Binnenland De „Kantoeng" aan den grond Verandering van koers of factiek? Buitenland Nieuwe Rijksregeling Rood of Oranje? Godsdienst en landbouw- controle Een groot dirigent de lucht in De lijstaanvoerder der R.K. Staatspartij Nieuw geschil tusschen Japan en Rusland De Fransehe zeeliedenstaking in Duitschland geslaagd De moord te Vlissingen De Nederlandsche Handels-missie in Brazilië Wedstrijd Zwaluwen Roode Duivels uitgesteld Een slecht kompas Het volksvet te duur Dc Engelsche Croesus Amerika mag niet aan het Buitenland leenen De voorstanders van oranje- blan-°e-bleu door het laatste vlagbes'uit in hun gevoelens gekwetst. De heer Linpbeck heeft aan den Minister van Binenlancischc Zaken dc volgende vra gen gestold: 1. Al moge de oude oranje-blanje-bleu vlag, waaronder, volgens het nog altoos zicht bare onwraakbare getuigenis van onze oude zee- en rivierschilders, als Ludolf BaKhuy- sc'rr, 'JtTrt vari Góijen, Abraham Slorck, Wil lem v. d. Volde e.a., onze vaderen bij den zegen des allerhoogsten onstorfelijkcn roem voor het vaderland hebben weggedragen, in latere jaren veeltijds zijn vervangen door het Bood, Wit en Blauw acht de Minister dat laatstgenoemde een afdoende reden om, thans dc eerstgenoemde vlag. alsof er voor ons ook maar een smet aan kleefde of, als of zij om een andere reden verwerpelijk ware, ter zijde te leggen? 2. Gevoelt de Minister niet, dat door zulk een maatregel dat deel van ons volk. waar van niet alleen de leus van den mond, maar ook dc keus van het hart was, is en hoe meer zich daartegen verzet, des te meer ook znl blijven: „Oran'e boven!" in het diepst van zijn gevoelens zou worden ge kwetst en. aangezien de officieele verwerping van het Oranje voor hen nu het rood ten ocnenmalo onaannemelijk zou maken, ook zou worden verhinderd om voortaan aan zijn heiligste gevoelens door vlagvertoon uiting te geven? 3. Zou dc overweging van de beide voor gaande vragen den minister niet alsnog aan leiding kunnen geven om. ten einde te voor komen dat een dreigende steen des aan stoots in het midden van ons volk werd ge worpen, het daartoe te leiden, dat of onze aloude en bij zoovelen geliefde Prinsevlag weer als Nederlands vlag in eere werd her steld, of dat, op zijn allerminst, het gebruik van Oranje of Rood facultatief werd ver klaard? De heer Donker vroeg aan den minister van landbouw en visscherij: Heeft de minister kennis genomen van de in de vorige maand in cenige vakbla- den opgenomen advertentie van liet uit- I \oer controlebureau voor groenten, fruit en aardappelen, waarin dit bureau sollicitan ten oproept voor de betrekking van contro leur, wonende te Botterdam, zulks onder vernielding. tlat de schriftelijke sollicitaties uitvoerige inlichtingen betreffende levens Joop, verkregen vakkennis, leeftijd, gods I dim -t'g'e gezindheid enz. moeten bevatten.' 2. fs de minister niet van oordeel, dat de i»isrli van opgave van godsdienstige ge zindheid in sollicitaties bij een instelling als het onderhavige bureau, aan hetwelk krafchtens do wet grootc algemeene belan gen 1er behartiging zijn toevertrouwd, als oncewenseht moet worden beschouwd? 3 Zoo ja, is de minister dan bereid maat regelen te treffen, dat in den vervolge dom dit bureau eventueel door ander" soortgelijke instellingen een dergelijk eiseli niet meer wordt gesteld en dnt ooi de booordecling van sollicitanten in de toe komst zal geschieden onafhankelijk van hun godsdienstige gezindheid? Toseanini met de K.L.M. naar Stockholm. Arturo Toseanini die de vorige week nog zijn partituren per vliegtuig uit Milaan over liet komen gaat nu zelf vliegen. Hij heeft voor zich en voor zijn vrouw plaats geboekt bij de K.L.M. voor een vlucht van Amsterdam naar Stockholm. Woensdag a.s. te 10.30 uur zal het K.L. M.