SUCCES IN ZAKEN mi-umoiiiiMiiiNi HERMAN NYPELS' Stadsnieuws Kappen Ornamenten Huis wij ko0pen Beëediging W eeko verzicht Predikbeurten Zaterdag 8 Mei 1937 Heldersche Courant Tweede Blad van 11 vliegerofficieren Burgerlijke Stand van Den Helder VEEL VERLICHTINGSZAKEN ZIJN ER! O Opgaaf nieuwe telefoonnummers Een kijkje in het Olympisch stadion te Amsterdam tijdens het groote A.V.R.O.-appèl op Hemelvaartsdag. Men onderscheidt de beide ballons, welke echter niet zijn opgestegen Heldersche Visscherij Luth. Kerk Nutsspaarbank tc Den Helder Openbare leeszaal en Bibliotheek Amsterdamsch Conservatorium Zondag 9 Mei 1937 Menschen kijken U aan O 12 en O 14 op Cura^ao aangekomen De Douwe Aukes en ée Hyéra Prima Lakensoorten (Krant* zn.) Hoog goudgehalte voor bord uursals Onberispelijke pasvorm Zeer billijke prijsberekening Plechtigheid op het vliegkamp „De Kooy". Gistermiddag heeft op het vliegkamp „De Kooy", op het groote platform voor een der hangars, de plechtigheid plaats gehad van een een beëediging van 11 nieuwbenoemde officie ren van den Marine-Luchtvaartdienst. Deze plechtigheid vond plaats des middags ongeveer drie uur en werd begunstigd door mild voorjaarsweer. Het woei wel een beetje te hard, maar het was droog en er was zon, 'zoodat het omstreeks dien tijd prettig toeven was op „De Kooy". Er was niet zooveel be- langstelling van ouders, familieleden en ken nissen van de jonge officieren, maar uit marinekringen toonde men nogal interesse voor dit spectaculair gebeuren. Aanwezig wa ren o.m. officieren van het vliegkamp „De Mok". Wijd open stonden de deuren van de groote hangar en aan het andere einde van het platform waren een aantal S-vliegtuigen opgesteld. Om bij drieën werden équipage, onderoffi cieren en officieren van het vliegkamp voor den boeg geroepen: de staf muziek, onder lei ding van den heer Leistikow was natuurlijk ook present en had zich al in eenige pittige marschen doen hooren. Zwaar dreunde het ge ronk van een watervliegtuig, dat eens even boven het vliegveld kwam cirkelen; het ge luid van den motor vermengde zich met de tonen van den „Colonel Bogey"-marsch Allen waren thans in afwachting van de komst van den commandant van het vlieg kamp, kolonel K. van Aller, die niet lang op zich liet wachten. Eerst volgde een inspectie van de opge stelde afdeelingen, waarna de kolonel zich plaatste tegenover de 11 jonge officieren, die thans den eed zouden afleggen. Alvorens dien af te nemen, wees kolonel Van Aller op den ernst en het groote belang .daarvan. Gij zult trouw zweren aan de Koningin, d.w.z., dat gij trouw zult blijven van den aanvang van Uw loopbaan af tot het einde, loyaal en met volle overtuiging. Zelfs geen overmacht zal U kunnen ontheffen van Uw plicht om trouw te zijn aan de Koningin. Spr. citeerde het eerste couplet van het „Wil helmus" om daarna voort te gaan, sprekende over de Koningin. Zij is het waard om trouw te zijn, immers Zij is het, die in al de moei lijke jaren, welke achter ons liggen, trouw is gebleven aan alle instellingen en privilegiën van het land. Gij zweert ook gehoorzaamheid aan de wet ten. Uit hoofde van Uw functie zult gij eenige rechten boven anderen verkrijgen: ik hoop, dat gij die rechten nooit zult misbruiken: dat zou Uw prestige als officier geen goed doen. Bedenkt bij al wat gij doet, dat mili tairen ook denkende en levende menschen KBijri, 't R iP 't f i V vj f - ft Tenslotte zweert gij onderwerping aan de krijgstucht. In dit verband las spr. het eerste artikel' van de Wet op de Krijgstucht voor en wees nadrukkelijk op den inhoud daarvan. Zorgt steeds, dat door het voorbeeld, dat er van U uitgaat, de krijgstucht gesteund wordt. En mocht het zijn, dat ge iets meer wildet weten omtrent trouw, gehoorzaamheid en onderwerping, dan verwijs ik U naar het boek van Brans, waarin het leven van onzen groo- ten admiraal Michiel Adriaansz. De Ruyter is beschreven. Daarna volgde de gewone ceremonie, welke een beëediging annex is. De ban werd geopend, waarna voorlezing werd gedaan van het K. B., waarbij benoemd waren tot officier-vlieger