I Voor behoud van de democratie Texel V isscherij Waar gaan we heen Mevrouw BAKKER-NORT en de heer M .M. COHEN spreken voor den Vrijz. Dem. Bond Bestrijding van de extremistische partijen STERKOFFIE EN STERTHEE JUBILEEREN! Opening van een nieuwe slagerij in de Koningdwarsstraat Uit het politierapport I Raadpleeg onze advertentie kolommen voor uw inkoopen Binnenbrandje Aanrijding in de Van Galenstraat Ingebroken op de Weststraat Uit de hand verkocht Wel gewenscht, maar Texel-nieuws De toestand van het B-terrein der v.v. H.R.C, T uinbouwteeltvergunningen voor 1937, Licht op voor alle voertuigen cAfooié unJtte tortels Regeeringscontracten consumptiemclk 1937-193^ Geldigheid tuinbouwteelt vergunningen Marmeberichteri Vertrek van hoofdaalmoezenier Noordman Vischafslag Gisteravond heeft de afdeeling Den Helder van den Vrijzinnig Democratischen Bond een openbare vergadering gehouden in „Musis Sacrum", welke een goed bezoek ten deel viel. Gesproken werd door de Tweede Kamerleden Mevr. BakkerNort en den heer M. M. Cohen. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer W. de Boer, die nog steeds ziek is, maar aan de beterende hand is, werd de vergadering te half negen door den heer L. van Loo geopend. Onmiddellijk verleende hij het woord aan Mevrouw BakkerNort. Deze begon met een verklaring te geven voor de onrust, welke thans in vele landen en ook in het onze heerscht. De oorzaken moeten ge zocht worden in de naweeën van den wereld oorlog en in de te snelle mate, waarop het be drijfsleven gemechaniseerd en gerationaliseerd is. De mensch is niet tegelijk met dit proces opgegroeid en de vooruitgang in de techniek werd te zeer aangewend voor middelen, welke tot vernietiging van den mensch dienen. Mevrouw BakkerNort heeft vervolgens de politiek van het kabinet-Colijn onder de loupe genomen. Zij zeide o.m., dat dr. Colijn met zijn „nationaal kabinet" getracht heeft over de princlpieele verschillen van de partijen heen, een eenheid te vormen ten bate van ons land en van ons volk. De V.D: heeft gevoeld, dat hij moest medewerken en vandaar, dat twee van zijn knapste mannen een ministerszetel hebben aanvaard. Wat de handhaving van het gezag betreft, hierin meent spr., dat genoemd kabinet vol komen is geslaagd. Getracht is ook om een finantieel evenwicht te bereiken, waarbij men niet moet vergeten, dat toen minister Oud de portefeuille van Financiën overnam, er een te kort was van 190 millioen gulden. Daarbij kwa men vele en hooge uitgaven voor steun aan onderscheidene bedrijven en tot in standhou ding van het bedrijfsleven, scheepvaart en in dustrie. Het gevolg was, dat er bezuinigd moest worden op groote schaal en vandaar, dat alle groepen (flfr bevolking offers hebben moeten brengen. Spr. noemde het een geluk kige omstandigheid, dat er in ons land een aanpassingsmethode gevolgd was, want daar hebben we voordeel bij gehad, toen de regee ring gedwongen den gouden standaard moest loslaten, want we hebben daar destijds niet veel van gemerkt. Werkloozenzorg, werkverschaf fing en werkverruiming. Nederland deed en doet veel voor zijn werk- loozen, maar spr. beseft, dat het leed onder hen nog erg groot is. Nog steeds is het aantal werkloozen zeer groot, maar in vergelijking met het buitenland staat ons land er nog gun stig voor. Men moet niet vergeten, dat er jaarlijks 40.000 nieuwe werkkrachten bij komen, voor wie emplooi moet worden gevon den. Sprekende over werkverruiming en werk verschaffingwees spr. er op. dat-in de jaren 1920'36 voor 2.165 millioen gulden besteed is aan de uitvoering van openbare werken als aanleg van wegen voor snelverkeer, bruggen, inpoldering enz. Daarnaast is nog voor ong. 400 millioen gulden werk in uitvoering, ter wijl van het werkfonds nog een 100 millioen gulden te verwerken zijn. Nog diverse plannen zijn in bewerking en gezegd mag dan ook wor den, dat in de eerstvolgende jaren nog voor duizenden arbeid zal worden gevonden. In dit verband sprak mevrouw Bakker in het kort over het Plan van den Arbeid, waarin de V.D.