Binnenland Is onze boerenstand de dupe? Geen beleediqinq van Hitier B L E K Ernstig verkeersongeluk Een merkwaardig jubileum Het onderwijs aan de H.B.S. Het raden van voetbal uitslagen v Zijn moeder mishandeld Kwakzalver veroordeeld Hollandsche meisjes op de prikslede De toestand in de Amsterdamsche haven Rie Mastenbroek heeft moeilijkheden Van de monopoliseering der export van gecondenseerde melk. Het Hbld. komt nogmaals terug op de kwestie der export van gecondenseerde inelk waarover ook wij eenigen tijd geleden en kele opmerkingen plaatsten. Het wordt meer en meer duidelijk, dat de export in handen is gelegd van een zestal uitverkoren fabrieken, met voorbijgaan van anderen, welke minder dicht bij het vuur zaten. Het blad rakelt de affaire weer op naar aanleiding van de behandeling der kwestie in het Britsche Lagerhuis. De nationaa 1 -conservatieve afgevaardigde voor Huil, de heer Richard K. Law, stelde de volgende vraag: MINISTER DECKERS. „Is het den president van den Board of Trade bekend, dat groote moeilijkheden zijn veroorzaakt aan firma's te Huil en in andere deelen van het Ver. Koninkrijk door de actie van de Nederlandsche regeering, welke den uitvoer van mager gecondenseerde melk naar Engeland verbiedt, uitgezonderd op voorwaarde, dat het aantal Britsche firma's die den invoer van dit Nederlandsche pro duct behandelen, wordt verminderd. Heeft de Board of Trade te eeniger tijd stappen gedaan bij de Ned. regeering ter zake en zoo ja, wat was de aard dier stappen". Dr. Burgin heeft daarop het volgende ge antwoord „Als onderdeel van de regelingen, die in bespreking zijn geweest in zake de controle op verschepingen van gecondenseerde melk naar Engeland, .werd aan de. Nederlandsche regeering gevraagd, om dusdanige stappen te nemen, dat deze een effectieve uitvoering zouden verzekeren van elke afzet-overeen- komst tusschen de Engelsche fabrikanten en de importeurs. „Het was naar ik verneem, onmogelijk be vonden, om een vorige overeenkomst te doen naleven, vanwege het feit. dat de handel onvoldoende was georganiseerd. „De Nederlandsche regeering heeft daarom maatregelen genomen, om het aantal agen ten, aan wie de verschepingen worden ge consigneerd, te benerken. doch volgens mijn informaties zullen alle geregelde importeurs hun aandeel krijgen in den invoer." Uit deze verklaring van den Engel- schen minister bliikt dus ten derden male, dat Engeland aan Regeerings- commissaris Louwes géénerlei voor waarde heeft gesteld (zooals steeds In de Ned. communique's is beweerd) nopens organisatie der agenten, na hun aantal te hebben verminderd (tot zes). De volle verantwoordelijkheid voor de wijze, waarop Nederland is tege moet gekomen aan Engelands ééni- gen eisch of voorwaarde (een ver koopovereenkomst, die zal worden nagekomen), komt dus neer op de Nederlandsche regeering, allen com- muniqué's ten spijt! Het zou thans interessant zijn, zegt het blad, om van minister Deckers te vernemen, wie dan wèl de voorwaarde van zes agenten en niet meer b.v. 12 heeft gesteld. Volgens den Board of Trade zie de ver klaring van 26 November is liet liet En- gelsch-Nederlandsche Comité geweest, dat deze voorwaarde heeft gesteld, dus de zes uitverkoren Engelsche agenten en hun zes gelukkige Nederlandsche fabrikanten zélf. Wonder...! Wij moeten voorshands aannemen, dat Regeeringscommissaris Louwes en mèt hem minister Deckers zich verschqlen hebben achter een voorwaarde, die niet ge steld was door de Engelsche regeering, maar door de aspirant-bevoorrechten, dus de be langhebbenden zélf! Indien minister Deckers ten langen leste zou overgaan tot beantwoording van deze vraag 7011 hij wellicht tevens kunnen aan geven. wélke Engelsche functionaris beeft gedreigd met een prohibitief invoerrecht op onze melkproducten, benevens, van