„De heks van Salem" De Hertog van Windsor maakt een klein dorp beroemd Binnenland Een zeehondenpraatje Fitmnieuws Amcrikaanschc volksverhuizing De strijd van man tegen machine Fietsrijder door auto weggeslingerd Vrijwillige organisatie van sportvliegers Eerste haringcontract 1937 met Rusland De „Niéuw-Amsterdam^ en Weenen Accoord surseance Koninklijke Hollandsche Lloyd Gebrek aan gietijzer in Ned. Indië Aanbesteding gedeelte Bierdijk te Wieringen Hel lieflijke Enzesfeld leefde op bij de komst van den roemruch- ten ex-koning-keizer. Drie en een halve maand vertoefde de Hertog van Windsor in het vrien delijke plaatsje Enzesfeld en dien tijd vierde heel Enzesfeld hoogtij. Nu is het weer teruggevallen in zijn oude rust, al teert het nog een beetje op den roem van den tijd toen „Eduard" er was. Wanneer men enkele maanden geleden iemand gevraagd zou hebben waar Enzes feld ligt, dan zou hij in de meeste gevallen de schouders opgehaald hebben; dat was nog vóór den tijd, waarin Enzesfeld be roemd werd En toch, toen de eerste berichten over de Engelsche trooncrisis de wereld in spanning brachten, leefde men ook in het kleine, rus tige Enzesfeld evenzeer met de gebeurtenis sen mee als overal elders. Ook daar wachtte men in spanning den loop der gebeurtenis sen af en ook daar vroeg men zich af of een troons-abdicatie inderdaad zou volgen. Maar geen enkele inwoner van Enzesfeld zou het voor mogelijk gehouden hebben dat zijn geboorteplaats voorbestemd zou zijn om een belangrijke rol te spelen in het kader van deze sensationeele gebeurtenis sen. Een rechte weg voerde van het slot Windsor naar Enzesfeld, en die weg werd zonder onderbreking afgelegd. Het kleine Oostenrijksche dorp maakte in één slag carrière Meer dan drie en een halve maand heeft de Hertog van Windsor in het kasteel En zesfeld vertoefd en wat te voorzien was is gebeurd: het dorpje werd het brandpunt der internationale belangstelling. Het werd in zekeren zin ontdekt door de groote we reld, het had letterlijk in één slag carrière gemaakt; Enzesfeld werd op een goeden morgen wakker en was beroemd! Enzesfeld in Oostenrijk! In de verste uit hoeken der wereld werd de naam van het plaatsje uitgesproken; naar alle windhoeken der aarde werd het woord „Enzesfeld" ge kakeld. Het afscheid van den Hertog viel de Enzesfelders zwaar. Maar...... niets duurt eeuwig, ook de roem Van Enzesfeld was vergankelijk. Op Paaschmaandag eindigde het verblijf Van den Hertog van Windsor; een colonne van auto's rolde door de poort van het slot park en sloeg den weg naar het westen in, naar Noord Oostenrijk. Weemoedig keken de Enzesfelders de auto's na; het was geen gemakkelijk afscheid. Den avond tevoren had de bevolking van het plaatsje den populairen gast gehuldigd met een fakkeloptocht en met muziek om hem te bedanken voor de hen bewezen eer en om hem te bewijzen hoe zeer men hem genegen was. En Eduard was zichtbaar aangedaan: het deed hem goed. Of hij nog eens terugkomt? Dat weet na tuurlijk niemand, maar vergeten zal men hem stellig niet. Het is weer stil in Enzes feld geworden, sinds de Hertog het dorp verliet, al zijn de sporen van de bewogen dagen nog in vele dingen te herkennen. Men behoeft den burgemeester van Enzes feld, Frans Pleskott slechts te vragen naar den Hertog van Windsor om uit zijn opkla rend gezicht en tevreden opmerkingen te begrijpen dat de onverwachte hoogconjunc tuur den Enzesfelders goed gedaan heeft en bijzonder welkom is geweest. De plaats heeft 1600 inwoners en er waren tijden dat daarvan 200 niet anders hadden dan hun werkeloozensteun. Dat bemerkten de kleine zakenmenschen natuurlijk heel goed, de slager en de bakker waren niet al te best gehumeurd. Geen enkele zakenman houdt nu eenmaal van onzekere credieten. Eduard bracht een welvaarts- golf over het plaatsje. Toen kwam de hertog van Windsor, op het slot aan en in een handomdraaien was de toestand veranderd! Het leek wel