Via een cabaret naai de Noordpool Piiis uit de Loterij nagekomen Sport De zesdaagsche te Rotterdam Kort Verhaal De Belgen aan de kop Een zeldzame gast in een der Cali- fornisehe restau rants. Gezien de uidrukking van zijn gelaat schijnt de chef van de vredelievendheid van dezen bezoe ker niet in alle opzichten over tuigd te zijn. Maar ja voor de reclame moet je nu eenmaal iets over hebben! Lady Wilkins strijdt voor haar man. „Ik wil den droom van zijn leven vervullen!" De vrouw van den beroemden Poolonderzoeker Hub. Wilkins, wordt cabaret-zangeres, teneinde de onkosten van den nieuwen Pooltocht te bestrijden. Ben bekend New Yorksch cabaret kon digt met veel reclame aan, dat het lady Wilkins als zangeres heeft geëngageerd. De .vrouw van den beroemden poolonderzoeker wil uit de enorme gages van het cabaret de onkosten van den nieuwen pooltocht yan sir Hubert Wilkins bestrijden. Om voor haar echtgenoot, sir Hubert Wil kins, de laatste finantieele moeilijkheden voor zijn tweede Noordpool-expeditie met een duikboot uit den weg te ruimen, heeft lady Wilkins zich door een groot cabaret te New York laten engageeren. Zij zal als zangeres optreden en hoopt op deze wijze de poolexpeditie, waarin sir Wilkins reeds zijn geheele vermogen gestoken .heeft, toch nog mogelijk te kunnen maken. Lady Wilkins, die evenals haar echtge noot uit Australië stamt, was voor haar hu welijk tooneelspeelster, maar heeft zich na haar trouwen geheel van het tooneel terug getrokken. Thans, nu het er om gaat, dat haar man, die wegens zijn vele verdiensten ep het gebied van poolonderzoek met de hoogste Engelsche ridderorden en een adellijken titel werd onderscheiden, den droom van zijn leven kan verwezenlijken, herinnert lady Wilkins zich haar talenten weer. Sih Hubert Wilkins keurt het volstrekt goed, dat zijn vrouw tijdelijk weer aan het cabaret gaat. Hij zegt: „Mijn vrouw denkt, dat zij mij helpen moet en ik mag haar daarin niet tegenwerken". Als kookster aan boord van de onderzeeboot. Lady Wilkins zorgt overigens niet slechts voor de financieele voorbereiding van de poolexpeditie van haar echtgenoot. De schoone en dappere vrouw zal ook als eenig lid van 't zwakke geslacht haar man opzijn avontuurlijken tocht, waarop hij van Spits bergen uit onder het poolijs door de Bering- straat hoopt te bereiken., vergezellen. Lady Wilkins heeft haar man net zoolang ge smeekt, totdat hij haar toestond de expedi tie, in de kleine onderzeeboot als kookster mede te maken, Een groote eer, want meer dan 4000 personen hebben verzocht, aan den tocht deel te mogen nemen. En daarbij zal de .duikboot, die sir Hubert op 't oogenblik laat bouwen, niet meer dan ten hoogste negen personen onder het poolijs door kunnen brengen. Sir Wilkins houdt deze bemanning voor absoluut voldoende. SIR HUBERT WILKINS. Nog kort geleden heeft sir Hubert ver klaard, dat de nieuwe onderzeeboot zeer licht eiï •■éénvoudig gebouwd wordt Meer dan tien meter diep zal er nooit gedoken behoeven te worden. In het eigenlijke pool gebied vindt men immers geen ijsbergen, daar deze witte gevaarten, die van de Groen- landsche gletschers afbreken, steeds naar het zuiden drijven. Het poolijs vormt boven dien in de korte zomermaanden volstrekt geen samenhangend dek. Overal vindt men open plaatsen, waar de boot aan de opper vlakte van het water kan komen. En voor het geval, dat een dergelijke plaats niet gevonden wordt, heeft men speciale zagen, boormachines en andere hulpmiddelen aan