Texel Sni EülopartSS* °*det r" PHIL Sport MEUBELEN TE KOOP lil Nieuw verhaal van Piepneus en Bibbersnoet Veertig jarig jubileum van den heer P, Lieuwen, Ernstig ongeval. Een 25-jarig jubileum. Zakennieuws. A.D.O.-Aax 1-0 j V.U.C.-Feyenoord 0-6 D.W.S.-Sparta 3-1 Korfbal De Wester-Elto 1-2. Wandelsport Wielrennen cn m c et\ .P R IJ S f 14 5.- Voor een uiterst bescheiden bedrag treedt de Philips1 Rondo op als leidsman door Europa's concertzalen, cultuur-centra en ontspannings oorden. Een toestel, waarin de kenmerkende eigenschappen der „Symphonische Serie11 duidelijk te ontdekken vallen, van het karak- teristiek-natuurgetrouwe geluid af, tot de uiterst gemakkelijke af stemming toe. A. DE WAART aangeboden AANGEBODEN „fflojttftoop" wt ::li 1 PROFITEERT NU NOG VAN DE ENORM LAGE PRIJZEN MAARTEN SMIT Het veertigjarig jubileum van den heer P. Lieuwen als secretaris van V.I O D is als te verwachten was, niet onopgemerkt gepasseerd Reeds vroeg in den morgfn kwa men velen den heer Lieuwen persoonlijk geluk- wenschen o a. waren present de burgemeester van Texel, Mr. Kamp, de Texelsche doctoren. Notaris Mulder, en vele anderen. Een ware stroom van brieven en kaartjes werd gereeeld aangevoerd. Onder de fraaie bloemstukken die de vriendelijke woning van den heer Lieuwen aan de Groeneplaats als in een lusthof her schiepen, was ook één van den wiskundig adviseur van V.I.O.D. Des avonds was het bestuur van V.I.O.D voltallig met zijn dames aanwezig toen namens de vereeniging de heer Lieuwen ge huldigd werd. De voorzitter, de heer IJ Brou wer, sprak den jubilaris toe, na zijn geluk- wenschen met dit heugelijk feit te hebben aan geboden, bracht de heer Brouwer dank voor het vele en goede en nuttige werk dat de heer Lieuwen in die lange reeks van jaren voor de vereeniging heeft verricht en uitte den wensch dat het bestuur den heer Lieuwen nog vele jaren in zijn midden moge behouden. Namens alle leden werd den jubilaris een buitengewoon mooie bloemenmand aangeboden. De heer Lieuwen .dankte zichtbaar ontroerd voor deze hartelijke hulde. Hierna bleef het gezelschap nog geruimen tijd gezellig bijeen. Toen de familie Bakker van Alexanderhoeve uit den P. H. Polder zich Zondagmorgen per rijtuig naar Den Burg begaf om ter kerke te gaan, moest de heêr Bakker nabij de hofstede „De Oude Kamp" uitwijken voor een autobus. Het rijtuig geraakte daarbij waarschijnlijk in te lossen grond, waardoor het omviel en in een sloot terecht kwam. Door den val van het voertuig kwam de echtgenoote van den heer B. zoo ernstig neer, dat oogenblikkelijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Men vermoedde een beenbreuk en inwendige ver wondingen. De ziekenauto was spoedig ter plaatse. Dr. Boswijk oordeelde den toestand van mevr. Bakker zoo ernstig, dat direct over brenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk werd geacht. De overige inzittenden van het rijtuig kwa men met den schrik vrij. Ook het paard liep geen letsel op. Den Burg. Maandag 1 Maart herdenkt de heer Jb. v. Heerwaarden den dag, dat hij voor 25 jaar werd aangesteld als ambtenaar bij de Posterijen op het Postkantoor te Den Burg. Oosterend. De heer C. Trap opent dezer dagen op het Kerkplein te Oosterend een groentezaak. Dit is de derde groentezaak in het dorp. ADO heeft vermoedelijk in het geheele sei zoen nog niet zulk een mooie gelegenheid ge had om zich in veiligheid te stellen als dezen middag. Het aantal opgelegde kansen, dat den Hagenaars werd geboden, was legio, maar slecht schieten was oorzaak, dat daarvan geen gebruik werd gemaakt. Behoudens in het eerste kwartier, toen