De Balkan als politieke eenheid Arabische Hoffelijkheidsorgiën Binnenland Het Prinselijk paar geniet Verhooging der De hooge veeprijzen Benzineprijzen Auto verongelukt Huizcr dievenbende veroordeeld Haagsche vonnissen De gedenknaald te Soestdijk Vogels vergiftigd In Weenen viel zooveel schoons te bewonderen, dat het Prinse lijk paar zijn vertrek wederom heeft uitgesteld. Terwijl H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard oorspronkelijk reeds Zondag de Oostenrijksche hoofdstad zouden ■verlaten en dit vertrek toen werd uitgesteld tot Maandag vernamen wij thans dat het Prinselijk echtpaar ook den dag van giste ren nog in de oude Donaustad wenschte door te brengen, waar het zoo veel vindt dat de belangstelling gevangen houdt Zondagavond hebben H.K.H. Prinses Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard een too- neelvoorstelling bijgewoond in het Duit- sche Volkstheater. I oorts hebben de Prins en Prinses een bezoek gebracht aan het Kunsthistorisch Museum, waar de Prinses voornamelijk ver wijlde in de zaal der oude Nederlandsche meesters Rubens, Bembrandt en van Dijck. Ook de vermaarde Weensche collectie van werken van den ouden Breughel wekte de volle bewondering van onze Prinses. Verder heeft het Prinselijk paar de fraaie zalen van de nationale bibliotheek bezich tigd. Maandagavond hebben H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een feest- opvoering van „Die Fledermaus" bijgewoond in de groote Opera, welke opvoering gege ven werd ter gelegenheid van het feit, dat de Weensche meester zeventig jaren gele den zijn we re ld beroem den Donauwalzer componeera». Deze opvoering is door de radio uitgezonden, zoodat de Nederlandsche luisteraars gisteravond het zelfde genoegen hebben gehad dezelfde muziek te beluiste ren als de Prinses en de Prins. Voor zoover tot dusverre bekend is zullen H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard vandaag naar Zeil am See ver trekken. NEDERLAND—ZWITSERLAND Boert scheidsrechter. Naar wij vernemen zal de landenwedstrijd NederlandZwitserland op 7 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam ge leid worden door den Belg Baert. Het plan-Het er ding een handi cap voor de boeren. De Ned. Vereen, van „Veeweiders en Mes ters heeft een adres gezonden aan den mi nister van Landbouw en Visscherij, waarin er op gewezen wordt, dat door de aankoo- pen voor Duitschland uit hoofde van het „plan-Deterding" van vee, dat anders ge deeltelijk bestemd is om door de veeweiders voor het aanstaande seizoen te worden aan gekocht, de prijzen van dit soort vee den laatsten tijd met 50 a GO gulden per beest zijn gestegen. Daar thans de tijd nabij is, waarin de leden van adressante hun vee voor de be zetting hunner landen moeten aanschaffen terwijl bij de prijsstijging zich als gevolg van de kalverbeperking zich nog een ge brek aan jong vee doet gevoelen, wijst adressante er op. dat haar leden bij het inkoopen tegen de thans gestegen prijzen een normaal risico op zich moeten nemen, welk risico van dien aard is, dat hun be drijven met den ondergang worden bedreigd De vereeniging verzoekt daarom den mi nister maatregelen tegen dat abnormale ri sico te willen treffen. Een halve cent met ingang van heden. De stijging van den wereldmarkt prijs, alsmede de stijging in de vrach tenmarkt hebben ten gevolge, dat ook in Nederland de benzineprijzen met ingang van heden zullen worden verhoogd. De benzine-maatschap- pijen Shell Standard, Texaco en Sin- fina maken bekend, dat deze ver hooging een halve cent per liter zal bedragen, met dien verstande, dat deze prijsverhooging niet uniform voor het geheele land zal gelden doch in dier voege zal worden toege past, dat daardoor het groote prijs verschil, dat langzamerhand tus- schen de verschillende deelen des lands ivas ontstaan, tot kleinere proporties wordt teruggebracht. Opgemerkt wordt, dat ook na deze prijs verhooging kan worden geconstateerd, dat de benzineprijzen in Nederland zich toch nog blijven bewegen