- ers geen vertrouwen hebben. Zij bestreed het Plan aan de hand van enkele voorbeelden. Richtlijnen van de Vrijzinnig- Democraten. Nadat zij met vreugde geconstateerd had, dat het einde van de crisis blijkbaar in zicht is (de Rijksontvangsten over het eerste kwartaal van dit jaar bedragen b.v. al 12 millioen gulden meer dan in het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar), gaf mevr. Bakker eenige richtlijnen aan van den V.D.B. Deze is in de eerste plaats voorstander van een premievrij staatspensioen, vooral ook voor hen, die door omstandigheden buiten hun schuld, daar niet van profiteeren (ouden van dagen). Het volksonderwijs lijdt sterk door de maat regelen, welke destijds genomen zijn. O.m. de groote klassen moeten verdwijnen, maar niet door „kweekelingen met acte" aan te stellen, maar door deze volwaardige onderwijzers ook als zoodanig te benoemen. De gewijzigde houding ten aanzien van Defensie. Spreekster gaf vervolgens in groote lijnen aan, waarom de V.D.-ers in 1924 zich op het standpunt van de nationale ontwapening ge steld hadden. Toen was Duitschland nog ont wapend en bood de toekomst groote kans, dat de oorlog uitgebannen zou worden. Maar de Volkerenbond heeft groote teleurstellingen gebracht. Duitschland is niet meer ontwapend en thans zou het dan ook onverantwoordelijk zijn om de prediking van nationale ontwape ning voor zijn rekening te nemen. Echter de afschuw voor den oorlog is nog even groot als vroeger, maar we kunnen onze grenzen niet openstellen voor „een stelsel van geweld", zoo als spr. het Duitsche régime noemde. Voor handhaving van onze dierbare vrijheid en on afhankelijkheid moeten we een offer brengen, waarbij spr. tevens wees op het gevaar van de extremistische partijen. Van deze zijn de N.S.B. en de communisten in we^en één: zij zijn gebaseerd op staatsalmacht. Onze eenheid is die van de regenboog, kleurrijk geschakeerd, één in zaken ,die van algemeen belang zijn en één in onze liefde voor ons Vorstenhuis. Vrij heid en verdraagzaamheid, dat zijn beginselen van den V.D.B.de Staat is geen doel, doch een middel om voor allen welzijn en vrijheid te verkrijgen. De V.D.B. wenscht behoud van de democratie: vooral de vrouwen dienen te beseffen, Bat zij grooten invloed kunnen uit oefenen op de wijze, waarop zij het land ge regeerd willen zien. Vrouwen dienen ook als kiezers volwaardig beschouwd te worden. De V.D.B. staat en heeft altijd gestaan op de bres voor de rechten van de vrouw, wier kan sen, behalve in bijzondere gevallen, als in tijden van nood, gelijk moeten zijn aan die van de mannen. Tenslotte betoogde spr., dat de verkiezings strijd meer is een strijd om het behoud van de democratische rechten; vrijheid is het hoogste goed van de menschheid. De heer Wolffers stelde mevr. BakkerNort eenige vragen, o.a. deze: Noemt u het vrijheid van arbeid als minister Slingenberg werkloo zen naar Duitschland wil sturen en dat deze, als ztj niet willen, buitengesloten worden van steun? Dat is dwingen van arbeid. Mevrouw Bakker heeft daarop geantwoord, dat minister Slingenberg uitdrukkelijk gezegd heeft, dat zij, die bezwaar hebben tegen de politiek, welke in Duitschland gevoerd wordt, daar niet heen behoeven te gaan. Dit zal geen invloed op de steunuitkeering hebben. De heer Cohen aan het woord. Vervolgens was het woord aan den heer M. M. Cohen, die het een vooruitgang noem de, dat voor deze verkiezingen een twintig candidatenlijsten ingediend