Feyenoord verliest wederom N.H.V.B» Ajax* tweede overwinning. - Texel speelt gelijk in Alkmaar. - Helder II kampioen De voetbaluitslagen Om het kampioenschap van Nederland H.R*C.-ICVÏV* 5-4 Succes I-Beverwijk 1 4-4 Assendelft I-Helder I 5-1 Watervogels- Nieuwe Niedorp 5-1 De Sportgebeurtenissen van Zondag De uitslagen van de gisteren gespeelde voet balwedstrijden luiden: Kampioenschap van Nederland. Go-AheadFeyenoord 2o P.S.V.—Ajax 23 AFDEELING I. Promotie/degradatie eerste klasse R.C.H.Hilversum 12 Tweede klasse A. VriendenschaarO.S.V. ...w 31 Z.V.V.—W.F.C. .Z'.Z, l-o Promotie/degradatie tweede klasse. O.V.V.O.—D.W.V H.V.C.Bloemendaal 0—0 Derde klasse A AssendelftHelder Succes—Beverwijk 5—1 4—4 Promotie/degradatie derde klasse. AlkmaarTexel H 11 Vierde klasse A. WatervogelsNieuwe Niedorp 51 Bes.- Derde klasse A. K.F.C. III—Helder II 1—3 H.R.C. IIIHollandia II11 AFDEELING H. Promotie/degradatie eerste klasse. R.F.C.—S.V.V. 5—2 AFDEELING Hl. Eerste klasse. Z.A.C.—N.E.C. É.....T.-ÏÏ.Y...T....Ï Promotie/degradatie eerste klasse. Enschedesche BoysHengelo 1—0 3—4 K.N.V.B.-beker. H.R.C.K.V.V5—4 V.S.V.Overmaas 23 K.F.C.Quick 11 RoermondStein 61 ElectraZeist 5—2 DuitschlandFrankrijk 4 4—0 WestOost 10 NoordZuid 15 OostNoord 10 WestZuid 12 Feyenoord Landskampioen af? Gister enis het vrijwel zeker geworden, dat we dit jaar een nieuwe voetbalkampioen van Nederland zullen krijgen. Go Ahead is er n.1. op eigen veld in geslaagd de huidige kam pioen, Feyenoord, een 20 nederlaag toe te dienen. Dit is een prachtige prestatie van de roodgelen, die dus blijkbaar van plan zijn om ook een hartig woordje mee te spreken. Zij zullen echter een geduchte concurrent hebben in Ajax, dat ook haar tweeden kampioens wedstrijd won. PSV moest n.1. lijdelijk toe zien, dat de roodwitten met haar eerste pun ten schoot ging. Intusschen zijn alleen Ajax en Be-Quick nog ongeslagen en de spanning zit er dus al ter dege in. De stand van dit kampioenstournooi is: 2200 5—2 1 1 o o 32 2 1 o 1 3—4 I O O I 23 2002 25 Ajax Be Quick Go Ahead PSV Feyenoord Promotie/degradatie Eerste Klasse. Hilversum wint van RCH. Op prachtige wijze is Hilversum tegen RCH van start gegaan. Overeenkomstig onze ver wachtingen wonnen de groenwitten n.1. met 21, zoodat zij al direct een groote stap in de goede richting gedaan hebben. RFC wint weer. Het Rotterdamsche RFC doet het schitte rend! Nu won zij haar thuiswedstrijd tegen de Schiedamsche kampioen met niet minder dan 52. Het is er dus weer een beetje slech ter voor ZFC uit gaan zien! Enschedesche Boys verhezen. De Enschedesche Boys hebben het op eigen veld leelijk laten liggen tegen Hengelo, de kampioen van IIA. Wonnen zij vorige week uit-spelend van Quick, thans kregen zij op met 34. Door deze overwinning staat Hen gelo er thans het beste van de drie voor. AFDEELING 1. Tweede Klasse A. De uitslagen van de voor deze afdeeling ge speelde wedstrijden luiden: Vriendenschaar OSV ZVV—WFC - 1 Promotie/degradatie Tweede Klasse. De strijd tusschen de beide Amsterdamsche clubs, die elkaar een plaatsje in de klasse betwisten, n.1. tusschen OVVO ViV' heeft geen beslissing gevonden. Het emde kwam n.1. met een zelfden stand als waarmede deze spannende wedstrijd begon nen werd. DWV behoudt dus de beste papieren Bloemendaal verliest weer. Wat Bloemendaal betreft, voor haar is het pleit