WOENSDAGSCHE MIJMERIJ! Koningskronen met hindernissen De handel tusschen Nederland en de Sovjet Arrondissemenfs rechtbank te Alkmaar callantsoog Uit onze omgeving /?a 4 0 luik, s atfondS De opstand der Stadionhorden. Vergis ik mij niet, dan is zich in de wereld een merkwaardige verandering aan het voltrekken. De voetbalwedstrijden nemen tegenwoordig een zoo liefelijk karakter aan, dat ze meer op een burgeroorlog gaan lijken, en de burgeroorlog is zulk een trouw en i gemeenzaam verschijnsel in de krant geworden, dat hij allengs voor ons gevoel j gevoegelijk onder Sport zou kunnen worden afgedrukt. Umwertung aller Werte, heet dat in de philosophie. i Als het met het voetballen nu nog maar j bij burgeroorlog bleef, dan hoefde tenminste i het buitenland" er zich niets van aan te S trekken. Maar de ruwheid kent helaas geen grenzen ook in letterlijken zin. j OostenrijkItalië werd tot een bloedige i kloppartij, een gevecht van man-tegen-man, waaraan de scheidsrechter een vroegtijdig j einde maakte, omdat anders het leven van enkele spelers wel eens een vroegtijdig einde kon hebben gevonden. En met het leven van internationals moet men zuinig zijn. I FrankrijkItalië is na deze hak-, duw-, smijt- en kraakdemonstratie maar wijselijk 1 afgelast. Een gezond besluit; gezond vooral voor de 22 spelers. En dichter bij huis is het ook niet alles. Joop van Nellen, de man die gedoemd is, ten eeuwigen dage met een hinnekenden glimlach in de krant te verschijnen, omdat er 's ééns een foto mislukte, heeft besloten, volgend seizoen onder zijn glorierijke voetbalcarrière een streep te zetten. Aan de pers heeft hij uiteengezet, dat het onpleizierig is, 's Maandags herhaaldelijk hinkend naar je werk te moeten gaan. We kunnen er in komen. Niet alleen de visch wordt duur betaald; ook voetbalroem. Als men de robuste kerels ziet, die de eer j genieten, in de internationale ploegen te worden opgenomen, zou men niet zeggen, dat voetballen zoo'n... ongezonde bezigheid is. Als men ze op de bank van den masseur ziet liggen, krijgt men daar een anderen kijk op. Toch moet die voetbalroem wel een ontzaglijke aantrekkelijkheid hebben, want :j ronduit gezegd, heeft zoo'n international toch een hel van een bestaan. Van al wat het leven veraangenaamt, moet hij zich ter wille van de training spenen en als hij eenmaal zoover is, dat hij van zijn athletische lichaam een automatisch kanon heeft gemaakt, moet hij er zich goedschiks bij neerleggen, dat duizenden lummels, die op de tribunes geriefelijk hun sigaretje zitten te zuigen en hun biertje zitten te slobberen, lucht geven aan al hun grieven tegen de wereld, door hen uit te brullen en uit te loeien voor al wat leelijk is. Ik heb sympathie voor den voetballer, die onlangs in Engeland, het gehoon van de vijandige bende beu, den bal in de tribune schopte. Verdedigend uit noodweer... Het -| werd hoog tijd, dat het gebrul werd beantwoord. Krijgen de stakkers een litteraire bevlie- jj ging, en schrijven ze over een sportonder- i werp eens een artikeltje in de krant, dan jj heeten ze geen amateur meer. „Amateur" jj beteekent immers liefhebber, en wie aan de sport een tientje verdiend, heeft ineens de sport niet meer lief. Dat is immers logisch! jj Om tot de internationale wedstrijden terug te keeren, het is te hopen, dat de unfaire jj practijken niet naar andere sporten over- jj slaan. Want dan zou het gebruik kunnen worden, bij zwemwedstrijden elkaar aan het j j been te trekken; bij biljarten stiekem met jj onzichtbaar ijzerdraad de ballen te doen i: veranderen van loop; bij waterpolo, als er jj een nederlaag dreigt, het bassin te laten jj leegloopen. Gelukkig hebben we nog nooit i: gelezen, dat bij een internationale schaak- jj match het publiek „kaffer!" of „suffer!" jj riep, of met stoelen en tafels ging gooien; maar als de geest van de voetbalmassa jj school maakt, zal men nog eens de inter- jj nationale bridge-tournooien in een tank moeten organiseeren! GROTESKE INCIDENTEN BIJ ENGELSCHE KRONINGSPLECHTIGHEDEN. VROOLIJKE WANDELING DOOR DE WERELD DER GESCHIEDENIS. De geschiedenis der Engelsche kro ningen is rijk aan allerlei zonderlin ge incidenten. Een koningin tracht te de kroning te verhinderen, bij een andere kroning brak de kroon, een koning werd gedurende de kroning zijn geldbuidel ontstolen en een ko ningin moest naar de troon gedra gen worden, omdat zij zooveel last van jicht had, dat zij niet loopen kon. Werkelijk, indien men al deze historisch vaststaande gebeurtenis sen beziet, dan schijnt de orde en rust bij de laatste kroningen in Engeland bijna een breuk met het verleden te zijn. Maar de huidige zorgvuldige voorbereidingen geven de garantie, dat de kroning van George VI even glad van stapel zal loopen als die van Victoria, Eduard VII en George V. De kroning van Eduard III was eigenlijk de eerste, waarbij zich zonderlinge gebeurtenissen afspeelde. Dat was ook niet te verwonderen, want zijn vader Eduard II leefde nog, maar was door het parlement af gezet, wijl hij een hoogst smadelijke neder laag had geleden. Richard II sliep gedurende de plechtighe den zoo vast in, dat het heel wat moeite kostte, hem wakker te maken. Toen Eduard VI op de troon kwam, was hij eerst 10 jaren ou end met 't oog op zijn jeugd had men de ceremonie zoo kort mo gelijk gemaakt. Bij het verlaten van de kerk speelde zich een grappige gebeurtenis af. Een acrobaat liet zich langs een touw van de tinnen der St. Paulskerk naar beneden glijden. Tot groot plezier van den jongen koning en zijn gevolg maakte hij daarbij al lerlei grappen. Strijd om de olie! Toen koningin Mary op 1 October 1553 ge kroond werd, weigerde zij met de heilige olie gezalfd te worden, wijl zij vreesde, dat deze ontwijd was door het feit, dat zij te voren op het hoofd van haar broeder Eduard, een protestant, gestreken was. Haar zuster Elisabeth weigerde het even eens, intusschen niet uit religieuse overwe gingen, maar omdat de olie te slecht rook. Zij liep eenvoudig weg, toen men haar wilde zalvon en verklaarde, dat de olie ranzig was Waarschijnlijk was dit ook wel het geval. De kroning van Jacobus I werd bijna ver hinderd door de pest, die indertijd in Lon- den heerschte. Aan het volk werd uitdruk kelijk verboden, naar Londen te komen. Toen Karei I hem opvolgde, werd aarts bisschop Abbott aangewezen, om de kronings ceremonie te voltrekken. Hij had eenige ja ren tevoren door een ongelukkig toeval een man gedood. Koningin Henriëtte Maria wei gerde daarom aan de plechtigheid deel te nemen. Dat was overigens niet het eenige incident bij deze kroning. Op het allerlaatste oogen blik bleek, dat de duif van den scepter was afgebroken. Een goudsmid herstelde het euvel echter weer spoedig. Tijdens de kro ningsceremonie deed een aardbeving de Westminster-Abbey tot in haar grondvesten trillen, zoodat er eenige minuten lang de grootste angst heerschte. Toen de stoet de kerk verliet, was de stemming overigens niet zeer opgewekt, want de preek, die daar bij gehouden werd, was wel de meest som' bere, die ooit tijdens een koningskroning werd gehoord. De kroon was te groot... Van koning Karei II zegt men, dat zijn kroning langen tijd de meest kostbare was. Het tuig van het paard, waarop lord Whar- ton reed, had een waarde van niet minder dan 8000 pond. En in een brief aan een vriend vertelt de hertog van Buckingham, dat het gewaad, dat hij bij de kroning droeg, 30.000 pond had gekost. Bij de kroning van Jacobus II beschouw de men het als een slecht voorteeken, dat de kroon niet goed paste en