Sport Texel Arrondissements rechtbank te Alkmaar Oslo-bespreking te Brussel Marktberichten Uit onze omgeving Wie wordt directeur van TJE*S*(X? Markt van T.B.C.-vrij Rundvee Markt overzicht Marktberichten Visscherij berichten Hockey Nederland-België dames 6-0 Korfbal Elto-Z.K.V. II 5-0 V ictoria-H.R.C» Opzienbarend revisie-proces Stoomvaartberichten Het groote spannig wordt alhier de «tem ming van de aandeelhouders van T.E.S.O. tegemoet gezien, die hedenavond gehouden wordt, teneinde het Bestuur aanwijzing te geven, hoe men de voordracht voor de benoe ming van een directeur-administrateur van deze onderneming wenscht opgemaakt te zien. Ijverig is in de laatste dagen door sollicitan ten en hun familieleden hiervoor gewerkt onder de aandeelhouders. Wij verwachten dan ook een zeer grooten toeloop in de vergade ring van hedenavond, waarin de stemming zal worden gehouden. Wel zal dezen avond nog geen directe beslissing vallen, doch uit het aantal uitgebrachte stemmen, zal waarschijn lijk wel zijn op te maken, wie de meeste kans heeft voor deze zoo begeerde betrek king. Op initiatief van de Texelsche Landbouw organisaties zal op Maandag 26 April a.s. te Den Burg een. speciale markt van T.B.C.- vrije versch-afgekalfde koeien worden ge houden. De markt van Maandag viel een druk be zoek ten deel, de vee-aanvoer was behoor lijk. Groot is vobral de aanvoer van nuchtere kalveren geweest, waarin een levendige han del werd gedreven. De prijs viel echter niet direct mee; voor een goed kalf werd pl.m. 8.betaald. Groote runderen waren er niet, alleen een tweetal pinken, prijzen respect. 90.— en 105. In den wolveehandel begint thans ook leven te komen, er werd een flink aantal overhou- ders aangevoerd, die 15.tot 20.op brachten en verder enkele gelde schapen (geen prima), prijzen tot 23. De slachtvarkens op de boerderij zijn iets In prijs gedaald; betaald wordt nu 23 tot 23% cent per pond. Zware schrammen op de markt werden verhandeld voor ten hoogste 35. Ibiggen voor gemiddeld 11.per stuk. Aan de Eierenvciling liepen de prijzen der kippeneieren weer bij de vorige week met 25 cent per 100 terug. TEXEL, 12 April. 2 pinken f 90105, 56 kalveren 610, 32 schapen 15—23, 16 biggen 9—13, 4 schrammen 2535. Elerenveiling. Aangevoerd 91075 eieren: 5862 kg 2.60 2.85, 62—64 kg 2.75—2.90, 66—70 kg 2.85 •—3.20, 50—56 2.35—2.65 12 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.83—0.70 sliPS 0.60—0.50 Tarbot 0.86 Schol, le soort p. kist 5.10—4.00 Schol, 2e soort 2.20—1.00 Schar 2.00—1.00 Door haringivsschers: Haring p. tal 1.90—1.40 Door garnalenvisschers Gekookte garnalen p. kg 0.15 CALLANTS00G .WIJZIGING TARIEVEN TOEGANGS KAARTEN „KOOIBOSCH" Zooals bekend, is op verzoek vaa de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier het vorige jaar door de N.V. Mij. „Het Zwa- nenwater" het bij haar in eigendom zijnde >,Kooibosch" voor het publiek toegankelijk gesteld. Hiervoor werden toegangskaarten uitgegeven, waarvan de opbrangst bestemd Was voor onderhoud en dergelijk onkosten. Bij wijze van proef zijn seizoenkaarten, kin- der-seizoenkaarten en dagkaarten uitgege ven. In de loop van de vorige week heefi bet bestuur van de V.V.V. een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van de N.V., waarin de tarieven der kaarten be sproken zijn. Het resultaat is dat thans sei zoenkaarten voor gezinnen zullen worden Uitgegeven voor de prijs van f 1.50. De sei zoenkaarten van f 0.60 voor één persoon blijven gehandhaafd, terwijl de prijs van (le dagkaarten wordt teruggebracht van f 0.15 op f 