Stadsnieuws Heden 3 uur PREST! 3 Emmabloemcollecte Waar gaan we heen De HWN vergadert Donderdag 22 April 1937 Heldersche Courant Extra hulp aan werkloozen 1937 Geen vermindering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, voor het belastingjaar 1937/1938 A tot Z Modevakschool begint de groote OPRUIMING op de voorpagina De opcenten op de vermogenbelasting Schatting van dc waarde der eigendommen van het Grondbedrijf HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25X zwaarder dan de meeste andere.: Werkverschaffing te Julianadorp VOOR DE SCHOONMAAK BSS^Tü^gÉS^iu UI— Tweede Blad Licht op voor alle voertuigen Gezondheid in Uw huid! Feuilleton (steunverleening B). Van den Minister van Sociale Zaken ont vingen B. en W. bericht, dat evenals voor gaande jaren, ook voor 1937, voor zoover hieraan behoefte bestaat, extra hulp aan de werkloozen kan worden verstrekt in den vorm van voeding, dekking en schoeisel. Voor deze steunverleening komen alleen in aanmerking werkloozen, die hetzij uitkeering ontvangen ingevolge een gesubsidieerde steunregeling, hetzij bij een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst. Werk loozen, die uit een werkloozenkas trek ken, kunnen, indien en voor zoover zjj daaraan dringend behoefte hebben, even eens voor de hierbedoelde extra hulp in aanmerking komen. In het algemeen zullen slechts die kas- trekkers voor extra hulp in aanmerking ko men, die kastoeslag ontvangen, of steun zouden genieten indien zij geen kasuitkee- ring ontvangen. De steun is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezinnen, waar, tengevolge van langdurige werkloosheid, met betrekking tot het aanschaffen van kleeding, dekking en schoeisel zoodanige achterstand is ont staan, dat verstrekking van extra hulp noodig is. De hulp mag uitsluitend in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel wor den toegekend. In geen geval mogen levensmiddelen, brandstoffen of nuishou- delijke artikelen worden verstrekt, ter wijl alle voor B-steun beschikbare gelden uitsluitend voor kleeding, dekking en schoeisel moeten worden besteed. (Beta lingen hiervan voor administratie, trans portkosten e.d. mogen derhalve niet plaats hebben). Een bijdrage kan slechts worden toege kend aan gemeenten, waar een van Rijks wege gesubsidieerde steunregeling en/of werkverschaffing toepassing vindt. Over het kalenderjaar 1937 mag per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag gelijk aan het hierna genoemde gemiddelde aantal werkloozen, vermengivuldigd met 5.30 per werklooze, met dien verstande, dat van het hiervoor genoemde bedrag ad 5.30 per werklooze 2,ten laste der gemeente komt en 3.30 voor rekening van het de partement van Sociale Zaken. De Minister behoudt zich het recht voor een gedeelte van het uit te keeren bedrag niet in geld, doch in natura te verstrekken. Ter bepaling van het aantal werkloozen eener gemeente wordt aangenomen het ge middeld cijfer over de eerste 10 maanden van 1936 van als werkzoekenden bij de plaat selijke organen der arbeidsbemiddeling in geschrevenen. Dit gemiddelde bedraagt voor onze gemeente 1302. Indien de Raad dus besluit om wederom aan deze regeling deel te nemen hetgeen B. en W. wenschelijk achten zal hier mede voor deze gemeente een bedrag van 1302 X 2,— 2604,—, komende ten laste der gemeentekas gemoeid zijn. B. en W. adviseéren dit bedrag te voteeren. HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER UITRUSTINGEN VOOR DE TROPEN Witte Costumes 6.50-8.50-10.50 Vraagt prijscourant. Strijdt mee tegen T.B.C. Dat is wederom de leus dezer dagen, nu a.s. Zaterdag de zoo bekende en sympathieke Emmabloem-collecte zal worden gehouden. Deze collecte wordt georganiseerd door de plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose, een vereeniging, die