BRIDGE-DRIVE Texel Agenda Geslaagde Propaganda-avond WIE IN DIT BLAD DE EIMEUJKE STRIJD Mededeeling, dat de bridge-drive welke hedenavond in het café „Centraal31 zal worden gehouden, geen door- gang vindt. DE COMMISSIE. 'n Nieuw bord. ADVERTEERT KARD WORM DAMES NACHTHEMDEN PYAMA'S van de V*AJR*A* GERARD WORM Dc slagers en bakkers sluiten op 2e Pinksterdag Uit het politierapport Vischafslag Den Helder Dc Tcxclsche Raad naar het vliegveld Jaarvergadering Coöp* Boerenleenbank Biljart-demonstratie De politieke strijd Muzikale rondgang Oosterend 50-jarig jubilé der School met den Bijbel Donderdag 13 Mei. Geref. KerTc, Julianapar'k, 8 u. Jubileum* concert Zangvereeniging „Halleluja", Licht op voor alle voertuigen HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. door Michael Corvin KEIZERSTRAAT De bekende Ramblers en de niet minder bekende Albert de Booy verzorgen een prima amusements programma. Toespraak van den heer Lebon. Evenals voorgaande jaren, heeft de arbeidersradio-omroep, bekend als de V.A.R.A., hier ter stede een propaganda- avond gehouden. Voor dezen avond bestond zeer groote belangstelling: ongeveer 800 menschen zullen gisterenavond in Casino geweest zijn, om het programma, dat geweldig in sloeg, mee te maken. Dit programma werd geheel verzorgd door de bekende band van Theo Uden Masman, de Ramblers, welke, voor dat zij bij de V.A.RA. kwam, reeds een zeer groote populariteit be zat, welke door de radio-uitzendingen er nog grooter op geworden schijnt te zijn. Voorts was er de niet minder populaire zanger Albert de Booy en te zamen, Ramblers en De Booy, hebben zij dusdanig werk geleverd, dat de 800-koppige menigte steeds enthousiaster werd. Na elk nummer klonk het applaus da verend op, terwijl om de verschillende mani pulaties, die het muzikale en vocale gedeelte afwisselden, hartelijk en veelvuldig ge lachen werd. Het programma bestond uiteraard uit licht amusement en van dit genre was er een overdaad. Er was een veelzijdigheid en een virtuositeit zoowel in solistische als in ge combineerde prestaties, die aller bewondering afdwongen. Masman heeft dan ook een selec tief gezelschap rond zijn vleugel vergaard, met Wim Popping, de veelzijdige saxofonist- klarinetist en de „linksbuiten" Marcel Tiele- mans (trombone) als de uitblinkers. Hij hoede zich er echter voor, dat hij de discipline te veel verwaarloost. De nummers, die zij brachten waren alle oude bekenden, nu eens een hot-nummer, dan weer een meer bezadigd muziekje en niet te vergeten de verschillende show-nummers. Albert de Booy heeft zijn getrouwen op vroo- lijke wijze bezig gehouden met ettelijke liedjes uit zijn repertoire, bekend door de radio. Hij zong ze weer met veel succes, van den „IJsco- man" af tot „Dat moet je niet doen, Amalia", op welk laatste de Ramblers trouwens een kostelijke parodie gemaakt hadden. De Booy bepaalde zich niet alleen tot zingen, neen, hij danste er bij op z'n Spaansch (het ging er tenminste Spaansch toe...) en vertelde tus- schen de bedrijven door een aardige mop. Evenals Masman c.s. werd hij telkens luide toegejuicht! Toespraak.' Even voor de pauze inging, heeft de secre taris-penningmeester van de V.A.R.A., de heer Lebon, een korte propagandistische toe spraak gehouden, waarin hij begon mede te deelen, dat dit de laatste avond was op de tournée, welke door de Ramblers en De Booy dit seizoen gehouden is, doch dat Masman en de zijnen van September af weer voor de V.A.R.A.