Bleu-Tax - Tel. 553 N.V. Chocolaterie „LIDO" ZULSTRA Kalfsvleesch Abonneert II op dit blad Jaarvergadering Bernard Koomen Texels Eigen Stoomboot-Onderneming 3 en SPINAZIE KONING ELKE DAG TWEE FIETSEN CADEAU PEULVRUCHTEN voor HALVE PRIJS 10 Slagerijen Betrekkingen TE HUUR DIVERSEN Betrekkingen TE KOOP Wh wonen in oen ij koopen in oen Helder elder EEN PRACHTIG RIJWIEL 75 KRUIDENIERSWINKELS TREKKERS KOUSEN! SPINAZIE P. KALIS Een belangrijke vergadering t de heeren H, W. Bakker en Stompff nemen ontslag. Uit het politierapport Marineberichten Dc „Java" uit Indië vertrokken gevraagd. Executorialeverkooping aangeboden aangeboden Bij ZWAGERMAN blanke schelvisch versche kabeljauw, leng, poon, lever, schar, tong. Heden gevestigd KROOMSTR. 40 Capucijners 52-6-8-9-10' Grauwe erwten Groene erwten Spliterwten Bruine bonen. Kogelbonen Witte bonen Eet nu Ziet deze lage prijzen Keizerstraat 93, Den Helder, Tel. 592 Koningstraat 57, Den Helder, Tel. 697 De Bei s h u i z e n VERSCHE VISCH Visscherijberichten Esperanto-nieuws De Jaarvergadering van T.E.S.O die s-is teravond in Hotel „Texel" werd gehouden werd door ruim 40 aandeelhouder S woond. J5 De voorzitter, de heer W. H. Lap wees in zijn openingswoord op de gunstige financieele resultaten, die de Vennootschap in het afge- loopen jaar weder heeft behaald. Niettegen staande de nog steeds heerschende moeUiik- heid in het bedrijfsleven, kan na aftrek van de 6 pet. voor aandeelhouders, zei spr nog ruim worden afgeschreven en een bedrag van 12848.82 op het reserve-fonds worden ge plaatst. De Vennootschap heeft in haar be zittingen een flinke reserve als men nagaat dat de „Dr. Wagemaker" op pl.m. 30.000 op de balans voorkomt, de „Marsdiep" op 4500 en de gebouwen op 13.400. Spr wees er verder op, dat T.E.S.O. in nauw contact staat met de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer (waarmede ook haar eigen be langen worden gediend), daarnaast bevordert men evenwel ook vele sociale belangen in de Texelsche gemeenschap. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat het bestuur in 1936 dik wijls voor moeilijke beslissingen heeft ge staan, waarbij misschien wel eens de schijn is gewekt, dat eenzijdig werd opgetreden; men dient evenwel in het oog te houden, zei de heer Lap, dat het bestuur dat alles 'doet om het publiek te dienen, ook de belangen van T.E.S.O. veilig moet stellen. Jaarverslag. Hierna volgde lezing der notulen door den secretaris, den heer P. Dros Albz., waarna het Jaarverslag van den heer Stompff volgde. Uit dit Jaarverslag ontleenen wij, dat gedurende 1936 de dienst TexelDen Hldeer zoo geregeld mogelijk is onderhouden. Van 1 Jan. tot 1 Febr. werden 4 diensten (Zondags 3) per dag gedaan, van 1 Febr. tot 1 Juli 5 diensten (Zondags 3) van 1 Juli tot 1 Sept. alle dagen 5 diensten; van 1 Sept. tot 3 Nov. 5 diensten (Zondags 4) en van 3 Nov. tot 31 Dec. 4 diensten (Zondags 3). De „Marsdiep" werd van 10 Juli tot 1 Sept. gebruikt voor 1 tot 4 aan vullende diensten. Enkele extra reizen werden gedaan voor ziekenvervoer en voor uitstapjes. Van ijsgang werd in 't afgeloopen jaar geen hinder ondervonden, wel eenige malen van laag en hoog water. De aanlegsteiger te Den Helder geraakte steeds meer in verval, hier werd dikwijls last van ondervonden. Van de „Dr. Wagemaker" werd een patrijspoort in gedrukt door een vooruitstekende balk, ook vernielde 't zelfde schip een vloedpaal in de haven van Oudeschild. Onder het vaste personeel kwamen geen mutaties voor. In combinatie met de Reederij v. d. Schuijt, de heer Boekei en het Bad hotel werden van 21 Mei tot 6 Sept. driemaal per week dagtrips gedaan van enkele groote steden naar Texel, hieraan hebben 1500 per sonen deelgenomen. Van het Reservefonds is afgeschreven in 1936 Subsidie Autobus Texel 1934'35 750 idem 1935'36 740 Autobus Den Helder '36 210, Sportver. „Texel" 100, Vogeltrek station 58, Ooster- en Westerkolk 336, Strandfeest V.v.V. 50, Bloemencorso V.v.V. 50, Oranjevereen. 