Texel DOUWE EGBERTS Kantongerecht Den Helder Ingekomen personen Vertrokken personen Veel liefhebbers A.V.R.O Klein Kunstavond Uitslag verkoop V erduisteringsoefening Landbouwhuishoud- cursus De Zendingsfilm Lezing Ant RevoL Kiesvereeniging Een onfortuinlijke dag HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Chauffeurs uniformen, Kelnerskleding Dienstuniformen. Speciale aanbiedingen ter is men al doende met het losgooien der trossen. Nog een haastige kus, een handdruk, een vader die z'n spruit nog even pakt... d&n is het alle hens aan boord. En de trossen gaan los en ineens is daar het moment dat Hr. Ms. „O 13" naar het midden van de haven drijft. Enkele mi nuten later ook de „O 15". Voor de honderden belangstellenden vangt nu de race naar het Wierhoofd aan, om van hier een laatsten blik op de vertrekkende oor logsschepen te werpen. Een snelle race, want de onderzeeërs zetten er al spoedig de spurt behoorlijk in. Op Wierhoofd verdringt men zich. Tal van marine-autoriteiten, adelborsten en matrozen slaan het vertrek gade. O.a. merken wij op den schout-bij-nacht J. J. Dikkers. Daar komen ze: wit stuift het schuim om de spitze neuzen, en met een sierlijken zwaai schuiven ze de haven uit en het Marsdiep op. Op den wal is het zwaaien en schreeuwen. Aan boord trappelt men zich warm en in den wind hoort men flarden van afscheidsgroeten. De bootsmansfluitjes snerpen over de dek ken en nauwelijks zijn de schepen op het Mars diep of een deel der equipage verdwijnt naar beneden. Nu eerst vangt het werk aan. Voor de reis naar de Spaansche wateren, waar de toekomst leeren zal, of door Hr. Ms. „O 13" en „O 15" daadwerkelijk opgetre den moet worden. Niet gewaardeerde aubade. De radio-handelaar A. P. de W„ verscheen daarna op het matje. Hij had z'n buren, in het j bizonder z'n buurvrouw, de onderwijzeres J. S. M., aubades en serenades gebracht met een luidspreker, waarvan deze dame in het geheel niet gediend was. Ze had de W. verzocht daar- I van verschoond te blijven, doch de radio-han delaar liet maar trouw de foxtrots en andere opgewekte muziek tot de studeer- en slaap- kamer van mej. M. doordringen, totdat deze, teheinde raad de politie, in den arm nam en er een eind aan liet maken, door tégen de W. een aanklacht in te dienen, wegens opzettelijk hin deren. De W. verdedigde hartstochtelijk, dat er van opzettelijk hinderen geen sprake was, maar dat hij de luidspreker moest gebruiken om hem bruikbaar te houden. „Dan had u hem in den kelder moeten zet ten, in een kistje", raadde de ambtenaar, die voor elke kwaal een middel heeft. Hij eischte tegen de W., die hij betichtte van „een vreemde mentaliteit", 20 gulden of 10 dagen. De Kantonrechter bracht deze straf terug tot 10 gulden of 5 dagen. Alcohol en automobilisme. Dan verschijnt, op z'n sokken, de Egmond aan Zeeër, A. G., voor het hekje. Hij was in aanraking met Vrouwe Justitia gekomen om dat hij, alvorens achter 't stuur van een auto te gaan zitten, een stuk of 6, 7 biertjes had ge dronken. Misschien zijn het er wel meer, mis schien wel minder geweest, maar een feit is, dat hij kennelijk blijk gaf zijn wagen niet meer naar behooren te kunnen bésturen. Zoo reed hij achteruit een trottoir op, om vervolgens de deur van een winkel te rammeien. De Helder- sche agent De Glopper heeft, na het constatee- rea van de beschadigde deur, G., die het café van den heer Haak binnen was gegaan, gelast hem