-microfoon zullen spelen. Overgaande tot een politieke beschouwing, wees de heer Lebon op den toestand in Spanje, Italië en Duitschland, welke ongun stig afsteekt tegen dien van ons land. B.v. in Italië is de arbeidersbevolking er veel slech ter aan toe dan hier; zij moest ook het noo- dige geld opbrengen voor het leger, dat „be schaving" moest brengen in Abessinië. Men zegt wel eens „fascisme is moord" en als men de praktijk ziet, dan is het moeilijk om te zeggen, dat het anders is. In ons land is het de N.S.B., welke die beschaving voorstaat en de heer Lebon gaf enkele voorbeelden van de wijze, waarop deze beweging, althans haar volgelingen, pogingen gedaan heeft (hebben) om de V.A.R.A. te saboteeren. De V.A.R.A. zal door haar niet met rust gelaten worden, KEIZERSTRAAT HANDSCHOENEN EN KOUSEN aldus de spr., maar daartegen is wat te doen, n.1. als allen er voor zorgen, dat bij de a.s. verkiezingen de N.S.B. met den kous op den kop thuis komt! Wij zijn te fatsoenlijk om door het fascisme geïnfecteerd te worden. Dat de N.S.B. hier te lande zooveel invloed ge kregen heeft, weet spr. aan de verarming van een groot deel der bevolking: werkloozen nei gen in hun ellende naar het extremisme. De S.D.A.P. zal alles in het werk stellen om de werkloosheid te doen afnemen. Wij geven toe, dat regeeren in dezen tijd niet eenvou dig is, en dat we het ook niet alleen zouden willen doen, maar we zijn ons er wel van be wust, dat de economische politiek van de hui dige regeering verkeerd is geweest. Hier ver wees spr. naar het Plan van den Arbeid. Als er in de jaren 1914'18 1800 millioen gulden uitgegeven konden worden om den oorlog bui ten onze grenzen te houden, dan is het toch ook wel mogelijk, dat er gedurende een paar jaar 200 millioen per jaar wordt opgebracht om de werkloosheid grootendeels buiten het land te houden. Komende tot de V.A.R.A. gaf spr. toe, dat de omroepvereeniging door de crisis een groot aantal leden verloren heeft en dat er verleden jaar 200.000 gulden minder aan con tributies is ontvangen. Toch blijft zij streven naar goed verzorgde uitzendingen en zij, die er op vlassen, dat de V.A.R.A. misschien ver dwijnen zal, hebben volkomen misgerekend. Daarvoor heeft het bestuur te veel vertrou wen in de leden, die getoond hebben een offer te willen brengen, als het noodig is. Vorig jaar was er een overschotje van ca. 12.000 gulden, dat wijst er op, dat het nog niet zoo slecht met de V.A.R.A. gesteld is. Tenslotte wees spr. op de onbillijkheid, dat ongeveer de helft van de aanwezigen geen lid van de V.A.R.A. is, waarna hij een hartig woordje tot dieg'enen sprak om zich op te geven als lid van dezen omroep. Het resultaat was, dat de secretarisse het genoegen mocht smaken 35 nieuwe leden te noteeren. Vermelden we nog, dat de rede van den heer Lebon enkele malen onderbroken werd door spontaan applaus en dat de bijeenkomst besloten werd met het zingen van de Inter nationale. De slagers maken in een advertentie in dit nummer bekend, dat hun zaken 2en Pinkster dag gesloten zullen zijn. De bakkers deelen mede, dat op dien dag geen versch brood verkrijgbaar zal zijn. Gereedschap ontvreemd. Door een aannemer van een bouwwerk in de Breestraat werd aangifte gedaan, dat ver schillende voorwerpen ontvreemd werden. 12 Mei. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Haring Door garnalen vissch'ers: Gekookte garnalen per kg 0.80—0.65 0.60—0.50 p. kist 5.70—4.80 2.00—1.40 1.75—1.20 per tal 3.152.25 per kg 0.15 Deze roode driehoek, met de punt naar beneden be- teekent, dat men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. Voor den aanvang der Raadsvergadering zullen de léden van den Raad zich per auto naar het vliegveld in Eierland begeven, om daar een en ander in oogenschouw te ne men. Na de terugkeer zal dan de Raadsver gadering worden gehouden, die te 3 uur is uitgeschreven. Geen groote belangstelling. Slechts een 19-tal leden woonden gister avond de Jaarvergadering bij van de Boeren leenbank die in Hotel „Zwaan" werd gehou den. De Voorzitter van het