T cxel De stijging der Wat de pers zegt van: 5e kawt 5e koop GOUBREINETTEN 'n Barstende Hoofdpijn ASTO voor Buiienritten varkensprijzen Pro Ratria Betrekkingen Betrekkingen ELPT U SNEL!! Openbare leeszaal en Bibliotheek» TELEF. 636 Ruijghweg38 Uit het politierapport Visscherij De weigering vangep. Vice-Admiraal de Graaff Stoomvaartberichten Dc uitgestelde gymnastiek-avoad. Tcxcls Fanfarecorps. Een buitengewoon prettige feestavond. Stormschade. Persilavond. Zuivclkookcursus, Marineberichten T er-aarde-bestelling J. A. Brouwer Dc „O 16". Visscherijberichten Tijdschriften en Brochures aangeboden gevraagd. 93ste dame voor haarverven Maison Gerrits gewaagd Jidw\Xccït in dc <Hcldei$cfó 'Couïantf aangeboden IN GROENTEN R. KALIS* die U kwelt en uelet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall Gedurende de maand Januari werd de Leeszaal bezocht door 1390 mannen en 79 vrouwen, totaal 1469 personen. Uitgeleend werden 2713 romans, 1738 kin derboeken en 1601 studiewerken, totaal 6052 deelen. Aangekocht werden de navolgende werken: Romans. Eekhout, Aarde en brood. Foelders, De straat van de visschende kat. France, De goden dorsten. Geus, de, Wilde vaart. Gevers, De reis naar het land van belofte. Leeuw, van der, Kinderland. Lewis, Onze heer Wrenn. Payne, Moeder van 560 kinderen. Timmermans, Boerenpsalm. Studiewerken. Aalders, De roep der kerk. Born, Het rusteloos heelal. Dreikurs, Hoe voed ik mijn kind op? Duyvendak, De hangende drievoet. Price, Een parapsycholoog vertelt zjjn erva ringen... Roels, Handboek der psychologie, 3 dln. Stoye, Het Britsche Imperium. Strijbos, In het zog van Raven-Floki. Visser, Langs de de Noordelijke flanken v. d. Karakorum. Zweig, Baumeister der Welt. Ten geschenke werden ontvangen: Barnum, Struggles and triumphs. Burroughs, The girl from Hollywood. Craik, John Halifax, gentleman. Lyall, Knight-Errant. Roberts, The backwoodsmen. Dostojewski, Booze geesten. Poe, De goudkever. Boselli, Dictionnaire de poche frangais- ialien et italien-frangais. Feller, Dictionnaire de poche frangais- espagnol et espagnol-frangais. TEELTVERGUNNING FABRIEKS AARDAPPELEN. De Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veendam maakt bekend, dat georganiseerden bij een Provinciale Landbouwcrisis-Organisa tie, die een vergunning voor het telen van fabrieksaardappelen of een bericht van weige ring hebben ontvangen, een bezwaarschrift kunnen indienen binnen 14 dagen nadat de uitpootkaart of afwijzing aan hen is verzon den. Volledigheidshalve zij voorts medegedeeld, dat in het Reglement bezwaarschriften fa brieksaardappelen voor den oogst 1937 het volgende is bepaald: De belanghebbenden zijn gerechtigd een be zwaarschrift in te dienen bij het Bestuur der Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veen- dam: a. tegen elke weigering van een vergun ning voor het telen van fabrieksaardappelen met bestemming tot levering aan aardappel meelfabrieken, als bedoeld in artikel 9 lid 2 onder b, 2°. van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934; b. tegen elke toewijzing van de oppervlakte, vermeld op de vergunning als vorenbedoeld. Op straffe van niet-ontvankelijkheid moet de georganiseerde: a. het bezwaarschrift, hierboven bedoeld, binnen 14 dagen, nadat de kennisgeving be treffende de toewijzing of weigering aan hem is verzonden, hetzij