Buitenland Binnenland 3 aren'ü,e S-- ïsnfemï Keden tei,ende afd=« ^Vlïl Ot lilt seint Alkmaarsche Kaasmarkt Strijd fusschen dc Amerikaansche Vakbonden De Franschedefensieleeoing heeft succes De Godloozen-actie in Rusland Japansche Militairen ongerust Mussolini in Libye aangekomen De mijnheer, die de Koningin moest spreken Dc communistische Kamercandidaten Marktberichten Uït onze Omgeving Predikbeurten Vliegtuig van Lufthansa verongelukt Mijn-explosie in de Ver+ Staten De busstaking in Schotland aan ANNA PAULOWNA Voor den houw va?' woning lan het stoomgemaal aan nl v Ewijcksvaaw Is e'L o"„,™ £,2"' De bouw is thans onderhands opgedragen an J. van Veldhoven te Hoorn voort 1700 Vrijdagavond verSdwde^nze"8^""' In z'n openingswoord stelde de voorzitter burgemeester Lovink voor een felicitat ie-' lcgram te sturen aan den heer Sleutel die 20 jaar secretaris is van de afdeeling Wie nngerwaard en welke afd. juist ook op de zen avond vergaderde. Met algemeene in- ptemmmg werd t voorstel aangenomen Van de mededeelingen noteerden we-'De cursussen voor huiselijke ziekenverpleging te Breezand en Kleine Sluis tellen tezamen 60 deelneemsters. Een cursus wordt door het hoofdbestuur Bekostigd, de andere komt voor rekening van de afdeeling en daarom is van de deelneemsters een kleine tege moetkoming in de kosten gevraagd De moedercursus wordt drie weken aan idc Kleine Sluis en drie weken in Breezand gegeven. Het jaarverslag van den heer Liefhebber vermeldde: Door overlijden en vertrek ver minderde het aantal leden met 57, maar 56 nieuwe leden traden toe. Aan 446 personen is in 720 gevallen vorplegingsmaferiaal ver strekt. Het consultatiebureau voor zuigelin genzorg mag zich in een groote belangstel ling verheugen. 1 Jan. 1036 waren 30 zuige lingen, ingeschreven, 1 Jan. '37 was dit aan tal 95. Er is 21 x zitting gehouden en de verpleegster heeft 101 huisbezoeken afge legd. Niettegenstaande het ongunstige zomer weer kan men over het bezoek aan de bad inrichting tevreden zijn. Er zijn 2103 bad- jkaarten afgegeven en 101 abonnementen. Het verslag sloot met een woord van dank aan dokter Olree en de wijkverpleegster, die geheel belangeloos het consultatiebureau verzorgen, en aan het bestuur van de school met den bijbel voor het beschikbaar stellen [van een lokaal. Naar aanleiding van dit verslag bracht ds. Vorstman hulde aan de leiding van de bad inrichting, en werd besloten dat verple- gingsmateriaal in den regel alleen verstrekt zullen worden op een door een dokter of de Verloskundige geteekende aanvraag. De rekening, gecontroleerd door de [heeren Ds. Vorstman, De Graaf en De Wil de. luidde: ontvangsten, met inbegrip van saldo vorig jaar f 2013.96%, uitgaven f 1099.291/9. Het voordeelig saldo nam toe met f 123.81% en is nu f 914.67. De rekening van de badinrichting was: uitgaven f 906.38%, ontvangsten f 511.17, bijdrage van de afdeeling f 395.21%. Nadat de heer Liefhebber bij acclamatie als secr.-penn. was herkozen, werd besloten een paar banken voor het wachtlokaal in het consultatiebureau aan te schaffen en aan de Commissie voor Malariabestrijding f 10 subsidie te verleenen. Aanbesteding en gunning. Aanbesteed ïs' het maken van twee brug gen van gewapend beton over Midden vliet en Molenvaart (2 van de Driebruggen). Ingeschreven was door: P. Buis. Oudorp voor f10980; A. K. Pik, Barsingerhorn f 10273; G. C. van Hoften .Haarlem f 9980; fa Minnehoo en Walboom, Den Helder f 9670; J. Bruin Tz„ Berkhout f 9000: J. van 't Hek en J. Stroet. Hoorn f 9283; P. den Das Jz., Schoorl f 9250; Jan de Vries, Den Hel der f 9200: fa. J. Haitsma, Harlingen f9070; Jac. van Veldhoven. Hoorn f 8787: C. Ros sen Anna Panlowna f 8787; Jan Kuipers, Zuricht f 8780; C. Dekker, Wieringerwaard f 8757. Het werk is gegund aan Jan Kuipers te Zuiïch. WIERJNmSN Verwachting: matige, wellicht tijdelijk toe nemende wind uit zuidelijke richtin gen, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: buiig, vrij zacht. POLITIE Verloren: twee helastingplaatjes in etui ben daarvan kosteloos afgegeven en een zwart wollen dames doek met kraag. Inlichtingen bij den gemeentebode. Het is verwonderlijk hoe plotse ling een markt kan inéénzakken, zonder dat daarvoor bepaalde mo tieven zijn aan te wijzen. De door- sneeprijs was heden zeker f 2.50 f 3.per 50 K.G. lager dan de vo rige week. De hoogste noteering be droeg f 23.voor zoover ons be kend volgde daarop één stapel met f21.