der 3e klasse de heeren P. L. Adriani, J. L. den Hollander, P. J. Lagendaal, J. H. Libourel, J. C. Petschi, H. Reyndorp, G. F. Rynders, J. B. Sanders, J. C. Sillevis, G. F. Venema en P. van Waart. Nadat de ban gesloten was, nam kolonel Van Aller wederom het woord, om de eerste te zijn de zoo juist beëedigde officieren geluk te wenschen en hen warm welkom te heeten in de K. M. en in den M. L. D. in het bij zonder. Moogt gij er nooit spijt van hebben, tot dezen stap te zijn overgegaan en dat het beroep, dat gij vrijwillig gekozen hebt, u nim mer eenige teleurstelling zal bezorgen! Hiermede was de plechtigheid ten einde, de jonge, gelukkig lachende officieren werden omringd door hun oudere collega's en familie leden, die hen kwamen gelukwenschen en de Stafmuziek vroolijkte dit tooneel op met wat marschmuziek. Het slot kwam letterlijk „uit de lucht", want het was een K.L.M.-vliegtuig, van den fotografischen dienst, waarin een aantal voor vlieger in opleiding zijnde zee vaartscholieren gezeten bleken te zijn. De heeren kwamen even van hun belangstelling blijk geven, doch zij waren juist even te laat gekomen van 7 Mei 1937. ONDERTROUWD: G. Pompert en T. van Soelen. GETROUWD: L. van Loosen en J. Paster kamp. BEVALLEN: W. Kollaard—Herlaar, d. L. Korbee—Bouthoorn, z. T. Korver van Hulst, d. N. CosterHoogendijk, z. OVERLEDEN: Wed. R. Huisman, 75 jaar. S. H. Hogeveen—de Klerk, 59 jaar. W. de Vries, (m), 83 jaar. Tfnr. over de maand April 1937. Naam en adres: 392 Garage Manshanden, 2e Vroonstraat. 688 J. Riemers, De la Reystraat. 789 J. Smit, Kerkgracht. 790 C. van Hees, Keizerstraat. 791 Wessel, Boerhaavestraat. 792 J. G. v. d. Berg, Timorlaan. 793 O. Boonstra, Begoniastraat. 795 A. de Jongh, Vosstraat. BREEWATERSTRAAT 5 TELEFOON 461 Een nieuwe klant. In Uw plaats of buurt komt een nieuwe huurder. U ontvangt hedenmiddag het adres, huidig en toekomstig, en U heeft het voor nemen er morgenochtend op af te gaan om te zien er een klant bij te winnen. Dat is heel actief van U, maar toch hapert er nog iets aan en dat iets kon juist wel eens doorslaggevend zijn op het door U te behalen succes. U moet Uw zaak nog heden of uiterlijk morgen vóór Uw bezoek aan Uw toekomstige klant bekend maken, deze kent Uw naam dan reeds, Uw branche en behóórt althans ook een indruk van Uw zaak te hebben. Hoe U dit bereikt? Niet door een naam kaartje te zenden of een of ander drukwerk met „grootste voorraad, laagste prijzen" en meer van die confectie-uitdrukkingen. Dit zegt haar niets, neen, U moet haar een keurig-nette brief zenden, waarin U Uw zaak bekend maakt op een prettig te lezen, zake lijke wijze, een paar van Uw diensten en/of artikelen opsomt, maar bovenal met enthou siasme geschreven, en waaruit blijkt, dat U actief bent en graag zaken doet. Vandaag gaat het er maar om haar indruk zoo gunstig mogelijk te maken, ^üat zal U mor gen bij Uw bezoek een steun zijn. v. Geachte Mevrouw Jansen, Wij vernemen zoojuist, dat U zich te Bilt- hoven komt vestigen en zijn zoo vrij U in de eerste plaats harteliijk welkom te heeten in Uw zoo fraai gelegen nieuwe huis. Over „huis" gesproken, er staat U een druk ken tijd te wachten, bij een verhuizing komt heel wat kijken. Zooals U reeds aan het briefhoofd gezien zult hebben, is aan onze woninginrichting een behangerij-stoffeerderij verbonden, die reeds sinds een twintigtal jaren zich beijvert de ver- huisbeslommeringen tot een minimum terug te brengen en in staat is ook U vlug en accu raat te helpen. Vanzelfsprekend vindt U bij ons ook een uitgebreide sorteering van die artikelen, welke speciaal bij een verhuizing ter sprake komen, zooals linoleum, matten, tapijten, gordijnstof fen, enz. Wij hebben hiervan prachtische staal boeken, welke wij U gaarne zullen zenden. Morgenochtend zal onze heer J. Daalmans U komen bezoeken, deze zal U gaarne alle ge- wenschte inlichtingen verstrekken; hij heeft de maten van Uw nieuwe huis reeds bij zich, kan U dus vlot met vakkennis, kortom met raad en daad terzijde staan. „Verhuizen kost bedstroo" is een oud ge zegde, maar