„Piel Hein Binnenland Buitenland Dc wreedheden te Oe Bilt seint Wanneer treedt het kabinet af? De „roode onderwijzer" Openbare gas- en bomvrije kelder te Roozendaal Addis Abeba Het Spaansche controle plan Een slaperige knutselaar ËxVEEIt Marktberichten Albert Verwey heengegaan Nieuw program der Oostenrijksche legitimisten Uit onze Omgeving Het Ministerie overweegt twee mogelijkheden. Het „Utrechtsch Nieuwsblad" verneemt uit doorgaans goed ingelichte bron dat het zittende kabinet overweegt om op de avond van de verkiezingsdag vóór het bekend zijn y&n uitslagen, aan de Koningin ontslag aan t« bieden tegen het tijdstip, waarop de aan de orde zijnde herziening van de Grondwet in tweede lezing zal zijn behan deld. Dit zou het voordeel met zich bren gen, dat het ter beschikking stellen van de portefeuilles niet kan worden opgevat als een gevolg van de verkiezingen, terwijl toch het ministerie, dat de voorstellen tot her ziening der Grondwet heeft ingediend, deze kan afhandelen en verdedigen in het par lement, Het Vsbl. verneemt hierover nog dat het kabinet óók nog een andere mogelijkheid overweegt, namelijk om, ontslag vragende, de behandeling der Grondwetsherziening in tweede instantie aan het nieuwe kabinet over te laten. Een besluit is nog niet ge nomen. Een vader, een onderwijzer en een journalist beleedigen elkan der. Een onderwijzer van de vijfde klasse eener Schiedamsche Lagere School had zich tij dens het onderwijs een opmerking laten ont vallen over de verloving van Prinses Ju- linana en Prins Bernhard. „Dat vinden de menschen zoo belangrijk, dat zij er de vlag ,vo<jf uitsteken", aldus luidde deze opmer king, welke den vader van één der leer lingen prikkelde, dat hij een „Ingezonden stuk" zond naar de redactie van de Schie damsche Crt. De Schiedamsche Crt. was zoo onverstandig het stuk op te nemen. Want wat bleek? De onderwijzer voelde zich beleedigd door 's vaders ontboezeming. Het artikeltje bevatte nl. o.m. zinsneden als: „Een slecht paedagoog, die roode on derwijzer!" Een klacht bij den officier van Justitie tegen den verantwoordelijken jour nalist was het zooveelste stadium van deze ingewikkelde beleedigingsgeschiedenis. Gistermorgen kwam het zaakje voor. De journalist zei, dat hét niet zijn bedoe ling was geweest den onderwijzer te belee digen. Zijn courant was echter een vrije tri bune en hij had geen reden gevonden het ingezonden stuk niet op te nemen. De onderwijzer daarentegen achtte zich geschaad in zijn carrière. De uitdrukking: „roode onderwijzer" vond hij beleedigend. Bovendien had hij zich niet in dien zin te gen de kinderen uitgelaten. Het O.M. eischte vrijspraak en de politie rechter deed conform uitspraak. Toen kwam de vader in het getuigen- bankje. Hij zeide, dat hij met zijn artikeltje slechts het geval als zoodanig had willen aanduiden. Er ontstond een heel debat over de bedoe ling van den onderwijzer, toen hij de woor den over het prinselijk Paar in de klasse uitsprak. Op de gezichten der kindertjes kon de on derwijzer geen reactie lezen. Enfin, ook de „roode onderwijzer" werd 'door de Rotterdamsche rechtbank vrijgespro ken. Onder oen warenhuis in het hartje der stad. De wet op de bescherming der burgers te gen luchtaanvallen schrijft o.m voor, dat de gemeenten, zonder toestemming van 't rijk geen bouwvergunningen mogen verleenen voor den bouw, verbouw of uitbreiding van panden, welke een bouwoppervlakte be slaan van een voor iedere gemeente afzon derlijk bepaald minimum aantal vierkante meters. De N. V. Handelsvereeniging .T. Ra demakers ,v. d. Put te Roozendaal had nu een bouwaanvrage ingediend bij de gemeen te voor den bouw van een warenhuis aan de Molenstraat in het hartje