Het Zuidslavisch- Italiaaosche verdrag De verhoogde benzineprijs Buitenland „Kidnapper" pleegt zelfmoord Een Olympisch dorp nabij Tokio Derde huwelijk van den Keizer van Mandsjoekwo Erncsf Simpson verdedigt zijn gewezen vrouw Kabinetsraad te Valencia Boeken kunnen dooden Prins Bernhard koopt een nieuwe Ford Marineraad Uitvoering consumptie- melkregeling Van ccn rijken zeeman en een arme juffrouw Adelborsten en cadetten meten zich De tekst van het tusschen Zuid- Slavië en Italië gisterenmiddag ge sloten verdrag is thans gepubliceerd Na een inleiding, waarin gezegd wordt, dat het verdrag gesloten wordt in het belang van beide lan den evenals van den algcineenen vrede, ten behoeve waarvan de op rechtste en duurzaamste banden van vriendschap versterkt worden, en tevens om aan deze vriendschap een nieuwe basis te geven en een nieuw tijdperk aan te vangen in de politieke en economische betrekkin gen tusschen beide landen, volgen de bepalingen. Deze luiden: Artikel 1: De hooge contracteerende par tijen verbinden zich de gemeenschappelijke grenzen te eerbiedigen, evenals de zeegren- zen der beide landen aan de Adriatische zee en zich, ingeval een van hen het voor werp mocht zijn van een aanval van den kant van een of meer mogendheden, te ont houden van iedere activiteit, die den aan valler zou kunnen versterken. Artikel 2: In geval van internationale ver wikkelingen en wanneer de hooge contrac teerende partijen het er over eens zijn, dat hun gemeenschappelijke belangen bedreigd worden of bedreigd zouden kunnen worden, verplichten zij zich overleg te plegen met elkander over de maatregelen, die zij zul len nemen ter verdediging dier belangen. Artikel 3: De hooge contracteerende par tijen bevestigen opnieuw hun wil in hun wederzijdsche betrekkingen geen toevlucht te nemen tot den oorlog als instrument hunner politiek en door vreedzame middelen alle geschillen of conflicten op te lossen, welke tusschen hen zouden kunnen rijzen. Artikel 4: De hooge contracteerende par tijen verbinden zich op hun respectieve ge bieden, welke actie ook, die gericht zou zijn tegen de onaantastbaarheid of de ge vestigde orde van de andere contracteeren de partij of die schade zou kunnen toe brengen aan de vriendschappelijke betrek kingen tusschen beide landen, niet te dul den en niet op eenigerlei wijze te steunen. Artikel 5: Met het doel aan hun bestaan de economische betrekkingen een nieuwen stoot te geven, welke beter in overeenstem ming zou zijn met de tusschen beide landen gevestigde vriendschappelijke betrekkingen zijn de hooge contracteerende partijen -het eens hun tegenwoordigen ruilhandel te ver sterken en uit te breiden en tevens een on derzoek in te stellen naar de voorwaarden voor een ruimere economische samenwer king. Te dien einde zullen speciale overeen komsten binnen het kortste tijdsbestek wor den afgesloten. Artikel 0: De hooge contracteerende par tijen zijn het er over eens, dat niets in hun overeenkomst beschouwd zal worden als in strijd met de bestaande internationale ver plichtingen, verplichtingen, die trouwens openbaar zijn. Artikel 7: Deze overeenstemming zal een looptijd van vijf jaar hebben. Met uitzonde ring van het geval eener opzegging met zes maanden voor den vervaldatum, zal hét verdrag stilzwijgend van jaar tot jaar ver lengd worden. Artikel 8: Deze overeenstemming zal wor den geratificeerd en zai van kracht wor den op den dag der uitwisseling der ratifi catie-oorkonden. Deze uitwisseling zal zoo spoedig mógelijk te Belgrado geschieden. Naar uit Dolores (Argentinië) wordt ge meld, heeft de ontvoerder en moordenaar van de tweejarige Eugcnio Pereyra Iraola, de Argentijn he „Lindbergh-baby", in de gevangenis aldaar zelfmoord gepleegd. De kwestie waar in 19W het Olympisch dorp zal worden gebouwd, beweegt thans reeds de gemoederen der sportkringen in Japan. Na uitvoerige en langdurige bespre kingen en onderhandelingen heeft men thans twee terreinen uitgezocht, waarop het Olympisch dorp eventueel zal worden ge bouwd. Welk terrein men definitief zal kie zen, zal naar men vertrouwt, binnen niet al te langen tijd worden uitgemaakt. Deze twee terreinen liggen respectievelijk bij Ki- nutadai en Todoroki, en hierbij dient te worden aangeteckend, dat Kinutadai wel het meest geschikt voor het doel zal blijken te zijn. Kinutadai ligt 10 K.M. van het Mciji-Shrine-Stadion af en met de auto kan men het in een half uur bereiken. Voor den bouw van het Olympisch dorp staan twee en een half millioen yen ter beschikking. Het ligt in de bedoeling honderd huisjes met één verdieping en vijftig huisjes met twee verdiepingen te bouwen. In totaal zou den hierin 2000 athleten kunnen worden ondergebracht. Behalve deze huisjes komen in het Olympisch dorp, naar voorbeeld van dat hetwelk te Doeberitz bij Berlijn is ge bouwd, een theater, een ziekenhuis, een zweminrichting, oefenterreinen voor de ver schillende takken van sport en garages. Na de spelen van 1940 wil met het Olym pisch dorp als sanatorium inrichten. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling de spe len van het Verre Oosten, die het volgend jaar worden gehouden, als generale repe titie voor de Olympische spelen van 1940 te beschouwen. Dit nu zal niet mogelijk zijn, Omdat men met den bouw van Stadia en andere inrichtingen dan nog niet zoo ver zal zijn. De spelen van het Verre Oosten zullen nu te Osaka worden gehouden. De „Daily Telegraph" meldt uit Peiping, dat de 29-jarige keizer van Mandsjoekwo Kang Teh. Woensdag in het paleis te Hsin- king in den echt is verbonden met de 18 jaar oude prinses Mei Tan, die zijn derde vrouw is. Ter voltooiing van de opvoeding der bruid zijn haar voogden toegevoegd „aan het paleis is een speciale vleugel gebouwd om haar hofhouding te huisvesten. Bij de huwelijksplechtigheid waren slechts leden der beide families en van de keizer lijke hofhouding, alsmede enkele vooraan staande Japanners tegenwoordig. Dit derde huwelijk was noodig in verband met den aandrang van hofkringen, die het gewenscht achten, dat er zoo spoedig moge lijk een troonsopvolger komt. De keizer heeft namelijk geen kinderen. Aanklacht wegens laster tegen Mevrouw Sutherland ingediend. De aanklacht wegens laster, welke door Ernest Simpson is ingediend tegen Me vrouw Sutherland, is gister officieel op de lijst van de bijzondere jury van de rechtbank Kings Bench te Londen ingeschreven. De zaak zal vermoedelijk begin Mei worden behandeld. Men zal zich herinneren, dat deze actie werd ingeleid in Januari jl., toen mevrouw Sutherland lasterpraatjes zou hebben ver spreid in een Londensch restaurant ten aan zien van mevrouw Simpson. Het juiste van de zaak is evenwel niet bekend. DRIE ARBEIDERS BIJ STEENSTORTING IN ROEMENIë GEDOOD. De steengroeve Magua Ilvei in Transyl- vanië (Roemenië) is ingestort en heeft den spoorweg, welke langs de groeve loopt, be dolven. Drie arbeiders kwamen om het le ven, zeven anderen werden gekwetst. Rapport van de diplomatieke vertegenwoordigers in het bui tenland besproken. De kabinetsraad te Valencia heeft kennis genomen van een uiteenzet ting van den Minister