—, terwijl de gemiddelde prijs voor kaas van goede kwaliteit is te bepalen op ongeveer f 18 f 19. Zachte soorten laqen daar beneden, terwijl voorts de markters, die hoopten op een herstel tegen het slot aan het kortste eind trokken. Want de prijs bleef afloopen. Omtrent de redenen van deze val tast men feitelijk In het duister. De aanvoer was weer grooter, doch dit alleen kan niet de oorzaak zijn. De voorraden schijnen weer wat te zijn toegenomen, terwijl de kaas uit de zen tijd van het jaar zich uit den aard der zaak niet leent om te wor den bewaard. Men hoort het motief nieuwe-melksche kaas lanceeren, terwijl het verder zeker ls, dat er geruchten hebben geloopen over een tweede plan in den geest van dat van den heer Deterding, waarop vermoedelijk ©enige speculatie is ontstaan. Bijzonderheden omtrent den gang van zaken aan de kaasbeurs waren hedenmorgen zeer moeilijk te ver krijgen. Of er in het geheel niets is omgegaan? Hierboven BAROMETERS PAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 744. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. ZONDAG 14 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, vm. 10 uur, Ds .M. v. Wichen. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam, 2.30 uur, Cand. J. Verhave. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 5 uur, Kindersamenkomst met lichtbeelden. 's Av. 7.30 uur sa menkomst met lichtbeelden voor Volwasse- *nen. Spr.: de heer Bok, van Den Helder. OORLOGSVERKLARING VAN GREEN AAN LEWIS. Green, de leider van de American Federation of Labor, heeft volgens Un. Press persoonlijk aan alle onder leiders instructie gegeven, dat zij de leden van het Committee of Indu- strial Organisation (Lewis) uit het Amerikaansche vakverbond moeten verwijderen, hetgeen beschouwd wordt als een feitelijke oorlogsverkla ring aan het C.I.O. Men ziet voorts in dezen maatregel den eersten stap naar uitsluiting van alle C.I.O.- vakvereenigingen uit de American Federa tion of Labor. Het conflict tusschen de vak- vereenigingen zou hiermede zijn hoogtepunt bereiken. Inmiddels zet Lewis zijn campagne voort, om parallel met het Amerikaansche Vakver bond een nieuwe organisatie op nationale basis te stichten/Leiders van het C.I.O. ver klaren dat zij eenvoudigweg overstroomd worden met verzoeken om toelating van lo cale en nationale arbeidersgroepen. Tegelijkertijd wordt het uitbreken van een staking in de bruinkolenindustrie op 1 April a.s. steeds waarschijnlijker wegens de onver zoenlijke houding zoowel van de niet-georga- niscerde arbeiders als van den onder leiding van Lewis staanden mijnwerkersbond. De onderhandelingen tusschen de General Motors en den vakbond van automobielar- beiders zijn gisteren plotseling afgebroken. De General Motors beschuldigde den bond ervan, in haar fabrieken in twintig dagen tijds achttien zit-stakingen te hebben ver oorzaakt, terwijl de vakbond zijnerzijds den General Motors verweet, arbeiders, die bij de maatschappij werkzaam waren, op onrecht matige wijze te hebben ontslagen. Hierdoor dreigt een nieuwe staking uit te breken, ten zij de onderhandelingen worden hervat. Daarnaast, zijn nog negentig duizend ar heiders in staking in negen Chrysler- en drie Hudsonfabrieken en in een Reo-autofabriek Eindelijk een accoord in de auto mobielindustrie. De General Motors en de Bond van Arbei ders in de Automobiel-industrie