Congres van het Ou lilt seint Minister Sato verwacht SVEERïflItUT^ België—-Nederland te Antwerpen Weinig bewerkelijk en tóch goed Eigenaardigheden van het Titicameer Lewis aangeklaagd Nazi-activiteit in de Vereenigde Staten internationaal vakverbond geen Europeescbe oorlog Bolsjewisme zal in Spanje niet worden geduld Marktberichten Uit onze omgeving koegras Geen wapentuig naar Spanje JULIANADORP. De Bazar van „Kunstzin". Nog slechts een week scheidt ons van de opening en het spreekt van zelf dat alle toe hereidselen getroffen worden om de zaak voor elkander te zetten. Aan alle huizen zal worden aangeklopt, of men voor de bazar iets afgezonderd heeft, of dit nog wenscht te doen. Het doel van deze bazar !s genoeg zaam bekend en men biede thans bij dit no gen zoo mogelijk de helpende hand. De Vereeniging voor Volksonderwijs, af- deeling .Tulianadorp, hield voor een goed be zette zaal met publiek een propaganda-avond in bet cafe Prins Hendrik" van den heer 4 Doorn De Harmonie „Kunstzin" verleende hierbij hare gewaardeerde medewerking door eenige muzieknummers ten gchoore te brengen, waardoor ook de stemming er in kwam. De Voorzitter, de heer I. J. Schroevers, heette 111 het bijzonder de spreker van de zen avond, den heer H. Marinus uit Den Helder, welkom. In zijn betoog vestigde hij vooral de aandacht op het thans in gebruik zijnde vervoermiddel voor de veraf wonende schoolkinderen en spoorde een ieder aan er voor te zorgen en mede te helpen dat dit rij tuig zal kunnen blijven rijden. De heer Marinus wees in een kernachtige speech op de verbrokkeling van het onder wijs, hetwelk doorgaans een uitvloeisel is, van eenige fanatieke personen, die om de een of andere reden niet meer met het groo- te geheel wenschon samen te werken en dan maar weer een schooltje oprichten. Sur. wekte op met kracht mede te werken tot de instandhouding en uitbouw van het open haar onderwijs. Na de pauze kwam de tooneelvereeniging voor het voetlicht met het tooneelspel in drie bedrijven, getiteld: „De Onbekende Vrouw". Dit spel was op dezen avond veel te lang. Overigens werd een en ander met applaus beloond 'en kon de voorzitter zijn dank be tuigen aan alle medewerkenden^ die tot het welslagen van deze propaganda-avond had den medegeholpen. W1ERINGEN erwachting: Meest matige zuidelijke tot oostelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken, tijdelijk regen, later wellicht wcer sneeuw, lichte dooi. verdere vooruitzichten: onzeker. DEN OEVER. Onderscheiden. Aan den magazijnbeheerder le klasse, den adjudant-onderofficier J. A. de Reuver, ter standplaats Don Oever (Wieringen) zal op Woensdag 21- Maart a.s. voor het front der troepen te Amsterdam de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst worden uit gereikt. Vischafslag. 8 Maart: 17 tal haring f 9.307.75 p. tal. 9 Maart: 22 tal haring f 8.409.25 per tal. 10 Maart: 32 tal haring f 8.60—9 per tal. Overname zaak. De heer A. Buma, voorheen vertegenwoor diger voor de fa. Sabel van Zaandam voor den verkoop van gasolie, heeft thans deze zaak overgenomen en zal haar voor eigen rekening drijven. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Vergadering Kleuterschool. Met genoegen constateerde de voorzitter, de heer P; Borst een flinke opkomst van ou ders, donateurs en andere belangstellenden op de vergadering, die Donderdagavond in de Kleuterschool werd gehouden. Uit den staat der financiën bleek, dat de Uitgaven bedroegen f578.19, de inkomsten f572.99. Er was dus maar een tekort van f5.20; op de spaarbank is nog een reserve van f 118.31 en in kas f 10.99. Door vertrek is het aantal leden van 77 tot 72 teruggeloopen. Op de school zijn 35 leerlingen, van wie er 12 met April naar de „groote" school vertrek ken. Op deze vergadering werden echter al weer 9 kinderen opgegeven en waarschijnlijk zul len nog wel voor meerdere plaatsing ge vraagd worden. De Inspeceur van het L. O. had, zoo deel- 'de voorzitter mede, de banken in de school voor ondoelmatig verklaard. De heer Van Dijk nam op zich, te informeeren of van op geheven bewaarscholen schoolmeubelen wa ren over te nemen. Een brief van de naar elders vertrokken oud-penningmeesteresse, mevr. Klerk, maakt het bestuur attent op het aanstaande 10 jarig bestaan der school. Besloten werd, den herdenkingsdatum, 13 Juli niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Daarbij zal tevens getracht worden de kas te stijven. De kinderen krijgen een klem feestje. In de pauze nemen allen een kijkje bij het vele aardige plak-, knip-, kleur- en vouw werk, dat de leidster van de kleuterschool, mej. Hoveling had tentoongesteld en waar voor haar dank werd gebracht. Een luid applaus bewees, dat de lezing Van don heer Van Dijk in den smaak was gevallen. Na rondvraag volgde sluiting. Waarschijnlijk doordat de snelheid wat te groot*was voor het nemen van de bocht, reed de heer O. met een auto op den hoek van Koningsweg en Schorweg in de weg sloot. De heer O. en z'n echtgenoote bekwa men hierbij geen letsel en ook de auto, door Maarten Smit weer op het droge gezet, had weinig of geen schade bekomen en kon zoo wegrijden. SCHA GEN MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Donderdag jl. buiten verwachting met dit Winterweer. De handel was heel goed en beste koeien aangevoerd. Een schot werd ge kocht door den handelaar D. Bregman, Alk maar voor 35 ct. per pond. 2 koeien van de hesten, golden f 2G0. En later, hoorden wij nog, werd er een koe gekocht door sla ger G. v. Zooncn, Wieringerwaard, voor f 267.50, afkomstig van den heer P. Gnn, aldaar. Volgons zeggen kosten deze koeien ook 35 36 ct. Gelde koeien geen noteering. Kalfkoelen aardig aangevoeld, handel matig. Ilanuei in pinken goed. Nuchtere kalveren werden weer vlug ver kocht. Fokkalveren f 1218, handel goed. Vette schapen veel vraag naar, noteering 31—37 gld., mooie prijzen, Overhouders Hierboven BAROMETERS TAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 745. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4.5 gr. C. is 40 gr. F. voor de slacht golden tot f 27. Voor de weide 22 'A gld., handel goed. Vette varkens 1 ct. duurder bij de vorige weken. Deze golden 24x/2 ct. hoogste notee ring, handel goed. Hoogste noteering voor de biggen f 18. Hier was ook weer aardig vooruitgang. Handel goed. Schrammen, 1 koppel, f26 no teering, handel goed. Op de kippenmarkt weinig te doen, wat er was is goed verkocht. Dus de handel was over 't geheel goed te noemen. Brussel definitief uitgeschakeld. Zooals reeds kon worden medegedeeld had het bestuur van den Koninklijken Bel gischen voetbalbond de mogelijkheid onder het oog gezien, de landenwedstrijd België Nederland op 4 April a.s. niet te Ant werpen doch te Brussel te doen houden, zulks in verband met het feit, dat de werk zaamheden aan de toegangswegen naar het stadion te Antwerpen niet op tijd gereed zouden kunnen komen. Indien men echter de ontmoeting alsnog aan Brussel zou geven, zouden de moeilijk heden in verband met de kaartenuitgifte wel ke reeds geruimen tijd aan den gang is, zeer groot worden. Het bestuur van den K.B.V.B. heeft dan ook gister besloten de ontmoeting te Ant werpen te laten doorgaan. WEDSTRIJDPROGRAMMA K.N.V.B. In bovengenoemd programma is nog eeni ge wijziging gekomen; de volgende wedstrij den zijn nl. ingelascht: Afd. 1: Promotie degradatie 2e klasse: D.W.V.