op een niveau, dat on der den wereldmarktprijs ligt. Door de benzine-maatschappijen werd be sloten den verkoop van benzine in blikken te staken, behoudens in enkele plaatsen, waar dit thans nog niet mogelijk is. De verkoop in vaten zal eveneens zooveel mo gelijk worden beperkt. Deze laatste maat regelen worden genomen deels uit economi sche overwegingen, deels om den verkoop der benzinepompen op te voeren. Auto geheel vernield. Alle zes inzittenden gewond. In den vorigen nacht is een personenauto uit Heerenveen, waarin zich zes personen bevonden, tusschen Drachten en Olterterp in volle vaart tegen een boom gereden en geheel vernield. De heeren B. uit Langezwaag en L. uit Heerenveen werden zoo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis te Heereriveen moesten worden overgebracht. De andere inzittenden, die minder ernstige verwondin gen opliepen konden naar hun woning wor den- vervoerd. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Vermoedelijk is overmatig alcoholgebruik van den bestuur der debet aan het ongeluk. DE OVERVAL OP DE POSTAUTO. Naar wij vernemen is de, dezer dagen in ver band met den overval op de postauto te Don Haag gearresteerde kellner J. A. E., na voor den officier van Justitie te zijn voor geleid, in het huis van bewaring ingesloten. Vandaag zette de politierechter de behan deling voort van de strafzaak tegen de zes jongens uit Huizen, die in combinatie ver schillende inbraken in hun woonplaats heb ben gepleegd. Gedurende de vorige behandeling bleek, dat de reclasseeringsrapporten, uitgebracht door de kleine plaatselijke afdeeling van de Prot. Chr. Reclasseeringsvereen. verre van objectief waren, zoodat de politierechter het uitbrengen van nieuwe rapporten gelastte. Thans zijn zij niet meer door de plaatselij ke afdeeling, doch door ambtenaren van de Prot. Chr. Reclasseering te Amsterdam uit gebracht. Brutale inbrekers. In zijn requisitoir zeide Mr. Bosch: „Deze Huizer jongens hebben een soort bende gevormd, een bende, die zeer brutaal en geroutineerd optrad. Zij bespionneerden hun slachtoffers en braken in wanneer de bewoners afwezig waren. De buit maakten zij in Amsterdam op. Het is moeilijk te zeg gen wie de hoofddader is. De rapporten zijn over het algemeen beter dan de jon gens zelf' Gezien de ernst van de feiten vorderde de officier tegen ieder der verdachten drie maanden gevangenisstraf met aftrek van een maand voorarrest. Milde verdediging. De verdediger van drie der verdachten, Mr. N. Ploos van Amstèl was van meening, dat het requisitoir van den officier van ju stitie weinig blijk van werkelijkheidszin gaf. Eeri qualificafie die de verdediger te rugnam na protest van den politierechter. PI. vestigde er voorts de aandacht op, dat hier door rechter en verdediging construc tief werk kan worden verricht. De jongens moeten van het slechte pad worden teruggebracht, zonder dat er sprake is van wraak: Met klem drong pl. op een voorwaardelijke straf aan. Mr. M. Schorlesheim vroeg den politie rechter de conclusie van het rapport te volgen: een' onvoorwaardelijke straf gelijk aan de voorloopige hechtenis in combinatie met een voorwaardelijke straf. Ook Mr. Th. Eskens drong op een gecom bineerde straf aan. Vonnis. De politierechter, mr. N. Muller, wees on middellijk vonnis en zeide, dat „de groote broer van de Hujzer afdeeling van de Prot. Chr. Reclasseeringsvereen. thans revanche heeft genomen en zeer goede rapporten neeft uitgebracht. „Ik steel toch niet om het weer terug te geven". De straffen, die in dit geval zullen worden opgelegd zullen verschillend zijn. Zoo weigert verd. J. van S., de schade te vergoeden: „Dan kan ik evengoed niet gaan werken, ik steel toch niet om het weer te rug te geven", heeft hij den ambtenaar ge zegd. De politierechter veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf zonder af trek van voorarrest. De rechter veroordeelde G. V. tot vier maanden, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Van de voorloopige hechtenis zal