per post, .hetzij ten kantore der Centrale bezorgen; b. voor of op den dag van die bezorging op de postrekening No. 241487 van die Cen trale storten een bedrag van 5.tenzij hij bfj het bezwaarschrift overlegt een bewijs van onvermogen, afgegeven door den Burgemees ter zijner woonplaats; c. in het bezwaarschrift nauwkeurig om schrijven, waartegen hetzelve is gericht en op welke gronden hij zich bezwaard acht. Het bestuur der Centrale stelt den geor ganiseerde, die een bezwaarschrift als hier boven bedoeld, heeft ingediend, in de gelegen heid dit bezwaarschrift binnen veertien dagen na de indiening mondeling toe te lichten ten overstaan van tenminste twee leden van het Bestuur, welke worden bijgestaan door den secretaris van de Centrale of een door het Bestuur aan te wijzen vervanger. Na deze toelichting beslist het Bestuur zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen veertien dagen, omtrent het bezwaarschrift. Indien het Bestuur het bezwaar van den georganiseerde gegrond oordeelt, wordt het gestorte bedrag ad 5.aan den georgani seerde terugbetaald. Gedurende den tijd, welke verloopt tusschen de indiening van het bezwaarschrift en de be slissing daarop, is de oorspronkelijke toe wijzing voor den georganiseerde bindend. (Adv.) Kwa jongenswerk. Door een bewoner van de Niasstraat is aan gifte gedaan, dat van den erker van zijn woning door een tweetal Jongens alle ruiten zjjn ingegooid. Heele volkse tam men Er is gisteren weer eens proces-verbaal ge maakt tegen Iemand, die aan den verkeerden kant van een straat, in dit geval van de Keizerstraat, reed. Herstel van de trawlers, die door den storm ernstige averfl hebben opgeloopen. Ta IJmuiden heeft men handen vol werk om de trawlers, die veel schade hebben opgedaan, weer zeewaardig te maken. Een bijzondere bedrijvigheid is daardoor ont staan, iets wat men de laatste jaren niet meer gewoon was. Natuurlijk is deze bedrijvigheid van voorbijgaanden aard, maar nu geeft het weer aan verschillende handen werk. Weer verhoogde vischprijzen. Donderdag liepen de prijzen van tarbot en tong weer omhoog. Tarbot kwam tot 1.80 per kilo en tong bereikte den buitengewonen prijs van 2 per kilo. De scholprijzen blijven hun hoog niveau be houden, terwijl bot en schar ook weer omhoog gingen. Schelvisch en kabeljauw toonden even eens een verhoogd beeld. Ondanks het feit, dat sommige trawlers ge ringe vangsten hadden, nog als naweeën van de stormen, hadden ze toch nog goede besom mingen. Vermelden we slechts één geval: met een vangst van 40 manden werd een uitkomst ver kregen van 1490. In verband met de stijgende varkensmark- ten richtte de Nederlandsche Bond van Groothandelaren in Varkens vleesch en Groothandelaren tevens producenten van spek en reuzel „Neprova" een telegram aan de. Veehouderijcentrale, waarin gewezen wordt op het feit, dat in verband met de laatste genomen steunmaatregelen, het af nemen van een groot aantal varkens inge volge de overeenkomst met Dr. Deterding, de uitbetaling tegen f 0.45 per K.G. levend gewicht en het opnieuw invriezen van var kens, de prijsstijging der varkens nagenoeg uitsluitend zal moeten worden verhaald op de hammen en ribben, indien niet tot een evenredige verhooging van de spekprijzen door de centrale wordt overgegaan. De prijsverhooging van het varkensvleesch zal dan een zeer