—Zaandijk. Afd.: IV: Bleijerheide—Longa; B.V.V.— Juliana. Afd. III: Promotie-degradatie le klasse QuickEnschedesche Boys. Door MARTINE WITTOP KONING. Niet veel tijd voor de bereiding van het middagmaal? Dat kan voorkomen! Een drukke dag in de schoonmaak, een Woensdag- of Zaterdag middag als met de kiiideren gewandeld wordt, een mooie voorjaarsdag, die zich juist voor een uitstapje naar buiten leent het zijn alle voorheelden van gevallen, waar in het warme middagmaal in 't gedrang kan komen. „Iets warms kan nog wel vlug op tafel worden gebracht, maar of dat „iets" voldoet aan de eischen van voedzaamheid dat is een andere kwestie. Toch is die kwestie wel op te lossen, zelfs op verschillende wijzen. Een portie sla (veldsla, kropsla of gesnip perde andijvie) kan reeds van te voren zijn schoongemaakt, gewasschen en op een ver giet gezet; als we daar het gewone slasausje van olie, azijn (of citroensap), zout, aroma en misschien wat mosterd of peper door mengen, dan is onze groente in een oogen- blik op tafel. Warme aardappelkoekjes vallen altijd in den smaak bij deze koude groente; ze zijn vlug in de koekenpan gebakken en ze kun nen, wat voedzaamheid betreft mits voor zien van geraspte kaas in hun ééntje de rol overnemen van den gebruikelijken maal- 'ilet komt dan hierop neer. dat we in hoog stens een V2 uur een middagmaal op tafel brengen, waarop werkelijk geen aanmerking valt te maken. Of een ander geval; we zijn van plan om als groente de gemakkelijk schoon te ma ken en vlug gaar te koken bloemkool te ge ven, waarbij we spoedshalve een aanvulling achterwege moeten laten, welke een vrij lange bewerking vraagt. Laten we in zoo'n geval door de bloemkool- saus, die we toch moeten klaarmaken, een voudig flink wat geraspte kaas roeren (2 op gehoopte eetlepels per persoon); de melksaus wordt er pittiger door en liet gerecht brengt de voedingswaarde'nfee, die we noodig heb ben. Of nog een ander voorbeeld; we hebben een dag van de voren al op de drukte gc- 1 rekend en voor een dubbele portie aardap pelen gezorgd. We maken die, terwijl ze nog warm zijn (dan gaat 't gemakkelijker) tot een purée, onder toevoeging van flink wat melk en van weer een paar lepels geraspte kaas per persoon; we doen de purée dan in een vuurvasten schotel en we hebben den volgenden dag er slechts wat boterklontjes op te leggen en den schotel een half uur in den oven te zetten om lekker warm en bruin te worden. Geven we daarbij een groente, die ook in een half uur klaar is (in dezen tijd van 't jaar misschien spruitjes, koolraap of lof), dan zal weer een in alle opzichten voldoende middagmaaltijd op tafel komen, •waarvoor de huisvrouw zonder zich te haasten slechts een half uur heeft noodig gehad. In al de genoemde gevallen kan misschien nog „iets toe" worden gewenscht. Dat laten we dan voor deze gelegenheid eenvoudig bestaan uit rauwe vruchten: een sinaasap pel, een banaan of een appel. Vermoedelijk zullen mijn raadgevingen ook zonder de toevoeging van bepaalde r e- cepten wel gevolgd kunnen worden? Al leen van de aardappelkoekjes wil ik de be schrijving door een recept verduidelijken. AARDAPPELKOEKJES (4 personen). 