van Buiten- landsche Zaken, die verslag uit bracht aan de band van rapporten welke hij heeft ontvangen van di plomatieke vertegenwoordigers in 't buitenland. Volgens deze rapporten, aldus het na afloop van de vergadering uitge brachte communiqué, begint de open bare meening in tal van landen een gunstiger keer te nemen voor het republikeinsche Spanje als gevolg van de gesignaleerde feiten, welke de inmenging van Duitschland en I talie bewijzen ten gunste van do opstandelingen. Een nota aan Londen. Ka afloop van den kabinetsraad heeft de regeering den tekst overhandigd van een op 22 Maart aan de regeering te Londen gezonden nota met het verzoek deze voor tc leggen aan de controlecommissie. Zes punten. De nota bevat zes punten. 1. De Spaansche regeering behoudt het recht, dat hot als souvereine regeering be zit, zich wapens te verschaffen overal daar waar dat kan en zooveel als zij kan: 2. De Spaansche regeering is vastbesloten wat daar de gevolgen ook van kunnen z'jn geen enkele controle te dulden op schepen, welke de vlag voeren van de Spaansche republiek: 3. De Spaansche regeering qualificeert het feit, dat de controle aan de in het bezit der regeering zijnde kustgebieden wordt toevertrouwd aan schepen van landen, wel- ke openlijk de opstandelingen helpen, en in liet bijzonder aan Ifaliaansche schepen, een juridische en moreele monstruositeit: 4. Het toezicht op de in het bezit der re- geeiing zijnde kustgebieden door Duitsche en Italiaansche eskaders zou deze op ge makkelijke wijze veroorloven ongestraft door te gaan met spionnage aan en aanvallen op de kust: 5. Het systeem van het op de lange baan schuiven, dat wordt toegepast bij de beraadslagingen van de niet-inmengings- commissie. door de gebruikelijke taktiek van de diplomatie der totalitaire staten, heeft Duitsche en Italiaansche contingenten m de gelegenheid gesteld in Spanje aan te komen en een waar aanvalsleger te vor men ten gunste van de opstandelingen; 6. I)e Spaansche regeering doet ten slotte duidelijk uitkomen, dat op 5 Maart d.w.z. 20 dagen na de van kracht wor ding der overeenkomst inzake de vrijwilli gers van 20 Februari, te Cadiz Italiaansche troepen aan land zijn gegaan. De nota eindigt met de mededeeling, dat de Spaansche regeering alles in het werk zal stellen om haar vlag en de souvereini- toit van Spanje te verdedigen, wat er ook de gevolgen van zouden zijn. De Spaansche regeering wijst iedere ver antwoordelijkheid van de hand, indien deze houding zou Ipiden tot een'Uitbreiding van het tegenwoordige conflict. De Snann- srhe regeering doet thans evenwel alle mo gelijke pogingen, zelfs met opoffering van haar eigen belangen, om dit conflict te voorkomen. Een opzienbarend Enqelsch proces Londen, 24 Maart 1937 (V.P.B.) Zal de bekende Engelsche schrijfster Ethel Wini- fred Savi wegens dood door schuld tenge volge van de publicatie van haar roman „Our Trespasses" veroordeeld worden? In Engeland wacht men met spanning op den afloop van dit sensationeele proces, dat tnr. John. E. Dunn, een koopman uit Bol- ston in Lancashirc, tegen de schrijfster be- nonnen is. De eischer beweert niets minder dan dat een roman zijn vrouw gedood heeft. Wat is er gebeurd? Mr. Dunn was op een avond niets ver moedend naar huis gekomen, waar hij on middellijk een sterke gaslucht waarnam. Toen hij de keukendeur opende, vond hij zijn vrouw bewusteloos op den grond lig gen. De gaskraan stond open. Redding bleek niet meer mogelijk te zijn. De arts, die eenige minuten later kwam, kon slechts den dood constateeren. De