zoo goed als beslecht. Met liefst 41 werd zij thans door HVC geklopt, zoodat zij al voor negen-tiende derde klasser is. Jam mer...... met de Bloemendalers zullen sym pathieke voetballers uit het tweede-klasse- milieu verdwijnen Derde Klasse A. Succes heeft haar laatsten wedstrijd niet in een overwinning weten om te zetten. Met 44 speelde zij tegen Beverwijk gelijk, waar mede zij dus iets onder de verwachtingen bleef. Niettemin kunnen de mannen van Oden terugzien op een uitstekend seizoen, dat, we schreven het reeds eerder, het beste voor de toekomst belooft. Helder speelde een lusteloos partijtje in Assendelft en verloor met 51. Dit was het trieste einde van een slecht seizoen! De stand is: Zaandijk 18 13 3 2 49—3° 29 Kinheim 18 II 3 4 45—23 25 Beverwijk 18 8 5 5 44—28 21 Succes 18 6 8 4 39—36 20 Hollandia 17 8 I 8 36—27 17 Alkm. Boys 18 7 3 8 36—33 17 Helder 18 6 3 9 tn KI 1 tn 15 Assendelft 17 6 2 9 3i—45 14 Purmersteyn 18 5 I 12 25—48 11 Alkmaar 18 2 5 II 15—49 9 Promotie/degradatie Derde Klasse. Goed begin van Texel! Het is Texel gelukt in Alkmaar een 11 gelijk spel te bewerkstelligen, hetgeen wij lang geen slecht begin voor een promotie competitie vinden. Men moet niet vergeten, dat dit een uitwedstrijd was, zoodat de groen zwarten op eigen veld een goede kans krijgen om de volle winst op de Kaasstedelingen te behalen. Het resultaat valt ons niet tegen en we hebben iets meer hoop gekregen, dat het eindelijk eens een derde klasser zal krijgen. MaarQSC is er ook nog! Vierde Klasse A. Watervogels heeft haar laatsten wedstrijd met flinke cijfers van N. Niedorp gewonnen, n.1. 51, waarmede de in N. Niedorp geleden 62 nederlaag wel afdoende gerevancheerd is. Watervogels eindigt nu op de derde plaats, boven N. Niedorp. DTS was ook hard op weg om haar laatsten wedstrijd in een zege om te zetten. Ze zat er behoorlijk op en het bezoekende BKC speelde maar een heel matige partij. Al spoedig was het dan ook 10 voor DTS en het had er alles van of dit zoo blijven zou ondanks de iets grootere strijdlust die BKC na rust ont wikkelde. Door een ongelukje werd het ech ter gelijk en moest DTS zich met een gelijk spel tevreden stellen, hoewel ze toch alle aanspraak had mogen gelden op de volle buit. De competitie in 4 A is nu afgeloopen. Het is hier wel eens spannender geweest. Texel heeft van den beginne af met hoofd en schou ders boven de anderen uitgestaan. De eindstand is: Texel 16 13 2 1 40—15 28 BKC 16 9 3 4 44—23 21 Watervogels 16 8 3 5 39—33 19 N.-Niedorp 16 7 3 6 32—29 17 D.T.S. 16 5 6 5 2125 16 Schagen 16 4 4 8 30—35 12 MFC 16 4 3 9 26—39 II Andijk 16 4 3 9 2640 11 Strandvogels 16 3 3 10 24—42 9 Res. Derde Klasse A. Helder II kampioen. Toch nog eerder dan verwacht werd, is Helder II kampioen van deze afdeeling ge worden. Dat dit gisteren waarschijnlijk niet zou gebeuren putten wij uit de wetenschap, dat HRC III uit alle macht zou trachten Hol landia II te kloppen. Welaa.n de Racers heb ben er inderdaad voor gewerkt, maar Hollandia II gaf uitstekend partij en dwong de roodjakken een gelijk spel af. (11). Onkundig van dit verloop (daar Hollandia geen medewerking verleende, werd deze wed strijd op hetzelfde tijdstip als HRC 1KW 1 aangevangen) speelde Helder II in de Koog een echte „zenuwenwedstrijd" tegen KFC III. Hier behaalden de Heldersche voetballers een 31 