de Amsterdammers een demonstratie gaven van vlot en snel samen spel, was het een wedstrijd zonder eenige aan trekkelijkheid. Ajax deed het extra kalm aan, waardoor ADO alle gelegenheid kreeg, om den achterstand van 10, welke reeds in de 7de minuut was ontstaan uit een schot van Van Reenen, in te loopen. Maar de Haagsche aan vallers schoten zoo slecht, dat het geheel veel van een klucht had. Het aantal keeren, dat Berg en Volz voor open doel nog naast scho ten, was niet te tellen. Aan de andere zijde namen Van Reenen c.s. de zaak zoo kalm op, dat de Haagsche verdediging niet veel moeite had, om de aanvallen te onderbreken. Iedereen was tenslotte verheugd, toen er een einde kwam aan dezen slechten wedstrijd. Reeds bij voorbaat viel aan te nemen, dat Feyenoord zich door V.U.C. niet zou laten ver rassen, temeer niet, nu voor de zwart-witten het degradatiegevaar geweken was. Doch we moeten daar oogenblikkelijk aan toevoegen, dat de Hagenaars gespeeld hebben voor wat ze waard waren. Geen oogenblik heeft men den indruk kunnen krijgen, dat er voor hen niets meer op het spel stond en tot het laatste toe hebben zij zich geheel gegeven. Dat zij het desniettegenstaande niet verder hebben kun nen brengen dan een alleszins verdiende groote nederlaag, ligt in de eerste plaats aan eigen on macht en in de tweede plaats aan het goede spel van de Rotterdammers en dan wel speciaal aan dat van middenlinie en verdediging. Voor de rust zag het er niet naar uit, dat het krachtsverschil in zes doelpunten tot uit drukking zou komen, want met wind mede slaagde Feyenoord er door Linsen slechts een maal in, het net te vinden, zoodat met 01 ge draaid werd. Na de hervatting was vooral het voorhoedespel der rood-witten direct veel beter en vooral de rechtervleugel, was zeer goed op dreef. Reeds 9 minuten na de hervatting was het Vrauwdeunt, die, na goed aangeven van Barendregt, den stand op 02 bracht. Na 19 minuten is het Linsen, die op een voorzet van Vrauwdeunt met een kopbal den stand op 03 brengt. De score wordt verder met regelmatige tusschenpoozen vergroot. Na 24 minuten zet Linsen goed voor naar den vrijstaanden Barendregt, die met een kalm rolletje het vierde doelpunt voor zijn rekening neemt. De zelfde speler zorgt, na mooi samenspel op den rechtervleugel en goed aangeven van Vrauw deunt, eveneens voor nummer vijf en in de laatste minuut is het opnieuw Linsen, die, op goed aangeven van VrauOvdeunt, het halve dozijn vol maakt, zoodat het einde met 0 6 komt. De Amsterdammers behouden hun geringe kans. In een zeer slecht gespeelden wedstrijd heeft DWS met 31 van Sparta gewonnen en daar mede haar geringe kansen op het behalen van het afdeelingskampioenschap behouden. De laatste wedstrijden tusschen Ferjenoord DWS en HBSDWS zullen de beslissing moe ten brengen. In de eerste helft speelde DWS niet onver dienstelijk, doch Sparta stelde daar wel een heel zwak spel tegenover. Zoo behoefde het geen verwondering te wekken, dat in de eerste helft de blauw-zwarte voorhoede 3 doelpun ten heeft kunnen maken, welk aantal zeer gemakkelijk het dubbele had kunnen zijn, in' dien niet Mol, zeker tien gemakkelijke kansen gemist had. Vele malen stond de Amster- damsche midvoor vrij voor doel, doch even zoovele keeren vloog een schot over de lat. Sparta die een invaller had voor doelman Cohen voor hem speelde de keeper uit het derde elftal mee moest na 20 minuten De Korver missen, daar hij last had van een oude blessure. Toen ging Meijer op de spil- plaats staan, terwijl Verheul linksachter speel de. Het spel van Sparta werd door deze wijzi gingen nog