0.10 per persoon. Prettig is het te hooren dat de eigenares se geen klachten heeft over de gedragingen van het publiek in het afgeloopen seizoen. Alles is zeer netjes gebleven, geen papieren enz. zijn achtergebleven. We zullen hopen dat het zoo blijft. Ingaande 1 Juni a.s. zal het bosch weder Voor het publiek worden geopend. WIEMNOVN De roofoverval op den landbou wer den heer Jb. SnooiJ te Zand- buren voor de Rechtbank. Dinsdag 4 Mei 1937, des voormiddags 11.30 uur, zal voor de Rechtbank te Alkmaar wor den behandeld de roofoverval op den heer Jb. Snooij. Als getuigen zijn gedagvaard: Alb. de Wit, Flores Verhagen, P. Laan, mej. Cath. Petr. Zuiderduin, S. Snooij Sr., Jb. Snooij, S. Scheltus, allen te Ilippolytushoef en den lieer A. Bergsma, majoor brigade-commandant der Pijksveldwacht te Purmcrend. p0uti« Verloren een bruine portemonnaie met ritssluiting, inhoudende een bankbiljet inn 10 gulden, twee rijksdaalders en eenig klein Raid, Voor den Politierechter. Zitting van Maandag 12 ApriL HET ZAL HEM WEL ZWAAR VALLEN ZN NEUTJE TE MOETEN LATEN. STAAN, De forsche jonge haringtrekker uit den Helder Jan R., die meer aan de flesch lurkt dan heilzaam voor hem is en na het café „De blauwe stoep" zoowat in elkaar te heb ben gerammeld, en die daarna een gewel dig verzet had gepleegd tegen eenige die naren van St. Hermandad der gemeente, naar de petoet was verwezen, had nog weer pogingen aangewend om een lichtere straf te bekomen, zulks met het buiten alle ver wachting gunstig gevolg, dat hij heden werd veroordeeld tot 25 gulden of 15 dagen hech tenis, plus 1 maand liklogies voorw. Pas nu op je teilen Jantje, anders is het knudde! DIT HELDERSCHE BURENGEHASPEL ZOU BELACHELIJK ZIJN ALS HET NIET ZOO TREURIG WAS, Op de Bassingracht te Helder woont een stelletje buren, die het blijkbaar absoluut niet met elkaar kunnen vinden. Als ze el kander op de buurt echter eens tegen het lijf loopen en dat gebeurt natuurlijk nogal eens, gaat direct de groote menageklep als bij tooverslag open, volgt een geanimeerde scheldpartij en worden de meest onsmake lijke beleedigingen de eHldersche Bassin- grachtatmospheer ingesmeten. En dan moet de officier en de politierechter op de proppen koinen om de beleedigde partijen recht te verschaffen. Meermalen doet de officier dan ook maar of zijn reukorgaan bloedt, sepo neert de klachten of tewel, neemt er geen ambtelijke notitie meer van. Maar daar ne men de klagers geen genoegen mee, 't moet en zal op de lange mat of anders wordt er zelfs de procureur generaal ook nog bijge sleept. Van de week was het weer knudde tus- schen de familie v. A. ter eene en de fam. S. en K. ter andere zijde en compareerden deze strijdende partijen ieder achter de hun aangewezen stellingen. De fam. van A. L. was ditmaal de verlie zende partij en werd zoowel papa als mama ieder tot f 7 boete of 5 d. veroordeeld ter zake eenv. beleediging. EEN BUITENGEWOON INTERESSANT BROK WIERINGER DORPSLEVEN. Een verbazend belangwekkende historie uit het van eiland tot dorp gedegradeerd Wieringen, vanwaar de stoker F. B. als ge delegeerde voor don politierechter paradeer de. beschuldigd zich een houten vlotje we derrechtelijk te hebben toegeëigend, welk vlotje zou behoorpn aan de Zuiderzeewerken Enfin. Frans ontkende pertinent- en be weerde permissie te hebben gehad van ze keren heer Nic. Henneveld. welke functie die mijnheer eigenlijk bekleedde, was niet recht duidelijk, maar hij wilde per sé geen eed afleggen. Hij beweerde geen geloof te hebben en wilde wel zweren, maar geen eed zweren. Na lang geredekavel, waarbij de Politierechter het uithoudingsvermogen van zijn kaken geducht op de proef stel de. brak de zweer eindelijk door en tee- kende Klaas het formulier, deed de be lofte en eindigde dit spannende nummer van het zittingsprogramma met de veroor- rleeling van den nog altijd niét. 1ot den Va der gebrachten en over hooger beroep pie kerenden Frans B. tot f 15 boete of 10 dg. 