeur" zou hebben, in strijd mei het rechtsgevoel van ons volk. De heer Joekes was „in hnoge mate verrast", omdat hij dergelijke woorden nooit had kunnen beluisteren bij groenen, die den heer Wes- terman na stann. Rpn vrii uitvoerige rede hield de heer Van den Heuvel, die weinig bewondering toonde te hebben voor 't even redis kiesrecht. De heer Van den Heuvel bleek te voelen voor het Belgische kiesstelsel (provinciaal), waar hij onze regeling „uiterst-massaal en log" oordeelde. Over liet, minjsterieele antwoord op al de ze beschouwingen werd hierboven rerds iets Vermeld, Daaraan zij nog toegevoegd, dat Z.Exc. den invloed des volks zoo groot mo gelijk wil doen zijn, dat hij geneigd Is het kleine fp beschermen, doch dat zulks niet af mag leiden van het jrlonal: een goed Parlement. Nu hadden diverse critici gezpgd, dat de Begeering „een sllnksche noging" doet om de groote narijen te hevoordeelen, doch Z.Ëxe. was van meentng, dat altijd precies is ge zegd, wat de bedoeling is. De Begeering dop'-t er n'et pnn hof nvotii-ed*" U'inptrrht fo bestrijden, kreeg Mr. Joekes, die in dit On- zicht niet heelemaal gerust was geweest, te hooren, zoodat hij niet bevreesd hoefde te zijn. En htermedo was do discussie ten einde. Zoonis men weet. wordt helemaal aan het einde van de debatten over de herziening gestemd over al de paragrafen en artikelen. A.s. Dinsdag gaan we weer aan een heel ander onderdeel der Grondwetsrevisie begin nen. Afwisselend zijn de debatten Ongetwij feld in hooge mate! Radiotoestellen en distributie Volgens de voorgeschreven aangifte aan de postkantoren waren op 31 December 1930 022.228 personen in ons land in tiet bezit van een radio-ontvangtoestel. Meer dan 1-3 gedeelte v deze toestelen bevonden zich in de' drie grootste steden. Vergeleken bij den stand van 31 December 1935 is het aantel toestel bezitters toegenomen met 30.295 of ruim 5 procent. Het aantal aangeslotenen aan een radio centrale beliep op 31 December jl. 3'X).887 Vergeleken bij het vorige jaar beteekent dit een toeneming met ongeveer 3.4 procent. Het totaal aantal radioluisteraars op 31 December jl. bedroeg derhalve bijna een millioen of 116 per 1000 inwoners (op 31 December 1935, 112 per 1000 inwoners). In afwachting van de resultaten van de proeven onder leiding van het Departement van Sociale Zaken inzake de tewerkstelling van kleine boeren op het eigen bedrijf daar waar zoogenaamde „zichtbare" werkobiecfen aanwezig zijn, heeft de Minister van Land houw en Visscherij besloten een directen fi- nancieelen steun aan de kleine boeren te verleenep. Voor dezen steun komen alleen die kleine boeren inaanmerking, wier hoofd beroep in den landbouw ligt, met dien ver stande: a. dat de bedrijfsgrootte niet kleiner is dan 1 h.ft. en niet grooter dan 4.09 h.a.; b. dat zij niet aangeslagen zijn in de rijks inkomstenbelasting, gemeentofondsbelasting of vermogensbelasting. Bij de verdooling van het door den Mi nister van Landbouw en visscherij beschik haar gestelde bedrag zal onderscheid ge maakt worden naar gelang de bedrijfsgrootte van 1 tot en met 2.99 of van 3 tot en met 4,99 h.a. is. Aan heil, die een bedrijf exploi- teeren van 1 tot en met 2,09 h n„ zal een groo ter steunbedrag worden uitgekeerd, dan aan hen, die een bedrijf exploitéeren van 3 tot en met 4.90 h.a. Ofschoon op het oogenblik niet pre cies kan worden medegedeeld, hoe groot de uitkeering voor iedere groep zal zijn, kan worden aangenomen, dat voor beide groepen samen de ge middelde uitkeering zal schommelen om de f35.per bedrijf. Spoedig zullen de noodige formulieren voor de belanghebbenden ter beschikking worden gesteld, waarop de aangifte zal kunnen plaats hebben. Twee schepen vastgeraakt? Donderdagavond omstreeks tien Uur zijn de Zwolsche boot „Zuiderzee" en de Lemmer boot „Friesland" van Amsterdam vertrokken voor Zwolle en Lemmer. Den geheeiên nacht hebben zij tégen ijs ge worsteld en zijn niet verder kunnen komen dan even buiten Durgerdam De vrachtboot ..Koophandel", bestemd voor Kampen, is on derweg in het ijs vast blijven zitten. De drie genoemde booten zijn gisteren in dê Oranje sluizen teruggekeerd. De stoomboot „TJssel" en „Holland" zijn gisteravond van Zwolle en Lemmer vertrok ken, Men heeft niets meer van deze booten vernomen, zoodat zij vermoedelijk in het ijs gekneld zitten. Beweerde vliegtuiglevering Spanje brengt onrust. aan ZEELIEDENSTAKING GEËINDIGD. De leider der Amprikannsrho havenarbei ders en de secretaris van den zeeliedenbond, hebben medegedeeld, dat de onderhandelin gen die met den meest mogelijken spoed ge voerd zijn, practisch tof het einde der zee- licdenstaking hebben geleid- Bij de hervatting van de kamerzitting nam Blum, in de regeeringsbank plaats naast de minister van landsverdediging, luchtvaart en marine. De Kerillis zeide, dat hij een docu ment zou verioonen, waaruit blijkt, dat een Dewoiftne-vliegluig aan Rarcelona is gele verd op 19 Derember. He' betreft volgens hem een brief van een Eranscti vliegtuig- bestuurder die verklaard heeft, het vliegtuig te Rarcelona te hebben zien landen. De Ke- rilles zeide, dat de Spaansche militaire attaché hem had medegedeeld te kunnen be wijzen, dat'de Ernnsche rogeering vliegtui gen naar Spanje heeft gezonden. De attaché had gezegd, die bewijzen te zullen toonen bij len Duitsclien attaché. Na deze rnedcdeeling riep men aan de lin kerzijde. „dat is een scliande". De minister van luchtvaart verklaarde, dat de desbetreffende vliegtuigen Frankrijk nooit verlaten hadden. Beranger die voor de luchtvaartcommissie oen onderzoek heeft ingesteld, zeide, dat er sprake was van een ander Dewoitinn vlieg tuig geen militair toestel, dat naar het bui tenland verkocht kon worden. De Kerillis handhaafde zijn moening. Hol incident werd vervolgens gesloten, waarna de vergadering werd opgeheven. De debatten in de Kamer. levering door Frankrijk van een luchtvaart kanon. De Kerillis wil onmiddellijk hleiop antwoorden, maar dit wordt door den voor zitter niet toegestaan. Van rechterzijde wordt hiertegen gepro testeerd, de orde wordt verstoord en de voor zitter, die goon stilte herkrijgen kan, schorst de vergadering. In het vervolg van de Kamervergadering van gisteren, heeft afgevaardigde Tzard ui ting gegeven nnn de vrees dat de bewape ningswedloop nnverml|delijk tot oorlog moet leiden. Hij prijst Blum om zijn vertrouwen in de vredelievende bedoelingen van HUler Voorts wil hij de wapenfabrieken nationaii- seeren. De soeinHstlsrhe afgevaardigde Andraud hefrenrt de pessimistische woorden der oppositie nver den toestand van het leger en beschuldigt afgevaardigde de Kerillis er van. door zijn woorden in de Kamer, de Duit- srhe pers. in staat te hebben gesteld Frank rijk tn hcsrhuldigcn, de nonlnterventlo in Spanje geschonden to hebben. Ook verwijt hij de Kerillis gesproken te hebben, over uit- Bewnpening is opgedrongen. Hitler kan het bevrijdende woord spreken. Novllle Cliamherlain hoeft gisteren te Birmihgham een redevoering uitgesproken, waarin hij de buiténlandsche politiek be handelde. Hij zeide o.m. Het kortgeleden tot stand gekomen BritschItaliaansche accoord heeft veel kwade gevoelens, die ontstaan waren door onze pogingen om onze ver plichtingen volgens het Volkenbondpact te vervullen, uit den weg geruimd. Het accoord heeft een stabiliseerende uit werking gehad rondom de kusten der Mid- dellandsche Zee, Ten aanzien van Spanje zeide spreker, dat hij meent, dat er een zekere hoop bestaai op vorderingen in den zin, dien de Engel- sche regeering wenscht en in de richting van een politiek waarbij Spanje aan eigen lot overgelaten