WAAROM J. VAN DE WITTE Visscherij Texel Tégen aanpassing en dictatuur, vóór welvaartspolitiek en vrijheid m H Sport ir. Albarda: Zeekrijgsraad Willemsoord Verkiezingsvergadering van de S»D,A.P Laatste uitvoering T.A.V.E.N.U. Keizerstraat 103 3'urgerlijkc Stand van Den Helder Laatste optreden van Eddy Meenk Uit het politierapport Verkiezing Directeur- administrateur van T-E.S-O- Stoomvaartberichten Manneberichten Hr. Ms. O 12 cn O 14 Visscherijberichten Haven van Nieuwediep Helder II-Alcmaria II i W. Albarda (S.D.A.P.) Voor een tot de laatste plaats toe be zette Casino-zaal heeft gisteravond Ir. J. W. Albarda, voorzitter der Soc.-Dem. Kamerfractie, een bijna twee en een half uur durende rede uitgesproken, getiteld: „De S.D.A.P. in den verkiezingsstrijd". De voorzitter der plaatselijke afdeeling, de heer P. C. van der Vaart, gaf een korte in leiding, heette Ir. Albarda welkom en gaf deze vervolgens het woord. Ir. Albarda: Deze ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat de thans voor de deur staande verkie zingsstrijd weliswaar in zeker opzicht een uitspraak moet geven op de voorgestelde grondwetswijziging, doch in veel belangrijker mate op het beleid van het kabinet-Colijn. Gevolgen der aanpassing. Ir. Albarda merkt hierbij op, dat men bij alle afkeuring een zekere mate van erkenning niet mag loochenen. De laatste 4 regeerings- jaren zijn moeilijk geweest, zelfs zéér moeilijk Kan men echter deze regeering niet verant woordelijk stellen vooi de geheerscht heb bende, en nog heerschende crisis, dat betee- kent niet, dat zij geen enkele verantwoording draagt. Het is, aldus spr., niet noodig geweest, dat ons volk zóó lang en in zulk een mate de dupe van de ellende geworden is. In- en uitvoer liepen terug, de werkloosheid greep schrikbarend om zich heen, de inkomens van alle bevolkingsgroepen daalden schrikba rend, handel en nijverheid kregen slag op slag en dit alles is toe te schrijven aan de z.g. aanpassingspolitiek der regeering-Colijn. Zeker hebben de ministers zich ingespan nen, doch evenzeer is gebleken, dat men werkte volgens een totaal verkeerde methode. Verouderde taktiek. Verlaging van het levensniveau moest uit komst brengen, de toepassing dus van een liberale theorie, een theorie uit den tijd, dat de arbeidersklasse nagenoeg over geen be staansrecht beschikte. Hoe totaal is dit thans veranderd. Deze party is de grootste in dit land geworden en poogt men haar terug te dringen, dan is daarvan het directe gevolg, dat men een stuk koopkracht vernietigt, met alle gevolgen daarvan voor de geheele maat schappij. Wat is er nu van het program, dat Dr. Colijn zich bij de aanvaarding van zijn functie gesteld heeft, terecht gekomen? Het faalde volkomen op de punten: herstel van het economisch leven en krachtige bestrijding der werkloosheid. Dat de toestand over de ge heele linie sedert korten tijd in zekere mate aan het ophelderen is, is zeker geen gevolg van de regeeringstaktiek, doch van den toe stand in het buitenland, die in belangrijk ster kere mate zich ten gunste wendt, en van de depreciatie van den gulden. Beide oorzaken kan men niet op rekening van Dr. Colijn plaatsen. Vergelijkingen. Een vergelijking wordt hierna gemaakt van Nederland met andere landen, als Noorwegen, Zweden, België en de Vereenigde Staten. Vooral de politiek van Roosevelt werd aan vankelijk gedoemd tot een volkomen misluk