AKKERTJES Texel Abonneert II op dit blad Visscherij 'n Treiterende Kiespijn... 2 V2 graad vorst vannacht Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf T oepassing derZuiderzee- steunwetvooringezetenen van TexeL Uit het politierapport Faillissement Stichting Marinebondsgebouw Den Helder Markt overzicht Goed afgeloopen den 01 't zóó uit winkel komt Marktberichten Stoomvaartberichten zoo'n tergende pijn, die U bijna razend, maar ten slotte murw maakt die J doel grijpen neer alles, waarvan Ge maar hoopt, dat het U van die kwelling zal afhelpen. Zoo'n razende kiespijn... die bedaart onmiddellijk met 'n "AKKERTJE". Het lijkt een wonder, maar zooals olie ge stort op de golven, de ziedende zee doet bedaren, evenzoo verwonderlijk is de uit werking van één of twee "AKKERTJES". Zorg ze altijd in huis te hebben. Ze ko men elk oogenblik van pas, misschien vannacht nog, als Ge geplaagd wordt door: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Rheu- matische pijnen, Vrouwenpijn, nerveuse Slapeloosheid. Bovendien helpen ze U af van 'n gevatte kou. Griep, Influenza. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept *on Apotheker Dumont A K K ER-C AC H t T S TAPTOE. Hedenavond bij gunstig weer taptoe. Een winter met een staartje. De wind is Oost, pal Oost en wederom is een koudegolf over deze lage landen gegaan, waarvan Nieuwediep, als naar gewoonte, danig zijn portie gekregen heeft. In dit verband hebben wij ons vanmorgen in verbinding gesteld met het Observatorium aan den Dijk, waar men ons de navolgende gegevens verstrekte over dit Maartsch koude- staartje. Reeds gisteravond 6 uur bedroeg de tem peratuur 0.4 graden onder het nulpunt, en te 7 uur 0.8. De laagste stand bereikte het kwik om 4 uur vannacht: toen wees dit namelijk aan2'/j graad onder 0. Voor dezen tijd van het jaar een bijzonder lage stand. Langzamerhand liep het op, om vanmorgen half 8 te blijven staan op 1.8 graad onder het O-punt. Hoe de weersomstandigheden zich zullen houden is niet met eenige zekerheid te zeg gen: weliswaar is de wind Oost en de wind kracht 6 (tusschen de 10 en 12.5 meter per seconde), doch de barometer zakt. Het is evenwel niet uitgesloten, dat we nog een paar koude dagen tegemoetgaan. De laatste in dit seizoen? Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 19 crediteuren met een totaal passief van f 30.459.81, waarvan preferent f 16.634.70. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is: Curatoren Bond v. Mind. Mar. Pers. 2e hypo theek, geldleening, rente en kosten gedeelte lijk preferent f 25.583.58. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER, Nieuwe zaken: Anna Paulowna: Stalenhuis, Meerweg 63 B, Breezand, winkel in manufacturen, enz. Wijzigingen Den Helder: Jan Hoogenbosch, Koningstraat 89, schoen- handel. Den Helder: A. G. Oostendorp, Brakkeveldweg 2, rijwiel- zaak; nieuwe eigenaar. Saneering en centralisatie van het bedrijf. De afdeeling Den Helder van den Neder- landschen Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf had voor gisteren avond op de bovenzaal van het Café Van Weelde. Koningsplein, een algemeene verga dering belegd, waar twee hoofdbestuursleden spraken over doel van den Bond. De afdeelingsvoorzitter, de heer H. van Urk, die beide sprekers inleidde en welkom heette, moest tot zijn leedwezen mededeelen, dat de wethouder, de heer W. de Boer, die zich altijd zoo voor de vereeniging interes seert, zooals bekend is, nog steeds door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Eerste spreker was de heer KI. Lam me r sbondsvoorzitter, die in 't kort de totstandkoming van dezen „Nederlandschen Bond" uiteenzette. Een jaar of 4 geleden kwam uit den boezem van de Amsterdam- sche vereeniging de wensch zich landelijk te organiseeren; daaruit ontstond een „Centrale Bond", en