Fantast staat terecht De lievelingsgids van Parijs Heliersck auto reed in lint Kanaal Een stelend liefdespaar De stomme stadstoren van Bergen op Zoom herkrijgt haar stem Alle 5 passagiers in leven Staking in de staalindustrie te Pittsburgh Boerderij afgebrand bij Enschedé De berging van den Lutineschat Uit onze omgeving <MARKTBERICHTEN;Q Tal van hospita's geslachtofferd. Een ïn Nederland vertoevend Russisch snusicus, een zekere A. M. voorzag in zijn onderhoud niet slechts door het geven van muzieklessen, doch ook door het plegen van diefstallen. Hij had de gewoonte, nogal eens van hospita te veranderen. Zoo woonde hij achtereenvolgens in Den Haag, Schevenin- gen en Voorburg; deze verhuizingen vonden altijd plaats nadat hij zijn kostjuffrouw ge plunderd had. Om zijn slag op twee plaatsen tege lijk te slaan, huurde hij ook voor zijn geliefde mej. F. meerdere ma' len een kamer, en als een trouw minnaar kwam hij daar dikwijls op visite. Op een dag voerde hij zijn schat weg uit haar appartementen en nam meteen nog wat andere waardevolle zaken mee. De musicus bleef echter bij alles wat hij deed, in stijl. Zoo stal hij een gramophoon, en. zooals in vroeger tijden, sommige we reldberoemde maar straatarme musici, bracht hij zijn „bezittingen" naar den lommerd. Toen de Rus met zijn liefje werd aange houden vond men de lommerdbriefjes in zijn, jaszakken. Toch was de man niet heelemaal verdor den. Hoewel hij eerst op het politiebureau al le wandaden ruiterlijk bekende, en dienten gevolge door de Haagsche rechtbank ver oordeeld werd tot een gevangenisstraf van drie jaren, zeide hij in hooger beroep dat hij louter bekend had om mej. F. van de celstraf te vrijwaren! Toen hij echter zag, dat zijn gezellin toch werd opgesloten, trok hij zijn bekentenissen in en beweerde aan alles onschuldig te zijn. Echter'schenen de gelieven elkaar niet al hun hartsgeheimen te vertellen, want „hij" had tegenover de politie een diefstal- bekend, waarvan „zij" niets bleek af te weten! Het betrof een diefstal van f 170 uit een geld kistje van één zijner véle hospita's, dit keer een Haagsche dame. Zóó liep onze musicus dus in den val! De procureur-generaal Mr. L. B. J. Ver meulen meende, dat de bekentenissen van verdachte met meer waarheidsliefde waren gegeven dan de latere ontkentenissen en vorderde, temeer daar verd. geen onbeken de van de politie was, bevestiging van het .vonnis der rechtbank. De verdediger Mr. A. P. C. Peters vond 'n schitterend argument voor verdachte's on schuld in het feit, dat ook mej. F. bekend heeft. Wat het v.ele verhuizen van verdachte be treft, dit kan pleiter verklaren door het feit, dat hij geen werkvergunning in Holland had en bang was daarvoor gesnapt te wor den. Hij had overigens vrij goede verdien sten als musicus in een Russisch orkest Het geld dat hij uitgaf, behoefde dus niet van -diefstal afkomstig te zijn. Mr. Peters drong tenslotte op een meer clemente straf aan. Het gerechtshof zal 26 Mei beslissen, of de Nederl. staat nu als „hospes" van het stelende paartje zal optreden en in één of andére strafgevangenis vast een paar ver trekken voor de verhuiszieke jongelui kun nen worden in orde gebrachtl Een Nederlandsche beiaard met 42 klokken. Het beiaard-comité te Bergen op Zoom, opgericht met het doel om ter gelegenheid van de markiezaatsfeesten in Juni 1938 den stadstoren weer een beiaard te geven, kan in tegenstelling met eerdere berichten me- dedeelen, dat het bijeenbrengen van gelden, noodig voor een beiaard van geheel Neder- landsch fabrikaat, welke uit 42 klokken zal bestaan, een dusdanig verloop heeft, dat het comité binnen niet al te langen tijd de verwezenlijking van het gestelde doel hoopt te beleven. Daarmee zal dan een sinds 1747 onderbroken traditie worden voort gezet. In een studie van de hand van den gemeente-archivaris, den heer Slootmans, wordt