K&xtitèr6a£$em,op Kloosterbaisem De strenge vorst houdt aan DE WEEK: Texel Waarschuwing Nu de vaart gestremd is De uitvoering van de Schepenwet B&Aefó/ 27 - - - - Z'l'l Sluit uw waterleiding af! Bioscoojmieum Rialto-theater. Tivoli-theaten ZAKENNIEUWS *5uuiclicï INFEITEN EN FA NT ASIEËN Zorg er voor altijd 'n pot Akker*» Kloosterbaisem in Kuis te hebben, die komt elk oogenblik van pas! Akker's Kloosterbalsem, vanouds beroemd en beproefd, bewijst U dagelijks onschatbare diensten en blijft altijd ongeëvenaard als: wond-, huid- en wrijf-middel. Want dit is 't bijzondere voordeel van Kloosterbalsem: 'n verrassend snelle wond-zuiverende en wond- heelende werking zonder littee- kens, tegelijkertijd een wondere genezende uitwerking op Uw spieren, weefsels en gewrichten. Daarom bijzonder doelmatig bij kneuzingen en andere verwondingen. Greep uil de vele verklaringen, die Ier inzage liggen: Ondragelijke brandwonden. E?.,ï®1j<TM?Se,\!er bii! ..'t Gebeurde door Kokend heete olie en mijn rechterhand was geheel en al wond. Ik huilde van de Pönen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbal sem. Hoe dat in eens heerlijk verzachtte, ik stond zelf verstomd over het wonder. .Binnen 14 dagen was mijn hand weer ge woon '.Zoo schrijft ons Mevr. H. Fr. te 's-Gr Rheumatische pijnen kwelden ouden heer van 60 jaar Hevige rheumatiek-aanvallen begonnen mijn leven te vergallen, Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend mij vertelde welke wonder baarlijke ondervindingen hij met Klooster balsem had opgedaan. Nu ik zeK dit mid del heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel". Zoo schrijft ons de Heer J. Vr. te H. Als wondmiddel onmiddellijk verzachtend en ge- P0r doos 35 cent. Potten nezend bij oude en nieuwe wonden, brandblaren, ontvellingen, snijwonden, schrammen, insectenbe- ho* voorde®iig« hei i.. ten, doorrijden en wonde- of doorgeloopen plekken. Als huid-middel bij winterhanden en wintervoeten, springende handen, uitslag, ring- en dauwworm. Als wrijf-middel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aandoenin gen, spit in den rug, spierverrekkingen, verstui kingen, heupjicht, zadelpijn, lendenpijn, enz. De derde en laatste partij om de derde plaats was tegen Brpdehorst (Krieger). Na 3 ronden van moedig boksen moest Zegwaard ook in dezen tegenstander op punten zijn meerdere erkennen. Zoo eindigde Zegwaard als 3e prijswinnaar, wat gezien zijn zware partijen, een prestatie mag heeten. E. H. Röge bokste in het weltergewicht tegen Zwart (D.O.S.) en moest na 3 ronden van fraai boksen zijn tegenstander op punten de eer laten. Hierdoor viel Röge voor verdere deelname af. De middengewicht D. de Boer bokste tegen Kesselde (Sars), doch moest reeds in de le ronde opgeven wegens zware neusbloeding, welke verder boksen onmogelijk maakte. Hierdoor viel De Boer buiten de prijzen. In den afgeloopen nacht vroor het constant ongeveer 7 graden Celsius. Ook in den afgeloopen nacht heeft het weer flink gevroren. Gisteravond was het kwik ge daald tot 6.S graad C. onder nul en zoo is het den geheelen nacht gebleven. Hedenmorgen half acht vroor het nog steeds 6.8 graad. De wind was den geheelen nacht Oost die zit dus nog steeds in den „goeden" hoek, waarbij nog komt, dat de wind kracht 6 was, d.i. dus een windsnelheid van ongeveer 12 meter per seconde. Wat de verwachting betreft, in deze geeft de barometer ons eenig houvast. Deze is n.1. zeer constant, en beweegt zich tusschen 745 en 750. Uit deze standvastigheid kan men af leiden, dat de vorst nog wel even aal aan houden. Het is wel aardig eens kennis te nemen van de daggemiddelden, welke hier op het Obser vatorium verkregen werden. 