is Texel Uj. List DOUWE EGBERTS Marineberichten Het Marsdiep en het opgevischte anker N HERMAN NYPELS' Buitengewone Algemeene vergadering van T*E*S,0 ficAk. FRIESCHE heeren-baai A?1755 l i I '/i VIRGINIA: EXPEDITIE IN VATEN. Nog meer vliegtuigen op het vliegveld „De Vlijt Geval van kolendampvergiftiging Vischafslag Oudeschild Df MmiftTT TOTC Geestelijke verzorging in het leger Reünie militaire opleidingsschool Visscherijberichten Feuilleton door Annie de HoogNooy KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Heren-ondergoederen, van bekend solide fabrikaat. Goedkoop in aanschaffing, uiterst solide in het gebruik. Zij, die belang stellen in de historie onzer omgeving, zullen met genoegen het eenvou dige berichtje in de Heldersche Courant van 12 April over het gevonden anker hebben ge lezen. Het is een mooi idee, dit anker een plaatsje te geven bij het Redding-monument. Een soortgelijk anker vindt men vóór het Historisch Scheepvaart-Museum te Amster dam, terwijl vóór Maritieme gebouwen in het buitenland ook meermalen pude ankers een plaats kregen. Uit scheepsbouwkundige ge schriften zal men op 50 jaar nauwkeurig, ge makkelijk het bouwjaar kunnen vaststellen. Het zou niet onaardig zijn, indien deze vondst, met het oog op de eventueele plaatsing op het Westplein, eens zou kunnen worden aangeduid door een notarieele, onder getuigen opge maakte verklaring. Dit zou voor onze ge meente niets vreemds zijn, blijkens het onder staande: Het Marsdiep is een zeer belangrijk, histo risch vaarwater, dat in de oudheid vastland was en zeer waarschijnlijk aan het eiland Texel verbonden is geweest. Volgens de daar van bestaande geschriften bestonden er bos- schen, die in latere tijdperken overspoeld zijn geworden. De boomen liggen er ten huidigen dage nog, lagen er honderd jaar terug ook, en dat zij er eenige honderden jaren geleden ook lagen, kan blijken uit de hierop volgende no tarieele verklaring: Op den eersten September 1776 compareer den voor mij, Abraham Wentel, Openbaar No taris bij den edele Hove Van Holland geadmit teerd, ter steede en Eilande' Texel residee- rende, in praesentie van de nagenoemde ge tuigen: Simon Buisekool, Schipper van eene loods- schuit en oud-overman der Loodsen; Hendrik de Wijn, mede Schipper van eene loodsschuit; Cornelis Huisman, Loodsman en Schipper van een visch-schuit, alle aan het Oude-Schilt woonachtig. Dewelke ter requisitie van den WelEdele Gestrenge Heer Mr. Rutgerus Paludanus, Raad in de Vroedschap en Oud-Scheepen der Stad Alkmaar, verklaarden waar te zijn, dat zij getuigen, veelmalen met hunne schuiten en volk in Zee gevist, en menigwerf met lijnen na verloorene ankers gedreven hebben, in het Noord-West, en Noord-Noord-West bij gis, een en een half of ten hoogsten twee mijlen van Kijkduin of de Huisduiner Kerk. Dat sjj menigvuldige reizen hebben ontdekt, dat de grond daar ter plaatse onderwater zeer russig was en dat den derde Deposant (zooals die nu alleen getuigd) differente reizen heeft bevonden, dat er hout, wortels en takken van boomen aan het vischwant hing gelijk de ge tuigen alle diverse keeren in het visschen na ankers aan de lijnen geheele boomen met stam, takken en wortels boven of gelijks wa ters gehaald hebben, aan welke duidelijk te zien waar, dat met de wortels in de grond gezeten hadden, als welke zwart van modder en vol zand waren, dat zij wijders door het drijven na ankers, met de loods-schuiten ontdekt hebben, dat de boomgrond van de voren gemelde plaats strekt tot in 't Noord-Ooste voorbij de Koog tot aan 't Eierland en dus langs de geheele buitenkust van Texel, na gis circa een en een half mijl van de wal strekkende agter de Koog zo ver in de breedte uit, dat men het land uit het gezigt moet zijn eer men vrij van de boo men en heften is, ter welker plaatsen zij ge tuigen menigkeer met de lijnen, boomen met stam en wortel hebben boven water gehaald, welke zoo vast zaten, dat twee en zelv' drie mannen veel moeite hadden om ze