500 G. (1 pond) koude gekookte aard appelen, 2 eieren, 8 opgehoopte eet lepels geraspte kaas, y2 d.L. melk, wat nootmuskaat, desverkiezend een fijngeraspt uitje, ongeveer 60 G. (3 afgestreken eetlepels) boter. Wrijf of maal de aardappelen fijn; vermeng ze met de eieren, de kaas, de melk en de kruiden tot een stevig deeg. Vorm daarvan balletjes, druk ze wat plat en bak ze in de koekenpan met de heete boter aan weers kanten mooi bruin en knappend. Maart 1937. Interessante ontdekkingen van een Engelsche expeditie. Cambridge, 10 Maart 1937. Wanneer een wereldkampioen gewichts- heffen op de gedachte zou komen, zijn dage- lijksche training aan het Titicameer, het grootste bergmeer ter wereld, uit te voeren, zou hij niet weinig verbaasd staan over zijn gebrekkige prestaties. Gelukt het hem op iedere andere plaats van de wereld 300 Kg. te heffen aan het Titicameer, op een hoogte van 3800 meter boven den zeespie gel, zal hij het met nauwelijks 200 kg. nog niet klaar kunnen spelen. Dit is een ge volg van de bijzondere atmosferische toe standen, welke hier heerschen. Zeven jonge Engelsche onderzoekers, die onder leiding van Dr. Carey Gilson in op dracht van de universiteit te Cambridge de geheel veranderde levensvoorwaarden, wel ke op deze hoogte heerschen, bestudeeren, hebben op hun ontdekkingsreizen op de Pe- ruaansch-Boliviaansche hoogvlakte, de merk waardigste ontdekkingen gedaan. Aan het Titicameer leeft men, zoo verklaren zij in een rapport, dat voor de universiteit van Cambridge bestemd is, om zoo te zeggen, in een „Marsatmosfeer", want de luchtdruk en het zuurstofgehalte zijn hier zoo gering, dat het voor den Europeaan zeer moeilijk is, zich daaraan te gewennen. Op den langen duur helpt de natuur echter zelve: de roode bloedlichaampjes, welke zuurstof aan het lichaam toevoeren, vermeerderen langzamer hand, zoodat het gebrek aan zuurstof ten slotte wordt opgeheven. Bijzonder moeilijk is op deze hoogte het samenstellen van een menu. Aan het groot ste bergmeer ter wereld kookt het water nl. al bij een temperatuur, welke ongeveer 33 graden onder het normale kookpunt ligt. Ook machines voldoen op deze hoogte niet aan de eischen, welke men er op an dere plaatsen van de wereld aan stelt. In deze „Marsatmosfeer" boeten ze ongeveer 1/3 van hun prestatievermogen in. De motor boot, welke op de Theems een snelheid van 60 km. per uur bereikte met veel moeite heeft de Engelsche expeditie dit vaartuig naar de Peruaansche hoogvlakte laten brengen bereikt op het Titicameer slechts een snelheid van 40 km. Het merkwaardigst schijnt echter het feit, dat ook de menschelijke kracht ongeveer 1/3 geringer wordt. Of men nu gewichten heft, kogels stoot of lange marschen maakt steeds blijkt weer, dat een mensch aan het Titicameer, 3800 M. boven den zeespie gel, slechts 2/3 van datgene vermag te pres teeren, wat hij op het lager gelegen land volbrengt. Een half jaar zullen de onder zoekers nog in deze streek blijven vertoe ven, om 11a te gaan, in hoeverre het men- schelijk lichaam zich aan de veranderde levensvoorwaarden aanpast. (Auteursrecht V.P.B.). (Nadruk verboden) Dreigende staking in de hout zagerijen. Behalve de reeds gemelde bot sing tusschen stakingsposten en politie in Alameda hebben zich ook in andere steden gewelddadig heden in verband met de stakings beweging voorgedaan. In Cbicago werden zegt Un. Press tal van taxi-chauffeurs gearresteerd, omdat zij taxi's, die door onderkruipers werden be stuurd, met sternen hadden bekogeld. Ook in de Chrysler-fabrieken in Dctroil dreigde het tot botsingen te komen, nadat een gerechtelijke verordening was uitgevaar digd betreffende verwijdering van de sta kers met gekruiste armen. In deze verorde ning worden Lewis. Homer