'N OUWE BEDELAAR EN PRUTTELAAR. De lange grijze en grofgebomvde J. H„ die eens "ls 'n rozige baby te Akersloot in 1878 het levenslicht aanschouwde en thans was afgekankerd tot een oudbakken bede laar, had ook de gemeente Zijne bezocht met zijn zoogenaamde negotie, slechts de vlag die de hedelaarMading dekte. De zaken gin gen bar slecht en er werd zoo goed als niks afgetikt in de zware, lokkend uitgestoken hand van .Taan. waardoor ziin humeur niet in qunlifeit verbeterde en hij onder meer mej. Hoed—Konnes onthaalde op 'n paar kernachtige vloeken, van welk talent hij ook blijk aan de deur van mei. Bruin—Jut te Zij dewind. welk dom ook voor .Taan Hoogland's tournee in aanmerking kwam. Ter zake be delarij stoffeerde .Taan thans het zondaars- bankte en erkende eerlijk als gevolg van de slechte negotie te hebben gevloekt. Hij werd ditmaal nog niet tot de Hoeve „Veenhuizen" toegelaten, dorh veroordeeld tot eenige da gen gratis pension in huize. „Dallesrust" in de Rergerhout. wat hem blijkbaar wel zoo aangenaam was. Gevonden een groene damesmuts en een dames armbandhorloge. Verloren; een belastingplaatje in étui. Inlichtingen bij den gemeentebode. Concert Mandolineverecniging „Oost-Wieringen". J.l. Zondagavond heeft bovenstaande ver- eeniging de burgerij van Oost-Wieringen een concert aangeboden, als dank voor de spon tane huldiging op den Tweeden Paaschdag ter gelegenheid van haar behaalde succes op het concours te Rotterdam. Om ongeveer acht uur opent de voorzitter, de heer V. Bakker, deze feestavond met een woord van dank en welkom. De zaal was jammer genoeg, matig bezet. Op het programma stonden een zestal mu zieknummers, waaronder de twee op het con cours te Rotterdam gespeeld. Nadat de laatste tonen van de openings- marsch waren weggestorven, neemt de voor zitter nogmaals het woord, en overhandigt den directeur, den heer .Tar. Bakker, een keurige met zilver beslagen dirigeerstok, na mens de vereeniging. ter herinnering aan de deelname van het eerste concours te Rotter dam, waar de directeur zoo'n mooi succes oogstte. Hierna werd het muzikale gedeelte op een vlotte en goede wijze afgewerkt. Na de pauze werd begonnen met de ver loting, waarvan de hoofdprijs.^een heeren rijwiel, is gevallen op lotno. 176. Een gezellig bal besloot deze goedgeslaagde - avond. ANNA PAUL0WNA R.K. VOETBALVEREEN. De oefenwedstrijd, die Z.A.P. II Zaterdag tegen een elftal uit het personeel van van den Berg zou spelen, werd wegens den regen afgelast. Z.A.P. II speelde Zondag tegen Hollandia II van Tuitjenhorn gelijk 0—0 Z.A.P. I won van Hollandia I met 43 Voor de vacature van hoofd van school III (Oostpolder) zijn thans na herhaalde oproeping, 21 sollicitanten. De zegetocht onzer hockeyspeelsters. Na de overwinningen op Duitschland en Frankrijk hebben de Nederlandsche dames haar zegetocht voortgezet met een groote 60 overwinning op België. Moeilijk hebben de Belgische dames het haar Noordelijke col lega's niet gemaakt. In alle opzichten waren de Nederlandsche speelsters de meerderen. Elto heeft Zondag de competitie beëindigd met een thuiswedstrijd tegen ZKV 2. Zooals wij Zaterdag reeds schreven, gaven wij de