melden de definitieve regeling van alle geschilpunten, welke in Januari een staking hebben doen uitbreken. Het tusschen de General Motors en den Vakbond bereikte accoord voorziet in een 8- urigon werkdag en een 40-urige werkweek De bond heeft geen minimum-loon voor hel <*eheole land verkregen. Stakingen met. ge kruiste armen zijn onwettig zoolang niet al les is gedaan tot hijlegging van conflicten, volgens de methoden, die in het accoord zijn uiteengezet, en in geen geval kan een staking met gekruiste armen worden begonnen zon der toestemming van de leiding van den bond. De eerste tranche reeds voltee- kend. De Fransche minister van Financiën heeft gister het volgende communiqué uitgege ven: De nationale dcfensieleening, waarop he denmorgen de inschrijving werd opengesteld werd in den loop van den dag geheel vol- teekend. De inschrijvingen, door de schat kist ontvangen, overtroffen om 5 uur reeds de 5 milliard, het bedrag der eerste tranche terwijl toen nog lang niet alle inschrijvin gen bekend waren. Talrijke cichet-kantoren moesten in den namiddag de inschrijvingen weigeren. Aangezien een gedeelte van het land niet heeft kunnen inschrijven op de eerste tran che van de leening, waarop de inteekening gisterenmorgen werd opengesteld zulks als gevolg van het feit, dat de inschrijving reeds spoedig werd gesloten, heeft de minister van financiën besloten Dinsdagmorgen de inschrijving open te stellen op een nieuwe tranche waarvan het bedrag bij decreet zal worden vastgesteld, en waarvan de voor waarden gelijk zullen zijn aan die van de eerste uitgifte. Bij Bathurst, op weg naar Zuid- Amerika. Het gewone postvliegtuig van de Deutsche Lufthansa, dat op weg was van Duitschland naar Zuid Amerika, heeft gisterenochtend wegens den dikken grondnevel niet de luchthaven van Bathurst kunnen bereiken. Het toestel werd vernield. Men vreest, dat de uit vier personen bestaande bemanning om het leven is gekomen. Bij na de geheele post kon geborgen worden. De poststukken zullen met de gewone postvliegboot naar Zuid-Amerika worden overgebracht. Talrfjke arbeiders bedolven. In de aan de Hutchinson Coal Company toebehoorende mijn Macbeth te Charles- town in West Virginia. heeft zich een mijn- gasontploffing voorgedaan, tengevolge, waar van twi^e personen werden gedood en ze ventien bedolven. Men vreest, dat de becrolvenen, die op een afstand van twee mijl van den ingang in de mijn opgesloten zitten, om het leven zijn gekomen. Ploegen reddingsmanschappen zijn koorts achtig aan het werk om te trachten hun kameraden te bereiken. Drie arbeiders zijn, naar men meent, aan de ontploffingsramp ontkomen. Een nader Havas-telegram meldt, dat twee en twintig mijnwerkers op het appèl ont breken. De chef der politie heeft verklaard: „Het is onmogelijk hen binnen 36 of mis schien zelfs 48 uur te bevrijden en er schijnt helaas slechts weinig hoop te bestaan, dat zij gered zullen kunnen worden." Nog steeds uitbreiding. De staking der autobuschauffeurs in Schotland duurt niet alleen voort, maar heeft zich gisteren nog uitgebreid en ruim 10.000 chauffeurs hebben het werk thans neergelegd. 4000 bussen, die in Glasgow, Edinburgh, Aberdeen en Dundee besteld waren om de voetballiefhebbers naar de Schotsche bekerwedstrijden te vervoeren, zullen geen van alle loopen, maar de trei nen hebben maatregelen genomen om in het tekort aan vervoergelegenheid zooveel mogelijk te voorzien. De bond van transportarbeiders heeft po gingen gedaan om tot een oplossing te ko men, maar de directeuren staan op het standpunt, dat het personeel eerst aan het werk moet gaan en dat daarna over loons- verhooging kan gesproken worden. De kerk wint weer terrein. Regeering bereidt nieuwe cam- campne voor. De Moskousche correspondent van de „Manchester Guardian" meldt, dat in een ingezonden stuk in de „Izwestia" veront waardiging tot uiting komt over verslap