De dood langs den weg De „Hertog Hendrik" vlot gekomen Binnenland Rome afkeerig van het samengaan met de S.D.A.P. De nood in het pluimveebedrijf Het gevaar van de Felle brand onder Alkmaar Ragnhild Hveger maakt nieuw record Nederland Crystal Palace Tweede Kamer onbewaakte overwegen Doodclijk ongeluk te Alkmaar Onze Koninklijke familie te Zeil am See Heethoofden De Nederlandsche luchtvaart houdt den moed er in Langedijk en Koops in Noorwegen De wereldpositie van de tarwe Het Buecker-Jungmann-vliegtuig ingevlogen Alkmaar converteert Eerste Kamer Algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting. Het poli- tieke schaakspel vertoont nog weinig veranderingen. den HAAG, 18 Febr. 1937. Indien men debatten als heden in den Se naat over de Rijksbegrooting voor dit jaar volgt dan moet men wel onwillekeurig op de gedachte komen, dat men eigenlijk on volledig is als men - ons Staatkundig be stel besprekende - gewaagt van het parle mentaire stelsel Zeker, gesproken wordt er maar er geschiedt meer: men argumenteert.' Aldus kan men komen tot een nieuwen term- argumentaire stelsel! Het doel van de huil dige debatten kan weinig anders zijn dan het be-argumenteeren van stellingen en op vattingen, welke de belangrijkste stroomin gen onder ons volk lief zijn. Onze huidige regeerders zullen immers nog maar amper aan de hen Roeven wenken en richtlijnen! Zoo werden de algemeene beschouwingen meer een uitwisselen van gedachten, een aanvallen en pareeren, waaruit de 'groote massa dan haar conclusies kan trekken. Overigens bleek in de politieke constellatie rog niet veel gewijzigd, al viel b.v. wel op de bijna categorische wijze, waarop mr. Van Lanschot (R.K.) samenwerking, na dé ver kiezingen, met de S.D.A.P. afwees. Mr. Mon deis (S.D.A.P.) vloog daar naderhand op af en verklaarde niet te kunnen gelooven, dat de katholieke fractie-leider in deze namens „alle groepen en geledingen" der Staatspar tij gesproken zou hebben. „Na de verkiezin gen spreken we elkander nader!", aldus met nadruk der socialistische spreker, en de heer Van Lanschot bouwde wat spottend die woorden na Zoo mogelijk nog minder op een accoord met de S.D.A.P. gebrand waren de leden De Savornin Lobman (C.H.) en Anema (A.R.). Eerstgenoemde wilde daaraan zelfs niet denken voor die partij het Marxisme voor goed afgezworen heeft en voor honderd pro cent nationaal geworden is. Alle aan het woord gekomen sprekers hadden scherpe critiek op de gestie der N.S.B. De heer Van Lanschot sprak van „aan matiging" als die beweging zich identiek [verklaart met Pauselijke encyklieken. Prof. Anema wilde geen onderscheid ma ken tusschen den heer Mussert in geestelijk en den heer De Visser in sierlijk wandel- cotsuum En wel„ omdat beide volkslei ders een valsch dilemma zouden stellen, on der valsche vlag zouden varen. Mr. Droogleever Fortuyn bleek zeer ver- °nDvaardigd te zijn om de z.i. weergalooze wijze, waarop de N.S.B. tracht overal haat te zaaien! En in dit verband vroeg hij of 't niet gewenscht ware, ook onderwijzers te betrekken in het ambtenarenverbod. Dr. Colijn heeft kort geleden op een poli tieke vergadering gezegd, dat het geen pas geeft om nu reeds in bijzonderheden te gaan treden omtrent de komende kabinets formatie na de verkiezingen, als zijnde een zaak der Kroon. De debatten van vandaag in den Seanat hebben zich aan dien wenk goeddeels gehouden. lieden werd op 't in de afgeloopen vierjarige periode gevoerde regeeringsbeleid alleen critiek geoefend door mr. Mondeis, de S. D. fractie-leider. De andere reeds genoemde heeren hadden in hoofdzaak veel waardee ring voor het gepresteerde, al liet mr. Van Lanschot wel blijken, dat hij wel wat meer openbare werken wilde zien uitgevoerd. De heer Mendels begon met te zeggen, dat...