doodelijk verschrikte echtgenoot zocht de geheele woning af naar een brief, waar in zijn vrouw opheldering over haar nood- lottigen stap had gegeven. Hij vond echter niets. Mr. Dunn leefde sinds tientallen jaren in groote harmonie met zijn vrouw. Geheimen hadden de echtelieden niet voor elkaar. Het geheele particuliere leven van zijn vrouw was voor Dunn een open boek. Zij was niet bepaald levenslustig geweest, lachte niet al te dikwijls en was misschien ietwat menschenschmv. Maar dit kon toch onmo gelijk een zoo verschrikkelijke daad ver klaren. Toen stelde hij vast, dat de doode, nadat zij de gaskraan geopend had, in de roman „Our Trespasses", (Onze Misstappen) gelezen had. Nog voor zij het bewustzijn verloor, had zij een citaat uit het boek, waarin de schrijfster vertelt, hoe de vrouw van haar romanheld, den aan een ongeneeslijke ziekte lijdenden man neerschiet en daarna zelf moord pleegt, met rood potlood aange streept. Nu herinnert Dunn zich, dat zij bij het lezen van de roman zeer opgewonden was geweest. Hij kwam nu tot de overtuiging, dat de roman zijn vrouw in den dood ge dreven had. En daarop begon hij het proces, dat nu in Engeland met aandacht gevolgd wordt. Een gevolg heeft zijn aanklacht gehad: de stedelijke bibliotheek van Bolston heeft de roman uit haar boekenrij verwijderd. Waarschijnlijk weet de aanklager niet, dat er een historisch bewijs bestaat, dat boeken kunnen dooden. „Werthers Lijden" heeft een groot aantal zelfmoorden tenge volge gehad. Maar: het boek van de schrijf ster Savi is reeds elf jaren geleden ge schreven en naar de hoogst ontdane schrijf ster verklaart, is haar van een tragedie, die het boek veroorzaakt zou hebben, nooit iets bekend geworden. Voor de Engelsche rechters zal het in ieder geval niet gemakkelijk zijn, een oor deel in .dit proces te yellen. Compensatie benzineprijsverhoo- ging gevraagd door middel van verlaging van invoerrechten. De besturen van den Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland, de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub, de Konink lijke Nederlandsche Motorwielrijdersvereeni- ging en de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond, A.N.W.B., hebben in verband met de juist ingegane verhooging van den ben zineprijs met een cent per liter, aan den mi nisterraad een telegram gezonden, waarin zij de aandacht er op vestigen: dat de achter eenvolgende verhoogingen van den benzine prijs sedert Octoher 1936 voor het reeds uiter mate zwaar belaste motorwegverkeer een extra last van rond 12% millioen gulden per jaar beteekenen. Dat bij de behandeling van het wetsont werp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine door de regeering in uitzicht werd gesteld, dat bij noemens waardige verhooging van een benzineprijs het tarief der heffing zou worden herzien. Dat de in den aanhef verhoogingen van den benzineprijs een ongunstigen terugslag moeten veroorzaken op het geheele econo mische leven. Om deze redenen en onder aanteekening van hnn voornemen het bovenstaande spoe dig nader schriftelijk toe te lichten, verzoe ken genoemde besturen den Ministerraad dringend, de verhoogingen van den benzine prijs te doen cornpenseeren door overeen komstige verlaging van het hijzonder invoer recht op benzine. VECHTPARTIJTJE IN DE HOOFDSTAD. Gisteravond ontstond te Amsterdam in de galerij bij het Oosteinde een vechtpartij tusschen vier personen. Een van hen werd door een winkelruit geduwd. Juist op "lat oogenblik arriveerde de politie, die den lichtgewonden man meenam naar het hu reau