king, tenminste door zekere staatslieden, doch wat bleek? Dat genoemde Staten tot ver nieuwen bloei geraakten en dat de president herkozen werd mei' een meerderheid, zooals nog nimmer een president vóór hem verkreeg. Over het beleid van Dr. Colijn heerscht al- gemeene ontstemming. Spr. herinnert in dit verband aan het jaar 1935, en aan de poging van prof. Aalberse om een kabinet te vormen. Toen daar ook groote ontstemming was in de kringen der roomsch-katholieke arbeiders. De bestrijding der werkloosheid. Uit het falen van het streven om tot eco nomisch herstel te geraken, volgde, dat ook een herstel van de in het ongereede geraakte financiën uitbleef. Wat de bestrijding der werkloosheid betreft, tot half December van het voorgaande jaar werd voor niet meer dan 20 millioen aan bij zondere openbare werken tot bestrijding der werkloosheid uitgegeven. Mag men dan wel spreken van „Het Werkende Land"? Genoemd boek zegt, dat van 1920 tot 1936 voor 2000 millioen aan openbare werken is uitgevoerd, doch in de jaren van het kabinet-Colijn daalde het aanbestedingsbedrag tot 93 millioen, ter wijl het eenige jaren daarvoor 169 millioen was en dit goeddeels door den achteruitgang der gemeentelijke aanbestedingen. Van de handhaving van het gezag tegen ondermijnende invloeden is al evenmin iets terecht gekomen. In dezen tijd is de tendenz tot misdaad en politieke euveldaden groot, doch met den gummistok slaat men dezen niet weg. Scherp hekelt Ir. Albarda de grie vende beschuldiging, als zou de S.D.A.P. aan zekere daden schuldig zijn, een beschuldiging die eerherstel eischt en waarvoor men zal blijven strijden, vooral nu, in dezen verkie zingsstrijd. Het Plan van den Arbeid. Vervolgens komt aan de orde een korte beschouwing over het Plein van den Arbeid, dat hij het resultaat noemt van ernstige studie. Een plan, dat staat tegenover de liberale politiek, die zoo zeer is doorgedron gen in den gedachtensfeer van vele christe- lijke staatslieden, en met name in dien van dr. Colijn. Er is slechts één oplossing: een actieve crisis-politiek. Het geld ervoor zal men in dit land kunnen verkrijgen, want het is een rijk land. 600 Millioen vraagt het Plan en van ontelbare zijden is gegaran deerd, dat dit Plan niet alleen uitvoer baar is, doch zeker belangrijke vruchten zal afwerpen voor het Nederlandsche eco nomische herstel. Wat urgent Is. Verbetering van den werkloozensteun en van de hulp aan ouden van dagen acht Ir. Albarda bijzonder urgent. Mussert zal het ook doen, die heeft de oplossing in een ommezien klaarAlleen zegt hij niet hoe. Een klein pensioen op 55-jarigen leeftijd zou echter reeds 220 millioen vergen. Wat evenwel zoo spoedig mogelijk doorge voerd moet worden is de eisch, dat de 60.000 menschen, die thans geen staatspensioen op 65-jarigen leeftijd genieten, wél dat pensioen verkrijgen. 8% Millioen gulden zijn hiervoor noodig en dat bedrag moet gevonden wor den. Geen angst voor de N.S.B. In het tweede deel van zijn rede houdt spr. een pleidooi voor de vrijheid. Drie landen bukken zich thans onder een dictatuur en overal waar N.S.B.-ers aanwezig zijn, kan men thans vernemen, dat het zal gaan tusschen Moskou en Mussert. Dit is volgens spr. belachelijk. Bij de Statenverkiezingen behaalde de N.S.B. niet meer dan 7.9 procent der stemmen, de communisten 3.4 procent. De S.D.A.P. alleen is alzoo reeds twee maal zoo sterk als deze beiden tezamen. Het Nederlandsche nationaal-socialisme is, aldus Ir. Albarda, import, namaak van het Duitsche nat.