Stadsnieuws 'n GERMAAN Vergadering van den Raad Waar gaan we heen? Woensdag 21 April 1937 Tweede Blad Mailverzending Hr. Ms. Java O 13 en O 15 De Emmabloemcollecte Wat is dit? Dc Gemeente huurt weder een stuk strand Nieuwe auto voor den vleeschkeuringsdienst Vergoedingen aan de besturen van bijzondere scholen Licht op voor alle voertuigen Een wachtkamer in het Bureau voor Maatsch. Hulpbetoon Feuilleton De agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 27 April 1937, des namiddags 8 uur, ten Raad- huize, bevat de volgende punten ter behan deling: Notulen. Vaststelling der notulen van de vergaderin gen van 9 en 10 Februari 1937. Mededeelingen. Mededeeling is ontvangen: J. ten aanzien van de uitbreiding der begraaf plaats: dat in een loonbedrag van ten hoogste rond 57.000 de gewone bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds zal worden verleend en dat de provincie in de bijko mende kosten een bijdrage van 1/3 dier kosten, tot een maximum van 11.000 verleent. g. ten aanzien van het planten van boomen en heesters: dat in een loonbedrag van ten hoogste 3880 de gewone bijdrage uit het Werk loosheidssubsidiefonds zal worden verleend en dat de provincie in de bijkomende kos ten een bijdrage van 1/3 dier kosten, tot een maximum van 2200.— verleent. Ingekomen Stukken. A. Afschrift van een uittreksel uit het Ko ninklijk Besluit van 19 Februari 1937, no. 79, tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgelden voor het onderwijs aan de handelsdag- en handelsavondschool (tot 1 September 1937) B. Afschrift van het Koninklijk Besluit van 26 Februari 1937, no. 10, waarbij het beroep, ingesteld door het bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 21 October 1936, no. 209, tot ongegrondverklaring van zijn beroep tegen het besluit van den raad dezer gemeente van 9 Juni 1936, houdende weigering van de overeenkomstig artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 gevraagde medewerking voor de aanschaffing van een nieuw model telraam ten dienste van het rekenonderwijs, ongegrond is verklaard. C. Uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 30 Maart 1937, no. 34, tot goedkeuring van de oprichting en instandhouding van een cursus ter opleiding van motorrijtuig- en rij wielherstellers aan de Ambachtsschool. D. Beschikking van den Minister van Fi nanciën tot vaststelling van het quotiënt, be doeld in artikel 21, tweede lid, van het Finan- cieele verhoudingsbesluit (berekening belas tingfactor) over het boekingstijdvak 1935/36, op 16.33. E. Bericht van ontvangst door Gedepu teerde Staten van de bij raadsbesluit van 9 Februari j.1. vastgestelde verordening tot wij ziging van de Algemeene Politieverordening. F. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de raadsbesluiten van 9 Februari 1937 tot: a. vaststelling van een verordening, rege lende de pensionneering der wethouders en hunne weduwen en weezen, alsmede de toekenning van wachtgeld; b. verkoop van grond aan firma Gebr. Rie- mers. c. aanvaarding van een door het plaatse lijk Oranje-Comité aan de gemeente ge schonken zonnewijzer; d. overdracht van bevoegdheid tot verhuur van woningen aan Burgemeester en Wet houders. G. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger. H. Jaarverslag van het Centraal Comité Op Maandag 26 April bestaat gelegenheid tot het verzenden van stukken voor opvaren den van Hr. Ms. „Java", „O 13" en „O 15". De laatste buslichting aan het hoofdpostkan toor zal plaats vinden te 8 uur en de aanslui tende lichtingen van de stadsbussen is op denzelfden dag te 's morgens 4.30 uur. voor Drankbestrijding „Helder" te Den Hel der, over 1936. I. Schrijven van het lid van den Raad C. Steenlage, houdende mededeeling, dat hij naar aanleiding van de genomen beslissing ten aan zien van het lidmaatschap van den Raad van den heer J. Bregman, zijn functie als lid van de Commissie