aangetoond, dat in 1484 naast' de bestaande lui klokken een voorslag zijn intrede doet op den toren, waarvoor een speciale uurwerkkamer in dienst wordt genomen. In 1514 ondergaat deze voorslag een zoodanige uitbrei ding, dat van een beiaard kan wor den gesproken. De eerste beiaardier, afkomstig uit Gent, komt dan in dienst. Na een nieuwe uitbreiding in 1529, waarbij het 'aantal klok ken op 18 gebracht wordt, treedt een beiaardier uit Valenciennes in dienst, die in 1544 opgevolgd wordt door Pierchon Sory, wiens naam een zekere bekendheid genoot en die tot bijna het einde van de zes tiende eeuw in functie blijft. Vanaf 1611 vinden we weer regelmatig beiaardiers in stedelijken dienst, de laatste was de bekende Musicus M. C. Heinsius. Bij de belegering van 1747 door de Fram schen onder Lowenthal werden de kerk en de toren in brand geschoten, met het ge volg, dat van het klokkenspel, waarvoor plannen tot hergieting en vernieuwing tot een van 31 klokken waren, niets meer overbleef dan eenige klompen metaal, een hamer wordt in het gemeentemuseum nog als schamel overblijfsel bewaard. Het zal het comité een ware voldoening zijn den ouden stomgevallen toren zijn stem weer terug te geven. den inboedel kon in veiligheid worden ge bracht. Omtrent de oorzaak tast men in het duis ter. Alles was verzekerd. De eigenaar van de boerderij was de heer N. G. van Heek te Enschede. Vee en grootste deel van den inventaris gered. Gisterenochtend is brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door J. Waanders, Staande aan den Hengelosche weg nabij Enschede. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en in minder dan geen tijd was de geheele boerderij uitgebrand. Het vee benevens het grootste deel van Het bestuur van de N.V. van Wienen's Duik- en Bergingsmaatschappij I. O., heeft gisteren een bezoek -gebracht aan Terschel ling en daarbij tevens op de plaats waar destijds de „Lutine" is gezonken verschillen de peilingen verricht Daarbij is gebleken, dat de diepteligging van de zandplaat ter plaatse veel gunstiger geworden is dan tot nog toe mocht worden aangenomen, zoodat de omstandigheden voor de toepassing van het duiktoestel dat deze maatschappij denkt te gebruiken, gunstig mogen worden geacht. Tijdens dit bezoek werden ook besprekin gen gevoerd met de firma Doeksen te Ter schelling welke ten opzichte van de ber ging van de schatten der Lutine in den loop der jaren groote ervaring heeft opgedaan. „Ik ben lang niet gelï", zegt de beruchte oplichter Vijent, als de rechters het woord krankzinni gengesticht'noemen. Gisteren stond wederom de be ruchte Surinamer J. J. J. Vijent te recht, die zich in den loop der ja ren reeds aan een legio aantal op lichtingen en kleine diefstallen heeft schuldig gemaakt. Veertien maal is hij veroordeeld en herhaal delijk heeft de politie in de couran ten tegen hem gewaarschuwd. In weerwil van zijn opvallend uiterlijk van zijn makkelijk te ontmaskeren fantasie en van de vele waarschu wingen maakt hij, zoo gauw hij weer in vrijheid is, nieuwe slachtof fers onder de Amsterdamsche win keliers. Be meest fantastische seis gaf hij ten beste. bedenk- In December had hij in een winkel een gouden 20 franc stuk gestolen. Voorts was hem ten laste gelegd, dat hij bij een firma te Amsterdam een uniform van infanterie officier had besteld „om bij de huwelijksplechtigheid van de Prinses aanwezig te kunnpn zijn" had de fantast ei' bij 'gezegd. Zooals' gewoonlijk h'ad hij fcïhfc in de zaak uitgegeven voordokter-ingenieur en reserve officier." Hij voerde vanuit den winkel gefingeerde telefoongesprekken met het scheepvaarthuis en een juwelier. Ten slotte vertrok hij met een sabel, een regen jas, een coupon stof en 2 zilveren sabel- EEN ONMISBARE FIGUUR BIJ DE PARIJSCHE TENTOON STELLING. Het zou interessant zijn, eens een statistiek te maken over het aantal