Stadhouderskade. Hij is ingesloten daar hij onder invloed van slerken drank verkeerde. De drie andere vechtersbazen kozen hot bazen pad. dorli hun namen zijn bij de politie niet onbekend. AUTO-BOTSING TE AMSTERDAM. Dame gewond. Gisteravond is op den hoek van de Hob- bemakade en de Balthasar Floriszstraat te Amsterdam e*ni taxi in bot si nor gekomen met een personenauto. Het eecstjypnoemdc voertuig sloe^ om. waardoor een in den wa gpn ""■"■'■Mi o\r.;r,e iiinm haar bovenarm '«rak. 7'\ js na-r het Wit helm'na-Gasthuis vervoerd. "evle auto's zijn tamelijk ernstig bescha digd. Bestellingen bij de N.V. Ford Automobielfabriek. Ned. Naar ons wordt medegedeeld heeft het Z.K.H. Prins Bemhard der Nederlanden be haagd de N.V. Nederlandsche Ford automo biel Fabriek te Amsterdam te vereeren met de opdracht tot levering van 2 Ford V-8 Cabriolets, automobielen dus van hetzeli- de type, als waarmede Z.K.H. vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana, zijn entree in ons land maakte. De aanvaring tusschen „Donwe Aukes" en „Dr. Wagemaker". De Marineraad, die gisterenmiddag in het departement van defensie een zitting bield onder voorzitterschap van prof. Mr. B. M. Taverne, behandelde de aanvaring op lo Februari jl. in de haven van Nieuwediep tusschen H.M.s mijnenlegger, „Douwe Au kes" en de Texelsche boot „Dr. Wagema- kei*'\ Als getuige werd eerst gehoord de com mandant van den mijnenlegger, luit. ter zee le kl. Lacomblé, die een beschrijving van het gebeurde gaf. liet was zeer mistig. De machines van de „Douwe Aukes", die de haven invoer, omstreeks 3 uur 's middags, stonden op halve kracht. Om de 2 minuten werd een mistsein gegeven. Bij den ingang van het havenhoofd hoorde getuige een si rene-geluid. Hij twijfelde of het een schip was en minderde vaart. De voorzitter vroeg hier, of er bezwaar was, te stoppen. Getuige: Dan had ik geen koers kunnen houden, hetgeen op deze plaats gevaarlijk is. De voorzitter vroeg voorts of het niet be ter geweest ware, te wachten met uitvaren tot de Texelsche boot binnen zou zijn. Getuige verklaarde ter plaatse niet zoo voldoende op de hoogte te zijn. Hij wist niet, dat de Texelsche boot om dien tijd binnen moest komen. Voorts zeide getuige, dat hij tenslotte een schip zag recht vooruit. Hij gaf „stuurboord roer" en zette de machines op „vol achter uit". Het andere schip draaide toen naar bakboord uit. Toen had een aanvaring plaats. Getuige acht het onbegrijpelijk, dat de „Dr. Wagenaar" de mistseinen niet ge hoord heeft. Een schim doemde uit de mist op. Voorts werd als getuige gehoord de ka pitein van de „Dr. Wagenaar", C. List. Deze verklaarde, dat hij de mistseinen van het havenhoofd goed gehoord heeft, maar van de „Douwe Aukes" niets hoorde. Getuige zag plotseling voor zich den schim van een vaartuig. De richting van liet vaartuig kon hij niet bepalen. Hij gaf dus „achteruit" Het schip kwam echter de „Dr. Wagenaar" dwars in de zij. Uitwijkseincn hoorde getuige ook niet, hoewel de ramen van de stuurhut open stonden. De voorzitter: Is de mist wel eens zoo dik, dat u niet vaart? Getuige verklaarde, dat er voor de Texel sche boot geen niet-vaarbaar weer bestaat. De marineraad zal later uitspraak doen. AUTO TEGEN BOOM GEBOTST. Ernstig ongeluk in Zeeland. Chauffeur gedood. Een uit Schiedam afkomstige auto, is gistermiddag op den straatweg te Lewcdorp (Zeeland), toen de bestuurder bij het uitwij ken voor een jongetje de macht over het stuur verloor, met groote vaart tegen een boom gereden. De wagen werd bestuurd door den heer Tloek, fabrikant te