thuisclub wel een kans op revanche, voor de 2—0 nederlaag, welke zij in Zaandam had geleden. Dat het echter een zoo overtui gende zege zou worden, hebben wij niet ver moed. Met liefst 5L0 werden de Zaandam mers ingemaakt, cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Intusschen een afscheid van de Eltoërs, dat een belofte in houdt voor het volgende seizoen. Over de match het volgende: Als scheidsrechter Zwak- man om 2 uur het beginsignaal geeft, ont wikkelt zich direct een levendig spel, waarin Elto, mede dank zij den krachtigen wind, het meest in den aanval is. In de eerste minuten noteeren wij reeds direct enkele goede schoten van H. Groen en N. Spiekman, waarvan de laatstgenoemde er al spoedig één van met succes bekroond zag. Nadat er ongeveer 20 minuten gespeeld waren, is het wederom Spiekman, die den voorsprong vergroot(20). In de tweede opstelling is het Elto midden vak ook weer sterker, zoodat het veelal een strijd is tusschen Elto-aanval en ZKV-verde- diging. Na 5 min. scoort Mej. Nieuwland op fraaie wijze Elto's derde goal. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld. Een sterk aanvallend Elto en een stug verdedi gend KV. Nadat de tweede helft 10 min. oud was wist Lokkers aan zijn bewaker te ont snappen en kon de Elto-aanhang opnieuw juichen (40). In het derde aanvalsvak wilde het niet zoo erg vlotten. Zuiver schieten was haast onmogelijk, wat evenwel voor Mej. Ru- dolph geen beletsel was om ongeveer een kwartier voor het einde den stand op 50 te brengen. Elto 2 speelde 's mórgens een vriendschap pelijke wedstrijd tegen H.K.C. Zij won met 7—2. Niet T.I.W., doch de vierde klasser Victoria heeft zich j.l. Zondag in de derde ronde ge plaatst, zoodat H.R.C. a.s. Zondag de reis naar het Gooi gaat aanvaarden. DuitschBelgische toenadering ten koste van Nederlandsche ha vens? Gisterenochtend heeft, zooals elders in dit blad gemeld, te Brussel de eerste bespreking plaats gehad tusschen de vertegenwoordigers der z.g.n. Oslo-staten. Men ziet hier, aldus het Hsb., met bijzon dere belangstelling uit naar de resultaten van het onderzoek, dat minister-president Van Zeeland op verzoek van Engeland en Frankrijk zal instellen, teneinde na te gaan, of het oogenblik nog niet is aangebroken om in onderling overleg een algemeene ver laging van de Europeesche tolmuren te over wegen. Nu de Brusselsche verkiezing met al zijn rompslomp en herrie achter den rug is, zal de Belgische premier onverwijld met een onderzoek beginnen. En men gelooft hier, dat de conferentie van de vertegenwoordigers der Oslolanden belangrijk materiaal voor dit onderzoek zal opleveren. Volgens geruchten zou dr. Schacht, d e Duitschen minister van Economische Zaken van zijn verblijf te Brussel dato hedenmor gen gebruik willen maken om een balletje op te gooien over een verhooging van het Duitsche transitoverkeer via Antwerpen. In ruil natuurlijk voor Belgische concessies op ander gebied, waarbij men wel in de eerste plaats zal hebben te denken aan credietfa- ciliteiten bij de levering van grondstoffen Belgische en Congoleensclie aan Duitsch land. Dit gerucht lijkt ons niet geheel onge grond, daar het geheel in de lijn van de tot dusver door Duitschland tegenover België gevoerde politiek ligt. Reeds bij vroegere gelegenheden is geble ken, dat Duitschland dergelijke concessies aan België doet, waardoor het de Belgische houding ten aanzien van het Derde Rijk hoopt te wijzigen en de basis voor een Duitsch-Belgische toenadering denkt te leggen, bij voorkeur ten koste van Neder landsche