Texel Hu Voorkom GRIEP neem'n "AKKERTJE" ASTO-TAX SAFETY FIRST Waar gaan we heen? ïïöeuivinkaafm (Uf onzeaduetimdett Feuilleton Burgerlijke Stand van Den Helder Licht op voor alle voertuigen Een luguber beroep Uit het politierapport Hooge veeprijzcn Lezing R.K. Staatspartij De „Dokter Wagemaker" Verhuring bij inschrijving STERKOFFIE. fcN STERTHEE JUBILEEREN! Verhooging van den broodprijs Wilde katten in de Staatsbosschen Visscherijberichten r£ LE F. ©3© Ruijghweg38 Marineberichten Hr* Ms* „De Ruyter" Haven van Nieuwediep IS HET RAADSEL VAN HET ONBEWOONBARE THEA BLOEMERS animo meer, en daarna kreeg men tot over maat van ramp in Den Helder nog het vent- verbod. Een verbod, waartegen men niets zou hebben, als het eenvoudig een politiemaat regel ware, maar die integendeel het karakter van een tariefmuur draagt. Op deze plaats wil hy evenwel nog woorden van erkentelijkheid spreken ten aanzien van wijlen burgemeester Driessen en den commissaris van Politie, den heer Van der Hoeven, die beiden hun best hebben gedaan den maatregel zooveel mogelijk te verzachten. De heer Lovink spreekt voorts de hoop uit, dat de „Boltha 1937" een onverdeeld succes moge worden en dat zij een bijdrage moge vormen tot hernieuwde samenwerking van Anna Paulowna en Den Helder. Hij besluit zijn rede met het doen aanheffen van „Leve de Boltha 1937". Nadat de genoodigden in de gelegenheid ge steld waren een kopje thee te gebruiken be zichtigde men de Musis Sacrum-zalen, welke ditmaal een eenheid vormen, die zelfs de ha bitué niet meer herkennen zal. Reeds de hall heeft men in stijl gehouden: een groot aantal laurierboomen, geflankeerd door eenige honderden „kinderen Flora's" roe pen den bezoeker reeds bij voorbaat een wel kom toe. Voorts staan er fraai-opgemaakte manden, die een idee geven wat binnenzaals wacht. Het Lusthof. We hebben dezer dagen gesproken van een lusthof en waarlijk: onze verwachtin gen zijn niet beschaamd geworden. Inte gendeel, wat hier bloemisten en kweekers voor elkaar gebracht hebben mag zeker een prestatie heeten, waarop beide par tijen met recht trots kunnen zijn. „Lente in Februari"... inderdaad, de geuren, die Uw reukorgaan streelen bij het betreden Van de Musis-zaal zijn zonder meer lentelijk. De zaal vormt een prachtig geheel. Langs de wanden heeft men een soort doorloopend perk aangericht, terwijl het middengedeelte inge nomen wordt door een groot gasgazon, waar op en waarin zich de vele bollen en bloemen bevinden. Behalve bloemen zijn daar palmen, mag- nifiek-opgemaakte manden, kransen, kortom, ieder denkbeeldig bloem-product, dat de eersteklas bloemist heden ten dage aan te bieden heeft. En daar men voor deze expositie natuurlijk getracht heeft het beste van het beste te geven is het te begrijpen, dat hier iets bijzonders te zien is. Op de grasmat staan in bonte afwisseling de crocussen, narcissen, hyacinthen, allerlief ste Blauwe Druifjes, dubbele tulpen en andere vertegenwoordigers van bollenteelend Noord- Holland. Het geheel maakt een buitengewoon smaakvollen indruk en het waren louter uit roepen van oprechte waardeering, die wij gisteren mochten beluisteren. Langs de wanden rijen zich weer andere tul pen en bolbloemen, zeldzame variëteiten, op vallende resultaten van kweekers-kunst. Hoe wel een groot aantal kweekers inzonden is het in het bijzonder de collectie van den bekenden heer F. J. van den Berg, die een eervolle plaats inneemt. Hij bracht een groot aantal soorten naar Den Helder, soorten, die ieder op zichzelf het bewonderen meer dan waard zijn. Om enkele van deze nouveauté's te noemen: „Piccadilly", een groote bloem op een zeer forschen steel, „Bandoeng", eveneens