belangrijke zijn, met ais gevolg een even belangrijke teruggang van het gebruik van varkensvleesch. Tegenover de varkens, welke thans tot steun van de varkensprijzen uit de markt worden genomen, zal dan weer een groot aantal voor de binnenlandsche consumptie bestemde varkens blijven liggen. De genomen steunmaatregelen zullen dan geen effect hebben, doch slechts een ver plaatsing van den afzet. Uiteindelijk zullen de genomen steunmaatregelen dan ook slechts tijdelijk een verbetering van de var kensprijzen tot gevolg hebben, waar op weer een daling tengevolge van het afnemende gebruik volgen moet. De verwachting van een afnemende consumptie wordt reeds thans door de geringere slachtingen voor de binnenlandsche markt bevestigd. Waar hij meent te mogen aannemen, dat door de veehouderij-centrale betere varkens prijzen bii een gelijkblijvende consumptie worden beoogd (daar anders het resultaat van de steunmaatregelen toch weer te niet zal worden gedaan) spreekt de bond het vertrouwen uit, dat aan haar verzoek tot verhooging van de spekprijzen zal worden voldaan. In verband met de niet-aanvaarding van het ambt van Hoogen Commissaris te Dantzig door den gep. Vice-Adm. De Graaff, zegt „De Groene Amsterdammer": Nederland moest wederom uitverkoren wor den om als neutrale spil te fungeeren waar omheen elkander bestrijdende machten in de internationale politiek zonder al te veel wrij ving krijgertje kunnen spelen. Ditmaal was het gep. vice-admiraal de Graaff, die aange zocht werd om als Hooge Commissaris van Danzig te fungeeren. Hjj heeft echter inmid dels bedankt. Misschien is dat maar goed ook. Al lijkt een natuurramp, zooals die thans de Vereenigde Staten heeft getroffen, veel belangrijker de principes van het inter nationale recht zijn dit ook. Wanneer het internationaal toezicht op Dantzig zou mee brengen dat een vertegenwoordiger van den Volkenbond het met het Statuut niet te nauw moet nemen en allerlei, ook op zich zelf, on rechtmatige daden zou moeten tolereeren, is het beter dat niet een onzer landgenooten op deze wijze de beteekenis van den Volkenbond door het slijk haalt. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, t., 3 Febr. v. Genua. Poelau Laut, u., pass. 3 Febr. Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Bennekom, u., pass. 3 Febr. Bevezier. Bodegraven, u., 3 Febr. te Curagao. Crijnssen, u., 2 Febr. te Cristobal. Hercules, pass. 3 Febr. Gibraltar. Irene, 1 Febr. v. Kingston (Ja). Medea, 3 Febr. te New-York. Oberon, 3 Febr. v. Valencia. Orpheus, 3 Febr. v. Kopenhagen. Rhea, 3 Febr. v. Amsterdam. Ulysses, 3 Febr. v. Amsterdam. Venus, 4 Febr. te Genua. Vulcanus, 3 Febr. v. Yerakini. F. H. Fisser, 3 Febr. te Amsterdam. Kon. Paketvaart-MaatschappU. Bontekoe, 2 Febr. v. Kohsichang. Houtman, 3 Febr. v. Port Louis (Maur.). Maetsuycker, pass. 3 Febr. Kaap Carbon. Nieuw Holland. 3 "ebr. te Brisbane. Tasman, 3 Febr. te Beira. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, t., 5 Febr. te IJmuiden verwacht. Waterland, t., 3 Febr. v. Bahia. HollandAmerika Lijn. Damsterdijk, 2 Febr. te Liverpool. Delftdijk, 2 Febr. v. Vancouver. Dinteldijk, 2 Febr. v. Kingston (Ja). Lochgoil, 1 Febr. v. Cristobal. Nictheroy, 1 Febr. v. Tail of Bank. HollandWest-Afrika Lijn. Jaarstroom, u., 2 Febr. v. Las Palmas. Maaskerk, t., 2 Febr. v. Duala. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, u., 4 Febr. te Sabang. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat, t., 3 Febr. te Santos. Alwaki, 3 Febr. te Buenos Ayres. JavaChinaJapan Lijn. Tjisadane, 3 Febr. te Manila. Tjisaroea, 2 Febr. te Batavia. Tjisondari, 3 Febr. v. Shanghai. Het Bestuur van de Gymnastiekvereen. „Texel" heeft, naar wij vernemen, besloten, de wegens ziekte van den heer Joh. Moer beek, uitgestelde uitvoering, op 12 Maart a.s. te doen plaats hebben. Men deelt ons mede, dat de uitvoering voor donateurs, die gewoonlijk in de maand Januari wordt gegeven, nu eerst na de Paaschdagen zal plaats hebben. De bestuursfuncties zijn na de opgeloste moeilijkheden in het corps als volgt verdeeld: J. Schrama, voorz., N. Kortenhoeven, secr., P. Zijm, penningm., A. Vonk en H. Zijm, comm. De feestavond van de Texelsche Sportver. die gisteravond in Pen's Schouwburgzaal plaats had, kenmerkte zich door bijzondere gezelligheid. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer Dapper, waarna de heer H. Ran het woord nam en den ijverigen voorzitter namens de eerste elftalspelers een bloemenmand aan bood uit erkentelijkheid voor de moeite, die hjj zich dit seizoen als trainer van het eerste elftal heeft getroost. Na deze bloemenhulde viel de balmuziek in en werd eerst begonnen met een dansje. Daar na volgden enkele voordracht van den heer Berkenbosch. Vervolgens gaf de heer H. Ran enkele voor drachten ten beste. Eén der leden van het dansorkest had daarna veel succes met een lied op het Voetbalspel en een idem betrek king hebbende op de werkloosheid. De voordrachten werden telkens weer door dansen onderbroken en de tijd vloog als 't ware om. Het succes van den avond was onge twijfeld de tapdans van J. Kant, die daarbij eveneens bewees een uitnemend acrobaat te zjjn. De heer Berkebosch had speciaal voor dezen feestavond een soort teekenfilm vervaardigd op de methode zooals men vroeger jaren op de kermissen zag en waarmee dan de voor naamste gebeurtenissen in het land werden bezongen. De teekeningen hadden betrekking op het voetbalspel en de aanwezigen die het refrein na ieder couplet dapper meezongen, genoten niet weinig van dit alleraardigste nummer. De heer De Wilt had de leiding van het bal en deed dit als altjjd op bjjzondere prettige wjjze. FRANSCHE SCHAPENFOKKERS KOOPEN STAMBOEKSCHAPEN OP TEXEL. In onze gemeente vertoeven thans enkele schapenfokkers uit Frankrjjk, die op verschil lende boerderijen schapen hebben gekocht (fokrammen en -ooien). Het doel van dezen aankoop is verbetering van den veestapel in Frankrjjk. Er worden prijzen genoemd van 50. en hooger. Er wordt uitsluitend geregistreerd vee gekocht. Oudeschild. Dat het op de Noordzee nog niet pluis was, demonstreerde vandaag de in de haven ko mende „TX 24", schipper W. v. d. Vis, waar van door overkomende stortzeeën een 6-tal ruiten van de stuurhut waren ingeslagen. Bovendien werd een der opvarenden door een onverhoedsche beweging van het schip, terwjjl hij in het vooronder bezig was met het herstel len van netten, zoodanig tegen den mast ge smakt, dat hjj zich aan den wal onder dokters behandeling moest stellen. Ook hier organiseert de Persil-firma op Dins dag a.s., evenals reeds op andere dorpen werd gemeld, een huisvrouwenavond in het „Eigen Gebouw". Zooals we reeds aankondigden, zou deze