of de welvaart met hem meegekomen was. In één klap was er weer bedrijvigheid. Talloo- ze verhuurbare kamers waren in een half uur „bevolkt". In de herbergen en kleine café's was geen eten genoeg en alle prent briefkaarten van het heele plaatsje waren in een ommezien uitverkocht! Het sympa thiekste van alles was wel dat de gasten contant betaalden en goed geld op tafel legden. Het was gewoonweg een sprookje. Mettertijd luwde de drukte natuurlijk een beetje, maar wat toch bleef was een opbloei end zakenleven, dat zelfs nu nog niet in zijn vroegere lethargie teruggevallen is. De politie kreeg een taak. speciale Hoe staat het met den man der wet, de gendarme-commandant? Die was ook tevre den, het oog der wet behoefde zich tijdens het verblijf van den Hertog niet bijzonder in te spannen. De justitioneele dienst van Enzesfeld functionneerde uitstekend, 12 tot 14 gendar mes en 8 tot 10 rechterlijke ambtenaren vormden den dienst. Die was overigens hee- lemaal niet opwindend, want het ging er niet om misdadigers na te zitten, doch hoofdzakelijk om al te nieuwsgierigen op een afstand te houden. De voornaamste taak van de politie be stond daarin om beroeps- en amateurfotogra fen die opnamen hadden gemaakt, aan te houden en hun films in beslag te nemen. Want hoe vriendelijk en onconventioneel de Hertog in andere dingen ook was, hierin stond hij geen grappen toe! Hij duldde het niet dat men hem zonder zijn toestemming knipte of filmde. Dan hadden de gendarmes nog hier en daar wat menschen aan te houden die zich in de buurt van het slot in struikgewas en op andere manieren ver scholen hadden om den Hertog van nabij te kunnen gadeslaan. Twee extra telefoon-beambten werden aangesteld. Voor het Enzesfeldsche postkantoor zijn na het vertrek van den Hertog stille dagen gevolgd. De dagen van hoogconjunctuur voor de post zijn evenals voor zoovele ande ren voorbij. Het telefoonbedrijf maakte een rijken tijd mee en er moesten twee(!) extra employé's aangesteld worden om dag en nacht behulpzaam te -zijn bij den zondvloed van intercommunale gesprekken die met en vanuit Enzesfeld gevoerd werden. De tele foonrekening van het kleine plaatsje liep in die 3A maand op tot 2.9000 shilling! Nu gaat het er weer wat bescheidener toe. De meeste reden tot droefenis over net feit dat alles weer achter den rug is, heb ben de wijnschenkers en herbergiers. Zoo lang de Hertog er was zaten de reporters en de fotografen, de gendarmes en de amb tenaren, de inwoners zelve en de bezoekers des avonds urenlang in vreedzame rust in de etablissementen. Zij lieten zich allemaal den rooden wijn goed smaken en proostten om beurten op den Hertog. Nu zal het wel traditie worden voor de menschen uit Weenen om 's Zondags dat be roemde Enzesfeld op te zoeken, beroemd, om dat de Hertog er woonde 70.000 boeren trekken bepakt en bezakt naar het Noord-Westen. 70.000 Amerikaansche farmers hebben hun door de zandstormen verwoeste akkers verlaten en bevin den zich op weg naar het Noord Westen, terwijl nog tienduizenden zich gereed maken, hen te volgen. Jaar na jaar is het centrum van het N.- Amerikaansche continent door verschrikke lijke zandstormen geteisterd, oogsten zijn vernield en zoo langzamerhand hebben de farmers den moed verloren, om den strijd tegen de natuur nog verder te voeren. Én nu trekken zij naar het Noord Westen, om daar een nieuwe woonplaats te zoeken. Met huisraad, landbouwgereedschap en levens middelen beladen wagons ziet men in rijen die dikwijls vele kilometers lang zijn, langs de wegen trekken, 's Nachts kampeeren de boeren met hun gezinnen langs de wegen. Het is als in de tijden van de pioniers, toen de menschen er op uit trokken om het wes ten te veroveren. Oklahoma, Arkansas, Nebraska, Kansas, Wyoming, Colorado en Dakota zijn de dis tricten, waar de akkers tengevolge van de groote droogte van de laatste jaren hun vruchtbaarheid verloren hebben. De far