een maand in mindering worden gebracht, De vier andere jongens werden ieder tot vier maanden veroordeeld, waarvan twee onvoorwaardelijk met aftrek van twee maanden voorarrest, Voorts veroordeelde de politierechter de verdachten ieder tot betaling van f 15 scha devergoeding. NIET MEER VERSPLINTERD. „DE BALKAN AAN DE BAL KANVOLKEN!" De Balkanstaten, die zich in een eeuwen- langen strijd aan de heerschappij van Stamboel hebben ontworsteld en later voort durend weerstand moesten bieden aan de pogingen tot inmenging van Oostenrijk Hongarije en Rusland, zijn op het oogen hlik zelfstandig geworden, hebben de oude leuze „De Balken aan de Balkanvolken" verwezenlijkt en, aldus onze V.P.B.corres pondent_ zijn er tenslotte ook in ge slaagd. in hun eigen midden de grootst mo gelijke mate van orde en rust te scheppen. De volgende stap, die logisch uit het reeds bereikte voortvloeit, is het eensgezind op treden van den Balkan in de internationale politiek. De verschillende staten hebben gemeenschappelijke problemen. De Balkanstaten hebben steeds dezelfde problemen gehad en ook thans is dat nog zoo. De Turken behoeft men thans niet meer te bestrijden, maar daarentegen moet thans ieder Balkanland een afzetgebied voor zijn overschotten aan tarwe en mais vinden; strijd tegen invasielegers is niet meer noodig. maar wel heeft men een ge mecnschappelijk verkeersprobleem op te lossen. De allergrootste taak. die de Bal kanlanden gemeenschappelijk hebben te vervullen, is echter een achterstand van eeuwen in te halen en voor de overige we reld niet langer een exploitatie-object, een kolonie of een veracht grensland tusschen Europa en Azië te zijn. Het werk van de Balkan-Entente. Twee wegen zijn aan bovengenoemd stre ven dienstbaar gemaakt: de organisatie van de Balkanstaten binnen het kader van de Balkan-Entente en het onderhouden van betrekkingen met de. Wcstersche mogend heden, betrekkingen echter, welke met die van het verleden niets meer gemeen heb ben, Wat nu de nog jonge Balkan-Entente be treft, deze bleek in de drie jaren van haar bestaan een soepel instrument te zijn, dat niet slechts gebruikt werd om de ietwat achterlijke en vijandelijke Boelgarcn met de Balkan-idée vertrouwd te maken, maar ook om gemeenschappelijke politieke, sanitaire en verkeers-technische problemen op te los sen. Bevordering van het tourisme. Symbolische postzegel. De permanente economische raad van de Balkan Entente is evenzeer een schepping van de Balkan-idee als de nieuwe commis sie, die veterinaire vraagstukken behan delt. De gemeenschappelijke propaganda om touristen naar den Ralkan te trekken, versterkt het saamhoorigheidsgevoel even als de symbolische postzegel, die de Bal kanstaten gezamenlijk zullen uitgeven. De organisatie tusschen de staten van den Bal kan is op het oogenhlik reeds zoover voort geschreden, dat alle profeten, die voorspel den. dat de Balkan-Entente een kaartenhuis zou blijken te zijn, thans tot zwijgen zijn gebracht. De Balkanstaten werden gede gradeerd tot vlekken, die toeval lig in een bepaald electrisch veld lagen. In de betrekkingen tusschen de Balkan staten en de groote mogendheden is een principieele verandering gekomen. Vroeger waren deze mogendheden gewend, de dwergstaten^ van don Balkan als objecten hunner militaire en handelspolitiek te be schouwen. in die. dagen kon men hooren: die en die landen zijn het over de verdee ling hunner invloedszónes op den Balkan eens geworden. De Ralkanstaten werden ge degradeei'd tot vlekken, die toevallig in een bepaald electrisch veld lagen. De centra van deze velden lagen echter steeds buiten den Balkan. De verandering, die hier is in getreden. is verbluffend; ook op het oogen hlik vindt men om bij onze vergelijking te blijven electrische krachtlijnen op den Balkan, maar zij worden uitgestraald door geheel andere, n.1. door eigen centra. Het moderne centrum Belgrado. Het meest moderne centrum is op het oogenhlik Belgrado, dat in directe of indi recte onderhandelingen met bijna