-Douglas vliegtuig den grooten dirigent naar het hooge Noorden brengen. Voor Tos- ennini staan behalve eenige concerten in Scandinavië nog verschillende uitvoeringen te Londen op liet programma en wel tij dens de kroningsfeesten. Sinds de vergevorderde techniek van ge- luidsdcmping der moderne luchtvloot der K.L.M. in toepassing werd gebracht, telt onze luchtvaartmaatschappij de grootste musici onder haar passagiers. Tnscanini komt volgend bij ons terug! jaar Tn de pauze van het Maandagavond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te Den Haag door Toseanini gediri geerde concert, is den meester namens de orkestleden een teekening aangeboden. Toseanini dankte hiervoor hartelijk en zcide zeer tevreden over het Residentie-or kest te zijn. „Volgend jaar kom ik bij u terug", voeg de hij er nog aan toe. In Maart loopt liet contract, dat de be roemde dirigent naar Amerika roept, af en het bestuur van het Residentie-orkest ont- v ing van Toseanini de verzekering, dat hij dan in ieder geval einde Maart in ons land zal zijn. Waar en wanneer Toseanini met het orkest zal concerteeren, staat nog niet vast Begrafenis der slachtoffers Gistermiddag heeft op de Noorder Re graafplaats te Vlissingen onder groote be langstelling de ter-aarde bestelling plaats gehad van het eclitpaar Lauwereins, dat Woensdagavond 3 Maart op zoo gruwelijke wiize om het leven is gpbracht. He begraafplaats lag onder een dil sneeuwkleed bedolven en ook gedurende de ontroerende plechtigheid woei een straffe sneeuwstorm. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door ds. C. F. Nolte, die in een uitvoerige toespraak schotste welk een ontzetting en verslagenheid deze moord te Vlissingen had gewekt. Onder de vele aanwezigen, die waren ge komen om het vermoorde echtpaar de laat ste eer te bewijzen, bevond zich onder meer de commissaris van politie. Pater Dr. dc Beaufort aanvoerder voor de lijstgroepen Haarlem, Den Helder, Leiden, Dordrecht, De Verkiezingsraad der R.K. Staatspartij heeft zijn advies voor de samenstelling van de officieele candidatenlijsten uitgebracht. Wordt dit advies opgevolgd, dan zullen zijn voor de liistgroep HaarlemHelderLeiden —Dordrecht: (•kandidaten: 1. dr. L. J. C. Beaufort O.F.M., Utrecht; Z. A. J. Loerakker. Haarlem". Plaatsvervangers: 1. F. P. Th. Rohlirrg, Bloenrondaal; 2. Th. P. J. Rlscn, Naaldwijk Voor de lijst Middelburg: Candidaat: 1. mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkenszand, Plaatsvervanger: 1. E. Th. Lockefeer, Hulst. Pc lijsten Haarlem, Helder, Leiden, Dord recht en Middelburg worden voor de offi cieele candidatenlijst samengevoegd. Op die samengevoegde lijst wordt de eerste candi daat van lijst Middelburg ais zesde candi daat geplaatst. Van deze combinatie worden 6 Kamerze tels verwacht D^ ontvangst. President Vargas van Brazilië heeft giste renmiddag om drie uur in het Petropolis- paleis te Rio Negro jhr. mr. van Karnebeek, den voorzitter van de handelsmissie naar Zuid-Amerika ontvangen. Jhr. van Karne beek ovfcrhandigde Vargas zijn geloofsbrie ven. Na deze plechtigheid werden de overi ge leden der delegatie aan den president voorgesteld. DONDERDAG 11 MAART 1937. Hilversum L AVRO-Uitzendlng, 8.00 kramofboonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Omroeporkest en solist In de pauze: Declamatie. 12.30 J. Kroon's Ensemble. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Naaicursus. 3.45 Orgelspel. 4.CO Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonplaten. 4.50 Radiotooneel voor de kinderen. 5.35 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gram.pl. 8.15 Reportage luchtbeschermingsoefeningen boven de Veluwe. 