175, Tex. Museum 125, Crisis-Comit 60, Diverse 128. De ontvangsten aan Personen- en Rijwielen- vervoer geven een vermeerdering aan van pl.m. 200, het Goederenvervoer 1513, Vee- vervoer 252 en Vischvervoer 150. Ver voerd werden in den dienst TexelDen Helder v.v. 158.228 passagiers (in Aug. 33577), 33179 rijwielen, 4339 auto's en dergelijke voertuigen, waarvan 333 voor ziekenvervoer. Bij deze 158.228 passagiers zijn begrepen 24638 school gaande kinderen en 4684 voor ziekenvervoer en bezoek. Vorige jaar bedroeg het passa giersvervoer 150.026. Auto-vervoer 3764. Aan de orde was nu overlegging van Ba lans en Verlies- en Winstrekening (de cijfers gaven wij reeds in een vorig nummer). Nie mand verlangde hierover het woord, zoodat goedkeuring volgde. De Voorzitter deelde mede, dat de Tech. Commissaris, de heer H. W. Bakker, aan de beurt was om periodiek af te treden. De heer Bakker heeft verklaard, dat hij besloten heeft wegens zijn hoogen leeftijd (hij is thans 67 jaar oud) en om de vele beslommeringen nog in eigen zaken en andere bestuursfuncties, zich niet meer voor herbenoeming als Techn.- commissaris beschikbaar te stellen. Een Tech.-Comm. wordt volgens de Statu ten benoemd, uit een voordracht van 2 per sonen, door het bestuur op te maken. Het bestuur heeft zulk een voordracht nog niet kunnen opmaken en stelt daarom voor om voorloopig nog geen anderen Techn.-commis- saris te benoemen, vooral ook omdat de hoofd-machinist, de heer Pongers zeet be kwaam is en de heer Bakker zich bereid heeft verklaard de Vennootschap steeds nog met adviezen bij te staan. Wanneet het be stuur een deskundige op het oog heeft, zal dan later de plaats van den heer Bakker worden vervuld. Dit voorstel wordt aangenomen. De voorzitter richt daarna eenige waardee- rende woorden tot den heer Bakker. Spr. brengt in herinnering, dat de aftredende 28 jaar zijn functie heeft vervuld en wijst op de uitnemende kracht, die h« steeds in het bestuur is geweest, met groote lust en liefde voor de zaak heeft hij gewerkt en den groo en bloei, die T.E.S.O. meemaakt danken wij voor een niet gering deel aan de prachtige ad\ iezen van den heer Bakker, waarmede wij op zeer prettige wijze hebben samengewerkt. Het zou gepast zijn om den aftredende in deze ver gadering te huldigen. Doch wij zullen dit in meer intiemen kring doen, omdat mevrouw Bakker een groot aandeel in het werk van haar man voor de Vennootschap heeft gehad. Hierna voerde de heer Bakker het woord. Spr. dankte den voorzitter voor het gespro kene. Hij was er van overtuigd, dat het mei geen beleefdheidsfrase gold, maar dat net woorden waren, uit het hart gesproken. Spr gaf dan een overzicht van de voornaamste werkzaamheden, die hij als Techn.-Comm. heeft mogen verrichten, hij wees daarbij o.a. op het toezicht bij den bouw van de booten en het aandeel, dat hij in het maken van de projecten heeft gehad. Spr. dankte het be stuur voor de hartelijke samenwerking en deelde mede, dat hjj al het machinekamer- en dekpersoneel van T.E.S.O., zonder uitzonde ring heeft leeren kennen als flinke, degelijke werkkrachten. Hierna deelde de voorzitter mede, dat in overleg met het bestuur de heer Stompff, die nog wel niet den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt, besloten heeft om eervol ontslag aan te vragen. Dit ontslag