25 Januari was dat gemiddelde ,1.6 26 ff ff ff t» 28 tf m n 29 >5'7 Dit lijstje geeft een goed overzicht van de dagelijks toenemende daling van de tempe ratuur. De Directeur der Water- en Lichtbedrijven maakt in een advertentie in dit nummer het volgende bekend: Door de aanhoudende vorst zijn reeds eenige hoofdbuizen en gasaansluitingen stuk gevro ren en daar de straten tot op tamelijke diepte zijn bevroren, kan het, uitstroomende gas in dergelijke gevallen alleen in de peceelen ont wijken. Zoodra daarom gaslucht In een perceel wordt waargenomen, wordt men dringend ver zocht alle lichten en vuren te dooven, de deuren en vensters te openen en het perceel goed te ventileeren, waarna de Gasfabriek on middellijk gewaarschuwd moet worden. Men gebruike In geen geval lucifers of open lichten om het lek op te sporen, daar gas- explosie hiervan het gevolg kan zijn. WIJ BAKKEN EEN HEERLIJK KRENTENBROOD goed gevuld voor f 0.30 VOOR U Cor Krigóe - Van Qalenalraat 71 Ter voorkoming van teleurstellingen wor den de ingezetenen in een advertentie in dit nummer herinnerd aan de „Voorwaarden voor waterlevering in de Gemeente Den Helder", waarbij de aangeslotenen aansprakelijk wor den gesteld voor de financieele schade, die het gevolg is van stukvriezen der watermeters en leidingen. Men sluite dus 's avonds de hoofdkraan en laat de binnenleiding leeg loopen. „De Tuin van Allah" met Marlène Dletrich en Charles Boyer. Er zijn namen in de filmwereld, die een fascineerenden klank hebben, namen, verbon den aan personen, die een onvergetelijken indruk op ons gemaakt hebben. Niet door hun persoon alleen, maar door de gaven, waar mede zij begiftigd zijn en die hun in staat stellen Kunst te geven en te doen genieten. Ook de filmwereld, hoe versmaad ook door menigeen, kent die personen. Z ij zijn het, welke de film tot iets belangrijkers maken dan een amusement alleen, die van de film meer maken, dan een stuk celluloid, waarop een conglomeraat van beelden aaneengeregen is en waaraan dolle, onsmakelijke dan wel derbe muziekjes zijn toegevoegdWe geven toe, dat de film dikwijls niet veel meer is dan dit, maar, gelukkig, er zijn ook andere! Zoo'n uit zondering, zoo'n film-op-zichzelf, dat is „De Tuin van Allah", die dezer dagen in het Rialto-theater vertoond wordt. Zij is eigenlijk geen film, tenminste zij behoort niet in naam gelijkgeschakeld te worden met zooveel pro ducten, die denzelfden naam dragen, doch in wezen niet met deze te vergelijken zijn. „De Tuin van Allah", dat is in schilder achtige tafereelen als het ware neergepenseeld de tragiek van den jongen Trappisten-monnik, die niet langer de verleiding van het wereld- sche kon weerstaan, zijn belofte aan het Ge loof ontrouw werd en zijn klooster ontvluchtte. Het verhaal van den ongelukkige, die eens afstand gedaan had van alle wereldsche genot en die in de eenzaamheid van de woestijn, vol gens de Arabieren„den tuin van Allah", de liefde verwierf van een beeldschoone vrouw, die hij huwde en met wie hij eenige gelukkige weken beleefde. Schijnbaar gelukkige, want in zijn hart werd hij steeds gekweld door den misstap, dien hij begaan had. De roep van het Geloof werd sterker en sterker, hij streed een strijd, dien hij verliezen moesthet klooster wachtte, daar ginds in de eenzaam heidde man, die het verlaten had, keerde er, met opoffering van de groote liefde voor zijn schoone vrouw, berouwvol in terug Ziedaar, in luttele woorden, het thema van dit buitengewone United-Artists' product. Op treffende wijze worden er de hoofdrollen in gespeeld door Marlène Dietrich, die hier een schitterend bewijs geeft ook andere films te kunnen spelen, dan die, waaraan haar persoon zoo inhaerent geworden is. Nooit zagen we haar sterker in haar spel, het is een