Stadsnieuws TRIUMPH Wat 'n Triomf van Smaak IO Een diamanten bruiloft De nieuwe zending Naar Stadsverfraaiïng Predikbeurten Zaterdag 27 Februari 1937 Heldersche Courant Tweede Blad VIRGIN IA CIGARETTES Uitvoering Chr, Gymnas- tiekverg, „Turnlust" Gecontroleerde Particuliere Nachtveiligheidsdienst "anaalweg 183 Opger.1933 Tel.59f Katholieke kerkdiensten. Gemeenteraad Zondag 28 Februari 1937 WIJ KOOPEN V oorjaarsnieuws Fa, J, Beemsterboer VOOR Heden slaagde onze stadgenoote mei. C. B. Koppen, na een gedaan examen op 22 23 24 Febr. te Den Haag als Supinator voet- apecialiste. Reeds eerder behaalde mej. Kop- pen het diploma te Amsterdam van de Ned vereeniging van voetspecialisten. Bij het laatst gehouden examen slaagde te Den Haag voor het certificaat van Radio- telegrafist 2e klasse, de heer N. van de Giesen. SPREEKUUR WETHOUDERS Maandag a.s. zal door de wethouders geen spreekuur worden gehouden. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 1 Maart tot 8 Maart wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. Maandag 1 Maart viert het echtpaar P. van StrjjenFarenhout, Govers- straat 1, zijn 60-jarig huwelijksfeest. Welkom was de indringer van de krant nu eigenlijk niet heelemaal. De bruid keek hem een beetje scheef aan, toen blocnote en papier voor den dag kwam. „We houden er eigenlijk niet van dat het in de krant komt," weerde ze af, maar de belofte dat er heusch geen onbescheiden din gen verklapt zouden worden stemde wat mil der en toen we eenmaal gezellig aan den babbel waren, toen bleek in het bizonder de bruidegom, met z'n oogjes waar het levens vuur nog in brandde, een onderhoudend en geestig prater. Of we ook een foto konden krijgen? vroe gen we. „Nee meneer, weet je wat moeder altijd zegt, als ze zoo'n plaatje in de krant ziet? „Die willen ook gezien zijn." En 't is meestal een portretje uit hun jeugd ook. Laten we daar dus maar niet mee beginnen." De bijna 81-jarige bruid zit frisch en pien ter op haar met groen en bloemen omrankte armstoel. Je zou het haar niet aanzeggen dat ze „den leeftijd der zeer sterken" reeds ge passeerd is en het leven is toch heusch niet zonder meer aan haar voorbijgegaan. „Hoeveel kinderen hebt u gehad?" „Dertien, en daarvan zijn' er nog tien in leven. Ja, wat dat betreft, mogen we van grooten zegen spreken. We ondervinden van onze kinderen de grootste hartelijkheid. En de kleinkinderen houden ons jong." „Negen zijn er getrouwd." „En zijn die allemaal de stad uitgevlogen?" „O, nee, gelukkig niet, ik zou ze niet kun nen missen," zegt de bruid. „Alleen onze oud ste jongen woont buiten de stad. We hebben gelukkig veel aanloop van onze kinderen en kleinkinderen." „Je hebt geen tijd om te prakkizeeren, meneer, 't Leven gaat zoo ongemerkt voor bij", zegt de bruidegom. „Ik kan me niet in denken dat het zeventig jaar geleden is, dat ik als jongmaatje op de werf te Hellevoetsluis kwam. Je verdiende zoo'n eerste jaar niets." „Toen zag Hellevoetsluis er nog anders uit dan nu," merken we op. „Ja, toen was er de vaart nog op Rotter dam en er werden in dien tijd nog schepen op de werf gebouwd. Ik herinner me nog dat het opnémingsvaartuig op stapel stond en dat er 3 loodskotters gebouwd zijn. Op de werf werkten toen pl.m. 400 menschen. We waren er met 20 zeilmakers. Het heeft heel wat jaren geduurd voordat die werf versleten was. Wij hadden daar altijd de reparatie van de schepen, die op W.