Binnenland Minister Sandler vertrokken Buitenland Tegen lintbebouwing Een rechtskundige Lastige wielrijders Dc rubberroes in Indië De race New-York—Parijs Berlijn viert zijn verjaardag Schijnhuwelijk gaat door Nauwere samenwerking met de Oslo-staten Onvoorzichtigheid met den dood bekocht 473e STAATSLOTERIJ Besprekingen in Kopenhagen Gisterenavond is de Zweedsche minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Sandler die in den loop van den ochtend in Den Haag was aangekomen naar Zweden terug gekeerd. Evenals bij de aankomst van den Scan- dinavischen staatsman waren Minister de Graeff de heer Vendel, tijdelijk Zweedsch zaakgelastigde ten onzent en de rechter in het permanente Hof van internationale Justitie, de heer Hammarskjölk op het perron. Het afscheid was bijzonder harte lijk en toen de minister en zijn secretaris instegen, opende de heer Sandler nog een raam om zijn Nederlandsche ambtgenoot en zijn beide landgenooten nog een vaarwel toe te roepen. In een niet-geserveerde le klasse coupe namen de minister en zijn secretaris plaats. Een verslaggever van het Algemeen Ne- derlandsch Persbureau zocht hen daar op en kreeg van den heer Sandler verlof en kele vragen te stellen. Het gaat er nu om, aldus de minister, om op de basis van de conventie van Oslo voort te bouwen en concrete toepassingen 'te vinden. Ik wil niet beweren, dat de conventie in het geheel niet is toegepast, maar ik con stateer, dat zij niet volledig tot haar recht is gekomen. „Bent u optimistisch omtrent de toe komst?" „Mijnheer, ik ben noch optimist, noch pessimist, maar een realist", was het be scheid. De Minister wenschte niet te antwoorden op de vraag of een con ferentie tusschen de onderteeke naars van het verdrag van Oslo in het vooruitzicht was en liet ook de vraag of Nederland als plaats van samenkomst zou worden uitverko ren onbeantwoord. Ook over zijn aanstaand bezoek aan En geland liet hij zich niet uit. Van het hoofd artikel in de Times over de verhouding tusschen de Oslo-staten had de heer Sand ler met groote waardeering voor den geest, die uit dit artikel spreekt, kennis genomen. „Is het juist, dat u ook in Ko penhagen besprekingen zult voe ren?" Hierop antwoordde de heer Sandler, dat hij morgen enkele uren in Kopenhagen zal verblijven. Over den reden van dit oponthoud kon hij niets zeggen. De besprekingen met de ministers Colijn en de Graeff „van zuiver informatieven aard", voegde de minister er haastig bij, hadden een zeer bevredigend verloop. Tenslotte vroeg de journalist nog, wan neer de minister in Zweden terug hoopt te Zijn. „Morgen vlieg ik van Hamburg naar Ko penhagen, blijf daar enkele uren, steek dan over met de Ferry-Boat naar Malmö en reis met den nachttrein naar Stockholm, waar ik Zaterdagochtend aankom". Met deze woorden besloot minister Sand ler het onderhoud. De trein stopte enkel eoogenblikken later in Gouda, waar de minister en zijn secretaris in den slaapwagen naar Hamburg over stapten. Het herziene wetsontwerp inge diend. Thans is ingediend het reeds aangekon digde wetsontwerp ter vaststelling van be palingen tot het in het verkeersbelang tegen gaan van lintbebouwing langs wegen onder beheer van het Rijk of op het Rijkswegen plan voorkomende. v Het is naar de meeni tg van de Ministers yan Waterstaat en Sociale Zaken wel bui ten eiken twijfel, dat het bij Koninklijke Boodschap van 16 Juni 1932 bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp van wet tot vast stelling van bepalingen tot het tegengaan van lintbebouwing langs wegen onder be heer van het Rijk of op het