van de eene zijde van het vorstelijk hoofd naar de andere gleed. Maar het allerslechtste omen kwam later bij het kroningsbanket. Toen, volgens een oud gebruik, 's konings kampioen de banket zaal binnenreed om de vijanden van den ko ning tot den strijd op te roepen, struikelde zijn paard en de ruiter stortte neer. Koning Jacobus lachtte, maar de koningin was zeer geschrokken. De beurs van Willem van Oranje. Op hoogst geheimzinnige wijze werd aan onzen stadhouder Willem III, die door zijn huwelijk tevens koning van Engeland werd, bij de kroning zijn beurs ontstolen. Daarin bevonden zich de twintig goudstukken voor de gebruikelijke gift. De Hollander was ech ter niet in verlegenheid te brengen. Alsof het de natuurlijkste zaak van de wereld was, klampte hij lord Derby aan en leende van hem het geld voor de offerande. Toen koningin Anna in het jaar 1602 op de troon kwam, was zij 37 jaar oud en leed zoo hevig aan de jicht, dat zij geen stap kon doen. Dus moest men haar naar de troon dragen. Na het banket dat later gegeven werd, bleef de banketzaal onbewaakt. Het gepeupel brak in en stal al het tafelgoed, het zilver en natuurlijk ook wat er van het eten over gebleven was. Latijn als kroningstaai. George I van Hannover kon geen woord Engelsch spreken en de geestelijken, die aan de kroning medewerkten, spraken geen Duitsch. Men behielp zich toch zoo goed en kwaad als het ging maar met Latijn. George werd overigens evenals zijn voorgangers tot koning van Frankrijk gekroond en zoolang dat nog een practische zin had, waren de hertogen van Aquitanië en van Normandië steeds aanwezig geweest om den koning hun hulde te brengen. Op dat oogenblik kan daar natuurlijk geen sprake meer van zijn en daarom had men twee tooneelspelers ge huurd, die deze rol moesten vervullen. Sinds het jaar 1802 is dit belachelijke gebruik in tusschen afgeschaft en George III zag er ten slotte voor goed van af, zich als koning van Frankrijk te laten kronen. De kroning van George TV. Bij de kroning van George IV speelde zich eigenaardige dingen af, wijl hij weigerde koningin Charlotte in de Abdv toe te laten. Met behulp van eenige getrouwen trachtte zij daarop een deur open te breken. Dit werd echter verhinderd. Ook overigens verliep de kroning niet zeer plechtig; het was dien dag zeer warm en de koning moest voortdurend met reukzout verfrischt worden. Midden in de ceremonie moest hij bovendien naar een zijkapel gaan, om zich het gezicht met koud water te wasschen. De kroning van koningin Victoria verliep zonder een bijzondere gebeurtenis. In een brief aan haar oom, koning Leopold van België, schreef zij: „De geestdrift en de loyaliteit waren werkelijk ontroerend en ik zal dezen dag als den meest trotschen van mijn leven nimmer vergeten. Ik kwam kort na zes uur ten paleize terug en voelde mij niet in het minst vermoeid." Inderdaad was de 18-jarige koningin nog zoo weinig vermoeid, dat zij onmiddellijk na de kroning haar kleinen hond eigenhan dig waschte. De Nederlandsche uitvoer aan zienlijk gestegen Verminde ring import van Russische pro ducten in ons land. Het rapport van het volkscommissari aat te Moskou voor den buitenland- schen handel der Sovjet-Unie bevat een artikel, dat gewijd is aan de handelsbetrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en Nederland. Na erop gewezen te hebben dat de Sovjet Russische Nederlandsche handelsbetrekkin gen zich op grondslag van het protocol van 19 Januari normaal ontwikkelen, stelt het rapport vast, dat dit protocol de gemakke lijke ontwikkeling en uitbreiding der han delsbetrekkingen tusschen beide landen heeft bevorderd. Bijzonder gunstig ontwik kelde zich het handelsverkeer voor Neder land. De invoer van Nederlandsche goederen in de Sovjet-Unie bereikte in 