van bijstand voor het Grond bedrijf gaarne ter beschikking van den Raad stelt, teneinde de gelegenheid te bieden in de samenstelling dier commissie desgewenscht wijziging te brengen. J. Dankbetuiging van C. J. van der Poll, H. Siersma en J. C. Boomsluiter, die mee- nen te mogen spreken uit naam van de mede bewoners van den Ruijghweg voor de wer ken, uitgevoerd ter opheffing van den over last van water achter de perceelen Ruijghweg 26 t/m 62. K. Schrijven van W. F. Louwrier, houden de mededeeling, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan school 10 aanneemt. L. Schrijven van A. den Broeder, houdende mededeeling, dat hij zijn benoeming tot onder wijzer aan school 5 aanneemt. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). M. Verzoek van F. van Heusden om ont slag als onderwijzer aan school 8. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum). Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1937 aan de besturen van bijzondere scholen. Verzoek van de Vereeniging „Laat de Kin derkens tot Mij komen" om medewerking voor het aanschaffen van taalboekjes, ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Voorstel tot het verleenen van een vergoe ding ingevolge artikel 13 der Lager Onder wijswet 1920 aan B. Vink. Inhuur strand. Voorstel tot het weder inhuren van een ge deelte strand nabij het rijwielpad door de duinen. Auto Vleeschkeuringsdienst. Voorstel tot het aankoopen van een auto voor den Vleeschkeuringsdienst. Bureau Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor verbouwen van het gebouw van het Ge meentelijk Bureau voor Maatschapelijk Hulp betoon. Verkoop grond. Voorstel tot verkoop van grond aan J. J. van der Blom. Begrooting. Voorstel tot het vaststellen van de zesde wijzigingsbegrooting, dienst 1936. Verhuur bloemisterij. Voorstel tot het verhuren der bloemisterij nabij de Sluisdijkstraat aan J. A. en G. J. van Steijn. Grondbedrijf. Voorstel betreffende de schatting der waar de van de gronden van het Grondbedrijf. Belastingen. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning, regelende het getal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1937/1938. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van opcenten op de ver mogensbelasting en tot intrekking van de ver ordening op de invordering van opcenten op de vermogensbelasting. Tarieven Zwembad. Voorstel tot het vaststellen van een tarief voor het gebruik maken van de gemeentelijke Zweminrichting aan den Dijkweg. Extra hulp aan werkloozen. Voorstel tot het beschikbaar stellen uit de gemeentekas van een bedrag van ten hoogste 2604.voor extra hulp aan werkloozen 1937 (steunverleening B). Zaterdag a.s. wordt de jaarlijksche Emma- bloem-eollecte gehouden. De collecte, die in alle kringen van de bevolking sympathie heeft, omdat de opbrengst wordt besteed voor 'de bestrijding van den grooten vijand, die t.b.c. heet. Wij komen op de collecte zelf nog nader terug. Hieronder laten wij een verkort jaarverslag volgen van de afd. Den Helder van de Ver. tot Bestrijding der t.b.c. Het bestuur was als volgt samengesteld: W. de Boer. voorzitter, H. Bronder, secre taris-penningmeester, leden de heeren C. J. Baron van Asbeck, Dr. W. J. Bakker, A. A. de Hoogh, J. A. Lijdsman, Pastoor Th. Mole- man en P. A. Smits. Het huisbezoek werd verricht door de in dienst der Vereeniging zijnde enquetrice Mej. H. J. Smits. Door haar werden in het afgeloopen jaar 2226 bezoeken afgelegd in 139 gezinnen met 119 patiënten. 132 verplegingsartikelen wer den uitgeleend in 24 gezinnen met 22 patiënten. 