Gemeenteraad /VAN HOUTFN'S ^r*r>— ,r44I CACAO a VAN HOUTEN'S KWALITEIT! f VAN HOUTEN'SB°NBONKWALITEIT 1 - KWALITEIT i Waar gaan we heen Lezing over Feestgebakjes L. ELTE - - CHOCOLADE In „De Windwijzer" Zaterdag 30 Januari 1937 Heldersche Courant Jacqueline Cv* d. Waals Juist voor Uw gezellige winteravondjes zijn onze 6 cents zoo bijzonder geschikt Niet te groot niet te kljin Niet duur en toch lijn Banketbakkker Tusschenbal Dansinstituut „Mouton" Musis Sacrum Het A.B.C.-Cabaret COR KRIGÉE, v. GALENSTR. 71 FRIESCHE DUIMPJES p. h. p. f 0.30 Heerlijke ALLERHANOE p. h. p. f 0.35 Kent U onze JODENKOEKEN Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen DF Ff)T€ H.B.C. op de kampioens' wedstrijden te Amsterdam. Goedkoop stoken Fa. H. BOOY ZOON 62 JAAR DOET MEE AAN VOLKSDANS. Oude dame verklapt het geheim van haar levenskracht. „Kruschen Salts werd mij aanbevolen door een dame van 62 jaar, die nog aan volks dansen meedoet als een jong meisjes, en wan neer men haar vraagt naar de oorzaak van haar lenigheid, antwoordt ze altijd „Kru schen" Zij adviseerde mij Kruschen Salts om van de hevige hoofdpijnen, waaraan ik leed en de rheumatische pijnen in mijn beide schouders, af te komen. Kruschen volbracht het kunststuk: mijn hoofdpijn verdween, even als mijn rheumatische pijnen." Mevr. F. B. W. Kruschen Salts is een combinatie van 6 natuur-zouten, welke Uw lever, nieren en spijsverteringsorganen aansporen tot gezonde werking. De „dagelijksche dosis" zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt Uw bloed zuiver. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende dro gisten 4 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. het bestuur in het Museum een kleine expositie van iemkerswerktuigen en bijencultuur inge richt. Op de rondleidingen, die plaats hebben op Woensdag 3 Februari 's middags half vier en 's avonds kwart voor negen en op Zondag 7 Februari 's middags half vier zal aan deze expositie de noodige aandacht besteed worden, terwijl de korte voordracht met lichtbeelden, die aan de rondleiding vooraf gaat, ditmaal over bijen handelt. Wij raden ieder aan het museum te be zoeken om deze expositie te bezichtigen en zich tijdig van kaarten voor de film te voor zien. Wij verwijzen hiervoor naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Voor den Chr. Vrouwenbond. In de bovenzaal van het Militair Tehuis aan den Kanaalweg hield gisterenavond me vrouw Lever voor een aandachtig luisterend auditorium een lezing over de dichteres Jacqueline E. van der Waals. Mevrouw Bos, voorzitster van den Chr. Vrouwenbond, van wien deze lezing uit ging, heette de spr. welkom en wees er op, dat niet alleen de kou, maar ook ziekte, het bezoek van hedenavond had beïnvloed en dat ook ziekte de oorzaak was, dat mevr. Lever, die anders in Maart voor den Vrouwenbond zou zijn opgetreden, reeds hedenavond zich beschikbaar stelde. Is dit, zoo vroeg spr. zich af, nu een tijd, om ons te gaan verdiepen in 't werk van een dichteres? En dan nog wel van een vrouw, aan wie dat, wat onze eeuw in brand heeft gezet, voorbij schijnt gegaan te zijn? Maar spr. voelde, dat Jacq. van der Waal's werk voor alle tijden is, omdat het is v a n alle tijden. Omdat alles, wat onze aarde beroert in deze jaren, toch eigenlijk den buitenkant der dingen aangaat. De mensch zelf blijft in zijn wezen dezelfde, hij heeft zijn liefde en haat, zijn ongeloof en twijfel, zijn zondeberouw en zijn bekeering. Daarvan zingt Jacq. van der Waals. Spr. wil trachten ons nader te brengen tot deze dichteres, niet zich als critica boven haar te stellen en vanuit zekere hoogte haar werk bezien. Wij weten niet veel van haar leven, en toch kennen