Martin en an dere leiders van den vakhond van automo biel-arbeiders ervan beschuldigd. een com plot te hebben gesmeed om zich meester te maken van de eigendommen der Chrysler maatschappij en den voortgang van het bedrijf hierdoor te hebben belemmerd. Dit is de eerste maal. dat Lewis in recht streeksch verband met zitstaking wordt aangeklaagd. De stakingsgolf heeft zich intusschen ook uitgebreid tot Lansing en Seattle. Ze ven houtzagerijen werden in Seattle geslo ten toen de betreffende onderneming de eischen der arbeiders inzake verhooging van het uurloon met tien cents van de hand wees. De vakbond van arbeiders in de zagerijen dreigt nu met afkondiging van een alge- meene staking, waarbij vijf en zeventig dui zend arbeiders zouden worden betrokken indien huin eischen niet op zijn laatst 15 Maart a.s. zijn ingewilligd. Een leger van 200-000 Hitleria- nen zou reeds zijn gevormd. De democraat Dickstein heeft in de wet gevende Kamercommissie voorgesteld een onderzoek in te stellen naar den ondergrond sche buitenlandsche propaganda in de Ver eenigde Staten. Hij verzekerdej dat hij honderd buiten landsche spionnen kon noemen, wier stre ven erop gericht is, in de Vereenigde Sta ten een fascistische regeering in te stellen. Dickstein zeide voorts in het bezit te zijn van documenten, aan de hand waarvan hij kon bewijzen, dat de chemicus Fritz Kuhn van da Fordfabrieken leider is van de Hit- leriamn in de Vereenigde Staten, die, naar hij zeide, in het land een - leger opbouwen, dat reeds 200.000 man sterk is en voor het einde van het jaar een millioen man zal tellen. Verder verklaarde Dickstein, dat de nationaal-socialisten in veertien staten geor ganiseerd zijn en dat Kuhn voor propaganda over millioenen dollars beschikt. De Spaansche delegatie bereid buitenlandsche vrijwilligers van regeeringsleger te demobiliseeren Op het Congres van het Internatio naal Vakverbond, dat dezer dagen te Londen bijeen is, zou de Spaansche delegatie gisterochtend hebben mede gedeeld, bereid te zijn de buitenland sche vrijwilligers, die in de rijen der regeeringstroepen strijden, terug te trekken op voorwaarde, dat een over eenkomst tot stand kome, welke we derzijds zou moeten worden ten uit voer gelegd. Na afloop van deze bijeenkomst heeft Jou- haux, de secretaris van het Fransche vak verbond, tegenover een verslaggever van Ha- vas verklaard, dat ondanks den begrijpelij- ken tegenzin van iedereen zulks toe te ge ven, de repatrieering van in Spanje strij dende vrijwilligers, zelfs wanneer het wer kelijke vrijwilligers betreft, zoóals degenen, die aan regeeringszijde strijden, zal veroor loven het evenwicht te herstellen ten gunste van de regeering van Valencia.. De inmenging van Jouhaux in de gister ochtend gehouden beraadslagingen had met name ten doel de noodzakelijkheid er van aan te toonen, dat „de wettige regeering van Spanje moet worden veroorloofd zich langs den normalen weg te voorzien van munitie en wapenen, zooals zijn volste recht is" Ernest Bevin, de president van het Brit- sche vakvereenigingscongres, sprekende na mens de Britsche vakvereenigingen, heeft de door Jouhaux verdedigde opvatting, goed gekeurd. De conferentie zal worden besloten met een resolutie. Japan eerbiedigt de onafhankelijk heid van China en Mongolië. Op in het Japansche Lagerhuis gestelde vragen over het oorlogsgevaar alsmede de verhouding van Japan tegenover Rusland en China, antwoordde Minister Sato. dat men hem te groot optimisme mag verwijten, doch hij gelooft niet, dat zoo spoedig een oorlog in Europa zal