Binnenland ïSLVltf. 0 e Bilt seint Credieten aan het buitenland Onze nationale veiligheid Marktberichten ./AijN vader rookt au.eem ster tabak" ja em mun vader alleen rijpe tacak en dat is hetzeifoe want... Uit onze omgeving SCHAGEN marktoverzicht. Motorvervoer voor het streekverkeer lïrITjöd Stoomvaartberichten Visscherijberichten Anti-semitische agitatie in Hongarije Engelands ontwapening bracht geen wereldvrede Was van den Rijn Tumult in den Belgischen senaat douglasbedrijven ontruimd. boternoteering. duitsche landbouwmarkten. NIEMEUER's STER TABAK VAN 25"-ó5cr P. HALF POMH JULIANADORP. Vereeniging van Oud-leerlingen van de Landbouwwintercursus- sen. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een algemeene ledenvergade ring in de zaal van het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn. 25 belangstel lenden waren aanwezig. Voorzitter, de heer Joh. Vries Dz., heet de aanwezigen met eenige woorden harte lijk welkom. Hij brengt ter kennis van de leden, dat Zaterdag j.1. het aan te leggen proefveld op het terrein van de O. L. school door een li-tal leden is omgespit. Voor dit belangeloos werk zegt hij allen hartelijk dank en vertrouwt dat straks voor de be mesting. het zaaien en het schoonhouden van het proeveld evenveel animo zal be staan. De notulen worden gelezen door den se cretaris den heer N. Hoornsman Dz. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van de firma C. R. Keijser en Co., dat zi; van het aan te leggen proefveld gratis de benoodigde kunstmeststoffen ter be schikking stelt. Daarna leest de heer Schroevers een proefplan voor van den Rijkslandbouwcon- sulcnt omtrent het bezaaien van het aan te leggen proefveld. Het consulentschap stelt gratis de zaaizaden hiervoor ter be schikking. Ook het gemeentebestuur van Den Helder wil alle mogelijke medewer king verleenen en om te beginnen zal het geheele terrein achter de school vlak ge maakt worden en zal het proefveld zoo af gezet worden dat èn voor de leden èn voor alle bezoekers een oogelijk geheel zal wor den verkregen. Daarna is aan de orde de verkiezing van een bestuurslid, waarvoor met algemeene stemmen werd gekozen de heer S. Eriks .Tr., dit dat aanvaarde. Daarna wordt door den heer Schroevers, een inleiding gehouden over het onderwerp „Brandziekte in de granen". Op zeer duide lijke en onderhoudende wijze heeft spr. de verschillende brandziektcn in de granen besproken en ook aanschouwelijk voorge steld. Vervolgens werden naar aanleiding van het gesprokene eenige vragen gesteld, die eveneens door den spr. werden beantwoord. Daarna doet de heer S. Eriks Jr. mede declingcn over een begonnen mestproof met varkens, die jammer genoeg niet beëindigd is geworden. Toch gaf de gedeeltelijk gnno men proef reeds cijfers aan. die zeer de aandacht van de vergadering hadden. Na mededeelingen over de regeling der veevoedercontrole, vraagt de heer Schroe vers aller medewerking voor het in kaart brengen van diverse bedrijven door het ma ken van een sehets en de vprsehillende per ceelen te voorzien van naam gewas, op brengst, bemesting enz. enz. Wanneer dat dan in orde is, dan zal op een avond een en ander besproken en hekeken worden. De 183 uit Koegras onderzochte grondmonsters zullen ook dan besproken worden. Men krijgt dan een overzicht van een ieders er varingen uit geheel Koegras en daar kun nen allen iets uit putten. Wanneer dit lukt is het de bedoeling om dat elk jaar te doen. Hierna sluiting. CALLANTSOOC, ANNA PAVLOWNA Mevrouw Loving-tulp. De heer J. F. v. d. Berg, Molenvaart al hier, heeft met haar instemming, den naam van de echtgenoote van onzen burgemeester aan een door hem gekweekte nieuwe varië teit van een triumphtulp gegeven. De Me vrouw Lovink-tulp heeft een flinke, enkele bloem van rose kleur (haar lievelingskleur) terwijl het rose vloeiend uitloopt in een wit ten rand. TVIERINGEN Biljarten. In hotel „Duinzicht" had de hernieuwde ontmoeting plaats