later, uit dezen allengs grooter wordenden Centralen Bond, tenslotte de hui dige Nederlandsche, een sterke, levenskrach tige organisatie met 24 afdeelingen, erkend en gewaardeerd door diverse instanties. Noch tans moet worden geconstateerd, dat de geest nog niet is zooals wij gaarne zouden zien: wij hebben den vischhandel georganiseerd (wat vóórdien nooit lukte!) maar het is nog niet je dat. Spr. wijst dan op den toestand, speciaal in Den Helder, waar de totstandkoming van den Afsluitdijk zooveel schade aan het bedrijf bracht. Wjj moeten tezamen werken om te trachten larie* andere wegen onze visch te krijgen Allee-, door een goede organisatie kunnen we w»'- bereiken. Van de verdeeld- hplH in den v h'kleinhandel maakt de regee- «n dJk-aar gebruik. Op een en ander ging spr. dar. n*der in om te eindigen met een pleidooi voor organisatie. Tweede spre- was de heer L- Presser, alg secretaris die nog weder op een en ander jp straatventers heerscht een inging. Onder HeMer straatventers heerscht chaotische toetf^And b v is het cor -igent venters te groot en de concurrentiestrijd dientengevolge scherp. De gemeentebesturen bleven in gebreke door plaatselijke verboden meerdere regeling te brengen; vandaar dat wij ons landelijk orga niseerden om te trachten langs dien weg wat te bereiken. Het rechtstreeksche gevolg hier- van was, dat de regeering zich thans al voor de zaak intere^ert en dat er al besprekingen met belanghebbenden zijn gehouden; in de Kamers zijn vragen gesteld en zelfs is toen gezegd dat eerlang een wettelijke regeling voor saneering van het bedrijf zal komen, mis schien nog dit j-aar, zeide de minister. Bereids is door de landelijke bonden een concept-reglement opgesteld, dat bjj de be voegde instantie® gunstig ontvangen werd. Spr geeft daarop nadere toelichting: men wenscht één algerneene» landelijke regeling, die dan in handen rcomt van een Centraal Bureau voor Markt- en Straathandel, met een per manente Comrr. .ssie van Advies. In diverse plaatsen zullen plaatselijke regelingscommis sies worden ing^teld. Men wenscht ventvergunnigen uitsluitend voor personen boven de 18 jaar, en hoopt daardoor het groot aantal jonge kinderen, dat thans met visch vent, van de straat te houden. Verder: om oneerlijke concurrentie tegen te „aan een vergunning persoonlijk doen over gaan op de weduwe of kinderen; ieder venter krijge een speciaal insigne,, enz. enz. Op meerdere dergelijke verlangens, zooals die in het concept-reglement zijn neergelegd, gaat spr. nader in Wat het inkoopen van visch betreft,, make men zich hier ter stede geen illusies over de mogelijkheid in Den Helder weer een markt te krijgen. De regeering heeft IJmuiden aan gewezen als het centrale punt van aanvoer en men zal, wil men in het bezit komen van visch, daarheen moeten. Verschillende plaat selijke vereenigingen hebben dat begrepen Katwijk heeft zich coöperatief georganiseerd en koopt nu goedkoop te IJmuiden in. Ook Leeuwarden, dat toch heel wat verder afligt van IJmuiden, dan Den Helder, doet het. Wij mogen n.et bij de pakken neerzitten, concludeert spr. Slechts op de hier geschet ste wijze kunnen wij den toestand verbeteren En onze vereer ging gaat haar gang. Ook al zouden ze in I>en Helder niet meedoen, men bedenke dit wel. Een plaatselijke vereeniging, al is zij nog zoo krachtig, kan alleen niets beginnen, men moet landelijk werken om tot 6enig resultaat te komen. Met een krachtig beroep op ieders medewerking eindigt spr. Er werden nog enkele vragen gesteld, die tot geanimeerde discussie aanleiding gaven en waardoor men nog weder de gelegenheid had op de treurige toestanden in het bedrijf, speciaal voor Den Helder, te wijzen. Er is hier n.1. uitsluitend doode visch te krijgen uit IJmuiden, het publiek wenscht levende visch, maar die' is niet te krijgen. Dat is wel in hoofdzaak de reden dat het bedrijf hier nood lijdend is. Hartstochtelijke beroepen werden op de vergadering ged-aan zich toch vooral te orga niseeren. Ten einde dit aan ieder venter moge lijk te maken, zaI met ingang van Zaterdag a.s. de contributie verlaagd worden tot op de helft, n.1. 