-Indië voeren, die van de Oost gingen naar 't Nieu- wediep." „Verdienen, nee, dat deden we niet veel. Toen ik trouwde, verdiende ik 1.80 per dag. Maar je schikte je in den toestand en je stierf ook niet van den honger. De ontevre denheid was niet zoo groot als tegenwoordig. Je droeg ook meer „elkanders lasten". En met verjaardagen, dan dokte je allemaal wat en was er gemeenschappelijk feest. Daar moet je nou om komen. „Ja, wat de dubbeltjes betreft, hebben we het nu beter, dan toen we begonnen." „We hebben een gelukkigen ouwen dag", beaamt de bruid. Er wordt gebeld en even daarna komt de dochter, die moeder in deze dagen wat helpt, met een groote vaas prachtige seringen aan zetten. t j „Alweer bloemen," zegt opoe en ze kijkt de kamer eens rond, die vol staat met geurige en vriendelijke blijken van liefde, van kennis sen en familie. „Toen we trouwden, hadden we er zooveel niet," zegt de bruid. „Ja, dat kwam, omdat er toen niet zooveel In de ruimte was" zegt opa en hij knipt met z'n vingers, als bewijs dat het toen aan de dubbeltjes ontbrak." „Leest u maar wat er op het kaartje staat, moeder," zegt de dochter, „want ik kan het zonder bril niet zien." Opoe tuurt op het kaartje, maar ze redt het ook niet zonder bril. 't Is geschreven schrif en dat is niet zoo gemakkelijk te zien. Met een gedrukt kaartje gaat het wel zonder bril. „Vereeniging ter verbreiding der Waarheid vermeldt het. „Hé, wat aardig," zeggen bruid en bruide gom. „We hebben ook heel wat gelukwenschen van buiten de stad gehad. Dat is aan de radio te danken. Oude vrienden, waarvan we het bestaan niet meer wisten, schreven ons. Een buurjongen en een schoolvriend, die we zeker in geen vijftig Jaar hadden gezien, schreven over den ouden tijd en haalden tal van her inneringen op. t Is een leuke tijd voor het diamanten echt paar. Alle buurtbewoners kwamen hun geluk wenschen aanbieden en daarmee een stoffelijk blijk van hun sympathie voor de oudjes, die al veertiS J3A1" in de Goversstraat wonen. We nemen afscheid en wenschen hun, dat ze nog verscheidene jaren voor eikader ge spaard mogen worden. We nemen afscheid en wenschen hun toe, dat ze nog verscheidene jaren voor elkander gespaard mogen worden. „We hopen, dat God dat geeft, meneer, want jong kan je elkaar moeilijk missen, maar oud is het heelemaal niks gedaan om alleen over te blijven." Uitstekend werk van de dames- afdeeling. Er waren zeer velen, die gisteravond regen en wind getrotseerd hadden, om de jaarlijk- sche uitvoering van de Christelijke Gymnastiek Vereeniging „Turnlust", welke in Casino plaats had, bij te wonen. Zaal en balkon waren uitstekend bezet en men zal zeker geen spijt gehad hebben, den tocht ondernomen te heb ben, want er werd over het algemeen goede sport geboden. Het zal even na achten geweest zijn, toen de voorzitter van de vereeniging, de heer J. Putters, met gebed de bijeenkomst opende en daarna eenige woorden van welkom sprak. Onmiddellijk daarna marcheerden de meis jes A in haar stemmige blauwe jurkjes het tooneel op voor het uitvoeren van haar vrije oefeningen. De inzet was al dadelijk goed, want de kleintjes brachten het er goed af. Zij werden op den voet gevolgd door de jongens klasse A, die eveneens met pittige vrije oefe ningen voor den dag kwam. Volgden de meisjes B met een paard- en weer de A-meis jes met een brugoefening, welke kennelijk bij de aanwezigen in den smaak vielen. Opvallend was het hoe uitstekend deze klassen bezet waren, trouwens de geheele uitvoering gaf ons den indruk, dat „Turnlust" goed in haar adspirant- en leden zit. De jongens A zagen we op vlotte wijze de moeilijkheden, die het paard pleegt te bieden, oplossen, terwijl hun oudere broeders enkele goede oefeningen aan de brug lieten zien. Van de meisjes B zagen we een heel goede serie vrije oefeningen, welke in het tegenwoordig zoo populaire rhythmische genre samengesteld waren. Waren het hoofdzakelijk adspiranten, die voor dé pauze voor het voetlicht traden, een enkele maal kwamen toch ook de seniores aan bod. Zoo hadden de dames