met het Bra-spil uit de grond te winden. Dat zij getuigen ook vervolgens door het visschen na ankers bij ondervinding weeten, dat aan de binnenkant der Haaks, van de Noordkant van Huisduinen weder boomgrond gevonden werd, beginnende bij het Wester- hooft, en loopende tot aan en langs de bui tenkant der laan, leggende aan de Zuidkant van Texel; op welke plaatse zij getuigen al mede geheele boomen en wortels te hebben helpen boven water winden. Hebbende de twee laatste getuigen wel eens van de kleinste soort der opgewondene boo men in de schuiten gehaald en tot brandhout gehakt, en verbrand. Dat ook door haar getuigen alle, op de Zuidwal in Texel, diverse keeren boomen zrjn helpen boven winden, en dat in het opgaan der grond van den Bos (zooals de twee laatste Deposanten zulks verklaaren, als hebbende de eerste dit niet bij ondervinding) een menigte boomen en heften gevonden werden, gelijk door de Deposanten bij de scheer, en tusschen Burg en Vogelzand, een russige grond met boomen gevonden is, loopende tot aan de hoek van de Nes bij de Rooton. Leggende den Bos in 't Oost-Zuid-Oost van 'oude schilt op Texel, na gis, ruim een half mijl van daar en de scheer Burg, en Vogelzand in 't Zuid-Oost ten Zuiden van 't Nieuwe Schilt, het eerste na gissing een half mijl, het tweede drie vierde van een mijl, het derde twee mijlen en de hoek van de Nes of Rooton, in dezelfde streek, twee en een half mijlen van de laatstgenoem de plaats. Geevende voor reedenen van weetenschap, het voorenstaande in eigenen personen te hebben gedaan, gezien, bijgewoond en van der jeugd af ondervonden als in den Text vermeld staat, bereid zijnde zulks (des noods) nader solemneel te affirmeeren. Dat aldus passeerde aan 't Oude Schil op Texel ter praesentie van Cornelis Jonker en Reijer Kuyper als getuigen. 't Welk ik getuige, ABRAHAM WENTEL, Notaris publ." Uit bovenstaande acte, die woordelijk is overgenomen, blijkt dus, dat het niet zoo heel vreemd zou zijn, als van het opgevischte anker een dergelijke notarieele verklaring werd op gemaakt. KI. F. O. Wie wordt de opvolger van den heer Stompff. Groote toeloop naar de vergadering. Niet minder dan 585 stemmen uitgebracht. Hoewel indertijd de oprichtingsverga dering van T.E.S.O. zeer druk werd be zocht, is ongetwijfeld echter nog nimmer een vergadering van onze Stoomb.-Ondern. gehouden, die zulk een bezoek ten deel viel als de Buitengewone vergadering, die gisterenavond in Hotel „Texel" werd ge houden, uitsluitend om het bestuur een aanwijzing te geven voor de bindende voordracht voor de betrekking van Direc teur-administrateur van T.E.S.O. Er werd ditmaal een dubbele contróle gehouden, opdat alleen aandeelhouders bij de stem ming aanwezig zouden z(jn, dit nam zoo veel tijd in beslag, dat de vergadering pas omstreeks 10 uur door den Voorzitter, den heer W. H. Lap, kon worden geopend. De heer Lap wees er op, dat men voor een heel belangrijke beslissing stond, die het be stuur al heel wat moeilijkheden had berok kend; immers zei spr., geheel ons eiland heeft er belang bij, dat een goede Directeur aan het hoofd van onze bloeiende Vennootschap komt te staan, opdat de bloei bestendigd worde. Heel gemakkelijk zou het voor ons zijn ge weest als wij uit de ongeveer 330 sollicitan ten voor u waren gekomen met drie niet- Texelaars. Doch het bleek ons, na den oproep om sollicitanten al spoedig, dat het den wensch van de meeste aandeelhouders was, dat een keuze zou worden gedaan uit de Texelsche sollicitanten, wij hadden aanvanke lijk niet verwacht, dat er zooveel Texelaars, die de bekwaamheid bezitten voor deze func tie, zich zouden aanmelden. Om nu de aan deelhouders zelf een beslising te laten nemen, besloot het Bestuur om een keuze te laten doen uit een 7-tal Texelsche sollicitanten, die de bekwaamheid bezitten om aan het hoofd der onderneming te staan. De statuten verplichten den Raad van Com missarissen om met een bindende voordracht van drie personen voor de algemeens verga