overwinning, zoodat zij kampioen van hun afdeeling werden. Met dit fraaie resul taat wenschen wij de mannen van Henk de Boer, maar ook de H.F.C. „Helder" van harte geluk. En nu vol moed aan de promotiewed strijden begonnen! Helder n 14 8 3 3 35—25 19 HRC Hl 12 5 4 3 35—28 14 Hollandia II 12 5 3 4 3'—23 13 Alkm. Boys II 13 5 3 5 25—29 13 Alcm. Vic. III 14 5 3 6 44—47 13 W. Frisia II 12 4 3 4 3028 11 WFC III 13 4 2 7 2629 10 KFC III II 3 1 7 22—33 7 AFDEELING III- Eerste Klasse. In den slotwedstrijd ZACNEC won de thuisclub met 11. De eindstand is. K.N.V.B.-BEKER. Eerste ronde. KFC werd uitgeschakeld door de Haagsche tweede klasser Quick, daar de Koogers het niet verder konden brengen dan 11. Tweede ronde» HRC heeft zeer veel moeite gehad om baas over het pittige KW te blijven. Met slechts 54 wonnen de tweede klassers, die in den volgenden wedstrijd wel uit een ander vaatje mogen tappen, anderskomt de Beker dit jaar niet in Dien Helder! Kleine zege van de thuisclub na spannenden str\jd. Goed spel der bezoekers. In dezen wedstrijd, waarin de thuisclub zich niet van haar beste zijde vertoonde, waren de gasten op sommige momenten de meerderen van de Racers. Werkelijk, zoo spelend, was het spelpeil der KW-ers dat van een sterke 3e klasser en we willen vanaf deze plaats Texel en Alkmaar waarschuwen op haar qui- vive te zijn voor QSC, dat sterker bleek te zijn dan deze Krommenieërs. De kracht der gasten school in de verdediging, waar de rustig spelende, resoluut ingrijpende backs en „last not least" keeper Siem de Boer, her haaldelijk een struikelblok bleken te zijn voor den aanval der thuisclub. Dat deze laatste nochtans vijf doelpunten wist te scoren pleit voor de HRC-voorhoede; doch die staat als productief bekend. De zwakke plek schuilt echter bij de Racers in de verdediging, ge tuige de vier tegendoelpunten. De spelers zijn stuk voor stuk goede voetballers, doch de onderlinge samenwerking schijnt niet te vlot ten. Dat moet verbeteren, heeren! Zooals ge zegd demonstreerden de gasten een goed sluitend samenspel, vooral de voorhoede, die door haar open aanvallen de HRC-verdediging talrijke zorgen baarde. De middenlinie der KW-ers was goed zonder meer. Het geheel vormt echter een team, dat het komende sei zoen stellig een hartig woordje om den kam pioenstitel zal meespreken. Over den wedstrijd in het kort het volgende: Na den aftrap zijn de eerste aanvallen voor de Racers, doch KW weet ze te doorstaan, waarna de HRC-achterhoede op de proef wordt gesteld. Nadat het spel eenigen tijd zoo over-en-weer is gegaan, neemt de thuisclub langzamerhand het initiatief, wat tot gevolg heeft, dat Dissel op fraaie wijze scoort (10). Eenigen tijd later voegt Roomeijer hier een doelpunt aan toe (20), waarna de gasten uit een penalty tegenscoren (21), met wel ken stand de rust ingaat. Na de hervatting weet Zymni HRC's voorsprong te vergrooten (31). Hoewel de bezoekers er nog een schepje opgooien, weet HRC toch door middel van Kuiper te scoren (41). Hierna zien de gasten hun onvermoeid werken beloond met een doelpunt, kort daarop gevolgd door een tweede, waardoor de voorsprong tot 43 is gereduceerd. Nu komt er spanning. Ongeveer 10 minuten voor tijd scoort Racing door mid del van Dissel haar vijfde doelpunt, waarop de gasten echter kort daarop met een tegen doelpunt antwoorden (54). De thuisclub