Dz sociale zorg voor den arbeider Salon de Coiffure Salon de Beauté Maison Gerrits Buitenland Churchill over het bewapeningsprograra Lindbergh en Amelia Earhart Ad vertentiën TE HUUR TE KOOP TE KOOP Marktberichten bedrijfsleven. In totaal 200 millioen Stoom vaartberichten aangeboden aangeboden GEVRAAGD Speciale inrichting voor Eu géne Permanent Wave 1937 Uit onze omgeving SOCIALE LASTEN TEN KOSTE V AN HET NEDERLANDSCHE Op uitnoodiging van de vereeniging Ne- deriandsch fabrikaat", afd. Den Haag heeft Mr. B. G. Slotemaker, secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers gisterenavond een rede gehouden over „So- ciale tasten ten koste van het Nederlandsche bedrijfsleven. Beter dan over sociale „lasten" zou spre ker kunnen gewagen van sociale „zorgen" •van den ondernemer en over de financieel consequenties daarvan. Spreker wijst vervolgens aan de hand van voorbeelden op den enormen vooruitgang in de levensomstandigheden van onze arbei dersbevolking. Met de loonen is deze sociale evolutie dui delijk te illustreeren. Vergelijkt men 1915 met 193o, dan blijkt, dat het gemiddelde dag loon een percentsgewijze stijging vertoont van 100 op 112 in verhoudingscijfers van de koopkiacht. Zelfs in crisistijd is het loon van de werkenden in koopkracht nog met 8 gestegen. Sociale verzorging van den arbeider. Spreker wil echter bij een bespreking van de sociale lasten de loonen buiten beschou wing laten, omdat men onder sociale lasten in engeren zin gewoonlijk alleen verstaat hetgeen buiten de eigenlijke loonbetaiing om door de onderneming wordt gedaan, ten be hoeve van de sociale verzorging van de ar beiders. Ook laat spreker buiten beschouwing de kosten van verschillende wetten, die een socialen achtergrond hebben, zooals b.v. de Arbeidswet, tcr\\vfjl spreker ook niet zal spreken over de kosten van publieke sociale instellingen en, diensten. De industrieele ongevallenwet. Zich beperkende tot de sociale lasten in engeren zin, maakt spreker onderscheid tus- schen wettelijke en vrijwillige maatregelen. Wat de wettelijke maatregelen betreft, noemt spr. in hoofdzaak de sociale verzekering. Spr. behandelt elk van deze verzekerings wetten afzonderlijk en deelt inzake de in dustrieele ongevallenwet mede, dat in 1934 niet minder dan 154.228 ongevallen Werden aangegeven, waaronder natuurlijk tal van minder beduidenden. Het totaal aan scha deloosstellingen, betaald in het jaar 1934. bedroeg circa f 14.900.000. Voegt men daarbij de ambtelijke administratiekosten ad f 4.172.000 plus de eigen administratiekosten van andere risicodragers, dan komt men voor een totale kosten van de industrieele ongevallenwet van ongeveer f 20.00.000 per jaar. Land- en tuinbouwongevallenwet De kosten van de Land- en Tuinbouwon gevallenwet 1922 en van de Zee-ongevalleri- wet 1919 schat 'spr. tezamen tegen de 3 millioen. De Invaliditeitswet. Van niet minder belang noemt spr. de Invaliditeitswet, welke zich in verband met bet lastige premieplakken begrijpelijkerwij ze niet mag verheugen in bijzondere popu lariteit, te meer niet, omdat over het alge meen de uitkceringen nog slechts zeer aan den lagen kant blijven. Sedert 1919 genoten rond 59000 zieken ge neeskundige behandeling of verpleging ter .voorkoming van invaliditeit. Het totale jaarbedrag