Stadsnieuws Abonneert II op dit blad Hu PAMIR, „Na j aarsstormen" Waar gaan we heen? Feuilleton Maandag 22 Februari 1937 Tweede Blad De „Boltha 1937" „.Exit! De tentoonstelling der Comeniusschool Boltha-Epiloog 11 \A/ Cl AAD is weer rusti& en U W uLMAr Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van M ijnhardt's Zenuwtabletten De City lichtloos „Het getrouwde schoolmeisje" het laatste zeilschip IS HET RAADSEL VAN HET ONBEWOONBARE THEA BLOEMERS Mevrouw Thompson kwam huiverend tot De tentoonstelling een succes: 3000 betalende bezoekers En iederen dag weer aan vertikten de weer goden het, dit feest van kleur-en geur den zoo hoog noodigen bijstand te verleenen, met als gevolg, dat wij wel even vreesden dat dit van invloed zou zijn op het bezoek aan Musis Sacrum. Maar iederen avond weer bleek, dat het be stuur opperbest tevreden was met het resul taat van den dag en toen wij gisterenavond om 10 uur voor het laatst een bezoek brach ten, werd ons in het oor gefluisterd door een der comitéleden, dat globaal genomen een 3000-tal betalende bezoekers deze .Boltha 1937" in oogenschouw genomen hadden. 3000..., een getal dat er wezen mag en dat dit priori opgemerkt, dubbel en dwars be wijst, dat een dergelijke expositie in Den Hel der reden van bestaan heeft. Iets, waar wij reeds geruimen tijd geleden op mochten wijzen. Het was merkwaardig, hoe zelfs op dit laatste uur van de tentoonstelling alles er nog even frisch en krachtig uitzag. De narcissen. de crocussen, de blauwe druifjeszij allé stonden er nog even flink voor als den eer sten dag. Een woord van waardeering voor het pu bliek, dat er blijkbaar voor heeft willen zor gen, dat ook de randen van de grasmat, in het midden van de zaal, op geen enkele plaats vertrapt werd. Ook de beide laatste dagen was daar de zeer gewaardeerde belangstelling van buiten de stad; wederom was er bezoek van Haar- lemsche en Sassenheimer kweekers, terwijl eveneens uit Breezand een groot aantal be zoekers geboekt konden worden. Vooral dit laatste stemt dubbel tevreden. Aan alles komt evenwel een einde, en zoo ook aan de „Boltha 1937" en toen het klokje 11 uur aanwees, toen vonden de heeren be- stuurderen het welletjes en gingen de Musis- dëuren dicht. De heer Klerk. Tegelijk beklom de voorzitter van het Co mité, de heer Klerk, het podium voor het hou den van een kort sluitingswoord. De heer Klerk begon met er op te wijzen, dat er sprake is van een succes, een succes, dat dubbel en dwars tot tevredenheid stemt. Een bijzonder woord van dank is men hier voor verschuldigd aan de heeren kweekers uit de omgeving en de bloemisten uit Den Helder. Beide instanties hebben zich beijverd naar hun beste kunnen de zaak voor elkaar te brengen en gelukkig werd hun streven ook beloond. Men is dankbaar, dat de kweekers in deze, voor hen zoo moeilijke tijden, zich de kosten en moeiten hebben willen geven, even als de bloemisten, die eveneens in hun opzet volkomen geslaagd zijn. Het is de bedoeling binnen een dag of 10 een vergadering te doen beleggen, waarop de prijzen zullen worden uitgereikt en waarbij een officieel sluitingswoord zal gesproken worden. De beide eere-leden, burgem. Ritmeester en burgemeester Lovink zullen uitgenoodigd wor den, en voorts alle kweekers en dames en hee ren medewerkers aan deze „Boltha 1937". Te vens zal daar gelegenheid zijn van gedachten te wisselen. Op- en aanmerkingen, critiek of waardeering zullen ter tafel komen, kortom, het resultaat van de expositie zal aan een nadere beschouwing onderworpen worden. In het bijzonder brengt de heer Klerk dank aan de dames Van Amesfoort en Kok, die ge durende de ,,Boltha"-dagen de functie van „controle" vervulden. Een koud baantje, dat door hen op buitengewoon accurate wijze ver vuld is. Dank ook aan de familie Polak, die weer eens haar groote mate van gastvrijheid demonstreerde. Spr. hoopt, dat hij niemand vergeten heeft en spreekt den wepsch uit, dat deze