ZWITSAL UIT DE PERSt Adveite&m doe Sn BEKWAME LEIDSTER vacuwinkaoficn onu admtmdm TE HUUR flitsen uit ben Diibcn tijb DR.CW.BOTTEMA 5c Auui Te huur een KRUIDENIERSZAAK tescHAGEN Betrekkingen Openbareverkooping Nieuw verhaal van Piepneus en Bibbersnoet BRAND-EN SNIJWONDEN. Uit het politierapport De vloot als eenheid Stoomvaartberichten Wederom gevestigd: zeer geschikt voor gepensionneerde Overname van goede ren a contant. Brieven onder No. 85 aan het Bur. v. d. Blad. SANGUINOSE SANGUINOSE aangeboden Notaris ENGELMANN Woensdag 17 Maart 1937 publiek verkoopen: gevraagd Eerste klas zaak, reeds jaren te Den Helder gevestigd, vraagt een niet beneden den leeftijd van 20 jaar. Marineberichten Hr* Ms* „O 16"* Verzending van post voor Hr* Ms* O 16* Nieuwe uitgaven Een klein wondje is dikwijls gevaarlijker dan een groote wond, omdat U zich daarbij on middellijk zoudt verzorgen. Het is niet noodig elk klein snij-, brand- of schaafwondje direct te verbinden en aan den heilzamen invloed van licht en lucht te onttrekken als U er maar onmiddellijk Zwitsal - de zalf met onbe grijpelijke geneeskracht - opdoet. Zwitsal zui vert, verzacht en geneest die kleine „ongeluk, jes", die in elke huishouding voorkomen. Zorg dus steeds een doos bij de hand te hebben. 4 da xmJ mat onJb&jtitfvdjjJza qanajiS&hnrAt f OOOZEH 30 en 60 c. TUBE 25 e. POEDER Ie STROOIBUS 40 e. Mosselzaad. De Zeeuwen hebben nog altijd behoefte aan mosselzaad. Nu weer wordt er van de Belgi sche kust heel wat mosselzaad weggehaald. Straks als het weer voorjaart, zullen ook weer de Zeeuwsche vaartuigen naar de Wad denzee trekken om daar van dit voor hen zoo kostbare goedje weg te halen. Jammer mag het heeten, dat men in onze eigen omgeving zoo weinig profijt weet te trekken van het hier aanwezige mosselzaad, dat altijd in beteekenende hoeveelheid aan wezig is. Een kapitaalkrachtig opgezet bedrijf, met ausdauer, zou daarin verandering kunnen brengen misschien, want het zou heel wat tijd vorderen eer er voldoende afzetgebied zou zijn gevonden, om een dergelijk bedrijf loonend te maken. Misschien dat in Engeland in de toekomst weer wat meer afzet voor deze mosselen zal zijn te vinden, maar dat zou verkend moeten worden. Iets grooter aantal trawlers in bedrijf. Bleef tot dusverre het aantal in bedrijf zijnde trawlers beneden de tachtig, thans komt het aantal boven de tachtig uit, n.1. 46 Noordbooten en 36 kustbooten, dus in totaal 82 stuks. Het mag dan niet hard gaan met de uit breiding van de in bedrijf zijnde trawlers, het is alweer een verheugend verschijnsel, dat er eenige vermeerdering van het aantal valt te constateeren. De over het algemeen in den laatsten tijd (sedert maanden) behoorlijke uitkomsten, werkt het in bedrijf nemen van de trawlers natuurlijk in de hand. In Februari werd gemiddeld door de traw lers een reisbesomming gemaakt van 2367.39. De Rotterdamsche motorvloot van de Mij. „Piscator", die vertegenwoordigd is te IJmui- den en uit 4 moderne schepen bestaat, maak te een reisgemiddelde van 3082.28. Dat steekt wel ver uit boven dat van de trawlers en zal toch de reeders wel tot na denken stemmen... De vischprjjzen. Dinsdag waren de prijzen van de fijnvisch weer niet hoog. Tarbot kwam tot ten hoogste 78 cent per kilo en tong tot 75 cent. De scholprijzen gingen nog een tikje om hoog, vooral wéér zet- en kleine schol. Zet- schol kwam op den hoogen prijs van 33. per 50 kilo en kleine schol op 25. De besommingen der trawlers waren goed en alle schepen kwamen boven de twee duizend gulden; één zelfs benaderde aardig de vijfduizend gulden, al had die dan nog niet de grootste vangst. Aanrijding tengevolge van de