moet nu nog eventjes alle zeilen bijzetten om een gelijk spel te voorkomen, hetgeen haar gelukt, zoodat, als de scheidsrechter het einde fluit, de Racers door een benauwde 54 over winning de volgende Bekerronde hebben be reikt. Succes laat zich een 42 voor sprong ontnemen. Op een vrijwel onbespeelbaar terrein bond Succes den strijd aan tegen Beverwijk. Het was een vrij teleurstellende partij, waarvan de terreinomstandigheden wel de oorzaken waren. Hoe snel de wedstrijd ook verliep, het mankeerde brj beide ploegen nog al eens aan het plaatsen. Dit was dezen middag zeer slecht en bij Succes helaas het slechtst. Be verwijk speelde onbetwist beter, ook tactisch en het mag zeer verdienstelijk worden ge noemd, dat zij een 42 achterstand tenslotte nog in een gelijk spel wist om te zetten Kan sen heeft de Succes-voorhoede voldoende ge had, oneindig veel meer en beter dan de Be- verwijkers. In de afwerking der aanvallen schoot Succes echter tekort. Kansen voor open doel mogen niet worden gemist en dat gebeurde den Successers dezen middag tot 3 maal toe. De wedstrijd maakte een rommeligen in druk. De B.-middenlinie, die ongetwijfeld ca paciteiten bezit, zocht het te veel in de breedte, waardoor S. zich geregeld kon her stellen, terwijl haar voorhoede steeds den kortsten weg naar het doel zocht. Bij S. zette de middenlinie steeds de voorhoede met mooie lange passes aan het werk, die overrompe lend hadden kunnen werken, indien de S.- voorhoede niet telkens in te kort en prutse- rig spel was vervallen. Succes vatte het aanvankelijk kalm op. Vooral de beide backs maakten in den be ginne een weinig soliden indruk. Nadat Iedema den B.-middenvoor op het laatste moment nog den bal ontfutselde, daar mede een zeker schijnend doelpunt voor komend, kon S. toch niet verhinderen, dat B. al spoedig uit een voorzet van rechts de lei ding nam (10). Succes, hierdoor eenigszins wakker geschud, pakte het nu beter aan. Hoog opspringend bracht D. Kuiper met een fraaien kopbal de p&rtijen weer op gelijken voet (1—1). Dan weet D. Kuiper den linksback te passeeren. Hij stormt op het doel af en geeft een kei hard schot. De bal springt van de bovenlat terug in het veld, juist voor de voeten van Jn. Lont, die zich niet bedenkt en meteen met een recht schot den keeper passeert. (21). Dan neemt B. het spel in handen en na veel geknoei in den modder, weet zrj met meer geluk dan wijsheid de partijen op gelij ken voet te brengen. (2—2). Even later zien we nog een ver schot van den B.-linksbuiten, dat hoog in den doelhoek belandt, maar keu rig door Posthumus wordt gestopt. Eenige minuten voor de rust geeft Schmidt een goede pass naar Jn. Lont. die nu geen fout maakt en met een flink schot den kee per passeert. (32). De tweede helft. In het eerste kwartier na de rust is Succes in de meerderheid. Een gedeeltelijk mislukt schot van Iedema, belandt bij Schmidt. Met een omhaal, eveneens ten halve mislukt, rolt de bal met de noodige kluiten modder tergend langzaam over de doellijn. (42). Nog pl.m. 25 minuten zijn te spelen. En nog doen zich eenige „dotten" van kansen voor. Succes had zeker nog een of twee doelpunten verdiend. Maar haar harde werken bleef onbeloond. Niettemin, Succes had nog een nuttige voor sprong van 2 doelpunten en werkelijk, heeren Successers, gij hadt deze niet mogen ver spelen! Het was weer door slecht wegwer ken, dat na veel heen en weer getrap de linksbuiten no. 3 in de touwen joeg (43). Ongeveer 10 minuten voor het einde was het met het S.