naar het Hoofdbureau te vergezellen, waar G. zelfs ter ontnuchtering eenigen tijd in bewaring bleef. G. heeft voor de heeren Veld man en Bruyes Tack uitvoerig ten gunste vari UITPLANT LOEMADJANG (JAVA) rTT 4EMM MM ""Ju Met groote behendigheid planten bruine handen de teere tabaksplantjes van de zaadbedden, waar ze gedu rende 3 weken opgekweekt zijn, over in de kweekbedden. De uiterste zorg wordt aan het uitplanten besteed, drie maanden lang is men bezig, ieder plantje zijn beste kans te geven! g^JJRIESCHE HEEREN - BAAI A? 1755 "•«Wie - zijn-portemonnaie gepleit, want hij voelde wel, Tenslotte zij nog vermeld, dat commandant da(. er fUnke boete in de ]ucht hing Q m van Hr. Ms. O. 13 is luitenant ter 2e kl. M. A. J. Derksema; van Hr. Ms. O. 15 luitenant ter zee le kl. B. C. M. Schouten, terwijl als groepscommandant optreedt luitenant ter zee le kl. A. Molenaar. Aie het laatst lacht De zitting van Dinsdag werd geopend met de weinig prominente verschijning van den straatventer Otto Casimir O., wonende te Deventer, die in October van het vorig jaar ge tracht had de Heldersche politie bij den neus te nemen, door een valsche naam op te geven, hoorden wij hem zeggen, dat hij „anders nooit last heeft van 7 biertjes, deze waren hem blijk baar niet goed gevallen. De ambtenaar liet zich echter niet vermur wen en eischte liefst 40 gulden boete, subst. 30 dagen hechtenis en intrekking van het rij bewijs voor 6 maanden. Toen hij dezen eisch gehoord had, hief G. een smeekbede aan tot be houd van zijn rijbewijs, steeds maar belovende, dat hij nooit meer een glaasje zou drinken. De boete werd wel minder, n.1. 15 gulden of 10 dagen, maar het rijbewijs ging er voor 6 maanden aan De ambtenaar heeft een goed geheugen. De Heldersche bierbottelaar, D. G. W. K., trof het niet, dat de ambtenaar van het O.M. over zoo'n goed geheugen beschikt. K. was ge daagd, omdat hij op den Huisduinerweg den W. K. is tweemaal bekeurd wegens het ven ten zonder vergunning. Vonnis: 2 maal 2 gul den of 2 maal 1 dag. Terzake het berijden van een auto, waarvan de handrem niet afdoende funetionneerde, werd H. T. G. D. veroordeeld tot 6.boete of 3 dagen hechtenis. toen hij verbaliseert! werd, omdat hij geèn vent- matr0oS L Hollestelle, die op den berm van rv V» o <-1 II nroo unrvv» rlif foi t" c vergunning had. O. was voor dit feit veroor deeld tot 12 gulden boete, n.1. 2 gulden voor het venten zonder vergunning en 10 gulden voor het opgeven van den valschen naam. Hij nam daartoe geen genoegen en kwam nu voor het Kantongerecht protesteeren. Met een bewonderenswaardige flux de bou den weg liep, aangereden had. De aanrijding liep gelukkig nogal goed af; het slachtoffer dobbert tenminste thans weer op een van onze Vaderlandsche oorlogsbodems op zee. Een leelijk ding voor K. was het nu, dat de ambtenaar zich nog herinnerde, dat K. eenige jaren terug al eens zijn rijbewijs had moeten V die trachtte hij «en waarn Kantonrechter mr. ln]evêren. aDit bracht deh ambtenaar er toe Ve tman aan het verstand te brengen dat die thans te verklaren, dat K. blijkbaar „niks van Heldersche politieagent maar wat stond te fan-j taseeren. chauffeerèn kan". En ofschoon de eisch aan merkelijk zwaarder was, werd het tóch een „Hoe kan ik m'n naam nou verkeerd op- duren middag voor K., die 20 boete zal heb- naar Hoofdgracht 64. uon monoor'" /.o Irnnnan ma hior xror» hdTior J. van BarneveldRuisten, van Urk, naar