Ot Bilt seint Binnenland Buitenland De kaasmarkt te Alkmaar gered? Het congres van de S.D. A,P. Het versche kadetje Britsche onderhandelingen met Franco Drama in een kampong Marktberichten Uit onze Omgeving ^TsmU WnH- V- tGr Bui*' stn^s' Motorrijder verongelukt Gevaarlijke inbreker in het Westland gepakt Blanke Ballast Saarlandsche mijnwerkers ontevreden Ook Engeland wil naar vrijhandel Abessinië en de a.s. kroningsfeesten Rector van de universiteit neergestoken JULIAN AD 0 RP. VERLOTING VAN J.V C Zondagavond had in de zaal van den heer A. Doorn de trekking plaats van de verlo tin* ten bate van de Voetbal vereen i Mn* J.V.C. Nadat de nog restcerende loten bif op bod verkocht waren, nam de trekking een aanvang. De hoofdprijs, een heerenfiets viel ten deel aan ,T. Zeeman Az. Voor de trekking gaven de Heic-Boys uit Anna Paulowna eenige aardige nummers, terwijl ze na de trekking ook de balmuziek verzorgden I-Iet was een gezellige avond, die zich verheugen mocht in een druk bezoek. K CALLANTSOOG Sollicitanten Hoofd der School Voor de vacante betrekking van hoofd Openbare Lagere School alhier, hebben zich niet minder dan 48 sollicitanten aangemeld. ANNA PAULOWNA Vischwedstrijd. De vereeniging „Vischlust" hield Zondag een vischwedstrijd m de Molenvaart Den eersten prijs behaalde de heer ,T. Wiegman die 8 stuks ving, waaronder de eroot<Ue' 3. 1. Smit 3 stuks (na loting); 4. h. giehen- ga ook 3 stuks; 5. H. Naasfenpad 1 st' 6 T Dekker 1 st.; 7. J. Daalder 1 st8 W Ros sen 1 st. WIERINGEN Bouwvergunning is verleend Bakker en O. Kooij, tot liet bouwen van een bergplaats voor visscherijgereedschap aan den Noordonveg en aan D. Verfaille tot het bouwen van een schuur achter zijn woning in de Zwinstraat. Wie niet waagt, niet wint! Andermaal zal het Wieringer publiek in de gelegenheid worden gesteld de gunsten van Vrouwe Fortuna af te wachten Do voet bal vereeniging Succes zal 3000 loten disti ibueeren a f 0.10 per stuk, de arbeiders- tooneelvereeniging V.I.O.S. 1000 loten a f 0.10 en de-Wieringer Wielerclub eveneens 3000 loten éi 1 dubbeltje. Politie. Verloren: een portemonnaie, inhoudende eemg geld en een beiastingplaatje. Gevonden: een belastingplaatje in étui. Inlichtingen bij den gem. bode. DEN OEVER. Vischafslag. 2< Februari: 7 tal haring f 0.40—6.50 p. tal. 1 Maart: 12 tal haring f7.50 per tal. 835 Kg. Wulken f21.85—24.45 per 100 Kg. UITVOER VAN WADDENZEEHARING. Een gewijzigd systeem in het be lang van de visscherij. De lijd van de haringexport naar het bui tenland voornamelijk naar Duitschland, is weer spoedig aangebroken. Natuurlijk staat, door de gesloten grenzen, ook aan dit arti kel een onbeperkte uitvoer in den weg. Wa re dit niet het geval, onze oostelijke buur man kon met gemak al ónze harinkjes con- sumeeren en het zou dan niet meer voor komen zooals nu helaas nog maar al te vaak, dat de kostelijke vischjes als afval (puf), naar de vischmeelfabrieken worden vervoerd. Daarom leve de vrijhandel! Zoolang wij in den persoon van onzen Mi nister-president. Dr. Colijn een voorvechter hebben tot. herstel van de geest van Ouchy (vrijhandel), hebben wij altijd nog hoop, dat hot wel weer eens terecht zal komen, maar tot, dusverre is het nog steeds een stjiivertje wisselen tusschen de staten onderling. Oók niet, de haring. De Duitsche regeering verplicht zich tot een zeker bedrag aan haring uit Nederland af Ie nemen en staat borg voor de betaling, welke dan ook van regeering tot regeering geschiedt (z.g. clearing). Onhoodig te zeg