Rijkswegenplan voorkomende naar zijn strekking in de beide takken van de volksvertegenwoordiging vrij wel algeheele instemming heeft gevonden, hoewel de uitwerking van het aan dat. ont werp ten grondslag liggende beginsel voor al in de Eerste Kamer bedenking heeft ont moet. Het staat bij hen evenzeer vast, dat waar de lintbebouwing zich langs de groote wegen nog bij voortduring uitbreidt de redenen, die indertijd tot indiening van het wetsontwerp hebben geleid, thans in toenemende mate gelden. Met een en ander is, naar het voor komt, de indiening van dit wetsvoorstel vol doende verklaard. t Ook dit wetsontwerp is met toelichting ont leend aan voorstellen van de staatscommissie voor de waterstaatswetgeving. Met de thans voorgestelde regeling wordt tegemoet, gekomen aan de bezwaren lege het vorige ontwerp, zooals die in het Bij zonder in de Eerste Kamer hebben gegol den, met name tegen de bepalingen omtren de uitwegen, de vergoeding bij schade en ae rechtspraak. HET LIJK VAN DS. J. HUIZINGA GEVONDEN. Gisterenmiddag om half drie is in het Oosterdiep te Wildervank, in de schroef van een motorboot het lijk gevonden van Ds. Huizinga, Baptistenpredikant te Munten dam. Ds. Huizinga geraakte in den nacht van 21 op 22 Januari j.1. door de gladheid te wa ter en verdronk. Het lijk is naar Muntendam vervoerd. Minister De Graeff ln April naar Oslo, Tijdens het vriendschappelijk bezoek, dat de heer Sandler, de Zweedsche minister van buitenlandsche zaken, gisteren aan zijn Ne- derlandschen ambtgenoot, Jhr. De Graeff, heeft gebracht, is, naar wij vernemen, ook de gedachte om tot een nauwere samenwer king van de Oslo-Staten te geraken, ter sprake gekomen. De besprekingen, dienaan gaande gevoerd en waaraan ook Minister Colijn heeft deelgenomen, zijn uiteraard van zeer algemeenen aard geweest en hebben geheel het karakter van terreinverkenning aangenomen. Minister Sandler heeft bij deze gelegen heid zijn Nederlandschen collega namens de Zweedsche regeering uitgenoodigd in de maand April een bezoek aan Stockholm te brengen, welke uitnoodiging Minister De Graeff heeft aangenomen onder voorbehoud dat zijn amtsbezigheden het toelaten. Toen Woensdagochtend ter civiele zitting van het kantongerecht te Breda een be paalde zaak werd afgeroepen, deelde de kantonrechter mr. Ter Veer mede, dat hij, alvorens met de behandeling van deze zaak een aanvang te maken eenige woor den wenschte te richten tot de gemachtigde van gedaagde zekeren R., zich noemende directeur van het rechtskundige bureau Raco te Breda. Mr. Ter Veer deelde daarop, naar de N. R. Ct.. bericht, ten aanhoore van een talrijk publiek mede dat hij een brief had ont vangen van een inwoner van Breda, die zich bij den kantonrechter beklaagde, dat hij door het bureau Raco op ongemotiveer de wijze werd lastig gevallen, ten bewijze waarvan afschriften van door het bureau aan klager gerichte brieven werden over gelegd alsmede van een ontwerp-dagvaar- ding, welke zou worden uitgebracht, wan neer niet voor een bepaalde datum een beweerde schuld werd betaald. De kantonrechter deelde naar aanlei ding hiervan mede, dat hij reeds eerder in bedekte termen tegen den houder van het bureau Raco had gewaarschuwd, toen deze bij de behandeling van een zaak als ge machtigde van grove onkunde blijk gaf. Wat thans is geschied loopt echter al dus de kantonrehter de spuigaten flit. Niet alleen dat deze „rechtskundige" zich uitgeeft voor lid van de Nederlandsche ver- eeniging van rechtskundige adviseurs, wat hij blijkens door den kantonrechter inge wonnen informaties nooit is geweest