PRESTD Texel Visscherij Sport Marine-Balans Zakcnnieuws Zeekrijgsraad Willemsoord Hooge scholprijzen Nederlandsche Bond van Kleinhandelaren in het visch- en haringbedrijf Dubbel Jubileum A.B.C.-cabaret De kleurenwedstrijd voor onze jonge lezers Watersport Pinkstertocht Alkmaarder Meer Kegelen Helderschc clubs in Alkmaar Wat de regeering deed en niet deed VOOR DE SCHOONMAAK Stoomvaartberichten Sp&ci<CLÓ3 Clctfz6ieclinqt PAKKEN VOOR Visscherijberichten Marineberichten Door de heeren M. en A, J. Vonk is dezer dagen hun nieuwe groote garage in gebruik genomen. De nieuwe garage die gelegen is in de Koogerstraat te Den Burg, heeft een opper vlakte van 325 m2 en biedt plaats voor niet minder dan 15 auto's. De garage is gebouwd door de heeren P. J. Kooger (timmerwerk), L. Bruin Zn. (metsel- en betonwerk) en P. Oele (loodgieters). De bedoeling van de heeren Gefcr. Vonk is zich te belasten met verhuren van luxe auto's en stalling, terwijl er tevens een reparatie-inrichting in is gevestigd. Zitting van Woensdag, 14 Maart. Wat deed de matroos op het balcon van den kolonel Een merkwaardige geschiedenis, was dat met den matroos der le kl. J. B. Die werd n.1. des avonds om 11 uur gesnapt door kapitein J. D. W. Kalkman op... het balcon van het huis, dat bewoond wordt door kolonel L. A. C. M. Doorman! Wat hij daar uitvoerde, hebben we niet vernomen, maar zeker is, dat hij getracht heeft het huis binnen te dringen. Bij het onderzoek bleek, dat B. via een schuurtje en een afvoerpijp op genoemd bal- connetje terecht gekomen was. Van den fiscaal, Mr. D. B. A. Franken, vernamen we, dat uit een door een psychia ter ingesteld onderzoek was gebleken, dat B. lijdende was aan storing van geestelijke vermo gens en verminderd toerekeningsvatbaar is. De fiscaal ging in zooverre met het rapport mee, dat hij relatie zag tusschen de geestelijke storing van bekl. en de gepleegde daad, op grond van welk inzicht hij vrijspraak requi- reerde. De heer Franken stelde zich echter voor, dat de man niet in den militairen dienst gehandhaafd kon blijven. De verdediger, kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen, was evenals de fiscaal van meening, dat artikel 37 W. v. S. op dit geval van toepassing is en sloot zich aan bjj de conclusie van den fiscaal. Schildwacht pleegt diefstal. Het komt den laatsten tijd nogal eens voor, dat we een marineman, wegens het plegen van diefstal, terwijl hij als schildwacht fun geerde, op het beklaagdenbankje zien zitten. Gisteren figureerde daarop de stoker 3e kl. J. B., die in den nacht van 16 op 17 Dec. 1936 uit geopende kastjes op de slaapzaal aan boord van Hr. Ms. van Speyck, resp. een tientje en een gulden had weggenomen. E.. dat terwijl hij uitkijk was! Gezien zijn eischen in vorige identieke ge vallen, was het niet te verwonderen, dat de fiscaal ook ditmaal een zware straf vorderde, n.1. 3 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst. Zelfs drong de fiscaal er met klem bij den Raad op aan, om vooral ten aanzien van het ontslag met hem mee te gaan, dit in verband met ongeveer identieke zaken, waarbij de Raad zich op een ander standpunt gesteld had. Beklaagde had een bekwaam verdediger in Mr. Dr. Buiskool, die in zijn pleidooi de hoop uitsprak, dat de fiscaal niet op dat ontslag zou blijven aandringen. Gezien den gang van zaken in een vorige ongeveer gelijke zaak, waarbij de Krijgsraad een zware gevangenis straf, maar geen ontslag vroeg, doch waarbij naderhand de Administratie den