zwakker. De Korver had daarvoor al een zeer slechte beurt gemaakt, door na 9 min. in eigen doel te schieten. Met DWS sterk in de meerderheid verliep de geheele eerste helft en na een half uur spelen was het Mol, die er 20 van maakte, na enkele minuten gevolgd door een derde doelpunt, toen Beuker een wegens „hands" toegewezen straf schop benutte. Zooals reeds gememoreerd, miste Mol talrijke kansen om den stand nog op te voeren. In de tweede helft had het spel weinig meer om het lijf. Vooral het plaatsen aan beide zijden was slecht verzorgd. Na 28 minuten wist Seton, de eenige speler in de Rotterdam- sche voorhoede, die er nog wat van terecht bracht, de achterstand tot 31 te verkleinen, toen Caldenhove een fout beging bjj het weg werken. Door het feit, dat Sparta met wat meer geestdrift speelde dan de Amsterdam mers, waren de rood-witten in het laatste kwartier wat sterker in het veld, doch doel punten bleven uit. Het spel van DWS heeft, hoewel het mis schien iets minder slecht was dan dat van de bezoekers, een wel heel matigen indruk ach tergelaten en de objectieve toeschouwer kon toch heusch niet in dit elftal zien, dat het zoo nabij den kampioenstitel is geweest. Overi gens hebben wij te Amsterdam nog niet zoo'n matige eerste klas club gezien, als Sparta. Elk verband miste men bij de Rotterdam mers en individueel was het spel der gasten middelmatig. Zondag heeft Elto een zwaar bevochten 21- zege op De Wester behaald. Het is een zeer spannende wedstrijd geweest, die pas beslist was, toen het laatste fluitsignaal weerklonk. Over het algemeen werd er snel gespeeld, ter wijl ook het combineeren dikwijls vrij goed was. In het schieten waren de Amsterdammers onze stadgenooten echter den baas en het was maar goed, dat de Elto-verdediging zoo gewel dig op dreef was daar anders, ondanks de veld- meerderheid, de uitslag wel eens anders had kunnen zijn. Toch kunnen we niet zeggen, dat de overwinning onverdiend was, daarvoor was het overwicht der Eltoërs, vooral in het laatste half uur te groot. Het schieten is echter nog steeds het zwakke punt van onze menschen en daar zal dezen zomer ook wel de noodige aandacht aan besteed moeten worden. Intus- schen bezetten de Javastraatbewoners nu de tweede plaats wat voor een eerste seizoen in de N.K.B. zeker een goed resultaat is te noemen. Over den wedstrijd het volgende: Als scheids rechter Zijlstra het beginsignaal geeft, ontwik kelt zich direct een snel en afwisselend spel, waarin de ploegen volkomen aan elkaar ge waagd blijken te zijn. Toch weet Elto door een fraai schot van H. Groen spoedig de leiding te nemen. De Wester komt nu geducht opzetten en na 10 min. weten ze gelijk te maken. In de tweede opstelling blijkt het Elto-middenvak sterker dan dat der Amsterdammers, zoodat De Wester-verdediging het zwaar te verant woorden krijgt. Deze blijkt echter volkomen voor haar taak berekend te zijn en daar ook ook aan den anderen kant de Elto-verdediging de situatie meester blijft, kwam de rust met gelijken stand (11). Na de hervatting werd het spel er niet mooier op, daar De Wester ten koste van alles de leiding wilde nemen en zich daardoor nogal eens tot ruw spel liet verleiden. De Eltoërs hielden echter het hoofd koel en wisten reeds na 10 min. door Spiekman de leiding te her overen. Hoewel er zich na dien tijd voor beide korven nog enkele gevaarlijke momenten voor deden, wisten beide verdedigingen meerdere doelpunten te voorkomen,zoodat het einde kwam met een 21-overwinning voor onze stadge nooten. Scheidsrechter Zijlstra die goed leidde, kwam na het einde tot de minder aangename