2 ligtenten werden uitgeleend. Aan 12 patiënten werden versterkende middelen uitgereikt. Uitgezonden werden via het consul tatiebureau 20 patiënten naar Sanatoria en 5 patiënten naar ziekenhuizen, terwijl 32 patiënten werden verpleegd in het ge zin, onder toezicht van de huisbezoekster. Aan de verbetering van één woning werd onzerzijds medewerking verleend. Bovendien vond tuberculose-bestrijding plaats in den vorm van hoogtezon en röntgen- bestraling. Aan de financieele gegevens is het vol gende ontleend. Aan contributies der leden werd ontvangen 267.70. De Emmabloem-collecte bracht op 914.59, terwijl aan subsidie werd ontvangen een bedrag van 8545.50, waaronder 7524.50 van de gemeente. Uitgegeven aan het verstrekken van ver sterkende middelen werden 610.31, terwijl de uitzendkosten bedroegen 10528.65. Werkverschaffing. Voorstel tot het verbeteren van een der H.R.C.-terreinen aan de Sportlaan, bij wijze van werkverschaffing. Voorstel tot het verbeteren van het terrein voor lichamelijke oefening b(j school 1 te Julianadorp, bij wijze van werkverschaffing. Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van leden der Commissie van Voorlichting bij Beroepskeuze wegens periodieke aftreding van Mevrouw B. A. Ketner—-de Jongh en de heeren E. H. Bos, A. Smit, J. Gomes, L. F. van Loo en C. Ran. Aanbevolen worden: In de vacature Mevrouw B. A. Ketner de Jongh: 1. Mevrouw B. A. Ketnerde Jongh, 2. Mejuffrouw J. L. Niemeijer. In de vacature E. H. Bos: 1. E. H. Bos, 2. A. Lever. In de vacature A. Smit: 1. A. Smit, 2. W. M. de Draayer. In de vacature J. Gomes: 1. J. Gomes, 2. M. A. Kolster. In de vacature L. F. van Loo: 1. L. F. van Loo, 2. P. N. Scherer. (Afgevaardigden van „Onderling Be lang", vereeniging van personeel in 's Rijksdienst.) In de vacature C. Ran: 1. C. Ran, 2. D. J. Boom. (Afgevaardigden van de Roomsch Ka tholieke Vakvereenigingen.) Voorstel tot het benoemen van een lid van de Commissie van toezicht op het Lager On derwijs te Den Helder wegens periodieke aftreding van den heer N. B. van der Vring. Aanbevolen worden: 1. N. B. van der Vring, 2. A. Lever. ITO U had het misschien niet eens gezien De vooras van een fiets. Daar let je nooit op. Toch is dat een van die kleinigheden, waar Uw veiligheid van af hangt. U kunt er op vertrouwen bij een Germaan. daar heb Je wat aan NV KIJWIELINOUSTSItr éJ «.WtRVIN.MIfMl Ter inzage. Ter inzage zijn gelegd: 1. overzicht van de in erfpacht uitgegeven en verkochte gronden over het le kwartaal 1937; 2. overzicht van de ontvangsten en uitga ven voor de ziekenhuisverpleging over het jaar 1936; 3. opgave van de namen enz. der patiënten, die gedurende het le kwartaal 1937 voor ge- gemeenterekening in de St. Lidwinastichting werden verpleegd. N.l. dat nabij het rijwielpad. Het College van B. en W. stelt den Raad voor om tegen den geldenden huurprijs van 25.per jaar voor den tijd van zes achter eenvolgende jaren, van den Staat der Neder landen te huren, een gedeelte van het zee strand, ter lengte van 500 meter, gemeten van 500 meter bezuiden strandpaal 2 tot strand- paal 3( (voor de Donkere Duinen). In de ontwerp-gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1937 is voor aanschaffing van een auto voor den Vleeschkeuringsdienst geraamd een bedrag van 1600.te verdeelen over vier jaren. Het is n.l. om verschillende rede nen dringend noodzakelijk, dat de bij den dienst in gebruik zijnde auto, welke in 1930 is aangekocht en die ook gebezigd wordt voor het vervoeren van het afgekeurde vee en vleesch, door een nieuwe auto wordt vervan gen. Volgens nadere mededeeling van den Direc teur van den Vleeschkeuringsdienst moet het in de ontwerp-begrooting geraamde bedrag, in verband met de waardedaling van den gul den, echter worden verhoogd tot 2000. Den levensduur van de auto in aanmerking genomen, bestaat er volgens B. en W. geen bezwaar tegen, dat de kosten van aanschaf fing over vijf jaren worden verdeeld. De bijdrage van den gewonen dienst kan dan op 400.gehandhaafd blijven. Aangezien het niet gewenscht is, met het aankoopen van de auto langer te wachten, verzoeken B. en W. den Raad reeds thans, dus vóór de behandeling der gemeente- begrooting voor den