thans geldt: „Daalmans verhuist prettig en billijk". Wij vertrouwen, dat de heer Daalmans U van dienst kan zijn en zeggen U bij voorbaat hartelijk dank voor Uw bereidwilligheid hem te ontvangen. Steeds gaarne tot Uw dienst, Hoogachtend, Gebrs. Daalmans. Zoo'n brief „doet het". Ook voor Uw zaak kunt U hiermede resultaten bereiken, natuur lijk niet door het bovenstaande klakkeloos over te nemen, maar U moet voor Uzelf, voor Uw eigen zaak, voor Uw eigen branche zoo'n brief trachten op te stellen. Het is niet gemakkelijk, doch de voldoening is des te grooter. Het spreekt vanzelf, dat het te gebruiken briefpapier er frisch en aantrekkelijk moet uitzien, daar dit de a.s. klant den eersten in druk van Uw zaak moet geven. Waar deze eerste indruk meestal doorslaggevend is. raden wij U aan, eens bij den uitgever van dit blad over een aardig model postpapier voor dit doel te komen praten. De haringaanvoer was. deze week van min der beteekenis dan de voorgaande weken. Maandag kregen we al bericht, dat er in Har- lingen een flinke haringaanvoer was, met als gevolg een dalende markt ook ten onzent, de markt liep tot 2.202.per kist. Maar toen in de volgende dagen ook elders niet veel haring werd aangevoerd, begon de markt te stijgen en kwam weer op 4.20 per kist terug. De geepaanvoer blijft tot heden schraal, wel wordt alle dagen wat geep aangebracht, maar zelfs de gelukkigste geepvisscher kon het nog niet tot 2 tal brengen. De geep is nog steeds duur, de marktprijs blijft zich rond de 26.— per tal bewegen. Ook de flintaanvoer is niet meer zoo groot als voorheen, het is een veeg teeken, dat ver schillende vischsoorten, welke voorheen in onze wateren, Marsdiep, langs Texel's kust, Zuidwal tot in de voormalige Zuiderzee zich ophielden, al meer en meer beginnen te ver dwijnen. zoodat er gegronde vrees bestaat, dat diverse soorten binnen afzienbaren tijd hier geheel niet meer zullen worden aange troffen. In de ansjovisvisscherij komt tot nog toe weinig teekening, zoo af en toe worden er enkele tientallen gevangen, maar het is nog vroeg, dus ze kunnen nog komen. Ook deze week waren er gelukkigen onder de kommenvisschers, die eenige zalmen kon den vangen, die als altijd tegen hoogen prijs werden verhandeld. De aanvoer van Noordzeevisch was niet ruim, wel waren er ook eenige Texelsche kot ters aan de markt, maar de vangsten waren gering. De prijs voor tongen was normaal, voor schol en schar iets hooger. Garnalen werden alleen op bestel gevischt. Zondagmorgen 10.30 uur hoopt Ds. W. J. F. Meiners wederom een Jeugddienst te hou den. Deze dienst zal opgeluisterd worden door solozang, viool- en orgelspel. Velen jongeren zullen zich opmaken dezen dienst bij te wonen, doch de ouderen zijn ook hartelijk welkom. Voor verdere bizonderheden zie men de advertentie in dit blad van heden. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand April 1937. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand ingelegd 217. 361.81 en terugbethaald 200.755,42, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 16.606,39. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.004.686,20. In de maand April werden 128 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt, het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 10.641. Onder deze nieuwe uitgereikte boekjes zijn begrepen 22 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging der spaarbusjes in den loop der maand April leverde een bedrag van 2.461.36 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans bijna 2.200. <pe^tjrpnd,e .