we haar uit haar verzen beter dan we onze eigen vrienden kennen. Heel het leven van haar ziel ligt naakt en open vóór ons ih haar werk. Zoo eerlijk en zuiver zingt zij haar intiemste zielsontroeringen uit, dat we niet anders kunnen doen dan eerbiedig luisteren. Jacq. van der Waals is in 1868 in Den Haag geboren en in 1922 in Amsterdam gestorven. Zij heeft de acte L.O. behaald, later Middel baar Geschiedenis en gaf les op verschillende scholen. Dit is wat we officieel van haar we ten het vele, wat wij méér van haar weten, heeft zij ons zelf verteld in haar roman „Noortje Velt" en in haar 4 dichtbundeltjes. Zij is bij uitstek dichteres; haar eenige proza werk heeft eigenlijk de meeste waarde als autö-biographie. Spr. gaat daar uitvoerig op in en vertelt van het leven van Noortje Velt, dat Jacq. van der Waals in haar boek be schrijft en dat zoo geheel haar eigen leven is. Zelfs den naam van den held, Jaap, vinden we in een harer verzen terug. Het eerste groote verdriet in Noortje-Jacqueline's leven is het moedergemis. Na den dood van haar va der komt ze bij een tante, doch voelt zich een zaam worden. Zij krijgt een zorgvuldige op voeding, maar het moderne godsdienstonder wijs bevredigt haar niet en ze zoekt zelf bij een orthodox predikant haar bevrediging. Bij Nora, die al duidelijker Jacqueline wordt, blijft het een deinen van geloofsgolven, die afvloeien naar daden van twijfel en soms stor ten in afgronden van ongeloof. Noortje Velt heeft één groote liefde in haar leven en die liefde is niet beantwoord. Ook hierin moet Noortje Jacquline zijn, want van die liefde zingt zij in veel verzen. Spr. vertelt aan de hand van citaten, hoe Nora-Jacqueline over deze groote teleursteling weet heen te komen en zich geheel aan Gods leiding onder werpt. Ze is den weg gegaan, dien Gód haar wees. Maar ze wordt door God gezegend met den zegen van den kunstenaar. De volledige overgave van haar leven in 's Heeren hand bezingt Jacqueline (Noortje is thans verdwe nen) in hte bekende „de Herdersfluit". Zoo gaf ik gaarne wensch en wil In 's Heeren hand en hield mij stil. Zoo dan. als door een rieten fluit, Bij zwijgend eigen stemgeluid, Gods adem door mij henen blies, Hoe groote winst bij kleen verlies! Als we ons in deze dichtbundels verdie pen zeggen we op 't eind: „Wat heeft deze vrouw een lijden gekend, maar ook, wét een vreugde". En altijd weer is het God, die dit leven tot zich trekt. In haar groote aardsche liefde is ze diep teleurgesteld, toch heeft ze altijd die liefde als een schat behouden, hetgeen spr. aantoont uit een tweetal verzen der dichteres, een uit haar jonge-meisjestijd, een ander van rijpe ren leeftijd. Maar niet altijd was ze zoo blijmoedig, haar liefde heeft haar ook ontzaglijk doen lijden. Vaak ook zag ze heel haar leven doel loos en leeg; als ze wist hoe ze wél een schat van liefde bij zich droeg; maar toch met dien schat geen weg wist. Zoo heeft ze het bang gehad cn sombere nachten heeft ze slape loos doorworsteld, eer ze alles kon leggen in de handen van haar hemelschen Vader. God heeft Jacqueline het grootste geschenk van een leven wederliefde onthouden. Wie zal zeggen waarom God het deed? Was het misschien om ons te geven de erfenis van haar schoone verzen, die ze anders waar schijnlijk niet had gezongen? Zelf bekent ze, dat haar liederen uit smart werden geboren, zelfs haar luchtige liedekens. En die heeft ze er zooveel geschreven. Ze was kunstenares en een kunstenaarshart kent hoogere hoogten en diepere diepten dan het hart van den door- snee-mensch. Jacqeline kan zingen van de vreugde om... ja, in veler oogen om niets: een klein, groen weitje, midden in het bosch, een bosje groene