gladheid. Tengevolge van de gladheid op den weg zijn gisteren in de Spoorstraat nabij de 2e Vroonstraat twee personenauto's in onzachte aanraking gekomen met elkaar. De schade was gering en persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Wij hebben schrijft de marine-medewer ker van het Hbl. tot ons genoegen in de Mem. v. Antw. aan de Eerste Kamer over de Defensiebegrooting '37 gelezen, dat de Minister van meening is, dat de kosten van aanbouw voor de geheele staatsmarine (dus ook de vliegtuigen en maritieme middelen voor de locale defensie van de overzeesche gewesten) op de Defensie-begrooting behooren te worden aangevraagd. Aan de Departementen van Defensie, Koloniën en Financiën is opdracht verstrekt om den minister omtrent de uitvoe ring hiervan van advies te dienen. Wij hebben herhaaldelijk critiek geoefend op het bescheiden financieele beheer van de Staatsmarine, dat onvermijdelijk leidde tot het deelen van de verantwoordelijkheid van de maritieme defensie van Ned.-Indië door de Departementen van Koloniën en Defensie, en wij juichen het dus zeer toe, dat de minister van Defensie het voornemen heeft aan dezen onbevredigenden toestand een eind te maken. Het is toch ook wel heel vreemd, dat de voor ziening van het materieel voor het belangrijk ste deel der zeemacht aan de bevoegdheid van het ministerie van Defensie is onttrokken. De technische marineleiding dient natuurlijk het Departement van Koloniën van advies, inzake nieuwen aanbouw van vlooteenheden en marine-vliegtuigen, doch de beslissing berust niet bij Marine! Wij hopen, dat het advies van de betrokken Departementen met bekwamen spoed zal wor den ingediend en dat dus binnen korten tjjd de marineleiding de volle verantwoordelijkheid zal kunnen dragen van alle vlootbouwplannen. Het zal zeker een stap in de goede richting zijn. Naar onze overtuignig moet echter ook de be moeienis van het Departement van Koloniën terzake van de beheersfunctie van de vloot in Indië worden uitgeschakeld. Natuurlijk be staan er administratieve bezwaren tegen een regeling, waarbij alle uitgaven voor de mari tieme defensie (dus ook die voor Ned.-Indië) op het VlIIe Hoofdstuk van de Rijksbegrooting worden gebracht, doch het moet mogelijk zijn deze bezwaren in het belang van een goede leiding der staatsmarine te overwinnen. Wan neer de „beheers"-functie van het Departement van Koloniën wordt uitgeschakeld, zou dit be- teekenen, dat het Departement der Marine te Batavia als zoodanig zou moeten verdwijnen en Berichten uit het „Vliegend Blad", thans „Heldersche Courant", Dagblad voor Den Helder en omstreken. (Op rijm gezet door Jan Mens.) Uit Parijs: In Parijs was na den oorlog De ellende reuze groot, 't Was enorm, zooveel menschen, Stierven daar den hongerdood. Die een beetje goed nog hadden, Brachten het naar Oome Jan, Oorlog? nooit meer, werd de leuze, Maar men houdt er zich niet an, Telkens, na iets betere tijden, Hitst de een den ander op, Als de oorlog weer voorbij is, Volgt weer denzelfden strop. Uit Nieuwediep: Jong gehuwde menschen vragen, Huis te huur niet al klein, Dat van al 't gemak voorzien is, Huurprijs mag ordentlijk zijn. 't Paartje keek niet op een kwartje, Tot twee gulden kon men gaan, Zou er nu wel in Den Helder, Zoo een woning nog bestaan Uit Italië: De redactie, 't kan gebeuren, Van een Italiaansche krant, Had op zek'ren dag, hoe is 't moog'ljjk, Heel verschrikkelijk het land Wat was er gebeurd, o lezers, Dat zooiets gebeuren kon, 'k Zal 't U zeggen, zwermen muizen Hadden verslonden 't feuilleton. Lezers wil ons excuseeren, Lezeressen, geeft ons kracht, Wij beloven U, vannacht nog, Gaan wij op de muizenjacht. (Wordt vervolgd.) omgezet worden in een „Commissariaat" van het Departement van Defensie in Nederland. De Commandant Zeemacht in Ned.