betrokkene ontslag gaf, stelde de verdediger voor, om in dit geval een voorwaardelijke straf op te leggen. Dan kon de Raad zien, of de Admini stratie ook thans termen aanwezig achtte, om den man re ontslaan. Wat de persoon van beklaagde betreft: pl. kan niet begrijpen, hoe een man met zoo'n onkreukbaar verleden tot zulk een daad heeft kunnen komen; hij is allerminst een misda- digerstype. Uit alles blijkt, dat B. zeer veel berouw heeft en al is het niet noodig hier genade voor recht te doen gelden, als men B. een voorwaardelijke straf oplegt, zal dat voor hem toch straf beteekenen. Mede namens de ouders van B. verzocht de heer Buiskool uiterste clementie. Er ontspon zich daarna nog een levendige re- en dupliek tusschen den fiscaal en den verdediger. Eerstgenoemde adviseerde den Raad om eerst het standpunt van de Admi nistratie te vragen ten aanzien van de ont slagkwestie; de heer Buiskool zeide: Doet dat nooit. De Krijgsraad moet zijn zelfstandigheid bewaren. Tenslotte kwam bekl. nog even aan het woord, die ontroerd vroeg hem niet in de gevangenis te zetten. Met z'u tweeën op stap. De marinier le kl. F. H. S. en zijn collega 2e kl. W. G. v. O. maakten destjjdo deel uit van het bewakingsdetachement te Hellevoet- sluis. In den middag van 23 Februari gingen zij samen passagieren. Zij moesten des avonds 12 uur weer „binnen" zijn, maar het werd even later... S. meldde zich eerst op 2 Maart en zijn vriend een dag later bij de marinierskazerne te Rotterdam aan! Van den verdediger, 1ste luit. van de mari niers Br. Lewe van Aduard vernamen we, dat Hellevoet voor de mariniers zoo'n beetje een schrikbeeld is. Als de mariniers in dat stedeke ronddolen, dan lonkt Rotterdam hen als een paradijs van verre... Beide genoemde mariniers hebben nu, mede onder den invloed van eenige biertjes, aan de verleiding om naar dat „paradijs" toe te gaan, geen weerstand kunnen beiden en dus gingen zij. De verdediger legde den na druk op die biertjes, die den beklaagden het gevaar waarin zij zich begaven kleiner deden schijnen dan het was. Maar... beiden zaten nog midden in een proefjaar, vanwege een „bakkie", dat ze eerder aan de hand gehad hadden en als nu de door den fiscaal geëischte straf van 4 mnd. er door kwam, dan zou vrijwel zeker ontslag volgen. Derhalve vroeg de verdediger clementie, zoodat beiden met niet te groot negatief opnieuw zouden kunnen beginnen. De fiscaal voelde daar niets voor, hij vond het van militair standpunt bezien een ernstig misdrijf en voelde het feit, dat de mariniers er door onderlinge afspraak toe gekomen waren te deserteeren als verzwarende om standigheid aan. Zoodat hij bij zijn eisch persisteerde. Scholprijzen. welke die van de tarbot over treffen, mag zeker wel iets uitzonderlijks ge noemd worden. Toch is dat Woensdag te IJmuiden aan den afslag voorgekomen. De tarbotprijs was dien dag ten hoogste 82 cent per kilo, terwijl de prijs van zetschol op liep tot 42 per 50 kilo, of per kilo 84 cent. Trouwens de prijzen der andere scholsoorten toonden eveneens een zeer hoog beeld. Zoo werd voor de kleine schol nog ten hoogste 35 per 50 kilo besteed. De tongprijs haalde ook nog niet den gul den per kilo. Vermoedelijk door deze hooge scholprijzen waren de besommingen der schepen dien dag nogal bevredigend. Ook die van de loggers waren wat beter. Haring naar Rusland. Zooals algemeen werd verwacht, zou Rus land nog wel meer haring van ons gaan af nemen, en deze optimistische gedachte wordt nu bewaarheid, want