filmische gebeurtenis, haar te 5ien als liefhebben de, maar nog meer als de vrome vrouw. En door Charles Boyer, den jongen Franschman, die in het land van de onbegrensde mogelijk heden, tot een kunstenaar groeide, zooals wij er nog zelden een op het witte doek zagen. Hij is niet alleen een „waardig partner" van Marlène, hij is haar volkomen evenwaardig; sterker tegenspeler vond Marlène tot nu toe niet. Een merkwaardige film, deze „Tuin van Allah". En wat betreft het scénario, ontleend aan den roman van Robert Hichens, en wat betreft de vertolking, niet alleen van de beide genoemde sterren ,maar ook van de andere cast-leden, zooals Basil Rathbone (Graaf Anteoni), C. Aubrey Smith (Vader Roubier) en Joseph Schildkraut (Batouch), Maar dan is er nog de regie van Richard Boleslawski, die een fijn kunstzinnig gevoel verraadt in tal van détails en daar is tenslotte de weerga- looze techniek van een David O. Szlenick, aan wien we deze eerste groote, geheel gekleurde film te danken hebben. Niet steeds is de juiste toon gevonden in de kleurschakeering, maar er zijn plaatjes bij, zoo schoon, zoo vol roman tiek, dat zjj U lang zullen bijblijven. 78 minuten lang biedt deze film, waarin Kunst en Techniek elkaar zoo treffend gevon den hebben, een kunstzinnig genot. Inderdaad, een meesterwerk. In vergelijking met deze film, moest de andere, „De Roos van de Rancho", het debuut van de donkere schoonheid Gladys Swarthout, in het niet vallen, hoe waardig haar plaats ook zou zijn in elk ander programma. Wallace Beery op z'n best. Wallace Beery is een van die Amerikaan- sche stars, die zich in den loop van vele jaren zonder onderbreking op het eerste plan heeft weten te handhaven enterecht. Ongetwij feld is hij zoo niet d e beste, dan toch één der meest kunstzinnige karaktervertolkers die de U.S.A. bezit. Als men Wallace Beery zegt denkt men steeds weer terug aan die eene, grandioze ver tolking van hem in „Viva Villa", een film, zóó rauw, zóó van vleesch en bloed, als men sedert de talky in Amerika nog niet gezien had. Dat was Beery en hoewel ook het hier na komende werk steeds de sporen van zijn machtig talent droegen, het was géén Pancho Villa. En nu dan een film van het circus en weer is het Beery, geplaatst in een voor hem ideaal scénario. Het circus, helaas zoo goed als ver storven uiting van een amusement, dat alleen onze vaderen gekend hebben en dat voor deze verfilmde en blasé wereld teloor ging. Het circus met zijn bohème, zijn eigen geur en zijn romantiek. Hierin plaatste men Beery, Beery, de tem mer. Die zich als de incarnatie van de waag halzerij met een knallende en gierende zweep midden tusschen de tijgers en panters werpt. Als men hem zóó ziet, met zijn ronden kop, zijn grijns, zijn machtige figuur, ja, dan wordt Beery ook zelf een dier. Een prachtig mensch- dier: wéér, ongecompliceerd, rauw! Het is het verhaal in het genre van „Pal- jazzo". Het is af en toe wat sentimenteel en de tegenspeler is Jacky Cooper. Doch dat is allemaal tenslotte maar bijzaak. Het gaat hier om dezen filmer, dezen Yankee pur sang, die kans ziet, in een circusfilm telkenmale een spanning te scheppen, zooals men die in nog geen honderd wild-west-films te zamen te zien krijgt. Wie van een 18-karaats karakterrol houdt wie spanning wil voelen, totdat zijn nekharen rechtop gaan staan van emotiedie ga Wallace Beery zien in de film „Het Circus Komt". >n «v-- Brand nummcro 4 een oefening. Drie branden in 1 week. ^lle drie, uitgezon derd die bij den heer Bakker in de Spoorstr., niet zoo héél belangrijk, maar dan toch bran den. En gistermorgen half twaalfdaar kwam loeiend en daverend onze motorspuit door de Koningstraat gevlogen. Alles maakte ruim-baan. En wij