ter wijl hij ook nooit een aanvraag om tot het lidmaatschap te worden toegelaten heeft ingediend, doch bovendien zet hij boven de ontwerp-dagvaarding, zonder dat door hem een verzoek tot gratis-admissie was inge diend, de woorden ,vrij van zegel ingevolge artikel 1250 van het Wetboek van Burger lijke Rechtsvordering". Blijkbaar" aldus de kantonrechter weet deze .rechtskundige" niet dat vrijstel ling van zegel een uitvloeisel is van de Ze gelwet, terwijl ten overvloede het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering geen art. 1250 heeft. De kantonrechter zeide tenslotte dat het publiek tegen practijken als van 't bureau Raco dient te worden beschermd, weshalve hij verder weigert den heer R., die, 's morgens en 's avonds tevens het beroep van couranten-bezorger uitoefent, als ge machtigde op kantongerechtszittingen toe te laten. De zaak, waarin de heer R. als gemach tigde zou optreden, werd door den kanton rechter ambtshalve veertien dagen aange houden, teneinde gedaagde in de gelegen heid te stellen een andere gemachtigde te kiezen. De „rechtskundige" kreeg hierop bevel de zittingzaal te verlaten, waaraan hij onder gelach van het talrijke publiek schoorvoetend voldeed. Schilder door den stroom ge dood in zendstation van Schip hol. Op 22 December j.1. is in het radiozend station van het vliegveld Schiphol aan den Spaarwouderweg in de Haarlemmermeer de 20-jarige schilder K. bij het verrichten van werkzaamheden in aanraking gekomen met een onbeschermde geleidingsdraad, waarop een spanning stond van 4000 volt. De man was op slag dood. De 37-jarige chef-monteur O. die dien dag toezicht hield in het zendstation, moest zich gister voor de Haarlemsche rechtbank verantwoorden omdat volgens de dagvaarding het onge luk aan zijn onachtzaamheid te wijten zou zijn geweest. Uit het verhoor van enkele getuigen en van verdachte bleek echter, dat de schilder eenige malen was gewaarschuwd, om niet in de nabijheid van de onder spanning staande deelen van den zender te komen. Desondanks was K. toch op de zendinstal- latie geklommen om het plafond te schil deren, hetgeen hem ook verboden was. Toen verdachte dit zag, wilde hij onmiddellijk Schiphol opbellen, om te vragen of de stroom een oogenblik uitgeschakeld kon worden, doch op hetzelfde oogenblik gebeur de het ongeluk reeds. Het O.M. verklaarde deze zaak vervolgd te hebben uit een oogpunt van Generale preventie en eischte tegen O. f 50.- boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 18 Februari. Haastige spoed is zelden goed- Gisterenmorgen is bij de Binnenhavenbrug te Rotterdam een ongeluk gebeurd, dat won der boven wonder nog goed is afgeloopen. Op de spitsuren staan daar altijd eenige be reden politieagenten om het verkeer in de juiste banen te leiden. Wanneer de brug dan weer opengaat heeft de politie al diver se malen last gehad van de avonturiers op fietsen, die kost wat kost de opgestelde files verbreken en tusschen de voertuigen door trachten te slippen, om zoo spoedig mogelijk over de brug te zijn. De fietsers rijden dan op tot vlak achter de bereden agent, hetgeen zooals begrijpelijk is, niet zonder gevaar is. Gisterenmorgen waren, zegt de N. R. Crt., weer 'n tweetal wielrijders resp. P. Keesmaat, wonend aan de Prins Hendrikkade en M. J. Coté, wonend aan den Goudschesingel, vlak achter zoo'n paard gaan staan. Een naderen de auto deed het paard schrikken, waardoor dit eenige stappen opzij maakte en met de beenen juist in de wielen van de fietsen te rechtkwamen. De beide fietsers vielen van hun rijwielen op het moment, dat uit