een bloem met opmerkelijke kwaliteiten, „Elmus" exem plaren met een steel van niet minder dan 70 centimeter en tal van andere. „Mevrouw Ritmeester". Een zeer mooie, dubbele vroege tulp, met een opvallende roodscliakeering, kreeg de be naming van.Mevrouw Ritmeester", een alleraardigste attentie voor de echtgenoote van den burgemeester. Noemen wij bij de vele inzendingen behalve de vele zeer mooie narcissen, de hyacinthen, welke laatste echter een ietsje overrijp zijn. Dagelijks wordt ook Gij ermee besmet. Voorkom verdere narigheid. Bestrijdt eiken avond het dreigend gevaar: Op en by het tooneel. Voor en op het Musis Sacrum tooneel is het waarlijk een romantisch geheel geworden. Een weelde van seringen, paarse en witte, van uitermate smaakvol opgemaakte manden en potten, kransen en andere stukken. Blank en sereen staan aronskelken tusschen allerliefste crocusjes. Op de Bühne treft men een byzonder goed geslaagde symboliek aan. Ziet men rechts een tweetal dames in bruidstoilet staan, midden tusschen de bloemen natuurlijk, (een aardige reclame van het Modehuis Herschel), links zijn opgesteld een kruis en eenige kransen Waarmede zonder woorden op de beteekenis van de bloem van het leven tot den dood ge wezen wordt. In groote trekken hopen wij hiermede een beeld gegeven te hebben van deze Boltha 1937, een expositie, waarop niet minder dan 20.000 .bolbloemen aanwezig zijn. Zy, die van bloemen houden en die tevens iets bijzonders op kweek- en opmaakgebied willen aanschouwen, zullen zeker een bezoek aan Musis niet mogen verzuimen. Want zoowel door den plaatselijken bloemist als door den omgeving-kweeker zijn hier op merkelijke prestaties bereikt. Ook onze hulde voor dit schitterend resul taat van deze „Boltha 1937". Wij vernamen nog, dat de Kamer van Koop handel een telegram van verhindering gezon den had. De prijswinnaars. Hieronder laten we de namen van de prijs winnaars volgen: Darwin of late tulpen: 1. Verguld zilv. medaille van V.V.V. „Helders Belang": Fa. Homan en Van Oosten. 2. Zilv. medaille van Burgem. Ritmeester: Fa. M. van den Berg Zn. 3. Bronzen medaille van de Heldersche Mid denstands-Verg.: Ch. Verresen. Vroege en dubbele tulpen: 1. Verg. zilv. medaille van de Heldersche Courant: Fa. M. van den Berg Zn. 2. Zilv. medaille van Burgemeester Lovink: F. A. van de Hoek. 3. Bronzen medaille van A. Huiberts: Ch. Verresen. Mendel tulpen: 1. Verg. zilv. medaille van de Economische Commissie: S.- Koning. Triump tulpen: 1. Verg. zilv. medaille van de Held. Bloemen veiling en bronzen medaille van de Kamer van Koophandel: J. F. van den Berg. Wisselbeker tulpen, aangeboden door V.V.V. „Helders Belang": Fa. M. v. d. Berg Zn. Hyacinthen 1. Verg. zilv. medaille van de Mij. voor Nij verheid: S. Koning. 2. Zilv. medaille van de Kamer van Koop handel: Fa. Homan en Van Oosten. 3. Zilv. medaille van de Gezamenlijke Bloe misten: J. G. Huijg. Wisselbeker hyacinthen, aangeboden door V.V.V. „Helders Belang": S. Koning. Narcissen: 1. Zilv. medaille van de Heldersche Courant: Fa. Homan en Van Oosten. 2. Bronzen medaille van de Held. Eiervei- ling: Fa. M. v. d. Berg Zn. Crocussen: 1. Bronzen medaille van de Winkeliersver. „De Hanze": Joh. Walraven. Cacteeën: 1. Zilveren medaille van de Gemeente Den Helder: W. Elinga. Groep: Een bronzen medaille van de Ver. van Volks tuinhouders: P. Plagmeyer. Een bronzen medaille van de Pluimveever- eeniging: Jb. Plagmeyer. van 18 Februari 1937. GETROUWD: B. de Bakker en C. van den Ent. J. H. Grooff en A. M. Bersee. J. Poll en G. Tinkelenberg. BEVALLEN: R. F. van BilderbeekRupp, d. S. C. van SeumerenVisser, d. J. M. J. van LindenWieffering, z. OVERLEDEN: C. Beneker, (v), 11 mnd. Vrijdag 19 Febr17.50 uur Een groot aantal katten „gemept". Naar wij van politie-zijde vernemen, is de zer dagen hier ter stede een groot aantal katten „gemept". Vooral op den lOen en 14en van deze maand zijn er vele van het geslacht der Felix domestica in handen van den man gevallen, die deze dieren doodde om der wille van hun huid. Vele lijken van de vermoorde poesen bevinden zich thans op het Hoofd bureau van Politie. Ten einde het onderzoek naar den dader te vergemakkelijken, worden zij, die hun poes missen, dringend verzocht, zich zoo spoedig mogelijk op genoemd Hoofd bureau te willen vervoegen. Zij kunnen dan zien, of hun poes onder de slachtoffers be hoort. De politie stelt er veel prijs op, dat men even wil komen kijken. Als verdacht van dit lugubere werk te heb ben verricht heeft de politie bereids een per soon gearresteerd, die zich momenteel in ver zekerde bewaring bevindt. Ook de vermoede lijke opkooper van de kattenlijken is aange houden. Een populair corpus delicti. Door een inwoner dezer gemeente is aan gifte gedaan, dat van zijn rijwiel het belas tingplaatje werd ontvreemd. Overtreding Arbeidswet. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen iemand, die de Arbeidswet overtrad. Naar Alkmaar. Op last van den Officier van Justitie werd gisteren hier ter stede iemand aangehouden, die een hem opgelegde straf heeft te onder gaan. De man zal heden naar Alkmaar geleid wordt. Bij de gister op de hofstede Noorderbuurt bij de Waal gehouden Boelhuis, brachten de lam- schapen prijzen op van -30 tot 32 per stuk. Ook de overhouders deden goede prijzen; be taald werd pl.m. 20 per stuk. Melkkoeien gingen voor prijzen van 160 tot 180. TEXEL-NIEUWS. Te Schagen komt Texel I Zondag met een invaller uit voor Jn. Gieles die wegens herhaal de knieverzwikking voorloopig wel niet meer zal kunnen voetballen. Jo Ran is echter weer present zoodat de verdediging sterker zal zijn dan jongstleden Zondag. De samenstelling is als volgt: Dukers D. Zuidewind Jo Ran H. Neijens De Graaf G. Witvliet H. Ran P. Kikkert M. Vlaming Jn. Bruin P. Neijens. Reserve Verseput. De lezing van den heer E. Stumpel te Den Hoorn voor de R.-K. Staatspartij, afd. Den Burg, zal plaats hebben op Vrijdag 26 Febr. a.s. en niet zooals wij eerst meldden op 20 Febr. Oudeschild. Nadat Woensdag door een expert van Bu reau „Veritas" de schade was opgenomen en vastgesteld, is de boot Donderdag naar Den Helde*- vertrokken, alwaar op de Marinewerf een „noodverband" gelegd zal worden. Binnen enkele dagen hoopt men hiermede gereed te zijn, terwijl, als de boot voor de groote voor jaarsbeurt gaat dokken, de schade definitief hersteld zal worden. VISCHAFSLAG. 18 Febr.: Aangebracht door wulkenvisschers 1499 kg 20.05—20.10 per 100 kg. Oosterend. De boerdêry van Mejuffr. Wed. Koning te Noorderbuurt is bij inschrijving verhuurd aan den heer C. Kooger. Wilt U bij ons 125-jarig jubileum o.a. EEN PHILIPS RADIOTOESTEL EEN SIMPLEX HEEREN- OF DAMESRIJWIEL of EEN ZILVEREN HEEREN- OF DAMESHORLOGE winnen? Zendt ons dan vóór 1 Mei '37 opgave van zoo veel mogelijk bestaande Nederlandsche woorden (oude spelling), die U kunt vormen uit boven staand opschrift: „Sterkoffie en Sterthee jubileeren". Voorwaarden voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluit- etiket met klein Sterretje, geknipt van een zak jterkoffie of Sterthee, worden bijgesloten. (eder woord mag niet meer letters van één soort bevatten, dan totaal in het opschrift voorkomen; die woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moeten ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd, iovendien ontvangt ieder