vlogen de deur uit, met de jas half aan. En vroegen ons af: wie zou n de onge lukkige weer zijn? De ongelukkigen waren de (agenten en hun superieuren. Want ze zaten allemaal op de spuit met roode neuzen en blauwe wangen. Het was voor....;, oefening. Dc heer Groninger opent een zaak in bouwmaterialen. In het pand Kanaalweg 182, waar voorheen de bekende zaak van de firma Focke Klein gevestigd was, tegenover de H.B.S., heeft heden de heer C. Groninger een bedrijf in bouwmaterialen geopend. Daar het in kort bestek onmogelijk is pre cies aan te geven wat deze nieuwe zaak levert, zouden wij dit willen omschrijven met op te merken, dat de aannemer of bouwer hier zijn benoodigdheden kan inslaan van de fundeering tot aan de dakbedekking toe; met andere woorden ieder onderdeel, dat voor het bouwen benoodigd is. Speciaal noemen wij de groote sorteering behang, in ontelbare dessins, en voorts tegels, houtsoorten en ijzerwaren. Achter den winkel bevindt zich een machinale werkplaats, waar men in de gelegenheid is ieder soort werk in spoed-tempo klaar te laten maken. Op ieder moment van den dag is hier tevens een tim merman aanwezig. is niet alleen vervelend, maar kan ook veel geld kosten Een zakhorloge is nog steeds de beste tijdmeter. In onze öalans-opiulming vindt U bekende merkhorloges van le klas Zwitsersch fabrikaat, die voor jl bijna'/3van den normalen prijs worden J opgeruimd. De merken Union - Supra n Ster na en Omega zijn nog voorradig. Alle horloges met volledige fabrieksgarantie Het verdrinken van een lid van de bemanning van Hr. Ms. „Gelderland" De matroos C. W. vrijgesproken. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den matroos der le klasse C. W., dien de Zeekrijgsraad te Willemsoord had schuldig verklaard aan: „Het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben" (het op 15 Juli 1936 in de Roompot verdrinken van een tot de beman ning van Hr. Ms. „Gelderland" behoorenden zeemilicien-matroos der 2e klasse), en des wege had veroordeeld tot veertien dagen hechtenis. Het hof overwoog, dat het niet uit wettige bewijsmiddelen de overtuiging heeft bekomen, dat beklaagde het hem te laste ge legde heeft begaan, maar in het bijzonder niet, dat hij met zoodanige onvoorzichtigheid en zorgeloosheid en met gebrek aan de van hem als matroos der e klasse vereischte voorzichtigheid heeft gehandeld, dat hem schuld in strafrechtelijken zin kan worden verweten, en sprak hem mitsdien vrij. Tal van schepen in de Binnenhaven. Nu de vorst de vaart gestremd heeft (het N.H. Kanaal is nog maar door een smalle strook bevaarbaar, rr^ar het zal ook niet lang meer duren, of de schepen kunnen er niet meer door), zien we het ongewone verschijnsel, dat tal van schepen in de Binnenhaven ligging hebben genomen, om den dooi af te wachten. Alle „Stanfries-booten", die anders buitenom naar Harlingen varen, om vandaar hun weg verder Friesland en Groningen in te gaan, zijn gisteren en eergisteren door het N.H. Kanaal naar Den Helder gevareh en liggen bij de Koopvaardij sluizen, vergezeld van verschillen de andere schepen, die door de stremming in de haven van Harlingen, hier een gedwongen rust hebben. Het is aan het einde van de Binnenhaven een ongewoon gezicht, al die schepen en voor de ouderen onder ons roept het oude herinne ringen op aan den tijd, toen Den Helder een haven had, waar niet alleen de schepen uit het binnenland zich ophielden, maar waar tal van buitenlandsche vlaggen werden gezien. Voorbije glorie Wij namen in ons nummer van vorige week Vrijdag het artikel van den heer Stevenson op over de uitvoering van de Schepenwet, waarin het feit vermeld werd van de inbeslag name van drie visschersschepen. Het Hbld. van gisterenavond, waarin