havens, inzonderheid van Rotter dam. Eenige waakzaamheid anderszins zal dan ook in dat opzicht zeer zeker' niet misplaatst zijn. MOEILIJKHEDEN IN ABESSINIë? Honderden Abessijnen vluchten naar Britsoh Somallland. Vluchtende Abessijnen overschreden bij groote groepen de grens van Britsch So- maliland. Gisteren zijn meer dan duizend mannen, vrouwen en kinderen aangeko men, van wie velen gewond zouden zijn. Anderen worden nog verwacht. Van Ahessinisch gebied hoorde men krachtig geweervuur. Een drie-motorig Caproni- toestel heeft boven Borama in Somaliland gevlogen. Voor de vluchtelingen worden maatregelen genomen, BRITSCHE VERSTERKINGEN NAAR WAZIRISTAN. Twee regimenten zijn naar Waziristan (Britsch Indië) vertrokken. Blijkbaar zijn de autoriteiten van meening, dat de aanval op een convooi, welke Zaterdag j.l. werd ge meld, waarbij talrijke dooden zijn gevallen, een zeer ernstige zaak is. Onschuldige zou lA jaar gevan gen gehouden zijn. Onthullin gen tijdens de postwisselver- valschings-procedure. Bij het proces inzake de postwisselverval- sching, waarbij de beruchte z.g.n. verlamde de V. de hoofdrol speelt, zijn de bekende schriftkundigen, prof. Fiëtor en dr. van Led den Hulsebosch, tot een opzienbarende ont dekking gekomen. Op 17 Juni 1935 veroordeelde de Haagsche rechtbank den Zwitser- schen scheikundige G. L. H. tot 5 jaren gevangenisstraf wegens verval- sching van postwissels. Thans ontdekken genoemde des kundigen, dat deze postwissels, af komstig zijn uit het Parijsche ver- valschings-laboratorium van ge noemden de V.! De heer G. L. H. zou dus reeds VA jaar onschuldig in de gevangenis zitten. De Hoo- ge Raad heeft gunstig beschikt over het ver zoek van den procureur-generaal, tot een re visie-proces over te mogen gaan. Het Amster- damsche Gerechtshof is thans met dit revi sie-proces belast. De straf van G. L. H. werd geschorst en de man vertoeft nu in het Tehuis van Bewa ring te 's Gravenhage. DE BELGISCHE KONING HEEFT ZIJN KNIE GEKNEUSD. Koning Leopold heeft zijn knie gekneusd, zoodat het hem niet mogelijk is te paard te stijgen. De troepen-parade, welke 14 dezer zou plaats hebben ,zal eenigen tijd worden uitgesteld. VLIEGTUIGBOTSING IN ITALII. Negen personen om het gekomen. leven Naar pas thans gemeld wordt, zijn Vrijdag j.l. twee Italiaansche bombardementsvlieg tuigen van de vlieghaven Forli, tijdens een oefenvlucht met eikaar in botsing gekomen en neergestort. De negen inzittenden der heide toestellen, die niet tijdig genoeg van hun valscherm gebruik konden maken, zijn om het leven gekomen. GENERAAL VON FRITSCH DEMENTEERT GERUCHTEN. Generaal AVerner von Fritsch heeft for meel de geruchten gedementeerd volgens welke er tusschen hem en de Duitsche re geering meeningsverschillen zouden bestaan Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, t., wordt 13 April te A'dam verwacht. Enggano, t., pass. 10 April Gibraltar. Johan de Witt, u„ 9 April te Colombo. Johan v. Oldenbarnevelt, t„ 11 April v. Sabang. Marnix van St. Aldegonde, u., 12 April v. Gi braltar. Poelau Bras, u„ 11 April v. Suez. Poelauh Roebiah, 11 April te Amsterdam. Poelau Tello, u„ 10 April v. Genua. Singkep, u., 11 April v. Suez. Kon. Ned. Stoomboot M(j. Achilles 10 April van Gibraltar. Agamemnon 9 April van Curagao. Ajax pass. 10 April Gibraltar. Amazone. 