waren tegen 52 vier jaar geleden. De speculanten zijn nu ten minste verdwenen, aldus spr., maar er zijn naar zijn zin nog steeds te veel lijsten. Ver heugend is ook de vermeerderde belangstel ling van het Ned. Volk voor de politiek. Dat komt, omdat men de vrijheid bedreigd ziet. Als 't Duitsche volk de helft van onze vrijheid kon genieten, zou het daar gaarne 100 be- lastingverhooging voor over hebben. Nu er zoo veelvuldig aanvallen gedaan worden op de democratische vrijheid, gaat men beseffen, wat die wel waard is. De strijd tegen de dic tatuur gaat dan ook ver uit boven de eigen- llijke bedoeling van de verkiezingen. Deze toch worden veroorzaakt door de voorstellen tot grondwetsherziening, waartoe ontbinding van de Volksvertegenwoordiging noodzakelijk geworden is. Die grondwetsherziening be helsde o.m. de kwestie van de drukpersvrij heid en de bepaling' ten aanzien van revolu- tionnaire elementen in de Volksvertegenwoor diging. Het voorstel was gedaan om de druk persvrijheid te beperken, maar de Vrijz.-Dem. hebben daartegen geageerd, omdat zij de al oude rechten, vastgelegd in onze Grondwet, niet beknot wilden zien, maar ook omdat zij vertrouwen, dat het Ned. volk er een eigen overtuiging op na houdt en dat het zich niet in de war zal laten brengen door een klein deel van de pers, dat allerlei leugenachtige uitdrukkingen bezigt. De minderheid, o.w. de heer Prof. Kranenburg en Mr. Joekes (beiden V.-D.) hebben succes gehad: de aloude bepa ling is gehandhaafd gebleven. En wat de be paling tegen het optreden van revolutionnaire elementen in de Kamers betreft, de V.-D. B. had bezwaar hiertegen vanwege de formulee ring daarvan (het was te onzeker geredi geerd), maar bovendien gedragen die elemen ten zich in de Kamer hoogst fatsoenlijk. Bo vendien is er het Reglement van Orde en zijn voorts de bevoegdheden van den president voldoende om mogelijke uitwassen te voorko men. Spr. wees er op, hoe inconsequent de menschen van de dictatoriale richtingen zijn. Zij willen de macht in handen krijgen door middel van de stembiljetten, om deze af te schaffen zoodra zij de macht daartoe bezit ten! In de derde plaats heeft de V.-D. B be zwaar tegen de bepaling, omdat zij een uiting van reactie is en deze acht de V.-D. B. niet gewenscht. Eigenaardig is het, dat de uitersten van links en rechts zich verdedigers van de de mocratie noemen. Spr. wees in dit verband naar de ervaringen in het buitenland. Ko mende op het nationaal-socialistische Duitsch land, gaf de heer Cohen als zijn meennig te kennen, dat reeds lang een explosie gevolgd zou zijn, in dien zin, dat allang Duitsche hor den ons land zouden hebben overstroomd, als momenteel Frankrijk en Engeland niet zoo goed bewapend waren. Het ergste in Duitsch land is echter, aar daar geen vrijheid van godsdienst meer is en dat zelfs het heidendom gepropageerd wordt. Dit is een ernstige waar schuwing voor ons! Laat ons er voor zorgen, dat dergelijke menschen hier geen voet aan den grond krijgen. Er zijn er in ons 'land, die achter de ideeën van dergelijke menschen aandansen, maar het dient tot eer van de arbeiders gezegd te worden, dat onder hen de minsten gevonden worden, die bij het Neder- landsche filiaal van de nat.