TR1UMPH ondragelijke brandwonden kloosterbalsem m 'n Smaak die wel een l triomf moest zijn! Gemeenteraad Prof. Dudlay in Casino. Bioscoopnieuws Waar gaan we heen? IO? Feestgebakjes L. ELTE Predikbeurten DE VELLEN HINGEN ERBIJ flKKER'S 0*10,nesl ter inzaoe VIRGIN IA Rialto-Theater. Tivoli-theater» Juist voor Uw gezellige winteravondjes Katholieke kerkdiensten zijn onze 6 cents zoo bijzonder geschikt Niet te groot niet te klein Niet duur en toch fijn Banketbakker. 3c loahtc ïonde faiadier' ÏÏzem&teibaef Zondag 7 Februari 1937 WIJ KOOPEN Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen „„«MP/A jL het onderhoud, enz., van de gemeente- J^braS- «Vof poltiealarmeerinrichting ge nt„ ig tusschen de Gemeente Den Helder en N. Heiligenberg, vertegenwoor- dLd door den heer Ir. G. E. F. van Dijk en a t de firmanten krachtens de tusschen hen E f. van D|jk bestaande overeen- Vomlt hieromtrent geen zeggenschap hadden, X commissie wil voorts de aandacht van den Raad vestigen op een zeer recent besluit fn de Kroon in een dergelijke quaestie, wwrbij de Kroon o.a. in 't algemeen heeft overwogen, dat blijkens de Memorie van Toe lichting op de wijzigingswet van 31 Januari 1071 het verlies van het raadslidmaatschap in onHUei 26 'thans 28) der Gemeentewet op het t' i n in strijd met het voorschrift van artikel 24 'thans 26) gesteld, facultatief is oakt teneinde met de bijzondere omstan digheden' van ieder geval rekening te kunnen houden terwijl volgens deze toelichting ver- f ,»Ji het raadshdmaatschap slechts zal be hoeven te volgen als een stellige daad Is ge- Tïleeird waarbij het raadslid het gewacht van liin lidmaatschap In de schaal heeft gewor- om n casu een levering te doen toevallen een leverancier of aan een onderneming bij wien of welker zaken hij is geïnteresseerd, In Op deze gronden is de commissie meerderheid van oordeel, dat er geen ter men aanwezig zijn om den heer J. Breg- man ln zijn betrekking als raadslid te schorsen. ■Daarentegen zijn twee leden der commissie van meening, dat het twijfelachtig is of de hter J p-regman in strijd komt met artikel 26 derde lid, der Gemeentewet, door verder uitvoering te geven aan genoemde concessie overeenkomsten als firmant van de firma E. •\r Weiilizenberg, ook na zijn toelating en Echter meenen zij wel, dat door het sluiten van de overeenkomst inzake het onderhoud, enz. van de gemeentelijke brand- en/of politiealarmeerinrichting tusschen de Gemeente Den Helder en de firma E. Heijligenberg, het raadslid j Bregman, als een der firmanten dezer firma, een daad. heeft verricht,, die in strijd Ys met artikel 26, derde lid, der Ge meentewet, zoodat zij op deze gronden van oordeel zijn, dat de heer Bregman in zijn betrekking als raadslid moet worden ge schorst. aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der Ge meente Den Helder, op Dinsdag 9 Februari 1937. Notulen. Aan volgno. I wordt toegvoegd: vaststelling der notulen van de vergadering van 22 December 1936, Mededeelingen. ii wordt het volgende toege- Wet- Aan volgno V0Mededeeling van Burgemeester en in verband met een vraag van den Dr' P Feenstra Kuiper in de vergadering van 22'December 1936, dat het in de be doeling Ugt zijn voorstel tot wijziging van de Verordening tot heffing van cursusgelden voor Verordening Ta,en te dQen behandeien den cursus bij de begrooting voor 1937. Dank Zij KLOOSTERBALSEM komt Zljn hand weer goed in orde 't Gebeurde door kokend heete olie en 'Lijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, Boe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik neef U de heilige verzekering, dat ik ïelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Mevr. H. Fr. te 'S'Q. tGeen goud zoo goed" n_n„prtroften bjj brand- en snijwonden ongeëvenaard als wrjjfmiddel bjj Rheumntiek, spit en pünltfke spieren Schroei doos Si ct Potten: 62% ct. en 1.04 Ingekomen stukken Aan volgnr. III wordt toegvoegd: J. Bericht van ontvangst van Gedeputeer de Staten van de in de vergadering