^e ,jng,aJid, Apr^l wer,d de leeszaal bezocht door 152Ö mannen en 112 vrouwen, te zamen 1632 personen. Hét aantal uitgeleen de werken bedroeg in deze maand 1281 stu diewerken, 2271 romans en 1577 kinderboeken, totaal 5129 banden. Aangeschaft werden de volgende boeken: Romans. Buck: Het verdeelde huis. (verv. op: De zonen van Wang Lung); Eerbeek, Van: Beu- mer Co.; Galsworthy: Een moderne come- die; Krinkelen, Van: Jongens in 't gesticht; Kuyle: De bries; Remarque: Drie kameraden; Ritter: De goede herder; Vuyk: Duizend eilanden. Studiewerken: Balen, Van: Het werkende land; Gilcraft: Verkenningsspelen; Godée Molsbergen: Jan van Riebeek en zijn tijd; Künkel: Opvoeding tot persoonlijkheid. Mieses: Kleine Schaakgids. I. Openingen; Mieses. Kleine Schaakgids. III. De Fransche partij; Molenaar, De: Uit de we reldpoëzie; Mollema: Van padvinders uit vroe ger eeuwen; Praten en breien; Franka-Ruta: Das Haus an der scharfen Kurve. Geschenken: Löns: Widu; Löns: Mümmelman; Paludan: De velden rijpen: Domela Nieuwenhuis: Maar ten Luther. Walsh: King's messenger. Voor den nieuwen cursus van het Amster damsch Conservatorium (Bachstraat 5, tele foon 22466, gq^ticht door de afd. Amsterdam van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, welke cursus in September begint, moeten candidaten zich nog deze maand aan melden om opgeroepen te kunnen worden voor het toelatingsexamen, dat midden Juni gehouden wordt. Als opvolger van den heer Sem Dresden, die als directeur is benoemd aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, is, zooals men weet, aangesteld de heer Willem Andriessen, die zich als pianist in binnen- en buitenland een grooten naam verworven heeft. Men' zie de advertentie in dit nummer. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weatsiraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. M. van Wichen Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur, Ds. Meijnen 's Morgens 11 uur, Ds. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Cand. P. de Ruig, van Hilversum. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Cand. P. de Ruig 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, bed. H. Avondmaal 's Avonds 5 uur, Nabetrachting Ds. H. C. Binee, van Zaandam. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Jeugddienst Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. A. G. H. van Hoogeti- huijze van Amsterdam. 's Avonds: Geen dienst Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 - Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. S 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uat 'Samenkomsten. miSBLENEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. oud goud enzilvertegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. Naar aanleiding van de voorstelling van het A.B.C.-Cabaret op a.s. Zondagavond in Casino, nemen wij hieronder nog op een oordeel van het Handelsblad: De derde cabaret-revue van Gimberg's ensemble doet niet onder voor de tweede en de tweede heeft het niet of nauwlijks voor de eerste gedaan. Natuurlijk zal, wie ze alle drie heeft bezocht, het element der verrassing missen; hij weet nu wat dit ensemble vermag, hij kent het niveau waarop het zich beweegt, den aard van den humor, de scherpte van geest en de diepte van het sentiment. Dit is onvermijdelijk. Maar afgezien hiervan biedt ook het nieuwe programma voortreffelijk amusement en gevoelige voordracht wisselt met de vroolijke tooneeltjes af. Corry Vonk geeft weer een kostelijke paro die op Van Alphen, als zij „den mag'ren slu- wen wreedaard" voor het voetlicht grijnzen laat, en te zamen met Wim Kan parodieert zij even later de ultra-moderne kunstenaars. Tilly Perin—Bouwmeester heeft ons weer vergast op uitmuntend voorgedragen chansons, Beuker en Denijs op muzikale parodieën zoo als alleen Beuker en Denijs dat weten te doen en Corry Vonk droeg twee gevoelige mono logen voor, een van een Amsterdamsch jochie uit den Jordaan, dat vóór het inslapen bidt en in zijn gebed heel de navrante ellende van zijn bestaan vertelt, en een van een clowntje dat achter zijn vroolijk masker heel wat ver driet verbergen moet. Corry Vonk toonde hierin weer haar treffend talent. Bij het departement van defensie is boriobt ontvangen, dat groep 2 (onderzeebooten), „O 12" en „O 14" Donderdag te Willemstad (Curaqao) is aangekomen. Hr. Ms. „Douwe Aukes" en „Hydra" sijn Woensdag j.1. te Bremen aangekomen. KT^déngmatga* tjn n Den Helder Eigen coupeur Prijecou. ai,l wordt g®%rne toeeeaenSen Eisen ateKers

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5