voorzoover haar middelen toereikend zijn, hulp biedt aan tuberculoselijders van alle gezindten zonder eenlge onder scheiding. In ons nummer van gisteren hebt gij reeds kunnen lezen, hoeveel door bemiddeling van de vereeniging verricht wordt. Maar nog zijn de middelen met voldoende om allen te helpen. Daarom bevelen wij deze collecte, die zoo zuiver in dienst van de gemeenschap staat, en vele tuberculoselijders redt, met na druk bij onze plaatsgenooten aan. De vereeniging vraagt echter niet slechts om financieele steun, zij vraagt ook de hulp van flinke collectanten boven de zestien jaar. Hoe meer, hoe beter. Er moet hard gewerkt worden! Maar het be stuur heeft toezegging gekregen voor eenige aardige prijzen, die aan de collectanten met de hoogste inzamelingen zullen worden uitge reikt. De collectanten worden Vrijdagavond verwacht in de achterzaal van het Algemeen Militair Tehuis in de Spoorstraat. Men leze ook de advertentie in dit nummer. Zaterdag dragen wij allen, oud en jong, arm en rijk het Emmabloempje. Met het vaststellen der verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting, welke voor het belastingjaar 1937/1938 zal gelden, kan niet worden ge wacht tot na de behandeling der gemeente- begrooting voor den dienst 1937. Blijkens de op dit punt bestaande voorschriften wordt er n.1. van uitgegaan, dat de jaarlijksche vast stelling van verordeningen tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting vóór 25 April behoort te geschieden. Aangezien de behandeling der gemeentebegrooting, dienst 1937, niet eerder dan in de maand Mei van dit jaar zal kunnen aanvangen en het be lastingjaar 1937/1938 dan reeds zal zijn in gegaan, dient vaststelling der verordening vooraf te geschieden. B. en W. deelen hieromtrent mede, dat, zooals aan de hand van de ontwerp-ge- meentebegrooting 1937 reeds zal zijn ge bleken, het getal opcenten, dat over het belastingjaar 1937/38 ten behoeve dezer gemeente zal worden geheven, op 55 ge handhaafd dient te blijven. Zonder ook maar eenigszins te willen vooruit loopen op de eindbeslissing ten aanzien van de vaststelling der begrooting, staat bij B. en W. vast, dat dit aantal het zgn. normale maximum, dat de gemeente mag heffen geen verandering kar. on dergaan. Men verzoekt ons opname van het volgende: Vorige week schreven wij, dat er een knip- les van de A tot Z modevakschool zou begin nen. Reeds nu kunnen wij melden, dat deze lessen zoo'n succes blijken te worden, dat er reeds door de directie besloten is een tweeden lesavond aan toe te voegen, om aan alle aan vragen te kunnen voldoen. Zooals reeds gezegd, leeren de dames bij de A tot Z modevakschool op een prettige, vlotte manier hun eigen bovenkleeding ma ken, vooral het knippen en patroonteekenen! Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in het Helders Adverten tieblad van gisteren en naar in het blad van heden. wegeos overdracht van zaken JUWELIER-HORLOGES-DEN HELDER Ziet onze groote annonce Krachtens de verordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting, worden jaarlijks, te rekenen met ingang van het belas tingjaar 1935-'36, ten behoeve dezer gemeente geheven 40 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, zijnde het maximum getal opcenten, dat de gemeente op die belasting mogen heffen. Bij de wet van 11 Sep tember 1936 is het maximum-aantal te heffen opcenten op de vermogensbelasting evenwel be perkt geworden tot 38. De genoemde wet be paalt voorts, dat gemeentelijke verordeningen tot heffing van meer dan 38 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasitng, welke van toepassing zijn geweest voor het belastingjaar 1936-'37 en welke bestemd zijn om eveneens te werken voor een later belastingjaar dan 1936-'37, voor de belastingjaren 1937-'38 tot