ïswEMÉIiituoa Interessante experimenten met raketten Het Angora-konijn Polder „Hef Koegras" De Bilt seint Marktberichten Uit onze omgeving Kapitein luitenant ter zee P. B M. van Straelen, aan wien het bevel is opge dragen over_ Hr. Ms. pantserdekschip „C^elderland f dat thans weer voor den actieven dienst is beschikbaar gesteld JULIANADORP ZANGUITVOERING VAN HET KINDER KOOR IN DE CHR. SCHOOL. Door het Kinderkoor werd in de Chr. School onder leiding van het hoofd der school de.heer G. H. Groot Enzerink een uit voering gegeven welke onder tamelijk wat belangstelling plaats vond. Het was een zeer goed geslaagde zanguit voering, die door de heer Groot Enzerink be sloten werd met een kort doch ernstig woord tot de aanwezigen, daarin vertolken de dat hij het als zijn plicht rekende de verbreiding van het Christelijk lied te hel pen bevorderen. Zaterdagmiddag kwamen te Den Helder, In hotel „Bellevue", hijeen dijkgraaf en hoofdingelanden van den Polder „Het Koe gras". Aanwezig waren de heer Jb. Verfaille '(dijkgraaf), en de heer C. Taylor, secr.-pen ningm. Van de Heemraden: de heeren D. Sleutel, J. Blankman en C. Dito. Afwezig was de heer A. Grin. Als hoofdingeland wa ren vertegenwoordigd de heeren Jhr. W. La- man Trip, G. W. Jimmink, M. Vries, W. J Meskers, P. v. d. Veer, J. Bakker, J. R. Roo- zen, P. Visser en C. Hoogschagen. Nadat de dijkgraaf de heer Jb. Verfaille, de vergadering geopend had sprak hij een kort woord van welkom ten aanzien van de beide nieuwe hoofdingelanden, de heeren M. Vries en J. Bakker. Hierna leest de heer Taylor de notulen, welke zonder opmerkingen gearresteerd worden. Punt 2 van de agenda bevatte de benoe ming der Commissie tot nazien van de re kening en verantwoording- over 1936, waar toe benoemd worden de heeren W. J. Mes kers en M. Vries. Begrooting. Aan de orde was vervolgens de behande ling der begrooting voor bet dienstjaar 1937. Aan de memorie van toelichting daaroo ontleenen wij het volgende: De rekening over 1935 sloot met een batig saldo van f 6434.79, Ingevolge besluit van Hoofdinge landen van den 23 Mei 1936 is van dat be drag toegevoegd aan het fonds voor deel name in- of uitvoeren van nieuwe werken f 2662.78, zoodat het restant van het batig saldo over 1935 bedraagt f 3772.01. De lasten voor 1937 worden geraamd op f2.— per H A. Het vorige jaar bedroegen deze f3.per H.A. Wat de uitgaven betreft, de inkoonsom- men voor pensioen zijn in 1936 geheel vol daan, zoodat deze in het vervolg de begroo ting niet meer drukken. De pensioengrondslagen zijn thans voor den secr.-penningmecster f 600.voor Stomnedissel f 1131.van Baaren f 936. en Raven f 949.—. Thans besloten de tot dusver betaa'de duurtetoeslag aan de ar beiders bij de loonen Ie voegen, waardoor deze grondslag voor S,om""rlissel wordt f 1307.—, van Baaren f 1092.— en Raven f 1103.—. Aangenomen wordt, met alleen de heer Hoogschagen tegen, het voor stel om de jaarwedden der heem raden voor ieder te verhoogen met f 25.— (van f 50 op f 75). De verbreeding van den weg langs den Zanddijk van den kop van den Zanddijk af tot den Van Foreestweg ter lengte van on geveer 3400 meter in den herfst 1935 begon nen is in het afgeloopen jaar voltooid. Deze weg komt voor op het aanvullend Prov. Wegenplan. Als bijdrage in den aaH" leg is over 1935 ontvangen f 3280.welk bedrag in de rekening van 1936 is opgeno men. Wat over 1930 ontvangen zal worden, komt in de rekening van 1937. Met de verbetering van den weg langs den Middenvlict en den Van Foreestweg, welke wegen langs de kanten afbrokkelin gen vertoonden, is vorig jaar een begin ge maakt met liet aanbrengen van een kant- laag en verbreeding tot 4 Meter. Dit jaar worden deze wegen ter gezamen lijke lengte van ongeveer 3400 Meter verder afgewerkt. Voor het uitvoeren van diverse werken, waaronder het aanbrengen van een slijtlaag over den Strooweg en den geheelen weg langs den Zanddijk, bet verder afwerken van den weg langs den Midd-mvliet en den Van Foreestweg, benevens het aanbrengen van een slijtlaag op andere wegen in den polder, wordt een bedrag van f 9.