1933 een waarde van 5.300.000 gulden en steeg tot 13.700.000 gulden in de eerste 11 maanden van 1936. of met meer dan 250%. De uitvoer der Sovjet-Unie naar Neder land daalde in dezelfde periode naar waar de van 35.800,000 tot 20.100.000 gulden. Naast aanzienlijk verhoogde aankoopen van goederen van Nederlandsch fabrikaat stegen in de laatste jaren ook de Sovjet- Russische aankoopen van transito goede ren en koloniale waren. De voor Nederland voordeelige verande ringen op de handelsbalans met de Sovjet Unie waren aan den eenen kant een gevolg van den sterk gestegen uitvoer naar Sovjet Rusland, aan den anderen kant een gevolg van de beperking of volledige stopzetting van den uitvoer van eenige Sovjet-Russi sche artikelen, tengevolge van het verhoog de binnenlandsche verbruik. De betalingsbalans tusschen de Sovjet Unie en Nederland is voor Nederland nog gunstiger, daar de Sovjet Unie per jaar voor het charteren van Nederlandsche scheeps- ruimte 2 tot 3 millioen gulden betaalt. De Sovjet-Russische-Nederlandsche han delsbetrekkingen toonen verder aan dat zij steeds gebaseerd waren op het wederzij dsche voordeel en belang van beide landen bij de ontwikkeling van het goederenverkeer. Tenslotte schrijft de samensteller van dit artikel: „het moet voorop gesteld wor den dat de Sovjet-Russische uitvoer naar Nederland in het algemeen onder bevredi gende, door de betrokken Nederlandsche kringen gemaakte voorwaarden verloopt. Eenige moeilijkheden zijn slechts ontstaan voor het verkrijgen van contingenten voor den invoer van eenige in Nederland gecon- tingenteerde goederen, zooals linnen, tafel lakens, lucifers e.d. Men kan evenwel aan nemen, dat men van Nederlandsche zijde waar men zich de stijgende beteekenis, wel ke de handel met de Sovjet Unie voor Ne derland heeft, volkomen bewust is, met de moeilijkheden rekening zal houden en maatregelen zal treffen om ze uit den weg te ruimen. Vanzelfsprekend is de verdere zonder moeilijkheden gepaard gaande ontwikke ling van den handel tusschen beide landen mogelijk op grondslag der meestbegunsti- ging en in een voor de handelspolitiek gunstigen geest. maakte van de gelegenheid misbruik zich in de maanden November en Februari een aantal mudden cokes te eigen gerievei toe te eigenen. Deze verduistering werd zeer te recht ernstig genoeg gevonden om hem in voorarrest te nemen en Dinsdag stond hij voor dit feit terecht. Mr. Belonje fungeerde in casu als verde diger. Het bleek dat meneer het nogal rovaal gewend was: 'n doosje eigaretten p dag, 'n paar biertjes en 'n bioscopie, jawel, die het breed heeft, laat het breed hangen Overigens was W. heel geschikt en gaf justitie niet de minste moeilijkheid. Meneer de reclasseeringsambtenaar wig- gers was sterk in het voordeel van zijn candidaat-reclassant en had den officier we ten over te halen een voorw. straf van b m. met drie proefjaren voor te stellen, weiKe propositie natuurlijk een grooten bijval on dervond bij verdachte en verdediger. De aa: vocaat was zelfs zóó enthousiast, dat hij heelemaal vergat onmiddellijke invrijheid stelling te verzoeken, wat heel goed was ook, want de Italiaan zegt: Chi va piano, va Sano. Langzaam maar zeker! Den Helder. KERKBEZOEK MET ONSTICHTELIJKE BEDOELINGEN. In den nacht van Maandag 15 Februari trokken te Den Helder een paar linke jon gens, de stucadoor W. v. L. en de timmer man P. B., een soort psychopaat, die nog onder toezicht van het genootschap stond, er op uit, op zoek naar een krakie en wisten zich toegang te versohaffen tot een bij de R.K. kerk van de H.H. Petrus en Paulus op de Loodsgracht bchoorcn-cle kel der. Door de kelder kregen zij toegang tot het interieur van de kerk, doch blijkbaar vonden zij hier niets van hun gading en zij namen de kuiten, na zich