De Bilt seint mdische begrooting afgedaan ËLVIII Verboden vischzöne in het IJsselmeer Zware brand te Gennep SPANJE Regeeringstroepen in het offensief Waar wordt Nederland- België gespeeld? Marktberichten Tweede Kamer Uit onze omgeving Man doodgereden Stoomvaartberichten Den Haag, 17 Febr. '37. De algemeene beschouwingen over de Indische begrooting, met het nunisterieele antwoord hebben reeds de voornaamste punten uit het Indische debat gelicht 700 uat de behandeling der afdeelinfen aan langrijkheiu zeer sterk inboette. Gisteren le veulen de bespiegelingen over Justitie Fi nanciën en Binncnlandsch Bestuur wéinig markants op, en heden was het al niet veel anders met Onderwijs en Eeredienst, Volks gezondheid Economische Zaken, Mijnbouw, Oorlog en Marine. Eerstgenoemde materie gaf aanleiding tot een vrij langdurig debat, waarvan de heeren K. ter Laan (S.D.) en Effendi (Comm het oppositioneele gedeelte voor hun rekening namen. Daarentegen hadden de leden Van Boctzc'.aer (C.H.) Van Kempen (V.B.) en Moller (ll.K.) woorden van soms groote waardeering voor hetgeen de Regeering in Indie op Onderwijsgebied presteert. Minister Colijn nam er nogal royaal den tijd voor 0111 den opposanten duidelijk te maken, dat het gehalte van het onderwijs in Indië door de bezuinigingen niet geleden heeft. Ondanks de crisisomstandigheden nam het volksonderwijs met 300.000 leerlin gen toe en als men zegt, dat altijd nog meer op Defensie bezuinigd had kunnen worden, wordt vergeten, dat daar ten minste even sterk gesnoeid werd als bij Onderwijs! Maar Z.L. gaf toe, dat uitbreiding van het Volksonderwijs steeds richtsnoer moet zijn, en dan zooveel mogelijk aangepast bij de locale sieer. Versteviging van het eigen cul tuurleven behoort voorop te staan, aldus de bewindsman. En de heer Effendi kreeg te hooren, dat het onderwijs geven in de eigen taal zooveel mogelijk in overweging wordt genomen. E11 evenzeer zal meer en meer worden gestreefd naar aanstelling van In- lieemsche leerkrachten. Dr. Moller was nog eens met klachten gekomen omtrent toepassing van het be kende art. 177 der Indische Staatsregeling, betreffende de zending en de missie. Men weet, dat Dr. Colijn genoemd artikel reeds lang als een anachronisme beschouwt, dat zijn eigen dood zal sterven. Doch zoolang de bepaling bestaat, zal zij royaal toegepast worden en moeten zen ding en missie elkaar maar niet in den weg loopen, wat voorloopig, volgens den minister, niet noodig is, aangezien men z.i. ieder op eigen terrein nog wel honderd jaar vooruit kan, zonder iets van elkaar te be merken. Bij de afd. Volksgezondheid had het lang. Kamerband traditioneele debatje plaats tus- schen mevrouw De VriesBruins (S.D.A. P.) en dr .Colijn aangaande de tuberculose bestrijding Natuurlijk gaf Z. Exc. toe, dat de crisis niet bevorderlijk is geweest voor de bestrijding der gevreesde volksziekte, doch de bewindsman wees erop, dat tocih nog vee! tot stand kon worden gebracht. En daarmede was dit zooveelste schermutselin- getje ten einde. Mr. Teulings (R.K.) kwam bij de afd. Econ. Zaken wat klachten uiten over de •gevolgen van de destijds verleende „koffie- steun" en de minister beloofde, met de Indi sche Regeering te zullen overleggen of in deze eventueel iets goed: te maken is. Oorlog en Marine brachten de leden Cra- imer (S.D.A.P.j en Effendi in het geweer o.a. om te pleiten voor aanstelling van in- beemschen ook in de hoogere officiersran gen. Welk