-soc. On-nationaal is ook de houding van deze beweging jegens den gods dienst. Moet men terug tot de barbaarsch- heid van het heidendom? Gelukkig schijyt de tijd vanopgang voor deze beweging voorbij. Men zie naar Spanje, naar België en naar Duitschland. Uit dit alles blijkt zonneklaar, dat men het fascisme niet te zwaar moet nemen, doch aan de andere zijde hoede men zich voor onderschatting. Duitschland is daar van het voorbeeld. De sociaal-democratie kan zich er op be roemen, dat zij in Europa in den strijd voor de vrijheid in het voorste gelid staat. Ook in ons land. Een beweging als deze kan niet teruggedrongen worden. Met een opwekking bij de komende verkie zingen zijn stem aan de sociaal-democratie te geven, zonder welke partij volgens Ir. Albar da Nederland geen toekomst meer zou heb ben, besluit de spreker zijn rede. die enkele malen door applaus onderbroken werd. Van de gelegenheid tot debatteeren werd geen gebruik gemaakt. Door een der aan wezigen werd slechts een vraag gesteld. Het was de afdeelingsvoorzitter, die den spr. voor zijn betoog dankte en de vergade ring sloot. Onze plaatselijke tooneelvereeniging T.A.V. E.N.U. zal op Donderdag 29 April haar laat ste opvoering in dit seizoen geven. Opgevoerd zal worden het blijspel in 3 bedrijven „De Privé-Verpleegster" van den auteur A. den Hertcg, hetwelk als een vervolg kan worden beschouwd van „De Privé-Secretaresse" alhoe. wel het als zelfstandig stuk is geschreven. Gezien het succes, dat T.A.V.E.N U. de vo rige uitvoering met „Najaarsstormen" heeft gehad, twijfelen we niet, of ook dit stuk zal een groot deel van het Heldersche publiek aangename uren bezorgen. In herinnering wordt gebracht, dat van deze uitvoering geen herhaling zal worden gegeven. Tevens wordt de aandacht er op gevestigd, dat in verband met den benoodigden tijd voor opvoering van het stuk, preceis 8.30 zal wor den aangevangen. Voorts verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. hebben wij nu reeds een geweldige hoeveelheid goederen verkocht? ^mdat het publiek heeft gezien dat onze opruimingsprijzen abnormaal laag zijn Onze etalage is weer opnieuw opgemaakt met nog zeer vele koopjes Komt U nog eens kijken, het is weer de moeite waard Hy hing den brani uit tegenover een res. luitenant. De zeemilicien-matroos H. H., die op 31 Maart 1.1. in gezelschap van eenige collega's op de Zuidstraat liep, werd daar aangehou den door den res. 2en luit. van de infanterie W. Siliacius. Oorzaak daarvan was, dat H. H. niet gereageerd had op de 2 malen, dat de res. luit. hem of hen iets toegeroepen had. H. H. heeft zich tenslotte zoo grootsch tegenover zijn kameraden willen houden, dat hij tegenover den luitenant een uitdruk king bezigde, welke niet minder was dan een bedreiging. Hy moet zooiets gezegd hebben van: Als ik je eerstdaags tegenkomen, dan zal ik je een pak... enz. De fiscaal, off. v. adm. der le kl. Mr. D. B. A. Franken, eischte tegen H. 4 weken ge vangenisstraf met aftrek van 3 weken door gebracht in preventieve hechtenis. Bekl. werd verdedigd door den kapitein d. mariniers W. A. J. Roelofsen, die het ge heele gebeuren reconstrueerde, waarbij hij er op wees, dat H. positief blijft ontkennen, dat hy den luitenant gedreigd had een pak slaag te geven. Volgens pl. is de