deelnemer, die min stens 8 woorden en sluit-etiketten heeft inge zonden, een jubileumgeschenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds vier van de acht woorden. Fa. Sn. Levelt Prins Hendrikkade 26 Amsterdam Koffie Thee Den Burg. In een gisteravond gehouden vergadering van de Texelsche bakkers is besloten om met ingang van Maandag a.s. den broodprijs te verhoogen; het witte brood wordt per brood van 8 ons verhoogd met twee cent, het tarwe brood met één cent. Den Hoorn. In de bosschen op de Westermient, huizen een aantal katten oorspronkelijk huisdieren, die evenwel door langdurige voortteling in de bos schen geheel tot den natuurstaat terugkeeren en reeds een bijzonder groot en sterk soort vor men. Tot nog toe vonden deze dieren blijkbaar genoeg voedsel in de bosschen en in de duinen zelf, in den laatsten tijd gaan de schuwe dieren evenwel ook buiten de Staatsgronden op groo- ter wild jagen. Dit ondervonden de heeren P. J. Dijt en W. Tz. Bakker, die uit hun hoenderhok ken, in de Westen geplaatst, voortdurend kip pen vermisten, in beide gevallen werden eerst de hanen doodgebeten aangetroffen. Aanvankelijk dacht men niet aan katten om dat deze dieren nooit een volwassen hoen be naderen, doch toen men klemmen ging zetten, werden al spoedig een drietal nijdige poesjes van zeer groote afmeting gevangen. Wanneer er zich nog meer kippendieven onder deze be woners onzer bosschen voordoen, zal men wel verplicht zijn er jacht op te maken. 18 Februari. Aangebracht door kordsre: Tongen p. kg 0.72—0.64 Slips 0.58—0.48 Schol le soort p. kist 10.507.90 Schol 2e soort 6.204.50 Schar 5.80—5.00 Wijting 2.40—1.80 Natuurhistorisch Museum. Elke week* eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Vrijdag 19 Februari. Zeevaartschool, 8 u. Lezing Heldersche Weer- en sterrenkundige Kring van Dr. Vis. ser. Onderwerp: Aardbevingen en het weer. Zaterdag 20 Februari. Casino, 8 Vertooning Cultuurfilm. Ver. v, Ondoff. bij de Zeemacht. Comeniusschool van 25 en 79 u. Ten. toonstelling leerlingen. Zondag 21 Februari. Comeniusschool 's morgens van 10.3012.30 u, Tentoonstelling leerlingen. Nieuwe Kerk, 3.30 u. V.C.J.B.-opvoering leekenspel: „Het Visioen van Kaïn". Casino 's middags en 's avonds. Majo Merco's Band. Maandag 22 Februari. Musis Sacrum8 u. Jaarfeest Ned. Herv, Kerkkoor. Vrijdag 19, Zaterdag 20 en Zondag 21 Febr. Musis Sacrum, vanaf 10 u. 1worm. Bloemen- tentoonstelling „Boltha 1937". Dinsdag 23 Februari. R.K. Volksbond, Molengracht, 8 u. Openbare Propaganda-filmavond van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholische dranken. Donderdag 25 Februari. Casino, 8.15 u. Tooneelver. „T.A.V.E.N.U." brengt „Najaarsstormen" in openbare voor- stelling. De luit. ter zee le kl. I. W. Reijnierse, adju dant van den commandant der Marine te Wil lemsoord, met 1 Maart ter beschikking ge steld, is bestemd voor den dienst in Oost- Indië. Hij zal zijn bestemming volgen per m.s. „Indrapoera", dat 24 Maart van Roterdam zal vertrekken. De luit. ter zee 2e kl. L. J. C. Cordesius, wegens langdurig verblijf in Oost-Indië in Ne derland teruggekeerd, is ter beschikking ge steld. Tocht van G.-G. en genoodigden na aankomst nieuwen kruiser. Batavia, 18 Febr. Met Hr. Ms. „De Ruy- ter", die op 5 Maart a.s. te Tandjong Priok zal aankomen, hoopt de landvoogdelijke fa milie en genoodigden, waaronder de leden van den Raad van Indië, op 8 Maart een vaartocht te maken. Men hoopt dan om vijf uur 's mid dags weder te Tandjong Priok terug te zijn. Tegelijk met de „De Ruyter" zal op de rede van Tandjong Priok ook de „Java" liggen. Deze bodem komt op 4 Maart van Soerabaja en zal 6 Maart zijn reis naar Nederland voort zetten. (Aneta). 