Schiedam. De chauffeur, de 43-jarige T. Soudijn, zat naast den heer Hoek. Achter in den wagen waren gezeten mevrouw Hoek en haar tienjarig zoontje. Door de hevige botsing werd de chauffeur zoo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis te Goes, waarheen- hij was vervoerd, in den loop van den middag is overleden. Do ver dere inzittenden werden slechts licht ge kwetst en konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De auto werd deerlijk gehavend. De fami lie was op weg naar Walcheren. De Nederlandsche Zuivel Centrale vestigt er de aandacht op van veehouders, aan wie een formulier regeeringscontract voor leve ring van consumptiemelk is toegezonden, dat, indien zij contract voor aflevering van consumptiemelk wensrhen aan te gaan, zij hij verkoop der melk aan de industrie of anderzins, het voorbehoud dienen te maken dat zij tot het leveren van consumptiemelk moeten overgaan, indien aan hun melk voor dit doel behoefte mocht blijken te bestaan. Dit voorbehoud is uiteraard niet noo dig, wanneer de betrokken veehouders bij voorbaat afstand zouden doen van de tege moetkoming ingevolge de bij de nieuwe consunipticmclkregeiing getroffen garantie regeling. WIELRIJDER DOOR TRAM GEGREPEN. Onvoorzichtig fietser in hoofdstad. de Gistermorgen wilde een zeventienjarige fietser te Amsterdam, die uit het Vondel park kwam, de Stadhouderskade overste- kon, achter een bijwagen van lijn 2 om, welke in de richting van de Hohbemastraat reed. Hierbij had hij niet opgemerkt, dat van de andere zijde een tram naderde. Hij werd door den motorwagen gegrepen en met vrij ernelige inwendige kneuzingen naar het Wilhelinia(.rjct„iii,3 vervoerd In een café in de binnenstad van Botter- dam ontmoette dezer dagen een zeeman e<>n juffrouw, die hij nooit eerder gezien had docli die wel genegen bleek een avotuiu met hem op stap te gaan. Zoo geschiedde en de avonturen van het tweetal leidde ook naar de woning van de juffrouw. Na daar eenigen tijd doorgebracht te hebben, gin(J de man weer huiswaarts, doch zietj,jj kwam plotseling tot de ontdekking, dat hi een bedrag van f 300 miste. De man stapte terstond naar de politie, waar hij vertelde dat hij van f 300 beroofd was. De politiè spoedde zich onmiddellijk naar het pand dat de man aangaf en zij trof daar inder' daad de juffrouw aan. Deze werd meegeno. men naar het politiebureau aan de Witte de Withstreat. Hoewel zij dat, waarvan zj; werd verdacht, ontkende, werd zij, op de per tinerife verklaringen van den zeeman, op gesloten. Deze ging daarop het was inmiddels tegen middernacht geworden naar huis in de overtuiging, dat de dievegge gepakt was. Maar wat gebeurde? De moeder van den „bestolene" vond kort daarop in zijp vestzak een paar bankpapiertjes ter waarde van f 300. De zeeman ging terug naar de politie en deelde mede, dat hij zijn vermiste geld weer teruggevonden had. Daarmede zou de zaak afgeloopen zijn, wanneer niet. de juffrouw, die een nacht on vrijwillig en onschuldig in het politiebu reau had doorgebracht, bij haar invrijheids- stelling een schadeloosstelling had ge- ëischt. Zij wilde f 50 hebben. En de zeeman vond dat eigenlijk wel redelijk. Hij tastte in zijn vestzak en overhandigde de ten on rechte gearresteerde juffrouw f 50, maar bij vond het toch wel sneu, dat zij een nacht op het politiebureau had moeten doorbren gen, terwijl er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht was. Dus gaf hij haar nog eens f 25.