>00. ge raamd. In verband met de maatregelen welke van regeeringswege getroffen werden ten aanzien van melksteunregeling enz. werd door ons bestuur gepoogd met de gemeen e Den Helder op te richten een centraal punt \an melkontvangst, zulks in den vorm eener .V\ waarin de gemeente Den Helder de polder Het Koegras zouden deelne- arht e.n ^'aard°or het gewenscht werd ge- i indien zulks mocht slagen een fonds \ormen tot deelname in de stichting daar an. vnl" „^e.,ver8a(lering van Hoofdingelanden 23 Maart 1935 werd mede voor boven genoemd doel het besluit genomen tot het urnen van een fonds voor deelname in- uitvoeren van nieuwe werken tot een bedrag van f 25000.-, De mogelijkheid met de gemeente tot et oprichten van het hierboven bedoelde e geraken, is intusschen een onmogelijk heid gebleken, redenen waarom het bestuur hans voorstelt ter verlichting van de las- n. van c'e tegenwoordige ingelanden, ^eiko grootendeels dit fonds hebben ge vormd, dit weer op te heffen en terug te brengen in loopende rekening bij de Coöp. Boerenleenbank te Julianadorp en jaarlijks uit deze loopende rekening een bedrag in ontvangst op de begrooting te brengen, waardoor de lasten thans kunnen worden verlaagd. 4 oorgesteld wordt hiermede door te gaan tot het bedrag der loopende rekening op f 10000.is teruggebracht, waarna om trent de verdere bestemming kan worden beslist. De begrooting wordt hierna met algemee- ne stemmen aangenomen. De vergadering verleent toestem ming aan het Dagelijksch bestuur voor het uitvoeren van werken bo ven f 1000. Na rondvraag volgt sluiting. CAI.LANTSOOG Onze adspiranten kampioen. Na een zeer spannenden strijd zijn de Cal- lantsoog-ailspiranten er dan in geslaagd be slag te leggen op den zoo begeerden kam pioenstitel. Na een éénjarig bestaan van de adspiran- ten-afdeeling reeds dit succes te boeken, is toch zeker een felicitatie waard. Het lijkt ons dienstig iets uit de geschiedenis van de voetbalvereeniging Callantsoog te vertellen. Op 19 Mei 1930 werd de vereeniging opge richt, doch over een adspiranten-afdeeling werd niet gedacht. Zes jaren lang bleef het eerste elflal vrijwel ongewijzigd, doch toen deed bij velen de ouderdom zich gevoelen en begon zich het gebrek aan jonge krachten te doen gevoelen. De voorzitter der vereeni ging, de heer H. J. Schut, onderwijzer aan de O. L. school alhier, bood aan een ad- spirantenelftal op te kweeken en deze ploeg aan de bondscompetitie te doen deelnemen. Onder zijn leiding en met behulp van den adspirantenleider, den heer D. Prins, heeft de ploeg trouw getraind en deze moeite is thans met het kampioenschap beloond ge worden. Wij vernamen van den heer Schut dat de training van een nieuwe adspiran- tenploeg voor het volgend seizoen reeds weer ter hand genomen is. Over een goed jaar staan dus de jonge, flinke krachten voor het eerste elftal gereed, en zal de vereeniging niet wegens „bloedarmoede" behoeven te overlijden. Wij wenschen den heer Schut weer hetzelfde succes met zijn jongens toe. ANNA PAtlLOWNA H. M. van Landbouw. Op de