afdoening van zaken door den luitenant zeer onbevredigend geweest; ware hij beter opgetreden, veel wat thans geschied is, zou nimmer plaats gevonden hebben. In zijn repliek wees de fiscaal er o.m. op, dat alleen het getuigenis van lult. Siliacus al voldoende is voor het wettig en overtuigend bewijs. Maar bovendien is get. zeer betrouw baar. Spr.'s meening is, dat H. den brani heeft willen uithangen tegenover het luite- nantje. Dit laakt hij zeer; eenige jaren geleden kwam het vaak voor, dat minderen op de openbare straat onbeschoft optraden tegenover meerderen Dit deed het prestige van het gezag geen goed, want, zooals altijd, koos het publiek de partij van den mindere. Thans komen deze gevallen gelukkig min der voor, hetgeen niet wegneemt, dat spr. de geëischte straf volkomen op haar plaats acht. Een mindere is te allen tijde eerbied tegenover den meerdere verplicht! Kapitein Roelofsen wilde niet het optreden van H. goedpraten, zoo zeide hij, integendeel maar hij houdt vol, dat als de luitenant rustiger opgetreden was, dan had H. zich niet zoo ver laten gaan. De zeekrijgsraad, welke gepresideerd werd door Mr. Arn. Veldman, veroordeelde H. tenslotte tot 6 weken met aftrek van pre ventief. Was hy duizelig of had hjj slaap? De zeemilicien-matroos D. K. kwam op het beklaagdenbankje te zitten, omdat hij in den nacht van 14 op 15 Februari 1.1., terwijl hij als schildwacht op post gesteld was ter be waking van het vliegkamp De Mok, door een onderofficier slapende aangetroffen was. Voor den Officier-Commissaris had hij ver klaard, dat hij dien nacht om twintig minuten na elven plotseling duizelig geworden was nagr een nabijgelegen keet gestrompeld was en daar had plaats genomen op een kist. Nadat hjj een minuut of tien buiten westen geweest zou zijn, volgde een slaap deze dui zeligheid op. Naar aanleiding van deze verklaring werd een medisch onderzoek gelast, hetgeen uit gevoerd werd door Dr. Reilingh en door dr. v. Waveren. De fiscaal interpreteerde 't rapport van beide artsen zoo, dat er geen causaal verband zou be staan tusschen de klachten van K. en diens duizelig worden op de wacht. Maar Dr. Reilingh wees voorts op statistische gegevens en meende aan de hand hiervan, dat men toch voorzichtig moest zyn met zijn oordeel. De fiscaal wilde daar niet aan, volgens hem heeft Dr. Reilingh alleen gelet op den medi- schen kant van de zaak met volkomen nega tie van den juridischen kant. De duizeling is vel erg plotseling gekomen, aldus Mr. Franken, zelfs, dat K. niet eens meer op den hoorn heeft kunnen blazen, dien hij b(j zich had. Maar wel heeft hij zich naar de keet kunnen begeven, is daar precies op het beste plekje, dat er was neergevallen en... werd luid s .urkend aangetroffen. Toen hij eenmaal wakker was, ging hij aan zijn been zitten wrijven en later ging hy er een verband om zitten wikkelen. Dit allemaal vond de fiscaal zeer vreemd en hij kwam dan ook tot de conclusie, dat hy heelemaal met Dr. van Waveren mee moest gaan. Eisch: 3 weken gevangenisstraf. Het was voor Mr. J. Mulder, die aan bekl. als raadsman was toegevoegd, geen gemak kelijke taak om een gunstiger licht op de zaak van zijn cliënt te doen vallen. Hy advi seerde den Raad om vooral de beweringen van bekl. en de meeningen van de beide des kundigen scherp tegenover elkaar af te we gen. Men kan over het algemeen niet veel waarde hechten aan de beweringen