tussehon de beide Cal- lantsooger biljartclubs. Door het gelijke spel van Zaterdagavond moest opnieuw gestre den worden oni de eer van overwinnaar. Het was voor de jongens weer een leuke avond. Er werd met veel animo gespeeld, en menig partij werd slechts met enkele punten'voorsprong gewonnen. Mien was erg enthousiast vanavond en moedige haar club flink aan. Misschien was dat wel de oor zaak dat de uitslag een voorsprong geeft van de club „De Waal" zij won 0 van dn 10 par tijen, t.w.: .T. de Waal van TI. Bakker, I,. Ka kebeeke van G. de Boer, J. Weij van P. de Haan; .T. Kruit van A. Kruit; .Tb. Mooij van Jb. Bakker en P. Gliinis van S. Baken. De club „De Haan" won er vier en wel: H. Hoogland van H. Hoitink; S.j. v. d. Wal van W. v. Twuijver; K. Baken van J. v. d. Plas en K. Baken van J. Zeeman. Volgende week het tweede en laatste deel in hotel „De Haan". Het voorjaar is op komst. De lepelaars komen terug. In het „Zwanenwater" zijn de eerste lepe laars terug gekomen op hun oude broed plaats. De mooie witte vogels zijn al dadelijk in flink aantal gearriveerd na hun lange reis van hun winterverblijf. In Juni a.s. zal het jaarlijksch onder zoek plaats hebben van de gewone dienst plichtigen der landmacht van de lichtingen 1925 en 1928. Hieraan zullen zich resp. 3 en 1 dienstplichtige zich moeten onderwerpen. De keuringsraad voor de ingeschreve nen voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1938, zal te Schagen zitting houden op 5 Mei a.s. Bridgen. Voor de op Zaterdagavond a.s. uitgeschre ven bridge-wedstrijd zijn heel wat paren in geschreven. Er moet reeds in 2 groepen ge speeld worden. Aanbesteding. Aanbesteed zal worden het wijzigen van oevers en boordvoorzieningen van de Rob- bevaart en het Oostelijke Toeleidingskanaal van het gemaal Leemans te Den Oever. Aanwinst visschersvloot. Door A. J. Stapel te Westerland is een geheel nieuwe vischkotter in de vaart ge bracht, onder nummer W.R. 222. Onderwijzend personeel. Ter vervanging van Mej. E. M. Mulders, aan wie ziekteverlof is verleend is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushocf Mej. P. M. Boer dijk, onderwijzeres te Den Helder. Rijksordening in het luxe ver huur. en taxibedrijf. Donderdagmiddag j.1. 2 uur had in Con- cordia een vergadering plaats van de on dernemers in het luxe verhuur- en taxibe drijf. Deze vergadering was uitgeschreven door den Ned. Bond van luxe verhuur- en taxi-bcdrij fondernemers. De vergadering werd geleid door den heer Loman, inspecteur dezer bond en voor zitfer van de afd. Haarlem. In z'n openingswoord zegt spreker: Deze bijeenroeping is een noodzakelijk kwaad. Er- is crisis in ons bedrijf, er komen al meer en meer ondernemingen bij. De eene uit die branche, de andere weer uit een andere branche, maar ze-vervoeren passagiers en de werkelijke bedrijven lijden daar onder. Wij worden dood beconcurreerd. Hieraan heeft het Nat. Crisiscomité nog aan mede gewerkt. Want, had iemand geen werk, hii kreeg geld om een automobiel te koonen om zoodoende nog wat te verdienen. Hier aan komt echter nu een einde, de minister gaat ordenen, er komt met Juli a.s. een Riiksvergunningstelsel. Hier rijdt men nog, indien ik wel ben ingelicht voor 7 ct. Dit is in Haarlem 4 a W? ct. en in Santpoort 21/?. ct. Hier is men het onderling eens. dat is heel mooi, dit is in andere plaatsen maar al te vaak niet het geval en dan durft men het tarief niet op peil houden of verhoogen. Terwijl thans toch de benzineprijs net nog gestegen is, de olie is duurder de wagens zijn hooger in prijs, de onderdeelen loopen op, enz. enz. Zooals U zoojuist vernomen heeft, moet iedere onderneming een vergunning heb ben, deze worden echter niet afgegeven aan hen, die een luxe auto in hun bedrijf eebruiken en dan deze na bezette tijd ver huren. b.v. melkboeren, bakkers, slagers, enz., maar alleen aan hen, die er hun be drijf van hebben. En hiervoor moeten we gezamenlijk werken, dit