uitbreken, aangezien andere invloeden aan het werk zijn, welke een oor log tegenhouden. Verder wees de minister er op, dat het niet noodzakelijk is een econo misch hlok te vormen. Ten aanzien van het verwijt over de geheime diplomatie zeide de minister dat dikwijls in het belang van het land noodig is de diplomatieke besprekingen strikt geheim te houden. Het Japansch Duitsche anti-komintern-verdrag is gesloten om een einde te maken aan de actie van de Komintern, welke aanstuurt op een wereld revolutie. Het verwijt, dat Japan zich heeft aangesloten hij het fascistische kamp is der halve onverdiend en de minister gelooft niet, dat de vriendschappelijke betrekkingen met andere mogendheden hierdoor geschaad zullen worden. Ook bestaat er geen gevaar dat Japan door dit verdrag zal worden mee gesleurd in een Europeeschen oorlog. De diplomatieke geschiedenis toont ver der aan, aldus de minister, dat tusschen Ja pan en de Sovjet Unie gemeenschappelijke belangen bestaan en zeker zal zonder moei te een overeenstemming worden bereikt. De minister verklaarde verder, dat niet juist is. dat Japan staat op een kruispunt van oorlog en vrede, zooals Ashida heeft beweerd. Teder land ter wereld staat thans voor gespann-en internationale verhou dingen, doch dit kan zonder moeilijkheden uit den weg worden geruimd. Ten aanzien van het Chineesche probleem zeide de minister, dat de Japansche regee ring de onafhankelijkheid van China en Mongolië eerbiedigt. Japan voert een open politiek. De minister gaf toe, dat de bespre kingen tusschen China en Japan zijn vast- geloopen,. doch indien China de minimum- eisrlien van Japan blijft weigeren, dan zal er niets andere opzitten dan dat Japan wacht tot een wijziging zal zijn gekomen in de houding van China. INTERVIEW MET LARGO CA3ALLER0. De „Temps" publiceert een intej. view met Largo Caballero, waarin deze op de eerste plaats verklaarde er niet aan te denken zijn functies neer te leggen. Verder zeide hij, dat indien de regeeringstroepen win nen, een overgangstijdperk zal ko men, doch nooit zal worden toege staan, dat iemand Spanje het bols jewisme of de anarchie oplegt. Het confiskeeren of controleeren van de particuliere ondernemingen is slechts een tijdelijke maatregel, vooral omdat dikwijls het leidende personeel van de ondernemin gen de vlucht heeft genomen en alles aan het lot heeft overgelaten. Deze periode zal voorbi'gaan en de regeering zal deze evolu tie economisch en technisch leiden. Het is mogelijk dat groote ondernemingen genatio naliseerd zullen worden of grootgrondbezit in handen zal worden gegeven van een col lectief arbeids-orgaan. Hetzelfde geschiedt in het buitenland. In ieder geval zullen de kleine bedrijven het zij in landbouw of industrie niet onteigend worden. Onder kleine bedrijven wordt ver staan bedrijven, welke worden gedreven door een gezin, dikwijls geholpen door en kele arbeiders. De Spaansche republiek zal vermoedelijk de politieke vorm houden, welke voor de revolutie bestond De Baskische regeering en de Katalaan- sche generaliteit zullen grooter faciliteiten voor het binnenlandsch bestuur krijgen, zon der dat volledige autonomie zal worden ge geven. Evenmin zal in Spanje een Staten bond worden geschapen, volgens het voor beeld van de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. Bovendien zal slechts 1 Spaansch leger bestaan. Caballero gelooft trouwens niet, dat Euskadie of Katalonie volledige autonomie verlangen. Caballero verklaarde verder, dat binnen drie maanden de regeer' gs- troepen op hun beurt hef in;''atief