VERVOLG SPORT. Hockey Fraai succes Zwemmen Schagen-Texel 1-2 Schagen II-Hem I 7-2* H.RC II-D/W.V- II 6-1 Alcm»-Vic.III'Helder II5-4 H.R.C.III-Alkm.Boys II5-1 K,F.C-Z,F+C 3-3 Haarlem-V.S.V* 3-1 van het NecL-Dames-team De wereldkampioenschappen ijshockey Nieuws over de vereenigingen Texels voorheode nog steeds Improductief Geen opwekkende ouverture! Een wedstrijd waar niets inzat, waar elementaire begrip pen van techniek en tactiek overtreden wer den en waarin van eenigen samenhang in beide ploegen geen sprake was. Slechts een element van spanning door het eingenaardige verloop een 10 stond di ein 12 omgezet werd gaf nog wat aantrekkelijks, maar aan den anderen kant werd veel bedorven door de tal rijke kleine gevallen, die overigens meer. aan ongeoefendheid dan aan ruw spel toe te schrij ven waren. Het spel van Texel leed onder het samenstellingsexperiment; de geheel gewij zigde voorhoede vormde toch een tamelijk on samenhangend geheel, 'n Blijvertje is deze opstelling niet; voor de „historie" volgt zij hier; Dukers; Zuidewind, Ran; Neijens, De Graaf, Witvliet; Ran, Verseput, Vlaming, Bruin, Neijens. Twee der Texel voorwaartsen ontbraken derhalve en wel Gielens en Kikkert, waarvoor Bruin en Verseput invielen. Laatstgenoemde houdt er een eigenaardige manier van „spor tief" zijn op na. Een Schaken-speler had den bal voor een vrijen trap reeds klaar gelegd, toen hij hem maar weer een flinken trap ach terwaarts gaf om zijn elftal de gelegenheid weer te g%ven zich op te stellen. De arbiter liet hem echter den bal zelf terughalen. Het Schagen-elftal liep den geheelen dag naar zijn vorm te zoeken. D. Schoorl was als bin- nenspeler „nergens"; hij was op zijn plaats vandaag niet snel en niet bewegelijk genoeg. Het debuut van De Haas was overigens niet onverdienstelijk en wij zouden niet durven zeggen, dat hij met Middelbeek die pas na de rust op dreef kwam een slecht verde- digingsblok vormde. Arnoldus' optreden wekte vandaag weer vertrouwen, dus wat de achterhoede betreft behoeft Sparta niet on gerust te zijn. Ook niet voor de middenliine, al zou 'n betere linkshalf dan Slikker geen overbodige luxe zijn, want hij „plaatst" op- vollend veel naar de tegenpartij. L. Schoorl's goede eigenschappen bravour, handigheid met den bal en snelheid stellen de minder goede te hard plaatsen en te veel van zijn plaats loopen in de schaduw. Dick Ruig voldeed als altijd wel, maar hij moet de pas den laatsten tijd afgeleerde gewoonte om den bal te lang bij zich te houden, niet weer gaan toepassen. De rechtervleugel was tamelijk vleugellam, want Broer is meer enthousiast doorzetter dan berekend voorzetter. Ook Cees de Moor op de linkerwing bleef ver beneden zijn kunnen. Captain Middelbeek biedt bloemen aan de Texelaars aan voor het behalen van het kam pioenschap en dan kan het beginnen. Het verloop was anders wel in staat om 'n kijkje te geven op de wonderlijke capriolen van den voetbal. Eerst een demonstratie van de doel- punten-duurte, ondanks schoone kansen en reeksen corners voor Sparta. Van een meer derheid van Texel was geen sprake, eerder waren de groen-zwart gestreepten minder. Na 35 minuten opeens een Sparta-goal: Eerst pikte Ruig, goed vrij opgesteld, een pass van links op en schoot rakelings naast. Dan na den uittrap direct weer een verrader lijk schot van hem, dat keeper Dukers door zijn handen in het net liet glippen. 