gaat veel beter dan iedere enkeling afzonderlijk. Wij moeten gezamenlijk onze belangen behartigen. Hierna zet spr. uiteen, dat rijdt men met een groote wagen (6 personen) voor 10 ct. men dan nog 2 ct. goedkooper is als de Ned. Spoorwegen. De verordening die Vrij dag j.1. aan alle gemeentebesturen gezon den wordt hierna voorgelezen. Wat Wieringen aangaat, hier is het nog gunstig, in vergelijking tot andere plaatsen. Na nog eenige vragen beantwoord te heb ben, verzocht de spr., de niet-ondernemers de vergadering te verlaten, waarna spreker met de ondernemers verder vergaderde. De aanvoer was belangrijk beter bij het vorige jaar dezen datum. Van alles. Vette koeien handel goed. De duurste koe bracht op f 290. afkomstig van den heer W. Kooij- man te Haringhuizen Dit is de 4e keer in korten tijd. dat deze heer de hoogste notee ring maakt en de heer J. Korver, slager, Den Helder, kocht dit dier; per pond werd gerekend 33 ct. De aanvoer van kalfkoeien was heel goed, hoogste noteering 1' 240, handel matig. Han del in geldekoeien werd goed genoemd. Nuchtere kalveren handel vlug, duur. Handel in paarden leek wel matig, men zag niet veel draven en handelen. Deze zijn anders duur. Vette oude schapen 2336/4 gld., handel vlug. Overhouders voor de slacht van 19— 24 gld., handel goed. De handel in vette varkens vlug, hoogste noteering 23 XA ct. Dus de prijs wat Amster dam besteedt; ze werden er voor in Amster dam geleverd. Dan valt het hier danig mee. Biggen handel matig, prijshoudend. Op de kippen on konijnenmarkt handel vlug, duur. Vooral konijnen. Kan vermeld worden, dat door Dr. licterding 16 stuks vette koeien gekocht zijn. Het was dezen dag weer een goed bezochte markt. Gestreefd moet worden naar aansluitend verkeer. Geen bevoorrechting van be paalde vervoermiddelen. In zijn gistermiddag bij de installatie van de „Commissie voor personenvervoer" ge houden rede. kwam Minister van Lidt de Jeudc op tegen de dikwijls geuite veron derstelling alsof de regeeringsmaal regelen tot doel zouden hebben het eene vervoer middel tegen het andere te beschermen, waardoor de technische vooruitgang zou worden belemmerd. Spreker zegt dat het motief voor het in grijpen der regeering en het richtsnoer voor hare handelingen uitsluitend kan worden ontleend aan het algemeen belang. Verwachting: in het noorden krachtige zuidoostelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankel. m. sneeuw, temperatuur om het vriespunt tot lich te vorst, in het zuiden krachtige tot matige zuidoostelijke to zuidwestelij ke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, weinig of geen neerslag, iets zachler. Verdere vooruitzichten: onzeker. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 uur: 752. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5.5 gr. C. is 42 gr. F. Belemmering van den vooruitgang der techniek zou daarmede ten eenenmale in strijd zijn. Zijn Excellentie merkte op dat de maat staf voor het verleenen van vergunningen voor personenvervoer allereerst moet zijn een geregelden dienst, maar daarnaast is uiteraard ook rekening te houden met an dere vervoersbelangen. Bij de verhouding tussehen motor- vervoer langs den weg en spoorweg vervoer zijn twee gevallen te onder scheiden. Het eerste geval is dat dit motorvervoer liet streekvervoer be dient en ais regel komt 't daarvoor in de eerste plaats in aanmerking. Hoofdzaak is dan, dat zoovee! moge lijk naar aansluitend verkeer wordt gestreefd, zoodat het eene vervoer middel het andere kan voeden. Moeilijker is het tweede geval, of autobus diensten kunnen worden toegelaten op groo- tere afstanden en tussehen belangrijke cen tra waarin tot dusverre door spoorwegdiens ten werd voorzien. In het laatste geval dient men te beden ken, dat de spoorwegen met de vervoerbe- langen van het geheele land hebben reke ning te houden, terwijl de concurrentie zich incidenteel werpt op een enkel traject met het dichtste