dering te komen. Vandaar dat wij geen vrije stemming mogen houden. Een keuze uit het 7-tal bepaalde de Raad van Commissarissen, opdat men niet met iemand aan zou komen, Vóór de Virginia-tabak wordt verpakt, wordt deze intens gedroogd en daarna met stoom soepel gemaakt om het breken te voorkomen. Op het eind wordt de tabak door hydraulische persen in vaten van 500 K.g. geperst. Langen tijd blijft de tabak daarna nog opgeslagen in het zoele klimaat voorverder doorrijpen. die niet voor de functie berekend is. Verder deelde de voorzitter mede, dat men geen drie personen mocht stemmen, maar één, zoodat elk stembiljet waarop meer dan één hokje voor een naam rood gemaakt was, ongeldig werd. De stemming had nu een zeer vlot verloop. De uitslag was als volgt: Uitgebracht 585 geldige stemmen, 2 van onwaarde en 2 blanco. Hiervan verkregen: R. P. Dros Dz. 121 stemmen J. Flens Jz. 73 J. Kikkert Jz. 58 D. J. Lap 19 tt C. Smit 16 tt K. Stoepker Pz. 169 tt J. J. v. d. Vlies 125 tt Het Bestuur heeft nu definitief besloten om met de volgende bindende voordracht voor de algemeene vergadering te komen, (die op Woensdag 21 April a.s. zal worden gehouden, zie achterstaande advertentie). In alphabetische volgorde. 1. R. P. Dros Dz. 2. K. Stoepker Pz. 3. J. J. v. d. Vlies. De Voorzitter dankte na afloop der stem ming de toen nog aanwezigen voor het orde lijk verloop van deze vergadering. De uitslag der stemming geeft nog geens zins een duidelijke aanwijzing wie de meeste kansen heeft. Een zeer groot aantal stemmen behaalde de heer Stoepker, daarop volgt de heer v. d. Vlies, die er evenwel slechts 4 meer verkreeg dan de heer Dros. Hoe zullen nu echter de stemmen van de uitgevallenen zich verplaatsen? Ook een herstemming kan nog groote verassingen brengen. Dinsdagmorgen landde omstreeks half elf een tweedekker vliegtuig van de Nationale Lucht- vaartschool te Amsterdam, waarin zich bevond de heer Postma, directeur van genoemde school. Het vliegtuig was in den tijd van 40 minuten van Amsterdam naar hier gevlogen en is zeer vlot geland. Na een kwartier is de machine weer opgestegen en teruggevlogen. Oudeschild. Bij een alhier wonend echtpaar werd van morgen een geval van kolendampvergiftiging geconstateerd, als gevolg van een nagenoeg afgesloten kachel. Direct werd medische hulp gehaald, waar bij bleek, dat de vrouw er het ergste aan toe was. Veel frissche lucht mocht spoedig baten, en hopelijk zal het echtpaar geen nadeelige ge volgen van dit hachelijk avontuur ondervin den. M Aanvoer 13 April 1937: 200 kg zoute garnalen 15 ct. per kg. De vischafslag is met ingang van gisteren telefonisch aangesloten onder no. 25 Oude schild. Hoofdofficier van administratie der 2e kl. J. Rotgans, wien vergund is uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren, is 7 April met het m.s. Johan van Oldenbarnevelt van Bata via vertrokken. Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie a.i., zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 15 April 1937: luit. ter zee der 2e kl. E. Dankmeijer aan boord Hr. Ms. Gelderland, luit. ter zee der 3e kl. der marine reserve R. Mooij aan boord Hr. Ms. Nautilus. Met 19 April 1937: luit. ter zee 2e kl. D. J. van Doorninck Jzn. aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik. Met 20 April 1937: luitenant ter zee der 2e kl. der marine reserve A. van Altena bij den onderzeedienst te Willemsoord. Met 22 April 1937: luit. ter zee der le kl. J. B. de Meester te Amsterdam, luit. ter zee der le kl. H. J. Surmondt, belast met de be trekking van eersten officier aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, luit. ter zee der 2e kl. G. Kruijs aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik. Met 26 April 1937; luits. ter zee der 2e kl. F. W. van Duim, aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, jhr. P. L .M. van Geen, aan boord Hr. Ms. Hydra, de luit. ter zee der 2e kl. der marine-reserve J. J. Buhre aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik en off. van dén M.S.D. der le kl. D. J. Monté aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik. Met 29 April 1937: luit. ter zee der 2e kl. E. A. Labouchère aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen. Met 1 Mei 1937: luit. ter zee der le kl. T. F. Walma van der Molen, belast met het be vel over Hr. Ms. Van Meerlant, luit. ter zee der 2e kl. B. Poortman aan boord Hr. Ms. Van Meerlant, luit. ter zee der 2e kl. R. M. Crommelin aan boord Hr. Ms. Van Meerlant off. van den M.S.D. der le kl. J. C. Hamilton aan boord Hr. Ms. Van Meerlant, luit. ter zee der 3e kl. der marine reserve A. Wolters aan boord Hr, Ms. Nautilus ,off. van den M.S.D. der 2e kl. H. Koster aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen, de off. van den M.S.D. der 2e kl. M. A. Teljer aan boord Hr. Ms. Gelderland. Met 3 Mei 1937: officier-vlieger der 2e kl. L. F. Hesselink bij het vliegkamp De Kooij. t)QU^ (—P©RTRET ATELIER #77 JAC Dl BOE R 3T> Zooals telegrafisch reeds werd gemeld, ver toefde kort geleden de hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot, Mgr. Kolonel J. J. J. Noord- man, na een reis over Java te Batavia. De (r.k.) „Koerier" meldde over de zending van Mgr. Noordman naar Indië, dat de door den Minister van Koloniën en Defensie a.i. verstrekte opdracht tweeledig was; ten eerste was kolonel Noordman belast met de zielzorg der R.K. schepelingen, die zich aan boord be vonden van Hr. Ms. „De Ruyter", gedurende de reis van dien bodem naar Indië en voorts vermeldde de opdracht ook, dat de hoofdaal moezenier zich op de hoogte moet stellen van de omstandigheden waarin, en de wijze waarop de geestelijke verzorging der Katholieken bij de weermacht in Indië wordt uitgeoefend en daarvan verslag moet uitbrengen aan den Minister. Het is natuurlijk niet uitgesloten, dat Mgr. Noordman aan de bevoegde autori teiten voorstellen zal doen, welke een nog meer doelmatig uitoefenen van de zielzorg der R.K. militairen beoogen en dat daardoor zijn op dracht direct voordeel aan het instituut der geestelijke verzorging in Indië zal kunnen brengen, maar in ieder geval blijkt uit de aan hem verstrekte opdracht, dat het bij de regee ring in Nederland hooge emst is inzake de zielzorg der militairen en dat zij deze inder daad als een integreerend deel van onze weer macht wil beschouwd zien. Op 2 Juli a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de voormalige pupillenschool te Nieuwersluis werd opgericht onder beschermheerschap van wijlen Z.M. Koning Willem III. Aanvankelijk werden hier jongelingen tusschen 12 en 16 jaar opgeleid tot militairen in actieven dienst. De 50-jarige herdenking van de oprichting in 1927, had op feestelijke wijze plaats. De oudpupillen- vereeniging braakt op dien dag hare leden bij een. Onder presidium van den oudcommandant van het depot politietroepen, majoor J. J. Ver meulen, werden in de ontspanningszaal van het depot dien dag tal van oude herinneringen op gehaald. Het ligt in de bedoeling ook dit 60- jarig jubileum op soortgelijke wijze te herden ken. Ieder die met deze plannen sympathiseert, wordt verzocht dit kenbaar te maken aan den heer M. L. v. d. Laan, secretaris der oud-pupil- lenvereeniging, Dirck Hoffstraat 25a, te Rot terdam, aan welk adres alle verdere gewensch- te mededeelingen gaarne verstrekt worden. (De Telegraaf). 13 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.750.68 Slips 0.55 Schol le soort p. kist 5.10—410 Schol 2e soort 3.802.90 Schar 1.40—0.70 Door haringvisschers: Haring p, tal 1.90—1.40 Door garnalenvischers Gekookte garnalen p. kg „0.15 29) Wat had ze daar graag wat meer over wil len hooren. Het was zeker erg onvoorzichtig geweest, dat ze haar stoel wat dichter bijge schoven had, want Mammie had toen direct het gesprek afgebroken. Ze had natuurlijk net gedaan of ze dat niet bemerkt had en was stil doorgegaan met lezen. Maar toen Mammie 's avonds, voordat ze wegging, haar op den man of vroeg of ze ge luisterd