acacia's. De grond is wit, de nevel wit. Wat wonder tooverland is dit? Wat hemel loop ik onder? Ik vouw de handen en aanbid Dit grootsche, stille wonder. Als we bedenken in welken tijd Jacqueline van der Waals leefde, dan oppervlakkig be zien verwondert ons één ding. Ze heeft heel den wereldoorlog meegemaakt en in dit werk vinden we van al dit gebeuren bijna geen spoor. Zij zingt haar eigen stemmingen dit, liet haar dan dat lijden der wereld on bewogen Gij voelt zelf, dat dit bij een diep voelende vrouw als zij onmogelijk was. Spr. heeft voor zichzelf hiervan een verklaring, doch heeft daarbij niet de pretentie, dat het de ware zou zijn. Zij citeert een sonnet, dat de dich teres maakte naar aanleiding van den Trans- vaalschen oorlog, waarvan de laatste regels luiden: Zoo dit onrecht zegevieren zoude. Mij scheen de naam bezoedeld van mijn God. En dit onrecht heeft gezegevierd en Jacqueline moest klaarkomen met het pro bleem, dat tóch de naam van God heilig was en bleef. Daar kwam in 1914 een opeenstapeling van onrecht bij. Ze heeft het nochtans klaar gespeeld vast te houden aan God. Spr. behandelde tenslotte den betrekkelijk vroegen dood der dichteres (op 54-jarigen leeftijd), en citeert enkele van haar laatste verzen, die wel tot de schoonste behooren, die zij schreef. Bij haar leven is zij weinig bekend geweest, zij was, als iemand van haar schreef „een eenzame figuur, die te laat de waardee ring vond, die wij haar niet meer onthouden mogen." En spr. eindigde met het verzoek: Ga tot deze vrouw, laat haar schoonheidsontroerin gen tot u spreken door de stille lezing harer verzen. Mevrouw Bos sprak aan het slot der bij eenkomst, die met gebed en gezang werd ge opend en gesloten, een woord van hartelijken dank tot de spreekster. Het aanvaarden van den zonnewijzer. Ter herinnering aan het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana is door het plaatse lijke Oranje-Comité aan de gemeente een zonnewijzer geschonken, welke in het plant soentje nabij den hoek van de Timorlaan en den Huisduinerweg is geplaatst en waarvan de plechtige overdracht op 7 Januari j.1. heeft plaats gevonden. In verband met het bepaalde bij artikel 171 der Gemeentewet stellen B. en W. voor deze schenking onder dankbetuiging te aanvaarden en het onderhoud van het gedenkteeken voor rekening der gemeente te nemen. In aansluiting op het vorenstaande deelen B. en W. nog mede, dat namens de organisaties van ambtenaren en werk lieden in dienst van deze gemeente als huldeblijk is aangeboden een portret van het Prinselijk Paar. B. en W. zijn voor dit geschenk, dat een plaats in het Raadhuis zal verkrijgen, eveneens zeer erkentelijk. Reclame-apparaten en Straatverlichting. B. en W. schrijven aan den Raad: In ver scheidene groote en middelgroote steden wor.1l met vergunning van het gemeentebestuur voor het aanbrengen van reclameborden, enz., ge bruik gemaakt van de masten en palen van het straatverlichtingsnet. Ook wij hebben in het afgeloopen jaar van een drietal reclame-ondernemingen het ver zoek ontvangen om de masten en palen van het electrische straatverlichtingsnet dezer ge meente voor reclame-doeleinden beschikbaar te stellen.Van de aanbiedingen, welke daartoe aan ons zijn gedaan, is die van de N.V. Tech nisch Bureau voor Algemeene Lichtreclame S. Kool Co., gevestigd te Amsterdam, in elk opzicht de meest gunstige. Voor het verkrijgen van bedoeld recht is deze firma bereid niet onbelangrijke bedragen aan de gemeente te vergoeden. Voorts zou genoemde firma zich gaarne toestemming zien verleend voor het plaatsen van papierbakken in deze gemeente, voorzien van reclameplaten, en eveneens tegen betaling van bepaalde