en met 1939-'40 toegepast worden, als ware het getal opcenten verminderd tot 38. Ten einde mogelijke verwarring, in verband met de op dit punt nogal ingewikkelde wetsbepalingen, te voorkomen, achten B. en W. het gewenscht, dat ook het in de verordening genoemde getal op centen van 40 tot 38 wordt teruggebracht. Het verdient ook aanbeveling, dat het be sluit daartoe reeds thans wordt genomen. Te gelijkertijd kan dan worden overgegaan tot in trekking der verordening op de invordering van opcenten op de vermogensbelasting. Dit jaar zal weder een schatting van de waarde der tot het Grondbedrijf behoorende eigendommen moeten plaats hebben. Deze schatting geschiedt om de 5 jaren. Zooals be kend, wordt die schatting verricht door een commissie van 3 leden, door den Raad te be noemen. Den vorigen keer maakten van deze commissie deel uit de heeren R. N. van Os, J. J. Verfaille en H. van Pelt, welke heeren B. en W. ook thans ter benoeming voordragen. Zij hebben zich bereid verklaard een eventueele benoeming te aanvaarden. Met genoemde heeren is voorts overleg ge pleegd omtrent het bedrag der aan de com missie toe te kennen belooning; zij zijn bereid genoegen te nemen met een bedrag van 300, al wordt een vermindering tot 50 pet. van de vergoeding in vorige jaren wel wat sterk ge acht. Bij afzonderlijk raadsbesluit (d.w.z. niet bij de beheersverordening) moeten verder de voor schriften en voorwaarden worden vastgesteld, waarnaar de commissie haar werkzaamheden zal hebben te verrichten. Aangezien die vast stelling zonder bezwaar bij het besluit tot be noeming van de leden der schattingscommissie kan plaats hebben, stellen B. en W. voor daar toe tegelijkertijd over te gaan. Voorstel tot het verbeteren van het terrein voor lichamelijke oefening bjj school 1. In de Raadsvergadering van 2 April 1935 stelden B. en W. aan de orde een voorstel, betreffende het inrichten van het thans aan de gemeente toebehoorende terrein voor licha melijke oefening bij school 1, te Julianadorp. Daarbij verzochten zij het noodige crediet te willen verleenen voor het egaliseeren van het terrein en voor het maken van een afrastering aan de zuidzijde daarvan. Met het oog op de kosten en in verband met de omstandigheid, dat de gemeente geen eigenaresse van den grond was, is toen evenwel door den Raad besloten voorshands niet tot het egaliseeren van het terrein over te gaan, zoodat met het plaatsen van het hekwerk is volstaan. Aangezien het terrein in slechten toestand verkeert, doordat het niet egaal en zeer mod derig is, achten B. en W. verbetering thans dringend noodzakelijk. Het noodige grond werk, dat hiervoor moet worden verricht, leent zich zeer goed voor uitvoering bij wijze van werkverschaffing, in welk geval de kos ten worden geraamd op 1200, Bovendien is het gewenscht, dat het punt- draad langs het aan de zuidzijde van het terrein gemaakte hek wordt verwijderd en vervangen wordt door schroten, terwgl voorts aan de achterzijde van het terrein een hek werk dient te worden gemaakt, ter afschei ding van de grondstrook, welke als proef veld wordt gebruikt door de vereeniging van oud-leerlingen van den Landbouwwintercur- sus te Julianadorp. Deze voorziennigen kun nen in eigen beheer worden uitgevoerd; de kosten worden geraamd op 250, Indien dit werkverschaffingsobject door den Minister van Sociale Zaken wordt goed gekeurd, mag er op worden gerekend, dat in het loonbedrag hierboven genoemd, ad 1040,— door het Rijk ongeveer 76 wordt bijgedragen, of pl.m. 790.zoodat aan loon ten laste van de gemeente blijft een be drag van ongeveer 250,De in totaal voor rekening van de gemeente blijvende kosten zullen dus pl.m. 410,bedragen, hieronder niet begrepen de kosten voor het maken van hekwerken, hierboven genoemd. Hierbij moet er echter rekening mede worden gehouden, dat aan steun wordt bespaard pl.m. 24 van 60 X 10.