had dien middag, had ze jé. gezegd. Ze wist vooruit dat ze een standje zou krijgen, omdat afluisteren erg leelijk was, maar jokken was nog leelijker... Maar toen was Mammie zóó verschrikke lijk te keer gegaan, dat ze eigenlijk niet heelemaal zeker wist of ze het den volgenden keer wel zoo eerlijk zou opbiechten. Gelukkig dat ze er nog bijtijds aan dacht om niets over haar vader te vragen. Het was «•genlijk echt naar als je maar zoo weinig mocht weten. Op zoo'n manier bleef je altijd even dom. Het was een heerlijke middag geweest, of schoon Doortje niet mee mocht. Gelukkig had ze er niet met haar over gesproken, dat zou nog veel akeliger geweest zijn. Ze wist zelf hoe naar het was als iemand je iets beloofde en zijn woord niet hield. Dat had Mammie nu al twee keer gedaan, eenmaal met een nieuwe jurk en later met een paar schoenen. En ze had ze allebei toch zoo hard noodig. Tante Lottie wou ze vanmiddag voor haar koopen, maar dat wou mammie beslist niet. Dat was eigenlijk echt flauw van d'r. 't Was toch zeker tante's geld en daar kon ze mee doen wat ze wou. „Als je zoo'n gezicht trekt, gaan we direct naar huis," had Mammie gedreigd. Wat had ze nu gewild, dat ze nog blij gekeken had ook, als er een mooie jurk en een paar nieu we schoenen zoo maar aan je neus voorbij gaan? Toch had ze maar gauw een ander gezicht getrokken. Ze wist dat, als haar moe der op zoo'n bitsen toon iets zei, ze het meen de ook. En ze waren nog niet in dien lekke ren winkel geweest... Tante had haar later nog stiekum een reep chocolade in d'r hand gestopt. „Voor vanavond in bed," had ze gefluis terd, maar na een uur was er al niets meer van over geweest. Nu ze aan vanavond dacht, kreeg ze het weer een beetje te kwaad, vanavond, dat be- teekende donkerte en alleen-zijn. Maar zoo erg als gisteravond kon het nooit meer wor den, want Mammie had vandaag een stevige knip op de deur gemaakt. Dat had ze zélf gedaan. Mammie was toch soms wel erg knap ook. Als die knip er eenmaal op was, dufde ze misschien het licht ook wel uit te doen, of schoon ze déAr nog niet heelemaal zeker van was. Toen haar moeder wegging, had ze haar beloofd boven te zullen blijven. Maar wie had ook kunnen denken, dat er zoo laat nog een orgel zou komen, dat al maar spelend naar het pleintje reed, waar het een poosje bleef staan en het eene leuke deuntje na het an dere speelde. De heele buurt was uitgeloopen, een orgel kwam er maar zelden en zij zelf was ook niet te houden geweest. De kinderen hadden er allemaal omheen gesprongen en gedanst. Eerst was zij blijven toekijken, maar na een oogenblik had ze, dol van vroolijkheid, met hen meegedaan. Nog nooit had ze zoo'n pleizier gehad. Maar toen de donkerte inviel, het orgel weg reed en de kinderen een voor een, door hand geklap of geroep uit de ramen, naar binnen gehaald waren, was zij, als een klein eenzaam figuurtje op het donkere plein achtergeble ven. HéAr riep niemand... Ze liep langzaam de straat in, nu al bevreesd voor de trap, die weer stikdonker zou zijn en die ze toch op moest, alvorens ze in de kamer kon komen, waar het nu zoo goed was met die knip op de deur... Als ze nu eens hard begon te loopen en dan meteen, met hetzelfde vaartje de trap opholde, dan zou ze boven zijn voordat ze het wist. Het was wel een heele onderneming, maar ze zou het kunnen probeeren. Als een pijl uit een boog schoot ze voort, daar was de deur, nu meteen naar binnen... Juist toen ze haar openduwde, hoorde ze boven een harden slag. Ze liep bijna even hard terug als ze gekomen was. Op een paar huizen afstand bleef ze staan. Wat kon dat geweest zijn? Het leek wel of het huis in zou storten. Of kwam het door den schrik, dat het hard klonk? VerschrikkelijkNu kon het toch de buitendeur niet zijn, zooals gis teravond... Ineens wist ze dat ze zoo'n slag wel meer had gehoord, overdag, als ze met Mammie thuis was. En ineens ontdekte ze wat het geweest kon z(jn... het zolderraam! Dat had ze vanmiddag open moeten