dienst 1937, goedkeuring aan deze uitgaaf te willen hechten, opdat zij deze zoo spoedig mogelijk aan Gedeputeerde Staten dezer provincie ter goedkeuring kun nen voordragen. Volledigheidshalve wordt ten slotte nog medegedeeld, dat op de aanschaffingswaarde van de thans bij den dienst in gebruik zijn de auto, tot en met 1941 nog een bedrag van 230.per jaar moet worden afge schreven. Van het Bestuur der Protestantsche Ver eeniging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras, het Be stuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", de Vereeniging van de H. Ca- tharina van Senen te Voorschoten en de Stich ting „Het R.K. Onderwijs" zijn verzoeken b(j den Raad ingekomen om een voorschot op de vergoeding van de kosten van instandhouding der onder hun Bestuur staande scholen krach tens art. 101 der L.O.-wet 1920, voor het dienstjaar 1937. B. en W. geven den Raad in overweging: I. een voorschot op de vergoeding voor 1937 toe te kennen aan: a. Het bestuur der Protestantsche Vereeni- Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Woensdag 21 April. Casino, 8 u. Propaganda-avond S. D. A. P, Spr. Ir. Albarda. Donderdag 22 April. Casino, 8 u. Propaganda-avond Oranje- garde. Vrijdag 23 April. Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, 8.15 u. Openbare vergadering Ned. Chr. Vrouwen bond. Woensdag 21 April 19.37 uur ging tot Stichting en Instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras van 471.53. b. Het bestur der Vereeniging „Laat de Kin derkens tot Mij komen": le. voor de school aan de Koningstraat van 1064,16. 2 e. voor de school aan de Kolensteeg (U.L.O.-school) van 1411,69. 3e. voor de school aan de Kolensteeg (gew. lager onderwijs): nihil, omdat het te ontvan gen schoolgeld hooger zal zijn dan het bedrag der vergoeding. 4e. voor de school aan de Keizersgracht van 1916, 93. c. Het bestuur der Vereeniging van de H. Catharina van -Senen the Voorschoten: van 1915,89. d. Het bestuur van de stichting „Het R.K. Onderwijs": le. voor de school aan den Polderweg (gew. lagere school) van 2816,42. 2e. voor de school aan den Polderweg (U.L.O.-school) van 1926,31. B. en W. doen een voorstel tot verbetering van een ongewensch- ten toestand. De inrichting van het gebouw van het Ge meentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulp betoon, aan de Kerkgracht, is verre van ideaal. Een van de voornaamste bezwaren is wel, dat voor het publiek geen behoorlijke wachtgelegenheid aanwezig is, zoodat de be trokkenen soms buiten het gebouw moeten wachten. Ten einde hierin te voorzien hebben B. en W. den Directeur van Gemeentewerken een plan laten ontwerpen voor het inrichten van de aan de zijde van de Van Galenstraat gelegen kantoorruimte tot wachtkamer, met uitgang naar laatstgenoemde straat. Volgens het plan zullen in deze wachtkamer een vier tal loketcellen voor het publiek worden ge maakt; de bestaande gang in het midden van het gebouw zal bij het links van den ingang gelegen kantoorvertrek worden getrokken. Bovendien zullen nog enkele noodzakelijke voorzieningen worden getroffen. De kosten van één en ander worden, met inbegrip van het aandeel in de algemeene be drijfskosten, kosten van toezicht, geraamd op 2290.—. B. en W. verzoeken den Raad aan de uit voering van het plan zijn goedkeuring te willen verleenen en het benoodigde crediet daarvoor te willen toestaan. door Annie de HoogNooy 35) Even dachfHiij na. Die woorden konden op hem bedoeld zijn. Wou ook Diny in zijn hart geen plaats maken voor het kind, voor héér kind...? De zanger voor de microfoon zette het fefrein in: *t Lot van het leven, van je bestaan, Ligt vaak in twee kleine handen... Al je illusie, al je geluk Maken die twee kleine handen soms stuk. Streelen ze troostend je oogen, je mond, Is al je leed weer vergeten. Kus je ze teeder, met vreugd' leg je weder In die kleine handen je lot. Ja. piekerde