15 cent per week. Er zijn, naar de Voorzitter mededeelde, 57 venters hier ter plaatse. Hiervan waren een 25-tal ter vergadering Wij deelen tenslotte nog mede, dat van de plaatselijke vereeniging het bestuur als volgt is samengesteld: H. van Urk, voorzittter, J. Triest, secretaris, Van Biemen, penningmees ter. En waar ook op onze medewerking een beroep werd gedaan, willen wij gaarne een woord van opwekking tot lidmaatschap (of blijven) mede-onderschrijven. Want het is ons aller belang! PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGE WICHT. 6 Maart 1937 onveranderd zijn gebleven. Ook voor de week van 8 tot 13 Maart 1937 zuilen deze prijzen en voorwaarden geen ver andering ondergaan. (Adv.) Propaganda voor meer vischgebruik, Evenals hier te lande en in verschillende andere landen, begint men in België veel werk te maken om het vischgebruik in het binnen land te doen toenemen. Daartoe wordt van 10 tot 19 Maart o.a. een vischweek gehouden te Gent. En, gelijk men dat in België niet zon der muziek kan doen, worden er verschillende muziekuitvoeringen in de open lucht gehouden om de aandacht voor de zaak te trekken. Maar ook het practische werk wordt goed verzorgd. Men zal verschillende kookdemon straties houden; kooklessen worden gegeven, voordrachten over de bereiding van visch ge houden en een vischrestaurant wordt inge richt, waar men, tegen redelijken prijs, visch kan eten. Vooral zoo'n vischrestaurant lijkt ons van beteekenis, want eenmaal kennis gemaakt met zeeproduct, kweekt dat allicht vaste gebrui kers van visch. Ook hier te lande is in dien geest gewerkt (Remavi) en al mag het resultaat niet dade lijk zoo aan den dag treden, toch zal het ten slotte zijn uitwerking niet missen. Daarom hebben we ook groote verwachtin gen van de vischbakkerijen, die zich eventueel zullen gaan bezig houden met het in gebakken staat distribueeren van haring. Wel voelen wc het aan, dat de kleinhandel zich in zrjn afzet ziet gedupeerd, en het ware zeer te wenschen, dat deze groep nijveren daarin zou kunnen worden betrokken, maar het wil ons toch voorkomen, dat, na een kwaden overgangstijd, er tenslotte ook voor den kleinhandel voordeel in schuilt, juist om dat het publiek meer belangstelling ook voor deze visch zal krijgen. Want al is deze vischbakkerjj nu in de eerste plaats bedoeld om te komen tot grooter afzet van de Waddenharing, dan kan later gebruik gemaakt worden van de haring van de z.g.n. verschharingvisscherij, welke visch zich (we weten dat uit ervaring) uitstekend leent om op dezelfde wijze als de Wadden- haring, te worden gebakken. Daarin zou dus tevens voor den kleinhandel een mogelijkheid schuilen het debiet uit te breiden. In dat opzicht zou men dus pok in die kringen de vischbakkerjj als een propaganda middel kunnen zien voor hun belang. Overleg in deze met de Visscherij-Centrale zou gezocht moeten worden; misschien ziet men daar het .belang in ook den kleinhandel op deze wjjze te steunen. Immers de kleinhandel kan worden be- beschouwd als een belangrijke schakel in het vischbedrjjf, omdat deze njjveren uiteraard meentebestuur van Texel heeft gedaan om op name in de wet voor Texel te I Steeds weer gaven de door den Ministe De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt o-estelde Commissies afwijzende adviezen. Men bekend, dat de prijzen en voorwaarden, welke beweerde, dat Texel niet aan de Zuiderzee bij de afneming van varkens boven het zou- j dat 'de Texelsche visschers nooit hun be