boord, zoodat men in ieder geval 'n opening in het ijsdek kan maken. Sir Hubert Wil kins houdt den tocht onder het ijs voor ongevaarlijker dan een tocht op het water in de Noordzee. Onder het ijs is het water volkomen rustig. Geen stormen kunnen het kleine vaartuig in gevaar brengen. Indien hij de reis onder het ijs niet voor honderd procent veilig hield, zou hij zijn vrouw nim mer toestemming gegeven hebben om hem te vergezellen. Door EMPÉ. Het was drukkend warm dien Zondag avond. Een duizendkoppige menigte wrie melde tusschen de groote tenten van het Lu napark. Herman liep er met zijn meisje mid denin en kon vóór- noch achteruit. Voor een groote circustent waren enkele artisten be zig een voorproefje te demonstreeren van de groote gala-voorstelling, zooals er eiken avond minstens tien werden gegeven. Felle lichten beschenen hen en de loudspeaker- muziek die hun verrichtingen begeleidde, overstemde de pierementen van de zweef- en draaimolens, het geloei van de rutschbaan en de cacophonie van klanken, die door de verschillende spullen werd geproduceerd. Als gefascineerd stonden de honderdtallen op elkander gedrongen te staren naar den geelhuidigcn fakir, die zich enorme spijkers door zijn handpalmen drijven liet, zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken, zon der een druppel bloed te storten. Herman ten Braak kauwde van ergernis op zijn sigaret, zo hevig, dat hij 'm weg kon gooien en groote moeite had de tabaksdeel tjes van zijn tong en gehemelte te doen ver dwijnen. Woest was-ie! Van achteren werd hij opgedrongen, van voren stonden ze hem af en toe op zijn teenen en van alle kan ten walmden de hitte en de benauwde zweet- lurht hem tegen. Zijn gezicht droop, zijn boordje hing als een vod om zijn hals, alles aan hem was even klef en heet. Marianne merkte er niet$ van, ze had slechts oog voor de vertooningen op het kleine podium. T.è-te-re-tè, bom, bom! De artisten verdwe nen achter het zeildoek, een dikke clown bleef nog met krakende stem en potsierlijke gebaren de menschen naar binnen lokken. Het publiek verspreidde zich allengs over de rest van het terrein. Herman haalde verlicht adem, zette koers naar den uitgang. Hij had schoon genoeg van al die lichtjes, het. heele lawaai, den geur van poffertjeskramen, zoute haring en men- schenzweet, het gedrang van al die paffe rige menschen, vaders en moeders met hun onvermijdelijken sleep van kaneelstokzui- gende kinders, opgeschoten jongens, die zich hadden toegetakeld met allerzotste hoofddek sels en zonder ophouden op papieren toeters liepen te blazen. Het kon hem allemaal gpen zier schelen, hij ergerde zich aan alles, het meest nog aan zichzelf, omdat hij zich met zijn Marianne hier had gewaagd. „Kom, laten we gaan. Het is zoo warm", stelde hij voor. Marianne hoorde het niet. Ze keek naar de snurkende reclame-plakkaten van een waar zeggerstent en trok hem mee naar de cassa. Wat ben je van plan? begon ie te pro testeeren. Even keek ze hem aan. Gelaten boog hij het hoofd en slofte mee. Binnen zat een oud wijf met vuurroode haren, een groote sigaar rookend, achter een parfumcomfoor. Ze was geheel in gele zijde gekleed en droeg een snoer van slan- gentanden om haar hals. Zacht neuriënd rangschikte ze haar kaarten, zonder haar bezoekers aan te zien. Ruiten achtschoppen vrouw... harteaas... klaver zeven... schoppen koning... aha... mijn beste... dat is niet kwaad, dat is .niet kwaad. Schoppenkoning, ruitenaas goedkeurend knikte ze even. „Goede toe