staat in verband met het onge val, dat den heer Stompff onlangs is over komen. De werkzaamheden van den directeur drijven hem zeer dikwijls naar de schepen. Daar een attaque als de heer Stompff heeft gehad, zich dikwijls kan herhalen, vindt het bestuur het gewenscht den directeur die nog wel niet den 65-jarlgen leeftijd heeft bereikt, pensioen te verleenen; de heer Stompff heeft daarom hedenmorgen zijn ontslagaanvrage ingediend. De voorzitter wijst op de langdurige dienst- periode van den heer Stompff, die pl.m. 27 jaar directeur van T.E.S.O. is geweest. Spr. wijst op de moeilijke jaren, die hjj vooral in den eer sten tijd heeft meegemaakt. Klachten van allerlei aard werden hem dikwijls naar het hoofd geslingerd. Beter werd het, toen de finan cieele toestand van de Vennootschap gunstig werd. Ik kan mij indenken, dat het den aftre dende moeilijk valt de Vereeniging te verlaten, zei de voorzitter, die hij heeft helpen groot maken. En ik ben er van overtuigd, dat ik de tolk ben van heel de vergadering als ik u dank zeg voor alles wat ge voor T.E.S.O. hebt ge daan. Ik hoop, dat ge spoedig van uw ziekte geheel moogt genezen. Het ga u goed. Hierna volgde de rondvraag. De heer Michels herinnerde den voorzitter er aan, dat deze hem vorig jaar had gezegd, dat T.E.S.O, bereid was het tekort in kas van V.V.V. De Koog over te nemen als al de leden dier Ver eeniging lid werden van „Mooi Texel". Het tekort van „De Koog" is nu tot op de helft teruggebracht en men is bereid als T.E.S.O. de schulden overneemt, de Vereeniging op te doe ken. Spr. kan echter op den wil om lid te wor den van „Mooi Texel" der leden zijner Vereeni ging geen invloed uitoefenen. De voorzitter verklaarde zich bereid om nu in deze zaak zoo spoedig mogelijk een schikking te treffen. De heer R. J. Daalder verzocht om in het vervolg, wanneer de boot wegens ijsgang etc. niet kan varen, ten dienste van de Texelsche ingezetenen en van de reizigers van elders per radio te laten omroepen op welk tijdstip ge varen wordt. Dit idee werd door het bestuur overgenomen. Verder verzocht de heer Daal der de medewerking van T.E.S.O. om in het dorp De Koog een secretaris van V.V.V. „Mooi Texel" aan te stellen. De voorzitter wees er op, dat dit een zaak is die alleen „Mooi Texel" aan gaat. De heer J. C. Visser bracht het bestuur hulde voor het gratis vervoer van zieken etc. en vooral ook voor de prachtige gelegenheid, die de schooljeugd geboden wordt om scholen te Den Helder te bezoeken. Ook wees spr. nog even op een stremming in het verkeer toen in Juli alleen de „Marsdiep" in de vaart was wegens extra reis naar Terschelling van de „Wagemaker". Het komt niet meer voor, zei de voorzitter. We hebben leergeld betaald. De heer N. Daalder verzocht om voorrang boven schoolbezoekers van gewone passagiers bij het verlaten der boot, omdat men soms te laat voor de snelbus komt. Dit zou men over wegen, doch het bestuur was van meening, dat deze zaak aan het beleid van het personeel moest worden overgelaten. Hierna volgde slui ting. R(jwielplaatje nummer zooveel. Door een bewoonster van de Hoogstraat werd aangifte gedaan, dat van haar rijwiel, dat zich bevond in de brandsteeg, het belas- tingmerk verdwenen was. Kent de regels! Voorts werden diverse luyden verbaliseerd in verband met het niet richtig nakomen van de verkeersregelen. O.a. wegens het niet goed verlicht hebben van letter- en nummerbord. Bij beschikking van den minister van staat, minister van Defensie a.i., is de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. Marine-reserve F. Hejjman den 4den Maart geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Frisco". Soerabaja, S