„. we geen betere Regeering kunnen hebben dan de huidige, tenminste: wat haar toewijding, ijver en werkkracht betreft! Edochde S.D.A.P. ziet dr. Colijn toch liever als leider onzer Regcering' heengaan. Vervolgens toonde hij weinig te begrijpen van de monetaire inzichten onzer Regee ring. Eerst achtte zij depreciatie een ramp, en thans tracht zij via het zoo geheimzinnig werkende egalisatie-fonds den gulden om laag te houden. Doch hoe dan ook, de heer Mendels constateerde, dat Nederland mo menteel door een „goudgolf" wordt over stroomd, waardoor allerlei conversies plaats vinden, waartegen een man als prof. Van Gelder waarschuwde. In elk geval zag de heer Mendels thans zeker goede kansen voor het „Plan van den Arbeid", wijl nu geweldige kapitalen onvruchtbaar zouden zijn. Tenslotte verzette hij zich tegen de denk beelden dergenen, die een „democratisch" bewind alle innerlijke kracht ontzeggen. En de heer Van Lanschot kreeg nog te hoo- ren, dat hij maar wat bescheiden moet zijn met zijn grieven tegen de S.D.A.P, wijl een Katholiek priester, pater Regout voor een officierengezelschap gesproken heeft over het „Recht van Opstand", bewerende, dat men het recht heeft revolutie te maken te gen een bewind, dat de hoogste goederen des volks aantast. Morgen-ochtend worden de debatten voort gezet. Dan krijgen we vermoedelijk het evenzeer oppositioneele woord van N.S.B.- zijde. Minister Deckers zal doen wat hij kan. Een motie. Hel zustercollege aan de overzijde des Binnenhofs, de Tweede Kamer, trekt zich hoegenaamd niets aan van wat de Eerste onderneemt, en aldus ging men heden on gestoord verder met het afwerken der agen da, Voorloopig zitten wij midden in de in terpellaties. Vanmiddag interpelleerde de heer Van der Sluijs (S.D.A.P.) minister Dec kers over den nood in het pluimveehouders- bedrijf. Vooral de boeren op de zandgronden zouden van een ramp kunnen spreken. De oorzaken van de groote moeilijkheden zocht hij in den verhoogden productieprijs van de eieren ten gevolge van de monopoliewinst op den uitvoer van de granen. Aldus be geerde hij voor de betrokkenen veevoer, dat niet met monopolierechten is belast. Exc. Deckers verwachtte van een opheffing der rechten voor de gedu peerden heel weinig en ook kon hij de inkomsten voor het Landbouwcri sisfonds moeilijk missen. Hij ver klaarde alles te zullen doen om zoo spoedig mogelijk hulp te kunnen bieden; een onderzoek naar de mo gelijkheden is reeds gaande. Niet minder dan een achttal afgevaardig den, van schier alle fracties, voerden over deze materie het woord, namelijk de heeren Lingbeek (H.G.S.), Ebels (V.D.), Van den Heuvel (A.R.), Droesen (R.K.), Bakker (C. H.), Van Dis (G.S.), Vervoorn (Platt.) en Bierema (V.B.) De heer Van der Sluis had !n .tweeden termijn een motie ingediend, .vragend afschaffing der monopolieheffing '(rechtstreeksche restitutie der betaalde graanrechten) of steun uit het Landbouw crisisfonds, en daarover werd mede gepraat [Aangezien de minister verklaard had, ten Spoedigste hulp te zullen bieden, had men ban een motie geen behoefte, hoewel alge meen de moeilijkheden van het pluimvee- Ihoudersbedrijf ten volle werden beseft. Nu hadden diverse leden o.a. de heeren Ebels ien Bakker gevraagd, wat er toen precies 5n het. z.g. „kippenpotje" zit, waarmee