-overwicht absoluut gedaan. Be verwijk kwam nog even gevaarlijk opzetten. Eenmaal kon Posthumus op het nippertje het leer nog bij de doelpaal voor de voeten van den linksbinnen wegpakken en tot corner ver werken. Eenige corners werden genomen, evenwel zonder resultaat. Door gevaarlijk terugspelen krijgt tenslotte de linksbuiten een kans en een schot, meer als voorzet be doeld, belandt in het uiterste hoekje van het doel. (44). Nog luttele minuten zijn te spelen. Bever wijk trekt nu als één man op om te trach ten nog een doelpunt te forceeren. De aanval wordt echter afgeslagen, hoewel het er even hachelijk uitzag. Zelfs bereikten de heeren bijna het tegenovergestelde van hun bedoe ling, want bij den onmiddellijk volgenden te genaanval kon Schmidt nog een hard schot inzenden, dat evenwel juist langs de paal ging. Nadat de keeper had uitgetrapt, floot scheidsrechter Akhof, die goed leidde, het eindsignaal. Een weinig interessante wedstrijd. Assendelft heeft met 51 revanche geno men op de destijds te Den Helder geleden 60 nederlaag. Een van de oorzaken van deze gevoelige nederlaag is wel de toestand van het veld, waarop zware spelers als Kiese- wetter zich moeilijk konden bewegen; terwijl na de rust de Assendelft-keeper niet over geluk te klagen heeft gehad. Het veldspel der withemden was toen veel beter dan dat harer tegenstanders. Daarvoor echter hadden de gastheeren echter het beste van het spel ge had. Keer op keer werd toen de wit-zwarte achterhoede bestookt. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn, want buiten de doelpunten valt er heel weinig belangrijks te vermelden. Nadat er 25 minuten gespeeld zijn, onder neemt Assendelft een gevaarlijken aanval. De bal belandt bij den vrijstaanden linksbuiten. Deze zet voor en onhoudbaar voor Kossen plaatst de middenvoor den bal in doel (10). Dan ontsnapt aan den anderen kant de A.- keeper aan een doelpunt, als de bal uit een schot van Bijl via den binnenkant van den paal in zijn handen opspringt. De tweede helft begint met een Heider- aanval, maar het schot van Wieren wordt door den keeper corner gewerkt. Direct daar na een A.-doorbraak en de middenvoor brengt den stand op 2O. Ondanks dezen achterstand gaat het bij de withemden nu veel beter dan voor de rust. De doelpunten laat men echter aan de gast heeren over. Want tien minuten is er gespeeld als de A.-middenvoor de score op 30 brengt en eenige minuten later is het de linksbinnen, die er 40 van maakt. Toch hebben de witjakken het moge raar klinken, het beste van het spel, maar men speelt in de voorhoede te kort, terwijl de A.- keeper door Vrouwe Fortuna trouw ter zijde wordt gestaan. De strijd speelt zich nu dan ook hoofdzake lijk op de A.-helft af. Eindelijk wordt na een half uur spelen dit overwicht door een doel punt van P. Smit beloond (41). Het wordt nu een belegering van het A.