1—0. Dit doelpunt was zeker te houden geweest. Steeds weer opnieuw is Sparta in den aanval. Slechts sporadisch komen de Eilandbewoners in den aanval. Wel zijn deze aanvallen niet van ge vaar ontbloot, maar De Haas en Middelbeek, en in laatste instantie keeper Arnoldus, be zweren elk gevaar. Zoo breekt de rust met een 01 achterstand voor de Texelaars aan. Met dezen stand konden ze dubbel en dwars tevreden zijn. Na de rust hebben we zeker weer een mi nuut of tien een Sparta-overwicht aan schouwd. Het schieten ging echter toen vrij onbenullig en er werd veel te kort gespeeld om tegen Ran en Zuidewind succes te heb ben. Texel, gesteund door den vrij straffen wind, komt er allengs beter in. Eenige scho ten worden door Arnoldus keurig gestopt. In de veertiende minuut moet hij eindelijk zwich ten voor een schot van Neijens, die door een pass van De Graaf, welke Middelbeek miste, in staat wordt gesteld een schot te lossen, wat keeper Arnoldus niet vermocht te stop pen. Enkele minuten daarna heeft Vlaming succes als hy in eens een voorzet van Ran in het uiterste hoekje plaatst, 12. Hoe Texel ook werkt om den voorsprong te ver- grooten, het baat niet. Zelfs had Schagen bij na nog gelijk gemaakt in de laatste minuut, toen Cees de Moor alleen op keeper Dukers aanstormde. Doch Dukers greep het keiharde schot keurig uit den hoek. De Texel-ploeg is ons danig tegengevallen. Willen de heeren de derde klasse bereiken, dan dient er geheel anders aangepakt te wor den. Het spel van de heeren is zeer onproduc- tief en het plaatsen behoeft zeer zeker vet! meer zorg. Schagen 2 verscheen zonder Siemons waar voor Franzen speelde. Hem had min of meer een off-day. In het veld was het spel wel aar dig, vóór doel was het echter mis. Het begin is vrij zenuwachtig. Weldra neemt Schagen 2 de leiding. Franzen zet goed voor en Bremer kopt schitterend den bal in het net (1—0). De geel zwarte Hemmers hebben een zwaren dobber tegen den zeer sterk waaienden wind, welke recht over het veld staat. Keer op keer komen de in het wit spelende Spartanen voor de H.- goal. Nochtans weet de Hem-keeper zijn doel voor verdere doorboringen te vrijwaren. Nadat tallobze malen de voorhoede heeft geprobeerd met kort spel door de H.-defensie te komen echter zonder resultaat, probeert spil Rus het eens met een ver schot. De bal stuit van een H.-been terug voor de voeten van Bremer die er keurig gebruik van maakt en den H -kee per geen kans geeft (2—0). Het ijs is nu ge broken. Het spel wordt opengehouden en mooi in de bveedte vallen de witten thans aan. Een voorzet van Koch belandt b(j Grootes, die ge heel allien voor den Hem-keeper komende, met een schitterend schot den stand op 30 brengt De bal gaat via het hoofd van Bremer naar Grootes Netjes brengt deze den bal op. Een pass naar De Vries, die met een formidabel schot den Hem-keeper voor de vierde maal pas seert (4—0). De score zou de gedachte billij ken. dat er abnormaal goed door Schagen 2 werd gespeeld. Niets is echter minder waar. Het spel was zoo af en toe zeer slordig en dat het reeds 40 in haar voordeel stond, was enkel te danken aan de schotvaardigheid van de voorhoede. De vijfde goal krijgt Schagen 2 letterlijk cadeau. Een door Grootes half ge raakte bul rolt langzaam op het H.-doel af, waar de doelverdediger het klaar speelt om den bal ia het net te laten rollen (5—0). Na dit doelpunt trekt de keeper zijn truitje uit en komt de linksbuiten onder de lat. Een merk bare verzwakking is het niet daar reeds spoe dig blijkt, dat ook deze uit het goede hout is gesneden, Hem komt nog even in den aanval, maar Boon en zijn mannetjes weten het gevaar te keeren. Met een vrijwel veiligen voorsprong gaat dan de rust in. Weldra neemt Schagen 2 het spel weer in handen. Franzen zet weer goed voor, de H.- keeper stompt den bal recht de hoogte in, waar op de toeloopende Piet de Vries den bal netjes op zijn hoofd opvangt en via de lat nummer zes in het net deponeert. Hem wordt in deze periode finaal overrompeld. Weer is het Franzen, die goed voorzet. De bal wordt echter door een H.