9 April v. New-York. Berenice 12 April te Kopenhagen. Bodegraven, t„ 11 April te Liverpool. Boskoop, u„ 9 April te Cristobal. Baarn, 11 April te Amsterdam. Breda, u., 9 April te Valparaiso. Costa Rica, 12 April te Amsterdam. Calypso pass. 12 April Gibraltar. Ceres pass. 11 April Ouessant. Deucalion, 12 April te Amsterdam. Fauna 11 April te Hamburg. Ganymedes, 11 April te Amsterdam. Helder, t., 9 April te Antwerpen. Hercules 10 April van Algiers. Hermes, 12 April v. R'dam. Irene 10 April v. Curagao. Mars 10 April te Tunis. Merope, II April te Amsterdam. Nereus pass. 1 April B'koog. Orion 11 April te Algiers. Orpheus 11 April te Gothenburg. Perseus 11 April te Stettin. Poseidon 11 April van Port Said. Rhea 10 April te Livorno. Saturnus 11 April te Ismir. Simon Bolivar 10 April van Curagao. Stella 10 April te Constanza. Theseus 11 April van Vigo. Tiberius 11 April te Lissabon. Titus pass. 10 April Gibraltar. Triton 12 April van Patras. Ulysses 9 April van Curagao. Vesta 11 April te Triëst. Venezuela, 12 April te Amsterdam. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman, 11 April v. Zanzibar. Maetsuycker, 9 April te Saigon Roggeveen, 10 April v. Pt. Louis (Maur.). HollandAmerika Ljjn. Breedijk 10 April u. 's midd. 8.40 m.W.Z.W. v. Bishops. Binnendijk, 11 April te Rotterdam. Boschdijk, 12 April te Rotterdam. Delftdijk, 8 April van Cristobal. Drechtdijk Vancouver 10 April te San Fran- C1SCO. Edam 11 April van Plymouth. Leerdam 9 April te Tampico. Lochmonar, 10 4 te Londen. Maasdam 11 April te Norfolk. Rotterdam 10 April van New York. Spaarndam, 10 April te Philadelphia. Statendam, 10 April te Kingston (Ja.). Volendam, 10 April v. New-York. Silver JavaPacific Lyn. Hopecrest, 10 April te Manila. Kota Agoeng, 10 April te Bombay. Java—New-York Ljjn. Kota Baroe, 8 April v. New Orleans. Madoera, 12 April v. Kaapstad. Tabinta, 10 April te Hampton Rds. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t, 12 Aipril te Marseille. Dempo, t., pass. 11 April Kaap del Arml. Garoet, 11 April te Antwerpen. Indrapoera, u., pass. 10 Perim. Kertosono, u., pass. 12 April Guardaful. Kota Inten, u„ pass. 12 April Kaap del Arml, Kota Nopan, u., 11 April te Belawan. Kota Radja 11 April te Hamburg. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, pass. 10 April Madeira. Alpherat, u., 12 April te Montevideo. Tapanoelie 11 April van St. Vincent. Stoomvaart M(j. Oceaan. Amamemnon, 9 April te Hamburg. Deucalion, 12 April v. Aden. Laertes pass. 11 April Dungeness. Phrotis, 10 April v. Padang. Patroclus 11 April Singapore. Polydorus 8 April van Suez. Sarpedon pass. 11 April Gibraltar. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 12 April v. Rotterdam. Almkerk, t., 12 April v. Brisbane. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, t., 12 April v. Santos. Montferland, t„ 10 April v. Las Palmas. HollandWest-Afrika Ljjn. Maaskerk, t., 10 April v. Dakar. Reggestroom, t„ 10 April v. Dakar. Emzetco L(jn. Jonge Johanna, 12 April v. Haifa. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, t„ 10 April v. Kaapstad. Heemskerk, t, 11 April te Marseille. Randfontein, 12 April te Antwerpen. Springfontein, t., 11 April van Zanzibar. Upesi, pass. 11 April Kaap Bon. HollandBritsch-Indlë Lljjn. Hoogkerk, 11 April v. Rotterdam. HoliandOost-Azië Lijn. Salabangka, u., 11 April v. Singapore. Zuiderkerk, u., 11 April v. Genua. PURMEREXD. 13 April. Veemarkt. Koeien totaal 860 stuks, t.w. 200 vete koeien 6268 et per Kg., gelde- koeien f 80170 per stuk, melkokeien 110 —24 per stuk, stieren 55—60 ct, per Kg., 11 paarden f 60—130, 50 vette kalveren 30 —60 ct. per Kg. 1050 nuchter kalveren v. d. slacht f 415, p. stuk; 261 vette varkens v. d. zouterij p. Kg. 45—47 ct., 44 magere varkens p. stuk f 1726, 3G0 biggen p. stuk f 815, 700 scha pen p. stuk f 1530, 100 bokken p. stuk f 4—15. AMSTERDAM. 