pleidooi den bewindsman tot de mededeeling bracht, dat inderdaad in die richting zal worden gegaan. En verschillen de practische wenken van den heer V. d. Bilt ten aanzien van de Indische Marine mam dr. Colijn dankbaar in overweging. Zoo naderde het einde van het begrootings- debat. Te ongeveer half zeven rinkelden in bet Kamergebouw de talrijke electrische schelletjes, ten teeken, dat de vergadering afgeloopen was. Van een eventueel in het vooruitzicht gestelde! avondzitting kwacn dus niets. Het gansche Ministerie op Exc. Gelissen na, die morgen in de Tweede Ka lmer interpellaties moet gaan beantwoorden kan zich thans opmaken om ihorgenoch- tend elf uur present te zijn in de oude Sta tenzaal aan de overzijde, waar de Senaat een begin zal maken aan de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting voor dit jaar. JULIANADORP PAARD OP HOL Woensdagnamiddag kwam de heer J. L- S. met een met één paard bespannen driewielige kar over de Spooroverweg aan de Doggersvaart gereden. Reeds was het gespan op den vlakken weg aangekomen, toen eensklaps het paard op hol sloeg en S. van de kar afraakte en dermate aan zijn rechterbeen gewond werd, dat hij niet meer op eigen gelegenheid zich kon verplaatsen. Spoedig toegeschoten personen hielpen hem voorloopig, de ziekenauto van II,M. Vlieg kamp „De Kooi" werd gewaarschuwd en werd door de ziekenverpleger voorloopig een en ander verbonden en de patiënt ter verdere behandeling naar 't Marine Hospi taal vervoerd. Paard en kar werden door omwonenden tot staan en teruggebracht EEN KOUD BAD Woensdagnamiddag maakte de familie M. zich ongerust over het lange wegblijven van een harer schoolgaande zoontjes, en was reeds een oudere jonge, op verkenning uitgegaan. Wat was nu gebeurd. Hij was met zijn fiets in de Midenvlict hij den heer G. te water gereden, doch had kans ge zien, alleen op den wal te komen. Met den schrik en een nat pak liep alzoo dit inci dentje af. CALLANTSOOG Collecte Door B. en W. dezer gemeente is ver gunning verleend tot het houuen van een collecte ten bate van het „Tehuis voor Al leenstaande Blinden" te Wolfhezen. Waarneming functie gemeente opzichter. Door B. en W. is aan den heer C. de Leeuw te 't Zand, zoon van wijlen den ge mppnte-opzichter, den heer W. de Leeuw erzocht zich tijdelijk te willen belasten met ie uitvoering van de werkzaamheden aan ie functie van gemeente opzichter van deze gemeente verbonden. Raadsvergadering. Op Dinsdag 23 Februari a.s. zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering "orden bijeengeroepen. Biljartwedstrijd. Het kampen op het groene laken is hier niet van de lucht. Zijn Zaterdag de beide Callantsooger clubs hun onderlinge wed strijd begonnen. Dinsdagavond heeft in Ho tel „de Haan" onze sociëteit den strijd aan gebonden tegen een aantal biljartliefheb bers van t Zand. Deze jaarlijks terugkee rende wedstrijd is altijd zeer geanimeerd, t Zand speelde met een Callantsooger als invaller. Ook ditmaal was deze helft van den strijd, (de tweede helft wordt te 't Zand gespeeld), prettig. Af en toe was er zelfs groote span ning, o.a. in de partij van de heeren Jo- nannes ('t Zand) en D. Vos (Callantsoog). De handicap voor deze heeren was resp. 60 en 50. terwijl de uitslag 56—50 was. Aanvankelijk zouden de ploegen hier en te t Zand telkens eenmaal tegen elkaar spelen. Door het vlotte verloop en de ge woonte om niet voor twaalven thuis te komen, werd besloten nog een halve partij