-socialisten, de N.S.B., aangesloten zijn. Het gezond verstand heeft hier gezegevierd. Wel zijn er vele mid denstanders aangesloten bij de N.S.B.blijk baar omdat ze het eens met iemand anders Haast II, indien U nog profiteeren wilt van onze jubileum-aanbieding van o.a. EEN PHILIPS RADIOTOESTEL EEN SIMPLEX HEEREN- OF DAMESRIJWIEL of EEN ZILVEREN HEEREN- OF DAMESHORLOGE en zendt ons vóór 1 Mei a. s. zooveel mogelijk bestaande Nederlandsche woorden (oude spelling), gevormd uit bovenstaand opschrift: „Sterkoffie en Sterthee jubileeren". Voorwaarden voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluit etiket met klein Sterretje, geknipt van een zak Sterkoffie of Sterthee, worden bijgesloten. Ieder woord mag niet meer letters van één soort bevatten, dan totaal in het opschrift voorkomen; alle woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moetep ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd. Bovendien ontvangt ieder deelnemer, die min stens 8 woorden en sluit-etiketten heeft inge zonden, een jubileumgeschenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds vier van de acht woorden. Fa. Sn. Levelt PrinsHendrikkade26 Amsterdam Koffie Thee willen probeeren. „Maar er valt hier niets te probeeren, want als men het eenmaal gepro beerd heeft, is het te laat, want eenmaal aan het roer krijgt men ze niet meer weg." Want dan kan men door middel van het stembiljet geen invloed meer op de samenstelling van de regeering uitoefenen. De beteeltenis van den V. D. B. Vervolgens heeft de heer Cohen op de be- teekenis van den V.D.B. gewezen. De V.D.B. is democratisch, maar ook vrijzinnig, dat is: vrij van elk dogma op kerkelijk en politiek terrein. Wij huldigen het beginsel van de vol komen godsdienstvrijheid en kennen niet, ge lijk de S.D., den klassenstrijd. Er zijn meer klassen dan twee en allen te zamen hebben wij elkaar noodig. De samenleving, zooals die op het oogenbilk is, is langzamerhand tot stand gekomen; door geleidelijke verbeterin gen zal men tenslotte tot een voor allen menschwaardig bestaan geraken. Ontstaan van de crisis. De crisis is ontstaan als gevolg van de intern, verhoudingen, verbetering van den económischen toestand ,is alleen dan mogelijk, als er betere intern, verhoudingen komen. De tolmuren dienen geslecht te worden, de uit voer bevorderd en dan zal het spoedig beter worden. In de komende jaren zal getracht moeten worden om alles wat bedorven is te herstellen; als de prijsstijging, van,de levensmiddelen blijft doorzetten, moeten maatregelen gezocht wor den om den ongunstigen invloed daarvan weg te nemen. Mogelijkheden dienen onder het oog gezien te worden om het aantal contingentee- ringen te verminderen en de bedrijven vrij te maken van de crisismaatregelen. Naast de behartiging van de stoffelijke belangen der menschen zal de V.D.B. op de bres staan voor de moraliteit en de vrijheid: geen dic- tatuuur in Nederland! Van de gelegenheid tot debatteeren werd geen gebruik gemaakt, zoodat de heer Van Loo de laatste hand aan deze vergadering kon leggen. Hij deelde mede, dat op 21 Mei a.s. minister Oud in Casino zal komen spreken en wekte voorts de aanwezigen op om met de V.D.-ers te vechten voor behoud van de de mocratie. Omstreeks 11 uur was de vergade»ing ten einde. Gisterenmiddag 4 uur opende de heer P. de Jong zijn nieuwe zaak in de Koningdwars straat 46. De heer de Jong, die een jarenlange practische ervaring in het slagersvak heeft opgedaan en reeds een zaak in de 2e Vroon straat heeft gehad, heeft zijn nieuwe zaak naar de eischen des tijds ingericht. De proper heid blinkt U van alle kanten tegen. De wan den van witte tegels glimmen, dat het een lust is, terwijl de étalage getuigt van vak kennis van den heer de Jong. Een schat van bloemen, door vrienden en kennissen cadeau gedaan, geven dit beeld van netheid en zindelijkheid een nog fleuriger aanzien, terwijl een keurige moderne lamp voor het licht in de zaak zorgt. De slachtplaats, v aar we ook een kijkje namen, is geheel 't evenbeeld van den win kel, wat orde en netheid betreft. Wij wen- schen den eigenaar van deze keurige zaak dan ook veel succes. Vermelden wij nog, dat de heer De Jong telefonisch is aangeslo ten onder nummer 128. Hetgeen verboden is. Een inwoner van deze