tegen overgestelde richting een auto naderde. De chauffeur, die sterk remde, kon de wagen spoedig tot stilstand brengen, doch hij wist niet meer te verhinderen, dat het paard werd aangereden. Het paard kwam te vallen en sloeg om zich heen, zoodat de situatie meer dan hache lijk werd. K., die in de nabijheid op den grond gevallen was, is onder de auto gekro pen en heeft zich zoo in veiligheid gesteld. De jongeman werd onwel, vermoedelijk dooi den schrik, waarop de ontboden geneeskun dige dienst hem naar zijn woning heeft ver voerd. ONZE OOST. TIJGER LOSGEBROKEN. De heer Ellinger van de jodium-fabriek Petikan, in het Sepangdjangsche is in het bezit van een tijger, die losgebroken is en een inlandschen geitenhoeder heeft gegre pen, die zwaar gewond werd opgenomen, en vervoerd moest worden naar de centrale burgerlijke ziekeninrichting te Soerabaja. Veel geld onder de Inlandsche bevolking. Wij lezen in die Ind. Crt. van 25 Januari: De wildste geruchten deden den laatsten tijd de ronde in de zakenwijken van Soera baja, waar een plotselinge opleving is te constateeren, als gevolg van 'n invasie van Bandjareesche handelaren, die hier allerlei orders plaatsen voor de levering van be paalde artikelen, zooals fietsen, tweede hands auto's, radiotoestellen, manufacturen etc. Deze invasie van handelen is een gevolg van de distributie van de oogstvergunnin- gen in de rubberstreken der Buitenge westen, waardoor zeer veel geld onder de bevolking is gekomen. De Bandjareezen (van Bandjermasin, Bor- neo) komen gewoonlijk naar Soerabaja om hun inkoopen te doen, zoodat menig Soera- bajaan er wel bij vaart. Om eenige staaltjes te noemen. Een klein reparatie-atelier van auto's, dat gewoonlijk slechts zooveel omzet, dat het bedrijf daar mede net in stand gehouden kan worden, heeft de laatste veertien dagen voor duizen den guldens verkocht aan tweedehands au to's, oud ijzer, enz. Het aantal orders voor rijwielen was bui tengewoon groot. Wanneer men de geruch ten zou willen gelooven, zouden in een halve maand niet minder dan 4 a 5000 fietsen voor de rubberstreken besteld zijn. Deze cijfers zijn echter sterk overdreven. Wij kunnen op grond van de ons verstrekte inlichtingen melden, dat een goede 1500 fietsen voor de rubberstreken in Borneo zijn besteld. Een der grootste rijwiel fabrieken, welke aan de behoefte van heel Indië kan voldoen bevindt zich te Soerabaja. Deze fabriek werkt thans met koortsachtige haast, op volle capaciteit om de bestelling uit te voeren. Groote importfirma's hebben evenzeer haar omzet zien vermeerderen, terwijl de scheeps ladingen met handelsgoederen naar de rub berstreken den laatsten tijd zeer sterk zijn toegenomen. Er is echter een neiging om de opleving in de handel als gevolg van den gouden re gen in de rubberstreken sterk te overdrijven. F.en feit is het niettemin, dat velen er van hebben geprofiteerd. OVER DOEDELZAKKEN. Van ondeugende Ieren en domme Schotten. In de „Daily Telegraph" van gisteren had een lezer onder de rubriek ingezonden stuk ken inlichtingen gevraagd over den oor sprong van de doedelzakken. Een andere le zer heeft daarop een antwoord ingezonden, dat als volgt luidt: Ik heb steeds den indruk gehad dat doedelzakken in Schotland gebracht zijn door de Ieren, die er bij vertelden, dat het muziekinstrumenten waren.. Maar de Schotten hebben nog steeds niet begrepen dat de Ieren hen voor de mal hielden." DENEMARKEN OVERWEEGT GEEN GRENSWIJZIGING. Duitschland heeft de thans bestaande toestand aanvaard. De Deensche minister-president Stauning heeft in een onderhoud met een persverte genwoordiger verklaard, dat de nieuwe grenslijn tusschen Denemarken en Duitsch land in 1920 officieel door beide landen is aanvaard. Het is de plicht der Deensche regeering, deze grens te handhaven. Amelia Earhart zal mededoen. AMELIA EARHART. Parijs, 4 Februari. (ANP). Amelia Ear hart heeft gisteren uit Los Angeles aan de Paris Soir geseind, dat zij alles in het werk zal stellen, om te kunnen mededingen in de ontworpen luchtrace NewYork Parijs, ter her denking van den beroemden vlucht van Lindbergh. 