hij, zoo was het ook met hem gegaan. Ook zijn geluk was destijds door twee kleine handen verbroken en ook zijn leed was vergeten geweest toen diezelfde handen, zich later troostend naar hem uitstrekten... ook hij legde daarin nu weer met vreugde zijn lot... Het was of die woorden hem weer in zijn evenwicht gebracht hadden. Hij gevoelde zich behagelijker dan tevoren en had spijt, dat hij niet den geheelen inhoud van het lied gevolgd had. Nu speelde het orkest weer een vroolijke marsch. Plotseling werd de aandacht voor een S.O.S. gevraagd. Ellendig was dat altijd tusschen de muziek door. Onwillekeurig luisterde je er toch naar. Maar wat was dat...? De politie verzocht opsporing van een kindMarry Stalkerzeven jaarin den namiddag weggeloopen... signalement... Groote God, dat was Diny's kindHij luisterde al niet meer. Haar kind wég... Zon der zich een oogenblik te bedenken, greep hij hoed en jas. In een oogwenk stond hij op straat. Hij moest het kind gaan zoeken, maar waar, wéér. Hij riep een taxi aan, doorkruiste daarmee de stad, van den eenen hoek naar den an deren. Het was moeilijk zoeken, want het was volslagen donker. Hoe laat was het eigenlijk? Zeker al negen uur, neen, half tien... Had hij toch maar een geringe aanwijzing wéérheen het kind gegaan kon zijn. Volgens Diny had den ze geen anderen omgang gehad dan met Lottie Sanders en die was al geruimen tijd in Amsterdam. Hij had niet naar het signalement geluisterd, maar wat had hem dat gegeven...? Op dezen tijd waren er immers toch geen kin deren meer op straat en zeker niet zulke kleintjes. Zijn angst nam toe. Hij had al lan ger dan een uur rondgereden en nog geen spoor van het kind kunnen ontdekken. Als er maar niets met haar gebeurd was... Hij wist niet hoe het kwam maar hij kreeg opeens het gevoel dat hij Diny dan niet meer onder de oogen zou durven komen. Het zou hem te moede zijn of hij er in zekeren zin schuldig aan was. Zijn oogen gingen van links naar rechts... De taxi stopte. „Waar nou nog naartoe, meheer?" vroeg de chauffeur. „Ik weet het niet," antwoordde hij wan hopig. „Neem nog maar eens een andere buurt..." „Als meneer eens aan de politie ging vra gen of ze al ergens gedregd hadden..." „Gedregd...?" Zijn keel schoot bijna dicht van angst. ..Man, houd je mond," riep hij heftig uit. ..Rijd asjeblieft! Neem een andere buurt. Al duurt het tot morgenochtend, ik geef het niet op." „Zooals meneer wil, mijn is het goed," zei de chauffeur gelaten en zette opnieuw den motor aan. Opeens kwam er een gedachte in Paul op. Natuurlijk... Dat hij daar niet eerder aan gedacht had, daar zou hij het kind vast en zeker vinden... XXIII. Half ziek van honger en vermoeidheicl, was Marry bij het ziekenhuis aangekomen. De angstwekkende donkerte van den avond had haar naar dit veilige plekje gedreven. Achter deze groote deuren was haar moeder... En al zou ze niet durven vragen om bij haar toe gelaten te worden, gaf de gedachte, zoo dicht bij haar te zijn, haar rust. Wat deed het haar goed dat ze even zat en wat was het heerlijk, dat de steenen van die stoep niet zoo koud waren. Of leek dat maar zoo, omdat haar beentjes nóg kouder waren? De hond was schijnbaar ook moe, want hij was direct, met zijn kop op haar schoot, in slaap gevallen. Wat was hij, toen ze hem niet meer dragen kon, lief met haar meegeloopen. „Slaap maar lekker, hoor Bobby," zei ze. „Denk maar, dat ik je moedertje ben. Ik zal wel op je passen." Het verlangen naar een mensch of dier aan wien zij liefde en harte lijkheid kon schenken, had hier een uitweg gevonden. Ze streelde het dier langs zijn rug, heel zacht, want ze zou het jammer vinden'als ze hem wakker maakte. Hij had nu tenminste geen honger, want dat voelde je niet als je sliep. Daarom zou ze zelf ook zoo graag wil len slapen, maar dat durfde ze niet. zoo op straat. Je kon immers nooit weten of er dan plotseling