ping van den strijd tegen den godsdienst. De schrijver van het stuk constateert, dat het ledenaantal van den Bond van Godloo- zen sedert 1933 van 6.000.000 tot 2.000.000 is gedaald. Volgens hem zijn de geestelijken reeds begonnen de nieuwe grondwet vol gens hun eigen opvattingen te interpretee ren; zij zeggen, dat zij het einde van het Russische athëisme beteekcut terwijl zij 'n grooton invloed op de bevolking uitoefenen. De schrijver keurt vooral de houding van het Volkscommissariaat voor Opvoeding en den Bond van Jonge Communisten af, die een aantal anti-godsdienstige musea heb ben doen sluiten en alle propaganda van de godloozon-beweging hebben gestaakt. De vakvereenigingen worden gecritiseerd, die niets meer voor het atheïsme zouden doen, terwijl de strijd tegen den godsdienst juist in den tegenwoordigen tijd, nu duizen den nieuwe arbeiders in de industrieën wor den opgenomen, van groot belang is. In de dorpen, die voor het eerste en tweede vijfjaar- plan voornamelijk boerendorpen waren, zijn de bewoners nog steeds godsdienstig en zij beïnvloeden de jonge arbeiders. Behalve in bovengenoemd ingezonden stuk worden er den laatsten tijd meer van derge lijke protesten gehoord in een daarvan schatte Jarovslavski de leider van de god- loozen-bewcging, het aantal geloovigen in Rusland op 50 van de totale bevolking en men trekt hieruit de conclusie, dat de regeering zich ongerust maakt over den toenemenden invloed van den godsdienst en maatregelen beraamt om hiertegen op te tre den. Waarschijnlijk is men niet zoozeer van plan om langs wettelijken weg in te grijpen, dan wel om een grootscheepsche propagan- da-campagne tegen de kerk te beginnen. Over de vredelievende verkla ringen van minister Satoh. Echter geen ministerieele crisis. De Donderdag in het Japansche Lagerhuis door Satoh afgelegde vredelievende ver klaringen hebben een levendige reactie gewekt in legerkringen. Deze kringen verwijten den minister van buitenlandsche zaken den huidigen toestand te miskennen, wanneer hij beweert, dat de kwestie van oorlog of vrede wezenlijk af hankelijk is van Japan. De militaire autoriteiten, die deel uit maken van het kabinet hebben na de La gerhuiszitting langdurig geconfereerd. Zij hebben besloten Satoh aanvullende ophel deringen te vragen, aangezien zij zijn op vattingen in tegenspraak achten met die, welke door Hayasji uiteengezet zijn in zijn recente ministerieele verklaring. Men gelooft thans, dat Hayasji of Satoh in het Lagerhuis nieuwe verklaringen zul len afleggen, teneinde iederen schijn van te genspraak uit den weg te ruimen. Men is echter van meening, dat het onmogelijk is, dat de ontevredenheid der militaire kringen tpnslotte zou kunnen leiden tot de ministe rieele crisis. Satoh bevestigd zijn verklaring. In antwoord op een door baron Kimmots- ji Okoera in de middagvergadering van het Hoogerhuis gestelde vraag heeft Minister van buitenlandsche zaken Satoh de door hem in den Landdag gehouden redevoering aangevuld. De minister zeide, dat hij de uitdagende actie, welke er op berekend is het land in een oorlog te storten, wenschte te vermin deren, daar „Japan, indien het dat wenscht op ieder oogenblik een internationale crisis- zou kunnen voorkomen". Spreker wilde daarmede niet zeggen, dat Japan voor de provocaties van anderen zou moeten zwichten door een verachtelijke on derwerping". Een speciale Havas correspondent meldt: Mussolini is gisterenmorgen om acht uur aan boord van den kruiser Pola aangeko men in gezelschap van Admiraal Domenico Cavagnari Achille Starace, en Dino Alfieri benevens den minister van Koloniën Alesan- dro Lesbona. De „Pola" werd geescorteerd door de kruisers Zara en Fiume. Lucht strijdkrachten van de in Libye gestation- neerde eenheden vlogen de schepen tege moet, zoodra hun komst gemeld werd. Toen de „Pola" verscheen losten de op de reede voor anker liggende schepen