Ooievaarstraat 57. A. J. de Beer, sérgt. konstabel, van Soera- baja, naar Ooievaarstraat 149. A. H. GeijsBuurman, van Heemstede, naar Singel 132. C. H. Kriek, gepd. van Koetaradja, naar Molenstraat 105. T. van der Vorstvan der Velden, van Rotterdam, naar Ruyghweg 335. E. van der MadeVaartjes, van Rotterdam, naar Wachtstraat 59. J. C. M. Puisterde Man, van Ermelo, naar Binnenhaven 46. L. A. M. de Bont, van Wisch, Terborg, naar Koningdwarsstraat 27. C. van Eunen, kleermaker, van Beverwijk, naar Spuistraat 23". P. A. Kling;, korporaal der mariniers, van TRotterdam, naar Cronjéstraat 16. P. van der Hert, dienstbode, van Den Haag, naar Middenstraat 122. A. E. van MourikEckhardt, van Corin- chem, naar Brakkeveldweg 148. W. J. G. Oomeri en B. D. Oomen, van Beverwijk, naar Leliestraat 7. J. Boelig, diénstbode, van Den Haag, naar Tuinstraat 3. J. B. Feenstra Kuiper, van Amsterdam, geven, meneer? Ze kennen me hier van haver tot gort. 't Is heusch niet voor het eerst dat ik. een bekeuring oploop". „Kom, kom", suste de Kantonrechter, „wat zou die agent er nu mee voor hebben om jou er in te draaien". („Te luizen" repliceerde het schellinkje). De agent in kwestie gehoord, verzekerde, dat Herdachte als naam opgegeven had, Otto Casi mir en als woonplaats Enschede, terwijl hij in Deventer woonachtig is. Voor den ambtenaar van het O.M. was dit voldoende om in een sarcastisch requisitoir, O. ben te betalen (of 10 dagen brommen) en 1 jaar lang geen auto zal mogen besturen. Drie guiden of 1 dag. Opvallend was het aantal uitspraken, dat 3 gulden of 1 dag luidde. Tegen dit tarief wer den veroordeeld: de Heldersche reiziger P. Z., die in de Kei zerstraat gereden had op een tijdstip, dat dat niet mocht; de kapper A. H., die des nachts op een rij- dewaarheid te zeggen en bevestiging van het wiel gereden had, zonder dat zijn licht brandde (hij dacht, dat het licht van de volle maan vol doende was de Callantsooger landbouwer G. P. B., die zonder daartoe genoodzaakt te zijn, op 't lin- 1 ker gedeelte van den Brakkeveldweg gereden had; de vischventer F. K. (gereden op een bak fiets zonder lantaren aan uiterste linkerach- terzijde) Th. W., (driewieler zonder reflector); A. A. J. W. (fiets zonder reflector); H. S., die met een handwagen in verboden richting in de Keizerstraat gereden had; D. C. P., die des avonds zonder licht op den Rijksweg gefietst had. De man, die niet wilde zwijgen. De zitting, die zoo zonder een enkel bijzonder voorval naar het einde liep, zou toch niet zon der een klein incident verloopen. Daarvoor zorgde C. W. S., die wegens een kleine over treding van de Winkelsluitingswet zich te ver antwoorden had. Op de vraag van den Kan tonrechter, of hij de Winkelsluitingswet niet kende, antwoordde S., dat hij maar één wet kende en dat was Gods wet. Toen de heer Veld man hem zeide, dat hij toch ook eerbied moest hebben voor de wetten van den Staat, vroeg S.: heeft die dan eerbied voor ons? S. ging heftig tegen het requisitoir in, zoodat het eenige oogenblikken een weinig welluidend gekrakeel was. Tevergeefs legde mr. Veldman den opgewonden winkelier het zwijgen op, zoo dat hij er tenslotte toe moest overgaan S. uit de rechtszaal te doen verwijderen. Gezien het kabaal wat er gemaakt werd, viel de uit spraak erg mee: 2.of 1 dag. VARIA. Tot slot volgen hier nog de uitspraken van diverse kleine zaakjes: De huishoudster P. M. V. werd veroordeeld tot betaling