vervoer Toch is het. mogelijk, dat in dergelijke gevallen autobusdiensten toelaatbaar zijn, In de eerste plaats als de spoorweg voor personenvervoer kan worden opgeheven en een autobusdienst voordeelinger kan exploi teeren. In de tweede plaats kan met be houd van den spoorweg en met hetzelfde begin- en eindpunt de autobus een ander parcours aflcgen. Een algemeene regel is bezwaarlijk te geven Geval voor geval moet worden bezien. Tenslotte sprak de minister het vertrou wen uit dat de commissie er in slagen zal het vertrouwen te wekken van hen, wier belangen haar worden opgedragen en meer en meer het besef te doen doordringen, dat do belangen van het vervoerwezen in zijn geheel en van de vervoerondernemers af zonderlijk niet zijn tegenstrijdige, doch ge lijk gerichte belangen. Laat elke gedachte aan bevoorrechting van bepaalde vervoermiddelen vreemd zijn. Slechts het algemeen vervoersbclang zij richtsnoer. Minister acht direct staatstoe zicht niet wenschelijk. De Minister van Financiën heeft thans ge antwoord op de vragen van het Eerste Ka merlid Polloma naar aanleiding van be richten in de bladen, dat blijkbaar onder handelingen gaande zijn omtrent een Ne- derlandsch crediet nati Frankrijk, waarvoor kortloopende kasbiljetten der Fransche spoorwegen hij een Nederlandsc.h bankcon- sortinm zouden worden geplaatst. Van deze berichten is kennis genomen, doch blijkens door de regeering ingewonnen inlichtingen zijn zoodanige onderhandelin gen niet gaande. De Minister is voorts van meening, dat direct staatstoezicht op het verleenen van buitenlandsch crediet niet gewenscht is. Hij acht het toezicht dat de Nederlandsche Bank defacto uitoefent voorshands voldoende, doch zal opnieuw de vraag in studie nemen of het gewenscht is aan dit laatste een wettelijke basis te geven. oordeel uit de verschillende kringen hier te lande over de onmogelijkheid om te ondei handelen over het waarborgen van onze neutraliteit door Duitschland of welke mo gendheid ook. Met nadruk willen wij echter wijzen op het feit, dat ons huidig kabinet de vergrooiing van het contingent en de verlenging der eer ste oefening als dringend noodig heeft ver klaard om zelf de onaantastbaarheid van ons gebied te kunnen waarborgen. Dat zoo algemeen die onaantastbaarheid door ons volk als een axioma wordt be, schouwd, zal ongetwijfeld indruk in andere landen hebben gemaakt. Een duidelijke ma nifestatie van den volkswil om ook die on aantastbaarheid zelf te waarborgen, is ech ter onder de tegenwoordige omstandighe den wel hoogst gewenscht. Niets kan daar toe beter dienen dan de bereidheid te too- nen om den door onze regeering aangewe zen weg te volgen, opdat het. volgend kabi net onverwijld tot vergrooting van het con tingent en verlenging der eerste oefening zat kunnen over gaan. IEDEREN MORGEN HEVIGE HOOFDPIJNEN. Nu Is zjj een ander mensch. „Zeven jaren leed ik aan hoofdpijnen, die in den morgen zoo hevig waren, dat Ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets hielp afdoende. Sinds ik echter Kruschen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn-" Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumatische pijnen etc. ontstaan meestal wanneer Uw organisme verontreinigd wordt door opgehoopte afval stoffen. Kruschen Salts spoort de afvoer- organen aan tot actievere werking, waardoor alle afvalstoffen snel en volkomen worden ver wijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weggenomen en de pijnen dan ook wel dra geheel verdwenen zullen zijn. De „kleine dagelijksche dosis" zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en gezond. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. (Adv.) Vergrooting van het contingent eq verlenging der eerste oefe ning bepleit. Het dagelijkse!) bestuur der vereeniging voor nationale veiligheid verzoekt publicatie van h*t volgende: Met groote voldoening heeft ons bestuur kennis genomen van het vrijwel eenstemmig Stoomvaart Mg. Nederland. Bintang, u„ pass. 24 Febr. Gibraltar. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 25 Febr. te South- ampton. Poelau Bras, u„ pass. 23 Febr. Gibraltar. Poelau Tello, t„ 25 Febr. te Suez. Simaloer, t„ 24 Febr. te Marseille. Tajandoen, t„ 24 Febr. 1 u. 1 m. nam. 240 m. Z.Z.W. van Land's End. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Ajax 24 Febr. van Barcelona. Aurora 25 Febr. te Palermo. Boskoop, 25 Febr. v. Rotterdam. Calypso, 25 Febr. v. Amsterdam. Colombia 24 Febr. van Cristobal. Costa Rica, u„ 24 Febr. Ponta Delgada gep. Helder, u., 23 Febr. te Valparaiso. Hermes, 24 Febr. v. Limni. Juno, 24 Febr. v. Catania. Orion, 24 Febr. v. Danzig. Orpheus 25 Febr. te Stettin. Poseidon, 24 Febr. v. Valencia. Stella, 25 Febr. te Hamburg. Telamon 25 Febr. v. Beyrout. Venezuela, u„ 24 Febr. te Curagao. Vesta, 24 Febr. v. Kopenhagen. Ulysses 25 Febr. nam. 2 uur. 270 m. Z.-O. van Ouessant. Venus 25 Febr. te Fiume. Koninklijke Pa ket vaart-Maat schappij. Houtman 24 Febr. van Saigon. Lematang 24 Febr. van Port Louis. Nieuw Holland 24 Febr. van Brisbane. Roggeveen 23 Febr. van Kohsichang. HollandWest-Afrlka Hjn. Maaskerk, 25 Febr. te Hamburg. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk 22 Febr. van San Francisco. Drechtdijk 23 Febr. van Bermuda. Lochgoil 23 Febr. van Glasgow. Statendam 24 Febr. te New York. Spaarndam, 24 Febr. te Chester. JavaNew-York Lijn. Glaucus, 24 Febr. v. Singapore. Maron, 24 Febr. te Penang. Modjokerto, 24 Febr. te New York. Tawall, 24 Febr. v. Jacksonville. Troilus, 23 Febr. v. Kaapstad. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, t„ 24 Febr. v. Port Said. Kota Nopan, 24 Febr. te Hamburg. RotterdamZuid-Amerika Hjn. Alcyone, 25 Febr. te Hamburg. Alwaki, t„ 23 Febr. v. Victoria. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 25 Febr. te Rotterdam. Jonge Johanna, pass. 25 Febr. Gibraltar. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, 25 Febr. te Antwerpen. Jagersfontein. u„ 24 Febr. te Port Natal. Randfontein, t„ 24 Febr. v. Mombasa. HollandAustralië Lijn. Aludra, u„ 25 Febr. te Bombay. Meliskerk, u., 25 Febr. te Newcastle. Nijkerk, u„ 24 Febr. v. Swansea. HollandOost-Azië Hjn. Meerkerk, u„ 24 Febr. v. Colombo. Serooskerk, 25 Febr. te Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, 25 Febr. te Port Sad. Hector, 25 Febr. v. Rotterdam. Menetheus, 24 Febr. v. Marseille. Meriones, 25 Febr. te Port Said. JavaChinaJapan Lijn. Tjisalak, 23 Febr. v. Hongkong. Silver JavaPacific Lijn. Hopecresa 23 Febr. te Ragoon. Mapia 24 Febr. van Trinidad. Siantar 22 Febr. van Calcutta. Silverbelle 21 Febr. naar Calcutta. Silverguava 20 Febr. te Portland (Ore). Tosari 23 Febr. van Singapero. Sedert eenigen tijd komt een zekere anlk Semitische agitatie tot ontwikkeling jn universiteitsteden 1'ccs, Dcbretsjen en boe <lapest zelf. Overal wordt deze agitatie uit! gelokt door nationaal socialistische studen- jen. Verschillende bladen vragen de regee- ring thans energieke maatregelen te nemen of uitbreiding der agitatie te voorkomen Daranyi heeft trouwens verklaard, dat de autoriteiten de noodige maatregelen zullen weten te nemen. Sir John Simon in het Lagerhuis. In het Lagerhuis, bij de debatten over de bewapeningscredieten, heeft Sir John Si mon het slotwoord gesproken, Hij definieer de aldus de bedoelingen der regeering: „Wat thans door de regeering aan het Lagerhuis wordt voorgelegd, beteekent geen nieuwe politiek met een doel, dat afwijkt van wat zij tot. dusverre heeft nagestreefd. Het onder oogen geziene doel blijft het verkrijgen van een internationale overeenstemming en een versterking van de fundamenten van den wereldvrede. De opgelegde herbewapening beteekent niet, dat dit doel verlaten wordt. Zij beteekent het toepassen van nieuwe me- thodes, die wij gehouden zijn te aanvaarden teneinde het doel zekerder te bereiken. Wij beschouwen de herbewapening niet als een doel