Maart. De kruiser „Java" is onder groote belangstelling van hier ver trokken. Vele honderden hadden zich op de Kruiserkade en nabij de marine-societeit Modderlust" verzameld om het vertrek bij te wonen. (Aneta). MET GROOT VERLOF. De dienstplichtigen van de 2e ploeg der lichting van 1936' van het 21e Regiment Infanterie (de dienstplichtigen uit de provin cie Noord Holland) worden op 19 Maart a.s. met groot-verlof huiswaarts gezonden. sle. i'u:».»Td. jüï. üi. y, 18 Maart hopen onze Kinderen, Zuster en Zwager 4 HENDRIK WKIEDE BERENDINA BOMMEL *i hunne 12 f2 Echtvereeni- C ging te herdenken. Tj Namens jf jj de familie Bommel. !ft N i -i* "i Ondertrouwd: M. v. OFFEXBEEK en A. M. S. KERKHOVEN Huwelijksvoltrekking DV 18 Maart a.s. Kerkelijke bevestiging door den WelEerw. Heer Ds. F. Tol lenaar te Den Helder in de Rehoboth kerk des middags 12 uur. Den Helder, 3 Maart 1937, Hr. Ms. „Schorpioen". Singel 106. Receptie: Woensdag 10 Mrt. a.s., van 2022 uur, Singel 106. De ter-aarde-bestelling van wijlen Mevrouw CATHARINA BURGGRAAF heeft plaats op Vrjjdag a.s. te Huisduinen, ca. 1 uur, n.m. SCHILDERSLEERLING gevraagd bij: A. STAM, Sluisdijkstraat 7. Gevraagd in klein gezin MEISJE tot 12V2 uur, Vrijdags later. Niet beneden 16 jaar. Brieven onder No. 77, aan het Bureau van dit blad. Wordt gevraagd besch. KINDERJUFFROUW, van Chr. beg„ intern. Brieven met uitvoerige inlich tingen onder No. 79, Bureau Heldersche Courant. Biedt zich aan een net Meisje, 16 jaar. Liefst van 8 tot 1 uur Brieven onder nr. 76, aan het Bureau van dit Blad. aangeboden Het Bovenhuis Bassingracht 5 f 27.50 p. m.; Benedenhuis Bas singracht 6 25.p. m., waterl. inbegrepen. Adres: KONING, Bassingr. 1. op Vrijdag 5 Maart a.s., des namiddags te 2 uur, in het perceel Achterbinnen haven 3/4, van: 5 handkarren, 1 partij oud ijzer, 150 hoef ijzers, eenige meubi laire goederen, enz. De goederen zijn te be zichtigen 1 uur vóór den ver koop en worden verkocht bij opbod tegen contante betaling zonder opgeld. J. W. BIERSTEKER, Deurwaarder. Verloren een paar zw. glacé leeren Handschoenen met kap pen. Tegen belooning terug bezor gen: Hoogstraat 110. Beleefd gevraagd door werk- looze wat met Schoonmaak op geruimd wordt. Brieven onder No. 78, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd per hal. Maart nette HUISHOUDSTER bij man alleen. Brieven onder No. 476, aan Bureau Texelsche Courant, Texel Gevraagd Agentschap of andere bijver dienste, gewend met menschen om te gaan. Brieven onder no. 75, aan het Bureau van dit Blad Stoomwasscherij „Insulinde", Rijksweg 1718, vraagt MANGELMEISJES. Aanmelden aan kantoor. VOOKJ AARSPANTOFFELS Prima 75 cent p. p„ Peau de pêche 95 cent Met hak 1.25 Bij: OOST, Koningstraat 31 Te koop een WARMWATERBROEDMACHINE, voor 30 eieren, f 10.—, Adres: Stationsstraat 6. vanaf 15 cent per pond, Wij bezorgen zonder prijsverhooging door de geheele stad. Tel. 430. Pracht verse Spinazie p. p. 10 3 of 2 pond Lof 10 3 roode of gele Kooien 10 3 kilo puikbeste Aard appelen 10 Zeeuwsche blauwe, de aller beste, p. kilo 6, p. 10 kilo 5 Geschrapte Worteltjes p. p. 5 18 Mandarijnen of Sinaas appelen 25 Pracht goudgele Andijvie p. p. 12 5 bos Raapstelen 10 Vetsla, dunsel Kropsla en Tomaten. TOCH GOEDKOOPER Piet Heins raat 38 - Telef. 291 Paardenstraat12.Tel 566 voorheen KROQN-GARAGE Het adres voor TAXI-, TOER-, TROUW- en VISITERIJDEN. Buitenritten zeer billijk. Stadsritten vanaf 25 cent. Stalling voor Auto's, Motoren en Rijwielen. Aanbevelend, K. H. DE BUCK, KROONSTR. 40, TELEF. 