het eerste haringcon tract met Rusland is voor dit jaar afgesloten. Het betreft 8500 Schotsche tonnen van den restant-voorraad 1936. Ze zullen worden afgenomen vóór de nieu we teelt, die op 10 Mei zal beginnen, zal zijn aangevangen. Dat is dus een mooie ruiming van den voor-, raad, die toch gelukkig niet zoo groot meer was. Het vooruitzicht op een goede prijshoudende teelt, waarop men al wat hoop had, krijgt hierdoor nog een duidelijker aspect. Jaarvergadering van de Afd. „Eendracht" te Amsterdam. Gisterenavond is de jaarvergadering van bovengen, afdeeling gehouden. De voorzitter, de heer K. Lammers, opent de vergadering. De Bond heeft weten te be reiken, zoo zei de heer Lammers, dat hij door de Regeering en gemeente-autoriteiten wordt erkend als vertegenwoordiger van den klein handel in het visch- en haringbedrijf in den lande. De secretaris, de heer L. Presser, leest het jaarverslag voor. De economische toestand wijzigt zich merk baar, helaas doet de verbetering zich nog niet gelden voor den vischkleinhandel. De toestand aan den Amsterdamschen af slag is, door het verdwijnen van de Zuiderzee- visch, voor de venters précair geworden. Amsterdam zal geheel worden aangewezen op den IJmuider afslag. Maar daar is voor den kleinhandel de toestand zeer moeilijk. De selectie groot- en kleinhandel staat daar scherper te worden doorgevoerd. Wel is er thans samenwerking tusschen klein- en groothandel, die trachten te bewer ken, dat de distributie van visch in hun han den zal blijven. De regeeringsdistributie aan werkloozen en het leveren van gefileerde visch aan personeel van groote industriebedrijven brengt groote schade aan den handel, zoowel groot- als kleinhandel, zoodat, in samenwerking, door beide groepen daartegen wordt geageerd. Vooral zullen de werkzaamheden in de toe komst gaan in het contact met de regeerings- instanties, het staatsvisschershavenbedrijf en andere vischafslagenen ook met allerlei ge meentebesturen waar afd. van den Bond zijn gevestigd. De voorzitter wijdde een bespreking aan de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet, die z. i. loyaal wordt uitgevoerd. Er zijn nog velen, die eerder zich voor den steun niet aanmelden, thans zich aan be langhebbenden opgeven. Daartegen schijnen artikelen dier wet zich te verzetten. Nochtans zullen, door bemidde ling van den voorz., nadere besprekingen met het Bestuur van deze instelling plaats hebben. De contingenteering van visch. Rotterdam heeft vaak groote contingenten van invoer gehad, in tegenstellingen met Am sterdam. De Voorz. heeft déze zaak in de Visscherij- Centrale ter sprake gebracht. De Amster- damsche afslag zal contingenten van invoer buiten andere visch ontvangen in plaats van den eenen importeur te Amsterdam, die dat was zijn recht daarmee handelde naar zijn goeddunken, hetgeen echter niet in het belang was van de Amsterdamsche venters. In het komende winterseizoen zal dus daarin verandering komen. De vestigingswet ook geldend voor den vischkleinhandel zal - saneering in het be drijf tot gevolg hebben. Het streven van groot- en kleinhandel is één vergunning te krijgen voor een bepaalde handelsbranche, zoodat het dus niet meer mo gelijk zal zijn, dat b.v. de groentehandel in bepaalde tijden zich werpt op ook den ver koop van visch. Vooral in de groote steden zullen de bepa lingen van de Vestigingswet dergelijke belem meringen in der leggen voor het openen van een vischv .1, dat beperking zal op treden. De Directeur