van 22 December vastgestelde verordening, betref fende de voorwaarden, waarop patiënten ter verpleging in de gemeentelijke afdeeling van net Marine-Hospitaal, de St. Lidwina-Stichting of in elders gevestigde ziekeninrichtingen. (Voorgesteld wordt dit stuk voor kennis geving aan te nemen.) Grensregeling Voorstel om machtiging te verleenen tot het sluiten van een overeenkomst van grensrege ling. Rectificatie Onder volgno. XV der agenda gelieve men te lezen voor J. de Graaf: D. de Graaf 0 Het programma van Rialto houdt voor deze week twee Metro Goldwyn producten in.'Een van het licht romantische genre en een drama van het zuiverste water. Het eerste product, dat na het Paramount Sound News aan ons oog voorbij rolt, is „Zonen van de Zuidzee". Honderden romans hebben, meer of minder beeldrijk geschreven, de wereld overstroomd waar het deze Zuidzee-eilanden betrof. En we hebben ons van deze eilanden een voorstelling gemaakt, die' aan het luilekkerland gelijk is. Wanneer we dan eens eindelijk kennis maken met een waarheidlievend romanticus, die het mooie Tahiti, Fidsji of Samoa beschrijft als een met muskieten overdekt geheel, waar lepra en andere minder prettige ziekten aan de orde van den dag zijn, terwijl het klimaat er heet en vochtig is, dan volgt de wreede ontgoocheling. De film is opgenomen in het mooie seizoen, alzoo in het romantische en als zoodanig is het een uitstekend geslaagd product. Niet alleen, dat de hoofdrollen op een verdienstelijke wijze gespeeld worden, maar de schitterende tropische natuur waarin dit Amerikaansche filmwerk is opgomen, maken er zeker een zienswaardig geheel van. Want de natuur heeft deze eilanden rijkelijk bedeeld. Ook het scenario is vlot en goed ge schreven. De hoofdpersoon, behoórende tot een stam van vrouwenroovers, ontvoert van een van de eilanden een allerbekoorlijkst jongedametje. En nadat zij den eerste schrik van haar ontvoering te boven is, krijgt zij haar schaker lief. De vrouwenziel is een ondoorgrondelijk raadsel, ook in de Zuidzee. De hoofdman van het dorp vat echter ook ge negenheid voor haar op en weet de bruidegom weg te werken naar de ver van zijn home verwijderde phosphaatmijnen. Natuurlijk heeft het heel wat voeten in de aarde voordat de geliefden, om tenslotte toch tot het bevre digende einde van de film te komen, voor goed vereend zijn. Nogmaals, wat spel en opnamen betreft een werkelijk uitstekende film. Verdachtesta op Alleen al namen als Dolores del Rio, Douglas Fairbanks, Florence Desmond en Basil Sydney zeggen op zichzelf al zooveel, dat we eigenlijk over dit filmwerk kunnen zwijgen. Vooral Dolores del Rio en Douglas Fairbanks, bekend uit tallooze sterke Metro-producten, kunnen niet anders dan de hoofdrollen in een eerste klas filmwerk vertolken. Dat is dan hier ook het geval. Vooral Dolores als vurig, jaloersch echtgenoote, geeft een subliem spel te zien. Zoo ook Douglas Fairbanks. De inhoud draait om een moordgeschiedenis, waar de tempera mentvolle Dolores van verdacht wordt. Als motief geldt, dat zij de vrouw, die haar man tracht in te palmen, uit een vlaag van jaloezie doodt, terwijl als bewijs het mes, waarmee zij in haar rol van danseres optreedt, in het lichaam van het slachtoffer wordt gevonden. Een interessante ontknooping brengt den werkelijken dader aan het licht. Vooral het gedeelte, dat in de rechtszaal afspeelt en dat juist bij de meeste films, waarin dergelijke scenes voorkomen, vaak droog en taai is, wordt hier op meesterlijke en spannende wijze gespeeld. Wij durven dit product dan ook als een bijzonder sterk te betitelen. „De Kleinste Rebel": wederom een triomf van Shirley Temple. „De Kleinste Rebel", dat is de titel van de laatste film, waarin men thans in Den Helder HET fenomeen der twintigste eeuw: Shirley Temple, kan zien en: be wonderen. Hoe men ook over dit wonderkind moge denken en oordeelen, een wonderkind blijft het, ook als men alle andere eischen, die een filmkunst en een filmtechniek