eerst uit den kelder van een 18-tal flesschen wijn te heb ben meester gemaakt. Thuis werden een paar flesschen geknapt, doch het restant zou men dan verkoopen ten behoeve van den stucadoor, die ging trouwen en zich nu graag van een ameublementje wilde voorzien. Maar het kwam niet tot den ver koop, noch tot het ameublementje, want de toffe knapen werden ingerekend en ver huisden naar een logement,, waar de wo ninginrichting tot het meest primitieve is teruggebracht. Voor hun rechters geleid en ieder van een prima verdediger, de stuca door van mr. G. A. de Lange, de timmer man van mr. Herman Soholten voorzien. Te ontkennen viel er niets, want het wet tig en overtuigend bewijs stond als een muur zoo vast. Verschillende omstandighe den werden natuurlijk ter sprake gebracht. Hun justitieel kladboekje was niet heele maal blanco, maar alléén de timmerman was het vorige jaar tot 8 maanden- voor waardelijk, wegens medeplichtigheid aan diverse diefstallen veroordeeld. Eisch tegen W. v. L. en tegen B., die ook nog 8 maanden in petto heeft, 5 maanden brommen. Verdedigers deden hun uiterste best om hun cliënten betere condities te be dingen. A.s. week in alle behandelde zaken uitspraak. De heer Jansen, die thans de voorzitten plaats heeft ingenomen, brengt in de ste plaats dank aan het voorloopig T' stuur en Mevr. de Haan voor het voorbed' dende werk dat zij hebben gedaan. Smd ker deelt verder mede, dat het bestuurY een onderzoek met voorstellen zal komen waarna wederom vergaderd zal worden Mevr. de Haan hoopt dat het de kleuter school wel moge gaan. Hierna sluiting. VERLENGING WERKVERSCHAFFI^Q Door den Minister van Sociale Zaken }3 toezegging verleend tot verlenging van sub sidie voor de werkverschaffing „BebosSchinè Luttiekduin", WIER1NGEN Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 13 April. Uitspraken 6 April: H. K, arbeider te Helder, wederrechtelijke onttrekking van 2 paarden aan een revindi- catoir beslag. Eisch 4 maanden gevangenis straf. Vonnis 3 maanden gevangenisstraf. C. J. d' H., zonder beroep (in voorarrest), wonende te Helder. Oplichting. Eisch 10 maanden gev. Vonnis 6 maanden gev. A. M. B., arbeider, Helder, ged., misdr. art. 247 wetb. strafr. 1 dag gev. met aftrek 1 dag en ter beschikking gesteld. S. Z., schippersknecht, Texel. Ernstige mishandeling, subs. voorw. opzet tot mishan deling. Eisch 1 maand gev., f50 boete subs. 25 dagen en f150 schadevergoeding aan de beschadigde partij. S. K., Limmen. Baldadigheid (kinderzaak). Vonnis kantonger. bevestigd. Alkmaar. ZE HEBBEN HET NU WEER AFGEZOEND De eierhandelaar engros W. B., uit Sneek, had buiten de officieele gemeentelijke markt en zonder marktgeld af te schuiven, op den openbaren weg, de Paternosterstraat, zaken gedaan, wat door den in hinderlaag liggende agent Heij denrijk, want men wordt in Alkmaar uitnemend gedresseerd, was geconstateerd. De eierboer was veroordeeld door den kantonrechter tot f20 boete of 10 dagen en was in appèl gekomen. Inmiddels is echter de vrede weer geteekend, Willem tikt weer 'n knaak af en mag nu in Alk maar rijn eitjes weer komen leggen. Mis schien houdt het college nu rekening met die gewijzigde situatie. Den Helder. EEN WRAAKROEPENDE ZONDE. De zelf gejochte los werkman W. van V. te Helder had zich niet ontzien zijn mede- proletariers onrechtmatig te onthouden, wat hun van rechtswege was toebeschikt en had zich alzoo aan wraakroepende zonde, of als men dat liever wel, een schandelijk feit schuldig gemaakt. Hij was namelijk aange steld om cokes rond te brengen aan de steuntrekkers en andere werkloozen, tegen een bezorgloon van 10 ets, per mud, doch DEN OEVER. OPRICHTING VEREENIGING OM TOT STICHTING VAN EEN KLEUTER SCHOOL TE KOMEN. Reeds lang werd te Den Oever de be hoefte aan