komst, eenige tegenslag, heteekent niet veel, alles komt terecht... ja, ja, U behoeft niets te vreezen... zeer binnenkort een groot ge luk, een groote prijs. Vrouwe Fortuna glim lacht U toe." Ineens hield ze op en pakte haar kaarten bijeen. Het consult was afge- loopen. Dank U, bromde Herman en ging. Ma rianne bedremmeld achter hem aan. Buiten barstte ze los: Nee maar zeg. heb je dat gehoord? Een groote prijs uit de loterij. Dat is een buitenkansje. Wie weet is het een huis of een geldprijs. Jongen, we krijgen een prijs! Opgewonden kneep ze hem in zijn arm. Heb je een lot? vroeg hij nuchter. Welnee, hoe kom je daarbij? Nou, dan! Hij triumfeerde. Maar Ma rianne liet zich zoo maar niet uit het veld slaan. SCHOORL II—DIRKSHORN I 3-2 Een zwaar bevochten zege van Schoorl II. Onder flinke belangstelling bond Schoorl II Zondag den strijd aan tegen haar grootste concurrent voor de le plaats van III E n. 1. Dirkshorn I. S. mag eerst met den tame lijk straffen wind in de rug spelen. Al dade lijk gaat de goed combineerende S. voorhoe de op het doel af en als Lau bij een der aanvallen door een der D. backs wordt ge haakt, krijgt Selhorst reeds na vijf minu ten spelen de gelegenheid om met een pracht schot den D. keeper te verschalken. Steeds weer komt Schoorl voor het D doel, terwijl D. geen kans ziet om door de Schoorl achterhoede te komen. Als er zoo een kwartier is gespeeld geeft Minkema een goede harde schuiver in de hoek welke de D. keeper te machtig was 20 voor Schoorl. Vele kansen krijgen de S. mannen in deze periode, vooral ook omdat de D. keeper in het begin van den wedstrijd niet al te vast was. Als Selhorst de gevaarlijke man van Schoorl II de bal onverwachts vrij krijgt weet hij prachtig door de D. backs te drijven en met een goed geplaatst schot onhoudbaar te doelpunten 30 voor Schoorl. Toen even voor de rust bij een der enkele aanvallen van D. Greeuw hands maakte, kreeg D. een penalty te nemen, welke onhoudbaar werd benut! Na de rust zien we spoedig dat Schoorl met de voorsprong 31 nog lang niet vei lig is. Dirkshorn komt nu goed gesteund door het Weste windje heel aardig opzet ten. De S. achterhoede krijgt handen vol werk. In deze periode wordt onze eminente keeper flink aan den tand gevoeld. Hij is echter niet gemakkelijk te passee- ren. Toch weet D. hem spoedig met een hard schot te verschalken. De S.-jongens werken er hard aan. Zelfs worden eenige mooie aanvallen opgezet, doch de D.-kee per bleek nu beter op dreef te zijn en hield zich uitstekend. Ook de S.-achterhoede geeft D. niet veel kans meer, zoodat het einde komt met een zwaar bevochten doch verdiende 32 zege. Scheidsrechter Knip leidde dezen uiterst sportief gespeelden wedstrijd heel goed. Bij Schoorl speelde vooral het binnentrio der voorhoede een beste partij, enkel moeten ze nog iets vlugger schieten en het spel vooral voor het doel niet te kort houden. Ook Dirkshorn heeft een goede partij ge speeld. Het schieten was bij de D.