12 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 481 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 7078 ct., 2e kw. 60—68 ct., 3e kw. 4858 ct. per Kg. slachtgewicht; 107 melk- en kalfkocien f 180240 per stuk, 96 vette kalveren: 2e kw. 4856 ct.. 3e kw. 40 46 ct. per Kg. levend gewicht; 197 nuch tere kalveren f 5—SAO per stuk; 116 scha pen f 20—28 per stuk; 521 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 Kg. 5758 ct., zware varkens 5657 ct.. vette varkens 5a 56 ct. per Kg. slachtgewicht; 2 paarden. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, handel zeer stug, prijzen voor de mindere kwaliteiten iets lager. Melkkoeien behoor lijke aanvoer, handel willig, "aste prijzen. Vette kalveren ruime aanvoer, handel ge drukt, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Schapen korte aanvoer, handel zeer stug. Prijzen iets lager. Varkens be hoorlijke aunvoer, handel traag, prijzen aan het eind der markt iets lager. Paar den geen noteering. ALKMAAR. 12 April. Aardappelen 1.702.20, andijvie 10.5017, Bloemendaler kool 3—5.50, bloemkool I 11.5015.50, II 9.50, boerenkool 1.60, bieten 0.6O—1, gele kool 2.603.10, kropsla 2—5.60 prei 1.502.80. peterselie 1.80. rabarber 11.50 —13.50. raapstelen 1.50—1.90, radijs 3.805.20 roode, kool 2.203.80, selderie 1.50—2.20, spinazie 0.420.70, spruiten 3.507, uien 1.70—2, breekwortelen 0.80—1.20, waschwor- telen 3.50—4.50. witlof I 4—5. II 1.50-3. WARMEXHUIZEN. 12 April. Roode kool 1.401.80, Deensche witte kool 1—1.30. eigenheimers 1.60. Aanvoer: 7275 Kg roode kool, 4400 Kg. Deensche witte kool, 825 Kg. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK. 12 April. Aanvoer: 4000 Kg. uien f 1.10—1.20, drie lingen 70 ct, grove f 1.40—1.60, 1450 Kg. peen f 1.20—1,40, 1600 Kg. groene kool f 2.90 —3.80. 12000 Kg. roode kool f 1.902.40, 6000 Kg. gele kool f 4—4.70, 1SOOO Kg. Deensche witte kooi f 11.50. BROEK OP LANGENDIJK. 13 April. Aanvoer: 12.000 Kg uien 0.6A-1.20, drie lingen 60 ct., grove 0.90—1.30, 3200 Kg. 11.30. 5000 Kg. groene kool 4—5.40. 2o00 Kg. kroten f 0.60—0.90, 41000 Kg. roode kool f 1.802.60, 75 bos rabarber f 6.50, 100.000 Kg. gele kool f 4.60—5.50, 35000 Kg. Kg. D. witte kool f 11.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 April. BI. aardappelen 1.90—2, uien 1—1.20 grove 0.701.30, peen 0.801.20, kleine peen 50—70 cent, roode kool 1.50—3, taaie gele kool 2.40—4.40. gel ekool 4—5.80. Deensche witte kool 11.90. De veiling duurt voort. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 12 April. Berlijn: De aanvoer uit Holland bedroeg vandaag niet minder dan 30 wagons. In hoofdzaak was dit kropsla (ongeveer drie-kwart van de aanvoer), de rest was komkommers, radijs en spinazie, maar van spinazie was ?1£ar-,'Leinis' op de markt. Kropsla bracht 4.~o—o.OO per 30er op, maar werd niet ge~ neel geruimd. Spinazie noteerde aan het begin van de markt 2.30, maar liep tegen het einde op tot 2.70 per 50 Kg., dit pro duct werd geheel geruimd. Komkommers werden tegen 28, aan het einde van de inarkt tegen 35 uitverkocht. Ook radijs werd geheel afgezet tegen 20-25 per 100 hos V oorts waren nog 3 wagons Hollandsche savoye kool op de markt; de vraag was zeer vlot en er werd vlug geruimd; de prijs liep in Holland op tot 5.50—6 hfl waardoor de kooplust hier zoo goed was-' de prijs was hier 8.10 per 50 Kg. West' Duitschland: Ook hier was de handel belt dan Saterdag, Re prijzen hieven op peil, 1

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3