vergoedingen. Aangezien de N.V. Technisch Bureau voor Algemeene Lichtreclame S. Kool Co. in ver schillende groote gemeenten als Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, enz., op dit gebied over een groote ervaring beschikt en er o. i. tegen het aanbrengen van dergelijke reclame-voor- werpen geen bezwaar behoeft te worden ge maakt, mits zulks in overleg met en onder goedkeuring van ons College geschiedt, hebben wij, mede in aanmerking genomen de finan- cieele baten, welke daaruit voor de gemeente kunnen voortvloeien, gemeend met meerge noemde firma in verdere onderhandeling te moeten treden. In het bijzonder vestigen wij Uwe aandacht op den inhoud van de artikelen 10 en 12 der concept-overeenkomst, waaruit U zal blijken, dat de firma bereid is jaarlijks aan de ge meente te vergoeden, voor het recht tot het aanbrengen van lichtreclamebakken en recla meborden aan de masten en palen van het electrische straatverlichtingsnet, bedragen al naar gelang den aard en de afmetingen der reclame-aparaten, varieerende van 25 tot 40 voor elk aangebracht voorwerp, en voor het aanbrengen van reclameplaten op de door haar geplaatste papierbakken een bedrag van 5 voor elke daarop bevestigde reclameplaat, een en ander ondergarantie van een totale minimum-huursom van 150 per jaar. Voorts blijkt daaruit, dat ten aanzien van de voor verlichtng bestemde apparaten, zooals de lichtreclamebakken, bovendien alle kosten,e welk verband houden met de levering van de voor de verlichting benoodigde electriciteit, als kosten stroomverbruik, aansluitkosten, e. d., door haar worden aanvaard. Op grond van het vorenstaande en onder mededeeling, dat het de bedoeling is, dat de overeenkomst wordt aangegaan voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, met stilzwij gende verlenging van jaar tot jaar, indien zij niet drie maanden vóór afloop van den oor- spronkelijken of verlengden termijn is opge zegd, stellen wij U voor daartoe machtiging te willen verleenen. Zooals in enkele advertenties in ons blad reeds is medegedeeld, geeft het Dansinstituut „Mouton" voor leerlingen en introducé's mor genmiddag tusschen 2 en 6 uur in Ca3ino, een z.g. Tusschenbal. Naar wij vernemen, zal tijdens dit bal door leerlingen van het Insti tuut gedemonstreerd worden, o.m. door een 13-jarige, die met har leeraar o.a. een En- gelsche wals zal dansen. I Men schrijft ons: Zondag jubileeren „The All-round Musi- cians". Ter eere van deze populaire Band, welke ook buiten Den Helder reeds, een zekere vermaardheid heeft verkregen, organiseert de directie van „Musis" een middag en avond met attracties. De Band speelt zoowel 's mid dags als 's avonds „Schlagers" uit een uitge breid modern repertoire. Competities voor „Tap", moderne dans- en andere prijs-wedstrijden, zoowel als dans- demonstraties, zullen het dansen afwisselen. De introducties zijn tweemaal geldig. Men leze de advertentie in de Held. Courant van gisteren. Woensdagavond in „Casino". Met betrekking tot de voorstelling, die a.s. Woensdagavond in het Casino van het A.B.C.- Cabaret gegeven zal worden, laten wij hier nog volgen eenige beschouwingen over 'dit klein-kunst-ensemble. Zoo schrijft o. a. de zeer critische „Nieuwe Rotterdamsche Courant": Vele bloemen en een stampvolle zaal, een opgetogen applaus waren een welverdiende dank van het publiek, voor dezen avond van eerste-klas kleinkunst, die zooals het een rechtgeaard cabaret betaamt de geheele gevoelsscala bespeelt, om steeds weer terug te komen tot de kern van de zaak: den almach- tigen humor. Het „Algemeen Handelsblad": Evenals het eerste programma van Gim- berg's cabaret brengt ook „Klankenparade" uitmuntende amusementskunst