(gemiddeld steunbedrag per week) pl.m. 144,Bovendien zul len B. en W., bij aanneming van dit voorstel, nog trachten van de provincie Noordholland een bijdrage in de bijkomende kosten van dit werk te verkrijgen. B. en W. stellen voor, voor het verbeteren van het terrein voor lichamelijke oefening bij school 1 te Julianadorp en voor het aanbren gen van de «noodige hekwerken een crediet van 1450,te verleenen, onder voorbehoud, dat door het Rijk in de werkverschaffings- loonen de normale subsidie uit het Werk- loosheidssubsidiefonds wordt verleend. Natuurhistorisch Museum. Elke eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 IL Donderdag 88 April Casino, 8 u. Propaganda-avond Oranje garde. Musis Bacrum, 8.50 u. Openbare vergade- ring* van den Vrijz. Dem. Bond. Toespraken van mevrouw BakkerNort en M. M. Cohen. Zeevaartschool, 8 u. Heldersche Weer- en Sterrenkundige kring. Causerie Dr. Pinkhof. „Holo-verschijnselen". Musis Bacrum, 2 u. Lichtbeeldenmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. Vrijdag 23 April. Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, 8.1S u. Openbare vergadering Ned. Chr. Vrouwen bond. Donderdag 22 April 19.99 uur Door de huidvoedende, huidzuiverende en huidgenezende krocht van Purol verdwijnen pukkels, vetwormpjes, uitslag, ruwheid, rood heid en wordt de huid jeugdig-frisch en zacht als fluweel. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijvina onzichtbaar op de huid, daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In doozen van 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het program voor Hemelvaarts dag en Pinksteren. Gisteravond heeft de Watersportvereeniging „H.W.N." in café Postbrug vergaderd, voor namelijk ter bespreking van de plannen voor het komend seizoen. Als eerste punt van bespreking was daar de op Hemelvaartsdag te houden officieels opening, waarbij besloten werd, op dien dag zooveel mogelijk te pavoiseeren. Men eeft toestemming verkregen dien dag ge schut te worden, doch men houde er daarbij wel rekening mede, dat dit schutten bij den terugkeer slechts éénmaal, dus voor alle deel nemers tegelijk, geschiedt. Wat de wedstrijden op het Amstelmeer be treft, hieraan zal worden deelgenomen door motorbooten, 'zeilvaartuigen en cano's. Men rekent daarbij op inschrijving van alle 'eden. De motorbooten zullen wederom in de ge legenheid gesteld worden hun kunnen te demonstreeren in een regelmatigheids-wed strijd en een vaardigheidswedstrijd. De in schrijving hiervoor is mogelijk tot en met 4 Mei. Geen inleggeld is verschuldigd. De Pinkster-cruise. Wat de reeds vermelde tocht naar het Alk maarder Meer met Pinksteren betreft, hier over deed de heer Langerak, die de geestelijke vader van dit plan is, nog enkele mededee- lingen. Deelgenomenen kan worden door cano's, zeilschepen en motorbooten. Er gaat een motorboot mee, waarin men zijn nachtleger kan opslaan, terwijl deze tevens de cano's mee zal voeren. Voor voeding en logies bedragen de kosten totaal 3.50. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat op dezen tocht gelegenheid zal bestaan voor canovaarders het diploma van vaardigheid te behalen. Het vertrek is bepaald op 15 Mei (Zaterdag vóór Pinksteren), des namiddags te 2 uur, en men hoopt op dien dag een groot aantal deel nemers, leden en niet-leden, te kunnen ver welkomen. De inschrijving voor een en ander sluit 8 Mei. Alle inlichtingen worden voorts verstrekt door den heer J. Langerak, Hoofdgracht 45. Annie de HoogNooy 36) „Wachten chauffeur," zei, terwijl hij het portier dichtsloeg en haastig de stoep op sprong om te hellen. Maar wat was dat? In een hoekje, vlak tegen het hek van den voor tuin aan, zat een kind... Zou het m«(gelijk