welken datum het advies dateert van de Import Duties Advisorv Commitee. waarmede in de communiqués is geschermd. Misschien óók het comité van aspirant-uitverkorenen? Men bedenke bierbij, dat Ned. 85 levert van èlle in Engeland ingevoerde magere con dens. Van te méér belang is heit, dat van Nederlandsche zijde een officieele uiteenzetting van de toedracht van zaken zal volgen, omdat naar wij vernemen, zegt het Handelsblad ook in het Lagerhuis deze zaak opnieuw zal worden aan gesneden. Zij moet worden uitge zocht tot op het been, zooals wij reeds eenige malen eerder betoog den. Tenslotte wijzen wij er op, dat steeds meer komt vast te staan, dat de door het bedrijfs leven unaniem (de bevoorrechten daargela ten) gewensc.hte oplossing op geen enkel bezwaar kan stuiten, wat betreft het vol doen aan Engeland's eisch (een verkoops- overeenkomst, die wordt nageleefd). Deze oplossing is: beperking der te organiseeren agenten niet tot zes. maar tot 12, omdat in dat geval kan worden voldaan aan he<t prin cipe: elke fabriek of exporteur zijn eigen, ééne agent, die dan tevens, in onderling overleg, meer dan één principaal mag ver- t ege n woord igen Engeland vindt dit goed: het bedrijfsleven vindt het goed; verschil in controleerbaar heid bestaat principieel niet; alleen „de zes" en de Regeeringscommissaris zijn er tegen... DE NIEUWE WEG ALKMAAR—SCHAGEN. Aanbesteding van een deel van het werk. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben gisteren aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg AlkmaarSchagen tus schen de Ringvaart van den Heerhu- gowaard bij het Niedorper Verlaat en de Weelbrug, alsmede het aanleggen van de fundeering van de rijbaan in die aarden baan, benevens het verleggen van een gedeel te van de Ringvaart van de Heerhugowaard bij het Niedorper Verlaat, met bijkomende werken, in de gemeente Oude Niedorp. Laagste inschrijfster was de firma Moei en Hermens te Alkmaar met f 61.900. Twee studenten uit Den Haag het slachtoffer. Gisterenmorgen te half negen stak de wiel rijder C. K. uit Alkemade den Rijksstraat weg over bij den Deyl, vlak voor den auto, bestuurd door W. uit Amsterdam die uit de richting Leiden naderde, langs. Ten einde den wielrijder te ontwijken, was de autobe stuurder genoodzaakt het stuur naar links om te gooien. Tengevolge van deze manoeu vre botste de auto tegen een motorrijwiel, bestuurd door den student Swaab uit Den Haag die als duopassagier den student Leckie, eveneens uit Den Haag, bij zich had op. Beiden werden van liet motorrijwiel ge slingerd. De heer Swaab werd op slag ge dood. De heer Leckie werd zwaar gewond opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De politie heeft de beide lijken en het ge heel vernielde motorrijwiel voor het onder zoek naar de schuldvraag in beslag genomen. Hoogstwaarschijnlijk is de fietser, die op zoo.onverantwoordelijke wijze den weg over stak, schuld aan het noodlottige ongeval. De auto, die de aanrijding veroorzaakte, werd zwaar beschadigd. Anton Kabelaar redde vijftig Jaar geleden het leven onzer Koningin- Een jnerkwaardig gouden jubileum zal op 19 Februari de heer Anton Kabelaar vieren. Het zal op dien dag juist vijftig jaar geleden zijn dat hij... de Koningin het leven redde. Dit feit kwam ons dezer dagen ter oore en we hebben Anton Kalielaar, die op de Amster- damsche Veerkade 3.">a in Den Haag woont opgezocht en hem gevraagd of hij ons het relaas van het gebeurde nog eens wilde ver tellen. Het was op 19 Februari 1887, den verjaar dag van Koning Willem 3, toen Koningin Emma met Prinses W'ilhelmina waren uitge reden voor een rijtoer door de residentie. Óp Scheveningen sloegen de paarden van het rijtuig, waarin de vorstelijke personen geze ten waren, op hol. De postillons werden er afgeworpen, en de