men bedoelde, het fondsje, dat in de crisisjaren Sverd gevormd. Z. Exc. had geen bezwaar mee te deelen, tlat genoemd potje ongeveer f 3 millioen be- Vat en momenteel wordt gebruikt voor steun aan fokkerijen en hulp aan expor teurs aangezien zij soms maanden op hun geld voor leveringen aan bet buitenland onoeten wachten. De heer FJbels had gein- ïonmeerd naar de werking van de productie regeling en de minister zei ervan, dat zij zeer goed gewerkt heeft. Vermindering van élen pluimveestapel werd bereikt, hetgeen hief zegt, dat, in sommige streken (de Ve- luwe b.v.) de productie niet nog kan toe- hemen. Voorts wordt veel gedaan aan ver edeling van het hoenderras. Op de vraag-Van den Heuvel of de export haar Engeland geheel vrij is,^ antwoordde Be bewindsman geheel bevestigend. Nu hadden wat de moeilijkheden in het Pluim veebedrijf betreft de heeren Ebels ien Droessen gepleit voor het uit de markt hemen van eieren, als de prijzen te veel inzakken. Daarvan verwachtte de minister hok niet veel; z.i. blijft de prijs toch cor- trespondeeren met dien der Engelselie markt En van vrdhooging der export-restitutie Waarom de heer Droesen eevraaed bad Verwachtte Dr. Deckers slechts moeilijkhe den met het buitenland, aangezien men aanstonds gaat denken aan exportpremies. Z. Exc. herhaalde nog eens volkomen te be seffen, dat de pluimveehouders het moeilijk hebben, al is dat uiteraard wat minder het geval met boeren, die er wat kippen „bij" hebben, vergeleken met de speciaalbedrij ven. En natuurlijk verklaarde de minfëter de motie „volkomen overbodig"; hij hoopte met den heer Bierema dat de moeilijk heden in het pluimveebedrijf sleóhts van tijdeli.jken aard zullen zijn doch dat nam niet weg, dat hij alles zal trachten te doen, de betrokkenen over de moeilijkheden heen te helpen. De heer Van der Sluis bleef teleurgesteld, omdat de Minister heelemaal niets had medegedeeld omtrent den vorm van den te verleenen, steun, en ook daarom handhaaf de hij zijn motie. Morgenmiddag wordt daarover gestemd. De afgevaardigde kon toch waarlijk de a voor de b sparen! Want nog nimmer was een geïnterpelleerde mi nister het zoozeer op bijna alle punten met den interpellant eens als vandaag.. Een adres aan dgn Minister van den Kon. Ned. Automobiel-Club. In een adres aan den Minister van Water staat heeft de Kon. Ned. Automobiel-Club ver zocht aan plannen tot verdere vervanging van afgesloten door niet afgesloten overwe gen voorshands geen uitvoering te willen ge ven totdat meer algemeene maatregelen zijn getroffen voor een betere beveiliging van de afgesloten overwegen. In dit adres teekent de K.N.A.C. o.m. aan, dat haar is gebleken uit de verzoeken om advies, welke haar regelmatig daarover be reiken van de zijde van den inspecteur-gene raal van het verkeer, dat nog steeds en her haaldelijk wordt voortgegaan met plannen voor en de verwezenlijking van de ophef fing van de afsluiting van afgesloten spoor wegovergangen. Het wil de K.N.A.C. voorkomen, dat het alle aanbeveling zou verdienen, nu sedert ruim 14 jaren de gelegenheid heeft bestaan de afsluiting van de z.g. bewaakte overwegen op te heffen en het verkeer op vrijwel alle wegen geleidelijk zeer aanzienlijk in inten siteit is toegenomen, de verdere plannen tot opheffing van de bewaking op te schorten tot een beslissing zal zijn genomen over de nadere beveiliging van de onbewaakte over wegen. Deze beveiliging zou kunnen gescbie den met automatische lichtsignalen, of zoo als in Duitschland cn Zwitserland cn ihans ook in België