- back weggeslagen in het strafschopgebied. Dit is arbiter Tichelaar niet ontgaan en hij wijst een penalty toe. Deze wordt echter door Groo tes hoog over het doel geschoten. Geen minuut daarna loopt een Hem-back De Vries in den rug. Opnieuw een penalty, die thans door De Vries recht in keepers handen wordt geschoten! De Spartanen moeten zich in het strafschop pen-nemen eens terdege oefenen, want het kan eens voorkomen, dat juist deze moeten worden benut om de overwinning te behalen. Hem pakt nu goed aan. Een van grooten afstand inge schoten bal gaat voor den wind zoo hard, dat keeper Bijpost er door wordt verrast. Vlak onder de lat door treft het schot doel (61). Doof een fout van De Wit maakt Hem er zelfs door middel van den linksbuiten 62 van. Dan is het echter ook gedaan. Schagen wordt weer sterker. Koch geeft een mooie pass tusschen de beide H.-backs door. Grootés pikt den bal op en hard verdwijnt zijn schot in het net (7—2). Keeper Bjjpost verricht nog eenige safe's en we zien Bremer en Grootes elkaar in den weg loopen bij een mooie kans en dan breekt het einde aan. De rood jee behaalden deze groote overwinning door pittig spel. Twee penalty's benut. Hejjbiok blinkt uit. Toen wij Zondagmiddag naar het HRC-ter- rein togen, om den strijd tusschen de reserves van HRC en DWV bij te wonen, waren wij ten opzichte van den gunstigen afloop voor de thuisclub nogal pessimistisch gestemd. Im mers, de Nieuwendammers staan bekend als zeer goede voetballers en de eerste wedstrijd op het DWV-terrein, werd door de geelzwar ten met liefst 50 gewonnen. Hoe geheel anders is het geloopen. Hoe hebben de roodjes ons beschaamd doen staan! Voor de destijds geleden 50 nederlaag werd met 61 af doende revanche genomen, werd DWV's kam pioensillusie den bodem ingeslagen. Hoewel de uitslag geflatteerd is, is de overwinning niet temin zeer verdiend en hebben de roodjes weer eens bewezen voor de sterken in haar afdee- ling niet onder te doen. Voor de rust kon de wedstrijd ons het meest bekoren, daar er toen van beide kanten zeer goed spel te zien werd gegeven. Hierbij waren de bezoekers technisch beter. Hun samenspel en positie-kiezen was af, doch dit samenspel werd veel te veel doorge voerd en zelden besloten met een goed schot, zoodat Prins niet veel gevaarlijk werk te ver richten kreeg. HRC stelde daar een aanvals- spel tegenover, dat door zijn open karakter meestal besloten met ferme schoten, veel meer attentie van den DWV-doelwachter vergde. In den aanval der thuisclub blonk Heijblok uit. Deze snelle speler, die technisch en tactisch een sublieme party speelde, behoorde zeer zeker tot de beste spelers van het veld. Na de rust, die met een (21) voorsprong voor de thuisclub was ingegaan, werd het spel vooral door de bezoekers in ernstige mate door ruw spel ontsierd. Herhaaldeiyk moest de scheidsrechter ingrijpen en wij begrijpen nog niet, dat er geen spelers uit het veld werden gezonden. Dit ruwe spel kwam DWV op twee penalty's te staan, welke beiden werden benut. Over dit onverkwikkelijke van den wedstrijd zullen we verder maar niet reppen en ons over den wedstrijd in het kort tot het vol gende bepalen. HRC won den toss en verkoos met den schuin over het veld staanden wind mee te spelen. De eerste aanvallen waren voor de be zoekers, doch weldra nam HRC den aanval over en werd het Nieuwendammer doel be stookt. Vooralsnog wist de geelzwarte verde diging onheil te voorkomen, doch hoe langer hoe meer bleek, dat de roode aanval de over hand begon te krijgen. Het prachtige samen spel der gasten was niet productief, zoodat algemeen verwacht werd, dat de thuisclub het eerst zou scoren, wat inderdaad gebeurde, toen Van Es prachtig voorzette en de toe snellende Keurig inschoot (10). Direct hierop een