19 Febr. 1937. Aangekomen van Harlingen en bestemd voor Londen het Ned. m.s. „Globe" als bij legger (slecht weer). Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Groningen". Naar het Engelsch bewerkt doot 22) Zoodra het geluid zijn oor bereikt had, had hij de lantaarn al in de hand genomen. Nu viel er een lichtbundel naar den kant, vanwaar het gekomen was. Hij liet het schijnsel langzaam heen en weer gaan en in een opening tusschen de struiken zag hij een gezicht, onnatuurlijk bleek. De oogen knipperden en een stem zei: „Ik geloof, dat ik betrapt ben". Toen kwam de heer Miller achter een heester vandaan. „Allemachtig, Miller!" viel Julian uit. Hij was geschrokken. Miller ging buiten den watten stralenbundel staan. „Neem me niet kwalijk, dat felle licht in de oogen..." sputterde hij. En toen, doodkalm: „Goedenavond, mijnheer Forsham." „Het is me niet goed duidelijk..." begon Julian geprikkeld, maar geduldig viel de ander hem in de rede: „Ja, ja, natuurlijk, ik begrijp evengoed als u, dat mijn aanwezigheid hier eenige ver klaring eischt." „Dat zou ik ook zoo zeggen." „Ja, ja, dat spreekt vanzelf." Milleris stem was van een haast onnatuurlijke kalmte. „Mis schien kunnen we samen een eindje oploopen... Zooals ik zei, mijnheer Forsham, er is een verklaring noodig, en een excuus... hoewel ik het excuus eigenlijk tot mevrouw Grey zou moeten richten. Maar het was me toch liever als ze onkundig bleef van het bestaan van een reden tot excuus." „Dat is heel begrijpelijk", antwoordde Julian droog. „Misschien wilt u zoo goed zijn alvast de verklaring te geven", voegde hij er sar castisch aan toe. „Maak u niet boos, mijnheer Forsham," ver zocht Miller zachtzinnig; „dan praat ik zoo moeilijk. Ik zal het toch al zoo slecht kunnen uitleggen. De kwestie is, dat ik veel belang stel in psychologie en occulte verschijnselen; ik ben lid van de vereeniging voor psychisch onderzoek. Er loopen geruchten over de villa, zooals u bekend is, en ik hoopte, ais weten schappelijk waarnemer, ooggetuige te kunnen zijn van eenige manifestaties op het gebied, dat mjj bijzonder intereseert." „Praatjes", dacht Julian, en hij zei koeltjes: „U had niet het recht op het terrein van een ander te komen, mijnher Miller. Dat was tamelijk vrijpostig.' „Dat geef ik direct toe, mijnheer Forsham. Ik bied u mijn verontschuldigingen aan... en u zult mij een groot genoegen doen door er niet met mevrouw Grey over te spreken. Ik zou mij niet graag haar ontstemming op den hals halen." „Ik zie .geen reden er mevrouw Grey mee lastig te vallen," antwoordde Julian, na een pauze, „maar ik moet u toch in allen ernst raden, uw wetenschapelijken ijver wat in te toornen. Goeden avond, mijnheer Miller." „Goeden avond, mijnheer Forsham." Ferdinand Miller wandelde naar zijn land huisje, opende de voordeur en ging naar de huiskamer, waar het licht nog brandde. Zijn zuster lag breed en gemakkelijk in een wijden, bruinen peignoir in een leunstoel. Ze had de oogen gesloten en ademde rustig, ter wijl een groote, Perzische kat op haar schoot lag, eveneens slapend. Juffrouw Miller werd met schrik wakker, de kat sliep door. „Ik geloof warempel, dat ik geslapen heb", zei ze. „Ik geloof het ook. Maar hoor eens, Anne, je moet wat voor me doen." Annie Miller geeuwde. „Wat?" vroeg ze, een beetje zenuwachtig. „Je moet morgen een visite maken bij mevrouw Grey." „O, dat is gemakkelijk genoeg; ze heeft me een patroon voor een jumper beloofd dat kan ik haar gaan vragen." „Jawel, maar je moet haar aanbieden bij haar te blijven." Juffrouw Miller ging rechtop zitten; de kat werd wakker. „Maar hoe kan ik dat nu