van den Rijksdienst ter uit voering van de Zuiderzeesteunwet heeft zich uitgelaten, dat niemand, die steun trekt uit dit fonds, meer gesteund zal worden voor opening van een vischwinkel. De Ned. Bond van Kleinhandelaren zal erkend en ingeschakeld worden bij de rege ling van den straatverkoop van visch. Verschillende gemeentebesturen, zooals Den Helder, nemen al voorbereidende maatregelen. Ventvergunnigen voor den vischhandel zul len geselecteerd worden verleend, waarbij sterk rekening zal worden gehouden met aan vragers, die reeds uit anderen hoofde inkom sten hebben. Alleen georganiseerden zullen bovendien ventvergunnigen kunnen bekomen, via de or ganisatie. Na de rondvraag, die weinig bijzonders op leverde, werd de vergadering gesloten. Het A.B.C. Cabaret, onder leiding van Louis Gimberg, zal Vrijdag 16 April a.s., in het Leidscheplein Theater, de 250e voorstelling geven sinds de oprichting, welke voorstelling tevens samenvalt met de 50e opvoering van de cabaret-revue „Menschen kijken U aan!" Het A.B.C. Cabaret, dat hier in Den Helder met zooveel succes in Februari reeds een voorstelling gaf, komt in begin Mei weer naar hier met bovengenoemde Cabaret Revue. Gisteren reeds ontvingen wij een gekleurd verhaal over „Piepneus en Bibbersnoet". Jullie weet, dat, nu dit leuke kinderverhaal is geëindigd, het gekleurd mag worden inge zonden en dat daarvoor, namens de directie voor de beste gekleurde verhalen, eenige prij zen beschikbaar zijn gesteld, n.1.: Een eerste prijs van 2.50 is bestemd voor den jongen of het meisje, dat het aardigste resultaat heeft bereikt. De tweede prijs, een prachtig jongens- of meisjesboek, is bestemd voor den jongen of het meisje, dat daarop volgt en De derde prijs, een fijne doos Kinderpost, is voor de(n) daaropvolgende(n) prijswin naar (es) en als er dan nog meer aardige inzendingen zijn dan volgen nog enkele troost- prijsjes. Zendt dus vandaag of morgen, in ieder ge val vóór Zaterdagmiddag 4 uur a.s. het resul taat van jullie kleurwedstrijd in. De namen van de prijswinnaars worden dan zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Zaterdag wordt met een nieuw Kinder- verhaaj begonnen. Georganiseerd door de Watersport- vereeniging H.W.N. Een advertentie, elders in dit nummer, ves tigt de aandacht op een eventueel te organi- seeren Pinkstertocht van de H.W.N. De Pinkstertocht zal doorgaan bij voldoende deelname. Uitgenoodigd worden: cano-, zeil- en motorbootleden. Als kennismaking met de Watersportver- eeniging, wordt op prijs gesteld wanneer ook niet-leden voor dezen tocht opgeven, met ver melding of zij in het bezit zijn van een cano- of zeilboot. Voor slaapgelegenheid en transport dient een gehuurde motorboot. Deelnemers aan den tocht kunnen zich, zoo als de advertentie vermeldt, schriftelijk op geven bij de heeren J. Langerak, Hoofdgracht 45 of Plasmeijer, Polderweg 47. De kosten bedragen 3.50 de persoon, hier van moet 1.75 gestort worden bij inschrijving, het resteerende moet gestort zijn vóór 6 Mei aanstaande. Op de Meer zullen wedstrijden gehouden- worden onderling, waaronder ook is begrepen een vischwedstrijd. De Pinksterdagen zrjn door wedstrijden, die gehouden worden door de Zaanlandsche veree- niging, meestal gezellig. De aanvang van den tocht is bepaald op Zaterdag 15 Mei a.s. des n.m. 2 uur tot Dins dag 18 Mei in den loop van den dag. Thans kunnen canoleden een diploma ver werven voor den 35 km uithoudingstocht. Eigenaars van zeilvaartuigen die den