alle Eu- ropeeschc staten in zekeren zin de leiding van de Balkanpolitick tot zich getrokken heeft. Men spreekt over de elastische poli tiek van Zuid-Slavië. dat met alle andere landen goede betrekkingen wil onderhouden en ziet daarbij dikwijls over het hoofd, dat Zuid-Slavië het stadium, waarin het zich slechts als twistappel aanlokkelijk wist te maken, reeds lang achter den rug heeft Voert Relgrado op het oogblik onderhande lingen, dan is lief daarbij verzekerd van den steun van den geheelen Balkan. In het bijzonder Italië beeft zijn meening, dat Zuid-Slavië slechts een on zichzelf aange wezen kleine staat zou zijn, grondig moe ten herzien. Turkije politiek middelpunt. TTet andere potentiëeele middelpunt van den Balkan, zij het niet geografisch, is Turkije. Ankara heeft reeds betrekkelijk k°n na den wereldoorlog de waarde van een juiste Balkanpolitiek ingezien. Ook Turkije is. evenals de andere Balkanlanden, in het hijzonder Zuid-Slavië, geen object meer van een vreemde politiek, maar een zeer bewust subject, dat handelend optreedt en niet be handeld wordt. Dé onlangs plaats gehad hebbende samenkomst van Rüstü Aras en graaf C.iano heeft opnieuw bewezen, dat Turkije in staat is, een dergelijke politiek te voeren, zonder zich te overschatten en zich te gedragen als een belachelijk kleine staat, die de groote mogendheid wil spelen. Turkije en Zuid-Slavië zijn echter slechts karakteristieke voorbeelden voor de aanwe zigheid van een realiteit op den Balkan; in ietwat geringere mate is deze realiteit ook hij Roemenië. Griekenland en Bulgarije te vinden en slechts Albanië is nog het type van het oude Balkanland, als hierboven omschreven. Albanië is echter te klein, om het beeld te beinvlnedën, dat men heden te zien krijgt: Een in zijn verschillende be- standdeelen sterke Balkan, die een ideolo gische politieke en economische eenheid vormt, zich uitstrekt van do Adriafische Zee tot de grenzen van Perzië. met middel punten in Belgrado en Ankara en met een steeds sterker wordend gëVoel voor de Bal kan-idee. waarmee een ieder die zich ten goede of ten slechte met den Balkan wil inlaten, op den duur rekening zal moeten houdeni BEZOEK AAN EEN „MODERNE" OOSTERSCHE STAD. Schoten in den nachtl Revolutie? Neen, bioscoop in Amman. Amman, het oude Rabbath-ammon uit den Bijbel, was voor den wereldoorlog een klein nest, dat nauwelijks 3000 inwoners telde. Op het oogenhlik echter is Amman hoofd- en residentiestad van den emir en beschikt het over vier verkeersagenten, een bevolking, die vriendelijk is, doch verrassend goed be wapend en een tamelijk groot aantal re clameplaten van naaimachinefabrieken, die de ontvangstkamer van menig voornaam huis versieren. In dit Amman nu zit ik in het postkantoor en tracht postzegels, die ik aan eenige vrien den in.'t buitenland heb beloofd, te koopen. Mijn poging strandt echter op de koppigheid van den overigens vriendelijken jongeman met de Arabische hoofddoek, die hier dienst doet: „De postmeester, een verheven heer, zal eerst om vijf uur gelieven te verschijnen", vertelt hij mij en verklaart er bij, dat hij slechts voor briefkaarten competent is. Koffie, koffie en nog eens koffie. Ik ben naar Amman gekomen, niet slechts om een Amerikaansch oriëntalist zijn bezoek aan den Oriënt wat gemakkelijker te maken, maar ook om den heerscher van het land te interviewen. Eerst wilde ik direct naar het paleis rijden, dat op een hoogen berg gele gen, ver boven de stad uitsteekt, maar spoe dig zag ik in, dat dit toch niet de beste weg was, om op audiëntie te gaan. Voordat wij de voorbereidingen tot de audiëntie trof fen, versterkten wij dus eerst den inwendi- gen mensch in een Arabische gaarkeuken en toen begon de lijdensweg, in het verloop waarvan wij tienmaal koffie moesten drin ken, want het zou een beleediging zijn, een bezoek voor de koffie af te breken. Wij spraken dus met een aantal lieden in vier, vijf talon, kregen te hooren, dat het weer wel iswaar slecht, maar niet hopeloos was en