tentoonstelling niet de laatste in haar soort zal zijn. Integendeel, dat er hierna wéér een Boltha kome, waarbij wederom Anna Pau- lowna en Den Helder samen zullen gaan en dat Noord-Holland's noordkop een centrum worde van bolbloemen-teelt. Een sympathiek gebaar. Wij kunnen nog mededeelen, dat het Comité besloten heeft heden de navolgende personen en instellingen van bloemen, welke alle nog in uitstekenden staat zijn, te voorzien: Mevrouw Ritmeester, Mevrouw Lovink, het Marine- Hospitaal, de St. Lidwina Stichting, het Te huis voor Ouden van Dagen in' de Oostsloot- straat, de Diaconie der Gereformeerde Kerk in de Gravenstraat, Huize Parkzicht en Lief dadigheid naar Vermogen. O. i. had men deze bloemen geen schoonere bestemming kunnen geven! Opmerkelyke prestaties der leerlin gen. Belangstelling van autori teiten en ouders. Zaterdag en Zondag heeft in de Comenius school de tentoonstelling plaatsgevonden van het werk der leerlingen, waarover wij in vorige nummers van ons blad reeds het een en ander mochten schrijven. Zaterdagmorgen had de officieele opening plaats en het was bijzonder verheugend te zien, welk een belangstelling hiervoor bestond, zoowel van de zijde der ouders der jongelui als van de autoriteiten. Het bleek wel heel duidelijk, dat een derge lijke expositie in den smaak valt, zoodat het o. i. wel vaststaat, dat deze tentoonstelling gevolgd zal worden door volgende. Iets, wat men tenslotte slechts zal kunnen toejuichen. Om half twaalf vereenigden de aanwezigen zich in een der lokalen. Behalve een groot aantal ouders, merkten wij o.a. op als ver tegenwoordiger van het Gemeentebestuur den heer P. C. van der Vaart, den garnizoens commandant J. H. C. Bentz van den Berg, den heer Maas, diverse vertegenwoordigers van andere onderwijsinrichtingen, en voorts de onderwijzers en onderwijzeressen der Come niusschool. Het was de voorzitter der Heldersche Schoolvereeniging, Dr. G. C. Dibbetz, die een openingsrede uitsprak en daarbij gewaagde van zijn groote vreugde, dat zoovelen opge komen waren om van hun interesse voor het werk der leerlingen blijk te geven. Een speciaal woord van welkom sprak Dr. Dibbetz ten aanzien van overste Monté en den heer Van der Vaart, wier aanwezigheid het school bestuur ten zeerste apprecieerde. Spr. schets dan den opzet van deze tentoon stelling: de bedoeling is het zoo hoognoodige contact tusschen de school eenerzijds en de ouders anderzijds levendig te houden. Men meent, dat zich hiervoor een expositie als deze speciaal leent en het is daarbij wel bijzonder verheugend, dat men zooveel mede werking heeft mogen verkrijgen. Wat de bloemententoonstelling betreft, hier voor heeft het bestuur eenige prijzen beschik baar gesteld. De jury, bestaande uit mej. Dijkshoorn en de heeren Maas en .Nijkamp, staat voor de niet lichte taak strakt de beste resultaten te beloonen. Door den heer Nijkamp is voorts, namens het bestuur van het Naturhistorisch Museum, een 10-tal kaarten beschikbaar gesteld welke gedurende 1937 het recht van gratis toegang tot genoemd museum geven, eveneens een be wijs, dat ook uit die richting appreciatie voor het werk der Comeniusschool bestaat. Na woorden van waardeering gesproken te hebben ten aanzien van de handwerk-afdee- ling, welke resultaten er dank zij de dames Everards, Schuiver en De Jong, gezien mogen worden, het handenarbeid-gedeelte (waarvan de geestelijke vader is de heer Van Voorst) Het bloemen-feest is weer voorbij! De Boltha hoort tot het verleden! Geluwd is de bezoekers-stroom! En ieder toonde zich tevreden! Het is een schoone tijd geweest, Dien men niet licht'lijk zal vergeten. Als er nog eens een Boltha komt Zal elk haar gaarne welkom heeten! Thans is de „daad" aan het publiek! Al is de Boltha afgeloopen, U kunt voor kamer en voor tuin Bij Uw bloemist nu bloemen koopen. U heeft gezien hoe schoon ze zijn! Moge de Boltha er toe leiden: Dat nu „de baat komt na de kost"! Voor