- doel, maar doordat het samenspel in de voor hoede te ver wordt doorgevoerd, blijft succes uit. De backs staan nu over de middenlijn, maar juist daardoor slaagt Assendelft erin uit een doorbraak den stand op te voeren tot 51, met welken stand het einde komt. 21 Maart. Schoorl 1Districts-elftal Alkmaar e.o. Q.S.C. 1Districts-elftal Zaanstreek 1 D: Atlas—Held. Boys 7—3 PettenOudesluis 74 WieringerwaardZeemacht 31 2 F: BKC 2—Succes 2 0—2 Helder 4—MLD 7—2 Helder 5—HRC 5 2—2 Watervogels 2Texel 2 110 3 F: Succes 3—Helder 6 af gek. 4 H: Dirkshorn 2Oudesluis 2 13 N. Niedorp 3Wieringerwaard 2 26 Adsp. R: Schagen aHRC b 31 Helder bSucces a 81 S: Atlas aSucces b 80 HRC c—Helder c 00 T: Helder eCallantsoog a 02 Schagen bHelder f 01 Eerste Klasse D. De beslissing staat nu voor de deur. Want Wieringerwaard heeft haar voorlaatsten wed strijd met 31 van Zeemacht gewonnen en, wat Atlas ook nog mocht presteeren, wanneer W. erin slaagt thans nog Petten te kloppen, is het kampioenschap een feit. Intusschen mag van Mieldijk c.s. gezegd worden, dat ze tot het bittere einde hun kans verdedigen. Zondagmorgen werd Held. Boys met 73 ingemaakt, cijfers, die voor Atlas wel zeer ongebruikelijk hoog zijn. De wedstrijd van Wieringerwaard en Zee macht stond, naar wg vernamen, niet op bij zonder hoog peil. Men kreeg den indruk of W. de zege forceeren wilde en van meerdere zijden maakte men ons er melding van, dat de roodbroeken wel wat te forsch hebben uit gepakt. Dat Petten den laatsten tijd een merkwaar dig goed figuur slaat werd op deze plaats al meer opgemerkt. Het vond zijn bevestiging in de 7—4 zege op Oudesluis, die Geensen c.s. Zondag behaalden en die dus wel voldoende revanche hebben genomen van de nederlaag te Oudesluis, De Pettenaars nemen thans de derde plaats in. Het ziet er naar uit, dat Wieringerwaard in de voor haar beslissenden wedstrijd op een flinken tegenstand zal stuiten. In de onderste regionen is weinig verande ring gekomen. W. waard 17 12 4 I 83-24 28 Atlas 15 10 3 2 4621 23 Petten 17 9 1 7 49—35 «9 Helder 8 17 8 1 8 44—44 17 Oudesluis 17 7 2 8 54—60 16 H.R.C. 4 16 5 3 8 39—59 '3 Schoorl 17 S 3 9 41—50 IS Held. Boys 17 5 2 10 43—63 12 J.V.C. '5 4 3 8 21—49 II Zeemacht. 14 4 2 8 30—32 10 Tweede Klasse F. Praktisch gesproken is Succes 2 reeds kam pioen. Ditmaal klopte ze BKC 2 met 20, cijfers, die voor de Poldersche club zeer eervol zijn, en zij heeft thans nog 2 punten uit 3 wed strijden noodig om zich kampioen te kunnen noemen. Een plaats in de promotiecompetitie heeft zij zich reeds verzekerd. Want zelfs in? dien HRC 5 haar nog van de eerste plaats zou verdringen, lager zakken dan de tweede plaats kunnen de Wieringers niet meer. On danks het feit, dat Watervogels 2 thans da recordscore van 110 boekten op Texel 2, zal W. hoogstens nog de tweede plaats van HRC 5 kunnen betwisten. Een kolfje naar de hand van de Vogels is zeker wel het gelijke spel, waarmee Helder 5 de Racers verrastte (22). De Helder-elftallen deden het trouwens toch goed in deze afdeeling, want Helder 4 leverde het hem om MLD met niet minder dan 72 te slaan. De kopgroep, waarvan de twee hoogst-ge- plaatsten zich straks met de hekkesluitera van 1 D moeten gaan meten, luidt als volgt: Succes II 13 12 0 1 77 -16 24 H.R.C. V 15 10 3 2 53—29 23 Watervogels II 15 9 3 3 56—34 21 Derde klasse F. Door afkeuring van het Succes-terrein had deze afdeeling rust Vierde Klasse H. Beide uitslagen zijn conform de verwach tingen. Wieringerwaard 2 klopte N. Niedorp, terwijl Dirkshorn 2 het thuis niet kon bolwer ken tegen Oudesluis 2. De leiders staan er als volgt voor: Petten II 12 10 0 2 75—17 20 Callantsoog 11 8 0 3 5121 16 