groot succes met haar vrije oefeningen, nadat de brug- oefeningen iets minder geslaagd waren. Na de pauze zouden de dames echter eerst recht haar ware kunnen demonstreeren. Dat was met de staafoefeningen, die vlot en soepel van stapel liepen. Dat was prachtige gymnastiek en terecht ontvingen de dames voor deze ver tolking een ovatie, welke directeur Kramer er toe bracht om de oefening gedeeltelijk te doen bisseeren. Het dient gezegd, dat het heeren-werk veel minder dankbaar was, maar toch ging ook bij deze vereeniging de vergelijking tusschen hen en de dames niet op. Hun vrije oefenin gen konden er zijn, deze waren goed samen gesteld en werden vlot uitgevoerd. Maar veel minder was het rekwerken, met welk num mer het tweede gedeelte van de uitvoering ingeluid werd. De heeren mogen zich nog wel eens terdege op toestelturnen toeleggen! Met de oefeningen aan de brug maakten zij een beteren indruk, de oefenstof was eenvoudig, maar duidelijk was te bespeuren, dat deze oefeningen goed voorbereid waren. Om nog even op de jeugd terug te komen, de jongens van de B-klasse vergastten ons op vlotte vrije oefeningen en voorts zagen we nog goede sport van de meisjesklasse C. Vooral haar knotsoefeningen waren van uitstekend gehalte. In haar geheel bezien was deze uitvoering van goed gehalte. „Turnlust" maakt kwalita tief, maar vooral ook kwantitatief, een uit stekenden indruk. Er wordt met animo ge werkt en de oefeningen worden met zorg en goed inzicht door den directeur, den heer R. Kramer, samengesteld. Er is ernst voor het werk en een duidelijk streven om de gymna stiek tot heil van het menschelijk lichaam te doen zijn. Geen acrobatiek, of kunstemakerij, welke niets met gymnastiek gemeen hebben, doch degelijk, eenvoudig werk. Het kenmerk van het ware! Vlak voor het ingaan van de pauze werd de heer Kramer door de leden van „Turnlust" verrast met een fraaie pastel, hetgeen een verdiende belooning mag heeten voor het goede werk, dat hij voor „Turnlust" doet. Nadat het gymnastische gedeelte van het programma afgewerkt was, voerden zeven dames een alleraardigste voordracht op met een propagandistische tendenz. Verschillende patiënten met even verschillende kwalen kwamen op het spreekuur van een dokter, die „toevalligerwijze" ook directeur van een gym nastiekvereniging was. Was het ponder, dat het remedie voor elke kwaal „een uur gym nastiek bij Turnlust" was? Precies te middernacht was deze uitvoering, die uitstekend geslaagd mag heeten. ten einde, nadat de heer Putters een dankgebed uitgesproken had. „Turnlust", gij hebt een uit stekenden indruk gemaakt, zorgt, dat ge op peil blijft! Het eenigst erkende betrouw bare bewakingsinstituut ter plaatse. Voorstel tot het planten van boomen en heesters in werkver schaffing. Zooals bekend, zijn er in de nieuwe stads gedeelten straten en pleinen, welke nog moe ten worden beplant met boomen en heesters. Ook in de oude stad zijn straten, waar het wenschelijk is om boomen enz. te zetten Ook werd reeds eerder door B. en W. overwogen over te gaan tot het beplanten met heesters van de strook grond langs het rijwielpad door de duinen. Om finantieele redenen kon van uitvoering evenwel niet komen. En het is niet te zeggen wanneer de gemeente in staat zal zijn zich de daarvoor noodige uit gaaf te getroosten. Intusschen achten B. en W. het in hooge mate gewenscht, dat op de daarvoor bestemde en geëigende plaatsen een beplanting wordt aangebracht. Zij hebben in verband daarmede getracht een oplossing te vinden, welke voor de gemeentefinanciën niet te bezwarend is te achten. De sierteeltcentrale hebben zij bereid ge vonden het benoodigde plantmateriaal gratis te leveren. Alleen zullen aan haar moeten worden vergoed de