gen, dat de Nederlandsche regeering op haar beurt, minstens tot een even groot bedrag aan poederen in Duitschland moet afnemen. Maar ter zake, hoeveel haring krijgt Duitschlapd nu voor het. beschikbaar gestolde bedrag? Natuurlijk hangt dit geheel van den handel af. Een koopman in Holland krijgt een ze ker deel toegewezen (z.g. contingent). Hij krijgt een contingent voor b.v. 10.000 R.M. Het hangt er mi geheel van af welke con dities deze koopman met zijn buitonlandsche collega's maakt. Wil de man b.v. 10 R.M. voor een kist haring geven, welnu dan kan er 1000 kist worden uitgevoerd. Geeft de Duit- srher niet meer dan 5 RM p. kist. dan kan er 2000 kist worden uitgezonden. Duidelijk nietwaar. Weet men groote winsten te ma ken, des te minder haring krijgt Duitsch land, want verder dan zeken bedrag mag meji hier niet gaan en daarom kan hier des te minder haring worden gekocht. Is de winst gering, dan kan voor dat bedrag veel meer worden geleverd. Men heeft daarom voor het komende sei zoen een zoodanige regeling geti-offen dat het maken van groote winsten is uilgesloton Het blijft beperkt tot een zeker percentage Men kan daarom, behoudens oen redelijke winst voor den handelaar, tot het volle be drag aan haring koopen Hierdoor zal on getwijfeld minder haring tegen de mini mumprijs weggaan hetgeen onze visscherij natuurlijk ten goede komt, Laat ons eindigen met de wensch, dat, nu deze regeling is gemaakt, die naar wij ho pen in de practijk goed zal voldoen, het lijdend voorwerp, i.q. de haring ons niet in den steek laat. Weliswaar is de aanvoer de laatste jaren overweldigend geweest maar het is de vraag of de haring zich Idijvend tot de waddenzee zal aangetrokken gevoelen. Tot op het oogenblik ziet het er nog niet naar uit?' De visscherij te V4 ierin- gen is momenteel absoluut dood. Andere jaren werd in Januari en Februari reeds behoorlijk gevangen maar nu zijn n0^ slechts enkele tallen aangevoerd. Moge hierin spoedig verbetering komen. Als ook deze tak van visscherij hier gaat verdwijnen ziet het er somber uit voor de Wieringer vissehers. Laten zij de woorden van den onvergetelijken en onlangs nog \ie besproken J. P. Coen tot de hunne maken «Ende despereert niet" ONDERWIJZEND PERSONEEL Tn de tijdelijk vacature Mw F. M. Mul ders ondenvijzeres aan de O. L. school Hippolvtushoef is, wegens ziekte %an v.- P. M. Roerdijk die ter vervanging was aan gewezen, nader voorzien door benoemt g van Mw. F. C. Smidt onderwijzeres te Den Helder nvachting: meest matige noordwestelijke tot zuidwestelijken wind, zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke op klaringen, mogelijk nog regen of ha gelbuien, weinig verandering in tem- peratuur. erdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 752. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. De regeering bereid f 3000. 's jaars beschikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders van Alk maar hebben van den minister van Land bouw en Visscherij bericht ontvangen, dat het Rijk bereid is gedurende twee jaar een bedrag van f 3000.— 's jaars ter beschikking van de gemeente' Alkmaar te stellen voor liet behoud" van de kaasmarkt, mits de wik- on weegloonen verlaagd worden tot 4 cent (thans 6 ct.) per 20 Kg. en door particulier initiatief minstens f 1000.— per jaar wordt beschikbaar gesteld. Wat dit laatste betreft, is reeds een bedrag va,. 