Oudesluis II 14 7 1 6 51—72 15 Wieringerw. II 8 6 O 2 4121 12 Adspiranten: In afd. R behoeven de uitslagen geen com mentaar. In afd. S valt op te merken, dat Helder c opnieuw een tegenvaller moest in- casseeren, thans een gelijk spel tegen HRC c. In afd. T heeft Callantsoog a zich keurig de sterkere getoond van Helder e en sleepte Hel der e, boven verwachting, beide puntjes uit Schagen weg. Begunstigd door bladstil weder speelde Wa tervogels gisterenmiddag haar laatsten com petitiewedstrijd tegen Nieuwe Niedorp, de club van Peereboom. Iets over half drie neemt het spel een aanvang. De thuisclub onderneemt de eerste aanvallen, een goede van den linksbui ten, maar de middenvoor, die wel goed opge steld had, kon den bal niet onder controle krij gen. Als de gasten dan doorbreken, wordt deze aanval gebroken door een corner. Iets later is Watervogels stevig in den aanval gekomen en de voorhoede doet het zeer goed; tevens blijkt, dat de achterhoede van N.N. niet erg trapvast is. Het gevolg is, dat na 12 min. K. Been de score met een mooi schot opent. Peereboom doet een fiksche poging om de partijen op ge lijken voet te brengen, maar de keeper weet den bal te stoppen. Na een kwartier plaatst de middenvoor van W. den bal uit een vrijen schop tactisch naar den linksbinnen, die ineens inzet (20). Dan een zeer hard schot van den links binnen van N.N., de bal springt van den keeper in het veld terug, waar hij een prooi werd van Peereboom, maar deze werd te veel gehinderd om zuiver te kunnen richten. Watervogels blijft het beste van het spel behouden. In 12 min. tijds volgen nog 3 mooie goals. Eerst in de laatste 10 min. komt N.N. even op adem, het wordt een meer verdeeld spel. Peereboom leidt een paar mooie aanvallen, maar een goed schot zien we niet. Rust trad in met 50 voor Water vogels. Hoewel een voorsprong verdiend was, ronden wij het cijferverschil wel iets te groot. De rust scheen N.N. goed gedaan te heb ben, want er verscheen een herboren team in het veld. Alles ging veel vlotter en technisch was er een beduidende verbetering gekomen. Dit gevoegd bij een groote dosis geestdrift, had tot oorzaak, dgt de gasten vooral het eerste half uur, een sterken druk op het W.-doel hebben uitgeoefend. Rechtsbuiten en midden voor speelden een puike partij, maar met het schot was men beslist onfortuinlijk, al dient ook erkend, dat de thuisclub, met den spil aan het hoofd, haar terrein op loffelijke wijze ver dedigde. Eerst na het boven omschreven half uur slaagde N.N. er in den bal hoog in het doel te schieten. Het spel ging daarna meer over en weer, maar toch waren het de bezoe kers, die zich de beste kansen wisten te schep pen. Uit een corner wordt de bal eens magni fiek ingekopt, maar even verdienstelijk wist de W.-doelman te stoppen. De stand onderging geen verandering meer en met een 51-zege voor Watervogels kwam het einde. De referee had een royale bui en gaf vijf minuten cadeau. Resumeerende, een match met 2 geheel ver schillende helften. Voor rust een overheer- schend Watervogels, wier voorhoede uitstekend combineerde en onfeilbaar schoot. Daarna de zelfde ploeg die geruimen tjjd met man en macht moest verdedigen om het hardwerkende Nieuwe Niedorp het scoren te beletten. Summa summarum, een goed slot voor de Watervogels f

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9