1237 1937. Terwijl Londen de laatste voorbereidingen voor de kroningsplechtigheid treft en Parijs zijn groote wereldtentoonstelling organiseert, zit ook de Duitsche hoofdstad niet stil. Zij had weliswaar nog in den afgeloopen zomer een schitterende gelegenheid, om zich aan haar gasten van de aangenaamste zijde te la ten zien, maar voor wien het Berlijnsche volkje kent, is het niet verrassend, dat het ook in het jaar 1937 zijn vriendelijke talen ten niet wil laten braakliggen. Het feest, dat in Augustus de rijkshoofd stad in een zee van kleuren en licht zal on derdompelen, heeft een historische oorzaak en geldt het 700-jarig bestaan van Berlijn. Men gevoelt zich des te meer verplicht, dit jubileum feestelijk te vieren, wijl er nog nim mer in de geschiedenis van de stad een ver jaardag gevierd is. Andere kleine plaatsen in de omgeving van Berlijn hebben hun 700sten verjaardag reeds lang achter den rug. Dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat Berlijn volstrekt niet zooals velen meenen de oudste nederzetting in de Mark Brandenburg is. Men vindt daar een aantal dorpen, die op een veel ouder verleden kunnen terug zien. Er waren ook zeer moeilijke onderzoe kingen voor noodig, om den juisten datum van de stichting der huidige vier-millioe- nenstad, die uit de beide visschersdorpcn Berlin en Cölln ontstaan is, vast te stellen. De oudste oorkonde uit het stedelijk archief stamt uit het jaar 1272. Verdere spo ren leiden echter tot het jaar 1237 terug. Hoe denkt Berlijn zijn verjaardag te vie ren? Reeds in het begin van het jaar heeft de burgemeester, Dr. Lippert, op het aan staand feest gewezen. Op zijn initiatief wordt in het westen van de stad, in de omgeving van den „Funkturm", een tentoonstelling „700 jaren Berlijn" voorbereid. Met welk een optimisme men dit feest te gemoet ziet, blijkt uit het feit, dat de tentoon stelling in de open lucht zal worden ge houden. Berlijn zal dus zijn verjaardag vie ren ongeacht de bedenkingen, die de he mel daar misschien tegen heeft/Daar zoo als gezegd dit feest niet op vroegere voor beelden kan steunen, zijn aan de fantasie van zijn regisseurs geen grenzen gesteld. Men is dan ook van plan om ten aanzien van de stijl en opmaking der tentoonstelling iets geheel nieuws te scheppen. De Berlijners behoeven er wel nauwelijks voor te vrenzen, dat zij bij dit feest onder el kaar zullen moeten blijven. Men zegt, dat degenen, die met Spreewater gedoopt zijn, frivole lieden worden. Een feit is echter, dat in hun hart een bijna romantische lief de voor hun geboortestad toont. En het zou dan ook geenszins een verrassing zijn, indien al de Berlijners, die niet meer in Berlijn wo nen, binnenkort een pelgrimstocht naar hun moeder Berolina ondernemen, om bij haar 700sten verjaardag aanwezig te zijn. toestemming ongeldig zal zijn. Op deze gronden werd het verzet van den officier tegen het voorgenomen huwelijk ongeldig verklaard, de stuiting opgeheven en de of ficier van justitie in de kosten, begroot op f 75.