voor elk toe te voegen, wat nu ook op 't Zand gedaan zal moeten worden. De totale uitslag is voor de sociëteit van Callantsoog gunstig. Van- de groote partijen heeft Callantsoog 6 partijen gewonnen, t.w. Visser van Weij, Ambuul van Kossen, de Haan van Vogelzang, Vos van Johannes, de Waal van Vader en Zeeman van Schrie ken. t Zand won 2 partijen, t.w.: de Wit van Honschooten en Brussaard van Kooger. Van de kleine partijen hebben beide clubs partijen gewonnen. Van Callantsoog won nen de heeren: Visser, Ambuul, de Haan en de Waal; van 't Zand de heeren Johan nes, Brussaard, de Wit en Schrieken. Alle partijen werden volgens een vastge stelde handicap gespeeld. Volgende week wordt de strijd voortgezet te 't Zand bij den heer Schrieken. Ondanks de nuttige voorsprong zal Cal lantsoog op zijn tellen moeten passen, want het is traditie dat door hen te 't Zand min der goed wordt gespeeld. 7AJPE H ZAND Even meerijden Gisterm. zou de h. D. Spaans van Sint Maar tensbrug, werkzaam bij de wegverbetering aan het N.I-I. Kanaal, een stukje meerijden met een der vrachtauto's van de Transport onderneming van G. Bras te Schagen. De heer S. sprong daartoe op de treeplank van een door den heer D. Beets bestuurde auto. Hij reed een stukje mee en zou er af springen waarbij hij viel en onder de auto terecht kwam. Deze val had zulke ernstige gevolgen dat de geroepen geneesheer slechts de dood kon constateeren. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. Naar wij nog vernemen was de heer Spaans 31 jaar oud. Hij was gehuwd en vader van 4 kinderen. ANNA P AU LOW NA Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Woensdagavond was de aardig opge maakte zaal van Veerborg gevuld met een groot aantal leden en gasten der afd. van den Bond v. B. e. a. Pl.l.vr. De afdeeling hield deze bijeenkomst ter gelegenheid van het een-jarig bestaan. De présidente, mevr. Keijzer, memoreerde in haar openingswoord de hoogtepunten in dit eenjarig vereenigingsleven, de bezoeken die waren afgelegd, de lezingen die werden gehouden. Opgericht door 40 leden, telt de afdeeling er thans 104 en 3 donatrices. Maar toch wekte spr. op nog meer leden te wer ven om nog meer als afdeeling te kunnen doen. Terwijl eenige leden zich gingen kleedcn voor een op te voeren zangspel, hadden de anderen gelegenheid de handwerken die op dezen avond tentoongesteld waren en ook nog heden Donderdag, te bezichtigen zijn, in oogenschouw te nemen. Vele mooie stuk ken waren ingezonden. De jury. bestaande uit de dames Van Balen Blanken, Borst Tijsen, en Van der Waal, had geen gemak kelijke taak. Zij kende de prijzen als volgt toe: Eerste prijzen behaalden de dames: Wai- boer—Tiel, bedstel; Dekker—Brak, kleedje; RezelmanVergouwen, schoorsteenkleed; De GraafLangereis sprei. Tweede prijzen, de dames: Metzelaar— Waiboer, kinderbedstel; WissekerkeBück man, dekservet; Keijzer—De Jong vloer kleedje; Van der Goes—Wessel, beschilderd kleedje. Derde prijzen, de dames: KaanKok, kus sen; HoepKoster, kindercape; Brugman Pluister, naaibak; Van der GoesWessel, gehaakt kleed. Eervolle vermeldingen de dames Waiboer- van Elberen, schortje; Keijzer-de Jong, wa pen van Anna Paulowna: Rezelman-Zijp, kleedje; Baken-van der Waal, brandschil- derwerk; Kooiman-Mooij, nachtzak; Veth man-Visser, twee onderjurken; Slothouwer, kussen; Waiboer-Jimmink, kussen; Wijde nes-Spaans, kussen:; Keijzer-de Jong, vloer kleed; Wilms—Geerügs, vloerkleed; Borst- Tijsen, sprei; KossenKaaij, kleedje; Liefheb