van 2 gulden boete, wegens het rijden met een fiets zonder reflector. De. vrachtrijder C. H. K. tot 2 maal 2 gulden boetei resp. 2 maal 1 dag, omdat op zijn met een paard bespannen voertuig de voorgeschre ven verlichting en reflector ontbraken. De verlofhouder J. H. K. tot 4 gulden of 2 dagen, wegens overtreding van de Drankwet 1931. De bakker P. M. wegens overtreding van de Arbeidswet tot 2 gulden of 1 dag. J. J. J. tot 4 gulden of 2 dagen, omdat hij zonder vergunning op een weg, welke onder be heer staat van het Rijk, een hoop ruige mest had laten liggen. C. V. reed in de Keizerstraat in verboden richting, doch kwam er goed af met 1 gulden of 1 dag. vonnis te eischen. „Heb je nog iets te zeggen", was de .stereo type vraag van den Kantonrechter. „Ja, ik neem het niet". „Mooi, dan is het vonnis bevestigd". Koppige schapen en een hoofdige boer. De landbouwer M. B., van Texel, stond te recht terzake het feit, dat hij zijn schapen een uitstapje had laten maken naar het voor de dieren „beloofde land, overvloeiende van kool en crocussen", van zijn buurman Hoogerwerf. Volgens B. was het hek naar dit land open gezet. Dit werd echter bestreden door de ge tuige mej. HoogerwerfD., die gezien had, dat de schapen met hun kop het hek konden ope nen en zoo het verboden terrein betreden. „Dan deugde dat hek toch ook niet", zei de ambtenaar, „en had u verstandiger gedaan het hek te laten maken, inplaats van een aanklacht in te dienen". Die zat. Mej. H. had tegen die logica weinig in te brengen en ze' fleurde niet eerder op, dan nadat de ambtenaar, die op grond van de wet straf moest eischen, omdat die wet nu eenmaal voorschrijft, dat men zijn dieren van een an dermans land moet houden, ook al is dit heele- maal niet voorzien van een afrastering, 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis tegen B. eischte. De Kantonrechter, die meer gevoel voor de practijk dan voor de theorie had, veroordeelde B. tot 2 gulden boete of 1 dag brommen. Verkeerszondaar staat terecht. De chauffeur P. de B., die op de Bassin- gracht, hoek Rijksweg, een aanrijding had ge had, met een van de chauffeurs van de G.R., verklaarde volmondig, dat hij een verkeersfout gemaakt had en niet voldoende naar rechts was uitgeweken. De ambtenaar van het O.M., die een broertje dood heeft aan verkeerszondaars, eischte tegen de B. 25 gulden of 20 dagen. De Kantonrechter veroordeelde hem tot 15 gulden of 10 dagen. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedena tureerd in het tijdvak van 15 Maart 1937 tot en met 20 Maart 1937 1.50 per 100 kg zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding l.r— per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op 1.50 per 100 kg. (Adv.) F. VerwerNijland, van Weststellingwerf, naar Ruyghweg 134. C. A. van der Hoost, verpleegster, van Amsterdam, naar 2e Vroonstraat 2. J. Collignon—Borgman, van Amsterdam, naar Balistraat 15. J. C. Erasmus, visschersknecht, van Bres- kens, naar Beukenkampstraat 22. D. Falkena, caféhouder, van Workum, Spoorgracht 36. A. Ras, dienstbode, van Urk, naar Binnen haven 54. A. Schoenmakers-Poppen, van Uitgeest, naar Spoorstraat 56. N. C. C. M. Siegers, hulp. huish. van Amsterdam, naar Timorlaan 23. P. A. de Wit, kruidenier, van Zijpe, naar de la Reystraat 35. G. Hofstra, van Menaldumadeel, naar de Wetstraat 17. G. Jongsma, dienstbode, van Zijpe, naar Weststraat 39. A. Kossen, zonder beroep, van