mersfamilies, die nu verhuizen, behooren voor het grootste gedeelte tot de afstamme lingen van de pioniers, die in den tijd, welke onmiddellijk op den Amerikaanschen bur geroorlog volgde, het midden-westen kolo niseerde. In het noord-westen, in de staten, welke aan den Stillen Oceaan grenzen, heeft men nu 25.000 nieuwe boerderijen ingericht. Het onontgonnen land in de Vereenigde Staten is nog zoo uitgestrekt, dat het betrekkelijk weinig moeite kost, aan deze menschen nieuwe woonplaatsen te verschaffen.. De tocht, welke deze kolonisten moeten maken, is intusschen lang en moeilijk. Ho tels om te overnachten, staan niet tot hun beschikking. Zij slapen dan ook meestal in tenten en 's nachts ziet men langs de groote wegen enorme kampen. Daarbij komt dat velen der vluchtelingen zoo verarmd zijn dat zij geen cent op zak hebben. Zij leven van de weinige levensmiddelen, welke zij van hun oude farm hebben medegenomen. Wel zijn de meesten in het bezit van re- geeringschèques over den hun toekomenden veteranen-bonus of de sommen, welke zij volgens de A.A.A.-wetgeving tegoed hebben. Maar nadat het Federale Gerechtshof de A.A.A.wetgeving onwettig heeft verklaard, zijn een gedeelte van deze chèques waarde loos geworden. In een officiëele mededeeling wordt er op gewezen, dat deze armsten der armen, die op alle mogelijke wijzen aan den kost trach ten te komen, voor het land geen geringer gevaar beteekenen, dan de Indianen, die indertijd het westen tegen de opdringende blanken trachtten te verdedigen. Ho« kleiner u den hoek noor links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om In alle bochten altijd rechts te houden). Een nieuwe Lloyd. film van Frank Mijne heeren, stel dat het bij de wet ver boden werd, dat Uw plusfour dichter dan 30 c.M. bij den grond kwam, dat gij een „lefdoekje" in Uw borstzak draagdet, dat gij brillantine in Uw haar deedt en een veertje in het lint van Uw hoed staakt, dat gij na Itienen een gramofoonplaat draaidet, dat gij Zondag een wandeling maaktet, laat staan pen voetbalwedstrijd speeldet dan zoudt U toch waarschijnlijk groote lust gevoelen den wetgever eens door el kaar te rammelen en met zijn hoofd onder de kraan te houden! Inderdaad, het zou ons een ontoelaatbaar ingrijpen in onze persoonlijke vrijheid lijken! Al zijn wij ook op allerlei gebied nog vrij drastische rege lingen en reglementen gewend, we leven toch nog altijd in een in hoofdzaak vrij land, en de hierboven opgesomde verboden klin ken absoluut ongehóórd! De Blauwe wetten. Toch" zijn er tijden geweest, dat in som mige streken, zoowel hier als elders, wetten van die kracht geen uitzondering waren! Wij hebben bijvoorbeeld voor ons, een over zichtje van de ,31ue Laws" (de Blauwe M etten,) die in de zeventiende en achttien de eeuw in de Amerikaansche staat Mas- sachusetts golden. En daarin lezen wij, dat het den mannen verboden was... lang haar te dragen, een lint om of een gesp óp hun hoed te hebben, en meer dan één split in hun mouw te laten maken. Maar één soort kant mocht in hun kleeding verwerkt wor den, en ook de kleermaker, die het ver keerde kant aanbracht, kon beboet worden. Deze bepalingen lijken U, 1937-ers, mis schien niet zoo erg, omdat de huidige hee- renmode zich toevallig met zulke versierse len niet ophoudt. Maar wat dan te denken van het verbod, dat in 1782 werd uitgevaar digd, en dat den dienaren van den schout het recht gaf iedereen te bekeuren, die op Zondag... wandelend werd aangetroffen?! Als men werkelijk ergens héén moest, was het wat anders, maar zoomaar wandelen voor je plezier was zondig! Ook de zeelui moesten oppassen, want het was onwettig om op Zondag een haven bin nen te komen of te verlaten, en om op minder dan twee mijl afstand langs een plaats te varen. Muziek maken in een ta veerne was verboden, en na donker was trouwens alle zingen en musiceeren in de ban. Niet bepaald een vroolijk landmaar wanneer wij zulke trekjes