saluutschoten. Mussolini werd bij het aan wal gaan ont vangen door Maarschalk Balbo en zijn ge- neralen staf, waarna hij de revue passeer de over afdeelingen mariniers, luchtvaart- troepen, carabinieri, ascaris, formaties Ita liaansche fascisten en inboorlingcnformaties Vervolgens bracht bij een bezoek aan het dorp, waar uit alle huizen de vlag was ge stoken. Na dit bezoek vertrok Mussolini per vlieg tuig naar Amseat, aan de Egyptische grens, op 135 K.M. ten oosten van Tobroek, tenein de daar de grenspaal en het begin van den weg langs de kust in te wijden. Mussolini heeft tegenover een aantal jour nalisten een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide: „De groote weg, waarvan vandaag een deel is ingewijd, is bestemd een grooten invloed uit te oefenen op de economische en toeris- tenbetrekkingen tusschen Italië en Egypte Zegt aan uw lezers, dat de Italiaansche re geering en het Italiaansche volk er prijs op stellen in goede verstandhouding en steeds grootere sympathie en vriendschap met het Egyptische volk te leven." DE PLANNEN VAN AMELIA EARHART. Morgen of Maandag start voor de solovlucht om de wereld. De aviatrice Amelia Earhart heeft medege deeld, dat zij Zondagavond of Maandag denkt te vertrekken voor een solovlucht rond de wereld.. Na haar start te Oakland denkt zij als eerste landingsplaatsen Honoloeloe, het eiland Howland en Nieuw Guinea aan te doen. Zoo gemakkelijk gaat dat niet. Er heeft zich volgens de N.R.Crt. tijdens het Koninklijk bezoek aan de Jaarbeurs gis teren een eigenaardig incident voorgedaan. Toen het gezelschap de hal van 't vaste ge bouw was binnengekomen, kwam er een heer, die trachtte door den drom van om standers heen te dringen en de aandacht op zich vestigde door zijn gejaagd optreden De politiemannen, die voor de veiligheid van H.M. te waken hadden, voelden zich geroepen, op te treden. Wat was dat voor een heer en wat kwam hij doen? Het kan wel eens niet pluis wezen. Wie weet, wat hij in den zin had Dc politie wist niets beters te doen, dan den verdachten vreemdeling mee te nemen naar het politiebureau. Of de lieer al bij hoog en bij laag volhield, dat hij door de Koningin moest worden ontvangen baatte hem niets. Het maakte hem in de oogen van de dienstdoende politiemannen juist des te meer verdacht. Nu was het waar, dat hij zich niet kon legitimeeren met een speciale kaart van het Jaarbeursbestuur, maar hij noemde een naam, die toch in vele kringen speciaal in die van den middenstand, be kendheid geniet. Op het hoofdbureau van politie heeft men toen maar het secretariaat van de Jaarbeurs opgebeld en daar bleek men inderdaad iemand met dien naam te verwachten. Het misverstand was veroorzaakt doordat de betrokkene te laat was gekomen, om nog zijn legitimatiebewijs op het secretariaat af te halen en er was dus wel eenige reden om den arrestant nog niet dadelijk wegens po ging tot het plegen van een aanslag op het hoofd van den staat op te sluiten! Blijkbaar vond de politie het evenwel nog niet heelemaal verantwoord, hem zoo maar los te laten. De veiligste weg was, om hem maar zoo lang mogelijk in het oog te hou den, tot er absolute zekerheid bestond om trent de afwezigheid van slechte bedoelin gen. Dus werd hij door een agent naar het secretariaatsgebouw gebracht, ter confron tatie, zooals dat in die kringen heet. Of er geen dievenwagen bij de hand was, of dat men zoo iets toch wel te erg vond, weten we niet; de nog steeds niet heelemaal onver dachte persoon mocht loopen. Met een agent naast zich. Toen bleek echter al heel gauw, dat men werkelijk niet met een misdadiger te doen had. Op het secretariaat kende men hem zeer wel. Hij was een van de genoodigden voor de officieele ontvangst van de Koningin Er lag een legitimatiekaart voor hem klaar, die hem dan nu ook werd uitgereikt. En de politie ging huiswaarts, vermoe delijk ondanks alles nóg met het gevoel