zullen nemen in den strijd aange zien de regeering beschikt 0 r men- schen, in tegenstelling n \t de op standelingen. Sprekende over Ma ontkende Cabal lero dat er sprake vt 1 zijn, het man daat prijs te geven. De .ogeering is voorne mens na het einde van den burgeroorlog aan bevriende mogendheden, zooals Frank rijk en Engeland, hulp te vragen om dit gebied te ontginnen, doch deze hulp mag de perken van economische samenwerking niet overschrijden. Het spreekt vanzelf, dat Duitschland, Portugal of Italië in deze voordeelen niet zullen deelen. Tensliotte zeide Coballero dat een over eenkomst met den tegenstander onmogelijk is. „Ik weet niet, wat zal gebeuren wanneer buitenlandsche oorlogsschepen Spaansche schepen, in het bijzonder militaire trans porten, zullen aanhouden" voegde Largo Ca ballero hieraan toe, „in geen geval zullen we een onderzoek in volle zee toestaan." Ik vvensch geen wereldoorlog te ontketenen, doch indien wij gedwongen zullen worden ons te verdedigen, dan zullen wij ons ver dedigen, wat hiervan de gevolgen ook zul len zijn. De verantwoordelijkheid hiervoor zal dan rusten op hen, die ons hebben uit gedaagd. Anders handelen, zou verraad zijn ten opzichte van Spanje." Nederland verbiedt het vervoer. De Staatscourant van gisterenavond be vat een Kon. Besluit van 4 Maart j.1. strek kende tot het tegengaan van het vervoer met Nederlandsche schepen van wapentuig en vrijwilligers voor Spanje. Het is vanaf heden den eigenaar, den reeder en den kapitein van een Neder landsch schip verboden opdracht te geven te bevorderen, of te gedoogen, dat het schip een haven in Spanje aandoet, indien tot de lading van dat schip wapentuig be hoort. IIELDERSCHE EIERVEILING, 11 Maart. Aangevoerd: 28020 Kipeieren: 5557 Kg. 2.80—3, 58—60 Kg. 3—3.40. 61—63 Kg. 3— 3.50, 6467 Kg. 3.203.80, 783 eendeieren 2.20—2.60 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 11 Maart. Aangevoerd: 60.000 kipeieren: 5456 Kg. 3 40—3.45, 56—58 Kg. 3 50—3.55,58—60 Kg. 3.50—3.60, 60—62 Kg. 3.55-3.60, 62-65 Kg. 3.603.80, eendeieren 2.80—2.90 p. 100 stuks. BROEK OP LANGENDJIK, 12 Maart, BI. aardappelen 1.70, uien 0.60—1, drielin gen 60 ct., grove 70—90 ct., peen 1.10—1.40, groene kool 2.20—2.80 f 1-20—1.50, 60.000 Kg. D. witte kool f 1—1.10. 60.000 Kg. roode kool f 1.40—2.20, 1000 Kg. rammenas f 0.40—1, 102000 Kg. gele kool NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart. Uien 60—90 ct., drielingen 60 ct, grove 70 110 ct., peen f 1.50, kleine peen 5060 ct. Kroten f 0.600.S0, roode kool f 1.401.80, taaie gele kool f 2.40, gele kool f 1.20—1.30, D. witte kool f 1. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 11 Maart. Berlijn: Er was aanvoer van nieuwe Hollandsche spinazie, die 3.50 per 10 pond noteerde en geruimd werd Ook de eerste Fransche krop; sla was vandaag op de markt; prijs 6.50 p~. 30er. Van de andere Hollandsche groenten noteeren uien 6.00—6.50 per 50 Kg. Er is wel Hollandsche roode en savoye kool op de markt, maar er wordt niets omgezet; prijzen Holl. roode kool 5.75, Holl. savoye kool 5.756.00 p. 50 Kg. De aanvoer van Duitsche kool is groot, maar de handel uiterst kalm. Eenige vraag bestaat voor groene savoye kool maar de aanvoer wordt door sneeuw belemmerd. De prijzen voor Hollandsche spruiten liepen op; de prijs is nu 17—22 p. 50 Kg. Bonn: Buitenl. pro ducten: bloemkool 5—6.00; Belgisch witlof 2530. komkommers 85130; schorseneeren 20—25; kropsla 13—13; andijvie 7—20; ap pelen 2545 p. 50 Kg. of resp. per. 100 st. oorlog.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3