thans, veilig in de bescherming van onze grondwet, lezen, doen zij toch bepaald komisch aan. En zoo is het ook grappig ze op het witte doek natuurgetrouw te zien herleven. Hiermee Harvey Stephens en Claudette Colbert in T,De Heks van Salem". zijn we waar we wezen willen: namelijk bij Frank Lloyd's nieuwste film, zijn eer steling bij Paramount, met Claudette Col bert en Fred Mac-Murray in de hoofdrollen, en die in Holland zal verschijnen onder den titel: „De Heks van Salem." Sfeer voortreffelijk benaderd. Deze film speelt in het jaar 1692 omtrent de havenplaats Salem, gelegen in genoem de staat Massasuchetts (thans onder den naam Dan-vers). Natuurlijk vormen de ge noemde historische, nu komisch werkende, trekjes slechts de saus van authenticiteit, die over het eigenlijke filmverhaal gegoten is. Het verdient echter vermelding, dat Lloyd (aan wiens naam de laatste jaren wel zéér vele opvallende filmwerken zijn verbonden), erin geslaagd is het oude Sa lem met zijn typische sfeer van streng heid en (dikwijls schijnheilige) deugd voor treffelijk tQt leven te brengen. Felle tooneelen. liet verhaal brengt ons in de eerste plaats de origineel weergegeven en dartel geaarde liefdesidylle tusschen een Puriteinsch meis je en een zwierigen jonkman uit Virginia. Langzaam zien we de balans in de film van luchtig naar tragisch overzwaaien... want als de groote heksenvervolgingswaan zin het volk van Salem grijpt, flitsen ta- fereelen over het doek waarin hartstocht, haat en verblinding zich op felle wijze uit leven. De verlichte toeschouwer van heden, aangegrepen door het machtig conflict dat zich voor hem ontrolt, zal zich onwillekeu rig partij voelen kiezen. Hij staat aan de zijde der slachtoffers, en zou mèt hen wil len vechten tegen de massa, die deels uit misplaatste Godsvrucht en bijgeloovigheid, deels uit kwalijk verborgen wrok, tegen „heksen" optrekt, en niet rust voor alle bedrijvers der „zwarte kunst" vernietigd zijn Gelukkig scharen zich na verloop van tijd ook op het doek bondgenooten aan on zen kant, zoodat we na afloop der voorstel ling met een voldaan gevoel opstaan. Vol daan in vele opzichten. Voldaan over het zegevieren van het intellect., voldaan over de onnavolgbare wijze waarop Frank Lloyd en zijn spelers ons in die vreemde wereld hebben binnengevoerd en vastgehouden., voldaan over de schoonheid van beeld eii gedachte.voldaan over de spanning waar in wij enkele uren geleefd hebbenf De deken van Canterbury over den strijd in Baskenland. De deken van Canterbury, die een bezoek aan het Baskische front heeft gebracht, heeft tegenover den Reuter-correspondent te Madrid zijn indrukken weergegeven over den strijd Ln het Baskenland. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat hier gesproken kan worden van een strijd van man tegen machine. Op het oogenlblik, zeide hij, vechten de regeerings- troepen in het Baskenland tegen de zwaar dere en betere bewapening der reChtschen en hun grootere beweeglijkheid. Een half jaar geleden deed zich voor de regeering hetzelfde probleem voor rond Madrid en aan de Oostkust, doch thans is zij in het voordeel. Alles wijst er op, dat de zaken eenzelfde wending zullen nemen rond Bil- bao en Santander waar het moraal der re- geeringsstrijdkrachten bewonderenswaardig was. De deken gaf als zijn oordeel te ken nen, dat de regeering succes zou hehben bij de verdediging van de kustprovincies, en dat dit dan geheel te danken zou zijn aan den moed der soldaten. Er is' te Makkum een zeehond bemachtigd in het vanghok van een komvissciher; en nog wel een groote zeehond, een beest van ruim 200 pond, aldus de N. R. Ct. Dit lijkt nu wel niet zoo heel veel bijzonders, maar is het toch wel, want een zeehond laat zich niet gemakkelijk vangen, als men tenminste de menschen van het vak, de visschers, mag gelooven. De Intelligentie der zeehonden. De visschers geven hoog op van de intel ligentie deizer dieren. Toen