-mannen niet bepaald schitterend. Schoorl a won met 90 van Alkm. Boys b. VOORWAARTS I—ST. GEORGE I, 2—5. Na ongeveer een maand weer eens een wedstrijd en nog wel thuis. Vol moed en hoop het zich de laatste wedstrijden herstel lende Voorw. weer eens te zien, is het een bittere tegenvaller geworden. Niet zoozeer de nederlaag, maar het door Voorw, ver toonde of eigenlijk niet vertoonde spel. Van spel was aan de zijde van V. geen oogenblik sprake, vooral het backstel liep hopeloos naar zijn vorm te zoeken. Gevolg was dan ooit, dat St. George, dat een keu rig kort spel liet zien, de eenige voetballende partij was. Individueel lieten sommige V. spelers, als Nijman, Kos en de veteraan F. Bekker nog wel eens aardig werk zien, maar van productiviteit bleef ieder spoor zoek. De uitslag is dan ook ten volle ver diend door St. George en m.i. zou bij een meer open aanvalspel het aantal doelpunten grooter zijn geweest. Slechts het derde punt is aan te laat terugtrekken van den kee per te wijten, die overigens een vrij be hoorlijke wedstrijd heeft gespeeld. Als om half drie scheidsrechter v. d. Aakster, die een zeer gemakkelijke taak had, en op de hem eigen rustige wijze keurig leidde, laat beginnen, trdpt V. tegen den krachtigen wind in af. Over en weer vol gen een paar corners, het spel beweegt zich meer in de breedte., dan in de lengte. Met rustig tikwerk doelpunt de St. George mid denvoor onhoudbaar; vijf minuten later knalt de linksbinnen nummer twee achter Schuit. Weer volgen een paar corners, op het G. doel, een snelle aanval op h doel Schuit vangt uitloopende, schie der gasten er na enkele caramboles met den keeper en paal, 04 van. Na de thee hopen we V. met den ïntu schen verminderden wind n^e, een krachtiger te zien spelen, Helaas weer de zelfde futlooze vertooning aan de z Een doelpunt van Nijman brengt wel vuur maar bij de gasten en korten tijd Jf; 5'? het 1-5. Nu golft enkele minuten het spel op en neer, we zien de G. voot hoede enkel malen achter elkaar inschieten, even zo° voel malen redden paal en lat en tenslotte wordt de bal weggewerkt. Kos en Nijman probeeren het nog eens samen en de stand is 2—5. St, George trekt zich terug en V. blijft eenigen tijd in den aanval, maar in den stand komt geen verandering meer. Al met al een sof-middag en hoewel St. Geor ge de punten volkomen en dik heeft vei- diend, kan ik me voorstellen, dat zelfs de G. spelers niet volkomen bevredigd zijn dooi de gemakkelijkheid waarmee de punten wei den herhaald, t.' Feit, dat 't de eerste keer is, dat van V. gewonnen werd, lijkt me voor hun nog het prettigste te zijn. Intusschen een tot weerziens in betere condities. WARMENHUIZEN. MEERVOGELS—V.I.O.S. 1—2. Ruim half drie liet de scheidsrechter de heer Sneiders, de elftallen opstellen. V.I.O.S. kwam uit met twee invallers, n.1. J. Reinders en C. Beemsterboer, in de plaats voor J. Spaans en C. Schipper. V.I.O.S. verloor de toss en moest het eerst tegen den strakken wind spelen. Onze ver dediging heeft het in dit gedeelte van den wedstrijd zwaar te verduren gehad, al waren de aanvallen van Meervogels niet direct bui tengewoon gevaarlijk. Het grootste gedeelte van den strijd werd gestreden op V.I.O.S.-ge- deelte. Het spel van onze jongens viel ons terdege tegen en velen van hen speelden niet zooals wij van hen gewoon waren. Er wer den een paar corners op beide doelen geno men, welke echter niets opleverden. Onze keeper heeft echter getoond betrouwbaar te zijn. Hij heeft een paar moeilijke ballen moe ten houden. Het eerste doelpunt, dat Meer vogels maakte, kwam uit een corner op ons doel. Deze werd prachtig voor het doel ge plaatst en onhoudbaar ingekopt; en zoo ging de rust in met 10 voor Meervogels. Na de rust dacht men de bakens zullen wel verzet worden. Dit ging echter zoo gemakke lijk niet. Meervogels speelde hardnekkig en onze jongens hadden het met den wind in den rug soms nog zwaar te verduren. Een paar goede aanvallen op ons doel maakten onze situatie nog gevaarlijker. Na de