stad werd bekeurd wegens het in zijn dienst hebben van een vreemde werkkracht, waarvoor hij verzuimd had vergunning aan te vragen. Mishandeling. Iemand, woonachtig in de Buijs Ballot- straat, deed aangifte, dat zijn dochtertje door een andere bewoner van die straat mishan deld was. Gisterenmiddag, ongeveer half vier, is brand ontstaan op den zolder van het huisje, bewoond door de wed. Dijkstra, Californie- str. 65. Een bed, dat dicht tegen den schoor steen stond op den zolder, is gaan schroeien en in het beddengoed vond het vuur een dank bare prooi. De bewoonster was niet thuis. De brand werd door een der buren bemerkt en gelukkig was deze er spoedig bij om de politie te waarschuwen, zoodat het slangenwagentje spoedig ter plaatse was, gevolgd door de motorbrandspuit, feeide waren niet noodig, want door het naar buiten werpen van het reeds brandende beddegoed, werd verder onheil voorkomen. Bed en dekens waren sterk door het 'vuur beschadigd. Verzekering dekt echter de schade. Er was vrij veei belangstelling voor dit gebeuren. Gisteravond had in de Van Galenstraat, hoek Krugerstraat een aanrijding plaats tus- schen een automobilist en een wielrijder. De auto kwam uit de Krugerstraat en reed in de richting Polderweg, terwijl de ander van de zijde der Kerkgracht naderde. Het rijwiel van den peddelaar moest het ontgelden en had diverse deuken te incasseeren. Voor een bedrag van 30.aan contanten gestolen. Naar wij thans vernemen is in den nacht van Woensdag op Donderdag ingebroken op de Weststraat, en wel in het perceel, waar Fotobureau „Helder" gevestigd is. De ongewenschte bezoeker (event. bezoe kers) heeft (hebben) voor een bedrag van circa 30.aan contanten ontvreemd, mede genomen uit de huiskamer. Een onderzoek is ingesteld. Het woonhuis van den heer W. van Sam- beek in de Parkstraat te Den Burg, is door den eigenaar, den heer H. Zijm Rz. te Den Helder, uit de hand verkocht aan den heer P. Huizinga. De Algemeene Texelsche Middenstands Ver- eeniging is voornemens het verzoek te richten aangiet bestuur van T.E.S.O., om ook gedu rende de wintermaanden den laatsten boot- dienst te laten vervullen. In de vergadering van de R.-K. Middenstandsvereeniging, deze week gehouden, is besloten aan dit adres adhaesie te betuigen. Natuurlijk zou deze maatregel, vooral voor den middenstand, een verbetering zijn, doch daar ze aan T.E.S.O. een offer van eenige duizenden guldens per jaar zou kosten, betwijfelen we of de N.V. hiertoe wel direct over zal gaan. A.s. Zondag speelt „Texel 1" op het Sport terrein alhier een oefenwedstrijd tegen Water vogels 1 uit Den Helder. Wij verwachten voor Zondag een spannende match, immers tijdens de competitie was Watervogels een der krachtigste tegenstanders voor de kam pioenen. In hun voorstel no. 93 (1936) stelden B. en W. in uitzicht een plan tot het verleggen van het bij de voetbalvereeniging „H.R.C." in ge bruik zijnde oefenterrein aan de Sportlaan bij wijze van werkverschaffing. Ter toelichting hierop deelen B. en W. mede, dat bedoeld terrein, dat voorheen als hoofdter rein bij genoemde vereeniging in gebruik was, van ouden datum is en in slechten toestand verkeert. Ter verbetering van den toestand moet hoofdzakelijk grondwerk worden verricht, dat zich bij uitstek voor uitvoering bij wijze van werkverschaffing leent. De kostenbegrooting voor dit werk bedraagt in totaal 3250. Indien dit werkverschaffingsobject de goed keuring van den Minister van Sociale Zaker. kan wegdragen, mag er op worden gerekend, dat in het loonbedrag ad rond 2500.- door het Rijk ongeveer 76 pet. wordt bijgedragen, of pl.m. 1900.