de afsluitdijk net was gereed gekomen, wemelde het bij Makkum van de zeehonden, en, daar er toen nog een premie was gesteld op het dooden van deze vischroovers, werd er ijve rig jacht op gemaakt. Vooral een nooit fa lende schutter uit Makkum hield een groote opruiming onder hen; d.w.z. in het begin; later kreeg hij niet veel kans meer; ze ken den zijn bootje precies. Als dat vaartuigje maar in het kanaal door de wadden ver scheen, waren ze spoorloos verdwenen, ter wijl, als het een onbekende boot was, ze heel nieuwsgierig vlak in de nabijheid naar boven kwamen om het geval eens te bekijken. Een uitgezocht diner. Een ander voorbeeld. Dikwijls gebeurde het, dat, als de kilometers lange lijnen van het hoekwant binnengehaald werden, vrij wel alle visdh van de haken gehaald was. Alleen de minderwaardige soorten, waarop de zeehonden blijkbaar niet erg gesteld waren, zaten er nog aan en ook wel eens een enkele kop, waarvan de rest was afge beten. De visschers kwamen tot de ontdek king, dat de zeehonden net zoo goed de be- teekenis van de bakens op de lijnen wisten als zij zelf. Ze gingen er toen toe over om de bakens zoo klein- en onopvallend mogelijk te maken en dit bleek onmiddellijk een heele verbetering te zijn. Ook met het reepschieten. het uitschieten van lange netten die direct weer binnen gehaald worden, bemerkten ze dikwijls de groote behendigheid van deze vischver- slinders, daar ze zoo vlug de netten niet konden binnenhalen of de zeelhonden wa ren nog net even vlugger. Zeehonden als haringvisschers. Zelfs wordt er beweerd, dat 'deze enorme zwemmers kans zien om de haring uit de sleepnetten der op- volle bracht stoomen- de kuilers te halen, zonder dat er ooit één gevangen wordt. Zooals hierboven werd opgemerkt, wagen ze zich niet gauw in de netten. Ze hebben een andere manier om de visch er uit te halen. Ze trekken de visch gewoon door de mazen heen naar buiten, waartoe ze met hun voorpooten steun zoeken op de netten. Niet altijd gelukt het hun de visdh er heel doorheen te krijgen en zoo komt het dan ook, dat er heel wat halve en stukgetrok ken visschen in de netten worden aange troffen. In het IJselimeer, waar ze verleden Jaar nog vrij talrijk waren, zijn de zeehonden dit jaar niet meer gezien en uit het feit, dat er het vorig jaar verscheidene doodc exemplaren voor de spuisluizen op Korn- werderzand dreven, leidt men af. dat het zoete water en waarschijnlijk gebrek aan voedsel hen hebben gedood of verdreven zoodat ze nu wel geheel uit het IJselmeer verdwenen zullen zijn Ernstig ongeluk te Giessendam. Dinsdagavond is op den weg, loopende van het station Giessendam naar den Dam te Giessendam een ernstig ongeluk voorge vallen. De 19-jange zoon van veldwachter Bioekhuizen, van Giessendam, die op den weg fietste, werd door een auto, bestuurd door den heer P. uit Wassenaar, gegrepen. De jongeman werd over een hek geslingerd en kwam in een tuin terecht waar hij, met een ernstige hersenschudding bleef liggen. De bestuurder van de auto stapte even uit om naar zijn slachtoffer te kijken, waarna J ln?tapte en verder reed. Blijkbaar is de ««"J0*?1- °ncier c?en indruk Keweest, want een sW ,V Rr ,ls hlJ met zi'n wagen in hu - g? weg gereden, waarna hiI zich te voet naar Gorcum begaf. Gisteravond is hem door de politie te Har- dinxvekl een verhoor afgenomen. De toe- n ,H iman aa"geredene, die naar de oudeihjke woning vervoerd is, is redelijk. Tot hulpverleening aan over heid en allen die daarvoor in aanmerking komen. Eenige sportvliegers hebben na maan denlange voorbereidingen op 2 Maart j.1. besloten tot de oprichting van de vrijwillige organisatie van sportvliegers. In deze vergadering werd besloten deze vereeniging op te richten met de bedoeling om, voor zoover noodig na bekomen mach tiging door de Overheid, door hare leden per luchtvaartuig hulp en/of bijstand te verleenen zoowel aan de Overheid en verder aan allen, die