tersgewicht gelden, voor de week van 1 tot drjjf 0_ de Zuiderzee hadden uitgeoefend en u, afsterven van het wier niet aande afsluiting van de Zuiderzee moest worden toegeschreven, maar aan een ziekte onder het wier, die zich in Canada het eerst heeft ge openbaard en zich nu over de geheele wereld heeft verspreid. De heer Thijssen besprak daarna uitvoerig de pogingen, die zijn aangewend om deze ar gumenten te ontzenuwen. Hij wees er op, dat iedere onderwijzer voor het leggen van den afsluitdijk dan toch wel ernstig heeft misdre ven door te leeren, dat Texel tusschen Tv oord en Zuiderzee is gelegen. Trouwens, alle Ne derlandsche kaarten vermelden dan ook deze onjuistheid. Dat de visscherij voor Texel nauw verwant was aan den trek naar en van de Zuiderzee spreekt vanzelf, en wat de Wierziekte aan gaat, is het toch wel heel vreemd, dat deze dan juist zich zoo krachtig heeft ontwikkeld toen de afsluitdijk vorderde. Spr. wees verder op het belangrijke werk, dat wethouder Vla ming en wethouder De Boer van Den Helder in de Commissies hebben gehad. Als men de rapporten doorleest blijkt steeds hoe krachtig beide heeren voor de belangen der visschers etc. op de bres hebben gestaan. Verder behan delde spr. de krachtige pogingen door Kamer leden aangewend (irr 't bizonder door den heer Drop) om hulp voor de betrokken per sonen. Voor geheel Texel was deze zaak van groot belang omdat niet alleen visschers etc er door getroffen werden, doch ook vele mid denstanders er ernstige schade van onder vonden, door verminderde koopkracht. Geen wonder, dat het Gemeentebestuur het uiterste heeft gedaan om hierin verbetering te krij gen, immers ook de gemeentelijke inkomsten stonden hiermede in nauw verband, want de betrokken personen, die vroeger een< inkomen hadden van f 25 k f 30 per week, vielen buiten de Inkomstenbelasting en vervielen aan de werkverschaffing. Thans evenwel staat de zaak er iets gun stiger voor. Spr. wijst er dan op, dat een adres aan de Kamerleden soms een verras sende uitwerking kan hebben, zoo ook thans weer. Voor leden van onderzoek voor het laatste adres over deze zaak aan de leden der Staten-Generaal werden benoemd de hee ren Duymaer v. Twist, v. d. Bilt, Westerman en Kreijger en deze Commissie heeft een alleszins gunstig advies uitgebracht voor Texel. Op de vragen of De Tex. visschers hun bedrijf op de Zuiderzee uitoefenden, of die be drijven door afsluiting ernstig zijn geschaad en of het verdwijnen van 't wier hoofdzake lijk moest worden toegeschreven aan de af sluiting van de Zuiderzee, is bevestigend ge antwoord. Spr. wees nu op de groote activi teit, die het Texelsche Gemeentebestuur hier bij heeft betoond want binnen enkele dagen na het binnenkomen van het rapport van ge noemde Commissie was er reeds een adres van de Gemeente Texel, met verzoek aan de Kamerleden om medewerking voor opname in de Zuiderzeesteunwet voor Texel. Het ligt nu op den weg van Uw vereeniging, om ook actie te ontplooien in die richting, zei spr. Op voorstel van den heer Henkes werd hier na door de aanwezigen een motie aangeno men, ongeveer van den volgenden inhoud: „De vergadering, uitgeschreven door (bo vengenoemde vereeniging), gehouden op 8 Maart in Hotel „Texel", gehoord de inleiding en kennis genomen hebbende van de con clusie der Commissie van Onderzoek uit de Kamer, naar aanleiding van het adres van be langhebbenden voor opnamen van Texel in de Zuiderzeesteunwet verzöekt de Tweede Kamer der Staten- Generaal deze conclusie wel te willen over wegen, te gemoet te komen aan het billijk verzoek van het Gemeenste-bestuur van Texel en de genoemde Vereenigingen". Voor gedachten wisseling met den spreker meldde zich niemand aan. De heer Henkes sprak nu nog een woord van dank tot den heer Thijssen voor zijn overkomst naar Texel om