gevaarlijke aanval van de gasten, doch Prins gaf geen pardon. Nadat het spel een tijdlang op en neer gegaan was, wisten de roodjes den voorsprong te vergroo- ten, doordat Heijblok den bal via den onder- snellende Kuilman keurig inschoot (10). Hierna kwamen de DWV-ers vervaarlijk op zetten en het duurde niet lang of hun links buiten verkleinde op keurige wijze den achter stand (21). Hoewel belde partijen nog enkele fraaie kansen kregen, bleef de stand tot aan de rust verder ongewijzigd. In de rust heerschte de algemeene opinie, dat HRC nog een zwaren dobber zou krijgen, vooral nu de Amsterdammers den wind mee kregen. De roodjes trokken zich hier niets van aan en begonnen na de rust een serie gevaar lijke aanvallen op te zetten, uit een waarvan Hoogendijk na pl.m. 10 minuten spelen op keurige wijze wist te scoren (31). Nu trachtten de bezoekers het spel te forceeren Zij kwamen in de meerderheid, doch HRC bleef gevaarlijk door haar uitvallen. Toen Kuilman alleen op den DWV-keeper afstorm de, werd hij unfair genomen. Penalty. Van Til kwam naar voren. Een knal (41). Nog vonden de DWV-ers het niet genoeg, want even later werd Heijblik unfair „geno men" en bracht Van Til uit den hiervoor toe- gestanen strafschop den stand op (51). De doelpuntenhonger van de thuisclub bleek nog niet verzadigd, want even hierna wist Van Es op mooie wijze den DWV-keeper het nakijken te geven (61). De resteerende minuten wer den uitgespeeld door wat heen en weer ge- trap op het middenveld, waaraan de scheids rechter een einde maakte door voor den laat sten keer te fluiten. Tegen de verwachtingen in hebben de witte reserves twee kostbare punten in de Kaasstad gelaten. Het is moeilijk een verklaring voor dezen nederlaag te vinden. Een feit is het, dat de gastheeren niet over pech te klagen had den, alles lukte, vijf doorbraken en vijf doel punten. Het pleit voor de withemden, dat ze tot het bittere einde hebben volgehouden. In de eerste helft speelden ze beter dan hun tegenstanders, en toch wisten die met de rust een 52 voorsprong te bereiken. Na de rust werd door hard werken deze verkleind tot 54 en met eenig geluk had men nog een gelijk spel kunnen behalen, maar in de laatste minuten kwam de paal en de lat den A.-keeper eenige malen te hulp. De wedstrijd. Alcmaria, dat in een rood shirt verschijnt, krijgt den wind eerst tegen. Al dadelijk blijkt, dat het veld zwaar bespeelbaar is, waarvan vooral de zware spelers nadeel hebben. Nog voor er tien minuten gespeeld is, weet de A.- middenvoor van een misverstand tusschen de H.-backs te profiteeren en zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven, 10. Helder onderneemt hierna direct een goeden aanval, maar het schot van Bakker wordt door den keeper gestopt. De Helder-linksbui- ten blijft liggen en moet vervangen worden door A. Trap. Na 15 minuten spelen weer een gevaarlijke H.-aanval, B. de Boer houdt den uitloopenden keeper af en plaatst naar Lastdrager, die on houdbaar den gelijkmaker scoort, lr—1. Dan is het de A.-keeper, die een fraaien kopbal van H. de Boer op 't nippertje corner kan werken. In twee minuten 31. Helder heeft tot nu toe het beste van het spel, hoewel Alcmaria, dat geheel uit jonge spelers is samengesteld, zich danig weert. Twintig minuten voor rust volgt een A.-door- braak en de vrijstaande rechtsbuiten geeft z'n club ten tweeden male de leiding, 21. En nauwelijks is er afgetrapt of de midden voor maakt er met een onhoudbaar schot 31 van. De withemden blijven echter niet bij de pakken neerzitten. De stand wordt 51. Na 35 minuten spelen is het weer de A.- middenvoor, die doorbreekt en den voorsprong tot 41 opvoert. En weer twee minuten later is het de rechtsbuiten, die het vijfde doelpunt scoort. Alzoo vier doorbraken en vier doel punten. Weer een minuut later een H.