Zijn...?. Meteen stond hij voor haar. Marry keek hem verschrikt aan. Ze had de auto wel aan zien komen en stil zien houden voor het huis, maar dacht niet, dat degene die uitstapte haar zou zien. Ze hield zich nogal zoo goed schuil. „Wie ben jij kleine?" vroeg hij. En toen ze op die vraag geen antwoord gaf, alleen maar schuw naar hem opkeek, vervolgde hij: „Ben jij misschien... Marjoleintje?" Even lichtte er iets in haar oogen, maar dan keek ze hem opeens wantrouwend aan. „Hoe weet U, dat ik Marjoleintje heet? Dat Weet niemand, alleen Mammie." „En ik, dat hoor je," lachte hij. Een gevoel van blijdschap doorstroomde hem nu bij het kind gevonden had. „Ga je met me mee?" vroeg hij zacht, zich Vertrouwelijk tot haar overbuigend. Ze schudde met resoluut gebaar het hoofd. „Neen," zei ze. „Ik blijf hier zitten, vlak hij Mammie. Die is hier binnen," voegde ze er aan toe, in de overtuiging hem groot nieuws mede te deelen. „Dat weet ik," zei hij eenvoudig. „Ik ken je Mammie heel goed." Het kind keek hem ongeloovig aan. „Mammie kent bijna niemand," zei ze weer spannig. „Mij kent ze wel. Ik ben... haar dokter." „Maakt U haar beter?" vroeg ze op geheel anderen toon. Mammie's dokter, dacht ze, daar moet ik vriendelijk tegen zijn, anders laat hij haar misschien niet gauw het ziekenhuis uit. „Of ik haar beter maak? Dat zal je eens zien. En wét gauw ook." Ze schoof ongemerkt een beetje zijn kant uit. „Gaat U nou naar haar toe?" „Neen, nu slaapt ze." „Slapen alle zieke menschen nou?" „Allemaal." „Wat moet U dan hier doen?" „Ik kom jou halen." Meteen schoof ze in haar hoekje terug. „Dan heeft juffrouw Smit U zeker ge stuurd!" riep ze met angst in haar stem uit en toen smeekend: „Neemt U me alsjeblieft niet mee... Laat me hier blijven... ik wil niet meer terug, ik durf niet, oh Met de handjes voor haar gezicht begon ze te huilen. De hond bewoog loom zijn slaperigen kop. Marry boog zich over het dier heen alsof ze bij hem bescherming wou zoeken. Paul keek met medelijden op het kind neer. Déarom was ze dus weggeloopen. Ze moest het er slecht gehad hebben. Hij begreep hoe moeilijk het hem zou vallen het vertrouwen van het kind te winnen en wel zoo, dat het met hem mee wou gaan. Het moest wel ver kleumd zijn. Wie weet hoe lang het reeds hier op die koude steenen zat. Hij streek haar liefkoozend langs de schou dertjes. „Je hoeft niet terug," zei hij troostend. Heusch niet. Maar hier kan je ook niet blij ven. Als er straks een agent komt. neemt hij je zeker mee en dan brengt hij je zeker naar die juffrouwhoe heet ze ook weer?" „Smit," zei Marry en er ging een rilling langs haar rug. toen ze dien naam uitsprak. Paul zag het en het deed hem opeens be sluiten het kind met zich mee naar huis te nemen. Dat was hij eigenlijk heelemaal niet van plan geweest. Hij was er spontaan op uit getrokken om het kind te zoeken, niet beden kend, wat hij, als hij het gevonden had, er mee aan zou vangen. Maar dit was, voor het oogenblik althans, de beste oplossing. Het was toch Diny's kind. Het kind van zijn vrouw. En al kwamen, bij die gedachten, zijn ge voelens weer in opstand, was hij toch van meening, dat het kind onder de omstandig heden niet te lijden mocht hebben. En hij maak te zichzelf wijs, dat hij tegenover een wild vreemde misschien niet anders zou handelen. Marry zat als een hoopje ellende in elkaar gedoken. Paul voelde zich hulpeloos toen hij naar haar stond te kijken. De chauffeur van de wachtende taxi, een man op leeftijd, hoestte eens. Paul keek onwillekeurig om. De chauffeur wenkte hem naderbij te komen. „Mag ik het eens probeeren, meneer? Ik heb er acht thuis. Ik weet er wel zoo'n beetje mee om te springen." Paul knikte. De man snoof eens flink, dat moest hem blijkbaar moed geven voor den aanval. Toen stapte hij uit en