—, zoodat aan loon ten laste van de gemeente blijft een bedrag van onge veer 600.De in totaal voor rekening van de gemeente blijvende kosten zullen dus 1350.bedragen, waarbij er echter rekening mede moet worden gehouden, dat aan steun wordt bespaard pl.m. 24 pet. van 144 x 10. (gemiddeld steunbedrag per week) is pl.m. 350.—. Bovendien zullen B. en W., bij aanneming van dit voorstel, nog trachten van de provincie Noordholland een bijdrage in de bijkomende kosten van dit werk te verkrijgen. B. en W. stellen voor het verbeteren en om leggen van het voetbalterrein een crediet van 3250.te verleenen, onder voorbehoud, dat door het Rijk in de werkverschaffingsloonen de normale subsidie uit het Werkloosheidssubsidie- fonds wordt verleend. Groote haringvangsten in de Waddenzee. Volgens de „N. Rott. Crt." zijn de haring vangsten in de Waddenzee buitengewoon groot. Sommige scheppers zouden zelfs besom mingen van 1000 per week hebben gemaakt, hoewel daarbij wordt gezegd, dat dit maar enkelen zijn. In elk geval valt er het bewijs uit te trek ken, dat de trek van de voorjaarsharing er nog wel is, maar dat hiervan andere plaatsen de voordeelen trekken dan vroeger het geval was. Den Helder ziet helaas veel van deze voor' deelen aan zich voorbij gaan. Wellicht, dat de verandering in de stroomen, na de afsluiting- van de 'Zuiderzee, hieraan schuld heeft. Als één nadeel heeft van deze afsluiting, dan is het wel Den Helder en daarvoor is nog niets in de plaats gekomen. De prijs van de haring blijft, ondanks de groote vangsten, een goed beeld toonen, het geen in geen jaren zoo is geweest, want mees tentijds kelderden de prijzen dadelijk, indien er vangsten van beteekenis kwamen. Nu is de vischmeelfabricage nog niet in de gelegenheid geweest zich van deze grondstof te voorzien. Voor de visschers een zeer gun stig verschijnsel. N atuurliistorisch Museum. eiken Woensdagmiddag van 3—6 Uur Zaterdagavond van 7—10 uur, den e"iel Woensdag van elke maand van 8—m18'611 den eersten Zondag van elke uür: 3—5 u. and va. Vrijdag 23 April Chr. Militair Tehuis, Kanaaliveg, 8 15 Openbare vergadering Ned. Chr. Vrou bond. UWe#- De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale maakt bekend dat voor dengene, die op 31 December 1936 in het bezit was van een tuinbouwteeltvergunning, doch aan wieh, daar hij in 1936 niet heeft geteeld, een derge lijke vergunning voor 1937 door de afd. Tuin bouw van de Landbouw-Crisis-Organisatie in zijn provincie niet is uitgereikt, de mogelijk heid bestaat, alsnog een teeltvergunning voor 1937 te verkrijgen indien hij zijn bezwaren tegen de afwijzende beslissing der afd. Tuin bouw van de Landbouw-Crisis-Organisatie in zijn provincie schriftelijk kenbaar maakt aan deze Centrale. Dit bezwaarschrift moet uiter lijk op 30 April 1937 zijn bezorgd bij de afd. Tuinbouw van de Landbouw-Crisis-Organi- satie, waartoe reclamant behoort. Over dit bezwaarschrift zal dan door de Centrale wor den beslist. Indien vóór 1 Mei 1937 geen bezwaren op de voorgeschreven wijze zijn ingediend, of de Centrale de ingediende bezwaren ongegrond bevindt, zal zij van de beslissing tot niet- uitreiking aan ieder afzonderlijk zoo spoedig mogelijk schriftelijk mededeeling doen. Daarna zal voor een ieder alsnog binnen den daarvoor vastgestelden termijn van de beslissing der Centrale beroep open staan bij de Commissie van Beroep inzake tuinbouw- aangelegenheden, Lange Voorhout 3 te s-Gravenhage. 