over dit onderwerp te spreken. Verder richtte de voorzitter een woord van dank tot Texels Gemeentebestuur, dat krachtig altijd voor de belangen der visschers heeft gestre den. In 't bizonder werd dank gebracht aan Burgemeester Kamp, die ondanks zijn betrek kelijk nog zoo kort verblijf in deze gemeente, reeds zoo ijverig in deze zaak heeft gewerkt. dagelijks in het allernauwste contact komen met het publiek. Vooruitzichten der haringvisscher(j op de Noordzee. Het Visscherjjblad voor Ostende houdt een beschouwing over de vooruitzichten der Hol- landsche haringvisscherjj in 1937 en komt tot de conclusie, dat deze er gunstig voorstaat, omdat de oude voorraad zoo goed als geruimd is, wegens de afname van Rusland en Enge land. Dat Engeland afnam is een factor, die er op wijst, dat Engeland geen voorraad meer heeft. Uit Yarmouth is de voorraad gegaan naar Dantzig, zoodat de concurrentie der haring uit Engeland dit jaar niet groot zal zijn op de wereldmarkt. Deze optimistische beschouwing lijkt ons niet ver van de werkelijkheid en komt vrijwel overeen met hetgeen wij onlangs te dien op zichte schreven. Maar het is goed als men het ook van andere zfjde bevestigd ziet. Uitvoer van visch naar Frankrijk. Van officieele Belgische zijde wordt aan de uitvoerders van visch naar Frankrijk in België medegedeeld, dat het contingent maandelijks varieert en dat de uitvoer niet meer per tien- daagsch tijdvak geschiedt, maar per maand. Mochten er aan het eind der maand nog overschotten zijn, dan worden deze op den laatsten dag der maand onder de verschillende exporteurs, die daarin belang stellen, verdeeld. Vermoedelijk zal ook hier te lande wel zoo iets gelden, zooals onlangs gepubliceerd is omtrent de contingenten van fijnvisch naar Frankrijk. Visehconservenfabriek. Wederom is toestemming gegeven tot op richting van een Visehconservenfabriek te IJmuiden. Dit is verheugend, omdat hieruit blijkt, dat in deze richting nog wel iets schijnt te be reiken te zijn. Hoeveel malen is er in visscherijkringen niet op aangedrongen deze industrie ter hand te nemen. Veel bezwaar is daartegen van ver schillende kanten aangevoerd en ook van over- heidszijde meende men, dat er voor deze industrie hier te lande geen plaats zou zijn. Maar nu hebben reeds minstens drie onder nemers doorgezet en men kan dus nu wel zeg gen, dat er zich een vischconserveering bezig is te ontwikkelen. Men wordt daardoor ook meer nieuwsgierig hoe het rapport der commissie, die dit vraag stuk in onderzoek heeft, zal luiden. Daar zal mede veel van afhangen of op grooter schaal deze industrie zal worden ter hand genomen, omdat er vermoedelijk wel waardevolle gegevens in zullen voorkomen, die voor een dergelijk bedrijf van belang zullen zijn. In Hotel „Texel" te Den Burg werd gister avond een openbare vergadering gehouden, uitgeschreven door de Visscherij-Ver. D.E.T.V. Texel en de Coöperatieve Inkoopver. te Oos terend. Als spreker trad hierin op de heer Th. Thijssen, lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp: „Het Gemeentebelang en de toe passing der Zuiderzeesteunwet voor ingeze tenen van Texel". De vergadering werd door pl. m. 250 personen bijgewoond. Het openings woord werd gesproken door den heer J. Hen kes van Oudeschild. Spr. wees er daarin op, dat de visschers, wierophaalders en aanver- wantebedrijven, in dezen tijd van ontwrichting der maatschappij wel dubbel ernstig zijn ge troffen, omdat deze crisistijd juist samenviel met de afsluiting der Zuiderzee, waardoor ge noemde bedrijven vrijwel ten gronde zijn ge gaan. De heer Henkes lichtte dit toe met en kele cijfers uit eigen bedrijf. Verder deelde de Voorzitter het een en ander mede over de tot heden mislukte pogingen om voor Texel on dersteuning van de Zuiderzeesteunwet te krij gen; de kansen zijn nu