rust heeft onze voorhoede een paar maal met pech te kampen gehad. Zoo schoot W. Zoon een paar keeren net naast of over het doel. Vervolgens werden een paar cor ners tegen Meervogels ondernomen. Jammer echter dat de spelers, die deze corners moesten nemen, niet voldoende rekening hielden met den wind en zoodoende een paar mooie kansen ongedaan maakten. Onze gelijkmaker vwerd een ongeveer een kwartier voor het éiridë op keürigë wijze dóór W. Zoon gescoord. Als een vergoeding voor de zen minder mooien wedstrijd kregen onze supporters een pracht goal te zien van onzen C. Smit., Een aanval van Vios werd ondernomen. C. Smit op de vleugel ongeveer kreeg de bal toegespeeld. Goed voorzetten kon hij niet, daar alle spelers gedekt stonden. Blijkbaar dacht hij: dan maar zelf en een harde schui ver belandde in het hoekje, laag in doel. 21 voor Vios. Voor dat het einde gefloten werd, wist Meervogels uit een corner, die zeer goed genomen werd, de stand bijna te brengen op 22, doch door het resoluut in grijpen van onzen keeper, bleef de wedstrijd toch door Vios gewonnen. En zoo is deze wedstrijd verloopen. Gewonnen en toch niet te vreden. Het slechte spel van Vios en het hardnekkig spel van Meervogels had gerüst aanleiding kunnen zijn, dat Meervogels de ze wedstrijd won. Wij kunnen onze handen dichtknijpen, dat het nog zoo is verloopen. De laatste wedstrijd voor onze kampioen schap, nl. tegen Heiloo thuis, zien wij met Wat niet is, kan nog komen. In elk geval hebben we nu een tip, die goud waard is. Zullen we gaan? vroeg hij nog eens om haar aandacht af te leiden. Goed, stemde ze toe. Bij den uitgang was de stand van een liefdadigheidsloterij. 'n Lot meneer? Vanavond trekking. Hij wilde doorloopen, den aanval van het aardige verkoopstertje afwerend. Marianne echter bleef staan en kocht een lot en of hij wilde of niet, het kostte hem twee kwartjes. Je bent een schat hoor, vleide ze, toen ze buiten liepen. Ze haalde het lot uit haar taschje en hield het onder het licht van een lantaarn. Eerste prijs een luxe auto of een mo dern zeiljacht, las ze. Natuurlijk nemen we de auto. Fijn jö, 's Zondags toeren, naar zee en in onze vacantie naar het buitenland Loes haar galant heeft ook een wagentje en iedere week gaan ze ergens heen. Weet je, wat je doen moest, Herman? Als je morgen in de stad komt, ga je kijken naai de trekkingslijst, hier is het lot. Goed weg steken, hoor! En ze babbelde weer verder over den auto Als we nou eens niks hebben, opperde hij voorzichtig. Onmogelijk! Ik heb er een voorgevoel van. We winnen absoluut een prijs. Weer liet ze een woordenstroom op hem los, zóó overtuigend, dat hij zelf af en toe bij na haar verwachtingen deelde. Maar weet je wel, Marianne, dat een zeiljacht eigenlijk nog veel fijner is? De heele dag op de meren, je lekker bruin laten bakken in de zon, niets dan water en stilte om je heen, dat is toch ook niet te versma den. Weet je 't nog van verleden jaar, hoe we hebben genoten met het schuitje van Philip, was dat niet prachtig? Zwam nu niet, Herman, we nemen de auto. Daar hebben we zomer en winter wat aan en bovendien, ik wil dat jacht niet. Ik houd niet van stilte, ik heb veel liever drukte en gezelligheid om me heen en met een auto kun je je kennissen heerlijk de loef afsteken. Stel je voor, hoe Loes zal kijken, als jij me 's avonds van kantoor komt halen in ónze auto. Een auto verslindt schatten aan olie en benzine, garagegeld, reparaties en zoo. Telt dat bij jou heelemaal niet