doen, Ferdinand?" „Dat kan met niet schelen; het is noodig." Hy was nu weer de hoekige Ferdinand Miller. Zijn zuster keek betrokken. „Ik weet niet... ik ken haar nauwelijks". „Bedoel je misschien, dat je te veel van de villa weet?" Ze bloosde en zei niets. Miler begon zijn horloge op te winden. „Het is bedtijd", waarschuwde hy. „Ga mor gen zoo vroeg mogelijk, anders is ze misschien uit. En je gaat niet weg, voor ze je gevraagd heeft te blijven. Het zal best meevallen. Ik heb zoo'n gevoel, dat mevrouw Grey in een erg gastvrije gemoedstemming zal blijken te zijn." HOOFDSTUK XX. Den ochtend na haar terugkeer van Fors ham zat Agaath Moreland zooals gewoonlijk, in bed te ontbijten. Haar ochtendjapon was, zooals alles in haar omgeving, kostbaar en luxueus. Maar haar geezicht stond allesbe halve opgewekt, terwijl ze haar koffie dronk en de post doorkeek. Geen woord van Cyril. Geen woord sinds Vrijdag. Ze wist niet eens zijn adres. Gesteld dat ze hem een noodig had! Ze mocht toch minstens wel weten waar hij zat! Ze zou toch probeeren... een volgenden keer... Onverschillig zag ze de brieven in, een paar invitaties, een verzoek om by te dragen voor een liefdadige instelling, een enveloppe met een getypt adres. Zonder veel belangstelling opende ze die, vouwde het velletje papier, dat het couvert bevatte, uiteen en... staarde voor het eerst van haar leven op een anoniemen brief! Die was overigens kort genoeg, en evenals het adres met de schrijfmachine ge schreven. „Waar is Cyyril? Zoudt u niet wenschen helderziend te zijn? Het kon wel eens de moeite waard blijken! Het is soms maar beter de waarheid te weten." Dat was alles. Agaath schoof het blaadje papier terzijde met een gebaar van diepe minachting. Wat 'n smakelooze brutaliteit. Voor het oogenblik was ze alleen maar boos en verontwaardigd. Maar toen ze zich gekleed had, las ze den brief nog eens over. Ze verbrandde hem daarna, maar er kwam nu toch een triest, mistroostig gevoel over haar. Cyril hoefde haar niet aan zulk een vernedering bloot te stellen. De menschen praatten en lachten haar uit! Ze keek in den spiegel en wat ze zag mon terde haar een beetje. Die brief was onzin Cyril hield van haar. Ze dacht aan haar woorden tegen Amabel: Je weet niet wat het zeggen wil als je niet zeker bent..." En opeens herinnerde zij zich Nita King die had haar het adres gegeven van een medium! Hoe heette ze ook weer? O ja, Thompson... Ze had het adres in haar tasch. Als die vrouw haar werkelijk gerust kon stellen over Cyril... De woorden van den anoniemen brief dansten voor haar oogen: „Zoudt u niet wen- schn helderziend te zijn?" Als ze ging, zou ze dan zekerheid krijgen? Geruimen tijd verkeerde ze in tweestrijd, besloot niet te gaan: het was eenvoudig be lachelijk hield ze zichzelf voor, maar ten slotte behaalde haar innerlijke onrust de over winning op haar gezond verstand en ging ze tóch. Ze nam een taxi, liet die op den hoek van de straat stoppen en stuurde dan wagen weg. Te voet ging ze de straat in een meer dan bescheiden straat. Ze vond het huisnummer, moest zich, nu ze op het punt stond den be- slissenden stap te doen, vermannen om aan de bel te trekken. Maar ze deed het. Een slonzige daghit met een brutaal gezicht hei- haar in een kamer links van de deur en ver dween. Agaath ging op een met leer bekleeden stoel zitten en keek om zich heen. Het was een kleinburgerlijk vertrek, met gebloemd behangsel, vitrage voor de ramen en een aspidistra op een bamboe-tafeltje. De wanden versierd met portretten van leelijke menschen, even kleinburgerlijk als de omgeving. (Wordt vervolgd.).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6