Bestuur, de heer C. Zijm Sz. wees er op, dat de vorige Jaarver gadering een aanmerkelijk beter bezoek ten deel was gevallen en deelde verder mede, dat de heer Joh. Roeper, lid v. d. Raad v. Toe zicht wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hierna volgde lezing der notulen en 't Jaar verslag door den Kassier, den heer C. Graaf. Uit 't Jaarverslag vernamen wij, dat 1936 voor de Bank geen ongunstig jaar is geweest, al is de crisis nog niet voorbij. Toen de devaluatie in het laatst van het jaar zoo plotseling be gon, vreesde men aanvankelijk, dat veel gel den zouden worden opgevraagd. Eerst scheen dit ook zoo te zijn, maar na de geruststellen de radio-rede van Minister Colijn hield dit, evenals bij de meeste Banken in ons land, direct op, en doordat de toestand zich iets beter laat aanzien is het vertrouwen blijkbaar aanmerkelijk verbeterd. De Kassier gewaagde verder in zijn Jaarverslag over ruimen toe vloed van geld in het laatst van het jaar, waardoor (niet bij deze Bank) de rentevoet van gelden direct opzegbaar zeer laag werd. Het aantal leden der Bank is iets terugge- loopen; het bedraagt thans 798 (vorig jaar) 806. Rekening en balans. Aan de orde was nu Overlegging, Rekening f en Balans. Uit de Rekening bleek, dat aan Spaargelden was ontvangen 372.900.06, terug betaald 408.797.32, aan termijndeposito's ontv. 177.596.52, terugbetaald 143.921.96, aan voorschotten uitgegeven 185.200.50, ge geven voorschotten 169.275.Ontvangen in Loopende Rekening van Rekeninghouders 715.325.37. Uitgegeven in loopende rekening aan reke ninghouders 670.853.32. Aan salarissen was uitgegeven 3.300.Diverse uitgaven 3.791.64. Afschrijvingen 2.832.32. Op de Reserve gebrachte Winst 6.122.68. De Reke ning sloot met de eindcijfers 2.133.026.62. Inhoud der kas op 31 Dec. 6.690.01. Uit de Balans bleek, dat in 1936 een Saldo Winst was gemaakt van 7.733.06. Dit ge voegd bij het Reservefonds van 156.500.29, deed dit stijgen tot 164.233.35. De vaste goederen staan op de Balans op 20.990.28, het Meubilair op 1.500.De Balans sluit met de eindcijfers 2.137.846.29. De heer Dros Bz. informeerde nog naar de Post-Reserve D. De Kassier deelde mede, dat dit een Reserve was voor Dubieuse Posten, waarvan gebruik kan worden gemaakt voor afschrijving van sommige posten mocht men het bedrag niet noodig hebben dan wordt dit weder gevoegd bij het Winstsaldo. Hierna volgde goedkeuring van Rekening en Balans. Bestuursverkiezing. Aan de orde was nu Bestuursverkiezing: Als lid van het bestuur moest aftreden de heer J. Keijser Aug.z. (herkiesbaar) en als lid van den Raad van Toezicht, de heer M. Kuip, (ook herkiesbaar) beide heeren werden met op één na algem. stemmen herkozen. Kasleening aan het Waterschap. Ingevolge de Statuten vroeg de Voorzitter ook voor dit jaar weder toestemming tot het geven van een Kasleening aan het Water schap, de „30 Gemeenschappelijke Polder" van 50.000. Niemand had hiertegen bezwaar. Verder werd machtiging gevraagd voor het afvoeren van een viertal personen van de ledenlijst, wegens vertrek uit deze gemeente. Daarna werd nog medegedeeld, dat de rente voet vanaf 1 Januari was vastgesteld als volgt. Spaargelden een jaar vast 3y2 pCt. Direct op zegbaar 2 y2 pCt. Voorschotten 4 y2 pCt. Voor schotten in Loopende Rekening crediet 2 pCt. Neêrlands beste biljart-speler, Martin Fraingois Soliën, gaf gisterenavond in Hotel „de Oranjeboom" een demonstratie van zijn biljartspel, waarbij een talrijk publiek aan wezig was. De heer Soliën speelde o.m, een zeer interessante partij tegen een der beste Texelsche biljarters, den heer Bakker, van De Waal, h.1. 