van de hierboven gemelde uitkceringen, ongeacht de bedra gen voor de geneeskundige behandeling, be draagt f 32.010.681.77. Spr. wijst er op, dat hiervan enkele mil- lioenen worden opgebracht voor huisperso neel, die dus niet komen uit het eigenlijke bedrijfsleven. De ziektewet. Komende tot de ziektewet wijst spr. er op dat in 1934 in totaal tegen de 400.000 zieken geld aanvragen bij de uitvoeringsorganen inkwamen en dat deze organen in dat jaar in totaal uitgaven een bedrag van bijna 20 millioen gulden, waarbij nog komt een door spr. geschat bedrag van circa 1 millioen gul den voor gevallen van doorbetaling van loon, voor zoover zij niet in de statistiek zijn begrepen. Onze volksgezondheid- Spr. noemt daarnaast nog een bedrag van circa "Vx millioen, dat wordt opgebracht voor het z.g. Prophylaxefonds, waaruit tal van instellingen, die op het gebied van de volksgezondheid werkzaam zijn, worden ge subsidieerd. Vrijwillige hulp van de werkgevers. Spr. wijdt vervolgens eenige beschouwin gen aan hetgeen in de ondernemingen vrijwillig geschiedt ten behoeve van de sociale positie van den arbeider en wijst op de z.g. ondernemingsziekenfondsen, waarbij bijna 11 pet. van het totaal aantal ziekenfondsleden zijn aangesloten. Voorts noemt spr. o.a. de vrijwillige pen sioenvoorzieningen. Tweehonderd millioen jaarlijks aan verzekeringskosten. Mr. Slotemaker komt na deze berekenin gen tot een totaal aan verzekeringslasten, waaronder dan ook de van don staat uit gaande verzorgingen begrepen zijn van twee honderd millioen gulden per jaar, waarvan een vijfde gedeelte door belastingbetalend Nederland moet worden opgebracht. beleediging van den burgemees ter van enkhuizen. Eenigen tijd geleden stonden twee Enkhui- zer vischkoopliedcn terecht voor den. politie rechter wegens beleediging van Ds. Bik te Enkhuizen. Als getuige trad op de lieer Haspels, bur gemeester van het Westfriesche stadje. Di rect na de zitting had één der vischventers gezegd- „De burgemeester heeft een valsche verklaring afgelegd". Het hoofd der gemeen te achter zich hierdoor beleedigd en diende een klacht tegen den vischkoopman in, die door den politierechter wegens eenvoudige- beleediging tot f 20 boete werd veroordeeld. lieden diende deze zaak in lioogei be roep. Verd. ontkende het ten laste gelegde. De procureur-generaal vorderde be\esti- ging van het vonnis: De oorlogsuitgaven belemmeren het economisch herstel. Aan den maaltijd der Britsche federatie van ijzer- en staalindustrieën heeft Winston Churchill gisterenavond een rede gehouden, waarin hij zijn voldoening uitsprak over de voorstellen tot herbewapening der regeering en er op wees, dat hijzelf reeds geruimen tijd dergelijke maatregelen had bepleit en voor pessimist was uitgemaakt. Hij be treurde het zeer, dat de regeering twee jaar noodig had alvorens een bosluit te nemen en verklaarde, dat sedert drie jaar Duitsch land jaarlijks gemiddeld een milliard pond sterling aan herbewapening besteedt. Vervolgens verklaarde Churchill, dat de verhooging der inkomstenbe lasting van zes shillings of meer in vredestijd, daarbij in aanmerking ge- nomg de zware extra-belastingen van 10 a 11 shilling op de groote vermo gens, ernstig de industrieele verbe tering, waarvan in het geheele land zich teekenen voordoen, in