9.30 Concertgebouw-orkest en solist 10.45 Gramofoonplaten. óf: 8.15 Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze: Gramofoonplaten. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest Hilversum II. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 7.15 Ned. Evang. Vereen. 8.00 11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonlpaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest en gramofconpla'cn 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramofoonplaten. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonplaten. 3.454.45 Bijbellezing 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Viool en orgel. 7.00 Berichten. 7.15 „Wat is toch Evangelisch", causeri. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Bachkoor Den Haag, de Wassenaarsche Orkestvereen. en solisten. 10.25 Berichten ANP. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hierna: Schrift lezing. De wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels welke hedenavond zou worden gespeeld op liet V.U.C.-tcrrcin te 's-Gravcnhage, is uit gesteld tot Woensdag 17 Maart. I)c reeds in voorverkoop genomen biljet ten blijven geldig. De kapitein van de motorlogger „Vertrouwen" krijgt een standje. De Raad voor de Scheepvaart heeft gis .enen een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van de stranding van de motorlog ter „Vertrouwen" K.W. 112 op 12 Decem ier j.I. nabij Kamperduin. Opgeroepen was de kapitein van den log ror. die werd verhoord op schuldvraag. Uit Je verklaringen van den kapitein blijkt, dat er dikke mist hing en het kompas niet in orde was. De voorzitter van den Raad verweet den kapitein niet voldoende voorzorgsmaatrege len te hebben genomen, vooral daar hem bekend moest zijn, dat het kompas een afwijking vertoonde. De Raad zal later uitspraak doen. De slagers hebben „historische" rechten op de distributie van het volksvet. Het Hoofdbestuur van den Ned. Kath. Hatizebond van slagerspatroons heeft zich tot den Minister van Sociale Zaken gewend met het verzoek de distributie van het volks vet uitsluitend over te laten aan het slagers be drijf. Adressant geeft te kennen, ook uit his torisch oogpunt, het volste alleenrecht op de distributie van dit product te kunnen laten gelden. In den inschrijvingsprijs voor levering van dit vet aan het departement van Sociale Zaken welke prijs f 32.per 100 Kg. be draagt en de prijs van f 42.per 100 Kg. aan de gemeente in rekening gebracht, ter wijl slechts 2 ct. per Kg. aan distribuaiiten als „winst" wordt toegekend, ziet adressant een verstoring der goede sociale verhoudin gen. Verzocht wordt daarom het vet goed- kooper in consumptie te doen brengen en een hoogere winstmarge aan de distribuan- ten te laten. Herstel in normalen stand mo gelijk? Gisternamiddag is de tinbagger- molcn „Kantoeng" in de nabijheid van Fowey in het Engelsche Ka naal aan den grond geraakt De twee sleepbooten „Humber" en „Schelde" blijven nog bij het wrak. Omtrent, eventueele bergingsmogclijkhe- den en-plannen is nog steeds niets bekend. Men wacht op de resultaten van het onder zoek, dat daarnaar ter plaatse wordt inge steld en waaromtrent tot dusver nog geen rapport is uitgebracht Uit Londen wordt nog gemeld, dat de .Kantoeng" is gestrand op een mijl uit de kust van Cornwall bij Polperro. Het zal moeilijk zijn den sleepkabel aan de „Kantoeng" te bevestigen, doch zoo noo- dig zullen duikers daartoe hun medewer king verleenen en den kabel onder water vastmakeh. Britsehe havens hebben het verbod uit gevaardigd, de „Kantoeng" er onderstboven binnen te slccpen. aangezien men vreest dat de baggermolen, die in deze positie een' diepgang heeft van ongeveer dertig meter, de havenniondingen zou kunnen versper ren. 1 Bhnn en zijn economische po- ,.ek- Mct de vringipes van "et 1 olksfront gebroken? Parijs 8 Maart 1937. daV^n .