koetsier kon de beesten niet meer houden. Den geheelen Soheveningschen weg holden de paarden ongetoomd voort en begaven zich naar de stallen. Het zou niet te overzien zijn wat er gebeurd was, als de paarden met het rijtuig achter zich aan getracht zou den hebben de stallen binnen te rennen. Op het Noordeinde echter stond de koetsier An ton Kabelaar met het rijtuig van dr. Stein, in wiens dienst hij indertijd was, te wachten. Kabelaar bedacht zich geen oogen- blik, 'toen hij de hollende paarden zag aankomen, sprong van de bok en pakte de brieschende paarden bij de teugels. Hij werd een eind meege sleurd, doch eindelijk gehikte het hem de beesten tot stilstand te bren gen. Koningin Emma heeft den koenen koetsier dadelijk aangeboden in dienst te komen van het Hof. De koetsier heeft deze betrekking echter niet aangenomen, omdat hij zich te zeer aan dr. Stein gehecht voelde. Hij ontving van de Koningin een fraai gouden horloge met inscriptie: Aan Anton Kahélaar, 19 Februari 1887. Later, na den dood van dr. Stein heeft hij getracht als gewoon koetsier den kost te verdienen, wat aanvankelijk nog wel ging, maar omdat rijtuigen nu eenmaal uit de mode raakte, hioe langer hoe minder op leverde. Eenige jaren geleden heeft hij het koet siersvak er maar aangegeven ook al omdat hij er te oud voor werd. Thans is hij 76 jaar. Het is te hopen dat het Anton Kabelaar, die thans onder behoeftige omstandigheden leeft, op den dag van zijn merkwaardig jubileum niet aan belangstelling mag ontbreken. Wanneer splitsing in afdeeling A en B De Katholieke leerarenvereeniging „Sint Bonaventura" heeft dezer dagen een adres verzonden aan de Tweede Kamer der Staten Generaal betreffende het nader gewijzigd ontwerp van de wet op het middelbaar on derwijs. Dit ontwerp schrijft imperatief voor dat het onderwijs in de drie laagste klassen van de H.B.S.-a en b. gelijk moet zijn. Aan gezien in vele scholen de splitsing na twee jaren groote voldoening heeft gegeven, dringt de vereeniging er op aan, dat laatst genoemde splitsing gehandhaafd kan blijven minstens in de gevallen, dat dit geen finan- cieele gevolgen met zich zal brengen. Dat voorts aan een handelsdagschool be noembare leerkrachten slechts in het bezit behoeven te zijn van een acte van bekwaam heid a, acht de vereeniging een ernstige bedreiging van de positie en de toekomst van de bezitters van acte b (volledige be voegdheid): Men dient aan laatstgenoemden de voorkeur te geven. Overigens betreurt de vereeniging het nog, dat in het programma van de handelsdag- schoot de letterkunde niet wordt genoemd, zelfs niet de Nederlandsche letterkunde. NA DEN STERRIT NAAR MONTE CARLO. Uitreiking der K.N.A.C.-bekers. Het ligt in de bedoeling van de K.N.A.C., na terugkeer van de Nederlandsche deelne mers aan den sterrit naar MonteCarlo in ons land, op een,nader te bepalen dag een bij eenkomst te belegge/i, waarin de door haar uitgeloofde bekers aan de winnaars zullen worden uitgereikt. „CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1937 GERST (OOGST 1936). De minister van landbouw en visscherij heeft besloten uit het landbouw-crisisfonds aan telers van gerst als bedoeld in art. 4 lid 8 van het reglement steun-gerst oogst 1930, zooals dit voor de intrekking gold, als mede aan telers van gerst, die na afdor- sching van hun gerst niet schriftelijk ken nis hiervan aan de organisatie hebben ge geven, doch overigens wel voldoen aan de bepalingen van voornoemd reglement, over hun bij taxatie vastgestelde hoeveel heid gerst steun te verleenen tot ten hoog ste f 1.12% per 100 Kg. Onze Oost. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee personen gedood. Gisterennacht is in de Chineesche kamp te Bondowoso een auto tegen een mast van het electrisch net gebotst. De bestuurder, de heer Voigts, employé van de Besoekische Tabaks-Mij., en de 22-jarige Mej. Hannie van der Hoeven, die naast hem zat, werden op slag gedood. Mej. Van der Hoeven was eerst twee maan den geleden uit Nederland gekomen en was als gouvernante in dienst bij de familie Egter van Wissekerke, administrateur van de Besoekische Tabaks-Mij. Mevr. Geesink, die naast mej. Van der Hoeven zat, alsmede de heer Geesink en den inlander beide laatsten zaten in de dicky séat werden zwaar gewond) De oorzaak van het ongeluk is nog niet op gehelderd. Rechtszaken Verdachte vrijgesproken. Het gerechtshof heeft gisteren den uitge ver van de „Voetbalexpert", L. Polak, vrij gesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Loterijwet. In genoemd sportblad komt een prijs vraag voor, waardoor het publiek de gele genheid heet, om te raden naar de uit slagen van te houden voetbalwedstrijden in de le kl. N.V.B. Voor goede oplossingen zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. De kantonrechter had verdachte op 13 December 1935 veroordeeld tot f50.boete. De rechtbank ontsloeg verd van rechts vervolging. De Officier van justitie toeken de cassatie aan en de H. R. verwees de zaak naar het gerechtshof. De procureur-generaal vorderde daar het hier een principieele kwestie betrof f 1.boete, subs. 1 dag hechtenis. Het Hof achtte niet bewezen, dat deelne mers geen overwegenden invloed op den uitslag van de prijsvraag kunnen uitoefe nen. De heer Ankersmit vrijgesproken. Het gerechtshof heeft gisteren uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den hoofd-redacteur van het dag blad „Hel Volk", den heer J. F. An kersmit, die terecht stond wegens be- leediging van het hoofd van een be- vrienden staat, in casu Hitier. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank en sprak den vfcrdachte vrij van het hem ten laste gelegde. In het blad was in Februari van het vorig iaar een prent verschenen, waarop Hitier was afgebeeld bij de begrafenis van den in Zwitserland vermoorden aeont der natio- naal-socialisten. Gustloff, plechtig verklarend temidden van zijn S.A.-troepen: „Wij bra ve nazi's hebben nog nimmer een politiek tegenstander vermoord". Op de prent zag men voor den redenaar de grafzerken van RatliPnau, Ertzbergen en Roclimm. Het gerechtshof overwoog, dat de plaat lietrekkine heeft op een nlerlitige verklaring van liet Duitsche staatshoofd Hitier, afge legd ter gelegenheid van de begrafenis van Gustloff, waarbij hij te kennen gaf. plerhlie te constateeren. dat 011 den weg der natio naai socialistische beweging geen enkele politieke tegenstander was vermoord. De plaat had kennelijk ten doel. de onwaarheid van deze bewering in het licht te stellen. Het is rechtens geoorloofd, zulk een kritiek te uiten.Ook den vorm, waarin ten deze de kritiek gegoten is, acht het Hof niet belee- digend. Ook niet de zwerende houding, waarin Hitier is afgebeeld, omdat het Hof daarin slechts ziet een overdrijving van het plechtige der constateering, temeer nu er van een eigenlijke' eedsaflegging uiteraard geen sprake-was en er bovendien geen beleedigen- de op- of onderschriften voorkwamen. Bo vendien heeft liet Hof in de bundel carrica- türen van Hitter, door den verdediger Mr Mondeis overgelegd, getiteld: „Tat gegen Tinte en te Berlijn in 1934 verschenen, met „Genchmigung" van Hitier uitgegeven, ge lijk de voorrede vermeldt, een Fransehe carricatuur uit. de „Petit Parisien" aange troffen, in wezen geheel gelijk aan de onder havige, die Hitter ook in zwerende houding voorstelt eri met het onderschrift: „Ik ver klaar plechtig, dat ik den schrijver van „Mein Kampf" niet ken, waaruit dus zou kunnen worden afgeleid, dat ook in liet Derde Dijk dergelijke teekeningen zijn toe gestaan. Op deze gronden vernietigde liet. Hof het vonnis der rechtbank en