kosten van emballage en verzending van het materiaal. Dit zou dan geplant kunnen worden door werklooze arbeid ders in werkverschaffing. In de loonen kan. naar zij reeds hebben geïnformeerd, door het Rijk een bijdrage worden verleend van onge veer 76 zoodat voor de gemeente rest 24 hiervan. De kosten van emballage enz. worden geraamd op 530.Het spreekt wel vanzelf, dat er nog kosten voor de gemeente overblijven behalve de hiervoor genoemde, zooals de kosten van vervoer der boomen enz in de stad, aankoop boompalen, enz. Hierna volgt een volledige begrooting, waarin deze bijkomende kosten gespecificeerd zijn ver meld. Het is de bedoeling om op daarvoor in aanmerking komende plaatsen iepen te plan ten. Deze boomen heeft de sierteeltcentrale niet beschikbaar. Benoodigd zijn ruim 900 iepen. De bedoeling is 750 stuks van den ver edelden iep en 155 stuks van den veldiep te planten. In totaal is hiermede een bedrag ge moeid van 1655.buiten de bijkomende kosten van planten, enz. Ofschoon dit een tamelijk belangrijke uit gaaf vergt, achten B. en W. haar toch wel verantwoord voor onze vrijwel boomloos ge maakte stad. Ook in de loonen voor het plan ten enz. van deze boomen mag op een Rijks bijdrage worden gerekend, zoodat dit er ook voor pleit, om dit werk nu maar gelijktijdig ter hand te nemen. Het plan der beplanting is (eenige variatie is natuurlijk mogelijk) Timorlaan, Javastraat, Van Galenplein, het gedeelte van de Krugerstraat van den Singel tot de Herzogstraat, de Reiger straat, Burgemeester Houwingsingel, Brakkeveldweg en Parallelweg te be planten met den veredelden iep; Bassingracht vanaf Storthuis tot Wil lemsbrug en Achterbinnenhaven vanaf Telegraafsteeg tot genoemde brug te be planten met den veldiep; Soembastraat en Fazantenstraat te be planten met krooneschdoorn; de Boerhaavestraat te beplanten met eschdoor, rood, en eschdoorn; den Rurjghweg en den Brakkeveldweg met eschdoorn; de Ooievaarstraat te beplanten met lijsterbes; den Burgemeester Houwingsingel te be planten met dubbele witte paardekas- tanje, meidoorn en meelbes (geel) en ver der met heesters en hulstboomen; de Hoofdgracht, Weststraat en Zuid- straat te beplanten met heesters; de strook langs het rijwielpad in de duinen te beplanten met heesters (larix en witte els). In totaal zijn te planten 2205 boomen en 27.200 heesters. Van de boomen moeten, zoo als hiervoor vermeld, 905 gekocht worden. Het overige wordt gratis geleverd door de sierteeltcentrale. De kostenbegrooting luidt in totaal: 6567.50. Dit bedrag komt geheel ten laste van de gemeente. Bij dit bedrag komt nog aan arbeidsloon: 75 man, gedurende 3 weken tegen een loon van 16.32 per week 3672. Rentezegels 225 X f °-60 135. Aandeel der gemeente in de ziek teverzekering 73.44 3880.44 Voor 6 voorlieden 6 X 3 X f 30.540. Totaal 4420.44 Gerekend mag worden, dat het Rijk in het loonbedrag van f 3880.44 ongeveer 76 betaalt of een bedrag van 2949.14. Aan loon zou dus ten laste van de ge meente blijven 931.30. De in totaal voor rekening der gemeente blijvende kosten bedragen dus 6567.50 -f 931.30 7498.80 of rond 7500.—. Hierbij moet er rekening mede worden ge houden, dat aan steun wordt bespaard 24/100 X 225 (manweken) X 10.(gemid deld steunbedrag 540 Het bovenstaande samenvattende, stellen B. en W. voor te besluiten tot het doen aan brengen van beplantingen als hierboven aan gegeven en daartoe een crediet te verleenen van ten hoogste 11.000.(Hiervan komt wegens bijdrage van het Rijk in de loonen ruim 2900.terug). Een en ander onder H.H. Petrus en Paulus parochie, Kerkgracht. ZONDAG 28 Februari, 3de Zondag van de vasten. 1 Uur Catechismus. 