kweekers en bloemisten, beiden. Ph. B. Polak. en het voortreffelijke teekenwerk, spreekt Dr. Dibbetz de hoop uit, dat deze expositie in den smaak van de aanwezigen zal vallen. Tenslotte deelt hij nog mede, dat bericht van verhindering is ingekomen van den vice-admi- raal, den directeur der Zeevaartschool, de directrice der Vakschool voor Meisjes, den heer Daalder (Chef afd. Onderwijs) en den commissaris van Politie. Hierna wordt door eenige leerlingen een kop koffie geserveerd, benevens een gebakje, waarna onder leiding van den heer P. Oost een der hoogste klassen enkele liedjes zingt en dat op een dusdanige wijze, dat er een har telijk applaus opging, hetgeen bestemd was zoowel voor de jonge zangers en zangeressen als voor den heer Oost, onder wiens leiding dit vocaal intermezzo ingestudeerd was. Bij een rondgang door de lokalen, waar de diverse afdeelingen een plaatsje gevonden hadden, arriveerden wij eerst bij de bloemen. Gedurende verscheidene maanden hebben de leerlingen van alle klassen hun best gedaan, één of meerdere bollen zoo gunstig mogelijk op glas te kweeken en het resultaat was schit terend. Het lokaal, waarvoor men haast geen andere benaming zou vinden als „Boltha-in- 't-klein", maakte met zijn alleraardigste en tourage en geuren en kleuren een waarlijk bijzonder prettigen indruk. Daar waren hyacin then en crocussen, zóó mooi en zóó fijn tot hun recht komend, dat het een plezier was er naar te kijken. Dat de jury dan ook een moei lijke taak wachtte, was wel duidelijk. Bij een wandeling door de andere lokalen, waarbij wij vergezeld werden door den heer Prinsen, namen wij voorts een kijkje bij de teekeningen. Het werk van alle klassen heeft men hier in één lokaal bijeengebracht, doch het onder ling gescheiden. Hoewel het uit dén aard der zaak geen Rembrandt-prestaties zijn, mogen wij toch onze bewondering wel uitspreken voor de resultaten die hier bereikt werden. Van het eenvoudigste ruitjes-teekénen af, tot "het in de puntjes verzorgde werk der 7deklas, bleek wel zonneklaar, dat hier met een groote mate van ambitie geteekend is. Daar waren van de juniores Winnetou's en Adamsonnen, zóó „naar-het-leven" vervaardigd, voorts aardige inktverf-teekeningen, waarvan bij sommige de kleuren-combinatie bijzonder goed getrof fen was. Voorts waren daar o.a. bij het 4e klas werk aardige ëigèn bntwerpjfes. kalenders, .schilden; boekenleggers en tal van andere teeken producten die, onder leiding van' den heer Pronk vervaardigd waren- Vermeldenswaard is ongetwijfeld het karton- werk. Hiervan zag men prullenmandjes, doos jes, tafelmatjes, allemaal zeer eenvoudige voorwerpjes, doch die, gezien den nog zoo pril- len leeftijd van de vervaardigers, bewondering opwekken. Niet het minst aardig was de<*andwerk- afdeeling. Hier werd ons oog geboeid door propere breiwerkjes, origineele merklappen, poppenkleedjes, kleedjes en kussens in diverse maten en dessins. Ook hier bleek, dat men een niet onbelangrijk deel overlaat aan de fantasie der jonge handwerksters en dat de resultaten daarvan met eere te noemen waren. Het lokaal, waarin zich de handenarbeid- producten bevonden, hebben wij met extra belangstelling bezichtigd. In dit domein van den heer Van Voorst bevond zich een mach tige selectie voorwerpen van verschillende aard. Met weinig middelen soms, bereikte men een opvallend resultaat en mét genoegen hebben wij al deze aardige voortbrengselen bezichtigd. Ook hiervoor zijn prijzen beschik baar gesteld en in een hoek van het lokaal bevonden zich reeds lokkend de gereedschappen Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Wintertijd. Zon Febr. op: ond.: Hoogwater Laagwater M 22 7.03 17.25 4.50 17.15 10.40 23.30 D 23 7.01 17.27 6.05 18.15 11.50 W 24 6.59 17.29 7.00 18.55 0.40 12.40 D 25 6.57 17.31 7.40 19.30 1.30 13.25 V 26 6.55 17.33 8.15 20.00 2.15 14.00 Z 27 6.53 17.35 8.45 20.30 2.50 14.35 Licht op voor alle voertuigen Maandag 22 Febr. 