der gemeente. Daar de te bebouwen oppervlakte meer dan het voor Roozendaal bepaalde minimum yan 180 vierk. meter beslaat, moest het plan tot dit bouwwerk aan de inspectie van het rijk worden voorgelegd ter beoordeeling of al dan niet onder het pand een openbare gas- en bomvrije kelder moest worden inge richt. Van rijkswege is nu den bouwondernemer Voorgeschreven, dat onder het te bouwen warenhuis-pand een openbare bom- en gas- Vrije kelder moet worden ingericht ter be scherming van de burgers bij eventueele luchtaanvallen. Deze kelder zal ruimte moeten bieden aan ruim 150 personen en een inhoud krijgen van 450 a 500 kub. meter. De kosten voor den bouw van den kelder komen ten laste van het rijk en mogen de van rijkswege op te maken raming niet te boven gaan. Dit is de eerste openbare beveiligingskel der tegen luchtaanvallen in ons land, welke onder de vigreur van deze nieuwe wet en op 's Rijkskosten tot stand zal komen. De groofe dichter Albert Verwey is giste- ln den ouderdom van 71 jaar overleden. Verwey was hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit en heeft werk van onschatbare wanrde voor onze literatuur en cultuur ver richt KIND VERBRAND. Het driejarige dochtertje van de familie Martin te Helden, viel gisteren op 'n onbe waakt oogenblik in een ketel kokend water. Met zware brandwonden overdekt werd het kind naar het ziekenhuis te Venlo overge bracht, waar het is bezweken, Het je wel gehoord van de zilveren vloot, t Geschenk van de Nederlanden? Dat krijgt straks een Prinselijk paartje aan boord, Kn zwerft langs de „binnenstranden". Piet Hein, Piet Hein, Piet Hein, zijn naam is klein, Zijn romp is echter groot, Het wordt een reuze-boot, Het zal de trots van Holland zijn! Hebben ze geen motor uit Hengelo, van o stork? ken Diesel, die zacht zal ronken? En heeft niet de scheepswerf, de Vries Lentsch haar kracht, Aan „stuur-" en aan „bakboord' geschon ken? Zoo sterk, zoo sterk, Zoo sterk door veler werk, De kiel ligt diep en vast, De driekleur aan de mast! Een mooi product van Hollandsch merk! Kunnen ze niet eten en drinken op 't dek? Heel hard en heel langzaam varen? In stralende glanzen van verve en pek Zacht glijden op kabb'lende baren? Een jacht, een jacht Met Koninklijke vracht! De Prins verkoopt zijn Ford, En zet het nummerbord Straks op den steven...èn...... hij lacht! Heb je wel gehoord van dat schitterend schip, Dat past in kanaal, en rivieren? 't Om„ronkt" als een stoomer wel iedere klip, Doch snijdt als een kano de wieren. Piet Hein, Piet Hein, Piet Hein, zijn naam is klein, Zijn krachten benne' groot En zonder slag of stoot Verwint hij Holland's groot en klein! WERELDKAMPIOENSCHAP BAND. STOOTEN. Sweering verliest. In het voortgezette biljarttournooi te Mon- targis om het wereldkampioenschap band- stooten moest onze landgenoot Sweering in de tweede ronde de meerder heid van den Franschman Toledano erken nen, terwijl hij ook in dé derde ronde zijn partij tegen den Belg Lefèvre verloor. DOLLE STIER IN ROTTERDAM. Man gewond. Gisterenmorgen om negen uur is een stier, die aan de veelading bij de Hugo de Groot straat te Rotterdam uitgeladen moest wor den, dol geworden op het oogenblik dat men het dier juist uit de auto had gehaald. Het viel zijn hegeleider, den 35-jarigen chauffeur W. Meuldijk uit Abhenbroek aan. Deze strui kelde en viel. Met een der pooten stapte de dolle stier op de linkerhand van den man, zoodat M. niet weg kon en zeker zouden de gevolgen erger zijn geweest, als niet een der omstanders de tegenwoordigheid van geest had gehad, direct een zakmes te grijpen en daarmede de hielpezen van den stier door te snijden. Het dier stortte neer en kon niets meer doen. Een keurmeester heeft het daar op met behulp van een schietmasker gedood. M. bleek de hand slechts licht gekneusd te hebben. 