1676.binnengekomen. ALKMAAR. Gistermiddag is op het Zeglis, tusschen Alkmaar en Akersloot, de 25-jarige M. N. van Weienen uit Alkmaar met zijn motorfiets in volle vaart tegen een boerenwagen opgereden, welke plotseling een landweg insloeg.. De heer van W. bleef bewusteloos op den weg liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. Sedert eenige maanden werd het West- land onveilig gemaakt door inbrekers. Op een avond werd de huishoudster van de fam. v. Geest te 's-Gravenzande door een man overvallen dien in de woning binnen ge drongen, den 70-jarigen v. G. met een breek ijzer op het hoofd sloeg. Thans heeft men het gevaarlijk individu gearresteerd. Het bleek te zijn den oud nachtwaker van 's-Gravenzande, II., dien de politie door omsingeling van zijn huis te pakken heeft gekregen. Reeds eerder blijkt H. onder verdenking van diefstallen te heb ben gestaan, doch bewijzen ontbraken altijd De laatste misdaad, dien de oud nachtwaker op zijn geweten had, was een overval van Zaterdagnacht j.1. hij de wed. v. Rijn te 's Gravenzande. Op het geroep van: „Inbre kers! Help! Politic! kwamen de veldwach ters af. Ds. Banning en de zijnen blijven in de partij. In het Maandagmorgen voortgezette con gres der S.D.A.P. legt Ds. Banning een ver klaring af. Hij heeft zich met de overige aanhangers der minderheid in het partijbe stuur ernstig afgevraagd of het voor hen nog zin had en innerlijk mogelijk was hun functie in het partijbestuur te blijven ver vullen en of zij niet beter dc leiding geheel konden laten aan de voorstanders van de landsverdediging. Het resultaat 'niervan was, dat zij bereid waren, lid van het partijbestuur te blijven, mede omdat zij de oppositie tegen de lands verdediging in de partij willen behouden en deze tot uitdrukking brengen. Zij zullen blijven, indien de partij bereid is, hun vrij heid van spreken en schrijven toe te staan. Zij zullen er zorg voor dragen, dat het be lang en de eenheid der partij niet worden geschaad. Het verkiezingsprogram. Vervolgens houdt Ir. J. W. Albarda een inleidende rede tot het voorgestelde verkie zingsprogram. Dit program is samengevat in de volgende 5 punten: 1. krachtige handhaving van de democra- lie togon fascisme en communisme; 2. oeconomisch herstel^ordening en ar- beidsverkorting volgens het Plan van den Arbeid; 3. wederopbouw en verbetering van het onderwijs en van de sociale zorg, inzonder heid voor werkloozen en voor ouden van dagen door aanvulling met staafspension- neering; 4. versterking van den Volkenbond in het belang van den vrede; 5. in de overzeesche gewesten verruiming van volksrechten en krachtige bevordering van de volkswelvaart. Spr. wijst voorts op de gevaren van de door de regeering voorgestelde Grondwets herziening. Op deze rede volgde een discus sie van verschillende afgevaardigden. Het amendement Laren-Blaricum, om uit de ver kiezingsresolutie de bepaling te schrappen dat over de vraag van regeeringsdeelneming door de partij niet zal worden beslist dan na overleg met de vakbeweging, wordt ver worpen, evenals eenige andere amendemen ten en de verkiezingsresolutie met het ver kiezingsprogram worden ongewijzigd met algemcene stemmen aangenomen. C. Woudenberg, de secretaris-penning meester der partij, lichtte het voorstel op den beschrijvingsbrief toe, om het aantal afgevaardigden voor den partijraad te ver dubbelen, wanneer de partijraad zou moe ten beslissen over de vraag van deelneming der partij aan kabirietsvorming. Het voor stel van het partijbestuur werd na eenige discussie aangenomen. Te circa 2 uur sprak de heer Vorrink het slotwoord en ging het congres onder het zingen van de