sprak den verdachte vrij. Tegen den verdachte zes jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de rechtbank te Groningen stond gis teren terecht de 26-jarige E. S., wonende in een woonschecpje te Stadskanaal. Op onmenschelijke wijze heeft de man in den avond van 23 December j.l. zijn bejaarde moeder mishandeld en bewusteloos geslagen, met de bedoeling haar van den inhoud van haar beurs te berooven. Verdachte was dien bewusten Decemberdag naar Ter Apel gegaan, waar zijn moeder eveneens in een woonscheepje woont. Hij bad getracht, met smokkelen iets te verdie nen, toen dat niet gelukte, ging hij naar zijn moeder, waar hij at en wie hij om geld vroeg. Reeds herhaalde malen had de moeder haar zoon iets gegeven; nu echter kon of wilde zij het niet doen, omdat zij zelf bijna niets had Verdachte stak daarover in woe de en beging tenslotte de onmenschelijke daad om zijn moeder van het scheepje in een nahij gelegen bosch te jokken, waar hij haar met een hamer or> het hoofd sloeg, waar door zij zware hoofdwonden en een.hersen schudding oplien. De vrouw zakte bewuste loos ineen. Verdachte heeft toen den inhoud van het beursje een bedrag van twee gul den vijftig geroofd en is weggegaan. Het menschje werd later bewusteloos gevonden. Voor het geld kocht verdachte cigaretten en borrels, de rest gaf hij aan zijn vrouw. Evenals destijds hij het verhoor, door de notitie. verklaarde de moedpr ook voor de rechtbank, dat zij zich niets wist te herin neren. 7.ij deed alle moeite om haar zoon te versrli nonen. De Officipr van Justitie kon voor verdach- te's beestachtige handeling geen verzach tende omstandigheden vinden en eisclite zes jaar gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Stoel, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Gisteren moest Mevrouw W. Schellevis zicli wederom voor den kantonrechter ver antwoorden, verdacht van onbevoegd uit oefenen der geneeskunde. De kwakzalfster was evenals de vorige keer niet verschenen. Zij tiet vragen of de behandeling niet kon worden uitgesteld tot het hooger beroep van de eerste zaak door de rechtbank was behandeld. De kantonrechter Mr. van Creveld achtte echter geen termen tot uitstel aanwezig. Een vrouwtje uit Beverwijk was als getui ge gedagvaard. Een patiente, die overal pijn had Kantonrechter: En wat deed mevrouw Schellevis?" „Ze zat tegenover me in een stoel..." En toen? Ik zat ook in een stoel en m'n zoon, die mee was, zat naast me. Ze legde haar hand op m'n hoofd, deed htfar oogen dicht en begon te dicteeren Kantonrechter (verbaasd): Dicteeren? Ja, natuurlijk. Aan m'n zoon vertelde ze welke kruiden ik moest gebruiken. En duurde dat consult lang? Oh neen, onthulde de juffrouw, het ging nog gauwer dan hier op de zitting. De kruiden, hoorden we verder van de bejaarde Beverwijksche, kostten f 1.10, maar ik moest ze bij haar schoonzoon halen, want dan waren ze verscher". Kantonrechter: En hielpen die kruiden? Neen, dat kon de patiente niet zeggen. Ze had „om zoo te zeggen" nog overal pijn en haar geld was ze kwijt. Een tweede Beverwijker, die „vol op de horst" was geweest, was samen met zijn moeder naar de wonderdoenster gegaan. „Ook m'n moeder voelde zich niet erg lekker, ook een beetje „vol op de borst". Het consult was ook in dit geval heel vlug ge gaan: „We kregen dezelfde kruiden". De behandeling had niet gebaat. De ambtenaar van het O.M. Mr. de Men- tlion Bake was van meening, dat een stren ge straf moest worden opgelegd in liet be lang van de volksgezondheid. Deze vrouw is reeds herhaaldelijk veroordeeld en dit maal kan z.i. niet met een geldboete worden volstaan. Spr. requireerde een maand hech tenis. Spr. merkte daarbij op, dat deze vrouw zooveel verdient, dat een geldboete geen voldoende gevolgen hij haar heeft. De kantonrechter Mr. van Creveld zeide, dat- gebleken is, dat het optreden van ver dachte niet zoo onschuldig is. Spr. veroor deelde haar tot f 500.