400.000 STUKS HOUTING IN HET IJSSELMEER GEPOOT. Tegen Horst (gem. Ermelo) en Nijkerk zijn dezer dagen door den opziener der vis- scherij-inspectie G. Karsen, in gezelschap van den directeur dier inspectie, den heer Hengel, en baron van Wijnbergen, verte genwoordiger der Ned. Heidemaatschappij, 100.000 stuks houting in het IJsselmeer ge poot. Gisteren zouden nogmaals 600.000 stuks van een andere vischsoort worden gepoot. De jonge houting zal eerst over drie jaar volwassen zijn. VRAGEN IN HET BR1TSCHE LAGERHUIS. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde Lord Cranborne in antwoord op een vraag dat hoewel het moeilijk is nauwkeurige in lichtingen te xerkrijgen. het Rritsche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft ver nomen dat na den aanslag op maarschalk Graziani ernstige ongeregeldheden hebben plaats gehad in Addis Abeba, waarbij de Ita- iiaansche soldaten strenge repressailles heb ben genomen, welke eindigden met een groot aantal dooden en groote materieele schade. Wat betreft de Britsche onderdanen en de personen onder Britsche bescherming deelde de onderstaatssecretaris mede dat zij, die ge durende de ongeregeldheden gearresteerd waren, door bemiddeling van den dienst- doenden Britschen consul, thans allen in vrijheid zijn gesteld. Geen enkel Engelsch- man is om het leven gekomen. Verder werd gevraagd of ooggetuigen van deze repressailles niets hebben gemeld, dat dpze met ee.n onbeschrijflijke wreedheid werden uitgevoerd en of deze wreedheid niet de ergste was in Afrika sedert de Congo- wreedheden, antwoordde Cranborne: .„Ik weet dat dergelijke rapportpn Ijestaan en tot mijn spijt moet ik zeggen, dat onze inlichtin gen gedeeltelijk overeen schijnen te komen met deze rapporten." Lord Cranborne antwoordde niet op de vraag, of de regeering voorne mens was stappen te doen bij de Ita- liaansche autoriteiten tegen deze schending van de internationale ge bruiken. In antwoord op een vraag in het Lager huis, welke betrekking had op de jongste re de van von Ribbentrop te Leipzig en waarin werd gevraagd of de regeering het niet be ter acht, dat dergelijke kwesties door de ambassadeurs besproken worden met de re geeringen, waarbij zij zijn geaccrediteerd, dan dat zij ze gebruiken tot onderwerp voor politieke- en propaganda-redevoe- ringen zcide lord Cranborne, dat hij deze rede heeft gelezen, doch dat hij acht het niet noodig of wenschelijk formeele stap pen dienaangaande te doen. Tekst der slotresolutie thans ge publieeerd. Kosten zullen uit een internationaal fonds worden gedekt. Gisterenavond is de tekst gepubliceerd der slotresolutie van de non-interventie commissie inzake de aanvaarding van het controleplan voor de Spaansche land en zeegrenzen. Het controle-plan is als aanhangsel ge voegd bij de overeenkomst. Volgens dit controle-plan wordt een „in ternationaal bureau voor de niet-inmenging in Spanje" ingesteld, dat zal bestaan uit een door de internationale commissie te benoemen voorzitter en acht vertegenwoor digers van Groot Britannië, Frankrijk Duitschland, Italië, Sowiet-Rusland en Drie Kleinere landen. Het bureau heeft het recht alle met de uitvoering van het plan samenhangende kwesties te behandelen. Principieele kwesties moeten echter aan de internationale commissie worden voor ge legd. Ingevolge de bijzondere overeenkomst tusschen Groot Rrittannië en Pórtueral zal ook aan den Fransehen kant der Fransch Spaansehe grens en aan den Britsehen kant der grens tusschen Gibraltar en Spanje een internationalen staf met de tenuitvoerlee- einer van de overeenkomst