-aanval, een goede voorzet van B. de Boer en de naar binnen gezwenkte Van den Bogaerde verkleint den achterstand tot 52. Vier minuten voor tijd kruipt A. door het oog van een naald, als de keeper al vallend op het nippertje kan redden. Ondanks het overwicht der withemden slagen ze er niet in den achterstand nog te verkleinen. De tweede helft. Helder zet' direct een flink offensief in, wat na precies zeven minuten met een doelpunt bekroond wordt, namelijk van den voet van A. Trap, toen de keeper het schot van H. de Boer maar gedeeltelijk kon stoppen (53). De H.-middenlinie trekt zich nu terug met het natuurlijk gevolg, dat A. in den aanval komt. Toch weten de withemden zich weer los te werken, zoodat de A.-keeper handelend moet optreden. Dan krijgt Lastdrager een prachtige kans, maar hij was er bepaald zelf beduusd van, en z'n schot gaat naast. Kubbe krijgt geen lastig werk meer, want de A.-aanvallen zijn volkomen ongevaarlijk. Tien minuten voor tijd scoort Barend de Boer uit een voorzet van Lastdrager, die nu rechtsbuiten speelt, 't vierde doelpunt (54). Helder houdt nu vol, maar hoe men ook werkt, het geeft niets. Tot tweemaal toe komt uit een schot van B. de Boer de lat den keeper te hulp, zoodat met 54 het einde komt. Een verdiende, maar geflatteerde zege. Den uitslag van dezen wedstrijd in oogen- schouw genomen, zou men tot de conclusie komen, dat het spel is geweest van een sterk tegen een zwak elftal. Niets is minder waar. Gedurende de eerste speelhelft zagen we een goed-spelend, maar onproductief Alkm. Boys team en een onsamenhangend elftal der Reds. Dit laatste is toe te schrijven aan het groot aantal invallers bij de gastheeren, zoodat het verband tusschen de verschillende linies g- heel zoek was. De kaasstedelingen zijn dan ook het grootste deel van de eerste helft in de meerderheid geweest. Dat ze niet konden scoren was een gevolg van het te korte spel der voorhoede en de middenlinie. Steeds kon de rood-witte defensie wegwerken, zelfs slaag- ,de HRC erin om voor de rust met 10 de lei ding te nemen, terwijl de verhouding juist andersom was. In de tweede helft evenwel leek het als stond er een ander Racing-elftal in het veld. Men werkte dat het een lieve lust was en nu was het ook één geheel, men vulde elkaar goed aan. De Boys daarentegen begonnen hoe langer hoe slechter te spelen. Het ging alles veel te peuterig, terwijl eenige foutieve be slissingen van den scheidsrechter den geest nog meer drukten. Zoo kon het gebeuren, dat HRC een 51 voorsprong verkreeg, zooals gezegd, een verdiende. Het spelverloop. Als om precies 10 uur scheidsrechter Vel beginnen blaast, blijkt dat HRC vijf en de gasten twee invallers hebben. De Boys heb ben eerst het windvoordeel. Gedurende het eerste kwartier gaat de strijd ongeveer gelijk op, maar dan weet A.-B. een overwicht te verkrijgen, waarvan een twee tal corners het gevolg is. Vóór doel vlot het echter nog niet al te best, eenige goede kan sen worden door den rechtbuiten gemist, hoe wel Bongers er toch aan te pas moet komen, wat hij op afdoende wijze doet. Even komt HRC in den aanval, maar dan zyn de Alkmaarders al weer terug. HRC neemt de leiding. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft krijgt de A. rechtsbuiten weer een prachtige kans, maar zijn schot mist finaal. Dan komt bij een H.-aanval de links back der gasten in botsing met Visser, waar door eerstgenoemde het veld moet verlaten en zijn club tot de rust met tien man speelt. Een doelpunt van Alkm. Boys wordt wegens vermeend buitenspel door den scheidsrechter geannuleerd. Reeds denken we de eerste helft doelpuntloos te zien verstrijken als één min. voor tijd Van Dam met een kalm schot via den paal HRC de leiding geeft, 10. Na de rust krijgt de H.