op Marry toetredend vroeg hij op bazigen toon: „Zeg eens, van wie is die hond? Is die van jou?" Marry keek snel op. Haar blik was ang stig. „Ja", zei ze aarzelend. „Of... eigenlijk nee... ik..." Zou die man Bobby weg komen halen? Ze beefde bjj de gedachte. „Hoe kom je daaraan? Biecht eens op!" Marry sloeg haar armpje nog wat vaster om Bobby's nek. „Is-ie van U?" vroeg ze met een benepen stemmetje. „Dan zal ik hem aan U terug geven. Ik heb hem niet willen stelenik yond hem vanmiddag, hij zat zoo koud eii zoo bibberig op een stoep. Hij had honger en was geloof ik een beetje ziek en..." In één adem vertelde ze wat er dien mid dag gebeurd was. Paul's hart schoot vol. Dat was geen naar, verwend nest, zooals hij gedacht had. Dat was een lief, gevoelig kind. „Kom maar gauw met me mee, kleine..." zei hij en probeerde haar te bewegen om op te staan. Maar het kind verweerde zich. „Neè," riep ze. „Laat U me asjeblieft hier blijven..." „Goed meneer," zei de chauffeur, die, eerst een beetje onder den indruk van Marry's ver haal, nu weer bijgekomen was. „Laat U haar dan maar zitten. Dan neemt U alleen den hond mee „Nee, nee," riep Marry uit. „Bobby blijft bij me..." en toen smeekend: „Toe, laat U hem alstublieft bij me... Hij heeft niemand..." „Dan heeft-ie hier, meneer toch!" ijverde de chauffeur. „En die hep een mooie tuin, waar-ie kan spelen, waar of niet, meneer? En een lekkere warme kachel, daar kan-le fijn op een kleedje vóór gaan leggen, waar of niet, meneer? En kluiven zoo dik als m'n arm, krijgt-ie dan, waar of niet, meneer?" Hij gaf Paul een vertrouwelijk stootje. Paul knikte bevestigend. Hij had moeite z'n lachen te houden bij de pogingen, die de man deed om de kleine tot andere gedachten te bren gen. Het kind keek snel op. „Als ik meega...", vroeg ze weifelend, „mag Bobby... dan ook...?" „Natuurlijk", viel Paul haar snel in de rede. „Dan blijven jullie bij mekaar." Met een sprongetje was ze op. De hond, doezelig, schudde z'n kop. „Ik ga mee," zei ze ineens besloten. En zich verheugd over den hond heenbuigend, riep ze, zijn kop streelend uit: „We blijven samen, Bobby, en we krijgen kluiven zoo dik als... als „Als m'n been!" riep de chauffeur uit. De overwinning straalde uit zijn oogen. „Nou meneer," vroeg hij, „heb ik het voor mekaar of niet? Dat zeg ik U toch, daar moet je vader voor zijn. Waar of niet, me neer?" Paul knikte lachend. „Ze kunnen jou om een boodschap sturen," zei hij prijzend. „Bobby, kom! riep het kind, den hond in den wagen trekkend. Meteen zat hij op haar schoot. Paul bespeurde een verdacht luchtje. „Bobby gaat morgen direct in een bad," zei hij. „Morgen...? vroeg Marry, terwijl ze door de schokkende beweging die de auto maakte even tegen hem aanviel. „Zijn we morgen dan ook nog bij U?" „Natuurlijk", zei hij. „En weet je wat we morgenmiddag gaan doen?" „Nou?" vroeg het kind, de oogen in ai- wachting naar hem opgeslagen. „Dan gaan we samen naar je Mammie." „O," riep het kind verheugd uit. „Naar Mammie..., dat is heerlijk." Opeens klemde zjj zich angstig aan hem vast. Ze passeerden het pleintje, waar Door- tje's moeder woonde. Het kind onderscheidde het direct. Ze was zoo lang gewend in het donker in die buurt te vertoeven. Hij keek met verwonderden blik op haar neer. „Wat is er?", vroeg hij. „Ben je ergens bang voor?" Hij begreep niets van die angstige houding opeens. „Brengt U me heusch niet naar juffrouw Smit?" „Weineen kind, hoe kom je er bij „Ze woont déér, o, ik zie het huis al Ze beefde over haar geheele lichaam. „Je gaat met mij mee. Je kunt me ver trouwenMarjoleintje." Het kostte hem nu moeite dien naam uit te spreken. De taxi reed met een vaart voorbij de ge vreesde woning. Het kind slaakte een zucht van verlich- .(Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5