tocht wenschen mede te maken, maar over geen motor beschikken, in eigen boot slapen en eten, betalen 1.als tegemoetkoming in de kos ten, mitsdien zij daarvan voor 6 Mei a.s. schrif telijk opgaaf doen aan genoemde adressen. Men zie voor bijzonderheden de advertentie in dit nummer. Bij het thans geëindigde provinciaal kegel concours, dat te Alkmaar is gehouden ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan van den Alkmaarschen Kegelbond, hebben verschil lende Heldersche Clubs aardige successen behaald. Weliswaar moest het Heldersche bonds- tiental op den openingsdag de meerderheid erkennen van de drie andere bonden, doch de cijfers liep betrekkelijk weinig uiteen, zoodat deze Heldersche nederlaag niet oneervol ge noemd mag worden. Het spreekt vanzelf, dat de Alkmaarders op hun eigen planken favoriet waren, hetgeen ook in de uitslagcijfers naar voren komt. Door de overwinning van het Alkmaarsche tiental in den districtsbondenwedstrijd verkreeg dit team het recht mede te dingen naar' het landskampioenschap, welke wedstrijden in Mei te Utrecht zullen plaats hebben en waaraan de zes districtskampioenen mededoen. In afd. A van den korpswedstrijd wist 't Rollend Raadsel I met 610 hout in 100 worpen beslag te leggen op den zesden prijs, terwijl in de B-klasse het tweede vijftal van Duim in 't Gat geruimen tijd als no. 1 op het eerelijstje prijkte, doch op een der laatste dagen van het concours de vlag moest strij ken voor een Alkmaarsch vijftal, dat hetzelfde aantal houten (601) wierp, doch drie treffers meer dan onze plaatsgenooten, waardoor D.I.G. als eervolle tweede uit den strijd kwam. Voorts wisten de beide Heldersche damesclubs ieder een prijs te veroveren in haar afdeeling. Het zijn weer twee Helder- schen, die als hoogste korpswerpers een gou den kegel wonnen, namelijk Mevr. Van den Berg en de heer Govers, terwijl in de A-klasse de Alkmaarsche voorzitter, de heer J. Diepen, de hoogste is geworden. Ook in de persoonlijke wedstrijden mochten verschillende leden van Hollands Noordpunt successen behalen. Jubileum wedstrijd: Dames: 1. Mevr. van Weerdenburg, Den Helder 78; 3. Mevr. Hoppe, Den Helder 68. Vaste Baan wedstrijd: Heeren: Baan 4: 4. J. Lammers, Den Hel der 43 2 X. Baan 6: 4. J, Lammers, Den Helder 4544. Dames: 2. Mevr. v. d. Berg, Den Helder 42 2 X4. Mevr. v. Weerdenburg, Den Hel der 41—38. De marine-medewerker van het Handels blad schrijft o.m.: Toen de huidige regeering aan het bewind kwam was men in het buitenland reeds haid bezig met het opvoeren van de bewapening en kon moeilijk meer verwacht worden, dat pogingen om paal en perk te stellen aan de bewapening met succes zouden worden be kroond. De spanningen in Europa en in het Verre Oosten namen voortdurend toe, en zoo nu en dan kwam het oorlogsgevaar zéér na bij. Ondanks zeer duidelijke waarschuwingen bleef de achterstand in onze eigen defensie bestaan, en eerst toen de gebeurtenissen van recenten datum ook voor de meest goedgeloo- vigen duidelijk hadden aangetoond, dat er voor ons land van de z.g. collectieve veilig heid in dit stadium hoegenaamd geen rede lijke waarborgen konden worden verwacht, was het uit met de bezuinigingscommissies als die van Idenburg en Kan. Ongetwijfeld is er op personeelsgebied reeds veel ten goede in de Marine veranderd, sedert de militaire vakvereenigingen (die aan het militaire gezag waren onttrokken) zijn ont bonden. De schepelingen zullen langzamer hand wel het besef krijgen, dat hun belangen even