iemand voor je zou staan, Doortje's moeder bijvoorbeeld. Als ze aan haar dacht, begon ze weer over haar geheele lichaam te trillen. Doortje's moeder... Misschien had ze Chris er wel op uitgestuurd om haar te zoe ken. Als die haar vond, zou hij vast en zeker Bobby van haar wegnemen. Die lieve Bobby... Wat leuk. dat ze ineens aan het naampje ge dacht had van haar vroegere hondje. Dat was wel geen écht geweest, maar ze had er toch erg leuk mee kunnen spelen. Onwillekeurig dacht ze nu ook weer aan den prettigen tijd bij moeder Dekkers. Zij zou Bobby niet de straat opgesmeten hebben... Wat was het toch jam mer dat ze dood was. Vast en zeker zou ze haar anders weer bij zich genomen hebben, nu haar moeder in het ziekenhuis lag. Mam mie zei laatst eens, dat de beste menschen vaak het eerst dood gingen... Dat was wel jammer, want dan ging juffrouw Smit nog lang niet. Wat zouden ze daar thuis nu doen? Chris was de straat op om haar te zoeken, daar was ze nu ineens zeker van. Ze nam zich voor, dat, éls ze hem op haar af zag ko men, zij hier meteen aan zou bellen. Die por tier was altijd wét aardig tegen haar en die zou haar zeker niet aan zoo'n naren jongen meegeven. Wat zou Doortje nu doen? Die zou wel sla pen... Voor Doortje vond ze het erg verdrie tig, dat ze niet bij haar was. Zou zij slaag gekregen hebben? Haar moeder moest toch op iemand d'r woede koelen en meestal was dat op Doortje. Juffrouw Smit zelf zou wel weer met de buurvrouw bij de radio zitten. Als ze die nu maar weer niet zoo hard gezet had, dat de kleine Bertus er wakker van werd... Als Marry werkelijk even in de woning van juffrouw Smit had kunnen kijken, had ze ge- ,idatu.all?,S daar heel anders was, dan zij zich dacht. Want Chris liep niet zoekend over de straat, zooals zij vermoedde, die lag rus tig m zijn bed te snorken, terwijl zijn zusje, dood-ongerust over het lot van haar vrien dinnetje, met groote oogen voor zich uit lag te staren Toen Doortje, na lang zoeken, om negen uur met haar moeder naar het politie-bureau gegaan was, om ze daar van het een en ander op de hoogte te stellen, was het erge ervan nog niet zoo tot haar doorgedrongen als nu, nu ze het door de radio had hooren omroepen. eggeloopen." hadden ze gezegd, „wegge loopen......" niemand wist waarheen.., „Marry," klaagde ze zacht, „waar ben je nou... In de benedenkamer zat juffrouw Smit met verbeten gezicht. Voor haar op tafel lagen scherven groen aardewerk. Zij zat al meer dan een uur te lijmen en nog schoot ze niet op Overtuigd, dat hij het kind déér zou vin den, liet Paul zich naar het ziekenhuis rij den. Het was immers vanzelfsprekend, dat het kind, misschien door heimwee gedreven, naar haar moeder was gegaan. Maar het gekke er van was, dat de politie daar niet eerst geïnformeerd had alvorens ze om opsporing verzocht. Of het kind moest daar eerst later gekomen zijn... Een derge lijk verontrustend bezoek was anders voor Diny op het oogenblik heelemaal niet goed. Ze had zich de laatste dagen toch al zenuw achtiger gemaakt dan wenschelijk voor haar was. Natuurlijk had hij dat kunnen voorkomen als arts was hij dat zelfs verplicht, maar als man, als echtgenoot, beteekende toegeven in dit geval alle consequenties aanvaarden en dat stuitte hem tegen de borst. Hij kon na tuurlijk met verhinderen, dat het kind van nacht bij haar bleef, als er tenminste eenige reden voor was, dat het niet naar de men schen, bij wie het tijdelijk verblijf hield, terug kon keeren. s hJ'e-eet h°e ?ont ze het daar gemaakt u ,WaS natuurUJk een klein verwend nest. Hij kon zich zoo voorstellen hoe Diny haar, toen ze haar, na die eerste jaren, voor goed bij zich kreeg, bedorven had. Dan kon een ander er gewoonlijk niets meer mee be- ginnen. Enfin, hij zou wel zien hoe hij die zaak het beste oploste. Als het kind maar eerst terecht was. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5