-middenvoor direct een goede scoringskans, maar door een misverstand gaa deze teloor. Toch wordt de voorsprong na vier minuten spelens door denzelfden speler ver groot. O.i. was dit evenwel geen zuiver doel- P De Boys verliezen den moed nog niet en ondernemen eenige gevaarlijke aanvallen op het H.-doel. Een schot van Indri gaat onder Bongers door, maar net op de doellijn weet hij den bal nog te bemachtigen. De rood- witten spelen nog stukken beter dan voor de rust- Het wordt 21. Niettegenstaande dat weten de Alkmaar ders toch in den aanval te komen en na 20 minuten spelen weet de naar binnen geloopen Indri uit een voorzet van den linksbuiten de eer voor zijn club te redden, Tien minuten later evenwel brengt Marsman den stand op 3—1 en nu is het geheel gedaan met de gas ten. Zoo bereikt Stompedissel ongehinderd het A.-doel en maakt er onhoudbaar 41 van. De H.-backs staan nu over de helft van het veld. Zes minuten voor tijd is het Van Dam, die er 51 van maakt, met welken stand ook het einde komt. FLEVO 1HOOGKARSPEL 1 21. Voorspellingen brengen vaak verrassingen. Zoo ook voor den Zondagmiddag gehouden wedstrijd FlevoHoogkarspel. Velen koester den de verwachting op een nederlaag voor Flevo. Het tegendeel bleek echter waar te zijn. Door goed samenspel wisten onze jon gens een overwinning te bevechten en de gas ten te slaan met 21. SIJBEKARSPELHOLLANDIA 4 50. In een vooral na de rust weinig aantrekke- lijken wedstrijd is het Sijbekarspel gelukt een groote overwinning te behalen. Hollandia, dat ria de rust met acht man speelde, was hier door zoo gedeprimeerd, dat zij weinig moeite deed haar spel te ontwikkelen, hetgeen na tuurlijk den wedstrijd ten zeerste benadeelde. Als de elftallen zich opstellen, blijkt Hollandia slechts 10 spelers te bezitten. Reeds dadelijk zet Sijbekarspel het offensief in, doch het backstel weet alles op te ruimen. Als er eeni gen tijd gespeeld is, verlaat één der Hollandia- spelers het terrein, zoodat ze met negen man verder spelen. De sporadische Hollandia-aan- vallen hebben weinig om het lijf, maar toch weet Sijbekarspel het niet tot doelpunten te brengen. Tenslotte weet Sijbekarspel toch door den linksbuiten hard te doelpunten uit een scrimmage. In de verdere vijf minuten weet geen der partijen te scoren. Na de hervatting voert DES haar voorsprong regelmatig op tot 50. Uit één der Hollandia-aanvallen maakte de back even voor het einde hands binnen het strafschopgebied, doch men wist hiervan geen gebruik te maken om de eer te redden. VCL 1—HAUWERT 1 7—8. Met sprekende cijfers won VCL 1 van Hau- wert 1. De bezetting was wederom uitstekend, de uitvallers van verleden week weer op het appèl, en welgemoed werd de strijd aangebon den. VCL kwam er al heel gauw goed in en het was aan te zien, dat Hauwert er onder ging. VCL ontplooide een heel goed samenspel en ontwrichtte steeds tijdig de Hauwert-aan- vallen. De voorhoede van VCL had bepaald haar dag, want van hier uit ging de victorie. Cees Benit en Wijert de Boer hebben de eer hoog gehouden door resp. vijf en twee maal te doelpunten. Het overige veld werd heel goed beheerscht. Dat Hauwert driemaal het net opzocht van VCL is niet het bewijs van onmacht der ach terhoede. Laten we daarom volstaan met te zeggen: nog gelukkig dat het maar driemaal gebeurd is. VCL 2—BERKHOUT 2 0—5. Berkhout gaf beter spelbeeld te zien dan VCL en was dan ook steeds de meerdere in het veld. Het doel van VCL was aanhoudend in gevaar. Het gesloten spel was voortdurend oorzaak dat de bal niet tijdig genoeg weg gewerkt kon worden en zoodoende als een spook om het net van VCL zweefde. Voor de rust had Berkhout, die het voor deel