ber-Speets, Tiroler jakje; MolHeijligenberg bedjasje; GeerligsSchermerhorn, kinder jurk; Naastepad-Bras, onderjurk; Brugman- Pluister, jumper; Baken-van der Waal, hrandschildcrwerk; Liefhebbcr-Speets, vloer kleedje; van der Waal-de Graaf, kleedje. Het bestuur en eenige leden voerden een tweebedrijvig zangstukje op, getiteld: Dans voor oude dames. Het behelsde de geschie denis van acht, oude-jongedames. die gaar ne wilden leeren dansen, maar dit niet in het openbaar durfden doen en van gemengd dansen heeleniaal niets wilden weten. Zij kregen zoo den smaak te pakken, dat vier van de minst preutsche tenslotte toch met vier .heeren" dansten. Het zangspel werd in aardige kleederdracht opgevoerd met pi anobegeleiding van mevr. Baken, terwijl mevr. Lovink de dansles leidde en daarbij duchtig boven de viool streek. Do dames hadden met deze opvoering een goed succes dat het hoogtepunt bereikte, toen de dans paren, voorafgegaan door de „violiste" de zaal instapten en collecteerden hij de nieuwsgierige heeren, die ongenoodigd (maar daarom even welkom) deze opvoering bijwoonden. De kas voer er wel bij, want de heeren offerden vier gulden! Mevr. WissekerkeBückman stelde nog een werkstuk beschikbaar ten bate van de kas en daarna sloot mevr. Keijzer, dank brengend aan de jury van de tentoonstel ling en aan mej. P. Rezelman, voor haar perfecte leiding bij de instudeering van het zangspel en met den wensch, dat het nieu we vereenigingsjaar even pleizierig mocht verloopen als het afgesloten jaar. TVIERINGEN Door de leden van de R.K. Tooneelver- eeniging „St. Hippolvtus" wordt in studie genomen het tooneelspel „De Gouden Slag boom", spel in 4 bedrijven van Steph. van Cuijk. DEN OEVER. Vischafslag. 9 Febr. aangevoerd 122 Kg. wulken f28.60 10 Febr.: 1289 Kg. wulken f 22.25—24.25, 1 tal haring a f 11.80. 11 Febr.: 1507 Kg. wulken f 22.S5—26.80. 12 Febr.; 1 tal haring f 12.35, 504 Kg. wulken f 24.10—25.50. 13 Febr.: 924 Kg. wulken f 21.40—23.30. 16 Febr.; 612 Kg. wulken f 23.10—24.60, Vz tal haring f 12.80. 17 Febr.: 508 Kg. wulken f 23.60—25.85, 1 tal haring f 14.35. Laffe streek. Dezer dagen werd netwerk, dat achter de taanderij van de fa. Van Kalsbeek hing te drogen met een mes op enkele plaatsen be schad'gd. Van den dader geen spoor. Dit is ook al eens het geval geweest met netwerk dat op den stecnglooiing aan den dijk lag te drogen. Het is te hopen dat de vandalen, die dit dure netwerk waar, zooveel arbeid en kosten aan worden besteed, beschadigen, eens betrapt «worden. Benoeming raadslid. Door het overlijden van het raadslid, den heer M. de Haan, is volgens de lijst aan de beurt onzen plaatsgenoot de heer C. Koorn Vzn. Naar wij vernamen, zal de heer Koorn deze benoeming wel aanvaarden. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles, 17 Febr. v. Genua. Agamemnon, 17 Febr. v. Amsterdam. Aurora pass. 17 Febr. Gibraltar. Baarn, t., 15 Febr. v. Paita. Barneveld, u.,»pass. 16 Febr. Dungeness. Berenice 16 Febr. te Hamburg. Calypso 17 Febr. t Lissabon. Colombia, u., 15 Febr. te Kingston. Crijnssen, 16 Febr. v. Barbados. Hebe 17 Febr. v. Kopenhagen. Hermes, 16 Febr. v. Bourgas. Irene, 16 Febr. v. Puerto Cabello. Juno, 17 Febr. te Livorno. Luna 15 Febr. te New York. Mars pass. 17 Febr. 9 u. v.m. Finisterre. Merope, 16 Febr. v. Belize. Nereus 17 Febr. te Kopenhagen. Orestes 16 Febr. van Neaplaga. Orpheus, 17 Febr. te Amsterdam. Perseus, 16 Febr. v. Danzig. Poseidon, 16 Febr. te Burriana. Stella, pass. 16 Febr. Ouessant. Titus, 17 Febr. v. Amsterdam. Triton 17 Febr. te Malta. Ulysses 17 Febr. te Candia. Venus, 16 Febr. v. Palermo. Vesta, 17 Febr. te IJmuiden. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens, u., 17 Febr. v. Suez. Singkep, t., 17 Febr. v. Batavia. Tarakan, 17 Febr. te Amsterdam. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentz 15 Febr. v. Port Natal. Houtman 15 Febr. te Batavia. Maetsuycker, 17 Febr. v. Suez. Nieuw Zeeland 16 Febr. v. Singapore. Roggeveen 16 Febr. van Manila. Sipora 16 Febr. te Belawan. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, t., 16 Febr. v. Bahia. HollandAmerika Ljjn. Boschdijk 15 Febr. 360 m. Z.W. van Land's End. Burgerdijk, 16 Febr. v. Havanna. Delftdijk, 16 Febr. te Cristobal. Lochgoil lé Febr 12 u. op 47 gr. 54 m. N.B. en 15 gr. 36 m. W.L. Narenta, 16 Febr. te Curagao. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, t., 17 Febr. v. Colombo. Kedoe, t., 17 Febr. te Londen. Kota Inten 15 Febr. v. New Orleans. Kota Nopan, t., 16 Febr. te Londen. Kota Pinang, u., pass. 16 Febr. Dover. Kota Radja, 17 Febr. v. Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, 17 Febr. v. Rotterdam. Alwaki, t., 16 Febr. v. Montevideo. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., 17 Febr. v. Livorno. Meliskerk, u., 17 Febr. te Melbourne. HollandOost-Azië LUn. Meerkerk, u., pass. 17 Febr. Perim. Grootekerk, t., 15 Febr. v. Yokohama. Zuiderkerk, t., pass. 15 Febr. Gibraltar. JavaNew-York Ljjn. Glaucus 15 Febr. van Batavia. Tabinta 16 Febr. van Belawan. Tapanoeli 15 Febr. van Port Natal. Stoomvaart Mij. Oceaan. Clytoneus pass. 16 Febr. Dungeness. Dolius, 17 Febr. v. Amsterdam. Eurylochus 16 Febr. van Gravesend. Hector pass. 17 Febr. Dungeness. Polyphemus 16 Febr. van Swansea. HollandAfrika Lijn. Springfontein, u., 15 Febr. 4 u. 58 m. n.m. 200 m. Z.W. v. Land's End. Verwachting: krachtige tot matige, la ter afnemende wind uit noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, afne mend buiig, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: toene mende bewolking, aanvankelijk guur. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 705. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. aanwezig, dat bij het inperken der visch- gronden het gedeelte van het IJsselmeer, dat voor bevissching overblijft, zoo klein zal worden, dat niet alle visschers hun brood zullen kunnen verdienen? 4e. Indien vraag 3 bevestigend beantwoord wordt, welke tegemoetkoming zullen dan de IJsselmeervisschers ingevolge de Zuiderzee- steunwet ontvangen om in het levensonder houd van het gezin te kunnen voorzien? Vragen van den heer Van tier Zaal. Door den heer Van der Zaal zijn aan de Ministers van Waterstaat en van Land bouw en Visscherij de volgende vragen ge steld: le. Is het juist, dat de verboden visch zóne vanuit den Oostwal van het IJssel meer van 3 tot 8 of in werkelijkheid tot 22 K.M. gebracht is? Zoo dit juist is, brengt deze maatregel dan niet het bezwaar met zich, dat de vis schers aan den Oostwal niet meer in staat zullen zijn om des avonds na 5 uur op aas te visschen voor het hoekwant? 