mensehen, dat noodig is. om de we reldtentoonstelling te Parijs voor te bereiden, gaande te houden, en ten- slotte weer af te breken, het aantal kassiers, opzichters, arbeiders en bedienden, om nog maar niet te spreken van degenen, die als ho teleigenaars. kooplieden of leveran ciers indirect eenige maanden van deze groote onderneming kunnen le ven. Maar. bovendien zijn er nog zeer interessante persoonlijkheden, die op den achtergrond aan het welslagen van de tentoonstelling mee helpen. De lievelingsgids van Parijs. Zoo !s er bijvoorbeeld een jonge man, die sedert vele jaren als gids voor vreemde lingen in Parijs woont. Hij is jong en ele gant, ëen gezellig, onderhoudend persoon, die uitstekend kan praten, zes talen abso luut beheerscht en enthousiast over de kunst weet te praten; vooral bij de Ameri kanen, die Parijs bezoeken, is hij zeer ge zien, want de oude Parijsche huisjes en straatjes vórmen voor de bezoekers van „Hét Verre Westen" een van de voornaam ste aant rek kin gspunten;-en de jonge man is in staat, bij de rondgang door het Quartier Latin zijn uitleggingen zoo te geven, alsof hij alles zelf voor de eerste maal zag. On der de gidsen, die de vreemdelingen op de tentoonstelling rondleiden, zal hij wel een van de meest geliefde zijn, en thans liggen op zijn schrijftafel reeds brieven uit alle landen van de wereld. Deze jonge man, die op een reisbureau op de Place, de la Ma- deleine werkt, is een zeer interessante per soonlijkheid: hij beweert een directe af stammeling van August de Sterke te zijn, en is dus met een van de oudste Euro- peesche koningshuizen verwant Toch wil hij zelf niets anders zijn dan een gids voor vreemdelingen- Een gidsenschool. Maar natuurlijk ïïunnen niet alle vreem delingen door den besten gids van Parijs rondgeleid worden door het labyrinth van de tentoonstelling. Er is een aparte school, waar de gidsen opgeleid worden; daar leeren zij talen, geschiedenis en aardrijks kunde, over de beteekenis van Leonardo da Vinei -moeten Tij net zoo goed inlichtingen kunnen geven als over de snelste autobus verbinding naar Versailles en voor het rond leiden leeren zij de goede omgangsvor men. Een oppervlakkige rondgang door de tentoonstelling zal ongeveer vier uur du ren, wanneer men aanneemt, dat men niet verdwaalt wat zonder gids bijna onver mijdelijk zou gebeuren. Als vrouwen de vreemdelingen rondleiden In dezelfde school, waar de gidsen opge leid worden, bevindt zich ook de hoorzaal voor. de tentoor.stellingstolken; hier zitten meest meisjes op de banken. Men heeft voor haar een apart, zeer aardig uniform ontworpen, waardoor zij een troepje zeer knappe girls gelijken, die ieder op hun kraag een plaatje dragen: „Engelsch, Duitsch. Spaansch, Italiaansch" of „Alle Europeesche talen en Japansch". Een van de meisjes, Germaine Laboisier. is wel op een zeer bijzondere manier in deze school terecht gekomen: gedurende de Parjjsche wereldtentoonstelling van 1878 bezocht ook een rijke vorst uit Annam de Fransche Schitterend vuurwerk, afgestoken van één der transen van den Eiffeltoren, ter eere van de Wereldtentoonstelling. hoofdstad; destijds waren er nog geen tol ken en daarom liet de Oostersche vorst zich rondleiden door de vrouw van een officier, met wien hij bevriend was en dien hij vroeger in zijn vaderland had leeren ken nen. De jonge vrouw bezocht dezen vorst uit Annam dikwijls en er ontwikkelde zich een kleine, sentimenteele liefdesroman, die evenwel in alle eer eindigde. De officier en de vorst bleven ook verder goede vrien den en slechts in de Parijsche voorname kringen praatte men nog eenigen tijd over deze aangelegenheid. De familie van den officier verarmde zeer in den loop der tijdien en met des te meer vreugde ontving een dezer dagen de kleindochter van de offi ciersvrouw een brief uit Annam, waarin de zoon van dien vorst meedeelde, dat hij