ver- eischt, ter zjjde laat, Shirley Temple: niet een merkwaardigheid, die alleen door eerf geraffineerde wereld reclame-campagne tot bezienswaardigheid werd gebombardeerd, niet een interessant kijk-object voor één, hoogsten 2 rolprenten, maar blijkbaar het ideaal-kind zoowel voor den Noord-Amerikaan als voor den gekleur- den vader op Nieuw-Zeeland of Zuid-Afrika. En we hebben deze Shirley Temple gezien. In haar eerste film, in haar tweede, en in de volgende. En steeds was het weer: DIT is haar grootste film en steeds weer bleek het, dat de volgende wéér frappanter, wéér won derlijker, onbegrijpelijker was dan de voor gaande. In „De Kleinste Rebel" kan men dit kind zien tap-dansen, dat men zich gaat afvragen of dit alles niet op oogbedrog berust, ZOO geweldig is het. Zij zingt er een aantal liedjes in, korte, pretentielooze liedekens, doch vader of niet, Uw hart gaat er van aan den hol De film an sich is, en hierop willen wij speciaal de aandacht vestigen, vervaardigd door bekwame handen. Daar is een visie op tal van onderdeelen geweest, die waarlijk uit muntend te noemen is, en die tengevolge had, dat ook de facetten van Shirley's kunst nog meer dan anders tot uiting kwamen. Het is een verhaal, zooals de Amerikaan sche geschiedenis ze bij honderden kent. Een episode van jaren en jaren geleden, toen de Zuidelijken tegen de Noordelijken opstonden, toen het land verscheurd werd door een burgeroorlog, zooals de Nieuwe Wereld daar voor nimmer beleefd heeft. In deze periode, vol rumor, vol oorlogsgeweld, speelt Shirley. Shirley met haar gouden krullen, met haar onvergetelijk jonge-meisjes figuurtje en met al die duizend andere aantrekkelijkheden, die dit kind tot 's werelds lieveling maakten. Voor ouders is deze film ideaal. Hier en daar lang niet ontbloot van sentiment, doch dat was nu eenmaal niet te omzeilen. Het geheel zal U zeker boeien. Men zal in spanning verkeeren over den afloop der storey, men zal lachen en ontroerd zijn bij het aan schouwen van al datgene, wat Shirley U laat zien en hooren en tenslotte, als daar het happy ending is, zal men zich verbaasd af vragen: „hoe is DAT mogelijk!" Vermelden wij nog, dat in het voorprogram ma een gekleurde teekenfilm van den vader van alle teekenfilms draait: van Walt Disney, een verhaaltje van 3 katten, dat uitmunt in humor en kleurenschoonheid. Voorts een film met Silvia Sidney, die men ongetwijfeld niet zal kunnen rekenen tot het tweede en derde plan. Een programma alzoo: van kwaliteiten. Parochie H.H. Petrus en Paulus. ZONDAG. Quinquagesima. Onder de Hoogmis het gebed van den H. Fransicus Xaverius voor de bekeering der heidenen. Te 1 uur catechismus tot voorbereiding van de plechtige Doopbeloften. Collecte voor Kerk en Altaarsieraden. Sluitingsdag van het In ternationaal Eucharistisch Congres te Manilla, Te 5 uur wordt het H. Sacrament ter aan bidding uitgesteld. 7 uur Plechtig Lof met Acte van Eerherstel aan het H. Hart. Voor degenen, die den Blasius-zegen nog niet hebben gehad, zal na elke H. Mis gelegenheid worden gegeven om die te ontvangen. DINSDAG: 7 uur Lof, 8 uur H. Familie. WOENSDAG: Asch-Woensdag, begin van de groote Vasten. Om 7 uur gezongen H. Mis. Vóór de H. Mis, te kwart vóór 7, wijding der asch, daarna uitdeeling der gewijde asch. Het aschkruisje wordt ook gegeven onder en na de H. Mis van 8 uur en na de H. Mis van 9 uur. De Kerk bestrooit onze hoofden met asch, om ons op te wekken tot boete en verster ving. Des avonds 7.30 uur Meisjes-Congregatie, 8.15 uur Jongedames-Congregatie. Woensdag is het de tweede der 7 Woens dagen, welke het feest van den H. Joseph voorafgaan; des morgens te kwart over zes wordt daarom reeds de H. Communie uitge reikt. DONDERDAG: feestdag van de Verschij ning van O. L. Vrouw te Lourdes. 7 uur Lof. VRIJDAG: 7 uur H. Kruisweg. 