van een slapend aangetroffen schildwacht, maar het kan immers nu eens best zyn, dat we hier met een man te doen hebben, die niet gesi muleerd heeft. En de heer Mulder voert dan eenige omstandigheden aan, welke inderdaad in verbnad met de door bekl. opgegeven dui zeligheid gebracht kunnen worden. Bovendien is bekl. eerst om 10 voor half twaalf naar de keet gegaan, terwyl hij om 12 uur al afgelost zou worden. Voor dat half uurtje zou hij toch niet zooveel geriskeerd hebben. Pl. reconstrueerde het heele geval, zooals het hem door K. verteld was. Deze schijnt de keet binnen gevallen te zijn, vandaar dat hy na zyn wakker worden over zijn been is gaan wrijven. En wat dat snurken betreft, pl. heeft wel eens gelezen, dat menschen, die een hoofdkwaal hebben, plegen te snurken als zy slapen... Maar dit laatste argument vond pl. zelf wel wat zwak Pl. voelt zelf, dat alles ten ongunste van bekl. lykt, maar hij ziet toch een redeljjken twy- fel, waarmede z.i. rekening gehouden moet worden. Nog wijst pl. er op, dat K. 1 Mei a.s. met groot verlof hoopt te gaan en dan een baantje zal krijgen, dat hem echter ontgaan zal als hij in de gevangenis komt. Na re- en dupliek tusschen den fiscaal en den verdediger deed de Raad uitspraak en veroordeelde K. tot 2 weken gevangenisstraf. van 21 April 1937. BEVALLEN: E. M. BergwerffHenrich, z. ONDERTROUWD: L. H. Mouw en J. A. Verburgt. De populaire trompettist-bandleider Eddy Meenk, welke met de Paaschdagen in Casino zeer in den smaak viel, komt a.s. Zaterdag en Zondag opnieuw met zijn 7-mans Band de dansmuziek verzorgen. Daar de Band vanaf 1 Mei een vast engagement krijgt in Den Haag, zal dit de laatste maal zyn dat Eddy Meenk en de Radio-Stars in Casino optreden. Fiets niet op het trottoir. Gisteren is een man bekeurd, die met zijn fiets op het trottoir reed. Een aannemer is komen aangeven, dat van een van zijn perceelen een stuk lood is ont vreemd. Aanrijdinkje. Een kleine aanrijding heeft gisteren op den hoek van de TorendwarsstraatParallelweg plaats gevonden. Van beide richtingen kwam een fietser aan, die elkaar op het kruispunt in de wielen reden. De fiets van den man-uit- de-Torendwarsstraat werd beschadigd. Betere tongprijzen. Woensdag liepen de tongprijzen aan den afslag te IJmuiden flink op en kwamen in de hoogste noteering boven den gulden te lig gen. Ook de scholprijzen waren zeer prijs houdend. Trouwens alle vischprijzen toonden een goed beeld. De trawlers maakten dan ook behoorlijke besommingen, zoodat het wel is te verwach ten, dat, zoodra de herstellingen der schepen ten einde zijn, het aantal varende trawlers weer zal vermeerderen. Misschien dat men het juiste moment voor deze herstellingen heeft gekozen. Verhoogde aalprijzen. Moesten we gisteren vermelden, dat de aalprijzen van de visschery in het IJselmeer wel zeer waren gedaald, hetgeen in het be gin van het vischseizoen niet werd verwacht, thans kan gelukkig gemeld worden, dat er nu weer een sterke stijging viel waar te nemen. Verhooging van den pry's met een dubbeltje per pond is voor de visschers natuurlijk van groote beteekenis. De vangsten nemen toe en zullen, wanneer het weer wat zachter gaat worden, vermoede lijk zeer bevredigend worden. Prijs levende garnalen. Aan den Amsterdamschen afslag werden Woensdag heel goede prijzen voor de levende garnalen besteed. Per lit brachten ze van 3.