17.55 uur Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. als hamers, figuurzagen en andere, zeer be- geerenswaardige voorwerpen. Hier zagen wij eveneens de beide groote prijzen: een juweed van een eigengemaakte kano („om-te-stelen", zooals een voorbijschie tend meisje zeer terecht opmerkte) en een ameublement, dat prachtig in de verf zat en een geweldig solieden indruk maakte. Wij zijn er van overtuigd, dat deze expositie in ieder opzicht geslaagd mag heeten. Zaterdagavond is een groot gedeelte van de Keizer-, Spoor- en Koningstraat de dupe ge weest van een tweetal storingen in het elec- triciteitsbedrijf. De eerste kondigde zich aan te omstreeks 8 uur en duurde circa een kwar tier; even later volgde de tweede, die belang rijk langer 'duurde, zoodat diverse winkeliers hun zaken maar sloten. Ook de bezitters van radio-distributie waren gedurende geruimen tijd van muziek verstoken. Voor de betrokken winkeliers was deze lichtlooze periode, gezien het feit, dat het juist Zaterdagavond was, een vervelende his torie. Hedenavond van 79 uur plaats bespreking. Wij vestigen de aandacht op de reeds ver schenen advertentie betreffende de abonne mentsvoorstelling, welke morgenavond gege ven zal worden. De plaatsbespreking zal worden gehouden, hedenavond van 7 tot 9 uur. Voor bijzonderheden hieromtrent leze men genoemde advertenties. Vanmiddag 3 uur begint de plaats bespreking. Nog enkele dagen, en de Donderdagavond is daar: de avond, waarop in Casino de volks uitvoering gegèven zal worden van het succes stuk van T.A.V.E.N.U.: „Najaarsstormen". Wij meenen, dat het overbodig is, gezien de recentie van de eerste opvoering in ons blad en de aanhalingen in volgende nummers, thans nog details van dit stuk naar voren te brengen. Tenslotte garandeert de naam T.A. V.E.N.U. in deze voldoende en als er dan nog sprake is van een bijzonder stuk, dan kan gevoegelijk aangenomen worden, dat men voor den wel zéér civielen prijs van 35 cent geen teleurstellend resultaat behoeft te verwachten. Wij zijn er dan ook zeker van, dat Casino Donderdagavond tot de laatste plaats bezet zal zijn: we weten dat onze plaatsgenooten, die zelf geen lid van de vereeniging zijn, deze gelegenheid ongetwijfeld op prijs zullen weten Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Maandag 22 Februari. Musis Sacrum, 8 u. Jaarfeest Ned. Herv, Kerkkoor. Dinsdag 23 Februari. R.K. Volksbond, Molengracht, 8 u. Openbare Propaganda-filmavond van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholische dranken. Casino, 8.30 u. Vierde abonnementsvoorstel ling „Het getrouwde schoolmeisje". Woensdag 24 Februari. Casino, 8.30 u. Vijfde Marineconcert. Donderdag 25 Februari. Casino, 8.15 u. Tooneelver. „T.A.V.E.N.U." brengt „Najaarsstormen" in openbare voor stelling. Vrijdag 26 Februari. Musis Sacrum. Soirée A.G.A. Schoolkrant van de Handelsschool. te stellen, zoodat het een genoeglijke avond van 900 T.A.V.E.N.U.-vrienden belooft te worden. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de z.g. „verhoogde zaal" gebruikt wordt, even als dit de gewoonte is bij de abonnements voorstellingen. Zooals wij schreven, vanmiddag 3 uur vangt de plaatsbespreking aan, en wel van 3 tot 5 uur. Ook de volgende dagen, tot en met Don derdag, op dezen tijd. De prijs hiervoor be draagt de luttele som van 5 cent. Mogen wij adviseeren: koop dan uw kaar ten, maarspoedig! U wacht anders on vermijdelijk een teleurstelling. Interessante film-voordracht voor de 3111. Belangenver. v. Onderoff. bjj de Zeemacht. Zaterdagavond heeft de Mil. Belangenvere niging van Onderofficieren bij de Zeemacht in Casino een ontwikkelingsavond gegeven, waar op door den welbekenden spreker-journalist, de Josselin de Jongh, een filmvoordracht werd ge houden over het onderwerp „Pamir, het laatste zeilschip". Casino was goed bezet, toen om kwart over 8 de voorzitter, de heer J. H. Mooser, een kort woord van welkom sprak, en daarbij