7 Uur Lijdensmeditatie. MAANDAG: 8 uur H. Familie. DINSDAG 7 uur Lof; geen H. Familie. WOENSDAG vjjfde der zeven Woensdagen, welke het feest van den H. Jozef voorafgaan, daarom wordt er te kwart over zes reeds Communie uitgereikt, des avonds te 7.30 uur Meisjescongregatie; 8.15 uur Jongedames congregatie. VRIJDAG begint het 40-Urengebed, dat Zondagavond met plechtig Lof en processie wordt gesloten. DONDERDAGAVOND is er daarom te 7 uur Lof met predikatie ter voor- bereiding van het 40-Urengebed. VRIJDAG en ZATERDAG is de eerste H. Mis reeds te zes uur en te negen uur is er op die dagen een plechtige Hoogmis. Eiken avond van de Aanbiddingsdagen is er te 7 uur Lof met predikatie. De predikaties worden gehouden door een Pater Montfortaan. Gelegenheid om te biechten is er deze week Donderdagmiddag van 58.30 uur. Vrijdag middag van 67 uur. Zaterdagmiddag van 49 uur. De jongens van de Jongensschool komen biechten Woensdag te twaalf uur en de kin deren van de Meisjesschool Donderdagmiddag te 4 uur. VRIJDAG is het de eerste Vrijdag der maand, te 7.45 Algemeene Kinder-communie; des avonds geen Congregatiën. De H.H. Missen zijn: des Zondags te half acht, negen uur en te half elf de Hoogmis. In de week: te 7 uur, 7.45 en 9 uur. Parochie O.L.Vr. Onb. Ontvangen, Nieuwstr. ZONDAG 28 Februari, 3de Zondag van de Vasten. 7 uur Uitreiking der H. Communie. 7..30 uur de Vroegmis. 9 uur Militairen en 10.30 uur de Hoogmis. 1 uur Groote leering. 4.30 uur Patronaats-vergadering. 5.30 uur Jongens-Congregatie en om 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAG 7 uur plechtig St. Jozef-Lof. 8.30 uur Heeren-Congregatie. WOENSDAG 7 uur St. Jozef-Lof. 8.30 uur Maria-Congregatie 2de afd. 8.30 uur Ver gadering St. Jozef gezellen. DONDERDAG. 12 uur biechthooren voor de kinderen van Koegras, om 4 uur voor de schoolkinderen, van 6 tot 8 uur voor de Ouderen. 8.30 uur vergadering Leekenaposto- laat. YRljpAjS. Astp, Vrjjdag vfui, <je njaaud. 1ste H. Mis om-6 uur. 7.30 \i\u. gezongen H. Mis ter eere van het tl'. Hart.1 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG. 1ste Zaterdag van de maand. Priester-Zaterdag bijzonder gebed ge vraagd voor de heiliging der Priesters. Van 5 tot 8.30 uur biechthooren. ZONDAG a.s. genaamd Laetare half vasten 1ste Zondag van de maand. (Par. kl.). voorbehoud, dat het Rijk subsidie verleent in de werkverschaffingsloonen. B. en W. teekenen hierbij nog het volgende aan: Het lid van den Raad, de heer P. van der Veer, heeft bij de behandeling der gemeente- begrooting voor 1936 de vraag gesteld of het mogelijk zou zijn den Van Foreestweg met boomen te beplanten. Deze vraag hebben B. en W. overwogen, doch zij kunnen geen voor stel daartoe doen. Uiteraard zouden zij er gaarne aan medewerken om een beplanting langs de polderwegen te verkrijgen, maar de heerschende zeewinden hebben een zoo nadee- ligen invloed op de boomen, dat zij een be planting bij voorbaat'tot mislukking gedoemd achten. Tot slot zij nog medegedeeld, dat getracht zal worden van de provincie een bijdrage in de kosten van dit werk te verkrijgen. Een middagzitting op a.s. Dinsdag. De leden van den Raad dezer Gemeente zijn opgeroepen tot het houden van een ver gadering op Dinsdag, 2 Maart 1937, des na middags 2 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt: Mededeelingen. a. Dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de gelukwenschen ter gelegenheid van het huwelijk van Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden; b. Mededeeling in zake toepassing van art. 7 der Verordening, regelende de rangen enz. van de ambtenaren der gemeente-politie, ten aanzien van K. A. Kolkman. c. Vraag van het lid van den Raad, den heer Bregman, betreffende het los liggen van tegels in trottoirs, met het antwoord van Burgemeester en Wethouders. Ingekomen stukken. A. Bericht van goedkeuring van Gedepu teerde Staten op: a. de gemeentebegrooting, dienstjaar 1936, alsmede de 5e suppletoire begrooting 1936; b. de le, 2e en 4e suppletoire begrooting 1936; c. het raadsbesluit van 10 Februari 1937, tot het aangaan van een geldleening, groot 148.000.