een kleuterschool gevoeld. Voor geruimen tijd werd Mevr. de HaanBos- ker, die ook de stoot gegeven heeft aan de kleuterschool te Hipjxdytushoef, aangezocht een en ander te bestudeeren en de moge lijkheid onder de oogen te zien om tot stich ting van een school te komen. Als voor loopig bestuur voor Den Oever hadden zich opgeworpen de heeren Jb. Kuiper, C. van Kalsbeek en V. Bakker Dzn. Deze heeren hadden verschillende zaken onderzocht en thans meenden zij zoo ver te zijn gevorderd om een algemeene vergadering uit te scihrij ven. Deze vergadering dan werd j.1. Maandag avond gehouden in de zaal van den heer, Moeijes. Om ongeveer acht uur opent de heer Kuiper deze vergadering met een woord van welkom, waarna spreker op een zeer duidelijke en vlotte wijze het nut van een kleuterschool uiteenzet. Verder toont hij wat al zoo door de kleintjes gemaakt wordt en welk materiaal daarbij gebruikt wordt. Tevens worden de meubeltjes getoond, die voor het onderwijs noodig zijn. Een kostenbegrooting wordt vervolgens bespro ken. Hierop volgt een bespreking omtrent de eventueele aankoop van een gebouw, n.I. de oude houten Chr. school, eigendom van Gebr. Boersen. Met Gebr. Boersen is reeds door het voorloopig bestuur onder handeld, doch deze onderhandelingen hebben nog niet tot het gewenschte resul taat geleid. Als vanavond een vereeniging wordt opgericht, zullen deze onderhande lingen naar alle waarschijnlijkheid wel sla gen. Mevr. de Haan spreekt hartelijke woor den van dank tot den heer Kuiper voor het vele voorbereidende werk wat hij reeds gedaan heeft. Spreekster brengt, met klem de noodzakelijkheid van een kleuterschool hier aan Den Oever naar voren. De heer Deijs zegt, dat als men de geest van de vergadering hoort, er veel animo voor een kleuterschool bestaat. Hij stelt daarom voor, spijkers met koppen te slaan en te beginnen met het benoemen van een bestuur. Te dien einde laat ma» een presentielijst circuleeren, waaruit blijkt dat zich staande de vergadering reeds 43 leden opgeven Tot stemming overgaande blijkt dat het bestuur der nieuwe vereeniging er als volgt zal uit zien: Voorzitter de heer Jansen. Verder de heeren C. van Kalsbeek, W. Kaan Ph Deite V. Bakker Dzn., J. Verfaille en j'. Kat Na de stemming neemt de heer Kuiper het woord, waarbij hij de nieuwe vereeni ging hartelijk feliciteert. Hij hoopt dat de nieuwe vereeniging resultaten zal bereiken hierbij nogmaals wijzende op de noodzake- lijkheid van een kleuterschool hier aan Den Oever, daar er hier voor de kleintjes veel gevaar is door het drukke verkeer en het vele water. Spreker besluit zijn rede met de wensch dat de vereeniging zal bloeien en groeien tot heil van het kind. GRONINGEN, 13 April. Graanbeurs. Inlandsche rogge 8—95(1 vrintergerst 8—9.40, zomergerst 8.75-925 haver (wit) 7.50—8.10, zwarte haver 7.50-$' groene erwten 7.75—9.30, paard-enboonen 7,5(j —8, wierdeboonen 7.508. Waalsche booïi'ert 7.50—8, karwijzaad 1823.50, gele mosterd, zaad 12—15.25, kanariezaad 12—16, buiten, landscihe gerst 8.809.10, rond© mais 7.70—. 7.90, lijnzaad witbloei 7.50—9.50, ideig blauwbloei 7.509.50. Aanvoer iets ruiimer, Granen stil. Haver moeilijk te plaatsen^ Peulvruchten onveranderd. Karwijzaad hoo» ger. Lijnzaad lager. PURMEREND. 13 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 23 pan tijen, wegende 53.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.50. 