Internationale uiteen. Het nummerbord van eten auto in den nacht. Sinds eenige dagen werd een Amster- damsche jongedame uit de ouderlijke wo ning vermist. Haar opsporing werd in het Alg. Politieblad verzocht cn het is een waakzaam agent mogen gelukken de jonge dame althans te signaleeren. Het meisje in kwestie stapte in den nacht van Zaterdag op Zondag, vergezeld van eenige mannen in een auto in de Schaep- manstraat; de agent gelastte den.chauffeur te stopjxm. doch deze had de brutaliteit in eens vol gas, te geven en pardoes op den dienaar der wet in te rijden. De agent red de op het nippertje hét veege lijf, docli had dc tegenwoordigheid van geest het nummer van den wagen te noteerën. Vakcentrales van werknemers maken bezwaren. De drie nationale werknerherscentrales, N.V.V., R.K.W.V. cn.G.N.-V.. hebben zich met het volgende telegram tot den Minister van Sociale Zaken gewend. „Volgens berichten in de pers. zou Uwé Excellentie voornemens zijn een jiroef tc. ne men met maatregelen tot het' vervroegen van den verkooptijd -in 'den winkel van versch brood'. Gezien de omstandigheid dat daarmee geen enkel algemeen belang gediend wordt, gezien de bcdrijfsont.wrichicnde gevolgen, welke dë overgroote "meerderheid der.be- drijfsgenooten in het bakkersbedrijf hiervan vreest, gezien dë daartïjt vrijwel zeker vol gende noodzakelijkheid' om het aanvangs- uur in het bakkersbedrijf te vervroegen, doen het N.V.V. en C.N.V. cn het R.K.W.V. een dringend beroep op Uwe Excellentie om van het voornemen af te zien." Over de Duitsche deviezenbere- kening. In de Lotharingsche steenkolenmijnen zijn, zooals men weet, verscheiden duizenden Saarlandsche mijnwerkers werkzaam, die krachtens een Duitsch-Fransche grensover- eenkomst van de Rijksregeering toestem ming hebben in Frankrijk te gaan werken, waar zij hun loon in Franken uitbetaald krijgen. De mijnwerkers jiobben tot nu toe in Frankrijk hun loon ingewisseld tegen een koers van 4 fr 90 per mark. In Duitschland ontvingen zij een mark voor 8 fr. 60. Onlangs hebben de Duitsche autoriteiten bepaald, dat deze grensarbeiders bij het passeeren van dc grens aan de Duitsche Douane tweederden van hun loon moeten aangeven, dat zou worden ingewisseld te gen een koers van 8 frank 60 voor een mark. Deze beslissing heeft een groote ontevre denheid gewekt onder de arbeiders, die, na dat zij hun loon hadden ontvangen, dit in Frankrijk in marken omwisselden en daar mede in gesloten gelederen de grens over staken, waardoor zij iedere visitatie door de Duitsche douane zonder uitwerking deden worden. Zes mijnwerkers zijn gearresteerd. Gisterochtend is het werk in de mijnen hervat. De Britsche regeering bereid tot medewerking inzake de verla ging van de tolmuren. In antwoord op een vraag in het Lager huis inzake het aanbod tot samenwerking, op 23 Februari j.1. gedaan door don Arno- rikaanschen ambassadeur te Parijs. Bullitt, uit naam van president Rnosevelt, verklaar de minister-president Raldwin. dat de Brit sche regeering ten allen tijde een samen werken met de Vereenigde Staten tot het verlagen van de tolmuren en het kalmee ren van den internationalen toestand, waar door het mogelijk zou worden de kwestie van de algemeene ontwapening te bespre ken, gaarne zou aanvaarden. BANKLOOPERS BIJ PARIJS BEROOFD van 300.000 FRANCS. Op een stil gedeelte vfin Fontenay sous Rois in de omgeving van Parijs, hebben gistermiddag een vijftal personen, de auto van twee hankloopers aangehouden. Zij maakten zieh hij deze gelegenheid meester