- veroordeeld. De sluiting opgeheven Een statenlooze vrouw, uit Keulen af komstig, wenschte in het huwelijk te treden met een Nederlander. De noodige papieren waren in orde en einde October teekende het a.s. echtpaar aan. De Officier van Justitie echter maak te van zijn recht gebruik en stuitte het huwelijk. Het O.M. was nl. van meening, dat de vrouw slechts wilde trouwen om de Nederlandsche nationaliteit te verkrijgen. De Officier stelde als grond tot stuiting art. 85 B. W. waarin wordt bepaald, dat voor de geldigheid van een huwelijk de vrije toestemming van de partijen noodig is. Naar de meening van het O. M. ontbrak deze in dit geval. De verdediger Mr. F. A. Kokoskv voerde o.a. aan, dat hier van een schijnhuwelijk geen sprake is. De rechtbank deed gister uitspraak en hief de stuiting op. De rechtbank heeft overwogen, dat in het midden gelaten of de feiten door den offi cier gesteld juist zijn, in ieder geval uit de geschiedenis van art. 85 b.w. blijkt, dat on der „vrije toestemming" moet worden ver staan „geldige toestemming". Er kan door den officier niet bij voorbaat worden uitgemaakt of op het oogenblik, waarop partijen hun wil verklaren, die BOMMEN VOOR GRIEKENLAND. Er verluidt, dat een Turksche fabriek een contract heeft onderteekend betreffende levering van bommen aan Griekenland tot een waarde van anderhalf millioen Turk sche ponden. KINDERHUWELIJK, GERECHTELIJK ONTBONDEN. De kinderrechter te Watertown (New York) heeft bevel gegeven tot ontbinding van het huwelijk tusschen een meisje van twaalf en een jongeman van negentien jaar, binnen 24 uur nadat zij in den echt verbon den waren. (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 4 Februari 1937 Hooge Prijzen 1000.— 3223 12366 14801 400.— 3867 14037 17534 200.— 1812 2512 3336 8119 15524 100.— 1596 4697 5809 8345 9834 10511 11349 12786 14803 17199 17990 Prijzen van 70. 576 10 96 212 272 342 372 379 601 736 811 902 944 1009 1241 1245 1310 1588 1624 1654 1912 1917 2060 2133 2148 2187 2254 2285 2326 2516 2531 2722 2785 2959 3082 3096 3145 3217 3232 3282 3698 3711 3752 3795 3819 3820 3889 3975 4069 4083 4108 4268 4305 4533 4639 4702 4851 4964 4995 5257 5277 5408 5601 5677 5764 5832 5878 5920 5962 5992 6206 6260 6574 6609 6717 6720 6921 6987 7082 7181 7197 7206 7271 7274 7283 7297 7362 7386 7390 7465 7581 7663 7688 7699 7765 7845 7846 7898 7958 8129 8136 8208 8295 8351 8505 8629 8753 8810 8918 9059 9185 9223 9224 9228 9332 9375 9382 9423 9581 9751 9761 9788 9790 9826 9885 9918 10086 10171 10289 10374 10385 10451 10631 10773 10781 10783 10839 10899 10928 10953 11039 11085 11086 11087 11275 11290 11497 11565 11607 16617 11775 11776 11895 11902 11963 12022 12143 12593 12678 12776 12800 13094 13347 13483 13488 13841 13879 13995 14055 14071 14116 14191 14280 14395 14407 14430 14441 14567 14795 14831 15057 15071 15085 15207 15237 15330 15565 15611 15636 15825 15966 15969 15973 16088 16346 16389 16460 16587 16614 16621 16695 16699 16743 16748 16854 16863 17047 17061 17229 17297 17341 17411 17418 17446 17717 17741 17849 17857 17908 18003 18078 18089 18113 18325 18413 18422 18470 18516 18517 18655 18661 18816 18825 18953 19039 19041 19105 19169 19180 19235 19281 19404 19471 19498 19625 19784 13857 19888 19891 19970 20002 20455 20483 20496 20524 20697 20783 20842 20997 Nieten 20 71 97 128 176 193 454 529 545 616 675 704 785 830 842 844 858 860 876 882 885 905 918 979 1064 1094 1142 1143 1169 1231 1274 1308 1316 1397 1451 1481 1511 1514 1537 1545 1585 1649 1700 1728 1756 1769 1821 1889 1896 1957 1970 1980 1984 2002 2003 2013 2112 2128 2152 2185 2189 2200 2220 2313 2369 2400 2405 