- boete en tot een voorwaardelijke hechtenis straf van acht dagen. Binnen 8 meter van straathoeken ie stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden! Rannah schrijft in 't verloren Hoekskerf van het Laatste Nieuws: Het mist, het vriest, het sneeuwt, het ijzelt over en op het Sparrenhuis, het is donker en het is avond. Is Blek binnen? Blek is niet binnen, met zoo een weer, als het blijft duren steekt het Sparrenhuis slechts nog met een halven meter boven da sneeuw uit en moet ik, door het zolderraam, op ski's naar mijn werk. Blek! Blek komt aangevlogen ik haal hem bini nen in de gang. In uw mand, Blek! Blek vertikt het in zijn mand te gaan liggen. Ik zeg: Hond dien wij Blek noemen, wat zwart beteekent, terwijl gij wit zijt, maar altoos zoo zwart er uitziet als door een schooiv steenpijp gehaald, luister, gij zijt de groot ste rakker van de buurt, ik geraak uit uw karakter niet wijs, uit het mijne ook niet, Blek,, ik weet niet wat voor een karakter ik morgen hebben zal, want ik voel het veranderen met de dagen, bouw zelfs niet op het karakter van een mensch. Blek; maar ik wil dat gij in uw mand zit, uit den weg van wie komt en gaat, en die mand is voor u gekocht. Ge moet nu niet meer dat koopen nutteloos maken, Blek. Blek steekt zijn fijn geslepen bek op en zijn half gesloten amandeloogen, gelijk van een vrouw die de onnoozele speelt. Ik duw de mand naar Blek toe. Blek .roert niet, Ik trek Blek in de mand, Blek springt er uit. Ik zwaai de hand dreigend over Blek. Blek is onverschillig. Ik stoot met den voet hard- voetig de mand terug naar Blek, ik glij uit, mijn voet schiet tegen een scherpen bankpoot, de mand vliegt tegen Blek, die huilt, ik zie sterrekens rondom mijn dik ken teen: heb ik misschien Blek willen schoppen, en zijn hij en ik nu gestraft we gens onze ondeugden? Ik grijp Blek onfilizofisch bij den nek en duw hem in de mand. Hij blijft liggen als half dood. Ik krijg een klontje suiker voor Blek. Hier Blek! Blek doet zijn oogen potdicht. Ik leg het klontje vlak voor zijn bek. Hij neemt het even in zijn bek en laat het in twee brok ken terugvallen. Ik zeg met een suikerstem: Wel, Bletóke, menneke, gij zijt gij braaf, ik ga ik ook niet altoos in de mand zitten als een ander dat eischt, eet gij uw klontje op, Blekske. En Blek springt op, kijkt mij met zeer zachte halve oogen aan, hapt zijn klontje binnen, en likt mijn hand. Gij hebt. gelijk, Blek, als suiker niet vriendelijk wordt gegeven, is het gal. Ik vertel wat er met Blek is voorgevallen aan de Sparrenhuismenschen, en elk denkt er het zijne van. Wat zou Blek er van den ken, die vast aan den hoek van de straat zal gelezen hebben: Wees zacht voor de dieren? Waarom voor de dieren? Omdat geen ander op de wereld het verdient. Aldus, geloof ik, peinst hij, Blek. (Hsbl.) Vraag naar extra scheepsruimte blijft aanhouden. Naar wij vernemen blijft zich de toestand in de haven, wat betreft het in de vaart zijn der schepen, in gunstigen zin ontwikkelen. In de situatie, volgens welke er in de hoofd stad van 1 October j.l. af geen opgelegde schepen meer waren, is geen verandering ingetreden en blijft, o.a. bij de K.N.S.M. de vraag naar extra scheepsruimte aanhouden. Naar het Hdbld. verneemt, zijn er moeilijk heden gerezen tusschen de familie Braun en de moeder van het meisje Mastenbroek. Ten gevolge waarvan Rie Mastenbroek althans voorloopig niet onder leiding van mevr. Braun zou blijven. De K.N.Z.B. bemoeit zicli er mede, ien einde te trachten in dezen toe stand die blijvend, van verkeerden in vloed. op het zwemmen dezer kampioene zou zijn verbetering te brengen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2