1 Aanvragen voor nieuwe teeltvergunningen en aanvragen voor omwisseling van teelt °in gekomen na 30 April 1937, kunnen als regel jm,et; in»an£ van 1 September 1937 in behandeling worden genomen. (Adv.) Vrijdag 23 April Uut VESTIGING EN OVERNAME VAN ZAlffiv WIJZIGINGEN VAN TAXERECHT. De Nederlandsche Zuivelcentrale maakt het volgende bekend. A. De regeeringscontracten voor inkoop va» consumptiemelk gedurende het tijdvak van 28 Maart 19372 April 1938, dienen uiterlijk op Zaterdag 24 Aprii a.s. in het bezit te gL van de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afd Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Pm' venhage. Voor alle melk, gekocht van veehouders zonder dat daarvoor tijdig een regeer!n»s- contract bij de Centrale is ingezonden, zal "de volle afdracht verschuldigd zijn. B. Teneinde gevrijwaard te zijn tegen finan. cieele schade, wordt in overweging gegeven dat men, alvorens over te gaan tot het huren van een melkwinkel of het maken van onkos ten voor het inrichten van een melklokaal zich ervan overtuigt, dat van de zijde der Nederlandsche Zuivelcentrale geen bezwaar tegen vestiging bestaat. Koopers van melkzaken, waarvan de eige naar is aangesloten bij één der erkende melk- contrölestations, .moeten zich voor het ver vullen van formaliteiten, noodig bij overne ming, wenden tot het betrokken melkcon- trölestation. C. Het verdient voorts ten zeerste aanbeve ling, met de Centrale overleg te plegen alvorens over te gaan tot verkoop, koop, verhuur of huur van landerijen enz., waarbij in het geding komt de grootte van de taxe der op regeeringscontract af te leveren con sumptiemelk. Bij achterwege blijven van zoodanig over leg kan de Nederlandsche Zuivelcentrale geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor moei lijkheden of teleurstellingen, welke mochten ontstaan als gevolg van de toepassing der bepalingen, zooals deze met betrekking tot het z.g. taxerecht van kracht zijn. (Adv.) De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale maakt bekend, dat zij met ingang van 1 Mei a.s. geen tuinbouwteelt vergunningen meer erkent, die niet als opschrift dragen: „Tuinbouwteeltvergunning voor het jaar 1937" aangezien op dien datum door of namens haar aan allen, die krachtens artikel 3, lid 1, van het Crisis-Tuinbouwbesluit 1937 I voor vergunning in aanmerking komen, een tuin- bouwteeltvergunning model 1937 zal zijn uit reikt. (Adv.) Bij beschikking van den Minister van Staat. Minister van Defensie a.i. is de luitenant ter zee le kl. Jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk den 1 Mei 1937 geplaatst a/b Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan den kapitein-luitenant ter zee D. C. M. Hetterschij en den luitenant ter zee der le kl. Jhr. A. van Foreest. Batavia, 22 April (Aneta/A.N.P.)- D8 Nederlandsche hoofdaalmoezenier voor lege en vloot, kolonel J. J. J. Noordman, is he'lf11' morgen van Batavia vertrokken voor zijn re naar Medan. Hem werd onder meer door ae commandant van de Zeemacht uitgeleide ge' daan. Bij K.B. van 19 April 1937 zijn, met ingang van 1 Mei 1937 bevorderd: tot luitenant-kolonel der mariniers, de kap tein der mariniers F. Lugt; n. tot kapitein der mariniers, de le luiten der mariniers W. J. van Rhijn; tot hoofdofficier van den Marine.' 30mvaa,„. dienst der le kl., de hoofdofficier van den rinestoomvaartdienst der 2e kl. D. W. Kvv tot hoofdofficier van den Marinestoomvaa dienst der 2e klasse titulair W. D°"e'5a",1'P t de officier van den Marinestoomvaartdie der le kl. J. ten Cate. Bij beschikking van den minister van fensie a.i. zijn de volgende plaatsingen ge met 24 April 1937: g. de officier van gezondheid der 2e kl. H. Lamers aan boord Hr. Ms. Hertog drik; met 1 Mei 1937: j, de officier van gezondheid der 2e kl. Nubé aan boord Hr. Ms. Nautilus: g de luitenant ter zee der 2e klasse J- Lebeau te Rotterdam. 22 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg/ Slips 11 Schol le soort p. kist Schol 2e soort Schar Door haringvisschcrs: Haring p. tal Door garnalenviss'" Gekookte garnalen p- kg .94-»!' agOT® gO-4.9° 40l-9® 00—J- 3.40- 0.15

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6