™mmentarpn en critieken, de (t,Jk en de andere landen over de laatste verandering in de Fransehe fi- anciccle en economische politiek peschre- ven is, zal .nog slechts overtroffen kunnen worden door de vele artikelen, welke daar over nog op papier zullen worden gebracht Indien deze lawine van persoonlijke mee ningen een maatstaf voor de l.eoordeeling an de geheele kwestie zou zijn, ware het nieuwste „cxperiment-Blum" een aangele genheid, die minstens zoo belangrijk ge noemd moest worden, als dc NIRA-politick van Roosevelt. Wij veroorloven ons echter, de dingen iets nuchterder te beschouwen en uitdrukking te geven aan de meening, dat de laatste stap van Blum algemeen betiteld als het „herstel van de liberale principes in de economie' weliswaar een etappe van groote beteekenis op den weg der hervor mingen beteekent, maar dnt men dan ook slechts met een etappe te doen heeft. Eerst over eenige maanden znl men kunnen vast stellen, of het hier slechts een tactisch han digheidje dan wol een geheel nieuwen Koers betreft. Voor heide (boson bestaan na melijk evenveel bewijzen els tegenbewijzen. Het waarschijnlijkst, is deveronderstelling, dnt de regecring onder druk handelde en zich in de allereerste plaats lucht wilde verschaffen. Eerst later znl de. theorie ko men, d.w.z. eerst over eenige maanden Men verwacht, dat de baggermolen in het Kanaal zal kunnen worden hersteld in zijn normalen stand. Nog geen beslissing inzake een nieuwen molen. Omtrent de gevolgen van het ongeluk wordt het volgende gemeld: Na een gisteren gepleegd overleg tusschen de betrokken instanties in Nederland en In- die is gebleken, dat bij de leiding van het Bankatinbedrijf het volle vertrouwen be staat, dat gedurende het jaar 1937 en het iaar 1938 de volle toegewezen productie van bet Bankatinbedrijf ook na dit ongeluk met de Kantoeng kan worden opgeleverd, liet spreekt vanzelf, dat speciale maatregelen in dit geval moeten worden getroffen, met de voorbereiding waarvan de leiding van bet bedrijf reeds is begonnen. Zoo zal de produc tie verder voorloopig moeten geschieden niet kleinere werktuigen en door handen-arbeid. Inzake de bestelling van een nieu wen tinbaggcrmolen is nog geen be slissing genomen, „daar nog niet met zekerheid kan worden vastgesteld of van het wrak neg iets te redden valt". Wel kan worden gezegd (zoo als wij reeds meldden) dat de ber gingsmogelijkheden gering moeten worden geacht. Zoodra vaststaat dat de Kantoeng geheel verloren is, zul len maatregelen worden genomen in zake nieuwen bouw. Het spreekt vanzelf, dat men voor vervan ging zoo spoedig mogelijk zal zorg dragen, indien alle factoren vaststaan, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat werkteekeningen en berekeningen nog alle aanwezig zijn en dit tijdvorderende deel van den arbeid, Jus niet meer behoeft te worden verricht. Het valt aan te nemen, dat de kosten hooger worden dan die van de Kan toeng met het oog op de sterk gestegen metaal-prijzen. Japansche ambassadesecretaris mag niet in de Sovjet Unie bin nenkomen. Tusschen Japan en Sovjet-Rusland is een nieuw geschil ontstaan, doordat de Russi sche autoriteiten hebben geweigerd, een Ja- pansch ambassadeseeretaris, die zich naaf Moskou wilde begeven, een visum te ver strekken. Van Russische zijde wordt gezegd dat de Japansche diplomaat als chef van het consulaat te Charbin betrekkingen met on- gewenschte personen heeft onderhouden. De besprekingen, die in d;* verband tus schen Tokio en Moskou gevoerd worden, hebben nog niet tot een regeling geleid, in Japansche kringen betoogt