mee? Denk je soms, dat die stomme boot niets zal kosten? Dat is maar onzin hoor. Elke liefhebberij kost geld. Ik blijf erbij: we nemen de auto. Vijf kwartier achtereen bleef Herman zijn jacht verdedigen, zij haar mooie, nieuwe auto. Herman gaf het niet op, hield koppig stand. Marianne kookte van woede. Ze stonden voor haar huis. Zal ik het jou eens precies vertellen, eigenwijze stijfkop? Je bent. een bruut, een... een.. Ik wil niets meer met je te maken hebben. Bah!" Weg was ze. Vergeefs riep Herman haar na. Teleurgesteld draaide hij zich om. Met loodzwaren tred ging hijn aar zijn kamer en had éen onrustigen nacht. Den volgenden morgen versliep hij zich en kwam drie minuten te laat op kan toor. Gelukkig, qe chef was er nog. niet. In een gemelijke stemming zocht hij zijn schrijftafel op. 't Werk wilde niet vlatten. Stommerd, die hij geweest was om haar den voet dwars te zetten, hij wist toch, hoe slecht ze tegenspraak kon verdragen. Vanmiddag moest hij naar haar toe. Eerst langs de trekkingslijst en wie weet, welk goed nieuws hij haar te brengen had. Hij popelde van verlangen om het weer goed te maken. Het wilde dien morgen maar geen twaalf uur worden. Herman zat op heete kolen. Eindelijk bedekte de lange wijzer zijn kor toren makker in verticalen stand. Hij smeet de klep van zijn bureau dicht en holde de deur uit, hoofdschuddend door zijn collega's nageoogd. Rij een sigarenwinkel verdrongen zich en kele menschen voor de trekkingslijst. Hij elleboogde zich energiek naar voren en be gon te zoeken. Mis! Bij de hoofdprijzen was hun nummer niet. Mistroostig zocht hij het rijtje cijfers langs. Hij schrok! Daar stond hun nummer. Bijna onderaan. Hij bukte zich om te kunnen le zen, wat er achter stond: 113e prijs: speel goed-auto met mechaniek en electrische ver lichting. ■l eenige bezorgdheid tegemoet. Want de n Zondag gespeelde wedstrijd heeft Heiloó moed ingeblijzen, is het niet om e1gen lang dan toch om Vios te...... ons de laatste thuiswedstrijd te latën verliezen. Hoe beide clubs tegenover elkaar staan, weten wij a], len Daarom is 't te hopen dat de bond voor dien wedstrijd op de allereerste plaats zorgt voor een prima scheidsrechter. En als de beide elftallen zorgen voor fair spel, dan zal die uiterste spannende wedstrijd een goed verloop hebben. Uit de gesprekken kon men in Akersloot reeds opmaken dat 'n groot aan tal supporters uit Heiloo hun elftal zullen vergezellen. Laten wij daartegenover zorgen voor een massale opkomst van onze suppo,.. ters Tenslotte heeft het mij en anderen be- vreemd dat scheidsrechter Sneiders de j.i Zondag gespeelde wedstrijd zoo laat l#et* aanvangen. De bond eischt van de clubs op tijd aanwezig te zijn. Op zijn minst kun, nen wij dan verwachten, dat de scheids- rechter in dit opzicht voorgaat en niet kuierende aan te komen om zich eens te gaan verkleeden, terwijl het reeds ruim half drie was. PETTEN. PETTEN 2—SCHAGEN 3. 4—3. Het spel van Petten 2 mocht beter genoemd worden dan vorige week tegen Callantsoog, maar bereikte toch nog niet het peil van en. kele maanden terug. Inzonderheid voor de rust werd er somwijlen raar geschutterd en aan de door Sch. geschoorde doelpunten was de plaatsvervangende achterhoede voor een niet gering deel debet. P. scoorde het eerste doelpunt door den in< valler Brommer, die een goede pass van den r. buiten benutte. Sch. was hierdoor niet ontmoedigd; met lange passes zette Bree. baart zijn voorhoede aan het werk en door eenige fouten van de backs wist Sch. zelfs de leiding te nemen. 