-Indië zou alleen wat de gebruiksfunctie van de vloot be treft ondergeschikt zijn aan den Gouverneur- Generaal, doch wat de beheersfunctie betreft rechtstreeks onder den Minister van Defensie staan. En als er dan nog een Algemeen Chef van de Staatsmarine wordt benoemd, die voor de „beheers"-functie van de geheele Staats marine verantwoordelijk is, en door persoon lijke bezoeken nauw contact houdt met het in Indië aanwezige deel der vloot, zou de zoo zeer gewenschte eenheid in de marineleiding bereikt zijn. Zoover zijn wij nog niet, doch het stemt tot verheugenis, dat de Minister van Defensie al thans de eerste schrede in de goede richting heeft gezet. Bij FELLE KOUDE moet men geforceerd stoken. Bij geforceerd stoken vormen zich slakken op het rooster. DAAROM adviseeren wij onze geachte cliëntèle tijdens deze vorstperiode speciaal onze QUEEN VICTORIA ANTHRACIET te bestellen,aangezien deze uitmuntende kwaliteit geen slakken vormt en de grootst mogelijke HITTE geeft, f 2.55 per H.L. FIRMA H. BOOY ZOON Kolengroothandel Telefoon 235 en 479 Stoomvaart Mjj. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, u„ 9 Maart te Port Said. Kon. Ned. Stoomboot Mjj. Alkmaar, t„ 9 Maart v. Havre. Atlas, 8 Maart te Curagao. Baralt 23 Febr. v. Curagao. Berenice, 9 Maart te Kopenhagen. Ceres, 9 Maart te Bourgas. Costa Rica, 8 Maart v. Curagao. Fauna, 6 Maart v. Puerto Barrios. Ganymedes, 6 Maart te Istanbul. Hebe, pass. 3 Maart Brunsbuttelkoog. Hercules, 8 Maart v. Algiers. Irene, 9 Maart v. Havre. Iris, 26 Febr. v. Curagao. Juno, 8 Maart v. Lissabon. Midas,'7 Maart v. Curagao. Orestes, 8 Maart v. Algiers. Orion, 9 Maart v. R'dam. Reinhart L. M. Russ, 8 Maart te Aarhus. Rhea, 8 Maart v. Catania. Stuyvesant, 7 Maart te Paramaribo. Theseus, 9 Maart te A'dam. Venezuela, 7 Maart v. Cristobal. Kon. Holl. Lloyd. Salland, t., 6 Maart Buenos Aires. Kon. Paketvaart Maatschappij. Bontekoe 7 Maart van Beira. Tasman 7 Maart te Shanghai. Lochkatrine, 5 Maart v. Christobal. HollandAmerika Ljjn. Beemsterdijk, pass. 8 Maart Lizard. Bilderdijk, 8 Maart te New-York. Boschdijk 6 Maart van New Orleans. Breedijk 7 Maart 12 u. 's midd. 1127 mijl W. van Scilly. Delftdijk, 8 Maart v. Glasgow. Drechtdijk, 3 Maart v. Cristobal. Lochgoil, 9 Maart v. Vancouver. Leerdam, 9 Maart v. R'dam. Narenta, 8 Maart te San Francisco. Nieuw Zeeland, 8 Maart te Melbourne. Rotterdam 7 Maart v. Buenos Aires. Veendam, 9 Maart v. Plymouth HollandWest-Afrika Ljjn. Amstelkerk, u., 8 Maart v. Takoradi. Reggestroom, u„ 7 Maart v. Dakar. Silver JavaPacific Hjn. Hopecrest 8 Maart van Calcutta. Sapara, 7 Maart v. Manilla. Siantar 8 Maart van Singapore. Silveray 7 Maart van Colombo. Soemba 6 Maart van New Orleans. JavaNew York-Ljjn. City of Evansville 8 Maart van Batavia. Djambi 7 Maart te Belawan. Kota Gede, 9 Maart te Singapore. de Phemius 3 Maart van New York. en- Rotlerdamsche Lloyd. aar Baloeran, u„ 9 Maart v. Gibraltar. >boc- Buitenzorg, t„ 9 Maart Point de Galle een Heden werden wij verbied met de geboorte van onzen Zoon CORNELIS. T. KAMP. J. KAMP—VAN DER PLAS. 