goed en beter door de marineleiding zelf kunnen worden behartigd. Ook de reorgani satie van de adelborstenopleiding werd ter hand genomen, en al is het rapport der Com missie, die tot taak had hieromtrent voor stellen in te dienen, niet gepubliceerd er kan gerust worden aangenomen, dat haar arbeid goede vruchten zal dragen. De personeels organisatie, die in hoofdzaak op het Vloot- plan-1930 is gebaseerd, is nu althans op papier vastgelegd, doch het zal de taak van de volgende regeering zijn om er voor te zorgen, dat het daarbij niet blijft. Ook op het gebied van het materieel zal er door den volgenden minister van De fensie nog veel moeten worden gedaan al vorens de achterstand op het vlootplan 1930 is ingehaald. Wel heeft minister Colijn in de Eerste Kamer er de aandacht op gevestigd, dat in de jaren 1933'37 werkelijk wel het een en ander voor de Zeemacht is aange bouwd, doch „inhalen" van den achter stand is het niet geweest. Dit zal nu door de volgende regeering moeten geschieden, die o.m. op de begrooting 1938 gelden moet aan vragen voor 1 flottieljeleider, 2 torpedo jagers. 3 onderzeebooten en 12 groote zee verkenners (vliegbooten). Uit het aanbouwplan, dat thans is opge maakt, blijkt, dat eerst in 1939 gelden zul len worden aangevraagd voor de 3 pantser booten, die de mijnversperringen in de Ne derlandsche zeegaten hebben te bewaken. Volgens het Vlootplan-1930 zouden in 1940 72 groote zeeverkenners aanwezig moeten zijn; de regeering meent echter aan 60 genoeg te hebben, doch de motiveering 'voor deze ver mindering lijkt ons zeer zwak, omdat land machtbommenwerpers de taak Onzer vlieg booten niet kunnen overnemen. Voorts wordt om financieele redenen afge zien van onderzee-booten voor de maritieme defensie van Nederland. Dit beteekent, dat de uiteindelijke sterkte van onze onderzeeërs- vloot tot 18 zal worden gereduceerd. Dit is een beslissing, waarvan de draagwijdte welis waar voorloopig nog niet wordt gevoeld, omdat de Nederlandsche onderzeebooten (de O-klasse) nog verschillende jaren mee kun nen, doch in de toekomst kan zij ernstige consequenties hebben. Want beperken wij de maritieme defensie van Nederland tot mijn- versperringen en bewakingsvaartuigen, dan zal de preventieve werking, die er van uitgaat, toch zéér veel geringer zijn, dan wanneer eventueele schenders van onze neu traliteit rekening moeten houden met duik- bootaanvallen buiten de zeegaten. Wij willen dus hopen, dat de volgende regeering de Ne derlandsche onderzeebooten niet zal laten uit sterven! De dislocatie van het beschikbare marine- materieel, zooals die thans door de regeering is vastgesteld, is logisch en in overeenstem ming met de eischen van het oogenblik, en de eerste stap om verbetering te brengen in den achterstand op het vloot-plan-1930, is door de regeering genomen. Doch de belang rijkste stappen blijven voor rekening van haar opvolger. Verblijdend is het om thans in de Memorie van Antwoord te lezen, dat minister Colijn nu de meening is toegedaan, dat op de be grooting voor 1938 een eerste termijn zal die nen te worden aangevraagd voor de vervan ging van één der twee oudere kruisers. Dit geeft hoop op de toekomst, en wij kunnen ons niet voorstellen, dat de volgende regeering met minder zou durven volstaan. Stoomv. Mij. Nederland. Johan de Witt, u., 13 April v. Belawan. Johan van Oldenbarnevelt, t., 14 April v. Colombo. Marinx v. St. Aldegonde, u., 13 April v. Algiers Poelau Laut, t„ 13 April v. Marseille. Kon. Ned. Stoomboot