op zich zelf. Wij geven ons volledig rekenschap van de onvruchtbaarheid van deze politiek, een noodlottige onvruchtbaar heid, die tot resultaat zou heiHton een on ophoudelijke opstapeling van bewapenin gen. Ons eerste experiment heeft ons ge toond, dat wij geen internationale overeen stemming zullen krijgen voor den wereld vrede door middel van relatieve ontwapening terwijl andere groote naties zich tot de tan den bewapenen. Wij zijn er van overtuigd, dat wij den vrede zullen versterken en de vooruitzichten zulten verbeteren door onze defensie op een beter aangepast peil te bren gen. De geheele wereld weet, dat dit land slechts de handhaving van den vrede na streeft en dit is het program, dat ten doel heeft onze bijdrage tot den wereldvrede doeltreffend te maken." Geen reden tot bezorgdheid, Uit Keulen meldt men, dat de Rijn hier en daar zijn stroomgebied verlaten heeft, in vele plaatsen de straten blank staan en het water de huizen omspoelt. Naar alle waar schijnlijkheid zal het hooge water geen ge vaarlijken omvang nemen. In den Belgischen senaat is gisteren de kwestie van de pensioenen van de gouver neurs der provincies besproken. De frontist van Dieren vroeg verdaging van de behan deling. De socialist I.alemand behandelde hierop van Dieren als een clown, waarep deze verzocht Laletnand tot de orde te roe pen. Hierdoor ontstond een tumult in don senaat, dat een oogenblik dreigde in een handgemeen te ontaarden. De voorzitter schorste de vergadering en nadat de vergadering weer was hervat ver klaarde Lalemand, dat hij zijn meening over van Dieren handhaafde, doch liet tot de orde roepen aanvaardde. liet verdagen van de behandeling van de kwestie der pensioenen werd tenslotte met 73 tegen 31 stemmen bij twee onthoudingen verworpen. Vierhonderd stakers, die de vliegtuigfa brieken van Douglas sedert drie dagen be zet hielden, hebben de lokalen thans ont ruimd na een sommatie van de politie. P- kg: p. kist 25 Februari. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Door haringvisschers: Haring Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. ]it 0.64—0.60 0.58—0.54 10.50—8.00 7.00—5.60 7.20—6.40 3.80—3.00 P- tal 8.00—7.00 160—1.35 F,IERVEILING DEN HELDER, 25 Febr. Aangevoerd 20926 kipeieren 5254 Kg. f 3.50, 55—57 Kg. f 3.60—4, 58—60 Kg. f 3.80 4.20, 61—63 Kg. f 3.90—4.30, 64—67 Kg. f 4.204.40, 511 eendeieren f 2.703. EIERVEILING SCHAGEN, 25 Febr. Aangevoerd: 48000 kipeieren 5456 Kg- f 3.85—3.90, 56—58 Kg. f 3.90—4, 58—60 Kg. f 3.95—4.05, 60—62 Kg. f 3.95—4.10, 62-65 Kg. f 4.054.40; eendeieren f 2.752.85. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 110400 Kg. roode kool f 1.402.60, 30800 Kg. gele kool f 1.20—1.60, 60100 Kg. D. witte kool f 1, 700 Kg. rammenas f 0.80, 12875 Kg- uien f 0.00—1.30, grove f 1.10—1.40, drielin gen f 0.60, 3875 Kg. peen f 1.20-1.40, 825 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE, 26 Februari. Uien f 0.701.10, driel. f 0.60, grove f 1.10-" 1.30, peen f 1.30—1.60, kl. poen f 0.70. Kroten 0.70—1.20. roode kool 1.402-fiO, wite kool 1.29-2.90. gele kool 1.29-1.40. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Februari. 1000 Kg. bi. eigenheimers f 2.402.80, bi- aardappelen f 1.80, 80.000 Kg. uien f 0.70—b driel. f 0.60, grove f 0.80—1.10, 3000 Kg. P<*n f 1.10—1.30. Groene kooi 1.29-2.30, kroten 0.701 20. roode kool 1.402.70, boerenkool 1.50, ge'e kool 1.29-1.60, D. witte kool 1.— 'S-GRAVENHAGE, 25 Febr. De commissie noteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 67 cent per Kg. Groenten en Fruit, 25 Februari. Berlijn: ie ónSw0ye k°o1 6.006.50, IIoll. spruiten ir*~Ti lunchen: IIoll. roode kool 6.50-7.2°: rvT™1, ko°' r»00—6.00. IIoll. savnve koo' TIP". uien 7.09—7.00, Ronn: Buiten'. bloemkool 25— 40. komkommers oa 7- s(,horseneeren 22—25, andijvie „ai?kort a M.: Holl. roode kool 5.00- o-iu, Holl. schorseneeren 29—24.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2