in het bij zonder noemde den adviseur der vereeniging, overste Cornelissen, de aanwezige leden van de Amsterdamsche afdeeling en die van de zuster- vereeniging der landmacht „Ons Belang". Hierna verkreeg de heer Josselin de Jongh het woord. Pamir. De spreker, die een begaafd redenaar is, gaf, alvorens met de rouleering van de film aan gevangen werd, een korte inleiding, waarbij hij eerstens wees op de waarde van de zeilvaart, gezien in historisch verband om daarna eenige bijzonderheden te vertellen over „Pamir", een der laatste zeilschepen die dezer dagen nog de wereldzeeën bevaren. Naar het Engelsch bewerkt door 24) „Er dreigt haar een groot gevaarmaar ik kan niet zeggen wat het is. Als ze zich in een huis bevindt met een kamer zooals ik be schreven heb, moet ze daar direct vandaan. Het gevaar schuilt daar..." „En u weet niet wat het is?" Agaath's stem trilde van opwinding. Mevrouw Tompsonslaakte een zucht. „De beelden worden flauwer", legde ze uit. Toen: „Wacht, er komen nieuwe beelden. Ik zie haar een steile trap opgaan, het schijnt een oud huis te zijn. De vrouw komt de trap op. Het gevaar is achter haarO! Mevrouw Thompson's woorden stierven in een kreet van namelooze ontzetting. Haar handen bewogen wild in den lichtcirkel, haar hoofd viel voorover. Agaath Moreland kreeg een gewaarwor ding of ze stikken zou in die sinistere, be nauwende donkerte. Ze stommelde naar het raam, trok de gordijnen open en haalde de ja- louzie op. Toen ging zij naar het medium te rug en schudde haar bij den schouder. Ze be trapte zich er op, dat het haar een gevoel van veiligheid gaf de aspidistra en de kleinbur gerlijke portretten te zien. zjphzelf. Ze streek met de hand langs het voorhoofd en vroeg afwezig: „Wwat is er gebeurd?" „U hebt iets gezien in het kristal en toen bent u opeens flauw gevallen", lichtte Agaath in. „Wat hebt u gezien?" „Ik weet het niet", antwoordde mevrouw Thompson met onvaste stem en nog steeds rillend. „Ik weet later nooit wat ik gezien heb." Ze leunde met de ellebogen op tafel. „Zoo is het met het kristal", hernam ze. „Ik zeg wat ik zie en dan is alles weg en ik ben het vergeten. Maar ik ben nog nooit eer der flauw gevallen, ik moet wel iets heel ver schrikkelijks gezien hebben." Er viel een stilte. Toen vroeg mevrouw Thompson met een stem, waaruit doodelijke uitputting klonk: „Wilt u nu gaan alstublieft? Ik ben óp...". En in antwoord op een gestamelde vraag van mevrouw Moreland: „Hoeveel u schuldig bent? O, wat u wilt... Het doet er niet toe." Toen Agaath Moreland weg was en de slon zige daghit de voordeur achter haar gesloten had, stond de vrouw in 't zwart op, nam het geld, dat haar bezoekster naast den glazen bal had neergelegd, telde het, deed het licht uit en ging terug naar de kamer achter de deur met het gebroken ruitje. Daar stond een telefoontoestel op den schoorsteenmantel. Zij ging in een gemakkelrjken stoel bij den schoorsteen zitten, leunde achterover en sloot de oogen. Geen vijf minuten later rinkelde de tele- foonbel. Een mannenstem gaf antwoord op haar „Hallo". „Met wie?" vroeg ze op scherpen, zake- lijken toon, en toen ze het antwoord gehoord had: „Het is in orde; ze is er geweest. Nogal vlug, hè?" Ze lachte; een prettigen lach had mevrouw Thompson niet. „Hoe is het gegaan?" informeerde de man nenstem. „Op rolletjes! Het kón eenvoudig niet mooier. Toen ik over haar mooien Cyril be gon hapte ze alsof het koek was." Weer die naargeestige, gemeene lach. „Ja, wind je maar niet op; -ik ga al verder. Ik gaf een beschrijving van haar zuster en van het huis, zooals je me gezegd had, en ik waarschuwde haar op een manier, dat haar de schrik in de beenen sloeg, dat haar lieve zus door een gru welijk gevaar bedreigd werd. Wat het voor gevaar was, kon ik in het kristal niet zien, vertelde ik er bij, en dat maakte het natuur lijk nog veel griezeliger. Toen wist ik niets meer en ben ik keurig netjes flauw gevallen, van