wisselden met geheel vreemde mannen de verzekering uit, dat deze dag de verhevenste van ons leven was. Tiet was al spoedig in de geheele stad bekend, dat wij „onze geëerde voeten op de aarde van Amman" hadden ge zet, want mijn vriend gedroeg zich nogal op vallend. In het zuiverste, klassieke Koran- Arabisch van het gesproken Arabisch had hij niet het flauwste begrip sprak hij po- litie-agenten, kameeldrijvers en straatkoop lieden aan, wat tot eenige grappige situaties leidde. Schietpartijen kwamen daarbij niet voor, integendeel, wijl de Amerikaan de Ko ranteksten zoo maar om zich heen smeet, vie len ons vele eerbetuigingen ten deel. Nog eenige visites. Tenslotte kwamen wij bij de juiste man. Deze deed, wat hij doen kon, maar helaas bleek, dat de emir niet in zijn paleis was, maai' zich ergens in de stad met het schaak spel bezighield. Onze man verloor den moed echter niet, maar gaf ons twee uren tijd, om nog wat koffie te drinken, waarna hij ons naar den voornaamsten raadsman van Zijne Hoogheid den Emir wilde brengen. Deze hoogwaardigheidbekleeder sliep ech ter, zoodat wij weer een andere visite moes ten afleggen. Ditmaal in een particuliere woning bij een Arabischen Christen, het onderhoud eerst in het Fransch, omdat zulks bijzonder deftig is, later in een meng sel van Engclsch, Arabisch en Hebreeuwse!) Wij zaten in den „salün", een zeer kleine kamer; in het miden stond een tafel, een zeldzaam iets in het Oosten. Van zelfspre kend sinaasappelen en koffie. Tamelijk lang Wij geven bijgaand een alleraardig ste en vlotte beschrijving van een bezoek aa n de oude ruïnenstad Amman. Het leven in dit morgen land, zooals het in dit korte opstel is verhaald, verdient de volle be langstelling van onze lezers. wachtten wij op het hoogtepunt van het bezoek, n.1. het foto-album. Nog nimmer heb ik een Christelijk-Arabisch huis be zocht, waarin ik niet in extase mijn bewon- de ring moest uitdrukken voor verschrik kelijk vervelende prentbriefkaarten en lee- lijke familiefoto's Hier was het echter an ders: hier vormde een postzegel verzame ling de clou Ik breidde mijn aardrijkskun dige kennis aanzienlijk uit, want ik leerde dat Paraguay tot Denemarken en Hongarije tot Venezuela behoort. Het was fantastisch schoon. Eindelijk kwam er een bode, die mededeelde, dat het den raadgever van den emir behaagd had te ontwaken en dat hij don dag zegende, wijl hem gelegenheid ge boden werd, den verheven Korangeleerde uit Amerika en den grooten schrijver voor de couranten van het Westen in zijn huis te ontvangen. Eindelijk succes Er waren weer cigaretten, koffie, onein dig veel koffie en hoffelijkheidsorgiën maait den profeet zij dank, geen foto's en geen philatelistische excessen. Er was ook geen gramofoon; wij spraken slechts over den laatsten oorlog, over galsteenen en over do politiek en wel over het politiekeonderscheid tusschen Egypte en Mandsjoekwo. Een zeer koude nacht stond voor de deur, toen wij eindelijk reeds met een voet in het hof de belofte kregen, morgen te zullen xvorden ontvangen. Vermoeid, alle koffie van het Morgenland en het beroep van correspon dent vervloekend, verlieten wij het huis, struikelden over het cadaver van een hond en verzekerden nogmaals, dat dit de be langrijkste dag van ons leven geweest was. Een paar Bedoeïnen, een politie-agent met het geweer over het zadel, twee vroolijke Engelsche soldaten, een lantaarn en een jankende gramofoon: hoofdstraat van Amman Plotseling echter schoten in den nacht Revolutie? Een inval der Wahabi? Neen, bioscoop in Amman. Het publiek is geestdriftig en hoe kan een publiek aan den rand van de woestijn anders aan zijn geestdrift over de blonde Garbo uiting ge ven, dan door een paar schoten in de. lucht te lossen? Nacht over Amman. Morgen zal de zon weer schijnen en de slechts een jaar oude, gedeeltelijke vrijheid van dit land opnieuw vergulden. De Engelsche vertegenwoordiger bewoont hier een sterk slot, dat slechts op een steen worp verwijderd ligt van het kasteel van