afd. vergadering van de H. M. v. L., Vrijdagavond in Veerburg gehouden, gold het welkomstwoord van den voorz., den heer C. Rezelman, in hoofdzaak den spreker, Ir. Lienesch, en den gast, den heer J. den Das, Ingekomen was een schrijven van de fa milie Stammes, Jnhoudende een dankbetui ging voor het bloemstuk en de innige deel neming bij het verscheiden van den heer D. Stammes. Voorts had de secretaris, de heer N. Raap, van den directeur van het werktuigenbu reau een ontslagbrief ontvangen, in verband met z'n functie van agent van dat bureau. Hij was als zoodanig aangesteld door het hoofdbestuur van de H. M. v. L. en de ver gadering drong er dan ook bij de rondvraag op aan schriftelijk te protesteeren tegen deze vreemde handelwijze. Jubileum Den Das. De heer J. den Das was ter vergadering aanwezig omdat hem uitgereikt zou worden een diploma voor 25-jarigen trouwen dienst bij één patroon. Daar deze werkgever de voorzitter der vergadering is, had de heer Rezelman den secretaris verzocht de uitrei king op zich te nemen. En deze had dat te genover z'n oud-leerling, oud-cuisist en buur man graag op zich genomen. Spr. had zich afgevraagd of hij alleen den arbeider en met ook tegelijkertijd den werkgever moest huldigen. Zoon jubileum kan toch alleen te vieren zijn door een goed bij elkaar passen van werknemer en werk gever. De verhouding tusschen beide kan van zeer verschillende aard zijn. Hij heeft wel eeps gehoord van een N.S.B.-er, die s morgens- fluit, z'n werkvolk met de hak ken tegen elkaar laat aantreden en dan zegt: Volksgenooten, dit is de taak voor van daag. Maar 't kan ook anders. Intusschen, bij den werkgever zit het maken van winst voor (al moet hij ook wel eens vei lies ne men), terwijl de arbeider regelmatig zn loon ontvangt, dat hoogstens in bedrag iets kan schommelen. De boer, zoo zei spr., moest dan ook in dit geval maar weer voor z n eigen belangen zorgen, hij krijgt geen diplo- ma. Een arbeider, die een opdracht krijgt, vervolgde spr., kan het werk opvatten als z'n plicht, hij kan zich inspannen lïet goed te doen, maar hij kan ook pleizier hebben in het werk, zich interesseeren voor het re sultaat, meewerken cm het bedrijf zoo ren dabel mogelijk te maken en is dan niet meer de loonslaaf, maar in de goede bcteekenis van het woord „mensch" geworden. En zoo heeft spr. J. den Das gezien, zóó over hem hooron spreken, als een die opgaat in z n werk, baas lijkt naast den baas. Van harte feliciteert spr. namens het bestuur den lieer Den Das, die zóó 25 jaar mee het bedrijf heeft helpen voeren, en de vergadering on derstreep! z'n woorden met een luid applaus. Ook het hoofdbestuur heeft z'n belang stelling getoond door een mooi diploma be schikbaar te stellen, dat door hoofdbestuur en voorzitter en secretaris van het afd. be- Verwachting: zwakke tot matige N. tot N.O. wind. zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Verdere vooruitzichten: weinig verandering Hierboven BAROMETERS TAND HEDENMORGEN: 8 uur: 753. Het dunne pijltje geeft den vorig-n stand aan TEMPERATUUR: 5.5 gr. C. is 42 gr F. stuur is geteekend en door het afd. be stuur in een mooie lijst is gevat. „Neem het mee", zegt spr. tot den heer Den Das, ,hang het op in je kr.mer, laat het een herinnering zijn aan de jaren die je gewerkt hebt, en moge bet een nieuwe periode inluiden van werken op dezelfde manier, in het belang van het bedrijf en voor een eigen, gelukkig leven. De heer Rezelman dankt den heer Raap én als werkgever èn als voorzitter voor de wijze, waarop hij zich van z'n „taak" kweet en