ontdekking, dat iemand tijdens het spelen zich in de kleedkamer had begeven en zich van zijn portemonnaie had meester gemaakt. Dat was een onwaardig slot van een spannenden wed strijd. E.H.W.V. „DE JUTTER". Zaterdag 27 Februari a.s. organiseert de E.H.W.V. „De Jutter" een Amusementsavond in Musis Sacrum. Naar het programma te oordeelen is er voor voldoende afwisseling gezorgd. We lezen o.a. in het programma: saxofoon- soli. tapdance en na de pauze een sportrevue in één acte van Ph. B. Polak, getiteld „Van Tippelen en Tippelaars", met een schitteren de bloemenfinale. D.O.K.-NTEUWS. Zondag werd door de Heldersche Wieler club D.O.K. het seizoen geopend met een tral- ningrit over 27 km. De deelname was door het slechte weer niet groot. De uitslag was: 1. Frans Zoons, tijd 53 min. 3 sec. 2. P. Hollander, tijd 57 min. Buiten mededinging nam nog deel W. van Es, die een tijd maakte van precies 53 min. Deze ritten worden voortaan iedereen Zon dag verreden, en beginnen om 10 uur op den nieuwen weg. Letv .„ctatvd Cl .Aei\ v:-; ■- voor UV« ,cHt W vatl e^e%e\e pV Uptoc^ Wedeft'eU*ie c\ac^s ftr\even rno^0, 1 CO^ pn Se»-O"*0' I ze' lo' »ot \\0- ^-rrTabT -^oudUr S>=en. v. e- he» A! n ge^r >i gractot. voor de 2-^5vr yabrie*. TYPE 69 5 A /f,n Moet het Uw woning zijn in het betere genre: Keizersgracht 81 Amsterdam Tel. 43154 Slaapk., mahonie en Eiken met 3 deurs kast, f 125. Eng. of eiken woonk. f 115, 135, 180. Salon, 4 clubs, tafel met riet. f 120. Be taling desgew. maand. 5e buut Vooruitbetaald: 1# ot. p. regel I minimum Niet voornltbet: IS et. p. regel 40 en 60 c Te huur gestoffeerde of ge meubileerde Zit- en Slaapk. met gebr. van badkamer en keuken, voor echtp. z. k. of heer alleen, stroomend w., centr. verw. Te bevr. Hoofdgr. 15, Bovenhuis. TE HUUR MODERNE WONINGEN: Brakkeveldweg 148146 f 5.75 p.w. Krugerstraat 71 k- 5.50 p. w., water inb., d. t. a. Te bevr.: FELS, Weststr. 46. Te huur mooi Huis, Bloemstr. 54, 4 slaapk. 4.85 p. w.; lief Huis Pijlsteeg 1 2.50 p. tv. w. vrij. LONDON, Hertzogstr. 52. Te huur het ruime Bovenhuis, Doolhof 3, het Woonhuis Krom- mesteeg 4, Breestraat 8. Adres: ZEEMAN, Looiersteeg. Wegens vertrek naar Ned.- Indië: tweede handsch AUTO, merk Chrysler-tweezitter. Con dities nader overeen te komen. Brieven onder nr. 23 Bureau van dit blad. Het middel, dat zeker helpt bij Hoest, Keel pijn en Verkoudheid Voor Uzelf en voor Uw kind. Moeders! U hebt het loch steeds in huis? Ook voor de baby. Slechts f 0.35 per flesch. Bij alle drogisten enz. verkrijgbaar. MM X". Bü SWABSS BggggnSra Ma 1 laiii VAN NIEUWE FORD-AUTOMOBIELEN VAN NIcUWE F0RD-4-T0NS-TRUCKS VAN NIEUWE COMPLETE F0RD-4-T0NS VRACHTWAGENS PRIJZEN VAN VOOR DE DEVALUATIE F0RD-4-T0NS VRACHTWAGENS type 1937 uit VOORRAAD leverbaar OFF. FORD DEALER, KOEGRAS, TEL. 2 ALTIJD TE BEREIKEN door G. Th.. ROTMAN. 37. Nadat we een uur in angst en vreze gewacht hebben, komt Hein terug. „Wel?" zegt hij, en kijkt ons afwachtend aan. Wij zeggen geen woord. Hein grijnst eens, komt naar me toe, pakt me op en houdt me boven de worstmachine. „Wat zullen die saucijsjes smaken!" zegt hij. Maar nu valt Bibbersnoet op haar knieën en roept: „O, Heintje laat ons leven, we zullen je trouw dienen!" 38. „Zo wil ik het hebben!" zegt Hein. „En nu direct aan 't werk en probeer niet te vluchten! „Hij brengt ons naar de keuken en geeft ons een geplukte kip om er soep van te koken. Akkehab, wat een vies werkje, zo'n bloederige kip! Ik begrijp niet, hoe hij 't lust! Geef mij maar kaas! Enfin, terwijl ik houtjes hak, roert Bibbersnoet de soep.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7