het ontzettende, dat ik gezien had, snap je Ze is in het diepst van haar ziel overtuigd, dat haar zuster alleen maar aan het dreigen de gevaar kan ontkomen door zoo snel moge lijk haar biezen te pakken! Ik geloof niet, dat ik ooit zoo'n schitterende comedie-voor- stelling gegeven heb. Het geld verwacht ik morgen met de eerste post in biljetten van tien shilling denk je er om?" Ze legde den hoorn op het toestel, stond op en borg het geld van Agaath Moreland in een oud ijzeren kistje. HOOFDSTUK XXI Julian Forsham ging 's morgens naar de villa om juffrouw Brown een bezoek te bren gen. Hij kon zich de gedachte niet uit het hoofd zetten, dat Annie wel eens ergens in de buurt kon zijn, en telkens als die gedachte terugkwam, moest hij meteen denken aan de vluchtige gelijkenis, die hij tijdens zijn bezoek bij Brownie had opgemerkt Nita King en Annie! Vreemd, gelijkenis, met een nicht van Edward BerkeleyMaar Lady Susan had gezegd: „Ze bewéért, dat ze een nicht van Edward is." Enfin, hij zou nog eens met Brownie praten. Hij vond de oude vrouw een beetje opge wonden en van streek. „Jennie is nogal brutaal geweest tegen mevrouw Grey gisteravond", vertelde ze klaaglijk. „Jenny is een goed kind, maar soms flapt ze er maar uit wat haar voor den mond komt. Misschien kunt u een goed woordje voor haar doen bij mevrouw Grey, mijnheer Julian..." „Dat komt wel in orde, hoor Brownie", stelde Julian haar gerust. „Mevrouw Grey is de kwaadste niet, maar als Jenny haar mondje voorbij gepraat heeft, moet ze zelf ook maar tegen mevrouw zeggen, dat ze er spijt van heeft. Dat is wel het minste wat ze doen kan. En verder zou ik er maar niet over tobben, als ik jou was." De bijbel lag op het dek van het bed. „Mag ik dat kiekje nog even zien?" vroeg Julian. Toen hij de foto gevonden had, hield hij haar naar het licht en keek er geruimen tijd aandachtig naar. „Hoe groot was Annie?" vroeg hij plotse ling. „Als ik me goed herinner waren Jenny en zij van één lengte." „Later niet meer," meende de oude vrouw; „zoolang ze op school waren groeiden ze ge lijk op, maar naderhand is Jenny het een cen timeter of acht van haar gaan winnen." Nita King was klein, flitste het door zijn geest. „Wanneer heb ik Annie het laatste ge zien?" vroeg h|j verder. „Ik kan me haar niet anders herinneren dan zóó" hij wees naar de foto „maar ik ben een paar jaar daarna toch ook nog op Forsham geweest". „Toen was Annie bij haar grootmoeder. U hebt haar het laatst gezien toen ze twaalf was, mijnheer Julian. Misschien weet u het nog, toen miss Georgina de heele Zondags school mee naai het bosch nam om te pic- nicken. Mijnheer George wou niet mee, met zoo'n troep lawaaimakers, zooals hij zei, maar u ging wel mee, en de kinderen hebben kolos saal veel pret gehad tenminste vóór het begon te onweeren." „Ja, ik weet het," stemde Julian toe. „Het was een onweertje van je welste!" „En die arme Annie was zoo bang voor on weer! Jennie kon het niets schelen, maar Annie... Ze was gewoon buiten zichzelf dien dag, en ze was u altijd zoo dankbaar, omdat u toen zoo aardig voor haar was." Julian herinnerde zich nu alle détails weer de picknick, het vuur van takken dat ze gestookt hadden, om thee te zetten, na de thee verstoppertje, en ten slotte het onweer, dat een snel en onverwacht einde aan de vreugde had gemaakt. Dus toen had hij An nie het laatste gezien... Hij kon zich nog pre cies voorstellen hoe ze hem had aangekeken heel bleek, met groote, verschrikfe oogen... Hij legde de foto weer in den bijbel en liet de bladzijden langzaam terugvallen, tot het titelblad. Mary Ann Brown las hij daar, en hij riep uit: „Dat ben jij toch niet, Brownie!" „Het is de bijbel van Brown z'n moeder", lichtte de oude vrouw hem in. „Later heeft Annie hem gekregen, omdat ze naar haar ge noemd was." „O ja, ik was vergeten, dat ze Mary Ann heette," zei Julian. (Wordt vervolgd),

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5