van plan was de tentoonstelling te bezoeken, dat hij de vriendschap .tusschen de beide families weer wilde vernieuwen en dat hij er zich zeer over zou verheugen, wanneer de jonge dame zijn tolk zou willen zijn. Nog dien zelfden dag liet het meisje zich op de school inschrijven en de Parijzenaars wachten'thans in spanning af, of zich we derom, net als in grootmoeders tijd, een kleine liefdesgeschiedenis ontwikkelen zal. De man, die de ideeën heeft. De belangrijkste en toch de minst bekende man van de tentoonstelling mag men niet vergeten: de man, die de ideeën heeft. Sedert maanden zit hij op zijn kantoor en hoeft niets anders dan goede invallen te heb ben. Van deze kleine ruimte gaan de gedachten uit. die de macht hebben, nieuwe gebouwen op het terrein uit den grond te stampen Wanneer men de vooruitzichten gelooven mag, dan was de oogst van de ideeën ditmaal buitengewoon groot.' In het restaurant aan den oever van de Seine zal een orgel geplaatst worden, waarop iederen avond een dool- het lot uit gekozen dame haar kunsten mag vertoo- nen, Men behoeft er niet bijzonder muzikaal voor te zijn, want het is een fichtorgel, dat sprookjesachtige effecten teweegbrengt: icde re toets zal in de fonteinen een andere kleur teweeg brengen. „De betooverde ri-. vier, „De reuzenkraan", „De trein door de tentoonstelling", zijn de voorloopig nog raadselachtige namen van eenige invallen van den man. die de ideeën heeft. In het ontspanningsgedeelte zullen zij verwegen- lijkt worden. Hiervoor^hebben zich reeds de ondernemers van het Weensche Prater, van het Berlijnsche Lunapark en van het Conéy- Tsland in New York aangemeld, om deze in teressante attracties voor hun onderneming aan te koopen. Misschien is er in 1938 in het Prater in Weenen ook wel een „Huis der vrouw", Waar men de vervaardiging van alles, wat de vrouw interesseert, van af een lepel tot een halsketting, kan be wonderen, of een „Huis van het kind", waar niet alleen het speelgoed voor de kin deren tentoongesteld is. maar waar zij ook ■naar hartelust spelen kunnen. kwasten. De bestelde uniform zou hij bin nen enkele dagen komen halen. Bij een anderen kleermaker poogde n eveneens zijn slag te slaan. Daar ga i .1 zich uit voor ingenieur bij een scheeps bouw maatschappij. De kleermaker vatte echter argwaan op, informeerde en hoorde dat hij met een op lichter te doen had. Verdachte Is abnormaal- Voor de tweede maal is een onderzoek naar de geestvermogens van den Surinamer ingesteld door Dr. S. P. Tammenons Bak ker. Deskundige heeft geconstateerd, aai verd.'s abnormaliteit verergerd is. Hij is niet volkomen krankzinnig, wel vermindera toerekeningsvatbaar. Hij heeft absoluut geen rem meer voor zijn onbegrensde fantasie, doch plaatsing in een krankzinnigengesticht kwam desk. niet gewenscht voor. Verd. is zich ook waarschijnlijk niet meer bewust, dat hij de menschen bedriegt en voor den gek houdt. Ook Vijent brengt nog iets in het midden over het rapport: „Dokter Bakker staat on der eede, dus veel zal ik er niet van zeg gen, maar ik ben lang niet gek." Uit het getuigenverhoor blijkt, dat Vijent s methode nog weinig veranderd is. In December van het vorige jaar stapte hij een winkel van een handelaar in oudheden binnen. „Dr. Vijent", stelde hij zich voor, „liefhebber van oude munten." „Ik kocht", zoo vertelde verd. den winke lier, „reeds bij uw vader". De winkelier had zijn voorraad gouden munten getoond, en de klant wilde de heele verzameling wel koopen. Maar helaas had hij op dat oogen- blik geen geld bij zich. Pas den vorigen och tend had hij een chèque van zestig pond geind, maar hij had dat „bedragje" aan een vriend geleend. Vijent zou den volgen den dag terugkomen om zijn aankoop te halen. Later bleek, dat Vijent een gouden franc: stuk had weggenomen en ingewisseld bij een bank op het Damrak. Gevangenisstraf of krankzinni