daarvoor naar het oordeel van het bestuur in aanmerking komen, waarbij voorts op de statuten de Koninklij ke goedkeuring werd aangevraagd. Het bestuur werd op deze vergadering als volgt samengesteld: D. L. Asjes, W. Bolken, C. E. van 't Groenewout, J. U. M. de Kuy- per, D. H. Reinders. Diverse enthousiasten op luchtvaartge bied, die op de hoogte werden gesteld van de oprichting van bovengenoemde vereeni ging, hebben hunne medewerking toegezegd terwijl de heer D. Kolff, voorzitter van den Raad van Beheer van de nationale Lucht- vaartschool, in de vergadering van 6 April j.1. werd aangezocht het eere-voorzitterschap op zich te willen nemen, welke functie door hem gaarne werd aanvaard. De organisatie kan zich verheugen in den actieven steun van kundige adviseurs, on der wie den heer H. M. Schmidt Crans,, als vliegtechnisch adviseur. Vele sportvliegers hebben reeds hun steun en medewerking toegezegd. Nauwe samen werking met bestaande luchtvaart-instanties werd reeds gevonden. Dé Reedersvereeniging voor de Nederland-1 sche haringvisscherij heeft heden haar eer- ste-haringcontract-1937 met Rusland afge sloten. Deze verkoop betreft 8500 Schotsche tonnen haring van den restant-voorraad-'36. De levering zal plaats vinden vóór den aan vang van het seizoen-1937, t.w. vóór 10 Mei a.s. Van het gebouw aan den Sdhulbertriing te Weenen, waarin het bureau der Neder landsche Stoomvaart Maatschappijlen geves tigd is, en zich ook het kantoor van het Nederlandsche consulaat-generaal bevindt, waait in verband met de te waterlating van Nederlands grootste schip, de „Nieuw- Amsterdam" van de HollandAmerika-lijn, gedurende enkele dagen onze rood-wit- blauwe vlag. In de étalagekast staat een reusachtige photo van het nieuwe trotsche zeekasteel en bevinden zich andere opna men van groote zeeschepen en van Neder- landsch. stede- en landschapsschoon. Daar- tusschenin zijn hyacinthen neergezet, welke met strikjes iin de Nederlandsche kleunen versierd zijn. Deze uitstalling, die een uit stekende propaganda voor ons vreemdelin genverkeer is. trekt ten zeerste de aandacht van het Weensche publiek RIJWIELDIEF BETRAPT. Amsterdamsche politie ontdekt opslagplaats van gestolen fiet sen. De politie van het bureau Kattenburg te Amsterdam is er gisternacht in geslaagd een rijwieldief te betrappen op het oogen blik, dat hij een gestolen rijwiel op zijn schouder naar een leegstaande woning aan een der grachten vervoerde. Bij onderzoek bleken in dit perceel elf rijwielen bijeen te zijn gebracht, welke de man in de laatste weken heeft ontvreemd. 21 April uitspraak. Tijdens de gister gehouding zitting der Arrondissements rechtbank te Amsterdam, in zake de homologatie van het accoord in de surséance van de Kon. Holl. Lloyd, is door geen der crediteuren gebruik gemaakt van de gelegenheid om bezwaren tegen de ze homologatie in te dienen. De rechtbank zal Woensdag 21 April uit spraak doen. Veroorzaakt door onbeperkten uitvoer van oud- en onvoldoen de aanvoer van nieuw gietijzer. Gisterenochtend heeft op het departe ment van Economische Zaken een bespre king plaats gehad met machinefabrikahten waarbij de moeilijkheden zijn besproken! welke voor Indische gieterijbedrijvien voort vloeien uit den onbeperkten uitvoer van oud gietijzer. De vrees voor gebrek aan deze grondstof wordt nog versterkt door de mo- gelijkheid van onvoldoenden aanvoer van nieuw gietijzer uit Europa. Bepaalde be- men Werden ter bÜeenkomst niet geno- Gisteren werd vanwege de directie der Zuiderzeewerken aanbesteed: het bouwen van een vak gewapend-betonscherm en het versterken van een bestaand vak gewapend betonscherm langs den buitenberm van den Bierdijk, aan de Noordzijde van Wieringen met bijkomende werken, behoorende tot de hohand 0everwerkcn in de Provincie Noord- Laagste inschrijfster was de N.V. p. Daal- dei s Aann. bedrijf te Alkmaar voor f 13.863

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9