van non-inter ventie worden belast. Tot dit doel wordt de Franseh-Spaansche grens in drie zones verdeeld, welke elk door een agent bestuurd worden, welke agenten weer aan een hoofd agent ondergeschikt ziin. die voor de gehee- Ie grens de verantwoording draagt. Zii moe ten in nauwe samenwerking met de Fran sche autoriteiten arbeiden en zullen o.a. ook diplomatieke voorrechten genieten. De voorzorgsmaatregelen voor sche pen, die zich naar Spanje hegeven houden in, dat elk schip der aan de overeenkomst deelnemende landen voor het aandoen eener Spaansche haven in een controle-haven moet binnenloopen, teneinde aldaar een controleur aan boord te nemen, die toezicht moet houden op het ont laden in de Spaansche haven. De hoofdagent, die de algemeene lei ding van de zee-controle heeft, zorgt voor de vcrdeeling der contro leurs. De controle der handelsschepen door oor logsvaartuigen geschiedt door Groot Brit- tannië, Frankrijk, Duitsehland en Italië, in verhand waarmede de kust in zones is ver deeld. Op zijn laatst 31 Maart zal een rege ling worden getroffen voor de Kanarische eilanden. Deze controle vindt slechts plaats buiten een tien mijls zone langs de Spaansche kus ten. Het misbruik maken van den wimpel, de aanwezigheid van een controleur aan boord van een vaartuig aangevend, wordt streng gestraft. De controle-uitoefenende oorlogs schepen missen echter het reeht van door zoeking. Het plan zal in drie etappes ten uitvoer worden gelegd. Het plan dat tevens het aantal controleurs vaststelt schat de kosten op 834.000 pond sterling vooi- een jaar die uit een internationaal fonds ge dekt zullen worden. Be nietinm en ninascommissie neemt het controleplan aan. Naar vernomen wordt heeft, de subcom missie van de niet- inmengingscommissie gisterenoehtend de laatste twistpuntenaf gehandeld. Na de vergadering van de sub commissie is de commissie van niet-inmen ging bijeen gek om en. Hef ontwerp tot controle te land en ter zee van de grenzen van Spanje is door de commissie aangenomen. Alleen de kwestie van de hijdra- ge van Duitsehland in de kosten is nog niet geregeld. Naar verluidt heeft Duitsehland thans aangeboden 10.000 pond te betalen in buiten landsche deviezen, van de 143.000 pond, welke zijn aandeel zijn. In officieele kringen wordt verklaard dat in het document, waarin het controle ontwerp uiteen wordt gezet geen sprake is van de politieke verhoudingen, welke be staan tusschen de regeeringen, die het niet inmengingsverdrag hebben onderteekend. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Twee millioen menschen hongersnood bedreigd. met Volgens een schatting van zendelingen, die een iarenlange ervaring van de toe standen in het Chineesche rijk -hebben, zullen vermoedelijk, tenzij zeer spoedig grootscheensche hulpmaatregelen mogelijk zullen blijken, ruim twee millioen men schen en voor het grootste depl vrouwen en kinderen omkomen tengevolge van den than6 heerschend-en hongersnood. Tegen rassen- en klassenstrijd Het nieuwe program der Oostenrijksche legitimisten vermeldt het rood-wit-rood als de kleuren van het nieuwe Oostenrijk. Het wijst ieder privilege 'aan ecnige klasse van de hand, legt allen burgers dezelfde plich ten op en verleent hun dezelfde rechten en is tegen iederen rassen- en klassenstrijd. De vrijheid en onafhankelijkheid van Oostenrijk moeten volkomen geeerbiedigd worden. Het program bevestigt het christe- lijk-sociale karakter van den Staat en acht het onontbeerlijk de jeugd vaderlandlieven de ideeën in te prenten en het elimineert iederen invloed, welke de jeugd zou kun nen verwijderen van de staatsidee van Doll- fuss. In het begin van de 19e eeuw leefde in het -klooster Part Dieu in