gebruikelijk is, door het aan brengen van veiligheidsbakens op bepaalde regelmatige afstanden aan weerszijden van de bewaakte en onbewaakte overwegen, waarvan hier te lande nog slechts één voor beeld is, n.1. op den rijksweg no. 12 van 's-Gravenhage naar Zoetermcer. Om ongeveer drie uur gistermiddag reed de 55-jarige voerman J. Nagelhout, werk zaam bij den Houthandel Eecen te Alk maar, met een paard bespannen wagen, zeiaden met hout, in de Doelenkluft toen plotseling het paard schrok en op bol sloeg. De voerman viel van den bok en kwam zoo danig te vallen, dat de dood onmiddellijk intrad. Het Prinselijk Paar heeft gistermorgen op hét kasteel Mittersill te Zeil am See vertoefd en daarna niet de kabelbaan $en tocht gemaakt naar de Schmittenhoehe Z. K.H. Prins Bernhard daalde tweemaal op de skies de Schmittenhoehe af, terwijl H.M. «Ie Koningin en H.K.H. Prinses Juliana ro delden. Des avonds organiseerden In Inwoners van Mittersill ter eere van de hooge gasten een schitterenden optocht, welke gevolgd werd door een groot bal op het kasteel Mittersill in de origineele Salzburger kleederdracht Het schip kan zijn vaarplan vervolgen. 's-Gravenhage, 18 Februari Blijkens een bij het departement van defensie inge komen telegram is Hr. Ms. „Hertog Hen drik" in den nacht van 17 op 18 Februari vlot gekomen. Na het dag worden werd gestoomd met verschillende vaarten, teneinde schroeven en roer te probeeren. Het schip bleek vol komen trillingsvrij te zijn, terwijl de roer beweging normaal functioneerde. De commandant rapporteerde dan ook, dat het schip weer gereed is zijn vaarplan te vervolgen. De oorzaak van het vastloopen. Blijkens berichten, ontvangen van den commandant van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is het ongeval een gevolg van het breken van de schacht van het anker en niet, zoo als aanvankelijk werd gemeld, van krab ben van het anker. De sleepboot „Viking" van Svitiers' Ber gingsmaatschappij uit Kopenhagen was Woensdagmiddag te assistentie bij 't schip aangekomen. Alles wel aan boord? Het op het departement van Defensie van de Hertog Hendrik ontvangen telegram luidde: „Alles wel aan boord Intusschen meldde United Press, dat ze ven opvarende bij het ongeval zouden zijn gewond. Ditzelfde telegram berichtte dat het schip ernstig was beschadigd, doch door drie sleepbooten, welke van Piraeus, de voorha ven van Athene, waren uitgevaren naar het eiland Delos, waar de „Hertog Hendrik" aan den grond was geraakt, is op sleeptouw genomen. Geen ernstig gewonden. Op nadere informaties in Athene meldt UP aan de „Msb." dat de verwondingen welke een deel der bemanning bij het onge val heeft opgeloopen, niet van ernstigen aard zijn. De „Hertog Hendrik" wordt Vrijdag om 9 mur voormiddag te Piraeus verwacht. Boerderij tot den grond afge brand. Zes kinderen gered. Gisteravond om acht uur is aan don Westdijk, buiten Alkmaar een felle brand uitgebroken in een oude boerderij, bewoond door de gezinnen Koenen en Verbeek. De brand, welke vermoedelijk zijn oorzaak vindt in een lek in den schoorsteen, werd ontdekt door den heer Koenen, die het voorste gedeelte van de boerderij bewoon de. Terstond waarschuwde hij zijn mede bewoners. Samen brachten zij de twee kin deren van Koenen en de vier van Verbeek in veiligheid. De brand greep, aangewakkerd door den sterken wind uit den open polder, zeer snel om zich heen, zoodat de spoedig aanwezige brandweer uit Alkmaar niets vermocht, te redden. Huis en inboedels gingen geheel in de vlammen verloren. Door de