gevaar zou kunnen brengen. Verder sprak hij zijn vertrouwen uit in de Britsche marine, die in tijd van oorlog, alleen de bescherming van het levensmid delenvervoer en tegelijkertijd de bescher ming der kusten zal kunnen verzekeren. Dok had hij met voldoening de reorganisa tie van de vloot gezien. Een andere drin gende taak die de regeering wacht is de ontwikkeling van de luchtstrijdkrachten. Na een vergelijking te hebben gemaakt tus- schen communisme en nationaal socialisme, zeide Churchill, de houding der regeering te bewonderen, die een volkomen neutraliteit ten opzichte van Spanje handhaaft. Churchill besloot met de woorden: „Wij willen een vrede gebaseerd op vrijheid en verdediging van rechtvaardigheid en recht". Lindbergh maakt noodlanding. Nadat men eenigen tijd in ongerustheid verkeerd had omtrent. Lindbergh, die Woens dag om drie uur van Cairo was vertrokken in de richting van Iran, waarna men niets meer van hem had vernomen, is thans te Beyrouth bericht ontvangen, dat hij kort na zijn vertrek in zeer stormachtig weer te recht was gekomen, zoodat hij zijn reis naar Bagdad moest onderbreken en te Roetba landde. Hij heeft thans van zijn oorspronke lijk reisplan afgezien en is gistermorgen ge start in de chting van Basrah. Miss Earhart heeft goeden moed. De vliegster Amelia Earhart is Woensdag avond te Cleveland (Vereen. Staten) aange komen in het toestel, waarmede zij zal deel nemen aan een vlucht rond de wereld. Zij was vergezeld door haar echtgenoot, George Putnam, door den navigalor kapt. Harry Manning en den mecanicien Mc. Neeley. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles, 18 Febr. v. Spezia. Barneveld, u., 17 Febr. Casquets gep. Bodegraven, u. 17 Febr. te Callao. Boskoop, 18 Febr. v. Liverpool. Ceres, 18 Febr. te Lissabon. Colombia, 15 Febr. v. Kingston (Ja.). Deucalion, pass. 18 Febr. Gibraltar. Hermes, 18 Febr. te Constanza. Mars, 18 Febr. 145 mijl Z.W. v. Ouessant. Orestes, 18 Febr. te Istanboul. Orion, 18 Febr. v. Aarhus. Stella, 18 Febr. te Amsterdam. Telamon, 18 Febr. te Alexandrië. Tiberius, 18 Febr. v. Amsterdam. Venus, 18 Febr. te Cotrone. Ulysses, lf Febr. v. Candia. Vulcanus, pass. 18 Febr. Gibraltar. HollandAmerika Ljjn. Binnendijk, 18 Febr. te Rotterdam. Kota Inten (charter), 17 Febr. te Tampico. Statendam. 16 Febr. te Cristobal. Veendam, 16 Febr. v. Kingson (Ja). Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 18 Febr. te Marseille. Kedoe, ^8 Febr. te Rotterdam. Kota Nopan, t., 18 Febr. v. Londen. Kota Pinang, u., pass. 17 Febr. Ouessant. Sibajak, 18 Febr. te Batavia. Stoomvaart Mij. Nederland. Salabangka, 18 Febr. te Amsterdam. Kon. Paketyaart-Maatschappij. Barentz, 17 Febr. v. Algoabaai. Nieuw Holland, 17 Febr. v. Melbourne. JavaNew-York Lijn. Kota Gede, pass. 18 Febr. Kaap de Goede Hoop. Tabinta, 17 Febr. te Penang. Tapanoeli, pass. 18 Febr. Kaap de Goede Hoop. Silver JavaPacific Lijn. Bengalen, 17 Febr. v. Singapore. Hoegh Silverlight, 16 Febr. v. Calcutta. Kota Agoeng, 17 Febr. v. San Francisco. Manoeran, 17 Febr. te Los Angeles. JavaChinaJapan Lijn. Tjisondari, 16 Febr. te Batavia. Tjibadak, 16 Febr. te Hongkong. Tjinegara, 16 Febr. v. Hongkong. Tjisalak, 16 Febr. v. Shanghai. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas, 17 Febr. v. Singapore. Agamemnon, 16 Febr. v. Kobe. Calchas, 18 Febr. te Rotterdam. Clytoneus, pass. 17 Febr. Lizard. Eurylochus, pass. 17 Febr. Bevezier. Hector, 17 Febr. te Londen. Polyphemus, 17 Febr. te Liverpool. Kon. Holl, Lloyd. Salland, u., 17 Febr. te Santos. Waterland, t., 19 Febr. te IJmuiden verwacht. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, u„ 14 Febr. v. Dakar Maaskerk, t., pass. 17 Febr. Finisterre. Reggestroom, 17 Febr. te Havre. RotterdamZuid-Amerika Lyn. Alchiba, u., 17 Febr. te Montevideo. Aldabi, 17 Febr. te Rotterdam (Verb.). Emzetoo Lijn. Jonge Elisabeth, pass. 17 Febr. Finisterre. HollandAustralië Lijn. Aludra. u., 18 Febr. v. Karachi. Nijkerk, t., 18 Febr. v. Antwerpen» B. N. W. PLANKEN en M. PLANKEN—KRAAN betuigen, mede namens weder- zjjdsche Ouders, hun hartelijken dank voor de vele bljjken van belangstelling, bjj hun huwelijk ondervonden. Ondertrouwd: CORN". DUSSELDORP en WILHELMEN"A BROMLEWE. Huwelijksvoltrekking Vrjjdag 5 Maart. Receptie Zondag 21 Febr. van 3 tot 5 u. Den Helder, 17 Febr. 1937. De Wetstraat 24. 35 cent bedraagt de toegangsprijs voor de uitvoering van TAVENU op a-s. Donderdag ..Najaarsstormen" i een stuk in optima forma Maandag begint de plaatsbespreking Te huur mooi Huis. Bloemstr. 54, 4 slaapk. 4.85 p. w.; lief Huis Pijlsteeg 1 2.50 p. w. V. vrij. LONDON, Hertzogstr. 52. Te huur het ruime Bovenhuis, Doolhof 3, het Woonhuis Krom- mesteeg 4, Breestraat 8. Adres: ZEEMAN, Looiersteeg. Te huur Huis Achterstraat 30, water vrij, electr. aanwezig huurprijs 4. Te bevr.: Kanaalweg 169. Te huur het Bovenhuis Bas- singr. 5 .en 't Benedenhuis Bas- singracht 6. Te bevr.: KONING. Bassingr. 1. Tegen - half Maart te 3 SLAAPKAMERS erf 1 ZITKAMER. Adres: Binnenhaven 19. huur Advetteeit in de JCeldetiede "Coulant Pioenen Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbst: 15 ct. p. regel 40 en 60 o. Korpl. KM. vraagt kost en inwoning voor Zoontje van 4 jaar en gemeubileerd Zit-Slaap- kamertje met huiselijk verkeer, voorkeur wa— op moederlijke behandeling voor het kind gere kend kan worden. Geen beroeps. Brieven onder No. 4, aan het Bureau van dit blad. Net persoon vraagt KOSTHUIS, 6 4 7 gld. per week Brieven onder No. 6, aan het Bureau van dit blad. ZBetiehhingcn Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet rooruitbet: 15 et. p. regel 40 en 60 e. Gevraagd een nette Huishoudster bjj bejaard man. Brieven onder No. 9, aan het Bureau van dit blad. Bejaard man van buiten vraagt een Huishoudster, die met brei machine bekend is. Adres: A. KOSSEN, Callantsoog. Voor direct gevraagt net DIENSTMEISJE, zelfst. kun nende werken, v.g.g.v. ,van 8 tot 5 uur, loon J 4.50. Aanmelden na 5 uur. Tuintjesweg 4, Huisduinen. Gevraagd een CASSILRE, reeds als zoodanig werkzaam ge weest strekt tot aanbeveling. Brieven onder No. 10, aan het Bureau van dit blad. Gevr. een SCHOENMAKERS LEERLING, om in het vak op geleid te worden. Adres: Sluisdijkstraat 46. aangeboden TE HUUR MODERNE WONINGEN: Brakkeveldweg 148146 a f 5.75 p.w. Krugerstraat 71 a 5.50 p. w., water inb„ d. t. a. Te bevr.: FELS, Weststr. 46. ZBehehhingen gewaagd Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 et. p. regel 40 en 60 c B.z.a. ongediplm. verpl. 