het Zwitsersche kanton Freiburg de monnik Jean Joseph Hermann, die zich onderscheidde door een groote voorliefde voor knutselen en -tevens door zijn abnormale behoefte aan slaap. Als hij eenmaal sliep was hij niet wakker te krijgen en dat verdroot hemzelf buiten mate, omdat hij door zijn slaapzucht her haaldelijk zijn plichten verzuimde. Hij construeerde daarom een wekkerklok, die niet alleen het gewone helsche lawaai dat wij allen kennen en verafschuwen, maakte, maar ook op het gezette tijdstip een sol daat, die op een trommel roffelde, een kraaienden haan en een zingende lijster in het veld bracht. Toen zelfs die polyfonie hem niet vermocht te wekken, voegde hij er nog een sissende slag aan toe, alsmede een irigenieuse inrichting die hem een plank op de voeten deed vallen. Weldra gewende hij evenwel daaraan dermate dat hij instinctief de voeten optrok als de wek ker afliep. Ten einde raad verzon hij toen een drastische methode eiken avond bij het naar bed gaan sloeg hij een touw om 'zijn lichaam, waaraan twee zware gewichten bevestigd waren. De wekkerklok voorzag hij van een apparaat dat de gewichten deed losschieten, zoodat hij uit zijn bed rolde. Dat schijnt geholpen te hebben. De klok bestaat nog en is in de bibli otheek van het klooster Valsainte in het kanton Freiburg geplaatst. Een mechani cus heeft ze gerepareerd en ze werkt weer even goed als ten tijde van den „zevensla per" die in 1821 is gestorven. Zijn laatste woorden waren: „Eindelijk ontwaak ik". (N.R. Crt.) WIERINNEN Politie. Gevonden: een wollen das en een belasting plaatje in étui. Inlichtingen bij den Gem.- bode. Vischalslag Den Oever. Vrijdag 5 Maart aangevoerd. 19 tal haring f7.05—f7.35 per tal; 177 K.G. wulken 127.40 per 100 K.G. Zaterdag 6 Maart: 7 tal haring f 8.10f 8.45 per tal. Maandag 8 Maart geen aanvoer. Overplaatsing. Onze plaatsgenoot, de heer R. van Rens- woude, techn. ambtenaar le klas bij den dienst der Zuiderzeewerken is thans overge plaatst naar de provincie Noord-Brabant. In diens plaats is benoemd de heer Brouwer, die thans als standplaats Hippolytushoef heeft. ANNA P AU WW NA De afd. Anna Paulowna van de S.D.A.P. viert a.s. Zaterdag haar 25-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in Veerburg. Voor den Moedercursus, die hier a.s. Maandagavond onder leiding van Zuster Leegwater van Alkmaar aanvangt, en uit gaat van het Witte Kruis, hebben zich al verscheidene dames opgegeven. Toch is er nog voor meerderen plaats op dezen onge twijfeld zeer nuttigen cursus. Z1JPE 'T ZAND. Vorige week speelde „De Carambole" het tweede gedeelte van den wedstrijd tegen Zuid-Zijpe". „De Carambole" stond aanvan kelijk 27 punten voor. Na een vinnigen en spannenden strijd was de uitslag als volgt,- „De Carambole" P. Vader 100 W. Glas 95 P. de Wit 100 J. v. Straten 95 J. Strooper 77 J. Slijkerman 65 532 „Zuid-Zijpe." N. Kossen 43 Jb. Bregman 100 H. Jonker 95 J. Kiesman 100 D. Kuiper 100 Jb. Raven 100 538 „De Carambole" wist dezen wedstrijd dus te winnen met het geringe verschil van 21 punten en daardoor beslag te leggen op de medaille welke voor dezen wedstrijd be schikbaar was gesteld. fcerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en.,., even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan.de auto van den „Eerste Hulp dienst".) Verwachting: Meest matige Noordoostelijke tot Noordelijke of Noordwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt in het Noor den, in het Zuiden zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen neer slag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt Verdere vooruitzichten: Weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 754. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR V? kr. beneden vriespunt, is 31 gr. F. ALKMAAR. 8 Maart. Aardappelen 2.90, andijvie 8.5016.50, Bloemendaler kool 34, boerenkool 1.50 4.60, bieten 1.60, gele kool 1.202.30, groene kool 1.205.20, knolselderie 3.107,20. prei 1.504.30, peterselie 2.803.40. rabarber 6.50 —10.50, roode kool 1.40280. selderie 0.70 2.10, spinazie 0.67—1.04, spruiten 2.507, uien 0.601.60, wortelen, breek- 0.701.80, waschwortelen 34, witlof I 57. II 2.504. AMSTERDAM. 8 Maart. Aardappelen. (Bericht van den Mak. -Tac. Knoop.) Zeeuwsche blauwen 2.402.60, idem bonten 2.402.60. idem bonten en blauwen poters 1.70—1.80, rdem bi. eigen heimers 1.902. idem eigenheimers 1.902, Anna Paulowna zand en Hillegömmer zand- aardappelen 2.402.80. Flakk. Eigenheimers 1.902. Spuische eigenheimers 22.20, bei de soorten poters 1.501.60, alle soorten, bonken 1.00—2, N.H. blauwen 1.701.90, id. bonten 1.902.10, kleinvallende bonten 1.60 —1.70, N.H. blauwen eigenheimers 1.801:90, idem blauwen en bonten drielingen 1.50— 1.60. Haarlemmermeer en IJpolder Beve landers 1.70—1.90. Verder per 100 kilo Over- ijselsche en Drentsche Eigenheimers 2,50— 3, grove bonken alle soorten 2.S02.90, drie lingen 2.20. AMSTERDAM, 8 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 507 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw 6772 ct., 2e kw. 5865 ct., 3e kw. 5056 ct. per Kg. slachtgewicht; 90 melk. en kalfkoeien f 180230 per stuk, 59 vette kalveren, 2e kw. 55—60 ct., 3e kw. 46 —54 ct. per Kg. levend gewicht; 158 nuch tere kalveren f 59 per stuk, 32 schapen f 2226 per stuk, 559 varkens: vleesrhvar- kens wegende van 90110 Kg. 5556 ct., enkele hooger, zware varkens 5455 ct., vette varkens 53—54 ct. pér Kg. slachtgew., Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, stugge, dure handel met zeer vaste prijzen. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug, en prijshoudend. Nuchtere kalveren, groote aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens behoorlijke aanvoer, handel kalm en constante prijzen. PURMF.REND. 9 Maart. Veemarkt. Koeien, totaal 460 stuks: 190 vette koeien 6268 ct. per Kg. geldekoeien f 80—175, melkkoeien f 110—240 per stuk, stieren 45—55 ct. per Kg., 10 paarden f 60 —130 per stuk, 28 vette kalveren 3060 ct. per Kg.. 1100 nuchtere kalveren f 4—14 ner stuk. 193 vette varkens 4548 ct. per Kr., 40 magere varkens f 16—30, 200 biggen f 9 —14. 400 schapen f 1432, 22 bokken 4—13. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Maart. Aanvoer: 17000 Kg. uien 6090 ct., gele drielingen 60 ct., grove 60—90 ct., 2200 Kg. peen f 0.701.50. 4300 Kg. kroten f 0 50—1, 20.000 Kg. roode kool f 1.40—1.90, 9100 Kg. gele kool f 1.20—1.10, 85000 Kg. üeensche witte kool f 1, 800 Kg. groene kool f 1.20. RROFK OP LANGENDIJK. 9 Maart. Uien 0.801.20, drielingen 60 'ct., grove 0.701.10, peen 0.701.70, groene kool 1.20 3.50. 3500 Kg. kroten f 0.60—1.20, 50.000 Kg. roo de kool f 1.102.30. 100.000 Kg. gele kool f 1.201.50, 90.0 Kg. D. witte kool f 1. NOORDSCHA RWOUDE. 9 Maart. Bevelanders 2.hl. eigenheimers 1.90, uien 6080 rt.. drielingen 60 t.. grove 0.80 1 peen 1.2(^-1.10. kleine peen 70 ct. kroten f .60—0.70. roode kool f 1.40—2.30. taaie gele kool f 1.30—2.10. gele kool f 1.20 1.80, D. witte kool f 1, De veiling duurt voort. WARMENHUIZEN. 8 Maart Roode kool f 1.401.70. gele kool 1.20 1.30. Deensche witte kool 11.10, Aanvoer: 1775 Kg. roode knol. 2050 Kg. gele kool, 4850 Kg. Deensche witte kool. HEFFING OP BOTER. 's-Gravenhage. De heffing op boter is voor de week van 7 tot en met 13 Maart, behoudens tusschentijdsche wijziging, we derom vastgesteld op 80 cents per K.G.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7