dat zij haar plicht gedaan had en niets meer dan haar plicht... Louis de Visser lijstaanvoerder. Het Partijbestuur van de Communistische Partij heeft thans in een zitting van 't vol ledige partijbestuur de definitieve candida- tenlijst bij de a.s. verkiezingen vastgesteld. De lijst luidt thans als volgt: 1. Louis de Visser, Den Haag; 2. D. Wijn koop, Amsterdam; 3. Roestam, Ëffendi, Am sterdam; 4. C. Schalker, Amsterdam; 5. P. de Groot, Amsterdam; 6 Ko Beuzemaker, Am sterdam; 7. Johan de Lepper, Tilburg; 8. Jan Herder, Oosterwolde ^Friesland); 9. C. Borst, Oudkarspel (Noordholland); 10. A. Potze, Heerlen; 11. Mevr. E. Teeboom van West, Am sterdam; 12. Ds. Boers, Roordahuizum; 13. L.. Seegers, Amsterdam; 14. W. Reuderink, Rot terdam; 15. G. Roorda, Tijnje (Friesland); 16. H. Geesink, Enschede; 17. F. Swolfs, Til burg; 18. S. Kroon, IJmuiden; 19. G. Sterrin- ga, Groningen; 20.. II. Bastiaanse, Utrecht. ALMKAAR, 12 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 stapels, zijn de 52.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 23, idem commissie f 19, per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 12 Maart. Aardaopelcn 2.80, andijvie 916.50, Bloe mendaler kool 1.504.50, boerenkool 1.50 4.20, bieten 0.601.10, gele kool 1.202.80, knolselderie 912.50, prei 2.804.80, peter selie 3.205.20, rabarber 7—12.50, roode kool 1.402,80. selderie 0.601.50, spinazie 0.961.15. schorseneeren 1.503, spruiten 59, uien 0.601.50, breekwortelen 0.90—1.80, wasch wortelen 2—4.50, witlof 46, II 1.50 tot f 3.—. ALKMAAR, 12 Maart. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 2430 stuks, verkocht 1430, middenprijs f 1717.50, hoogste prijs f 18. Commissie 40 plus aanbod en verkocht 360 stuks, prijs f 18 per 50 Kg. Totaal: aanbod 2790 stuks, verkocht 1790 stuks, Aanwezig 3 fabrieken. Handel matig. ALKMAAR. 12 Maart. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 328 II.L.'s aangevoerd waarvan soort en prijzen als volgt: 58 I1L voertarwe 7.55—8.40, 2 HL gerst 9.—, 103 IIL haver 8— 8.50, zaaihaver 9.77 HL boonen, w.o.: paarde 7.75. bruine 10—11, citroen 1522, duiven 8.50—10.50 en witte boonen 20—23, 2 HL diversen en 1 1IL karwijzaad, prijzen niet genoteerd; 85 HL erwten, w.o. kleine groene 10.25, groote groene 24, grauwe 10 25 en vale erwten 12—17, alles per 100 Kg. Handel stug. BROEK OP LANGENDTJK. 13 Maart. Bevel. 2.20, bl. dito 2.80 uien 6090 tc., drielingen 60 ct., grove 60—90 ct., peen 0.70 -1.20 3000 Kg. kroten f 0.60-1.30, 75000 Kg. roode kool f 1.40—2, 200.000 Kg. gele kool f 1.20 1.60. 60.000 Kg. D. witte kool f 1—1.10. NOORDSCHARWOUDE, 13 Maart,. Friso 1.50, bl. dito f 2.20—2.40, uien 60 90 ct., grove f 0.70—1, peen 0.70—1.30, kleine peen 5060 ct., kroten 60—70 ct.., roode kool 1.402, taaie gele kool 1.202.50, gele kool 1.201.60. D. witte kool 11.10, De veiling duurt voort. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 12 Maart. Berlijn: Holl. uien 6—7, Holl. spinazie 3235 p. 50 Kg. Munchen: Holl. roode kool 6.50—7.00, Holl. savov kool 6.50, Holl. uien 6.507.60. Hamburg: Buitenl. producten: bloemkool 25 40, spruiten 2025, Holl. spinazie 5060 P. 50 Kg. Breslau: bloemkool 27.7735.55 p. 18er. LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen. 12 Maart. Heden, op de laatste veiling dezer serie, werden 9431 balen aan geboden, waarvan er 9089 verkocht werden. Naar de vrij goede %prteering bestond le vendige vraag en zoowel Engeland als het vasteland waren tegen de geldende prijzen goede koopers. Met uitzondering der Crossbreds, waarvan de prijzen onveranderd tot 5 procent hoo- ger lagen in vergelijking met die der vorige serie, werden alle vijf procent duurder ver kocht. Van do 75.332 halen, die reeds in deze serie werden aangeboden, werden er 72.500 verkocht. Engeland nam hiervan 40.500 ba len, het Vasteland 32.000.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11