1—2. Kuiper, die dezen; middag tamelijk bewegelijk was, slaagde voor de rust er in met een hard diagonaal schot de partijen op gelijken voet te brengen, Onmiddellijk na de hervatting liep Sch.'s midvoor door op een half geraakten bal van Kutterink en onder den vallenden keeper door wist hij het doel te treffen. P. werd zich nu eerst goed bewust van het gevaar, De spelers werden actiever en het vlotte nu veel beter. Kohnhorst slaagde er. in nog 2 doelpunten te scoren, terwijl tal van ballen juist langs het doel vlogen en enkele het houtwerk troffen. Wel brak Sch. nog enkele malen gevaarlijk door, doch de achterhoede waarin Tiessen zijn vorm hervonden had, wist erger te voorkomen. Het einde van de ze niet hoogstaande, maar door 't verloop der score wel spannende partij kwam alzoo met 4—3 voor Petten. rn Rustig verloop. Af en toe een valpartij. Intermezzo's. Het was Zaterdagavond een lauwe stem ming op de baan. Pas omstreeks halftien ontketende Hellemans een jacht welke 20 minuten duurde doch waaraan een ontijdig einde kwam, toen Kremers en Middelkamp kwamen te vallen en neutralisatie volgde, V. d. Broek volgde het voorbeeld van Helle mans, doch^veroorzaakte een ernstige val partij, waarna beide enthousiastelingen moesten worden weggedragen. Des nachts om 4 uur waren de Gebr. van Kempen aan den kop. Het koppel Billiet— Buysse volgde op één ronde. Jarige in de baan. Een aardig intermezzo was het, toen men ontdekte, dat Louis van Schijndel zijn 22sten verjaardag, vierde. Van Schijndel; was tenminste zeker van een premie, wel ke in een vulpen, hem door de jury aan geboden, bestond. Met de hoed in de hand. Nog oen intermezzo. De Amerikaan Crosley verscheen plotse ling in een ongeoorloofd tenue, bestaande uit een broek, die door de renners wel bij de neutralisatie gedragen wordt. De jury was het met dit kleedingstuk ijiet een en legde den boosdoener een boete van f 10. °P- De renner nam revanche door een hoed van iemand te kapen en daar de hoofden van zijn mederenners beurtelings mee te tooien. Groote hilariteit ontstond, waaraan een einde kwam, toen een der directieleden den hoed bemachtigd had. De tribunes op Zondagmiddag. Zondagmiddag waren de tribunes om de baan gevuld met een 4 a 5000 toeschouwers. Eerst om half vijf ontstond er een zeer felle jacht. Na een rustigen middag, waarin diverse valpartijen eenige afwisseling brachten, ont stond eerst om half vijf een zeer felle jacht onder aanvoering van Zims. Koppel HellemansGielliet uit den strijd. Reeds in het begin van den avond werd medegedeeld dat het Rotterdamsche koppel Hellemans-—Gielliet wegens te grooten ach terstand uit den strijd genomen was. Mid delkamp Boeyen werden ook buiten ge- Vn£cste'd> door letsel Middelkamp en genrek aan koppelgenoot voor Boeyen. Hoewel de Amerikanen zich in den loop van den avond er wat bovenop wisten te werken, bleef de leiding toch bij de kop pels bchoen—Pellenaars en Billiet—Buijsse. Vannacht om half vier was de stand als volgt: dCn £op: BillietBuysse 168 pd 2- oen Pellenaars 49 p.; op een ronde: 3. 109 tns,?n 117 Pd 4- Gpbr- van Kempen Vo„ v'. der Ruit—Charlier 84 p.; an Schijndelv. d. Broek 52 p.; op twee n Tr m^K"s|Pr 53 Pd op drie ron- n Vro°men 111 p.; op vier ron- oen: 9. Bakker—Kremers 51 p„ 10. Materna Heshnga 24 p.: li. Walthour—Crossley 11 punten. Als om zes uur de neutralisatie beging zun afgelegd 1207.400 K.M.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4