gengesticht? De officier van justitie Mr. de Muinck Keizer acht het noodzakelijk hier afdoende maatregelen te nemen en requireert een ge vangenisstraf van 2 iaar. Mr. van Haastert betreurt het, dat verd. niet ter beschikking van de regeering kan worden gesteld. Hij kan pas in een krank zinnigengesticht worden geplaatst, wanneer hij volkomen krankzinnig is. Wanneer hij nu over twee jaar weer vrijkomt, zal hij weer met zijn oplichterijen beginnen. Wat de strafmaat betreft, refereerde pl. zich aan het oordeel van de rechtbank. Vonnis 26 Mei. BESLAG OP DE „PLAVNIK" OPGEHEVEN. Het beslag op het Zuidslavische s.s. „Plav- nik", dat op 2 Mei op de Noordzee in aan varing is geweest met het Engelsche s.s. „Alecto", welke laatste is gezonken is giste ren opgeheven, nadat de r'eederij een waar borgsom had gestort. De „Plavnik" is naar Rotterdam vertrok ken, om daar in een droogdok te worden opgenomen voor het instellen van een on derzoek naar de opgeloopen averij. Dappere redding door matroos- stoker le klas N. de Vries van Hr. Ms. „Java" Hedenmorgen te c.a. kwart voor 10 reed een vier-deurs Ford-auto, ge nummerd GZ 21557 en bestuurd door den heer W. J. Walraven, wonende aan den Brakkeveldweg 134, te Den Helder, in de richting Alkmaar langs het Noordhollandsch Kanaal. In de nabijheid van de vlotbrug bij de Kooij stond op de rechter zijde van den weg een auto gepar keerd. De heer Walraven reemde om deze auto te passeeren, doch slipte en reed even voorbij de vlotbrug het Kanaal in. De beide inzittende heeren Wal raven en de Nijs wisten zich zelf te redden. De dames, die achter in zaten, waren er erger aan toe. Dank zij het kordate optreden van den matroos-stoker le klasse, N. de Vries, behoorende tot de equi page van Hr. Ms. Java (die stond te wachten op de autobus naar Leeuwarden) zijn zij echter gered. Hij sprong direct te water en haalde de dames uit de auto. Eén dame heeft een niet-ernstige oogwond, de andere is achter het oor gekramd. Eerste hulp verleende Dr. Barrels, assistent van Dr. Swa- ters uit Julianadorp. Rijksveldwachter Vroom uit Juli- anadorp leidt het politie onderzoek. De kraanwagen van Maarten Smit was eveneens direct ter plaatse voor assistentie. Hulde aan dne dapperen redderl JULIANADORP. Algemeene vergadering van Volksonderwijs. Dinsdagavond hield de afdeeling Juliana dorp van Volksonderwijs een algemeene ver gadering in het lokaal van den heer A Doorn. Na opening door den voorzitter, den heer I. J. Schroevers, las de secretaris de notu len, welke onveranderd werden goedgekeurd Hierna bracht de heer P. Lakemond ver slag uit van de Bondsvergadering welk verslag de gehouden besprekingen' uitste kend weergaf. In de plaats van den heer H. Stompedissel, die bedankt had als be stuurslid, werd de heer P. Lakemond geko zen. Na de rondvraag, welke weinig opleverde .volgde sluiting. LAATSTE TELEX BERICHT®!, 27000 arbeiders in de Vereenig. de Staten leggen ft werk n®er De eerste groote staking In de Amerikaansche staalnijverheid se dert 1919 is gisteravond te 11 Uur uitgebroken, toen de nachtploeg in twee fabrieken der staalonderne- ming van Jones en Laughlin niet aan den arbeid RinR- Bii deze onderneming zijn 27.000 arbeiders in dienst. Het Hooggerechtshof heeft de maatschappij onlangs order gegeven z[m naar de Wagner-act ovet het collectieve arbeidscontract te voegen. De directie zou echter geweigerd hebben een overeen, komst te teekenen, waarop Philip Murray voorzitter van het organisatiecomité der ar beiders in de staalindustrie, de staking afkondigde. Het Hooggerechtshof heeft onlangs een beroep, dat de firma Jones en Laughlin hadden aangeteekend tegen de Wagnerwet, die het collectieve arbeidscontract in de staalnijverheid in overeenstemming met de grondwet verklaarde, afgewezen. Sedertdien heeft de directie geen duidelijke houding ten aanzien van de collectieve