Callantsoog naar Paardenstraat 15. W. LeendersBakker, van Soerabaja, naar Jan in 't Veltstraat 89. P. Sanstra, slager, van Enkhuizen, naar Hoogstraat 37. Alida van Stek, van Amsterdam, naar Zuidstraat 48. R. Swanborn, majoor machinist, van Soerabaja naar Oostslootstraat 51. J. A. Greven, verpleegster, van Groningen naar Huisduinerweg 3. J. G. van den Berg, kap. luit ter zee, van Bloemendaal, naar Timorlaan 7. W. F. Louwrier, onderwijzer, van Velsen, naar Soembastraat 50. J. C. A. van Henssenvan Duijn, van Delft, naar Dahliastraat 150. W. de Roos, kellner, van Zwolle, naar Havenplein 20. W. Schneider, werktuigkundige, van Singa pore, naar Duinweg 18. A. J. Gigengack, korporaal der mariniers, van Rotterdam, naar Koekoekstraat 21. J. Herschel, etaleur, van Amsterdam, naar Koningstraat 86. J. M. NieuwkampRietel, van Amsterdam, naar Oudekerkstraat 20. C. SinkeCevaal, van Middelburg naar Ooievaarstraat 143. T. Trip, dienstbode, van Onstwedde, naar Spoorstraat 31. N. van Almkcrk, monteur, naar Ginneken, Valkenierslaan 21. D. Heinis, chauffeur, naar Amsterdam, Marathonweg 82 II hg. J. van den Bos en gezin, naar Haarlem, Kolkstraat 20 zwart. P. J. BesselingMaas, naar Haarlem, St. Bavostraat 13. J. de Geus, kantoorbediende, naar Amster dam (C,), Frederiksplein 8. W. Olden en gezin, naar Utrecht, Ban- doengstraat 25 bis. W. Bremer en gezin, timmerman,, naar Zuid- Af rika, Johannesburg. J. van Wilgen en gezin, timmerman, naar Zuid-Afrlka, Johannesburg. P. Thijsse en gezin, sergt.-schrijvcr, naar Rotterdam. Vredenpordkade 10 B. L. J. Stoeken en gezin, schipper K.M., naar Soerabaja. D. H. Tromp en echtg., stoker le kl. naar Nijmegen, van der Marsstraat 29. Wed. D. WiedenhoffHunster, naar Am sterdam, Celebesstraat 102 III. J. Alderlicste, naar Texel, Hoorntje, boer derij „het Westen". M. Beeldman, operateur bioscoop, naar Velsen, Wijkerstraatweg 2 bij Geervliet. A. Heemstra en gezin, tuinder, naar Beem- ster, Rijperweg 41. W. Brakhoven en echtg. boekhouder, naar Leersum, M. S. Verloopweg B 226 b. L. Hazenwindus, kantoorbediende, naar Noord-Amerika, Brooklyn. W. Groen, dienstbode, naar Velsen (Noord), Walravenstraat 27. H. Walrecht, handelsreiziger, naar Texel, Den Burg, Wilhelminalaan 9. J. Fennema en gezin, los-werkman, naar Haarlem, Frans Halsstraat 46 zwart. G. van Praag, winkelier, naar Velsen IJmuiden, Kanaalstraat 84. A. J. E. BoodenAerssens en dochter, naar Vlissingen, Boschjeslaan 28. Naar wij vernemen, bedroeg Zondag het aantal sollicitanten naar de betrekking van Directeur der T.E.S.O. reeds 300. Sollicitan ten konden zich tot heden aanmelden. De A.V.R.O.-avond voor Texel is vastge steld op 15 April a.s. De avond zal worden gevuld door A.V.R.O.-film, Koos Koen (imita tor), Boris Lensky, Bob Scholte en Pierre Palla. Het helooft een genotvolle avond te worden. Kaarten verkrijgbaar alleen aan Hö- tel De Oranjeboom. Dinsdagavond is in De Graaf's Lunchroom te Den Burg, door Notaris Mulder publiek verkocht voor den heer H. Buis Pz., wegens vertrek naar Zuid-Afrika, een Woonhuis met werkplaats, erf en tuin aan den Koogerweg, bij Den Burg, groot 1 are, 98 centiare. Kooper de heer J. Buisman, Weststraat, Den Burg, voor 3020. Naar wij vernemen, zal op 8 April a.s,, be houdens goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken, een verduisterings oefening voor de geheele gemeente Texel wor den georganiseerd. De oefening zal des avonds om 9 uur