dit arti kel eveneens werd opgenomen, voegt daaraan het volgende toe van zijn Haarlemschen corr. Zijn de afgekeurde schepen nog zeewaardig De scheepvaartinspectie te IJmuiden, waar aan de keuring der visschersvaartuigen is op gedragen, heeft zich natuurlijk slechts te kwij ten van haar taak. Het al of niet verzachten van wettelijke bepalingen is niet aan haar; maar zij zou die bepalingen met te groote ge strengheid kunnen toepassen. Wij hebben den indruk gekregen, dat dit zeer zeker niet het geval is. In Juni hebben alle betrokken eigenaren van visschersvaartuigen in Den Helder een aanschrijving ontvangen, waarin op de wette lijke voorschriften gewezen werd en de raad werd gegeven de schepen vóór de keuring te doen herstellen. Daarop is niet gereageerd. De adjunct-inspecteur heeft toen, na een bespre king met den voorzitter der visscherijvereeni- gingen, in Den Helder een vergadering van belanghebbenden laten bijeenroepen, waarin hij de bepalingen der wet toelichtte en de aan wezigen op hun verplichtingen wees. Van het aantal belanghebbenden was niet meer dan de helft ter vergadering verschenen. De adjunct-inspecteur deelde ten slotte in de bijeenkomst mede, dat de schepen geleidelijk moesten worden binnen gebracht, zoodat ze vóór 1 Januari alle droog zouden staan. De keu ring zou dan kunnen geschieden. Bij dit onderzoek bleek, dat de schepen meerendeels in zeer slechten staat verkeer den. Onmiddellijk herstel kon niet verlangd worden en werd ook niet verlangd; de betrok kenen kregen drie maanden den tijd om het werk te doen uitvoeren. Als het eenigszins mogelijk was een certificaat uit te reiken, werd het gedaan. Voor 9 schepen is het ge schied, maar er zijn schepen bij, die 50 tot 60 jar oud zijn en die er zoo uitzien, dat ver gunning om uit te varen niet verantwoord zou zijn. Daar zijn er bij, die van buiten met ijzer blik wordt het genoemd beslagen zijn. Dit is op zichzelf al een fataal teeken; maar bin nenin zien de schepen er nog veel erger uit. Voor enkele van deze oude schepen is de voor herstel verleende termijn van drie maan den verstreken. Er was niets aan gedaan, dus moesten ze wel worden afgekeurd. Was dit niet gebeurd, dan zou de keuring waardeloos zijn. Men kan ten slotte wel aannemen, dat wanneer een schip, nadat bij de keuring zoo veel mogelijk tegemoetkoming Is betracht, toch wordt afgekeurd, niet meer zeewaar dig is. Op dit verloop valt dus niets aan te merken, hoezeer de gevolgen voor de visschers ook te betreuren zijn. De uitkomst voor de visschers zal dus niet moeten worden gezocht In uitstel of wijziging van de keuring en uitstel van de noodzakelijke reparaties indien ze nog mogelijk zijn maar In hulp van de betrok kenen op een andere wijze. Het gemeentebe stuur van Den Helder is van den loop van zaken op de hoogte; mogelijk kan zijn bemid deling en medewerking een bevredigend resul taat brengen. Haven van Nieuwediep Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen 't Engelsche s.s. „Maris", Kleinkunst van den zelfkant. Met volgebraste zeilen zijn we het tweede en laatste deel van ons plaatselijk winter seizoen ingegaan, dét deel, waarin onze society nog éénmaal kan schitteren en flon keren aan het firmament van privé-avondjes, abonnements voorstellingen, „kleinkunst"- avonden (die men in Den Helder vele telt...) en andere uien en uitjes, die deze oude vestingstad in rijke hoeveelheden bezit. Het is echter niet ALTIJD verheffend wat men op deze en dergelijke avonden mee maakt. Integendeel, er loopt naast het weinige koren veel kaf mee, al schijnt steeds door het overgroote deel van ons publiek ook het kaf nogal eens op prijs gesteld te worden. Nu we toch dit eenigszins wrang-smakende onderwerp