— tot 3.25 op. Het onstuimige weer, dat de vangstmoge lijkheid ten nadeele beïnvloedde, omdat deze visschery zoo dicht mogelijk onder de kust moet plaats hebben, is hiervan wel de oor zaak, want de vangsten waren niet groot. Uitkomsten der Urker vloot. De noordzeevisschers, die vischten van IJmuiden tot Scheveningen, hadden een be somming van 35 tot 60 per vaartuig. Die noordelijker vischten van 100 tot 200 en de snurrevaadvisschers kwamen niet hooger dan 145. De garnalenvisschers bij IJmuiden hadden besommingen van 80 tot 115. De haringkuilers in de Waddenzee hadden per span 300. De kom- en kamervisschers hadden goed resultaat en besomden van 400 tot 900. Bengkalis, u„ 21 April te Antwerpen. Marnix v. St. Aldegonde, u„ 20 April v. Suez. Saleier, 22 April te A'dam. Tajandoen, u., 20 April te Batavia. Tawali, t., 20 April te Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Astrea, 21 April v. A'dam. Barneveld, t„ 17 April v. Callao. Berenice, 20 April te Kopenhagen. Boskoop, u., il9 April te Callao. Calypso, 20 April v. Catania. Crynssen, 17 April v. Christobal. Hercules, 20 April te Hamburg. Mars, 20 April v. Lissabon. Orion, pass. 21 April Gibraltar. Trajanus, 21 April te Amsterdam. Triton, 20 April te Bourgas. Vesta, 20 April v. Fiume. Kotterdamsche Lloyd. Baloeran, t„ 21 April v. Colombo. Blitar, t„ 21 April v. Londen. Buitenzorg, u„ pass. 20 April Finlsterre. Garoet, u„ pass. 21 April Sagres. Palembang, 21 April v. Batavia. Sitoebondo, t„ 21 April v. Port Said. JavaNew-York Lijn. Modjokerto, 21 April te Sabang. Phemius, 20 April te Penang. Rhexenor, 19 April v. Batavia. Soemba, 19 April v. Kaapstad. Tabian, 20 April te New York. Stoomvaart Mjj. Oceaan. Deucalion, 21 April v. Marseille. Euryades, 21 April te Amsterdam. Eurybates, 20 April te Aden. Eurylochus, 21 April te Penang. Medon, pass. 20 April Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 21 April v. A'dam. Poseidon, 21 April v. Gibraltar. Waterland, t„ 17 April v. Montevideo. Zaanland, u., 20 April te Buenos Ayres. HollandAmerika Ljjn. Bilderdijk, 20 April v. New York. Lochgoil, 20 April te Los Angeles. Lochmonar, pass. 20 April Mumbles. Spaarndam, 19 April v. Tampa. Kon. Paketv. Maatschappij. Nieuw Zeeland, 20 April v. Singapore Tasman, 20 April v. Port Natal. Silver JavaPacific Ljjn. Silverbelle, 20 April v. Kaapstad. Tosari, 17 April v. Tacoma. JavaChinaJapan Ljjn. Tjibadak, 17 April v. Cebu. Tjisaroea, 19 April v. Manilla. HollandBritsch-Indië Ljjn. Hoogkerk, u„ 21 April te Antwerpen Nykerk, u„ 19 April te Navalakki. RotterdamZuid-Amerika Ly' Alcyone, t., 20 April v. Santos. Holland—West-Afrika Ljjn. Maaskerk, 21 April te Amsterdam. Na feilen strjjd de heer i, Vlies gekozen. Wederom was gisterenavond de naar de algemeene vergadering van a -( houders van Texels Eigen Stoomboot neming, die in Pen's schouwburgzaal w houden, geweldig groot, in verband '"'fr verkiezing van een nieuwen directeur i( Zooals wij reeds mededeelden, zou int», moeten worden gestemd tusschen vorige by eenkomst door het bestuur v 111 steld drietal (na aanwijzing door stem op een algemeene vergadering). De had ditmaal een zeer vlot verloop, zood!?