in verrassende verscheidenheid. Het publiek heeft ^6^- noten van kwinkslagen, paro daverend en heeft den spelers weer met een applaus hulde gebracht. Het heiligdom van den heer Van Dok. Het is nu eenzaam op den Dijk. Als je er op staat, weet je niet hoe gauw je het veege üif in veiligheid moet brengen. Wit-grauw, koud, unheimsch ligt de dijk er nu. Een enkele kokmeeuw vliegt er boven, en jé vraagt je af hoe hij er het leven afbrengt bij die 8 graden onder 0. Geen sterveling komt men hier tegen. Zelfs de vletterlui, bij de kluft van den Ouden Helder, zitten thuis achter hun potkacheltjes. En d a t wil wat zeggen! Eenzaam staat er op dien Dijk het Meteo rologisch Station, meer populair hier bekend als „De Windwijzer". Grouw en koud staat het daar, en het past in het kader van de Dijk-sfeer. Maar daarbinnen: daar zit de heer an Dok, de man die voor Nieuwediep en omge ving officieel het weer vaststelt. De heer Van Dok, een der schakels in het wereldnet der meteorologische waarnemingen. Uit den aard der zaak staan wij dezer dagen regelmatig met dezen weerprofeet, die nu eens geen brood eet, in verbinding. Wij we ten dat onze lezers iederen middag om 1 uur hun krant opslaan en dat juist nu het weer bericht een der rubrieken is waarnaar hun on verdeelde belangstelling uitgaat. In het gezellige kantoortje, waar het gas- haartje de kou tracht te verdrijven, zit de heer Van Dok. Midden tusschen de papieren, tabenen, grafieken, wonderlijke curven, en paperassen. Of er nog iets bijzonders was? Neen, alle ge gevens waren reeds verstrekt. En resumee- rende kwamen die neer op de feiten, dat de kou in Nieuwediep zich vrij constant betoonde. Vrijwel regelmatig 6 graden onder 0. En wat de windkracht betreft, deze was ook al met bijzonder wispelturig. Steeds zoowat 10. Een Ooster-storm dus. „Neen, bijzondere dingen gebeuren hier niet',, aldus de heer Van Dok, „alleen op pa pier 'zie je zoo af en toe vreemde dingen, maar anders..." Toch is er wat: „Donderdagavond vlogen er een paar wulken protesteerend over den dijk. Dat zijn je ware regenmakers en zoodoende was het niet uitgesloten, dat er nattigheid zou komen. In ieder geval kwam die niet." „Veel vogels zijn er op het oogenblik hier niét te zien," vervolgt onze zegsman. „Wel ontdekte ik een dezer dagen een paar kievieten en af en toe een enkele koet, maar overigens is het hier de eenzaamheid zelve. Een aardig tafreel, tenminste van den wal af, zag ik gis teren: toen kwam een kotter uit Je Noordzee. Dat het ding het bar te kwaad had gehad met zee en wind bleek zonneklaar uit het feit, dat de schuit tot halverwege de mast onder het ijs zat. Ze had daarbij nog een reuze kluif om tegen den storm op te tornen." Opeens herinnert de observator zich weer een bijzonderheid: Donderdag meende hij ijs-naaldjés te hebben waargenomen. „Men ziet deze zéér, zéér sporadisch. Overdag zijn ze meestal door de zon of het licht onzich'J.aar, doch des avonds lukt dat nog wel eens. Het zijn ragfijne, oneindig dunne naaldjes, die glinsterend neerkomen uit de lucht. Ik heb ze maar een paar maal, zoo ver ik kan herinneren, gezien." Als we zoo al die documenten, al die bladen papier met roode, blauwe en andersgekleurde caballistische teekens zien, informeeren wij wat hier al zoo iederen dag naar De Bilt door gegeven wordt. Dat is heel wat. Veel meer, dan een outsider zoo zou vermoeden. Zoo wordt bijv. dag in, dag uit, zonder on derbreking, dit centrum van alle Nederland- sche' weerwaarnemingen ongetelefoneerd, om 7.20 uur, om 8.50,10.20, 13.20 en 18.20. Daarbij komen dan nog de periodieke mededeelingen. Wat er opgegeven moet worden is te veel om in dit kader te noemen. Wij doen