23 j., bij huipbeh. of zenuwpat., gene gen huish. werkzh. te verrichten in Den Helder of omg. Brieven onder No. 91, aan het Bureau van dit blad. Te koop VERLOFZAAK B, Biljart, zeer geschikt voor pen sion, mooie stand. Voor inven- tarisprjjs. Adres: Bureau van dit blad. Meisjesfiets te koop 5. Schrijfmachine „Armstrong" 5.Te bevr. na 5 uur. Adres: Bureau van dit blad. Mooie HERDERSHOND te koop aangeboden. Zeer lief bij kinderen. Goed waaksch. Adres: Bureau van dit blad. Te koop compl. HOTEL-CAFÉ INVENTARIS w.o.:'Biljart,'elec. Piano m. slag werk, Ledikanten, Buffet enz., ook bij gedeelten. Bevr.: Kerkgracht 17. In g.st.z. MEISJESFIETS te koop gevraagd voor meisje van 89 jaar. Adres: Bureau var. dit blad. SIGARENWINKEL te koop gevraagd. Brieven onder No. 8, aan het Bureau van dit blad. Bijna 100 tevreden Haarverf cliënten Afdoende Eiectrische Gezichts-ontharing Systeem door h.h Doctoren aanbevolen Gediplomeerd in Nederland en Frankrijk Spoorstraat 104-1 06 Hl CALLANTSOOG BOUWVERGUNNING Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer S. Kooger, alhier, vergunning verleend tot het aanbouwen van een steenen loods aan het perceel, wijk A. no. 57 DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLIK EN ONVERMENGDE MARGARINE Ook in deze meente zal thans worden overgegaan tot de distributie van varkens gehakt in blik en onvermengde margarine voor de gezinnen der werkloozcn. VERKOOP VOORMALIGE KAASFABRIEK Naar we vernemen is de voormalige kaasfabriek te Groote Keeten, thans be woond door den heer Jb. Bakker, onder hands verkocht aan de N.H. Levensverzeke ringsmaatschappij te Alkmaar. ANNA PAL'LOWNA HOLL. MIJ. V. LANDBOUW. Nadat de heer C. Rczelman met eenige treffende woorden wijlen den heer D. Stam mes, die bestuurslid der afdeeling van de H. M. v. L. was, had herdacht, heette hij op de vergadering die Dinsdag in Veerburg werd gehouden in het bijzonder den heer P, Baud hartelijk welkom. De heer Band, hoofdcontrolcur bij den Ned. Alg. Keuringsdienst, afd. N.-Holland, hield een lezing over „aardappelen" en wijdde daarbij aandacht aan een viertal punten. Aardappelziekten. Over aaraappelziekten behoetde spr. in dit gezelschap niet veel te zeggen. Slech's een nieuwe ziekte, waarschijnlyk in Anna Paulowna nog onbekend, Aliernaria geheo ten, noemde spr. even. De verschijnselen zijn: zwarte vlekken op de bladeren en in die vlekken zijn typisch de daarin voorko mende kringen. Ze komen in Juli voor den dag. De knollen krijgen een plek. Op zich zelf is het ziekteverschijnsel niet zoo erg, maar 't is mogelijk, dat er bij het rooien niets te zien is op de knollen, doch dat de plekken, als de aardappels naar warnier streken geëxporteerd zijn, voor den dag ko men. De N.A.K heeft dan ook bepaald, dat aardappels, die zelfs maar weinig van de ziekteverschijnselen vertoonen, niet in den herfst, maar pas in het voorjaar gekeurd mogen worden. De plekken op de knollen komen ook wel voor zonder dat de blade ren de vlekken hebben. De ziekte komt voor al bij warm weer voor en het meest hij Bintje. Nieuwe soorten aardappelen. Spr. noemde vervolgens eenige nieuwe soorten aardappelen. De „Roode Eersteling" is een knopvariant van de gewone Eerste ling. Zij blijkt nogal vatbaar voor ziekten, loopt van rood gemakkelijk terug, tot wit; de opbrengst is lager dan bij de gewone en de knolvorm te