Wordt én aan eigen beslis sing betreffende de keuze van de regeering die hef wenscht, een beslissing, die waar schijnlijk noch ten gunste van de fascisten, noc)i van de communisten zou uitvallen, maar in overeenstemming zou zijn met den eigen aard van het Spaansche volk. Dank zij de gedeeltelijke ontspanning onzer ongerustheid over Spanje, -• aldus Chamberlain, „kan gehoopt worden, dat het mogelijk zal zijn de aandacht fe richten op één der voornaamste doeleinden der Brit- sche huitenlandsche politiek: het bereiken van een algemeene rege ling in Europa. Wanneer Hitler als hoofd en woordvoer der van één der machtigste en invloedrijk ste naties van Europa morgen zijn redevoe ring zal uitspreken heeft hii het in zijn macht, op belangrijke wijze bij te dragen tot deze regeling. Wanneer hij zich in staat voélt, dit te doen, bén ik er zeker van, dat zijn woorden in Engeland warm zullen worden ontvan gen." Tn het vervolg van zijn rede hesprak Cham berlain de bewapening. „Wij geven onze. krachten aan hef grootste defensieprógram- ma, dat ooit in Engeland in tijd van vrede is opgesteld en dat voor ons uitgaven met zich medebrengt van honderden millioenen nonden sterling voor wapenen en munitie, die geen enkel economisch rendement op brengen en die tot onvermijdelijk gevojg heb ben, dat onze industrieën worden afgehou den van wenschelijker werken. Ik acht dezen maatregel absoluut onmis baar. Wij hadden de keus niet. Ik geloof, dat het land er van overtuigd is, dat onze kracht die snel en dagelijks toeneemt, het. beste bolwerk is voor den vrede, dat ooit is uitge dacht, maar ik kan het niet helpen, dat ik onder den indruk hen van de ongelooflijke dwaasheid eener beschaving, die deze ver schrikkelijke lasten opstapelt, welke, wan neer niets gedaan wordt om ze te verminde ren, op fatale wijze den levensstandaard van een toekomstige generatie moeten belagen" Tenslotte wijdde spreker eenige woorden aan de monetaire verklaring der drie mo gendheden, zeggende, dat deze maatregel in do goede richting ging en dat, wanneer slechts andere maatregelen kunnen volgen, een stellige vooruitgang tot stand kan ko men ter verlichting van de handels- en va luta-beperkingen, die zooveel toevoegen aan de moeilijkheden van Europa ALKMAAR, 29 Januari. Kaasmarkt. Aangevoerd 26 stapels. Zijnde 38.000 Kg.: Fahriekskaas kleine 21.50. Boerenkaas kleine 17.50. per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 29 Januari. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 tiliis, aan bod 7550 stuks, verkocht 1720 en 3210 stuks middenprijs f 17—17.50. hoogste prijs f 19. Commissie 40 plus. aangevoerd en verkocht 180 stuks, prijs f 17 per 50 Kg, F.d. Kruid- kans, aangevoerd 200 stuks Aangevoerd totaal 7930 stuks, verkocht 3390 "n 1720 st. is 5110 stuks. Aanwezig 6 fabrieken. ALKMAAR. 29 Januari. Op_ de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 284 H L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 6 HL voer- tarwe f 7.30; 8 TLL, rogge f 0: 26 HL. gerst f 8—8.25; 126 HL. haver f 7.50-8.25. 46 HL hoonen. w.o.: nanrde f 7.25. bruine f 12— 15. citroen f 17—22. duiven f 7—7.50. witte f 2324 on tuinhoonen f 17; 28 H.L. kar- wijzaad f 20-24; 44 H.L. erwten, w.o.: klei ne groene f 9.50. grauwe f 10—24 en vale erwten f 16.50—20. Alics per 100 Kg. Handel goed. BROEK OP T.ANGENDTJK. 30 Januari. Uien 1.70—1.80. drielingen 1.20, grove I.SÖ —1.90. neon 2.—, gete kool 1.50, D. witte 1.30 NOOBDSCHARWOUDE. 