zetten. Wat maakte zij zich toch angstig om niets. Nu ze wist, wat het was, hoefde ze ook niet bang meer te zijn. Ze verzamelde al haar moed, wachtte tot twee menschen, die aankwamen loopen, vlak bij haar huis waren en vloog toen de donkere trap op. Gelukkig, de kamer had ze open gelaten, nu smeet ze haar vlug dicht en met een krachtige beweging van haar beide handjes, schoof ze het stroeve knipje er op. Met een zucht van 'blijdschap liep ze naar het midden van de kamer. Heerlijk veilig zoo. En als Mammie nu 's avonds thuiskwam, zou ze haar altijd hooren, want dan moest zij d'r bed uit om de knip er af te doen. Nu, dat vond ze wel leuk. Ze zou dadelijk, als ze haar boterhammen op had, een briefje voor moeder onder de deur schuiven. Dan wist ze wat ze vanavond te doen had, als ze thuiskwam. Zou ze er bij schrijven, dat ze toch nog de straat opgegaan was? Dan hoefde ze het haar niet te zeg gen... Maar misschien zou ze dan weer erg boos worden zooals laatst, en dan in den nacht, dan had je haast geen tijd om het weer goed te maken... En dan kon je niet meer in slapen ook, want dan kon je nooit als je moe der kwaad op je was. Ze vond niet anders dan een leege suikerzak, maar daar kon je ook een heeleboel op schrijven. De juffrouw uit de kruidenierswinkel schreef er soms wel een heel rijtje getallen op. Met een stukje potlood, dat ze in het rommel-laatje van de naaimachine vond, schreef ze een boodschap aan haar moeder: „fijn dat knip-je mam u moet driemaal kloppen da-ag hoor dit zijn allemaal zoentjes. Even voordat ze haar bedje in zou stappen, hoorde ze weer een harde bons. De spieren va,n haar rechteroogje krompen een oogen blik krampachtig samen... doch dan kwam er opeens ontspanning in haar gezicht, glun der lachend wipte ze onder de dekens. Sla maar raak. hoor zolderraam, ik weet toch wel, dat jij het bent, je maakt mij niet meer bang!" riep ze. Ze voelde zich ineens zoo moedig, dat ze opstond en met een resoluut gebaar het licht uitdeed. Maar toen ze, tastend, door de don kere kamer naar haar bedje terugliep, klonk daar opeens weer diezelfde slag. Ze hield ver schrikt haar adem in... Nu het zoo donker was, klonk die veel zwaarder, veel angsti ger... 't Was wel het zolderraam, dat wist ze maar je kon maar beter secuur zijn. En met een haastig gebaar knipte ze het licht weer ci 3,n. De revue was nauwelijks ten einde toen Lottie als eerste van de girls de gemeen schappelijke kleedkamer binnenkwam. „Diny, schiet gauw op. Ik heb een invitatie voor je aangenomen." „Voor mij? Hoe dat zoo?" „Van Dalen is jarig en wil ons na afloop van de voorstelling fuiven. Hij wacht buiten op ons. Zijn wagen staat er al, de portier is me komen waarschuwen." „Maar ik ga liever niet mee. Lottie." „Kind, wees niet zoo flauw. Het is een ver zetje voor je en voor mij is het leuk als er een derde bij is. Hij is anders zoo vervelend.^ „Ik ga toch liever naar huis, Lot heusch. hield Diny vol. „Zeg, stuur de boel nou niet in de war. Je zult voor mij toch ook wel eens wat over heb ben, zou ik denken." „Ja, maar je weet... het kind..." „Ach wat, Marry slaapt toch immers. merkt er geen steek van of je om twaalf of om één uur thuis komt en later wordt het niet." „Heb je het al afgesproken?" „Ja, natuurlijk. Ik dacht je er een reuze- pleizier mee te doen. We gaan fijn soupeeren. Hou je van oesters? Ja, caviaar kan je ook krijgen hooren! 't Komt er bij hem niet op geld op aan. Willen we hem afzetten voor Champie, wat denk je?" „O, asjeblieft niet. Ik geef trouwens heele maal niet om drank. „Nou, maar vanavond doe je mee. voor een enkele keer zal je d'r niet dood van ga*0' 'ben je mal!" ,,'kWou, dat je het niet gedaan had, Lottie." „Wat niet?" „Beloven, dat ik meekwam. Kan je me niet excuseeren?" ,,'k Denk er niet aan. Weet je waarom niet Dat zal ik je nou eens precies vertellen. heb ik een bedoeling bij. Ik heb in de Korte Poten een schat van een bontjasje gewen- .(Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6