men, dat de hou. ding der Russische autoriteiten niet in over eenstemming is met de diplomatieke gebrui ken en dat men denzelfden secretaris ver leden jaar het visum niet geweigerd heeft. De „Normandië" kan niet uitva ren. De Fransehe maillioot „Normandië", wel ke hedenmiddag met vijfhonderd passagiers naar New York zou uitvaren, is door de sta king van de zeelieden te Le Hftvre ernstig gedupeerd. Men vreest, dat het schip van daag niet zal kunnen vertrekken, daar dc staking, welke gisterenmorgen begonnen is. voor den duur van 72 uur is aangekondigd. Er moet dus wel snel onderhandeld worden, wil de Normandië op tijd de haven verlaten! In tegenstelling tot zekere geruchten wordt medegedeeld, dat de „Normandië' noch eenig ander schip door de stakers be zet is. Alleen de werkzaamheden, die voor de veiligheid noodzakelijk zijn, worden ver licht. De stakers acliten dc loonsvorhooging van 11 procent, in arbitrage vastgesteld, te gering. zal men zien, of het mogelijk is, de nieu- vv c etappe tot een waarlijk nieuw „plat form te maken, dan wel dat men het roer opnieuw moet omgooien. Blum en de marxistische dogma's. Indien men thans zegt, dat Blum, deze „starre marxistische dogmaticus" plotse ling do socialistische principes van zijn partij over boord heeft geworpen en nu een „kapitalistische politiek" voert, Hooft men liet Hij Hot verkeerde eind en zeker over drijft men daarbij. Blum is zeker geen star dogmaticus, want was hij dat, dan zou het hem nimmer gelukt zijn een coalitie tot stand te brengen, welke zoowel de radicaal socialisten als do communisten omvat. Hot 1 i ont Popnlairo is zeker geen homogeen geheel, want zelfs in de partijen, welke er deel van uitmaken, heerseht dikwijls ver deeldheid. Blum heeft het tot nog toe klaargespeeld, alle klippen te omzeilen •Slechts indien men op het verkeerde stand punt staat, dat Blum b.v. bij het begin van zijn regeeringstijd, toen de grootc stakingen uitbraken, de gevangene der communisten zou zi.in geweest, dus van den meest radi calen vleugel van zijn coalitie zou men thans kunnen zeggen, dat hij op het oogen- blik door zijn nieuwe economische politiek gevolg geeft aan do wensrhen van den ui terst rcehtschen vleugel, dc radicaal-socia listen. Nu, de feiten hebben bewezen, dat Blum weliswaar zeer soepel is, maar geens zins een tusschen de beide uitersten heen en weer zwenkende figuur. Een feit blijft intusschen merkwaardig: de nieuwe financieele commissie is voor liet grootste deel samengesteld uit persoon lijkheden, die tot nog toe groole tegenstan ders van het Iwont Populaire waren, ja, wier namen zelfs voorkomen op delijst van de „tweehonderd families" waartegen de communisten en socialisten indertijd zoo'n hevige agitatie hebben gevoerd. Dc strijd tegen dc 200 families was zelfs een s Maatregelen tegen overweldigin(l Het Duitsche rijkskabinct heeft zich zijn bijeenkomst van gisteren bezig geho^ den met het door den Rijksminister Justitie Guertner ingediende ontwerp in?a ke een Duitsch wetboek van strafrecht Dij beraadslagingen over dit onderwerp zulieil in de volgende kabinetsbijeenkomsten ^0r- den voortgezet Afgehandeld werd het wetsontwerp inza< ke de verlenging van den ambstduur (jep gemeentelijke autonome bestuurslichamen en een wetsontwerp inzake de beveiligin? der Rijksgrenzen en „overweldigingsmaat, regelen", waarbij de Rijksminister van Bin, nenlandsche Zaken wordt gemachtigd i„ door hem te bepalen gebieden, in het bij, zonder aan de Rijksgrenzen alle maatrege len te treffen, welke voor een werkzame beveiliging der Rijksgrenzen en van het Rijksgebied vereischt zijn. jRepressaillemaalregelcrg De Rijksminister van Binnenlandsche Za, ken werd voorts gemachtigd tegen