maar en kele grepen: de soort, hoogte en snelheid der wolken, de neerslag, het zicht, de windrich ting, de windkracht, de totale bewolking, de barometerstand, de temperatuur, de vochtig heid van de lucht, de zeegang, het zicht in zee, en de toestand van den grond. Over elk van deze afdeelingen en nog be langrijk meerdere verstrekt de heer Van Dok, de „kluizenaar van den Windwijzer", inlich tingen. Deze worden doorgegeven naar het centrale punt, De Bilt, waar men ze combineert met de waarnemingen van de andere posten. En ook land bij land combineert en hieruit tenslotte de weerberichten te distilleeren. Midden in het gesprek springt de heer Van Dok plotseling op. Tijd voor het doorseinen van een bericht. En even later verdiept hij zich weer in den chaos van cijfers, aanteekeningen, Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 8—10 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3fl U. Zaterdag 30 Januari. Militair TehuisSpoorstraat 8 u. „Gysbert Japicx". Musis Sacrum8 u. Propaganda-feestverga- dering afd. Centrum der Speeltuinvereeniging „Den Helder". Casino, 8.30 u. M.S.F. Bal-Masqué. Zondag 31 Januari. R. K. Volksbond, 8 u. Propaganda-avond Maria-vereeniging. Casino8—6 u. Tusschenbal Dansinstituut Mouton. Casino, 8 u. Na-avond M.S.F. Dinsdag 8 Februari. Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Heldersche Burgerwacht. Woensdag 3 Februari. Casino, 8.15 u. A.B.C.-cabaret „Klanken parade". Donderdag h Februari. Casino, 8.15 u. Concert „Winnubst". Iets fijns! Per stuk I cent. Filiaal: KONINGSWEG 2 Wintertijd. Zon Jan. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 31 7.44 16.44 10.20 22.10 4.20 16.00 Febr. M 1 7.42 16.46 10.40 22.35 4.45 16.30 D 2 7.41 16.48 11.05 23.05 5.10 17.00 W 3 7.40 16.50 11.35 23-40 5.35 17.30 D 4 7.39 16.52 12.20 6.05 18.10 V 5 7.37 16.54 0.35 13.25 6.45 19.10 Z 6 7.35 16.56 1.55 14.40 7.50 20.35 Zaterdag 30 Jan17.12 uur Zondag 31 17.14 uur i roode en blauwe streepjes. Om hem heen staan de barometers, de barografen, de thermometers en tal van andere zelf-registreerende appara ten. Doode voorwerpen?? Dat zou u maar denken. Ze leven ieder hier hun eigen leven en doen ieder hun plicht. En de heer Van Dok is hun aller vader. De man, cue ook zijn deel levert aan de weer. berichten, die dezer dagen door honderd- en honderdduizenden verslonden worden. Een kampioenstitel voor C. Boon. Wederom heeft onze plaatselijke boks- vereeniging te Amsterdam successen behaald. De vlieggewicht C. Boon werd kampioen nieuwelingen van het Westelijk district. Zijn partij om het kampioenschap tegen Weijers (Sars) werd op schitterende wijze 'door hem gewonen. Door deze overwinning plaatste Boon zich tevens in de B.-klasse van den Nederland- schen Boksbond. De lichtgewicht C. Pieterse bokste in de finale om het kampioenschap lichtgewicht tegen Selling (Sars). Het was jammer, dat Pieterse deze partij in de tweede ronde moest opgeven, daar hij zich verwondde en de dokter verder boksen niet raadzaam achtte. Zoodoende werd Pieterse, die een prachtige partij bokste, tweede prijswinnaar. De weltergewicht G. Zegwaard had een zeer zwaren avond, niet minder dan 3 maal verscheen hij in den ring. De eerste partij ging tegen Peppels (D.O.S.), deze werd door Zegwaard gewonnen door knock-out in de tweede ronde. De tweede partij om de tweede plaats, die kort op de eerste volgde, was tegen Zwart (D.O.S.). Na een extra ronde moest Zegwaard in Zwart zijn meerdere erkennen. doet man met onze ANTHRACIET ad f 1.80 per H L., franco thuis NEEMT NOG HEDEN EEN PROEF Gratis Juliana-spelen verkrijgbaar Tel. 235 en 479 MOLENSTRAAT 134

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6