evenwel beter nu het rapport van de Kamercommissie gunstig luidt voor het opnemen van de Texelsche visschers onder deze wet. De heer Henkes deelde verder mede, dat men zijn partijgenoot, den heer Thijssen, bereid gevonden had om hier dezen avond over dit onderwerp een inleiding te houden en dat na afloop een motie in deze vergadering zal worden voorgesteld te zen den aan de Tweede Kamer. Spr. richtte ver volgens een hartelijk woord van welkom tot het volledig in deze vergadering aanwezige Dagel. Bestuur van de gemeente Texel, en gaf daarna het woord aan den spreker. De heer Tijssen deelde mede, dat hij in deze vergadering niet anders zou doen dan wat meer uitvoerig mededeelen hetgeen de voor zitter in het kort over dit „drama" heeft ge zegd. Ik behoef U niet te zeggen, dat de af sluiting van de Zuiderzee voor de Texelsche Visschers-Wierbedrijven, etc. funest is ge weest, ge weet dit beter nog dan ik zelf. 't Is nu pl.m. 5 jaar geleden, dat de eerste pogin gen zijn aangewend om steun te verkrijgen voor de Texelsche visschers uit de Zuiderzee steunwet. Spr. geeft dan eerst een uiteenzet ting waarom deze wet in het leven is geroe pen. Men heeft toen men aan de droogmaking zou beginnen zeer goed ingezien, dat men velen, die hun bedrijf op of nabij onze Binnen zee uitoefenden, broodeloos zou maken, 't Was De rundvee-aanvoer was, Maandag vrij groot aan de markt, o.a. werd een viertal melkkoeien verhandeld; de beste bracht onge veer 190.op, geldekoeien deden ongeveer 150.Voor nuchtere kalveren betaalde men gemiddeld 10 gulden per stuk; voor fokkalveren 18.tot 23. De wolvee-aanvoer was ook iets beter; er werden omstreeks 13 overhouders verhandeld voor gemiddeld 14.per stuk. Schapen (niet van de beste) brachten ongeveer 15. op. Varkens op de boerderij doen 22 tot 23 ct. per pond. Schrammen werden op de markt verhandeld voor 16.tot 18.— per stuk. Ook werden twee drachtige zeugen aange voerd; de prijs bedroeg ruim 60.per stuk. Op de eierenveiling liep de prijs der kip peneieren van 45 tot 50 ct. per 1Ó0 stuks te rug. Dezelfde veiling van 1936 was evenwel 1 cent per ei lager. Oosterend. Het huis aan de Hoekstraat te Oosterend, voorheen van den heer J. Bremer, is aange kocht door den heer J. Drijver. Het wordt thans geheel gesloopt. De nieuwe eigenaar is voornemens op het perceel een tweetal woon huizen te bouwen. Toen de heer J. Kuiper, manufacturenhan- delaar te Oosterend, Maandagmorgen in het Noorden, met zrjn met koffers beladen rijwiel over de brug wilde gaan bij het woonhuis van den heer H. de Ridder, brak de brug en viel een goede wet, die bij invoering evenwel niet de heer K. in het water, terwijl hij bovendien geheel mijn goedkeuring kon wegdragen, om dat er zooveel fouten aan kleven. En dat het heel moeilijk is om er van te profiteeren, is bij uitoefening in de praktijk herhaaldelijk aan den dag getreden. Wanneer na het nu ingekomen gunstig rapport voor opname van Texel in deze wet de uitvoering hier zal vol gen, zal men toch nog terdege de medewer king van een krachtige vereeeniging en het Gemeentebestuur voortdurend noodig hebben. De heer Thijssen behandelde dan uitvoerig de verschillende mislukte pogingen, die de Visscherijvereeniging en vooral ook het Ge- het rijwiel met de koffers bovenop zich kreeg. Gelukkig was ter plaatse slechts weinig wa ter. De heer Kuiper bleek door de fiets niet te zjjn verwond en zijn goederen hadden slechts geringe schade, zoodat het ongeluk nog goed afliep. wordt een ov«r- hemd, dat U stijft met C r ack f r e. Deze edelst ij fsel geeft het een ge heel nieuw apprêt. FABRIKAAT) N.V. ..ONDER ONS'* DE KRIM (o.l Veemarkt. Maandag, 8 Maart. 5 koeien 150— tot 200.—; 2 vette kalveren 18.— tot 23 15 nuchtere kalveren 7. tot 12.2 drachtige zeugen 60.tot 65.4 schram- men f 16._ tot 18.