3 stapels kleine Boe. renkaas f 17.50, 1 stapel volvette f 19.50, handel kalm. 704 Kg. boter f 1.361.45, wei. boter 1.30—1.31 per kilo. Runderen, totaal 1007 Stuks: 235 vette koeien 62—68 ct. per kilo, matig; 460 gelde koeien f 80—170 per stuk, matig; 286 melk. koeien f 110—245 per stuk, matig; 26 stieren 5055 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 80— 130 per stuk, stug; 27 vette kalveren :'.0—61) ct. per kilo, matig; 1105 nuchtere kalveren: voor de slacht f 5—13, voor de fok f 10—14 per stuk, stug; 261 vette varkens voor de slacht 1726 ct. per kilo, matig; 36 ma. gere varkens f 17—26 per stuk, matig; 294 biggen f 815 per stuk, matig; 706 schapen f 1523 per stuk, matig; 63 bokkien f 4—15 per stuk, matig; kipeieren f 2.602.90, eend eieren f 2.50 per 100 stuks, 6600 piepkuikens 7585 ct. per kilo, 2200 oude kippen en hanen 42V2—52% ct. per kilo, konijnen f 0.401.70 per stuk, eenden 30—55 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar, 1400 kievits» eieren f 89 per 100 stuks. 1561 eendeieren A f 2.55. 3072 kipeieren A f 2.60—3.20, 111 idem B f 1.50. Coop. Centrale F.ierveiling Purmerend. Aanvoer; 175.000 eend-eieren 2.552.60, 130.000 kipeieren: 6566 Kg. 2.802.90. 63- 64 Kg. 2.80—2.85, 60—62 Kg. 2.70—2.80. .58- 59 Kg 2.65—2.75, 56—57 Kg. 2.60—2.65, 53-53 Kg. 2.55—2.60. ROTTERDAM. 13 April. Veemarkt. Totaal-aanvoer 5451 stuks, t.w.: 176 paarden, 2 veulens, 175 magere runderen, 893 vette runderen, 142 vette kak veren, 124 graskalveren, 2086 nuchtere kal» veren, 106 schapen en lammeren, 76 zuig' lammeren, 3 varkens, 88 bokken en geiten* Prijzen per Kg.; vette koeien, le kw. 68 ct, 2e kw. 62 ct., 3e kw. 4554 ct., vette ossen! 66—6246-56 ct., stieren 6256—50 ct., vette kalveren 90—7550-60 ct., schapen 52-46— 36 ct., lammeren 54—3433 ct., graskalveren 5745 ct., nuchtere kalveren 433834 ct, slachtpaarden 605549 ct. Prijzen per stuk schapen f 342722, lammeren f 26—2115, zuiglammeren f 10—8—6, «nuchtere slacht» kalveren f 10.508.507, nuchtere fokkal» veren f 161412, slachtpaarden f 280— 210145, werkpaard-en f 310—260160. hitten f 160—130—80, stieren f 290—240—140, kalf» koeien f 250—210140. melkkoeien f 260— 220—165, varekoeien f 180150110. vaarzen f 175—135—100, pinken' f 145—115-90, gra^ kalveren f 5545—20, bokken en geiten f 14 105. Omschrijving; Vette koeiien en ossen, aanvoer als vorige week, hand-el stug, prijzen iets hooger, prima koe 75, prima os 70. Stieren, aanvoer iets grooter, handel flauw, prijzen iets minder. Vette kalveren, aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als gisteren, prima 1.Schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel, slap, prijzen als gisteren. Zuiglammeren, aanvoer groot, han» del vlot, prijzen lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer korter, handel leven» dig, prijzen hooger. Paarden, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen staande. Kalf- en melkkoeien, aanvoer rui-mer, han» del goed, prijzen hooger. Varekoeien, aan» voer als vorige week, hand-el sleepeed, prijshoudend. Vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter, handel redelijk, prijzen oploo» pend. Graskalveren, aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen stabiel. Bokken en gei» ten, aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen iets lager. DEN OEVER, 10 April. -v 3950 kisten haring 22.85, 432 pond aal 29 ct. per pond, 296 pond bot 9IOV2 ct- 525 Kg. wulken f 14 per 100 Kg. v 12 April; 950 pond bot 8—14 ct.., 452 wulken f 13.50 per 100 Kg., 1800 kisten ha ring 3.70—4.40. 13 April: 2000 kisten haring 2.403.10, Kg. wulken f 13.50 (minimum prijs) Prt 100 Kg., 1 zalm 13 pond f 1.02 per pond; pond bot 8V2—9 ct. WARMENHUIZEN. 13 April. n Roode kool 1.40—2.70. gele kool 3—5.40.. w* witte kool 1—1.90, drielingen 60 ct., uifn 1.201.30, grove uien 1.10—1.20, peen .7J Aanvoer: 66400 Kg. roode kool, 21600 K gele kool, 32400 Kg. D. witte kool. 1925 b* uien, 275 Kg. peen. tot t/a uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert don met de koplichten als attentiesein! GELUIDSSIGNAAL VERBODEN

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4