^ danks herstemming, reeds betrekkelijk de beslissing viel. Vrt*; Bij den aanvang der vergadering de»u voorzitter, de heer W. H. Lap, mede h t bijeenkomst eenigszins anders zou verion dan was aangegeven. Voor het vlotte ver?'"' zou eerst tot stemming worden overgev terwijl dan onder de telling der stemmen - Notulen zouden worden gelezen. De heer M. W. de Graaf vroeg direct het openingswoord even een vraag te mo stellen. Dit werd toegestaan. Deze vraag l" trof een informatie naar de talenkennis elk der drie candidaten. j De voorzitter antwoordde daarop, dat au drie heeren de Engelsche en FranSche tui machtig waren, vermoedelijk ook de Duitje' omdat ze de U.L.O. hadden bezocht. Toen d' heer De Graaf later zijn vraag nog eens h»r haalde, antwoordde de heer Lap, dat de drl' candidaten allen door het Bestuur voor functie bekwaam werden geacht. De stemming had nu het volgend verloop' Eerste stemming uitgebracht 653 atemmen drie van onwaarde. R. P. Dros Pz. 205 stemmen K. Stoepker 235 J. J. v. d. Vlies 210 Alzoo herstemming tusschen de Stoepker en v. d. Vlies. Hierbij behaalde K. Stoepker 301 stemmen J. J. v. d. Vlies 338 De Voorzitter deelde den uitslag der stem. ming aan de aanwezigen mede en feliciteerde onder applaus der vergadering den heer v. i, Vlies en diens echtgenoote met deze benoe ming, daarbij den wensch uitsprekende, dat de nieuw gekozene nog vele jaren in deze functie tot heil van de Vennootschap en vat heel deze gemeente werkzaam mag blijven. Volgde sluiting. Hiermede is dan de beslissing gevallen, dia hier de gemoederen verscheidene dagen in beroering heeft gebracht. Ook wij feliciteeren den heer v. d. Vlies met deze benoeming. Oosterend. AAN DEN EENDRACHTSDIJK WORDT HARD GEWERKT. Maandag is een aanvang gemaakt met het maken van een steenglooiing aan den dijk van den polder „De Eendracht", welke in dei afgeloopen winter zoo veel van den storm heeft geleden. Het werk is aangevangen lij den dijk, tegen den polder „Het Noorden". Voor dezen arbeid worden geen keien, doch roode klinkers gebruikt. By beschikking van den minister van stut, minister van defensie a.i., is de off. van den M.S.D. der le klasse W. P. Plantenberg, den 22 April 1937 tijdelijk geplaatst by het depar tement van defensie en de off. van den M.S.D. der 2e kl. D. van Leeuwen den 26 April 183? aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik. Te Ponta Delgada aangekomen. Blijkens een by het departement van defen sie ontvangen telegram zijn Hr. Ms. 0 12 en O 14 gisterenochtend om zeven uur te Ponta Delgada (op San Miguelr een der Azoren) aangekomen. 22 April. Aangebracht door korders Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Door haringvisschers: Haring Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit Gekookte garnalen p. kg p .kg 0.94-0.83 0.70-0.65 kist 5.70—7-25 2.80-2.10 n.90—1.00 tal 3.60-280 1.35 0.15 Aangek, van Harlingen en vertrokken na*' Huil het Ned. m.s. „Immingham". Aangekomen van Harlingen en vertrokk naar Londen, het Ned. m.s. Anna W. Aangekomen van Harlingen en vertrokke naar Londen het Eng. m.s. „Fauvette 22 April 1937. Aangekomen van Londen en vertrokken n Harlingen het Engelsche s.s. „Mavis A.s. Zondag promotie-degi-**'*^®' wedstrjjd. Naar wy vernemen zyn Alcmaria H, laatst van de res. tweede klasse A, en der II, kampioen zan de res. derde kla,s® overeengkeomen, dat de competitie °m v,n. plaats in de reserve tweede klasse aang gen wordt met den wedstrijd Helder II ,e# maria II. Behoudens toestemming van het K.N.V.B. zal deze wedstrijd a.s. Zondag °P Helder-terrein gespeeld worden.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6