gerekt. „Frücmölle" wordt in Duitschland be schouwd als concurrent van de Eersteling. Zij is wratziektevrij. De rassenlijst vermeldt van deze soort: wratziekvrij ras, weinig later rijp dan Eer steling, gunstige indruk van productiviteit. Door selectie is het ras hier te lande reeds wat opgehaald. „Paulsens Juli" of .Tulimuizen heeft men in Duitschland misscliien nog liever, maar ze zijn moeilijker Ie bewaren. „Iris" is wratziektevrij, een ronde, vroege geelvleezige kleiaardappel, iets later dan Eersteling, maar met tamelijk veel kriel. Vermoedelijk zeer geschikt voor eigen- en binnenlandsch verbruik, vóórdat de Eigen heimers rooibaar zijn. Bij de gelegenheid tot vragen stellen werd nog de aandaeht gevestigd op „Arra-nCrestr", vroeger dan Eersteling, wratziektevrij en witvleezig. De opbrengst echter is iets te laag en de plant kieskeurig wat de grond soort aangaat. Spr. gaf vervolgens een overzicht van den export van poters. Men zal niet te kleine proefzendingen naar de verschillende lan den moeten sturen en er een Nederlandschon landbouwkundige heen zenden om den tech- nischen kant van de proefnemingen uit te werken. Provinciale concurrentie bemoei lijkt de noodigo samenwerking. De organi saties zouden, zoo werd later opgemerkt, met steun van den N.A.K.drang moeten uitoefenen op de regeering om meer aan dacht aan dozen export te schenken. Men kan natuurlijk maar niet lukraak andere soorten gaan telen; er moet een grondig vooronderzoek voorafgaan. Spr. gaf vergelijkende cijfers over de jaren 1932 tot en met 1936. Resultaten keuringsdienst. Naar aanleiding van het staatje, dat een overzicht gaf van de resultaten van den keuringsdienst in N.-Holland, wees spr. er op, dat de beplante oppervlakte aanvanke lijk afnam, later weer grooter werd. Terwijl de eischen verzwaard zijn, kwam er toch steeds meer voor een hoogere klasse in aanmerking; het gehalte is dus vooruitge gaan. Aan het eind van de inleiding dankte voor zitter den heer Band voor zijn duidelijke en interessante uiteenzetting Rij de rondvraag merkt de heer Raap op. dat zich nog niemand had aangediend om te vertellen, waarom hij voorkeur voor een bepaalde stikstofmestsoort had. Dat was in een vorige vergadering gevraagd. Hij opper de nu de vraag: wat verdient voorkeur, kali 40 of patentkali en had graas:, dat de leden hun niet redenen omkleed oordeel eens ken baar maakten. Na wat onderling gepraat over deze kwes tie, sloot de heer Rezelman de vergadering. Heden, Zaterdag en Zondag wordt in de R.K. kerk O.L.V. Pracsentatie het veertig urengebed gehouden. De sluiting is Zondag avond niet plechtig Lof, processie en Tc Üeuni. Waterleiding lek. Woensdagnacht werd een lek ontdekt in de waterleidingsbuis langs de Molenvaart. Natuurlijk moest, ook voor het herstelwerk de leiding gedeeltelijk worden afgesloten, waarvan bewoners van Molenvaart, Spoor- buurt en Nieuweweg het ongemak ondervon den. In den loop van den dag werd de fout in de leiding hersteld en tegen half drie was het leed voor hen, die zonder water zaten, al weer geleden. Politie. Gevonden: étui met rozenkrans, rozen krans, paar klompen. Aan komen loopen: zwart hondje met witte vlekken. Biljarten. Een dertiental spelers van de biljartclub „Anna Paulowna", bond in café Alkemade den strijd aan tegen dertien