van den wind had, de beste kans. Ze wist hier zoodanig van te profiteeren en de leiding te nemen met 30. Na de rust ging de voor sprong zich regelmatig vergrooten. Zonder zich erg bedreigd te gevoelen door VCL wist Berkhout deze verdiend op te voeren tot 5—0. Op een modderig terrein had de tweede ont moeting tusschen K.F.C. en Z.F.C. plaats. Het verkregen resultaat 33 gaf wel een juist beeld der krachtsverhouding weer, al stond het spel der thuisclub ook iets hooger dan dat der Zaandammers, die met een sterk gewijzigde ploeg verschenen, waarbij o.m. v. d. Oever, De Boer, P. Hoogmoed, Tel en Buehrs op het appel ontbraken. Z.F.C. had haar oude spil, Klopper, weer opgesteld, die bewees het spel nog lang niet verleerd te zijn, al had hij wel van zijn snelheid ingeboet. Trouwens het tempo bij K.F.C. werd hooger opgevoerd dan bij Z.F.C. doordat de thuisclub windvoordeel had, zat zij reeds dadelijk voor het Zaansche doel, waar Dijkstra echter op zijn post bleek. Op uitstekende wijze wist hij een paar mooie schoten onschadelijk te maken, doch er gingen ook vele schoten hoog over zijn doel. Bij een plotselingen uitval der bezoekers schoot Bla- kenburg tegen den onderkant van de Kooger- lat, waarna Baljet den bal opving en Z.F.C. de leiding gaf (01). Na nog een paar aanvallen op het Kooger-doel, werd het spel opnieuw naar de Zaansche helft verplaatst, en toen haar ver dediging weifelde met wegwerpen, bemachtigde midvoor De Boer het leer en gaf Dijkstra geen kans (11). Tot de rust bleef K.F.C. domi- neeren en verdiend nam zij kort voor de tweede helft door De Boer de leiding (21). Na de hervatting was Z.F.C. sterk aanval lend, doch de verdediging der thuisclub had toch maar weinig moeite de aanvallen af te slaan. Het spelpeil was nu veel minder dan voor de rust. Toen K.F.C. na een half uur het spel wist te verplaatsen, kwam juist aan den anderen kant uit een ver schot van Baljet een doelpunt (22). Dadelijk hierna nam Z.F.C. op uitstekende wijze, met een hard schot vanaf de vleugel door Blakenburg de leiding (32). K.F.C. gaf zich echter nog allerminst gewon nen en wist kort voor het einde andermaal door De Boer de partijen op gelijken voet te bren gen. Vermeld dient nog, dat Hoogmoed van Z.F.c. in de tweede helft geblesseerd werd en door v. d. Oever vervangen werd. Haarlem verschijnt voor z*jn laatsten thuis wedstrijd met een invaller voor Smit, waar door Kammeyer naar de voorhoede verhuisd is. Het spel is aanvankelijk matig. Haarlem t, iets gevaarlijker. Na een kwartier volgt een noodlottige botsing tusschen enkele speW waarbij Cornet een been breekt. Dr van Moorsel besluit tot doorspelen en al spoedig geeft Sterk VSV de leiding. Haar lem komt dan weer beter op dreef en lem komt dan weer beter op dreef en Effen, brengt de partijen op gelijken voet (I—! Haarlem direct de leiding te geven (2—d met welken stand de rust ingaat. De tweede helft brengt Haarlem windvoor, deel, waardoor ze voortdurend sterker j. Doelman Michel is echter in prachtvorm en stopt o.a. een kogel van v. d. Hulst .schitte rend. Eerst een minuut voor tijd is Haarlem veilig als Kammeyer goed voorzet en De Win, ter slechts voor het intrappen heeft. Haarlem bezet door deze zege definitief de derde plaata. Duitschland in Hannover met 8—i geslagen. Het Nederlandsche dames-hockey-teain heeft gisteren een fraaie overwinning op de sterke Duitsche ploeg behaald. Onze dames wonnen met 3—1, nadat de rust met een 1—0 voor. sprong voor onze landgenooten was ingegaan. Als men weet, dat de Duitsche dames alge-! meen als de kampioenen van het Continent worden beschouwd, en dat men onze dames slechts een kleine kans gegeven had, dan be. grijpt men, dat deze zege dubbel welkom is. Het is ons bekend, dat