naastgelegen boerderij van den heer Akkerman met twee stralen nat te houden, wist de brandweer overslaan van den brand te voorkomen. Alles was verze kerd. Stiefvader en zoon krijgen ruzie Op den Zuid- Binnensingel te 's-Graven hage ontstond gisteravond omstreeks 6 uur tusschen een stiefvader en stiefzoon een zoo boog loopende ruzie, dat twee agenten van politie meenden tusschen beide te moe ten komen. De stiefzoon was van deze interventie ech ter in het geheel niet gediend en verwis selde den luchtpistool, waarmee hij zijn stiefvader bedreigde voor een dolkmes en stak hiermee een der agenten in de hand. Toen de ander agent hem daarop beet wilde grijpen, koos do stiefvader partij voor zijn vroegcren tegenstander. Het resultaat was dat het vechtlustige tweetal naar het politicbureau werd ge bracht om over hun zonden na te denken. Verbinding SoerabaiaManilla De directeuren der K.N.l.L.M. naar Amerika. Het hoofdkantoor der Kon. Ned. Ind. Luchtvaart. Mij. te Amsterdam bericht, dat op 20 Februari a.s. met het s.s. „Europa" de beide directeuren Jhr. H. K. B. Rendorp en A. Plesman naar Amerika zullen ver trekken, teneinde besprekingen te voeren in zake een verbinding van Soerabaja met Manilla door de K.N.I.L^L, Nida Senff op de 200 M. gesla gen door Ragnhild Hveger, Jopie Waalberg op de 100 meter eerste. Voor de laatste maal kwamen de Neder landsche zwemsters op haar tournee door Scandinavië gisteravond te Oslo aan den start. Wederom werd onze Olympische kam pioene Nida Senff op de 200 M. rugslag ge slagen door Ragnhild Hveger en ook nu bedroeg het verschil vele seconden. Ragn hild Ilveger bleef nu echter 0.8 sec. boven haar wereldrecord dat zij enkele dagen ge leden te Aarhus vestigde. Jopie Waalberg werd op de 100 meter schoolslag eerste met een tijd van 1 m. 26.4 sec., na feilen strijd met Valborg Christen- sen. De uitslagen waren: 200 M. borstcrawl; 1. Tini Wagner, 2 m. 38.4 sec.; 200 M. rugslag: 1. Ragnhild Hveger 2 m. 42.1 sec., 2. Nida Senff, 2 min. 46.5 sec. 100 M. schoolslag: 1 Jopie Waalberg 1 m. 26.4 sec., 2. Valborg Christensen 1 m. 26.5 s. 50 M. borstcrawl: 1. Nida Senff 31.8 sec. 2. Valborg Christensen, 3. Tini Wagner; 4. Ragnhild Hvèger. VOETBAL. Voorloopig Nederlandsch elftal samengesteld. Weber en Smit in ons elftal terug. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Woensdag 24 Februari a.s. te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de Engelsche derde klas profclub Crystal Palace speelt, is door de keuzecommissie van den Koninklijken Ne- derlandschen Voetbal Bond als volgt sa mengesteld: Doel: lialle (Go Ahcad). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (D.W.S.). Midden: Pauwe (Feijenoord), Anderies- sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Voor: Wèls (Unitas), Van Spaendonck (Neptunus), Bakhyus (H.B.S.), Smit (Haar lem) en Van Nellen (D.H.C.). Zooals men ziet zijn zowel Weber als Smit, die beiden op het laatste oogenblik te Dusseldorf niet tegen Duitschland konden worden opgesteld, weer in het voorloopig Nederlandsch elftal opgenomen. En het zou ons niet verbazen, als het Ne derlandsch elftal in deze beproefde formatie ook op 7 Maart tegen Zwitserland in het veld kwam. SCHAATSENRIJDEN. Onze landgenooten, Langedijk en Koops hebben gisteravond deelgenomen aan inter nationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats, welke te Sandefjord werden gehouden. Op de 500 meter werd Georg Krog eerste met een tijd van 43.2 sec. Langedijk eindigde als negende met een tijd van 47.6 sec., terwijl