den emir. Voor het slot van den emir staan twe kanonnen Achter de kanonnen echter, in den bal van het slot, hangt een ouder- wetsche spiegel en staat een verlakt kabi net, het geschenk van een Amerikaan aan den heerscher van het land. De heerscher? Op de politiek en de situatie van dit land oefent lm maar weinig invloed uit. Clandestiene handel in opium. Het Haagsche gerechtshof persisteert bij de straf, die een Rotterdamsch koopman door de Rotterdamsche rechtbank reeds was opgelegd wegens het opzettelijk bezitten van opium en welke negen maanden gevange nisstraf luidde. Conflict met de vuurwapen wet De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen in de zaak van J. H. J. van D. te Rotterdam. Deze was wegens aflevering van alarmpistolen Em-Ge no. 2 door den kan tonrechter aldaar tot een geldboete ver oordeeld, doch bij hooger beroep door de Rotterdamsche rechtbank ontslagen van rechtsvervolging, op grond, dat genoemde alarmpistolen voldeden aan de uitzonde ringsbepalingen, waarbij dit type ingevolge de vuurwapenwet was vrijgelaten. Men wenschte evenwel een principieele beslissing in hoogste instantie, zoodat, de zaak door den officier van justitie bij den H. Raad aanhangig werd gemaakt, welke het cassatieberoep verwierp. CARBIDBUS UIT ELKAAR GESPRONGEN Man aan oog gewond. In een perceel an de Douzastraat te 's-Gra- venhage verrichtte de 26-jarige G. Zaterdag soldeerwerkzaamheden aan een carbidbus van een auto. Vermoedelijk doordat de steekvlam van de soldeerbout de zich nog in de bus bevindende gassen tot explosie brachten, sprong de bus uit elkaar. G. werd ernstig aan een der oogen gewond. Hij werd door den G.D. overgebracht naar het ooglijdersgesticht te 's-Gravenhage. 35E NATIONAAL MIDDENSTANDS CONGRES. Hot hoofdbestuur van den Kon. Nederl. Middenstandsbond heeft in zijn dezer da gen gehouden vergadering besloten om het 35e Nationaal Middenstandscongres op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Juli a.s. te Zwol le te houden. Zal geheel worden gerestaureerd Naar wij vernemen zal de rijksgebouwen dienst de gedenknaald, staande aan het ein de van de Koningslaan te Soestdijk en op gericht in 1816 teer eere van den kroonprins Willem Fredcrik Lodewijk George, den late- ren koning Willem 2, uit dankbaarheid van het Nederlandsche volk voor zijn moed, be leid cn trouw, betoond in den slag bij Qua- tre Bras in 1814, geheel laten restaureeren. De versierselen zullen opnieuw worden verguld, de beide kanonnen en het hekwerk worden opnieuw geschilderd, terwijl de oude hardsteenen gedenkplaten voorzoover noo dig doro nieuwe zullen worden vervangen. Meer dan honderd misschen en vinken gedood. De politie heeft, aldus de Tel een einde gemaakt aan een wreede handeling van 'n tuinder die tot bescherming van zijn pro ducten, brood met vergif uitstrooide, waar van een vergiftiging op groote schaal met vele slachtoffers onder de vogels het gevolg is geweest. Een tuinder uit Waddinxveen heeft aan den Nieuwdorperweg te dezer plaatse een spinaziekweekerij. Hij onder vond veel schade van musschen en vinken, die op zijn groente afkomen. Om dit te be strijden, heeft hij op tal van plaatsen in zijn kas, die open is, in vergif gedrenkt brood gestrooid. Zijn opzet slaagde, de vogels aten het brood, hetgeen hun dood beteekende. Maar onder de dieren waren ook beschermde vogels en zoo kwam de tuinder in aanra king met de politie, die terstond aan de ver delgingsmethode een einde maakte. Een hal ven dag heeft het vergiftigd brood in de kas gelegen, maar intusschen waren reeds vele slachtoffers gevallen. Tn den tuin en in de omgeving op weilanden, in de sloot en in hoornen zijn in totaal een kleine hon derd doode vogels gevonden. Ongetwijfeld zijn nog meerdere vogels, die verder weg hebben kunnen vliegen gestorven. Het brood is in beslag genomen en opge zonden om te, kunnen vaststellen, welk ver gif is gebruikt. Tegen den tuinder is pro* ces-verbaal opgemaakt.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2