sprak den wensch uit, dat zoo'n huldi ging in de toekomst meerdere malen mocht voorkomen. De heer Den Das, dankend voor het diplo ma, meende in alle bescheidenheid, slechts z'n plicht gedaan te hebben. Hij dankte in het bijzonder de familie Rezelman, bij wie hij een aangename werkkring vond en hoop te op dezelfde wijze, als hij altijd deed, door te blijven werk. (Applaus). Lezing Ir. Lienesch. Ir. Lienesch sprak over „Welvaart van den boerenstand", naar aanleiding van Prof. Minderhoud's lezing over dit onderwerp. Ons verslag zou zekér te lang worden als we spreker's behandeling van de rede van den prof. in z'n eigen beschouwing, al was het zelfs maar kort, weergaven. We volstaan dus met de mededeelingen, dat spr. o.a als voornamen factor, die welvaart in het land bouwbedrijf in den weg staat, naar voren schoof: de te groote liefhebberij om boer te worden en dat hij, liever dan aan de in de rede genoemde ordeningsgedacliten, meer aandacht zou willen schenken aan het op uitgebreider schaal dienstbaar maken van de binnenlandsche markt voor de eigen landbouwproducten. De interessante lezing gaf aanleiding tot een paar vragen, die de heer Lienesch be antwoordde en tot eenigc gedachtcnwisse- ling. Na de rondvraag, die we ook maar stil zwijgend voorbij gaan, sloot de heer Rezel man met een woord van dank aan den spreker. Coöperatie èn Daan èn Tommy. Ongeveer 400 personen woonden Zaterdag avond de districtsvergadering van de Coöpe ratie „De Tijdgeest" in de zaal van den heer Slikker bij. De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat de omzet van de Coöperatie in het afgeloonen iaar f 40.000.— meer bedroeg dan het iaar daarvoor, in totaal f 458.000.— was. Na het opmaken van het jaarverslag is de omzet al weer f11000 groo'er ge weest dan in de overeenkomstige periode van het vorig iaar en er is dus grond voor de hoon. dat men d't 'aar voor een v'alf mdlioen gulden zal moeten omzetten. Het ledental vermeerderde in de genoemde periode ook al weer met 29. De heer K de Graaf te Oudesluis werd bij enkele eandidaatsielRng lid van den leden raad en nadat de heer K Keuris eenige op merkingen en vragen had gesteld en deze door den hedriifsle'der waren hean'woord verkreeg Mevr Moll het woord voor het uit <nrpvpp van haar rede. Het was voor snr. e°n aangename taak nn ie treden voor een cooneratie. dip on zulke minstige resultaten kan hogen Hoe kan het de coonerat'e zoo goed gaan als de parijen 1,'ppp handel zoo klaagt, vroeg snr. zich af en stelde voor beantwoording van deze vraag hpide vormen tegenover elkaar. Particuliere productie en handel geschiedt om winst uit hezit, leidt tot overproductie, s'onz.etting fa brieken. werkloosheid, verminderde koop kracht en dan vorenafaan weer het cirkeltje rond. De cooneratieve beweging maakt slechts voorraden, waarover ze weet. dat ze ze kan plaatsen: 't ;s een geordende produr He en distributie. Was er geen hunkering naar winst, dan was er geen oorlog, zei snr. en ze wekte dan ook on het leger van 130 millioen cooneratoren on de wereld te ver s'erkpn. omdat spr. in de cooneratie de sterkste factor zal voor welvaart en vrede Daan Pool en Tnmmv Rouman werkten na de pauze een heel programma af on dp wijze die we van hen gewend ziin en waarover we al meermalen verslag deden. Ze boeiden van het begin tot het eind. Slechts een on deugend granie van Daan willen we even vermelden. In een babbeltje in het West friesrh wees Daan on de stands met rijwie len, kleedies. manufacturen en kleeding. die de cooneratie ook is gaan leveren. F.n Daan. wetend, dat