Koops tiende was in 48 sec. Voorts werd nog gereden over 3000 meter, waarbij Slaksrud den snelsten tijd maakte met 5 min. 2.1 sec. Koops werd achtste in 5 min. 16 8 sec. en Langedijk negende in 5 min. 21.4 sec. HET GEZAG AANGERAND. Officier van Justitie aangevallen. Voor den politierechter Mr. II. Heuvelink, stond gisteren terecht de los-werkman F. C. P., die op 8 Februari in de Hofstraat te Dordrecht den Officier van Justitie, Mr. A. J. Kronenberg had aangevallen en enkele klappen had toegebracht. Mr. Kronenberg, als getuige gehoord, verklaarde, dat verd. enkele vermeende grieven tegen hem had en dat hij den indruk had, dat verd. in een op welling heeft gehandeld. Verd. bekende en toonde berouw over zijn ondoordachte daad. De waarnemend Officier van Justitie. Mr. Visser, achtte het feit bewezen en vond een strenge straf op zijn plaats, omdat in den persoon hier het gezag is aangerand. Spr. eischte twee maanden gevangenisstraf, waar mede de politierechter het eens was en dus verd. conform den eisch veroordeelde. Mr. Van Drooge bepleitte een voorwaarde lijke veroordeeling. Volgens het jongste maandoverzicht van de Royal Bank of Canada, zal het tarwe- verbruik in dit oogstjaar wederom de pro ductie overtreffen en zullen de wereldvoor raden sterk moeten worden aangesproken. De voorraden zijn reeds in het afgeloopen oogstjaar, dat op 31 Juli 1936 eindigde, met niet minder dan 180 millioen bushels ver minderd en hoewel zij nog lichtelijk boven het algemeen gemiddelde liggen van vóór den recordoogst van 1928, zal het overschot van de wereldvoorraden tegen Augustus 1937 geheel verdwenen zijn. De prijzen zijn dientengevolge belangrijk gestegen en vroege oogstrapporten doen reeds het voorstel aan de hand, de opper vlakten, bestemd voor het verbouwen van tarwe, vooral in de Vereenigde Saten, uit te breiden. Het bestaande nauwe verband tus schen vraag en totaal beschikbaren voor raad in dit seizoen, heeft de houding van koopers en verkoopers gewijzigd. Een markt van „koopers" heeft plaats moeten maken voor een markt overheerscht door de be langen van verkoopers. De internationale verschepingen van tarwe en tarwemeel, zijn in de afgeloopen vier jaar, zeer klein geweest. Over een periode van vijftien jaar, bedroeg de werelduitvoer gemiddeld 700 millioen bushels en over de periode 19271932 gemiddeld 778 millioen. Zelfs in 19301931 en 19311932 waren de wereldverschepingen gelijk aan het gemid delde van de hoeveelheid van de bovenge noemde vijf jaar. Sedert dien echter, zijn zij geleidelijk verminderd en gedaald tot bene den 500 millioen bushels in het oogstjaar 1935—1936. Het huidige seizoen belooft een ommekeer te weeg te brengen; de verschepingen wor den geschat op 570 millioen bushels, doch dit totaal is nog ver beneden het normale. De afgeloopen vijf jaar zijn gekenmerkt door vérstrekkende regeeringscontrole der tarwemarkten, niet alleen in Sovjet-Rusland, Duitschland en Italië, doch ook in vele parle mentaire landen, als Nederland, Frankrijk, Noorwegen en Zweden. Zelfs in Groot-Brit- tannië, België en Denemarken, waar de vrije tarwehandel lang heeft bestaan, is een rege ling ingesteld. Mooie vlucht boven Soesterbergu Gistermorgen is op het militaire vliegter rein te Soesterberg met het Buecker-Jung- mann vliegtuig, type bue 131 een product van de Buecker-Flugzeugbau G.M.B.H. ge vestigd in Rangsdorf bij Berlijn, gedemon streerd. Dit vliegtuig dat door de luchtvaartafdee- ling te Soesterberg is aangekocht, werd reeds de vorige week afgeleverd, doch