beetgepakt hebben lijkt het ons niet overbodig onze teleurstelling te uiten over de deze week gegeven VAR A-avond in Casino. De Vara pleegt zich zelve gaarne aan te dienen als een cultureele omroep en inderdaad reserveert deze vereeniging een niet gering deel van haar programma's aan de verheffing van het volk. Dat kunnen zelfs tegenstanders niet ontkennen, zei de bekende propagandist, de heer Hoff, deze week en wij kunnen het slechts onderschrijven. Maar dubbel en dwars jammer was het daarom, dat de cabaret-avond allesbehalve in het teeken der volks-opvoeding stond, ook als was het dan „maar" cabaret, dat be- teekent klein-kunst. We kunnen ons niet herinneren ooit zoo'n avond bij de VARA meegemaakt te hebben. Willem van Iepen- daal leidde het geval en wij kunnen ons petje niet voor hem afnemen. Integendeel, zijn wijze van optreden was volkomen shocking, iets wat totéél buiten den VAR A-geest viel en hoewel er veel gelachen is, hebben wij toch ook wel andere klanken opgevangen. Persoonlijk was voor schrijver dezes van Iependaal een ontgoocheling. In hem ver meende hij den idealist te zien. Een persoon lijkheid als Den Doolaard, Jef Last. Bij de eerste „grappen" bleek het anders te zijn. Een cabarettier, vrijwel zonder talent en met een even goedkoope als ordinaire tendenz. Klaagden wij in de vorige beschouwing onzen nood over de schandelijke verguizing van de Grote Kunst in onze gemeente met betrekking tot de uitvoering van Haydn's „Schöpfung", onze woorden werden onder streept door de opkomst des Zondags erna voor de Louis Davids Revue. Casino was goeddeels uitverkocht en de menschen waren bijzonder enthousiast. Er is even veel als hard gelachen, zoodat men zijn geld vast en zeker niet zal betreuren. Daarvan niet. Als hij morgen weer komt is het weer vol! En toch... en toch... wij vonden het ditmaal de oude Davids niet. Ook hij was wat men noemt „shocking" en dat meer dan één keer. Dat is heel jammer, want Davids geldt en gold toch steeds voor een waar kunstenaar in zijn branche en nimmer hebben wij hem zijn kracht zien zoeken in grofheden en Te peperig gekruide Witze. Was dit slechts een voorbijgaand en minder- gelukkig intermezzo in 's-heeren David's zoo succesrijken loopbaan of... Doch neen, daaraan kunnen wij niet gelooven! Te Utrecht is bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift: Eth- nologische Studie betreffende de Indonesische slavernij als maatschappelijk verschijnsel, de heer A. H. Ruibing, geboren te Texel. BURGERLIJKE STAND van 23 tot en met 29 Jan. 1937. GEBORENAnna IJsbrandina Margaretha, d. v. C. Barhorst en T.' Witte; Gerard, z. v. A. J. Eelman en K. K. v. Wiere; Mariejan Onne, z. v. J. Zuidstra en T. Vleeschouwer; Wilhelmina Anna, d. v. M. Spigt en I. Smit. ONDERTROUWD: P. v. Lijten en C. A. Buijs. GETROUWD: J. D. Blom enT. Bruin. OVERLEDEN: G. Dros, 59 jaar; J. C. Hol, 90 jaar; M. T. Witte, 2 jaar; S. Selser, 71 j.; T. Drijver, 36 jaar; G. Keijser, 63 jaar. Gevonden voorwerpen; 1 rijwielplaatje, witte kindervacht en 1 sleuteltje. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok (Maandcollecte) De Waal, n.m. 7.30 uur, Ds. Kok Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 en n.m- 7 uur, Ds. Salm. (Onder beide diensten maandcollecte). Oudeschild, n.m. 7.30 uur, Ds. Scholte Jeugddag Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Dr. Vis Den Hoorn, v.m. 10 uur Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den B u r.g, (Geb. FaDfare) v.m. 10 uur Ds. v. d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Wouda Oosterend, v.m. 10 uur, Cand. Wouda n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 2.45, Ds. E. Kok

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7