biljarters uit Den Helder. Van Anna Paulowna wonnen: F. Alkemade 60 van Minneboo 29. G. Philipscri 85 van Hondrix 30. J. Rlaauboer 35 van Moijcrink 24. II. Cornelissen 70 van Van der Sleen 39. W. Alkemade 65 van Wiering 14. N. Jonker 70 van Bakker 23. P. Smiers 35 van H. v. d. Heuvel 17. W, Cornelissen 50 van G. Visschcr 21. Van de Helderschen wonnen: Recourt 35 van P. Wilms 39. J. Stuur 50 van D. op 't Veld 49. D. Pelles 50 van C. Philipsen 39. L. Tjittes 100 van C. Slikker 152. Kooiman 50 van Van Zandwijk 39. Anna Paulowna won dus met 788 tegen 484 caramboles van Den Helder (8 tegen 5 partijen). Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning tot den bouw van een schuur aan: de gebr. Van Zijverden, Meerweg; J. v. d. Berg, W. Zand- vaartsweg; A. Kaltcr, Zandvaart. Vrije sollicitatie. De minister heeft goedgevonden, dat in de vacature van onderwijzeres aan school 3 (Oostpolder) ook kan worden voorzien door een keuze uit gegadigden, die geen wacht geldster of reeds in vasten dienst zijn. De sollicitatie voor deze vacature is dus geheel vrij. WIERINOEN Schaken. De leden der Wieringer schaakclub heb ben de in deze week gespeelden competitie wedstrijd tegen Andijk gewonnen met 7y2 6V2. Dit is de eerste overwinning in deze com petitie, waarvan zij nu vier wedstrijden ge speeld hebben en nog één tegen Hoorn spe len moeten. HELDERSCHE EIERVEILING, 18 Febr. Aangevoerd: 13465 kipeieren: 5254 Kg. 3,40—3.90, 55—57 Kg 3.00—4. 58—60 Kg. 3.S0 —4.20. 61—03 Kg. 4—4.50, 6i—67 Kg. 4— 4.60, 372 ecndciercn 33.20. EIERVEILING SCIIAGEN, 18 Februari.^ Aanvoer: 35.000 kipeieren: 5456 Kg. 3.75 3.85, 56—58 Kg. 3.85—4, 5S—60 Kg. 3.90— 4.10 60—62 Kg. 3.90—1,13, 62—63 Kg. 4—4.40 par 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Februari. Aanvoer: 7000 Kg. uien f 1—1.40, grove f 11.10. drielingen f 11.10, 3200 Kg. peen 60—90 ct., 2000 Kg. kroten f 0.60—1.20, 66.000 Kg. roode kool f 1.402.70. 164.000 Kg. gele kool f 1.20—1.30, 133.000 Kg. D. witte kool f,1.—. 2400 Kg. groene kool f 22.20. NOORDSCHARWOl DE, 18 Februari. BI. aardappelen f 1.70—1.80 uien f 1.20— 1.40, drielingen f 1,40, grove f 1.501.60, peen f 1—1.30, kleine peen 00 ct., kroten f 1.20, roode kool f 1.40—2.70, taaie gele kool f 1.201.50. D. witte kool f 1. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Februari. BI. aardappelen 2.202.50, Robijn 1.60, uien 11.60, drielingen 7090 ct,. grove 1— 1.50, nep 4.60, peen 1—1.10. 2100 Kg .groene kool f 1.20—1.80, 1200 Kg. kroten f 0.601.20, 65000 Kg. roode kool f 1.40—2.80, 180.000 Kg. gele kool f 1.20—1.30, 130.000 Kg. D. witte kool f 1. NOORDSCHARWOFDE. 19 Februari. BI. aardappelen 1.70, uien 11.40, drie lingen 0.70—1.20, grove 1.10—1.50. gele nep i.60. kroten 5060 ct., roode kool 1.40—2.50 taaie gele kool 1.20—1.90, gele kool 1.20— 1,40. D. witte kool 1. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. 's-Gravenhage 18 Februari Nederland sche zuivelcentrale, 21 Februari t.rn. 27 Fe bruari 1937 consumptiemclk regeeringscon- tract, taxcgedeclte 6,25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met af dracht voor de kwaliteit, overmclk regee- ringsminimumprijs 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie vaa andere dan taxemelk 2.50 cent.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3