overeen komst aangenomen. Gisteren had zij een on< derhoud met John Lewis en James Dewly die hei departement van Arbeid vertegen woordigde. Daar dit onderhoud niet het door de vakorganisatie gewenschte resul taat bracht, gaf Murray, de rechterhand van Lewis, het sein voor de staking. Van daag zullen 27.000 arbeiders weigeren aan het werk te gaan. De besprekingen zullen echter worden voortgezet. ANNA PAULOWNA De „vrouwen" op reis. O.a. A.V.R.0,. studio bezocht. Met drie bussen van de firma Naastepad maakten 88 dames, leden en donatrices der afd. van den bond van boerinnen en ande re plattelandsvrouwen, een tocht naar de Aalsmeerder bloemenveiling en de A.V.R.0, studio. Niettegenstaande het vroege uur pa ren vele heeren bij het vertrek aanwezig, om hun echtgenooten uitgeleide te doen. Reeds om kwart over negen arriveerde men bij de Aalsmeerder veiling, die in vol len gang was. Geruimen tijd vertoefde men hier tusschen de prachtige snijbloemen en potplanten, nam kennis van de inrichting der veiling, bezocht daarna de rozenkassen van de firma Hilverda en Co. en dronk kof fie in „De Oude Veiling". Na een mooien tocht bereikte het gezel schap om half twee het AVRO-gebouw, waar gezamenlijk geluncht werd, vóór het interes sante en imposante omroepbedrijf werd be zichtigd. Ook het mooie stadhuis van Hilver sum werd bewonderd. De terugtocht ging over Amsterdam, waar men een uur later aankwam, dan het plan was. Onder zang en vroolijken kout reed men huistoe en om half tien kondigde het „adieu wij moeten" den bewoners van de Kleinesluis aan, dat de tocht, die zonder eenige autopech werd volbracht, tot het ver leden behoorde. WIERINGEÏÏ POLITIE Aan komen loopen: een zwart ruigharig hondje. Verloren: een zwarte kralen ketting mei gouden slot. Inlichtingen bij den Gemeentebode, CALLANTSOOQ Verloting, Aan de Dames zang vereeniging „Zanglust" alhier is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een verloting ten bate van de kas der vereeniging. SCHAGEN. 13 Mei. 8 Paarden f 175—375, 54 geldekoeien (ma-, 8ere) f 140—205, 30 idem (vette) f 185-285, 40 kalfkoeien f 200—270, 5 pinken f 45- 125, 262 nuchtere kalveren f 817, 25 vette! schapen f 28—39, 166 overhouders f 24-34. 534 lammeren f 10—15, 8 bokken en geiten f 12, 10 vette varkens per Kg. 47—50 et, 176 biggen f 1015, konijnen f 0.402.50, kippen f 0.75—1.50. AMSTERDAM. 12 Mei. M Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 280 vette kalveren, le. kw. 58—64 ct„ 2a kw. 50—56 ct„ 3e kw. 44—48 ct. per In levend gewicht; 75 nuchtere kalveren f& 8.50 per stuk, 268 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 Kg. 58—59 ct-, zware varkens 57—58 ct.. vette varkens X —56 ct. per Kg. slachtgewicht. ALKMAAR, 12 Mei. s/j Bloemkool I 11.50—16, II 7—9, kropsla 1A™ 4.20. komkommers 5.5010.50, prei 2.20— 4.20, peterselie 1.20—1.80, postelein 78—06 cW rabarber 0,80—4, raapstelen 0.70—1.50, diis 0.90—2.60, selderie (1.60—1.20, spina"-'» 16—69 ct., snijboon en 33—34 ct, tomaten 30—33 ct., waswortelen 4—5.50. boswortelen 8—9.50, witlof I 5.50—8. II 3—4 50. BROF.K OP LANGF.NDIJK, 13 Mei. Aanvoer: 1300 Kg. uien f2.—. grove tv.w, 3000 Kg. roode kool f 8.30—9.90. 9000 K*-Jz witte kool f 2.40—2.70, 8200 bos rabarber f 1.10—1.90. NOORDSCHARWOUDE, 13 Meï. Uien 1.20—1.90, drielingen 60 ct., Rr°7 1-40—2. peen 50 —80 ct., kroten 40—60 roode kool 10.20, gele kool 5.70—7.60, Beer sche witte kool 2.70—4. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 12 Mei. Beriim* De handel blijft kalm. De prtjien toonen weinig verandering. Munchen: Gasteen1 wordt voor buiteniandsehe producten: roode kool 10 per 50 Kg.: Holl. witte 6.50 per 50 Kg.; Holl. komkommers M» 10 stuks; Holl. kropsla 4.20 per SOer. Ke« Wi: Buiten], prod.: 4048 P&r 100 Breelau: Buitenl. prod.! bloemfeool 4M» 100 stuk».

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10