—, De juffrouw is met de f 75.tevreden en getroost naar huis teruggekeerd en de zee man met de resteerende f 225 eveneens. Athletiek-wedstrijden te Bijswijk, De jaarlijksche sportwedstrijden tusschen de adelborsten van het Kon. Instituut voor de marine en de cadetten van de Kon. Mi litaire Academie zijn gisteren op het sport terrein „te Werve" in Rijswijk gehouden. Heeft dit jaarlijksch tournooi reeds tradi tioneel een spannend verloop, dezen middag werd er wel een zeer spannende strijd ge leverd, hetgeen moge blijken uit het eind resultaat, dat met 88)4 tegen 88)4 onbeslist bleef. De winnaars van het vorige jaar, de adelborsten, blijven derhalve in het bezit van den wisselbeker. De wedstrijden stonden onder leiding van den adjudant—onderofficier, hoofdgym- nastiek-onderwiizer D. Hoekstra en wordeiï o.m. bijgewoond door den vïce-admiraal de Graeff, kapitein luit. ter zee C. J. baron van Asbeck, commandant van het Kon. In stituut voor marine baron van Lawic.k( gouverneur van de Kon. Militaire Academie. De jaarlijksche voetbalwedstrijd, die des middags gespeeld zou worden, kon niet doorgaan, omdat 5 spelers van het elftal der adelborsten met de „Hertog Hendrik11 in de Spaansche wateren vertoeven. D® resultaten van de sportwedstrijden waren: 100 m. hardloopen: 1. Adelborsten, 13 pun ten, 2. Cadetten 8 punten; Snelste tijd van Renesse (Adelborst) 12 seconden. Verspringen: 1. adelborsten, 14 punten; 2< cadetten, 7 punten. Beste prestatie Van Re nesse (adelborst) 6.19% m. Speerwerpen: 1. cadetten, 13 punten; 2- adclborsten, 8 punten. Beste prestatie 1 an Aarem (cadetten), 54,42 m. Polstok verspringen: 1. cadetten, 13 pun ten; 2. adelborsten 8 punten. Beste prestatie Van Ardenne (cadetten) 8.35 m. 0 Kogelstooten: 1. Cadetten, 12 punten; 2- adelborsten 9 punten. Beste prestatie Vaiï Aarem (cadetten) 10.78 m. 400 m. hardloopen: 1. cadetten 14 punten; 2. adelborsten 7 punten. Beste prestatie vaiï Oijen (cadetten) 55.4 sec. Hoogspringen: 1. adelborsten, 11% punt; 2. cadetten 9% punt. Beste prestatie Jansen! (adelborst) 1.68% m. Discuswerpen: 1. adelborsten 12 punten: l* cadetten 9 punten. Beste prestatie Van Has selt (adelborst) 30.68 m. 4 X 100 m. estafette: 1. adelborsten 47 sec-j 6 punten; 2. cadetten 47,6 sec., 3 punten. EEN VOORTVLUCHTIGE JONGEDAME. Vermist meisje uit Rotterdam M Limburg aangetroffen. De 17-jarige Ilendrika Elisabelh Verrn'1"'1 len, die Zondag j.1. uit de ouderlijke woning te Botterdam verdween, is in Limburg aan getroffen. Zooals men weet was het meisj® met een fiets vertrokken. Nabij Echt is haar rijwiel onklaar geworden, waarom zij 7'1C'1 bij een rijwielhersteller vervoegde. Daar wa ren juist een paar jongetjes, die het meisj® naar aanleiding van de gepubliceerde fok'3 herkenden. De politie werd gewaarschuwd waarop het meisje te Weert, waarheen zich inmiddels had begeven, kon wor. aangehouden. Zij is op transport gestel naar Botterdam. DIEFACHTIGE WERKSTER. Arrestatie te NieuwerbruS- De rijksveldwachter te Nieuwerbrug (Z.-H heeft proces-verbaal opgemaakt legen een jeugdig meisje, als verdacht van diefstal yan geld. Het. totaal bedrag dat door het mei si ontvreemd is, bedraagt circa f400. werkster bij een landbouwer alhier had h®» meisje verschillende malen bedragen aa geld gestolen. Ongeveer een half jaar l«n» vermiste de landbouwer telkens geid tot tri' slotte het meisje betrapt werd. Door de P*y litie werd het! meisje verhoord en zij 'c8 een volledige bekentenis af. Verschillende a tikelen, welke zij van hel geld gekocht hao. o.a. een eleclrisrhe naaimachine, zijn d°° de politie in beslag genomen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2