de dames zich zeer serieus voor deze ontmoeting getraind hebben; de opofferingen, die zij zich hebben getroost, zijn dus wel op prachtige wijze beloond! Duitschland en Polen winnen. In het tournooi om het wereldkampioen, schap ijshockey te Londen zijn in de kwart, eindstrijden de ontmoetingen tusschen Duitsch land (groep a) en Frankrijk (groep c) en tusschen Polen (groep c) en Hongarije (groep a) gespeeld. Duitschland won door doelpunten van Kessler, Kessler, Koegl, Schibukat en Schenk met 50 (10, 30, 10) van de Franschen, terwijl Polen zich met 40 (1—0, 1o, 20) de meerdere toonde van Hongarije. Het programma luidt: Maandag 22 Februari, Wembly stadion! CanadaDuitschland en Zwitserland—Hon- garije. Harringaysstadion: Engeland—Polen en Tsjecho-SlowakijeFrankrijk. Dinsdag 23 Februari, Wemblystadiont Engeland—Hongarije en Tsjecho-Slowakije- Frankrijk. Dinsdag 23 Februari, Wembly stadion! EngelandHongarije en Tsjecho-Slowakije— Duitschland. Harringaysstadion: PolenZwit serland en CanadaFrankrijk. mmtammmmmÊmmmtmmmmmmmmmarnÊ Dispensatie voor de Bruinvisschei en F. M. De Zwemkroniek geeft een tabel, waarin we o.a.' iets vinden over onzen kring Noorde lijk Noord-Holland. Het aantal vereeniging is onveranderd (7) gebleven. In het volgende staatje hebben we aangegeven met hoeveel heeren (H.), dames (D.), jongens (J.) en meisjes (m.) de aange sloten vereenigingen dit jaar zullen uitkomen. H D J M Totaal Bruinvisschen 25 9 6 9 49 Frissche Morgen 25 9 7 0 41 De Wiel 10 8 3 5 26 Oude Veer 9822 21 Volharding 10 5 3 2 20 H.Z.V., Hugowaard 6522 15 Het Skarpet 7 3 1 4 15 Aan deze tabel dient te worden toegevoegd, dat de cijfers van Volharding, Oudkarspel, als voorloopig staan opgegeven. We kunnen ech ter veilig aannemen, dat de cijfers van de an dere vereenigingen ook nog wel de noodigs wijziging zullen ondergaan. De cijfers worden immers half December doorgegeven aan den K.N.Z.B. in een tijd dus, da* de meeste clubs in hun winterslaap verkeeren en de secreta rissen aan de hand van hun oude ledenlijst hun opgave doen. Voor a.s. zomer zal o.i. het jeugdmateriaal nog wel uitbreiding onder gaan. Scheidsrechterscursus. De K.N.Z.B. zal o.a. in de kring Noordelijk Noord-Holland een polo-scheidsrechterscursus organiseeren. Zoo men weet is er kans, dat er dezen zomer in onze kring iets van een polo* competitie komt. Daarvoor wil men nU scheidsrechters gaan opleiden. Het idee 18 uiteraard sympathiek. Maar de plaats, die de Bond op het oog heeft Alkmaar W® ons minder juist gekozen. Schagen (als mi»" delpunt van de kring) of anders Den Helder, zijn de aangewezen plaatsen daarvoor, ten minste als het zooals de publicatie doet vermoeden alleen om de kring NoordeW* Noord-Holland begonnen is. Dispensatie- We lezen in de Zwemkroniek, dat de Ver eenigingen De Bruinyisschen en Frissche M°r gen van den K.N.Z.B. wederom toestemming hebben gekregen om tevens aan kringw strijden van de kring Noord-Holland boven het IJ deel te nemen. De toevoeging »w om" past alleen bij de Bruinvisschen. F. heeft dit recht vorig jaar niet gehad. Grond voor deze toestemming was en is superioriteit van de Bruinvisschen over andere kringvereenigingen, zoodat de jongyj van Boonen op onze kringwedstrijden niet veel meer konden leeren. Dat F. M. deze 0- pensatie nu ook meteen heeft »°'<re^r. spreekt voor de voortvarendheid van die V eeniging. Geen vermakelijklieidsbelastiof Voor rekening van den K.N.Z.B. is een P<£ ces gevoerd tegen de gemeente Schiebro die vermakelijkheidsbelasting op het 8e^ .it van een bad hief. De Hooge Raad, wien be partyen hun aanspraken voorlegden, he tenslotte de gemeente in het «ngeiyk gest" Het badgebruik is dus belastingvrij!

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12