cur sus begin Februari hier gehouden worden. De cursus, bestaande uit vier lessen, zal op 11 en 18 Februari en 4 en 11 Maart a.s. des namid dags in het „Eigen Gebouw" plaats vinden. Er zullen een 40-tal dames aan deelnemen, zoodat de resp. echtgenooten eerstdaags ont haald kunnen worden op een lekkere kaas soep, etc. TEXEL-NIEUWS. Zondag komt Texel in den thuiswedstrijd tegen D.T.S. in een eenigszins gewijzigde op stelling uit. Achter spelen weder de backs van het vorig jaar, waardoor men de middenlinie bijzonder sterk kan doen uitkomen. Ook de voorlinie heeft eenige wijziging ondergaan. Het elftal is als volgt samengesteld: Dukers D. Zuidewind Jo Ran G. Witvliet De Graaf N. Nejjens P. Kikkert M. Vlaming J. Gieles (capt.) H. Ran P. Neijens Onder zeer groote belangstelling heeft gis termiddag op de begraafplaats Westerveld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. A. Brouwer, oud-luit. ter zee le klas, secretaris van de Vereeniging van werkgevers in het binnenbeurtvaart- en auto-beurtdienstbedrijf, directeur van de Vereening tot behartiging van de stoomvaartbelangen in Nederland en van de n.v. Beurtvaartadrés en bestuurslid van de vereeniging Het Binnenscheepvaart- congres te Amsterdam, overleden te Haarlem. Allereerst sprak mr. G. H. A. Grosheide als voorzitter van de Vereeniging van werkgevers in het Binnenbeurtvaart- en autobeurtvaart- bedrijf. De heer Joh. Balhuizen sprak als pres.- commissaris van de N.V. Beurtvaartadres en bracht den overledene dank voor het groote vertrouwen, dat hjj wist te winnen. Hjj wist zich in de beurtvaart zulk een plaats te ver overen, dat hij haast onmisbaar was ge, worden. Mr. J. Nolen sprak als voorzitter van de Vereeniging tot behartiging der Stoomvaart- belangen in Nederland en als vriend. De heer P. Haverkamp, oud-zeeofficier, sprak een woord van afscheid namens jaar- genooten en oud-collega's. Steeds was Brouwer dezelfde trouwe en eerlijke makker gebleven. De heer R. Zwierstra sprak een woord van dank namens de leeraren en leerlingen van de Marine-monteurschool in Den Helder, uit de periode van 1916—1921, toen de overledene leider van deze school was. Mr. van Meerwijk sprak namens de Be- drijfsvereeniging voor de kustvaart en noem de den overledene een man van groote daden, die in korten tijd de vereeniging tot bloei wist te brengen. De heer W. Vogt, directeur van de A.V.R.o., herdacht dankbaar wat de overledene voor de A.V.R.O. was geweest. Tenslotte heeft de heer M. C. de Jong, oud zeeofficier, als vriend gesproken. Een zwager, de heer W. Robert, dankte voor de groote belangstelling. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overgeplaatst naar de Marinekazerne Goe- beng naar Hr. Ms. Java, de luitenant ter zee Ier 2de klasse M. C. van Grondelle; va» Hr. Ms. Java naar de Marinekazerne Oedjoeng de 1ste luitenant der Mariniers G. Wilhelmy Damsté; van het Marinevliegkamp Morokrem- bangan naar het Departement der Marine, de luitenant ter zee der 2de klasse H. Kolff; van het Departement der Marine naar Hr. Ms. Sumatra, de luitenant ter zee der 2de klasse J. S. Friederich; van Hr. Ms. K XVIII naar den Onderzeedienst de officier van den Marine Stoomvaartdienst der 2de klasse C. B. Leeu wenburg; van Hr. Ms. Flores naar Hr. Ms. Sumatra de luitenant ter zee der 2de klasse A. M. Niessink. 