onder danen van een vreemden Staat en tegen hun vermogens repressaillemaatregelen te treffen voor zoover deze Staat tegen on derdanen van het Rijk of hun vermogens maatregelen treft, welke volgens Duitsch recht tegen de onderdanen van dezen Staat of hun vermogen niet kunnen worden ge troffen. Nieuwe R[jksleeningi In financieele en bankkringen te Berlijn verluidt, dat de inschrijving op de nieuwe rijksleening reeds in de eerste dagen een resultaat heeft opgeleverd, dat ten volle aan de verwachtingen beantwoordt. Lord Nuf field stelt opnieuw groot bedrag beschikbaar. De Lord-Mayor van Londen heeft gisteren in het Mansion llouse medegedeeld, dat (le o.a. om zijn schenkingen bekende automo- bielfabrikant Lord Nuffield heeft aangebo den 50.000 pond sterling beschikbaar te stel len voor de vorming van een zee-kadetten- korps, mits door de Navy League een be drag van 100.000 pond zou worden bijeenge bracht Verzet in de Senaat. In de vergadering van den Senaat hoeft senator Lewis aangekondigd, dat hij, in dien buitenlandsche mogendheden zouden trachten een leening in de Verecnigde Sta ten te plaatsen, een wetsontwerp zou in dienen, waarbij de bedragen waarvoor wordt ingeschreven, verbeurd verklaard worden ten einde deze te gebruiken voor betaling der oorlogsschulden. AUTOBUSSTAKING IN SCHOTLAND. Uitbreiding gevreesd. Daar hun eisch tot loonsvorhooging niet is ingewilligd, zijn 5000 employé's van een au- lobusonderneming in Schotland in staking gegaan. Het autobusverkeer in Lanarkshire, alsmede dat in het Oosten en het Westen, ligt geheel stil. Ook in de gemeenten Glas- gow en Edinburgh, welker lijnen door do on derneming in kwestie worden bediend, rijdt geen enkele bus. Men vreest, dat. indien geen spoedige regeling tot s'and komt, de stakingsbeweging zich zal uitbreiden en het. aantal stakers zal stijgen tot meer dan 8000 man. belangrijk onderdeel van de verkiezings campagne. Thans zijn do vroegere gouver neur van de Bank van Frankrijk, Charles Ilist .en een van de vroegere raadslieden a.n ^-avel, Rueff, in do financieele com missie opgenomen. Wordt hier gebroken met de principes van de Volksfrontnolitiek? A oor starre dogmatiri ongetwijfeld. Maar tactische wendingen behoeven geenszins iets meer te zijn, dan uiterst handige ma noeuvres. In bcurskringen maakt men thans het grapje, dat Blum op het oogonblik naar liet voorbeeld van I.onin „N.E.P.V-politiek voert. De vergelijking is niet geheel juist wijl de omstandigheden geheel anders zijn itnnnr dezelfde economische theoretici, (Ho indertijd, toen I.enin het roer omgooide, verklaarden, dat Rusland nu weer tot het kapitalisme zou terugkeeren, voorspollen thans, dat Blum's experiment in een „super kapitalisme" zal eindigen. Ten aanzien van I.enin s N.E.P,-politiek hebben de theoretici zich zooals bekend danig vergist en of zij met hun voorspelling over Blum's nieu we tactiek meer succes zullen hebben, kan eerst dc toekomst bewijzen. De bewapeningsleeninft Een ding mag men niet vergeten: op den voorgrond van het huidige programma staat de defensie-leening, dus een builcn- landseh politiek fastum. Om deze leening welke vóór de toekomst van het land van groote beteekenis is, te doen slagen, moest Blum ook een prikkel scheppen voor die kringen,welke afwijzend tegenover zijn hervormingen staan en tot nog toe geloof den, dat Frankrijk dicht voor den econo mische» afgrond zou staan. Indien Hij cr l.ians in slaagt, nok in kringen, welke lot nog toe als zijn felle tegenstanders golden de middelen te verkrijgen, die noodig zijn voor de verdediging van Frankrijk, is dat een staatspoliticke daad, waardoor me® slechts zijn hoed kan afnemen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2