2460 2467 2506 2525 2523 2530 2535 2559 2581 2661 2703 2719 2725 2734 2757 2764 2807 2847 2848 2859 2914 2926 2930 2955 3030 3044 3118 3122 3124 3171 3211 3222 3251 3254 3270 3309 3326 3329 3346 3553 3562 3564 3569 3639 3643 3656 3672 3678 3720 3745 3747 3794 3890 3915 3927 3931 3934 3939 4043 4093 4160 4163 4240 4317 4332 4342 4354 4363 4382 4387 4424 4461 4523 4564 4604 4704 4748 4777 4783 4830 4881 4892 4926 4931 5072 5079 5174 5232 5283 5297 5319 5341 5350 5351 5387 5393 5483 5506 5522 5526 5538 5591 5690 5724 5791 5797 5822 5858 5901 5903 5912 5961 5973 6023 6063 6079 6080 6135 6158 6248 6250 6253 6254 6277 6308 6382 6427 6510 6512 6514 3591 6618 6654 6681 6698 6734 6745 6859 6898 6910 6917 6939 7009 7041 7062 7166 72*16 7218 7248 7267 7433 7449 7461 7510 7516 7542 7558 7559 7569 7618 7659 7674 7702 7715 7719 7744 7781 7800 7816 7821 7854 7882 7883 7964 7995 8011 8034 8108 8109 8137 8152 8201 8207 8210 8220 8244 8274 8307 8347 8355 8358 8378 8386 8410 8429 8463 8472 8487 8508 8541 8550 8554 8556 8574 8640 8659 8713 8743 8770 8798 8833 8852 É872 «J19 8921 8925 8935 8938 8960 9000 9018 9047 9048 9065 9075 9076 9098 9117 9129 9159 9195 9226 9290 9297 9368 9381 9331 9407 9453 9465 9494 9507 9524 9561 9564 9669 9682 9701 9711 9728 9741 9750 9816 9817 9831 9856 9879 9883 9892 9906 9921 9941 9963 9974 9981 9995 10016 10025 10042 10049 10064 10074 10105 10144 10165 10184 10203 10207 10212 10220 10230 10285 10347 10354 10384 10435 10438 10489 10560 10627 10651 10675 10691 10694 10708 10792 10845 10946 10968 11000 11096 11121 11166 11222 11294 11310 11390 11496 11533 11545 11559 11566 11580 11600 11608 11770 11801 11817 11829 11834 11868 11938 11939 11955 11972 12046 12059 12067 12106 12131 12144 12160 12194 12220 12297 12328 12369 12483 12495 12517 12558 12670 12705 12710 12725 12841 12910 12950 12936 12991 13018 13043 13052 13074 13123 13164 13167 13171 13179 13181 13183 13219 13286 13301 13333 13343 13369 13388 13430 13473 13508 13547 13569 13575 13587 13637 13679 13714 13723 13736 13743 13766 13773 13781 13829 13843 13875 13873 13890 13894 13906 13926 13977 14015 14022 14043 14046 14056 14062 14086 14122 14173 14197 14208 14219 14238 14241 14266 14278 14354 14386 14429 14438 14456 14482 14500 14600 14640 14722 14752 14765 14806 14817 14851 14856 14961 14985 15083 15113 15125 15171 15176 15200 15264 15282 15304 15344 15448 15518 15595 15646 15716 15738 15768 15772 15804 15839 15363 15911 15921 15959 15985 15998 16116 16191 16218 16321 16391 16400 16402 16479 16541 16588 16602 16689 16694 16718 16719 16724 16737 16801 16822 16830 16841 16879 16881 16918 16920 17013 17060 17068 17080 17091 17138 17228 17289 17310 17417 17423 17433 17442 17531 17563 17568 17580 17588 17605 17650 17654 17676 17685 17689 17694 17702 17783 17786 17833 17884 17902 17917 17974 18019 18032 18043 18072 18086 18115 18120 18125 18127 18137 18138 18151 18164 18166 18170 18172 18234 18242 18252 18334 18336 18337 18354 18377 18412 18427 18473 18494 18500 18542 18630 18639 18648 18674 18631 18702 18749 18780 18787 18808 18837 18852 18864 18881 18903 18936 18945 18951 18975 19063 19097 19141 19185 19211 19212 19220 19266 19286 19287 19311 19341 19354 19359 19406 19422 19432 19501 19585 19673 19728 19738 19757 19780 19804 19380 19943 19968 19973 19984 20039 20052 20094 20103 20104 20116 20145 20148 20169 20201 20243 20246 20282 20307 20371 20434 20436 20467 20528 20552 20566 20569 20S05 20612 20720 20790 20794 20808 20810 20815 20823 20870 20876 20885 20908 20909 20969

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7