de één een koe mag stelen en de ander niet eens over het hekje kijken en dat hij. omdat hii het leuk kan zeggen tot fjp pppptp categorie hehonrt. merkte zoo langs z'n neus on: „D'r hangen ook pakken hij maar dat is niks hoor. die kan ie beter bij mij konnen!" F.n heel de zaal van cooperato ren wist de mop te waardeeren en brulde van het lachen. Het was reeds half een. toen de voorzitter de over alle kanten goed geslaagde bijeen komst sloot. WIERINGEN DE WIERINGER VELDRIT. Gisteren is de groote veldrit van de Wie ringer Wielerclub onder auspiciën van de Federatie en volgens het reglement van de NAV.U. verreden. 99 persdhen hadden zich opgegeven. Be grijpelijkerwijze veroorzaakte de rit een aardige drukte in ons dorp. Het zware traject werd zeer goed verreden. De uitslagen luiden als volgt: Groep A: 1. C. Bakker, B.R.C., twee wielen, tijd 30.53; 2. Duineveld, B.R.C., twee tubes, tijd 32.56; 3.a F. Neijboer, Flevo, remmen; 4. Jn. Groot, Alcm., stuur; 5. Th. de Boer, Leeuw., ketting; 6. Gottfried, Hoorn, tand wiel; 7. Neysing, B.R.C., handschoenpn: 8. Goinga, Leeuw., 9. Oostelijk, Flevo, 10. Hol lander, D.O.K. Groep B., renners niet-licentiehouders, 4 min. later gestart. No. 1 Nijboer. Flevo, een paar wielen: No. 2 Tieleman, B.R.C., shirt; No. 3. Beliers, B.R.C.. stuur; No. 4. Engel hart. pedalen; No. 5, Bijl, B.R C., kruik; No. 6. F. de Haan. Wieringcn, handschoe nen; No. 7. Lute, B.R.C.: No. 8. Verbiest; No. 9. N. Blaauhoer. beiden te Wieringcn; No 10. Heiloo. B.R.C. Groep C, renners op touristen-rijwiel, 6 min. later gestart: No. 1. Blauw, Wieringermeer, lamp; No. 2. Wijngaarden Wieringcn. bui tenband; No. 3. Klumpe, B.R.C., ketting 4. v. d. Krcke; 5. J. Nuij, beiden alhier. Groep D: touristcn, 7 min. later geslart: No. 1. Willemse, Schagen, 2 buitenbanden; 2. Blauw, Wieringermeer, portefeuille; 3 Ekelman, Wieringermeer, portefeuille; 4. Mattijsen, Wieringermeer, 5. D. IJzer, Wie ringen. De clubprijs viel ten deel aan B.R.C. van Beverwijk, die met 11 renners 8 prijzen, doch slechts 10 punten had, terwijl Leeuw en Wieringen er 32 en 31 hadden. De twaalfjarige J. de Haan kreeg een medaille voor zijn kranig rijden. Ga zoo voort, Jan! Het actieve bestuur (vooral Crwnclese) van de Wieringer Wielerclub heeft eer van zijn werk gehad. Professor Goddard verovert het heelal. Het Carnegie-insti- tuut financiert. Van 2000 M. op 20-000 M. In de maanden April en Mei zal men in New Mexico sensatio- neole experimenten met raket ten ondernemen. Professor God dard hoopt nog in den loop van dit jaar de gravitatiegrens van de aarde te kunnen overschrijden Het was een zeer lange weg van de droo- men van een Jules Verne naar den eersten practischeu aanval op de ons gestelde lie- melgrenzen. In het jaar 1912 begonnen de constructeurs van raketten zich ernstig ne- zig te houden met de vraag, onder welke omstandigheden de aantrekkingskracht van de aarde voor menschen of wetenschappe lijke toestellen overwonnen zou kunnen wor den. Ontegenzeggelijk heeft liet vliegwezen het rakettenonderzoek ver achter zich gelaten. In de laatste maanden zijn er met vliegtui gen snelheden bereikt, waartegenover de experimenten met raketten bijna stumper achtig schijnen. En tocli. is de raket thans hard op weg om langzamerhand het ter rein te veroveren, waarop zij eens superieur zal zijn aan het vliegtuig: het heelal. De beide voorwaarden. Men kon bij de ontwikkeling van den he melvuurpijl geen sprongen maken. Reeds bij de eerste experimenten bleek, dat er aan twee noodzakelijke voorwaarden moes! worden voldaan: eerstens was het noodig, dat de aandrijving van den raket regelma tig bleef werken en tweedens moest men de opstijgende raket zoo stabiliseeren, dat zij niet plotseling haar evenwicht kon verlie zen en niet meer verticaal, maar horizon taal door het luchtruim schoot. Aan de vervulling van deze beide voor- waardon ontbrak nog al het een en ander bij de raketten-experimenten van een Oberth, een Lyon en al de anderen, die in den loop van de laatste vijftien jaren op dit gebied van zich deden spreken. Het rakettenkanon in de woestijn. Professor Goddard ging zeer systematisch te werk. De finanrierle steun, welke hij van het Smithsonian-ïnstituut en de Carnegie- stichting ontving, alsmede de giften, welke hij door bemiddeling van colonel Lindberch van eenige Amerikaansche millionairs kreeg, stelden hem in staat, zich gedurende een aantal jaren geheel aan zijn ingewikkel de experimenten met raketten te wijden. Professor Goddard, die voor dit onder zoek zijn tenten had opgeslagen in de nabijheid van Roswell in den staat Nicuw- Mexico, midden in de woestijn, construeer de een soort rakettenkanon met een loop van niet minder dan 18 meter lengte. Daar naast bouwde hij een ohservatietoren, van waaruit men de experimenten met de ge voeligste instrumenten kon observeeren. Voor zijn onderzoek vervaardigde hij raket ten met een horing van 14 centimeter mid dellijk, waarin een druk van 130 atmosfe ren kon worden opgewekt en waaruit liet gas met een snelheid van 1500 meter in de seconde ontsnapte. Het wonder van den dwerg gyroscoop. Het gelukte Goddard tenslotte aan de heide genoemde voorwaarden te voldoen. Hij construeerde zijn raket zoo, dat de ont plofbare stof met regelmatige tussehennoo- zen in de eigenlijke explosieruimte vloei de. Onregelmatige exploisies behoorden daarmede tot het verleden. Zeer moeilijk op te lossen was liet pro bleem van de stabilisatie. Maar na veel vergeefsche moeite gelukte het toch, een zeer kleine gyroscoop in een kamer van de raket te construeeren. De gyroscoop (die men bij voorbeeld ook in den vliegtuig-ro bot vindt) kréég de taak, bij de verstoring van het evenwicht een secundaire gastoe- voer te openen. Hierdoor ontstaat een krachtiger explosie, die oogcnblikkelijk het evenwicht weer hersteld. Hoe ver is men reeds gevorderd? Hoever is men reeds op den weg naar de verovering van het heelal gevorderd'? God dard beeft bij zijn experimenten in het af geloopen jaar een 'hoogte van 2250 meter bereikt. Dat is een zeer bescheiden presta tie, die eerst dan belangwekkend wordt, indien men van Doddard hoort, dat hij thans, nadat het vraagstuk van het even wicht is opgelost, zijn raketten zonder meer tot een hoogte van 20.000 meter kan laten stijgen. Ook de thans bereikte snelheid van 880 kilometer in het uur wijst er op, dat de ra ketten spoedig veel sneller zullen zijn dan de vliegtuigen. Langzaam maar zeker na dert het oogenblik, waarop Goddard zijn schot in het heelal zal afvuren Evenals het Angoraschaap en de Ahgora- kat is het Angorakonijn uit Klein-Azië af komstig. In de laatste decennia van de 18de eeuw kwamen de eerste gefokte exemplaren via Londen het vasteland van Europa bin nen en zoo werd de teelt van Angorakonij nen ook in ons land verbreid. Het Angorakonijn behoort tot de middel zware rassen en kan als bet volwassen is tot 4 Kg. zwaar worden. Hoe grooter ze zijn. hoe liever men ze ziet. want dan leve ren ze meer wol op; het haar kan 20, soms zelfs 30 c.M. lang worden. Bijzonder gewild zijn dieren, die aan de betrekkelijk kleine ooren nog lange