aanvangen en tot tien uur duren. Reeds werd de medewerking verkre gen van den Commandant van het Vliegkamp „De Mok", zoodat bij behoorlijk weer contröle uit de lucht zal plaats vinden, om het effect te kunnen beoordeelen, dat door de verduistering is bereikt. Zooals bekend is een dergelijke oefening ondenkbaar, wanneer de bevolking niet haat- medewerking verleent. In nadere mededeelingen zullen de bijzon derheden worden bekend gemaakt, op welke wijze door de burgers individueel kan wor den medegewerkt om deze oefening te doen slagen. De landbouwhuishoudcursus, die te Texel zou worden georganiseerd en waarvoor zich een groot aantal meisjes reeds heeft opgege ven, zal thans na Paschen worden begonnen. Dit is wel wat later dan in de bedoeling heeft gelegen, doch de subsidie-aanvrage heeft langer in beslag genomen dan aanvan kelijk gedacht werd. Nu het Rijk echter zijn medewerking heeft toegezegd kan na de Paaschvacantie worden begonnen. Daarover volgen nog nadere mededeelingen. Het is denkbaar, dat er cursisten zijn, die thans in de onmogelijkheid verkeeren nog aan den cursus deel te nemen, terwijl mis schien anderen zich alsnog zouden willen op geven. Eventueel bericht hieromtrent kan worden gedaan bij den heer E. van der Ban, te Den Burg. Voor een goeden gang van za ken is echter gewenscht, dat er zoo min mo gelijk wijzigingen in de opgaven komen. Zon der nader bericht voor 30 Maart a.s., wordt er op gerekend, dat de meisjes, die zich op gaven, aan den cursus zullen deelnemen. De Waal. De Papoeafilm zal te De Waal worden ver toond in de N. Herv. Kerk op Woensdag 31 Maart a.s., des avonds te 7.30. Vanaf De Koog zal te 7 uur een bus rijden naar De Waal voor 20 cent per persoon. Kaarten zijn te De Koog verkrijgbaar by den heer ^u^eman. In hotel „Texel" trad gisteravond, voor een vrij goed bezette zaal, als spreker voor de Anti-Rev. Kiesvereeniging op, de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer. De bijeen komst werd met kort gebed geopend door den voorzitter, den heer H. Bolt. Bij aanvang van zijn rede wees de heer v. d. Heuvel op de groote belangen voor de wel vaart van het Nederl. volk, die bij den komen den stembusstrijd op het spel staan, 't Is daar om gewenscht, zei spr., dat men weet om welke Staatkundige belangen het thans gaat; er be staat op dit punt heel wat misverstand en de grieven die men tegen het huidige Ministerie heeft bestaan, gewoonlijk in onderdeelen van het gevoerde bewind, waarmede men zelf het nauwst in contact is geweest. Spr. verdedigde verder het Regeeringsbeleid van het Ministerie-Colijn. Wat het werkloozenvraagstuk aangaat, zei spr., ook op dit gebied valt dit Ministerie te prijzen. Zeker er zijn nog wel ongeveer 400.000 werkloozen, doch men verliest hierbij uit het oog, dat er jaarlijks in ons land door vermeer dering van de bevolking 7000 werkkrachten bij komen. Vroeger verminderde dit overschot der bevolking door emigratie, doch nu al bijna 20 jaar staat die emigratie stil, zoodat dit alleen, een toevloed van 140.000 nieuwe werkkrachten heeft gegeven; dan vertrokken er uit ons land jaarlijks vele duizenden uit de Oostelijke pro vincies naar Frankrijk, Engeland en voorna melijk naar Duitschland. Door werkeloosheid in die landen is voor die tijdelijke werkkrach ten deze bron van inkomsten geheel gesloten. Ook de moderniseering van de Oostersche lan den met hun uiterst goedkoope werkkrachten is