7.30 uur Jongens-Congregatie; 8.15 uur Jongemannen- Congregatie. ZATERDAG: van 49 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, Donderdag, Vrjjdag en Zaterdag z|jn Vastendagen. begint heden De nog voorradige restanten willen wij U nu nog aan- bieden voor buitengemeen verleidelijke prijzen, zoodat het slot van onze BALANS OPRUIMING een ware sensatie is Wie nu de koopjes niet ziet, bezit geen warenkennis |J Het loont de moeite even bij ons aan te loopen [I Op alle goederen volledige \A garantie Heeft U klachten, zegt het ons Zijt Gij tevreden, zegt het anderen Parochie O. L. Vr. Onb. Ontvangen. ZONDAG 7 Febr., genaamd Quinquagesima, lste Zondag van de maand. Schaalcollecte voor het onderhoud van Kerk en Pastorie. 7 uur Uitreiking van de H. Communie. l]/2 uur de Vroegmis, 9 uur de Militairen en 10j^ uur de Hoogmis. Na de Hoogmis wordt de lofzang Te Deum gezongen, ter gelegenheid van den jaardag der Paus-kroning. 1 uur Groote lee ring. 4% uur Patronaats bijeenkomst. 5% uur Jongens-Congregatie. Om 6% uur wordt het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. 7 uur Plechtig Lof met Acte van Eerherstel aan het H. Hart, toewijding aan Maria. MAANDAG 7 uur Rozenkransgebed. DINSDAG 7 uur Rozenkransgebed. Geen Heeren-Congregatie. WOENSDAG genaamd Asch-Woensdag, ge boden vasten- en onthoudingsdag. lste H. Mis om 6 uur, om half acht de plechtige Wijding en uitreiking van de asch, waarna de gezon gen H. Mis. 7 uur Lof en Rozenkransgebed. 8% uur Maria-Congregatie 2de afd. Geen ver gadering van de St. Jozef-Gezellen. DONDERDAG, feestdag van de Verschij ning van O. L. Vrouw te Lourdes, dag van de Bisschopswijding. Een bijzonder gebed der geloovigen wordt hedeh voor den kerkvorst gevraagd. Geen Meisjes-Congregatie. 8% uur Verga dering, 9% uur Derde Orde, 's Morgens 9 uur H. Mis op het Kerkhof. VRIJDAG lste H. Mis om 6 uur. 's Avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 5 tot 8% uur biechthooren. ZONDAG a.s. 14 Febr. wordt te 7 uur de eerste Lijdensmeditatie gehouden. (Par.kl.). Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poej tVesterkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). s Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Me|jnen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Mejjnen s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. N. v.d. Kraats. Donderdagavond 7.30 u., Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur de heer J. Rebel. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door den heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Avonds 7 uur. Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Cand. J. B. Oskamp. Collecte v. beboeftigen Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m., zaalsamenkomst 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Alle samenkomsten onder leiding van env. Mr. Dieleman. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 's Morgens 9.30 Samenkomsten. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. en 's avonds 5 3 uur HUISDUINEN oud goud en zilver tegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. Wintertijd. Zon Febr. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 7 7.33 16.57 3.15 16.00 9.20 22.15 M 8 7.31 16.59 4.45 17.15 10.40 23.30 D 9 7.29 17.01 5.50 18.10 11.50 W 10 7.27 17.03 6.50 18-50 0.45 12.50 D 11 7.25 17.05 7.30 19.30 1.40 13.25 V 12 7.23 17.07 8.15 20.05 2.15 14.00 z 13 7.21 17.09 8.55 20.45 2.55 14.40 Zaterdag 6 Febr. 17.26 uur Zondag 717.27 uur Wonderen in bonte verscheidenheid. Er hebben al heel wat personen op het Casino"-tooneel gestaan in den loop der jaren, beroemde en merkwaardige. Tot de laatste categorie behoort stellig de heer, die zich Professor Dudlay noemt, die gisteravond voor het eerst hier ter stede optrad en wel voor een uitstekend bezet Casino. Het groote aantal aanwezigen was wel een bewijs, dat de menschen nog steeds interesse hebben voor een soort variété, dat een plaats inneemt door de geheimzinnige sfeer, waarin het ten too- neele gebracht wordt. Toovenarij, goochelarij, illusionisme, het zijn antieke bronnen des ver- maaks; reeds in de Middeleeuwen bestond het ,vlieg-ende constwerck" en nóg, in de twin tigste eeuw, komen ze er op af, met tientallen! Zjj, die gekomen zijn om van „sterke staal tjes" op het gebied van de magische krachten, vingervlugheid, technische vaardigheid mee te maken, zijn niet teleurgesteld. In een groote verscheidenheid worden ze ten tooneele gebracht, bijkans drie uur lang. Prof. Dudlay opent het gevarieerde pro gramma met een serie toovenaristische hu- moresques, die dadelijk pakken. Dan is hjj de illusionist, die de meest verrassende staal tjes van z|jn kunnen demonstreert. Zoo noe men wij: Den geëlectriseerden bezoeker, De vlucht van de aarde naar de maan, De gratis koffie-visite, De likeurfabriek in de water- flesch, De gevangen sigarettenrook, De dui- velstambourin en De bloemenfinale. Het is niet alleen de professor, die het ge- Bij FELLE KOUDE moet men geforceerd stoken. Bij geforceerd stoken vormen zich Slakken op het rooster. DAAROM adviseeren wij onze geachte clientèle tijdens deze vorstperiode speciaal onze QUEEN VICTORIA ANTHRACIET te bestellen aangezien deze uitmuntende kwaliteit geen slakken vormt, en de grootst mogelijke HITTE geeft FIRMA H. BOOY 6 ZOON, Kolengroothandel Telefoon 235 en 479 Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Zaterdag 6 Februari. Casino, 2.15 en 8.15 u. Prof. Dudlai. Dennenheuvel, 8 u. Uitvoering Tooneelver. ,,'t Noorderlicht". Rialto, 3 u. De avonturen van de b|j Maja, Zondag 7 Februari. Casino, 2.15 en 8.15 u. Prof. Dudlai. R. K. Volksbond. Missie-tentoonstelling. Maandag 8 Februari. Casino, 8.30 u. T.A.V.E.N.U.-uitvoering „Najaarsstormen". R.K. Volksbond3 u. Missie-tentoonstelling. Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Dansinsti tuut „Polak". Gebouw Hoogstraat 65, 8.15 u. Psychometri sche séance. Dinsdag S Februari. Casino, 8 u. Feestavond Gymn.ver. Patria". ,Pro Woensdag 10 Februari. Musis Sacrum, 8.30 u. Nederlandsche Reis» vereeniging. Lichtbeeldenavond. ook een lieftallige jongedame, die de kunst van het goochelen al even goed verstaat. En dan niet te vergeten de blonde jongeman, die een buitengewone vingervlugheid en een ge raffineerde handigheid demonstreert. Van hem zijn b.v. zeer aardige nummers: de onbreek bare papierstrooken, de onverscheurbare krant, de sigarettenvangst in de lucht, enz. Na de pauze komen de „groote stukken". Dan zien we eerst weer de jongedame, ditmaal in een flatteus Nimrod-costuum gestoken. Z|j gaat op een tafeltje midden in de zaal staan en van die plaats af schiet zij kleine balletjes en vlammende kaarsjes, die op het tooneel opgesteld zijn, tot pulver. Dit is een zeer knap nummer! Dan is de beurt weer aan den pro fessor, die allerlei wonderlijke dingen uithaalt. Zoo laat hij een juffrouw in de lucht zweven (opheffing van de zwaartekracht noemt h|j dat), alsmede een tafel, waaraan 4 menschen gezeten z|jn. Een sterk staaltje is ook dat met deel te voor de pauze verzorgt, maar daar is J de Japanache zwaardenkwt, waarin een juf frouw plaats neemt. De kast wordt aan alle kanten doorstoken met zwaarden, doch de juffrouw bl|jft ongedeerd, want als de kast opengaat, blijkt z|j verdwenen te z|jn. „Het doorgezaagde weesmeisje" is een van de oude trucs, die het nog altjjd uitstekend doen. Dat hebben we gisterenavond kunnen zien, een rilling gaat door de zaal als de professor met een enorme zaag verschijnt en met een ang stig geknars gaat zagen. Men voelt, dat men bjj den neus genomen wordt, maar hoe? Dat is juist de kwestie en omdat men het niet begr|jpt, is men geïnteresseerd en ziet men spannend toe. Nog tallooze wonderlijke ge beurtenissen speelden zich op het tooneel af, terwijl men elkaar af en toe verwonderd zit aan te kijken. Hoe maakte de professor zich meester van een aantal overhemden van in de zaal aanwezige heeren? Hoe liet h|j de globus door het luchtruim zweven? Het is allemaal even wonderlijk. De voorstelling wordt besloten met een séance, waarb|j 15 of

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6