—; B. Schrijven van I. J. Gaakeer te Juliana- dorp, houdende bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van het Bestuur van het Gem. Bureau voor Maatschappelijk Hulp betoon; C. Schrijven van P. Kraakman, betreffen de onbewoonbaarverklaring der perceelen Vijzelstraat 79, 81, 83 en 85. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen.) Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10 30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10 uur, Ds. A. G. H. v. Hoogen- huyze van Amsterdam (Doopsbediening) Geref. Kerk. (Julianapark). s Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Meijnen s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. N. v. d. Kraats. Donderdagavond 7.30 u., Ds. N. v.d. Kraats Bidstond. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur Leesdienst. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door den heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 'sMorgens 10 uur, in de Westerkerk Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. Doopsbediening. 's Avonds half zes, in gebouw Palmstraat Ds. v. Hoogenhuyze. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, H. Dienst. 's Avonds 6.30 uur, meditatie over het lijden van Christus. - Past. Th. Moleman Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. oud goud en zilver tegen de hoogste waarde. Fa. Beemstecboer. „Zeg Jan, wat een haast jó, waar ga je heen?!" ,,'k Moet op reis; maar laat me nou op schieten, want ik heb geen tijd meer. Jjj bent de derde nu al, die m'n race naar den trein onderbreekt. Twee vroegen me naar het nieuwe pak, dat ik aan heb, en jij „Kerel, d&t is nu juist wat ik je ook wilde vragen; waar heb je dat prachtpak vandaan? Wat een juweeltje, zeg!! Nou, dat zal wat kosten „Mis Japiemaar ik help je uit den droom hoor! 't Is van Piet Schmidt, Ruijgh- weg 74, je weet wel, die ex-coupeur van de coöperatie. Maar als je nog een pak moet hebben, mag je wel niet te lang wachten. Nou, tabé hoor Jaap! Tot Kijk! (Adv.) Werkverschaffing. Voorstel tot het planten van boomen en heesters in werkverschaffing. Politiepersoneel. Voorstel btreffende het vaststellen van het salaris van den brigadier van politie, den heer P. Kramer. Noodslachtplaats Koegras. Voorstel tot het verlengen van de huurover eenkomst voor de noodslachtplaats te Koe gras. Stembureaux. Voorstel tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden der stembureaux. Onderwijs. Voorstel inzake het verleenen van mede werking, krachtens art. 72 der L.O.-wet 1920, voor het verbeteren van de speelplaats der R.K. Scholen aan den Polderweg. Voorstel inzake het verleenen van mede werking, krachtens art. 72 der L.O.-wet 1920, voor het aanschaffen van boekjes ten behoeve der R.-K. Meisjesschool. Voorstel inzake het verleenen van mede werking, krachtens art. 72 L.O.-wet 1920, voor het aanschaffen van boekjes ten behoeve van de Groen van Prinsterer-school der Ver eeniging „Laat de Kinderkens tot Mij ko men". Voorstel tot het verleenen van subsidie ten behoeve van de bijzondere bewaarscholen. Ter inzage. een opgave van de patiënten, op de gemeente lijke afdeeling van het Marine-hospitaal ver pleegd, over het 4e kwartaal 1936. Beziet onze speciale klokkenetalage en U staat verstomd. Zooveel nieuwe en mooie klokken heeft U nog nooit gezien. De een is nog mooier dan de andere. Prijzen vanaf f 9.00.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5