's-Gravenhage, 9 Maart 1987. Lijsterbesstraat 187. Tijdelijk Emmakliniek, Parkweg 15. ARTS Uitsluitend voor huidziekten en ziekten der urinewegen Spreekuur dagelijks in het MARINE - HOSPITAAL De Griffier der Arr. Rechtbank te Alkmaar maakt bekend, dat op 8 Maart 1937 door GERRIT VAN BAAREN, Koopman te Den Helder, is ingediend een verzoek schrift, tot bekoming van sursé ance van betaling, en dat gemelde Rechtbank bij hare beschikking van 9 Maart 1937 die surcéance voorloopig heeft verleend en benoemd heeft tot bewindvoer der Mr. J. Mulder, Advocaat te Den Helder, en tevens bevolen heeft, dat de bekende schuld- eischers en de schuldenaar zullen worden opgeroepen ter Raad kamer dezer Rechtbank in het Gerechtsgebouw te Alkmaar op Woensdag 31 Maart 1937, te half elf uur des vóórmiddags. De Griffier voornoemd: L. A. v. d. BRANDELER. aangebeden VwslStwtmsld: 1« •»- P- ■l»'»"™ KIM TMraltSst: 1» «t. r*jel U Te huur het prachtige prima onderhouden Heerenhuis (be woond geweest door den Weled. Gestr. Heer Reynierse), Binnen haven 20, bev. kamer en suite, serre, keuken, bijkeuken, tuin, kelder, W.C., achteruitgang. Bo ven: 6 slaapk., geheel ingerichte badk., waschtafels met koud en warm str. water, zolder, W.C. D. t. a., huurpr. billijk. Adres: Binnenhaven 35. Te huur Binnenhaven 18, ruim Bovenhuis, bev.: 4 kamers en zolder m. 2 k„ huurpr. f 27.50 p. m. en Binnenhaven 17, Bene denhuis, 2 kamers beneden en 2 kamers boven m. zolder f 5.35 per week. Adres: Het Woningbureau, Weststraat 100 Te huur FLINK HUIS, 4 slaapk., electr., d.1. W.C. 4.85 p. w„ water vrij. LONDON, Hertzogstr. 52. Te huur: gerieflijk Hoekhuis, Oostslootstr. 15, huur per week slechts 4. Mooi ruim Hoek-benedenhuis met garage en tuin, bij lang con tract billijke huur. Te bevragen: Torensteeg 3, hoek Hoofdgracht. uit Kruiden bereid. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Voor allen, die zich zwak en lusteloos gevoelendie spoedig vermoeid zijn; lijden aan slepende maagcatarh en slechte spijsverteering; die uitgeput zijn tengevolge van lichamelijke of geestelijke vermoeienislast hebben van slapeloosheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in rug of lenden, is de het aangewezen middel. Sanguinose verrijkt heel spoedig het bloed, en geeft daar door nieuwe kracht aan de uitgeputte organengeeft een gezonden eetlustveroorzaakt eene algeheele levensopgewekt heid. SANGUINOSE kost: per fl. f 2.—, de 6 fl. f 11—, 12 fl. f 21 Omzetbelasting inbegrepen. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riêmerstraat 2c-4. Den Haag. te Nieuwediep (Den Helder) zal op des u.vonds 7% uur, in het gebouw „Musis Sacrum" aan de Koningstraat alhier, de navolgende perceelen gelegen te Den Helder 1. Woon- en Winkelhuis met Slachtplaats en Erf aan de Ko ningdwarsstraat no. 46, groot 95 c.a. Bij betaling leeg te aanvaarden. 2. Huis en Erf aan de Gra venstraat no. 40, groot 1 are, 9 c.a. Bij betaling leeg te aanvaarden. 3. Heerenhuis met Schuur, Erf en Tuin aan de Hoogstraat no. 44, groot 1 are 33 c.a. 4. Huis en Erf aan den Rijks weg nabij de Kooy, no. 38, groot 2 aren, 11 c.a. Te bezichtigen daags voor en op den verkoopdag des n.m. van 24 uur. Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris. Wegens huwelijk der tegenw. gevr. filnk DAGMEISJE, in kl. gezin, niet ben. 1" j., van 's morgens 8 tot 's middags 3, m. kost, Vrijd. (fen geh. dag, Zond. vrij, 3p. w., zonder g.g. onn. aanm. Adres; Mevr. Wijker, Loodsgr. 27 WERKSTER GEVRAAGD voor den Vrijdag. Adres: Kanaalweg 176 B. Aanmelden van 78 uur. Gezocht per 22 Maart, liefst ln 't centrum, een WONING voor klein gezin, in de prijs van 5 5.50 gulden. Brieven onder No. 110, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd WINKEL PAND op goeden stand. Aanb.: BREGMAN, Make- laar, Loodsgracht 46. Brieven met photo, opgave van vorige betrekking, leeftijd, verlangd salaris, enz. onder No. 111, aan het Bureau van dit Blad. door G. Th. ROTMAN. 