553. Sensatie Bonbons 4 ons 25 cent Ramona Bonbons 2 ons 25 cent Toffees 3 ons en 4 ons 25 cent Rumboonen I pond 25 cent Cocos Blokjes 3 ons 25 cent Brusselsche Kermis 1 pond 25 cent Cocos Banket 4 ons 25 cent Ria's, een heerlijk koekje 4 ons 25 cent Koffie, paarsmerk (met cadeau) J pond 25 cent Bjj aankoop van 25 cent winkelwaar (suiker uitgesloten) ontvangt U een wedstrijdformulier. Los de puzzle van 't wedstr\jdformulier op, voorziet deze van een aardige slagzin en U maakt de kans op Wij stellen er eiken dag 2 beschikbaar Filialen door geheel Nederland Te Den Helder: SPOORSTRAAT 81 (maximum 3 pond) pond 3 -4 - 5 4! 51- 7 4i- s; 6 7 bij aankoop van f 1.— waren, waaronder 2 pond koffie, thee ot cacao. Geldig tot en met Donderdag a.s. Uitgezonderd suiker, roomboter, slaolie, margarine Koffie '/2 pond 18-22-27-30-40-50= Thee l/2 pond 55-67-80-92-105= Cacao l/2 pond 20-35-50= Chocolade Paas-eitjes ons 1 5= Gevulde Paas-eitjes. ons 1 5= Groote chocolade-eieren 2 stuks 25= Goudse kaas Volvette boerenkaas Edammer kaas. Huishoudjam Jam Appelstroop. Uitmuntende waren èn pond 1 8-26= pond 35-40c pond 1 8-26= .kilo-emmer 46= pondspot 26-36= bus 20-35= spaarzegels bij koffie, thee en 150 andere artikelen. Bovendien 4 spaar zegels voor f 10.- cassabons. Voor de spaarzegels ontvangt U serviezen, tafelzilver en linnengoed. Fricandeau 35 ct. p. p. Stukjes 30 m Lappen t 30 Gehakt 30 Poulet 30 Carbonade 20 Borstcarbonade - 19 Biefstuk 60 Oesters Kalfsvleeschbeenen Kalfsschenkel met dik vleesch, voor de soep Kalfsnieren Kalfstongen15 st. Rauwe Kalfslevers 35 en Kalfs- en Varkensgehakt, doorelkaar 30 ct. per pond, per 2 pond 55 ct. Koe- en Varkensgehakt, doorelkaar, 27 ct. per pond, per 2 pond 45 ct. Reclameham 10 ct. p. ons, per halt pond 20 ct. Smeerworst 8 ct. p. ons, per half pond 15 ct. 'fSi: 60 12 25 15 40 ÓY v. Galenstr. 63, tel. 763 is weer voorzien van alle soorten Tevens weer voorzien van de HELDERSCHE BAKBOKKING prima kwaliteit zuiver wol van af f 1.65 per paar. Alleen bij de firma JAAP SNOR, Machi nale brei- en reparatie-inrichting „De Sterke Kous", Zuidstraat 19, telef. 251, Den Helder. Zoo juist ontvangen pracht Spinazie, per pond 10 cent. Goudgele Andijvie p. p. 12 ct. Witlof tot 3 pond voor 10 ct. Spruitjes tot3 pond voor 10 ct. Geschrapte Worteltjes of Zuurkool p.p. 5 ct. 20 Sinaasappelen of Manda rijnen voor 25 ct. 5 bossen raapstelen 10 ct. Er is te veel om op te noemen. Komt U zelf even kijken? Beleefd aanbevelend Gravendwarsotraat 3 Ruyghweg 49 Telefoon 416. DIENSTTIJD MILICIENS BIJ DE MARINE. De dienstplichtigen van de le ploeg der lichting van 1937, die dezer dagen ter eerste oefening bij de Zeemacht zijn ingelijfd, moeten dienen zooals hieronder is aangegeven: le. Zij, die zijn aangewezen voor een eerste- oefening van 8 maanden, tot 30 October 1937 2e. Zij, die zijn aangewezen voor een eerste- oefening van 14 maanden, tot 30 April 1938. 3 Maart. Aangebracht door korders: p. kist Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Door haringvisschers: Haring p. tal Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen p. kg per kg 0.7807.3 0.70—0.66 8.50—6.90 4.70—3.80 4.65—4.30 3.10—2.80 6.70—6.20 0.20—0.15 Naar de oplossing van het wereld taal-vraagstuk De Senaat van Australië nam met 19 tegen 5 stemmen een initiatief-voorstel van het medelid, den heer Abbott, aan, hetwelk be oogt een wereldconferentie bijeen te roepen, teneinde te komen tot de invoering van een wereldhulptaal. In het voorstel wordt koning George VI van Engeland verzocht deze con ferentie te convoceeren. Dezer dagen heeft de gouverneur-generaal. Lord Gouriehet desbetreffende verzoek aan den Engelschen Koning doen toekomen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7