600 caramboles, de heer Bak ker, die een zeer sterke speler bleek te zijn, bracht het niet verder dan 90 car. De heer Soliën maakte series van 60 car. en meer. Op waarlijke bewonderenswaardige wijze wist deze beroepsspeler de ballen bij elkander te houden en vooral bijeen te spelen. Aan het einde van de wedstrijden gaf de heer Soliën een groot aantal fraaie kunst- stooten ten beste. Niet alleen vindt men ook hier iederen dag bijna strijdorganen van de verschillende po litieke partijen in de brievenbussen, maar ook krijgen we van politieke lezingen ruimschoots ons deel. Hotel „Texel" is nu o.a. reeds voor drie avonden in de volgende week voor der gelijke lezingen besproken. Op Woensdag 19 Mei spreekt daar voor de Chr. Historische Partij de heer Kingma. Donderdag 20 Mei voor de S. D. A. P. de heer Kupers, voorz. N.V.V., lid van de Tweede Kamer en Vrijdag 21 Mei voor den Vrijheids bond de heer H. H. D. Lauwes, lid van de Tweede Kamer. Gisterenavond maakte Texel's Fanfarecorps, begeleid door fakkeldragers, een muzikalen rondgang door de straten van Den Burg, een groote menigte volgde den stoet. Dinsdagavond had in de Geref. Kerk te Oosterend de Herdenkingssamenkomst plaats ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der School met den Bijbel. De Voorzitter van het Schoolbestuur, de heer Joh. Eelman, opende de bijeenkomst door te laten zingen Ps. 77 vers 7 en leest daarna Deuteronomium, hoofdstuk 8 en gaat voor in gebed. Hierna riep spr. allen een hartelijk welkom toe, inzonderheid de afgevaardigden van de School voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg, ds. Kok van het Herst. Verband, wethouder Vlaming en verder het aanwezige oud-personeel der school. Door den dood waren hiervan reeds weggenomen de heeren Jansma, Schooneveld, mej. J. Bakker en dén heer W. Bakker, wier nagedachtenis wij, aldus spr., in eere zullen houden, voor al hetgeen zij deden tot opbouw der school. Nadat nog enkele woorden waren gesproken naar aanleiding van het gelezen hoofdstuk, werd samen gezongen: „Als ge in nood gezeten". Een terugblik. Hierna gaf de secretaris verslag van alles wat er in de afgeloopen 50 jaren is tot stand gebracht. Den llden Maart 1883 werd een comité opgericht tot voorbereiding van de op richting. Hiervan was de heer P. Bakker voor zitter en Ds. Klaasen eere-voorzitter. Den len Mei 1887 werd de school in gebruik genomen, nadat zij een maand tevoren geopend was met Ps. 68 vers 10. Als hoofd der school trad toen in functie meester Jansma. Reeds na eenige jaren bleek de school te klein te zijn, er waren toen 75 leerlingen, waarom een tweede lokaal werd aangebouwd. Spreker schetste verder alles wat gedurende die 50 jaren voor ver betering tot stand kwam. Thans kunnen de lessen gegeven worden in een prachtige moderne school met drie lokalen, terwijl een mooie onderwijzerswoning aanwezig is. Natuurhistorisch Museum. Elke week» eiken Woensdagmiddag van 3—5 uur, elketl Zaterdagavond van 7—10 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 8—io Uur' den eersten Zondag van elke maand vaq' 3—5 u. Donderdag 13 Mei 20.15' Gelukwenschen, Hierna werd het woord gevoerd door den heer Slort, Hoofd der Chr. School te Den Burg, die zijn hartelijke gelukwenschen aan. bood, en ook die van het schoolbestuur te Den Burg en van zijn echtgenoote, die tevens aanwezig was. Hierna trad als spreker op Ds. Kok, predi, kant bij de Geref. Kerk H.V. te Oosterend, Ds. Kok sprak zijn vreugde uit hier tegen, woordig te zijn. Spr. was blij, omdat God hem opdracht had gegeven om te gedenken, hoe voor deze alles was en terug te zien op de jaren, die achter ons liggen en hoe die school door God wordt gezien. Spr. noemde het droevig, dat zijn gemeenteleden geen lid kun. nen zijn en hoopt, da'", de dag spoedig mag aanbreken, dat allen één zijn. Dit is de wensch van alle leden in Hersteld Verband. „God