Mg. Agamemnon, 9 April v. Curagao. Aurora, 14 April v. A'dam. Bacchus, pass. 14 April Dungeness. Baralt, 14 April v. Curagao. Barneveld, t„ 12 April v. Antogafasta. Bennekom, 13 April v. Paita. Berenice, 13 April te Danzig. Bodegraven, 13 April v. Liverpool Breda, u., 12 April te Carral. Deucalion, 14 April v. A'dam. Euterpe, 13 April te Bordeaux. Hebe, 13 April te Kopenhagen. Helder, pass. 14 April Vlissingen. Iris, 10 April v. Curagao. Mars, 13 April v. Tunis. Midas, 10 April v. Curagao. Odysseus, 14 April v. A'dam. Stella, 14 April te Varna, Titus, 13 April v. Cadiz. Vesta, 14 April te Fiume. Uotterdamsche IJoyd. Baloeran, 14 April v. Batavia Dempo, t„ 13 April v„ Marseille Kota Nopan, u„ 13 April te Singapoer Kota Tjandi, 14 April v. R'dam Sibajak, 14 April v. R'dam. Sitoebondo, t., pass. 14 April Perim «oï» HollandAmerika Lijn. Delftdijk, 11 April te Guayaquill. Leerdam, 11 April te Santos. Lochkatrine, 13 April v. R'dam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, 14 April te R'dam. Eurymedon, 14 April te Suez. Medon, 14 April v. R'dam. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman, 12 April v. Mombassa. Nieuw Holland, 12 April v. Adelaide. Tasman, 12 April v. Port Louis (M.). Silver JavaPacific Lijn. Hopecrest, 11 April v. Manilla. Kota Agoeng, 11 April v. Bornbay. Mapia, 13 April te Calcutta. RotterdamZuid-Amcrika Lijn, Alpherat, 13 April te B. Aires. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, u., 14 April te Santos. JavaNew-York Lijn. Tapanoeli, 11 April v. St .Vincent. JavaChinaJapan Lijn. Tjisalalt, 12 April te Shanghai. HollandAfrika Lijn. Randfontein, u., pass. 14 April Vlissingen. Springfontein, t., 13 April te Mombassa, HollandOost-Azië Lijn. Grootekerk, 14 April te R'dam. Meerkerk, t., 12 April v. Hongkong. Serooskerk, u., 14 April te Manilla. 14 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.75—0.65 Slips 0.60—0,50 Schol 2e soort 4.753.15 Schar 1,40—1.00 Door haringvisschers: Haring p .tal 3.70—2.40 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen p. kg 0.15 Bij K. B. van 12 April 1937 is met ingang van den len Mei 1937 de luitenant ter zee der le klasse jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk eervol ontheven van het bevel over Kr, Ms. mijnenlegger „Jan van Brakel". G. MENSING en J. MENSING—LENSINK geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter THERESIA. Den Helder, 14 April 1937, Spoorstraat 83. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, APL0NIA VAN DE GRAAFF, Weduwe van den Heer WILLEM HUVERS, i in den ouderdom van 78 jaar. Haarlem: D. WAGEMAKER— HUVERS. R. WAGEMAKER. Heemstede G. HUVERS. A. HUVERS— SOELLAART. Utrecht F. HUVERS. C. J. HUVERS— LUGTEN en Kleinkinderen. Haarlem, 14 April 1937. Schotersingel 51. Geen bezoek, geen bloemen- De ter-aarde-bestelling zal I plaats vinden op Zaterdrg 17 April a.s., te 1 uur, op c.e Algemeene Begraafplaats te Helder. Heden overleed na een geduldig lijden onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder ANNA MARIA KAMP— DUIJVETTER. Den Helder, 14 April 1937. Jan in 't Veldstraat 108. Namens de Familie» P. SCHOL. De ter-aarde-be» elling z*1 plaats hebben Zaterdag April, vertrek van het Ver pleeghuis Kerkgracht om 10% uur, op de Alg. Be' graafplaats te Huisduinen- De Heer en Mevrouw DE BOER—NOLSON, Singel i»o zullen gaarne bezoeken gen op Zondag 18 en Zondag April a.s., van 3IJi uur'

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8