63 Op enige afstand stellen we ons. ver dekt achter de sneeuw op en kijken toe. Enige minuten gebeurt er niets. De eekhoornsolda ten staan zwijgend op de loer, om de boom heen. „Reken maar, dat Heintje niet ont snapt!" fluistert Neef. Nu, zo denken wjj er precies eender over! 64. Toch zal het nog niet zo %'lad gaan. Hein blijkt er nog een afzonderlijke, geheime uitgang op na te houden, die onder de sneeuw verborgen is. Want opeens wordt vlak bü ons de sneeuw omhooggeworpen en komt de kop van Hein te voorschijn! Dempo, u., 9 Maart te Singapore. Indrapoera, 9 Maart te R'dam. Kota Tjandi, t„ 8 Maart v. Singapore. Palembang, u„ pass. 9 Maart Perim. RotterdamZuid-Amerlka Lijn. Alchiba, t., 8 Maart v. Rio Janeiro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, 7 Maart te Singapore. Medon pass. 7 Febr. Gibraltar. Melampus, 9 Maart te Marseille. Neleus, 6 Maart v. Marseille. Polydorus, 8 Maart te Hamburg. HollandAfrika Hjn. Algorab, t„ 9 Maart te Antwerpen. Boschfontein, t„ 9 Maart te Bremen. Heemskerk, u., 7 Febr. van L. Marqués. Randfonteln, t., 9 Maart v. Port Sald. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u„ 9 Maart te Karachi. JavaChinaJapan Hjn. Tjlkembang 7 Maart te Hongkong. Tjisandane 7 Maart te Shanghai. HollandOost-Azië Hjn. Serooskerk, u., pass. 7 Maart Ouessant. T 'In. -f ontdekt werd dai Afschilder heimelijk in den a'. .1 gondel gevaren hadMoest hij n zeggen „Ik zal liever sterven, dan te zeggen, waar ik gisteravond geweest ben, maar ik ben niet schuldig"! riep hij plotseling uit. De rechters keken elkaar aan. „Een vrouw!" fluisterden zij onder elkaar, „Noem den naam van de vrouw! Dan kunnen we haar verhooren!" Langzaam stond Benedetto op. „Tk zweer bij den heiligen Marcus, dat ik gisteravond Hr. Ms. „O. 16" is 8 Maart 's middags 12.15 uur van Ponte Delgada vertrokken. Volledig gefrankeerde stukken (volgens bui- tenlandsch tarief) voor opvarenden van Hr. Ms. Onderzeeboot O 16 kunnen worden ver zonden naar: Lissabon 12, 15, I? Maart laatste busllch- ting hoofdpostkantoor 7.10 Correspondentie voor de opvarenden van de „O 16", welke voorzien moet zijn van 2 elkaar snijdende ljjnén over het geheele adres ont vangen na de verzending op 17 Maart, zal naar Den Helder worden gezonden, waar het schip 25 Maart terugkeert. w en prlij •len in 1 Breez Bid Vertellingen uit den Bijbel, door Herman Middendorp, uitgave G. Naeff, 's Gravenhage, ingen. 1.50, geb. 1.90. De Bijbel is het meest verspreide boek ter wereld en is ook in bijna alle bekende talen vertaald. In China en in IJsland vindt men het „Boek der Boeken" niet alleen in iederen boek winkel, maar ook in de meeste huisgezinnen en in Rusland, dat getracht heeft den Bijbel mt het Volksleven te bannen, vindt men het licht gezien, doch zijn van het wereldtooneel verdwenen. De Bijbel heeft, niettegenstaande alle vervolging, stand gehouden. Het is het boek, waarin geteekend wordt Gods geschiede nis met den mensch, den mensch van gelijke ewegmg als wij. Welk een groote leidei'8' ïguren worden in den Bijbel geteekend, noe men we slechts namen van een Mozes, David, aaiomo. Figuren als Jozef, Simson e.a. en ver daar bovenuit, als middelpunt van de gansche aennft, staat de figuur van Jezus van Naza- reth. Om den Bijbel dichter tot den mensch te rengen, omdat men vooral in ons Christelijk Jand nog zoo ontstellend weinig van de diepe religieuse waarheden van den Bijbel weet, heeft de bekende litterator Herman Mid dendorp, deze vertellingen het licht doen wen. Hier laat hij den Bijbel spreken door den u en vert°lt eenvoudig en getrouw na, wat hem daarvoor ln 't bizonder geschikt leek. en boekje, om gelezen en herlezen te "o en orn zijn lezers te brengen tot de bron ervan, den Bijbel zelf.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6