3e. Achten de ministers niet het gevaar TE AMSTERDAM NIEUWE PARTIJ OPGERICHT. „Nederlandsch Verbond van poli tieke onafhankelijken". Dezer dagen is te Amsterdam opgericht het Nederlandsch verbond van politieke on afhankelijken. Deze organisatie stelt zich naast de handhaving van den democrati- schen staatsvorm, o.m. ten doel hervorming der sociale wetten, zoodanig dat deze ten bate komen, van alle economisch zwakken, onverschillig of deze al of niet in loon dienst werkzaam zijn. Behalve personen kunnen ook vereenigin- gen tot het verbond toetreden. Besloten is deel te nemen aan de komen de verkiezingen der Tweede Kamer. Fabriekgebouw een prooi der vlammen. Een felle brand heeft gisterenavond te Gennep gewoed in de vier verdiepingen hooge fabriek van de N.V. moutfabriek „Aurora" toebehoorende aan den heer F. Beckers aldaar. Het vuur is omstreeks zes uur ontstaan op de bovenste etage en breidde zich in korten tijd snel uit. Spoedig verplaatste het zich naar de lager gelegen verdiepin gen en in het tijdsbestek van een uur stond de geheele fabriek in lichter laaie. De brandweer, die men even 11a het uit breken van den brand had gealarmeerd, kon tegen de enorme vuurzee niets uit richten. Vóór de fabriek ligt dc woning van den eigenaar, welke van het pand is gescheiden door een brandgevcl, er behoefde dan ook geen vrees te bestaan, dat deze woning zou worden aangetast. Ook de omliggende hui zen liepen geen gevaar. In de fabriek bevonden zich, toen de brand werd ontdekt, twee personen, die zich tijdig in veiligheid konden stellen. De fabriek brandde geheel uit. Doordat de vele machines zijn vernield, is de schade zeer aanzienlijk. In verioop van 15 jaar is dit de vijfde brand bij Aurora. Bij den laatsten brand, drie jaar geleden, is het gebouw eveneens verwoest. Omtrent de oorzkak van den brand is nog niets bekend. DE DUITSCHE SKI-STER CHRIST CRANZ Bovenstaande skiloopster werd onder scheiden met de „Médaille pour 1'éducation physique", welke haar persoonlijk door den vertegenwoordiger van den Franschen sportminister Lagrange werj uitgereikt. De ze medaille heeft Christ Cranz verdiend op de wedstrijden om het wereldkampioen schap skieën te Chamonix, waar zij drie maal dit kampioenschap op haar naam verkreeg. Enkele successen. Gisterochtend vroeg zijn de regee ringstroepen aan de Jarama overge gaan tot den aanval en de berich ten, welke in den loop van den mid dag van het front werden ontvan gen luidden gunstig. De opstande lingen moesten terugtrekken, vooral bij San Martin de la Vega. De aanval werd voorbereid door een hevig artillerievuur op de stellingen der op standelingen en een spervuur op hun ver bindingslijnen. In samenwerking met de ar tillerie bombardeerden 22 bombardements vliegtuigen van de regeering, beschermd door jachtvliegtuigen, de loopgraven van de opstandelingen. Later rukte de infante rie op, beschermd door vechtwagcns en gesteund door een welonderhouden mitrail- leurvuur. De troepen van Franco boden hardnekkigen tegenstand en de strijd duur de twee uur. Hierna toonden de opstande lingen teekenen van vermoeidheid, hun vuur werd minder levendig en de aanval lende regeeringstroepen konden gemakkelij ker de loopgraven bestormen. De mitrail leurnesten van de opstandelingen werden door tanks onschadelijk gemaakt. Regeeringstroepen rukken 15 ki. lometer op. Het radiostation der C.N.T. te Barcelona heeft gisteravond medegedeeld, dat de re geeringstroepen in den sector Avila 11a een aanval op dat front 15 kilometer zijn opge rukt. De vijand, die een feilen tegenaanval ondernam, werd overal teruggeslagen. Het front der rebellen opgerold? Een verslaggever van Havas heeft tegen zes uur gistermiddag een bezoek gebracht