van 300.000 franes aan specie, een aantal cheques en andere waardepapieren. De po litie stelt een onderzoek in. Welingelichte Britsche kringen ontken nen, dat Groot Brittanje met Franco een overeenkomst zou hebben gesloten over de levering van pyriet. Eveneens, zoo zeggen zij, is het onjuist, dat Groot Brittanje te Burgos een handelsagent benoemd heeft en er een militair waarnemer heeft heen ge zonden. In dezelfde kringen, wordt echter erkend, dat een min of meer officieuze Engelsche delegatie zicli op het oogenblik naar Bur gos onderweg bevindt, teneinde de grond slagen te leggen voor een overeenkomst, die de Britsche belangen in Spanje zou waar borgen. Deze belangen hebben wezenlijk be trekking op pyriet, vruchten en sherry. De besprekingen, die gevoerd zullen worden, zijn noodzakelijk geworden tengevolge van de door de regeering van Burgos uitgevoer de requisities van producten van zekere Britsche ondernemingen. Bespreking In het Lagerhuis. Minister Eden heeft in het Lagerhuis in antwoord op de vraag, waarom Abessinië is uitgenoodigd zich bij de kroning te laten vertegenwoordigen, gezegd, dat de uitnoodi- ging geheel gebaseerd is op de positie de jure van Abessinië. Het zou een dwaling zijn, aldus Eden, een speciale politieke be- teekenis te hechten aan de kwestie van een zuiver normale procedure. Gevaren voor Europeesoh con flict verminderd. In antwoord op een vraag ten 'aanzien van den oorlog in Spanje, zeide Eden, dat de gevaren voor een algemeen Europeesch conflict gelukkig als verminderd kunnen worden beschouwd, ten deele dank zij de actie der Britsche regecring. De getroffene verzette zich te gen uiterst rechtsche agitatie. De rector van dc universiteit te Jassi (Roemenië) Trajon Bratou, is bij het veria- ten van het universiteitsgebouw door drie studenten neergestoken, in ernstigen toe stand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Bradou, die voorzitter was van den Se naat tijdens het bewind van de Nationale Boerenpartij, waarvan hij een der invloed rijkste leden is, heeft dikwijls de aandacht oji zich gevestigd door zijn vastberaden op treden ten aanzien van de ongeregeldheden in de elementen uitgelokt door uiterst-recht sche elementen. Men veronderstelt dan ook' dat hier sprake is van een aanslag met een politiek karakter. HONGERSTAKING VAN JOODSCHE STUDENTEN IN POLEN. Joodschc studenten aan de Universiteit van Iwow hebben besloten in hongersta king te gaan, uit protest tegen de activiteit van de nationalistische studenten, die hen aan de linkerzijde van de collegezalen wil don samendringen. De Joodsche studenten aan de universi teit van Wilna hebben om dezelfde reden besloten de voordrachten niet meer te vol gen. FRANSCH VRACHTSCHIP OP EEN MIJN GELOOPEN. Dc „Paris Soir" verneemt uit Perpignan. dat het Frahsche vrachtschip „Marip Therese le Borgne", dat 2500 ton meet en voer tus schen Sete en Oran, op ongeveer tien mijl van Kaap Creus op een drijvende mijn is geloopen. Het stoomschip slaagde er met moeite in, de kleine Spaansche haven Pa- lamos te bereiken. De bemanning bevindt zich in veiligheid. De schade schijnt, hoewel zij nog niet nauwkeurig vastgesteld is, zeer aanzienlijk te zijn. ERNSTIGE BOTSINGEN IN ZUID SLAVIE. Te Agram is het tot heftige botsingen tus schen de Kroatische nationalisten en de aanhangers van Dr. Matsjek, leider der Kroatische Boerenpartij gekomen. In het bu reau van Dr. Matsjek's dagblad de „Hrvats- ki Dncvnik" werd een groote vernieling aan gericht, terwijl een vrouwelijke