haarhundelties hebben. Dei- gelijke dieren hebben namelijk doorgaans een bijzonder weligen haargroei. De verzorging. Vrij algemeen heerscht nog de meening, dat Angorakonijnen, omdat ze er zoo teer uitzien, bijzondere zorg vereischen. Dit is echter geenszins het geval. Alleen loopt het sneeuwwitte velletje gekleurde soorten zijn zeldzaam natuurlijk gauw vlekken op. De hokken moeten daarom uiterst zinde lijk gehouden worden. Turfmolm als strooisel komt hier niet in aanmerking, doch stroo, dat steeds over vloedig aanwezig moet zijn. Wie geen vol doende stroo ter beschikking heeft, kan ook volstaan met een rooster van houten latjes of een vlechtwerk van ijzerdraad op den vloer van het hok. Doch dan moet het draad vooral niet te fijn zijn, want anders bezeeren de konijnen zich de voetzolen. De haaropbrengst van het konijn. Angorakonijnen zijn bijzonder geschikt voor wie hun dieren niet graag slachten. De haarbezorging bestaat in geregeld kam men en borstelen. Men. begint er al mee, als de dieren een maand oud zijn, en het moet om de drie dagen gebeuren. Het uit gekamde haar wordt in groote glazen of steencn potten bewaard, niet in kartonnen doozen of houten kisten, want dan komt de mot erin. De gemiddelde jaarlijksche op brengst per dier bedraagt ongeveer 200 gram. Vermelding verdient nog, dat het haar gaat vervilten, als men de verzorging ervan onderbreekt. DEN HELDER. 20 Maart Eierveiling. Aanvoer 215000 Kipeieren 5658 Kg. f 3.25 —3.50 58—60 Kg. f 3.35—3 55, 60—62 Kg. f 3.403.00 62—64 Kg. f 3.40- 3.85, 64-66 Kg. f 3.60—4.10. VEEMARKT ALKMAAR 20 Maart 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Paarden f 150—f 350: 2 Melkkoeien f 180—f 230; 26 Nuchtere kalveren slacht) f 6f 12. BOTERMARKT ALKMAAR 20 Maart 1937. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 7077K cent en kleinhandel 7580 ct. Handel matig. Kip- eieren (groothandel) f 3.25f 3.50. Eend eieren f 2.90. Handel matig. NOOpnQrjTARWOUDF,22 Maart. Uien 0.90. drielingen 0,60. grove 0.60- 1, peen 0é.90—1.10. kleine peen 5060 ct., kro ten 0.40—0.6O, roode kool 1.40—1.80, gele kool 1.502, D. witte kool 1. ALKMAAR, 22 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 108 vette koeien 160—400. 4 vette kalevren 60—100, per Kg 0é.70—1. 395n uchtere kalve ren415, 305 vette varkens 4650. WARMENHUIZEN, 20 Maart. 98900 Kg. roode kool f 1.40-2.10. 38100 Kg. gele kool f F.202.10, 53500 Kg. D. witte kool f 1—1 40, 11600 Kg. uien f 0.60-1.20, driel. f 0.60, grove uien f 0.701.30, 3950 Kg. peen f 1.10—1.20, kl. peen f 0.60-0.70,0 1900 Kg. bieten f 0.601. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 20 Maart. Berlijn: Op de Berlijnsche markt was geen verande ring. Bij een rustige markt hieven de prij zen op het peil van gister. Karlsruhe: Bui- tenl. prnd.: Holl. uien 7 00 ner 50 K<"roode kool 5.50 P 50 Kg. Frankfort a M Holl. roode kool 57per 50 Kg Holl. sciior- seneeren 2024 ner 50 Kg.; Holl. uien 67 per 50 Kg. Hamburg: Buitenl. bloemkool 23 —37 per 50 Kg.; jonge Holl. spinazie 37.50— 45 per 50 Kg.; Canarische tomaten 3947 p, 50 Kg. Breslau: Buitpnl prod.: bloemkool 22.22- 27 67 per 50 Kg; savove kool 7.00—7.50 per 50 Kg.; Canarische tomaten 5955 per 50 Kg.; buitenl. uien 7.50 per 50 Kg. Dres- den: Ruitenl. nrod bloemkool 3.50 —5.00 ner 12/1 Ser; andijvie 10—15 per 50 Kg.; uien 6.50 —7.00 per 50 Kg. HEFFING OP BOTF.R De heffing op boter is voor de week van 21 tot en met 27 Maart, behoudens tus- schentijdsche wijziging wederom vastge steld op f 0,80 per kilogram.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7