—; 5 schapen 13— tot f t7,13 lammeren 13.tot 15. Eierenveiling. Maandag, 8 Mrt. Aangevoerd 63654 eieren. ggg2 kg per 100 3.40 tot 3.70; 6264 kg per 100 f 3.55 tot 3.75; 66—70 kg per 100 3.80 tot 4.00; 50—56 kg per 100 3.20 tot 3.40. hoek Kei- en door Lantaarnpaal ge neuveld. De lantaarnpaal, staande op zersgrachtKoogersteeg, wei een auto geramd en brak in s Wie is de eigenaar? Aan het Hoofdbureau werd een oud heer- renrijwiel gedeponeerd, dat men onbeheerd in de Vijzelstraat aangetroffen had. Het Verkeer. Als gewoonlijk werden diverse personen be keurd in verband met het niet nakomen der verkeersregels. Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, t., 8 Maart v. Batavia, J. P. Coen, 7 Maart te A'dam. Poelau Tello, t„ pass. 8 Maart Gibraltar. Simaloer, 8 Maart te A'dam. Tajandoen, 8 Maart te Antwerpen. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Alkmaar, t., 8 Maart te Havre. Amazone, 5 Maart v. N. York. Bacchus, 7 Maart te Piraeus. Barneveld, u., 6 Maart v. Curagao. Berenice, 8 Maart v. Aarhus. Bodegraven, 5 Maart v. Talcahuano. Breda, u„ 5 Maart San Miguel gep. Ceres, 6 Maart te Istanboul. Crijnssen, 7 Maart te Hamburg. Deucalon, 8 Maart te Piraeus. Euterpe, 6 Maart v. La Pallice. Hebe, 6 Maart v. Stettin. Irene, 7 Maart te Havre. Juno, 8 Maart te Lissabon. Nereus, 6 Maart te Lissabon. Oberon, 7 Maart v. Malta. Orestes, 6 Maart te Algiers. Orpheus, 8 Maart v. Odense. Pluto, 8 Maart te A'dam. Poseidon, 7 Maart te A'dam. Van Rensselaer, 7 Maart v. Paramaribo. Rhea, 7 Maart te Catania. Saturnus, 8 Maart v. Oran. Simon Bolivar, 6 Maart v. Dover. Telamon, 7 Maart te Sfax. Titus, 8 Maart te Lissabon. Ulyses, 7 Maart te A'dam. Vesta, pass. 7 Maart Brunsbuttelkoog. Reinhardt, L. M. Russ, pass. 7 Maart Holte- nau. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, u., 5 Maart v. Santos. Waterland, 8 Maart te A'dam. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentsz, 6 Maart v. Tamatave. Bontekoe, 7 Maart te Beira. Houtman, 6 Maart v. Kohsichang. Lematang, 5 Maart van Rêunion, Van Rees, pass. 5 Maart Thursday Isles. HollandAmerika Lijn. Delftdijk, 7 Maart te Glasgow. Dinteldijk, 4 Maart te Seattle. Maasdam, 7 Maart te New-York. Volendam, 6 Maart v. New-York. JavaNew York-Lijn Cope, Howe, 5 Maart te Manilla. Tawali, 6 Maart v. St. Vincent. Silver JavaPacific Lijn. Saparoea, 5 Maart te Manila. Viantar, 5 Maart te Singapore. Silverpalm, 5 Maart te Port Natal. Silveray, 5 Maart te Colombo. Simaloer, 7 Maart v. Manila. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 6 Maart v. Santos. Alcyone, u., pass. 7 Maart Dungeness. Alpherat, 8 Maart van Rotterdam. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 8 Maart te Lissabon. Dempo, u., 8 Maart te Belawan. Garoet, t„ pass. 6 Maart Kaap del Armi. Indrapoera, t., 9 Maart te R'dam verwacht. Kota Nopan, 7 Maart te R'dam. Kota Pinang, u., pass. 6 Maart Kaap Guaf- defui. Kota Radja, t„ 8 Maart v. Port Said. Kota Tjandi, 6 Maart v. Batavia. Sibajak, t., pass. 6 Maart Point de Galle. Soekaboemi, u., 8 Maart te Batavia. Stoomvaart Mjj. Oceaan. Aeneas, 6 Maart te Suez. Agamemnon, 6 Maart van Penang, Cyclops, 7 Maart te Shanghai. Eurybates, 7 Maart te Londen Philocrete, pass. 8 Maart Dungeness. Phrontis, 7 Maart nabij Mumbles geankerd. Polydorus, 6 Maart v. Londen. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 7 Maart v, Haifa. Jonge Elisabeth, 8 Maart te Algiers. HollandAfrika Lijn. Algorab, t„ pass. 7 Maart Ouessant. Bloemfontein, u., 6 Maart v. Teneriffe. Boschfontein, 8 Maart v. R'dam Jagersfontein, t„ 8 Maart v. Durban. Heemskerk, t„ 6 Maart te Lourenzo Marqués. Randfontein, th., 8 Maart te Suez. Springfontein, u.. 7 Maart v. Aden. Holl— Britsch-Indië Lijn. Streefkerk, u., 8 Maart te Colombo.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6