bediende ernstige wonden opliep. Ook de universi teitsbibliotheek werd beschadigd. Vele be- toogers werden gewond. HET GESCHIL TUSSCHEN DE BONO EN LESSONA BIJGELEGD. Het geschil tusschen Maarschalk de Bono en den Minister van Koloniën Lessona 'werd geregeld door een eereraad onder voorzit terschap van senator Santo Romano. Na afloop der beraadslagingen van de ju ry werd het volgend communiqué gepubli ceerd: „Er zijn geen factoren, welke een ontmoeting op dc wapenen zouden kunnen rechtvaardigen tusschen Maarschalk de Bo no en Minister Lessona. FRANSCH-TSJF.CHISCH HANDELS. VERDRAG. De Fransche minister van Handel, Paul Bastid. is gistermiddag om 4 uur te Praag aangekomen, waar hij aan het station werd verwelkomd door den TsjeehoSJowaakschen minister van Handel, Najman* en tal van andere autoriteiten. Hedenochtend zal Bastid het onlangs ge sloten Fransch-Tsjechoslowaksche handels verdrag onderteekcncn. KONING jlEOPOLD HEEFT GEEN HUWE LIJKSPLANNEN In welingelichte kringen te Brussel ver zekert men, dat het bericht volgens het welk Koning Leopold na een te Stockholm gehouden familieraad en met goedkeuring der Belgische regeoriiig zou aankondigen, dat hij voornemens zou zijn in het huwe lijk te treden, van eiken grond ontbloot is Men herinnert er aan, dat dergelijke be richten reeds dikwijls verschenen en on langs dooi; het Hof tegengesproken zijn. ONZE OOST. HR. MS. KRUISER „DE RUYTER" TE SABANG. Hr. Ms. „De Ruyter" is na een voorspoe dige reis en -onder belangstelling van alle groepen der bevolking bij daglicht te Sa- bang" gearriveerd. Overal elders werd de „de Ruyter" eveneens zeer hartelijk ont vangen. De kruiser ankerde enkele uren in de baai van Sabang. De militair comman dant van Atjeh. kolonel Gosenson, met ad judant en de assistent-resident waren ter verwelkoming aanwezig. Van de gelegen heid om de ,de Ruyter" te bezichtigen, werd zeer druk gebruik gemaakt. De scheepskapel speelde vroolijke wijsjes. Heden om 9 uur is Hr. Mr. „de Ruyter" naar Tandjong Priok vertrokken. Alles is wel aan boord. Postbesteller schiet op inlanders. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich in de kampong Koelang Tengah een ernstig drama afgespeeld. In deze kampong woont de heer Middel koop, besteller van den postdienst. Tijdens een feest, waarvoor hij was uitge noodigd, werd er plotseling aldus de heer Middelkoop alarm gemaakt door het ge roep „maling!" „maling!" (dieven). Hierop snelden de feestgangers naar bui ten om te ontdekken waar de dieven waren. Middelkoop deed hetzelfde en zette in de duistere kamponggangen een man ahterna, die hij voor den dief hield. Hii werd echter door kamponglieden (die hèm vermoedelijk voor den gezochte hield) nagezet. Middel koop struikelde, waarop hij werd aangeval len en bewusteloos geslagen. Toen hij weer bijkwam, vielen kamponglieden hem ten tweede male aan, waarop Middelkoop een revolver trok, welke hij altijd bij zich draagt. Hii schoot en een inlander werd doodelijk getroffen. Middelkoop zelf bekwam een kapwond aan het hoofd en werd door vrienden naar huis gebracht, die hem het wapén afnamen. Toen Middelkoop weer thuis was, nam hij zijn jachtgeweer, ging naar buiten en schoot op de menigte inlanders, die was saamge- stroomd. Twee personen werden gewond, n.1. één aan de rechterhand en een tweede aan het hoofd en de rechterschouder. Ver der werden noge enige inlanders zeer licht gewond. Aldus luidde het verhaal van den heer Middelkoop, die echter door de politie werd gearresteerd. PURMEREND. 