aan het front van Arganda. Hij volgde per automobiel den directen weg van Madrid naar Valencia. Pas bij de nadering van de brug, van Arganda floten de kogels 0111 den wagen. In het dorp zelf is het volkomen rustig. Een officier bevestigde het welslagen van het offensief der regeeringstroepen. Het is evenwel verboden nadere medcdeelingen te doen. Naar hij zeide, is het vijandelijke front voor San Martin de La Vega opge rold. „De opmarsch duurt voort. Meer kan ik niet zeggen". De bezoekers keerden via Loeches en Torrejon de Ardoz naar Madrid terug. Vijf lichtingen onder de wape nen geroepen. Door de regee- van Valencia. Volgens een telegram uit Valencia aan het Spaansche persagentschap heeft de Spaansche regeering de mobilisatie bevolen van do vijf lichtingen van 1932 tot 1936. VOETBAL. In Amsterdam of Rotterdam? De jaarlijksche wedstrijd" tlusschen Neder land en België is, naar bekend, vastgesteld op 2 Mei a.s. Waar deze ontmoeting zal wor den gespeeld is echter nog niet bepaald, im mers zoowel het Olympisch Stadion te Am sterdam als het Feyenoord-stadion te Rotter dam komen hiervoor in aanmerking. In zijn vergadering van gisterenavond heeft het bestuur van den Koninklijken Ne- derlandschen Voetbalbond deze aangelegen heid besproken, doch een beslissing is nog niet gevallen. De kwestie zal tegelijkertijd nader in behandeling komen. IJSHOCKEY. Nederland wint van België met 3—0. Op de kunstijsbaan te Amsterdam waren gisteravond een goede drieduizend toeschou wers aanwezig 0111 daar getuige te zijn van den landenwedstrijd Nederland—België. Onze landgenooten, die merkbaar vorde ringen hadden gemaakt, wonnen dezen wedstrijd met 3—0. SCHAGEN, IS Februari. 23 Paarden f 150—350, 6 geldekoeien, ma gere f 110140, 27 idem vette 160—252.50, 20 kalfkoeicn 160—300, 339 nuchtere kalveren L—12, 40 magere schapen 2434, 90 oevrhou ders 19—25. 2 bokken en geiten f 710, 13 vette varkens p. Kg. 4245 ct., 89 biggen f 914, konijnen f 0.751.50, la kippen f 0.751. AMSTERDAM. 17 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 206 vette kalveren: le kw. 566'i ct., 2e kw. 50—55 ct.. 3e kw. 44—49 ct. per Kg. levend gewicht; 86 nuchtere kalveren f59 per stuk, 173 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90—110 Kg. 5455 ct., zware varkens 5354 ct., vette varkens 5253 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren aanvoer matig, handel vlug en prijshoudend door aankoop voor scheepsprovisie. Enkele zeer beste 4 cent hoogere noteering. Nuchtere kalveren be hoorlijke aanvoer, handel vlug, constante prijzen. Varkens aanvoer zeer kort, handel gedrukt, prijzen als Maandag. WARMENHUIZEN. 17 Februari. Roode kool f 1.402.70, gele kool f 1.20 1.40. Decnsche witte kool f 1, drielingen 60 ct., uien f 1.101.30, grove uien f 1.40. Aan voer: 8300 Kg. roode kool, 12000 Kg. gele kool, 22.000 Kg. Decnsche witte kool, 2175 Kg. uien. NOORSCHARWOUDE. 18 Febr. BI. aardappelen f 1.701.80. uien 1.201.40, driel. 1.40, grove 1.50 1.60, peen 11.30, kleine peen 60 ct., kroten 1.20, roode kool 1.40— 2.70, taaie gele kool .250, gele kool 1.201.50, D. wite kool 1. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Febr. 7000 Kg. uien f 11.0, grove f 1 1.10, driel. f 11.10, 3200 Kg. peen f 0.60—0.90. 2000 Kg. kroten f 0.606 1.20, 6601)0 Kg. roode kool f 1.40 2.70, 164000 Kg. gele kool f 1.20 1.30, 133100 Kg. D. w. kool f I, groene kool f 2—2.20.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3