op de werkloosheid van veel invloed. Maar toch bestaat er nergens ter wereld een land waar zooveel voor de werkloozen is gedaan dan in ons vaderland. Ook besprak de heer v. d. Heuvel de maatregelen, die door de Regeering genomen zijn tot behoud van de werkgelegen heden, die er nog zijn. Inzonderheid werd daar bij gewezen op hetgeen voor de Boerenbedrijven is verricht. Door landbouwers en veehouders is in 1935 135' millioen gulden arbeidsloon be taald. Zonder de genomen maatregelen zou de boerenstand in het geheel niet meer in staat zijn om eenig arbeidsloon te. betalen. De heer v. d. Heuvel besprak ook in het kort „Het Plan van den Arbeid" en liet een waarschuwend woord hooren tegen het steu nen van de politieke groepen, die dictatuur voorstaan, N.S.B. en Communisme. Spr. wees er daarbij op, dat de grondslagen van deze politieke constellaties onvermijdelijk moeten leiden tot ingrijpen in de geestelijke vrijheden van het volk. Ten slotte hield spr. een betoog om de Anti-Rev. Partij te steunen, die een uit weg zoekt in deze moeilijke tijden in het voe ren van een politieken strijd, gericht op een positief Christelijke Staats-inrichting. Van de gelegenheid van het stellen van vra gen werd door twee personen gebruik gemaakt. De heer Jn. Hin vroeg welk standpunt de Anti- Rev. Partij inneemt bij Economische Ordening. Hierop werd geantwoord, dat de Anti-Rev. Partij er niet voor is dat de Staat een leidende rol inneemt bij Ordening, dit is meer Maatsch. werk, dat evenwel onder welwillende medewer king van den Staat somstijds tot goede resul taten kan leiden. Spr. besprak de nieuwe wet ten op verbindend verklaren en niet verbin dend verklaren van Coll. Contracten etc. en wees er op, dat de Kath. Staatspartij in deze zaak een meer positief standpunt gaat in nemen, doch dat al herhaaldelijk is gebleken, dat in die partij hieromtrent weinig verschil van opvatting bestaat met de Anti-Rev. De heer Jn. Vlaming stelde eenige vragen omtrent de verhouding van de Anti-Rev. Partij en Geref. Kerk Herst. Verband. Spr. had bij de laatste verkiezing aan de personen van Herst. Verband die zijn meening kwamen vragen op welke partij de Herst. Verb. moesten stem men, geadviseerd: „op Minister Colijn", doch het on-christelijk gedrag van enkele bewoners van Oosterend had hem in twijfel gebracht hoe nu moest worden gestemd. De heer v. d. Heuvel wees er op, dat de heer Vlaming in dit geval niet moest kijken naar personen, die niet altijd hun beginsel getrouw blijven, dit is veelal zoo, ieder is minder goed als zijn beginsel, dit ligt geheel in de lijn omdat wij zondige menschen zijn; als het beginsel echter maar goed is, daar komt het op aan. Doch er moet naar gestreefd worden om zoo goed mogelijk naar zijn beginsel te leven. Hierna werd de bijeenkomst met gebed door den voorzitter gesloten. O ii d e s c h i 1 d. Gisterenmorgen voor vertrek van de eerste boot had een melkrijder het ongeluk in een bocht van den weg op het haventerrein een 7-tal bussen van z'n wagen te verliezen. De inhoud verspreidde zich in minder dan geen tijd over de straat en vormde een beekje van 350 1 capaciteit, dat uitmondde in de haven, alwaar het kostelijke witte vocht in het zilte water verloren ging. Dat het tot stand brengen van zoo'n melk weg niet tot de meest winstgevende dingen be hoort, zal de betrokkene zeer zeker ondervin den.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6