2 Maart. Veemarkt, Koeien, totaal 420 stuks: 200 vette koeien 6368 ct. per pond, 95 gelde koeien f 80—175. 130 melkkoeien 110 —240 per stuk. 10 paarden f 60—130 per st., 48 vette kalveren 3060 ct. per Kg., 1150 nuchtere kalveren f 414 per stuk, 230 vette varkens 43—47 ct. per Kg., 67 magere var kens f 18—26. 340 biggen f 915, 5fK> schapen f 1430, 30 bokken f 415 p. stuk,. AMSTERDAM, 1 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 461 vette koeien, waarvan de prijzen waren:, 1e kw. 6672 ct., 2e kw. 5S64 ct.. 3e kw. 5056 ct., per Kg. slachtgewicht; 85 melk en kalfkoeien f 180—260 per stuk, 88 vette kalveren: 2e kw. 5156 ct., 3e kw. 42—50 ct. per Kg. levend gewicht, 145 nuchtere kal veren f 59 per stuk, 36 schapen f 27—31 p. stuk, 526 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5556 ct., zware varkens 54 55 ct.. vette varkens 53—54 ct. per Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Slachtrunderen behoorlijke aanvoer, handel stug, prijzen stationnair. Er zijn ongeveer 30 runderen voor Deterding gekocht, worden. Melkkoeien minder aanvoer, trage handel. Vette kalveren gewone aanvoer, gedrukte handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel. Prijzen con stant. Varkens ruimere aanvoer, stugge handel, prijzen hooger. ALKMAAR. 1 Maart. Aardappelen 1.802.60, andijvie 16 20.50, Bloemendaler kool 2.504, boerenkool 1.50—3.80, gele kool 1.20—2.30, groene kool 1.804.90, knolselderie 2.604.60, prei 1.50 —4.60. peterselie 2.204.20, rabarber 6—10.50 radijs 4.90, roode kool 1.503. selderie 1.60 —2.40, spinazie 1.051.29, spruiten 24.50, uien 0.701.70. wortelen 0.701.60. wasch- wortelen 25, witlof I 34.50, II 1.502.50. WARMEN HUIZEN, 1 Maart. Roode kool f 1.401.90. geje kool 1.20, D. witte kool 1.uien, drielingen 60 ct., uien 60—70 ct., grove uien 7080 ct. Aanvoer: 8025 Kg. roode kool, 30050 Kg. Deensche wite kool, 4725 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK. 2 Maart. Uien 60—90 ct., drielingen 60 ct., grove 6090 ct., kroten 90 ct., roode -kool 1.40— 2.50. gele kool 1.20—1.40. D. witte kool 1. NOORDSCHARWOUDE, 2 Maart. Eigenheimers f 2.30, uien 6090 ct., drie lingen 60 ct., grove f 0.70—1.30, peen f 1 1.30. kleine peen 6070 ct kroten f 0.600.80, roode kool f 1.402.10, taaie gele kool f 1.702.60, gele kool f 1.20 —1.40, D. witte kool f 1, De veiling duurt voort. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 1 Maart 1937. Berlijn; De eenige Hollandsche producten zijn sprui ten; spruiten noteeren 1619 p. 50 Kg. en uien 5.507.00 p. 50 Kg. Van de andere buitunlandsche producten worden verhan deld: Ttal. bloemkool 2842 p. 100 stuks; Canarische tomaten 8—10 p. kuip; Ital. spi nazie 1924 p. 50 Kg. en Belgisch witlof 29 —33 p. 50 Kg. Duitsche kaskomkommers gel den 110—140 p. 100 stuks naar kwaliteit. Rijnsche veldsla brengt 50—70 p. 50 Kg. De stemming is weinig veranderd, de aan voeren voldoende. Mnnchcn: Buitenl. pro ducten: Holl. roode kool 6.507.20, Holl. witte kool 5.006.00, Iloll. savoye kool 6.50 P 50 Kg.; Ttal. bloemkool 12er 4.504.60; 13er 4.50—5.00: Napelsche bloemkool 5.OO-7- 5.50 p. 18er; Belgisch witlof 3.00—3.75 p. 4.5-5 kg. bruto; Ttal. andijvie 1.50—2.50 p. 1S/20er; krulandijvie 1.60—1.80 p. 24/30er; Ttal. kropsla 18—19 p. 50 Kg.; Ital. wortel- «pinazie 1415 p. 50 Kg.; Canarische toma ten 9.2510.80 p. krat van 12.5-13.5 Kg.; Ital. uien 8—0 p. 50 Kg.; Holl. uien 6.8714 —7.60 p. 50 Kg.; Hongaarsche uien 8.00—- S.50 p. 50 Kg,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3