30 Januari. Uien l.flO—1.80. drielingen 1.10. grove 1.90 Boode kool f 1.90—3.80, gele kool f 1.40, D. witte kool f 1.20- 1 40 WARMENHUTZEN, 29 Januari. Aanvoer: 4000 Kg. roode kool f.3.1Ó—3.40. Verwachting: Krachtige tot matige Oostelij ke wind. gedeeltelijk bewolkt, weini» of geen sneeuw, aanvangelijk streng tot matige, later matige tot lichte vorst. Verdere vooruitzichten: aanhoudende vorst Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 751, Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5V2 gr. onder 't vriespunt 22 gr. F. J. J. S, Dat u een weinig boos bent, dat uw „ingezonden" niet werd geplaatst, kunnen we begrijpen en dat u met insinuaties komt, zijn we van u gewend en dat verwondert ons dus niet. Voor plaatsing van een ingezonden stuk zijn echter twee dingen absoluut nood» zakelijk. In de eerste plaats moet de inhoud waar zijn en in de tweede plaats moet hij het algemeen belang dienen, Aan de eerste voorwaarde voldeed uw ingezonden stuk niet, omdat wij met eigen oogen geconstateerd had, dat op de plaatsen door u aangege» ven (Koningsplein), wel zand gestrooid was en dat ook de hoofdstraten daarvan voorzien waren. Het bleek ook uit uw aanvullend stukje, dat u inderdaad uw eerste epistel ge schreven had, zonder dat u Zich overtuigd had of de daarin genoemde feiten wel in over eenstemming waren met de Werkelijkheid. Ons advies, om eerst op uw flets te stap pen en daarna „in uw pen te klimmen", was dus Wel juist. Waar uw voorstelling van zaken dus in strijd was met de waarheid, kon uw stukjê ook in geen geval voldoen aan den tweeden eisch van een Ingezonden, hierboven genoemd, ni. dat het algemeen belang moet dienen. U begrijpt nu wellicht, dat wij niet anders konden handelen, dan uw ingezonden stuk niet opnemen. Achteraf zult u ons er dank» baar voor zijn. Red. Held. Court. van 29 Jan. 19.37. BEVALLEN: E. OudMoes, z. OVERLEDEN: H. J. Engel (m,), 60 jaar. G. Huissteden de Wit (m.), 58 jaar. Vanmorgen is de boot om half zeven van Den Hélder vertrokken en kwam na uur strfjd tegen het Ijs op Texel aan. De boot wordt om half elf weer in de haven van Den Helder verwacht. Vandaag zal de boot niet meer uitvaren; morgen, Zondag, vertrekt de boot weer om half 7. Vlschconserveering. Zooals men weet, zijn er te Umuiden reeds een paar inrichtingen gevestigd, welke zich bezig houden met de conserveering van visch. Dit ondernemen schijnt aansporend te werken ook op andere ondernemers, want bij de Ge meente Velsen, waaronder IJmuiden ressor teert, is weer een verzoek ingediend om tot op richting van een vischconservenfabriek aan de Loggerstraat te IJmuiden te mogen overgaan. Te IJmuiden is ook meer animo om garna» lendrogerijen op te richten. Zooals we reeds schreven, is er voor dit gedroogde product goede afzet en zal nog toe gaan nemen, wan neer de pluimveestapel weer zich gaat uitbrei den. Zwaar stormweer op de Noordzee. Nog steeds houden de berichten omtrent Zwaar stormweer op de Noordzee aan. De kot ters en schuiten hadden dus wel gelijk, dat ze de touwtjes aan den meerpaal hielden van de week. Als zelfs de trawlers moeten gaan liggen steken, is er voor de kleinere schuiten in het geheel geen gelegenheid de netten uit te werpen. De aanvoeren blijven daardoor gering en de pr(jzen hoog. Hiervan profiteerde ook weer een Deensche kotter, die ter markt kwam te IJmuiden. Het contingent voor Deensche visch was dus blijkbaar deze maand nog niet uitgeput, het geen in andere maanden in het begin daarvan reeds het geval is. Visscherij in de Waddenzee. In het overzicht van de afd. Visscherijen van het Depart. van Landbouw en Visscherij over December 1936 lezen we, dat toen de visscherij m de Waddenzee meer heeft opgebracht dan in December van 1935. Verleden jaar was de vangst 2.041.404 kilo tegen een waarde van 31.200 en in 1936 2.191 808 kilo tegen een waarde van 22.041. De vangst van bot en garnalen liet te wen- schen over. Enkele Heldersche visschers maak ten met de sardijnvangst b(j uitzondering goede vangst, maar over het geheel was ook deze vis scherij niet bevredigend.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10