in verband met de slechte weersomstandighe den konden eerst heden de z.g. „overname- vluchten" worden uitgevoerd. Het Buecker-Jungmann vliegtuig is uitge rust met een Hirthmotor en daar het vlieg tuig uitermate geschikt is als lesvliegtuig, speciaal voor het uitvoeren van kunst- vluchten zal het worden bestemd voor de opleiding van jachtvliegers. Het vliegtuig werd bestuurd door een vlieger Aran de BueckerFlugzeugbau, die door het uitvoeren van een aantal zeer fraaie stunts, o.a. een „looping" voorover, op een zeer duidelijke wijze de goede vlieg- eigenschappen aantoonde. Dc militaire vliegers toonden voor deze demonstratie groote belangstelling. De gemeenteraad heeft gisterenmiddag besloten de obligatieleeningen van 4 pet, van 1907, 1931 en 1934 reps. groot f 5000, f 1.361.000 en f 2.655.000 te converteeren en een 3'A% leening aan te gaan van ten hoogste f 4.155.000 Zonder teeken te geven, plotse ling omgekeerd. 19-jarige wiel rijder door auto gedood. De 19-jarige v. d. Hurk, wonende in dc Kruisstraat te Eindhoven reed gisteren avond omstreeks tien uur in gezelschap van zekeren Iloogeveen per rijwiel op den Bosch- dijk in de richting Best. Nabij het rijkskrank- zinnigengesticht keerden beide fietsers plot seling zonder eenig teeken te geven, met het gevolgd, dat v. d. H. door een achter hem rijdende auto werd geschept. Met fiets en al werd hij tegen de hoornen, ter linkerzijde van den weg geslingerd, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Dr. Mooy, die op korten afstand van de plaats van het ongeluk woont, was onmid dellijk ter plaatse, doch kon slechts den dood constatcercn, tengevolge van een schedelba- sisfractuur. Het stoffelijk overschot is naar het lijken huisje van het politiebureau te Eindhoven overgebracht. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Aanrijding met doodelijken al- loop te Emmen. E m m e n, 18 Februari: Gisterenmiddag is te Emmen op den Odoornerstraatweg een aanrijding met doodelijken afloop voorge vallen, dicht bij de boerderij van den heer J. Boer. De heer J. W. kwam met zijn personenauto van Odoorn, terwijl uit de richting Emmen de 60-jarige mej. U. Drenth geb. Maat woon achtig te Emmen, per fiets naderde. Zij wil de op bezoek gaan bij den heer Boer, doch lette blijkbaar niet op. Zonder eenig teeken van richtingsverandering te geven, stak zij den straatweg over, waarbij zij pardoes te gen den auto opreed. Mej. D. kwam eenige meters ter zijde van den weg terecht, en bleef daar zwaar gewond liggen. Zij werd binnen gebracht bij den heer Boer. Dr. de la Parra uit Emmen was spoedig aanwezig, doch kon niet meer helpen. Na korten tijd is het slacht offer overleden. Den bestuurder van den auto treft niet de minste schuld. 68-jarige vrouw door auto aange reden. Amsterdam, 18 Februari: Gisteren avond te half zeven wilde een 68-jarige vrouw den rijweg van den Overtoom te Am sterdam oversteken, waarzij zij niet lette op een met vrij snelle vaart naderende auto, welke, van de Nassaukade komende, in de richting van den Amstelveenschenweg reed. De vrouw liep pardoes tegen het rechter portier op, waarvan de ruit aan stukken brak. Door den schok kwam zij te vallen en bleef bewusteloos liggen. In dezen toe stand is zij naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar bleek, dat zij er ernstig aan toe was. De bestuurder, die onmiddellijk gestopt had, werd door glasscherven aan het rech teroor gewond. Hij kon echter ter plaatse worden verbonden.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7