's-Gravenhage, 4 Febr. De plaats van Hr. Ms. „O 16" was op 2 Februari om 12 uur 32° 11' N.B. en 54° 14' W.L. 4 Februari. Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting P- kg >J p. kist 1.44—1.41 1.28—1.24 11.00—9.00 8.50—7.40 5.65—5.20 4.50—4.10 „De Modelbouwer", tijdschrift voor de ver vaardiging van scheeps-vliegtuigmachine- modellen etc. No. lb. Jrg. No. 1. Uitg. N.V. Uitgevers Mij. „De Esch", Hengelo. Het tweede nummer van dit tijdschrift, dat wederom een zeer verzorgden indruk maakt en dat ongetwijfeld in deze kringen in een langgevoelde behoefte voorziet, geeft het noo- dige over „model zweegvliegbouw", een inter view met den technischen medewerker, F. E. Werumeus Buning, interessante gegevens over model-spoorwegbouw, over model-scheeps- bouw, en voorts over tal van onderwerpen, die den modelbouwer in het algemeen zullen interesseeren. „Contact", Maandblad voor de Nederland sche jeugd. 4e jaarg., No. 1. Uitg. Dallaan 8, Baarn. Wederom maakt dit periodiek een alleszins gunstigen indruk. Daar zijn artikelen over een groot aantal onderwerpen, doch telkens weer blijkt welk een frissche visie de leiding van „Contact" er op na houdt. Uit den inhoud vermelden wjj in het bjjzon- der het artikel over Prinses Juliana en Prins Bernhard, het een en ander over Beeldtele- grafie, over Richard Wagner, over „Hockey en meisjes" en een belangrijk Amerikaansch vervolgverhaal over de China-Clipper. In plaats van kaarten. Verloofd: LIES BRINKMAN en JAAP VERMEULEN. Joubertstraat 75. Stakmanbossestraat 56. Den Helder, 7 Febr. '37. Voorden feestavond ter gelegen heid van den 80en verjaardag van den heer VAN HOOYDONK, op DINSDAG 9 FEBRUARI A.S kunnen - uitsluitend voor oud leden - introducties aangevraagd worden: Spoorstraat 70, v. Galen straat 39 en Laan I. Net zelfst. MEISJE gevraagd, 20 jaar, van halfachthalf- zes, 5.50 p. w., met volle kost. Adres: SINGEL 144. Beschaafde jonge dame, alg. ontw., m. kantoorroutine, diploma typen en stenografie, ZOEKT WERKKRING voor heele of halve dagen. Ook genegen werk aan huis te verrichten. Brieven onder No. 58, aan het Bureau van dit blad. als controle ingeschreven - Prachtige resultaten Eerste klas Permanent Wave, Eugène Super olie behandeling Spoorstraat 104-106 Telefoon 457 Ouders, natuurlijk wilt gij Uzelf en Uw kinderen afhelpen van hoest, keelpijn en verkoudheid geeft hoop op een spoedig herstel Prijs per flaconf 0.35 en f 0.65 -f- omzetbelasting Te huur gevraagd ruime Woning met Pakhuis, waarin plaats voor AUTO, omgeving Spoorstraat. Br. met opgaaf van huurprjjs onder No. 44, aan het Bureau van dit blad. .'Uitbftaald: 10 el. p. repel I minimum vooruitbet: 15 et. p. repel i MmN,. Gevraagd ZIT-SLAAPKAIMER omtrek Werf. Brieven onder No. 56, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 e. Te koop MOTORBOOT (Deutz motor) 16 P.K. Adres: J. BLANKMAN, Korte- vliet 20, Julianadorp. TE KOOP: KLOEK MET KUIKENS. Adres: Rijksweg 7. Ontvangen een partij pracht Goudreinetten, Present van England en extra Stoofperen Zoete Appeltjes per kg 20 ct. 5,6 of 7 Jaffasinaasappelen 25 ct. Sinaasappelen tot 18 voor 25 ct, Ruim gesortaerd en spotgoedkoop Puikbeste Aardappelen per kg 4 cent Per zak van 35 kgf 1.15 Komt U zelf even kijken? Beleefd aanbevelend. Bravendwarsstraat 3, Ruijghweg 49. Telefoon 410.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6