zegene U." Cand. Wouda sprak namens den Kinder, raad der Geref. Kerk. Spr. wensehte het bestuur Gods zegen toe. God is met U ge. weest gedurende die 50 jaren, daar uit dg school de Kerk zal worden gebouwd. De oud-onderwijzer, de heer K. Vink, zou de aanwezigen gaarne toegesproken hebben met „feestvierenden", doch dit is niet mogelijk, daar nog slechts zoo kort geleden de heet Bakker, jarenlang onderwijzer aan deze school, werd weggenomen. Spreker was 19 maanden als onderwijzer aan de school ver. bonden en mocht hier in dien korten tijd ook zijn echtgenoote vinden. De school noemdg spreker Gods werk, dat door ons wordt uit. gedragen. Spr. stond nog even stil bij dek strijd der school, maar waarschuwt om vooral in dezen tijd waakzaam te zijn, daar uit da school de Kerk geboren wordt. Spreket wensehte in alles Gods genade toe. Hierna zongen de aanwezigen Ps. 105, veré 1 en 2. Voorlezing werd hierna gedaan van eek paar telegrammen, n.1. van de heeren B, Vlaming en Joh. Brouwer te IJmuiden. De heer Pool, oud-Hoofd der school, felici teerde vervolgens de jubileerende school en wensehte bij het voortgaan in de volgende 50 jaren Gods zegen bij het behouden der leet bij de 3 formulieren van eenigheid. Nadat het „Lied des Geloofs" gezongen was, gaf mej. Leene een kort overzicht van, hare werkzaamheden als onderwijzeres aan da School met den Bijbel te Oosterend en ver. geleek die met die op andere plaatsen, waai! zij onderwijs had gegeven, de vergelijking waS in het voordeel der Oosterender jeugd. Mevr. De VriesKikkert, door haar op. leiding door den heer Pool met de scbeol in aanraking gekomen, is hier later eenigen tijd als onderwijzeres aan de school op prettige wijze werkzaam geweest. Ook zij wenscht de jubileerende school Gods zegen toe. De heer Bolt spreekt een slotwoord. Het slotwoord werd gesproken door het tegenwoordig Hoofd der school, den heep H. P. Bolt, die hieraan reeds een tiental jaren werkzaam is geweest. Spr. memoreerde nog den heer Bakker, die de kinderen tot zich wist te trekken, vooral door zijn kinderlijk vertellen. Zijn nagedachtenis zal bij allen ia eere blijven. Tot slot liet spr. zingen het Avondlied, vers 1 en 2 en sprak het dank» gebed uit. Het was een schoone, stemmingsvolle avond, die bij de aanwezigen nog lang in aangenam® herinnering zal blijven. bereikt alle gezinnen van HU— alle gezindten. (7) Zij dacht aan de redactie en haar ouden vriend Burg, die nu zeker te keer in zijn „hol" en aan juffrouw Cohen, die bij al te luide uitbarstingen van den oude slechts even open- opstond en de half openstaande deur sloot, waarop Burg dan dadelijk stil werd en zich een beetje schaamde. Zij ging heel dicht voor den spiegel staan en. keek zichzelf onderzoe kend in de oogen en naar haar smalle, blanke voorhoofd wat was daar wel allemaal achter verborgen? Weder overmoedig gewor den, stak zij haar tong uit, draafde haar slaapkamer in en sprong met een grooten sprong op het Engelsche ledikant, dat het spiraalmatras ervan begon te zingen. Knap, zij draaide het licht uit en lag in donker met wijd opengesperde oogen. De gordijnen voor de beide vensters lieten een matte scheme ring van de lantaarns buiten door; heel zacht hoorde ztj de auto's zoemen en licht en vlug sliep zij in. Den volgenden morgen werd zij door het van een kamermeisje gewekt. Het was reeds negen uur en de hoogste tijd om zich gereed te maken. Toen zij gekleed was en de gordijnen openschoof, lag de straat voor haar onder een wit sneeuwdek. Na mid dernacht was het weer veranderd en nu was de wereld in een dik sneeuwkleed gehuld en werd zij beschenen door een koude, maar heldere zon, het heerlijkste weder om te reizen! Zacht voor zich heen neuriënd vol tooide Esther haar laatste voorbereidselen, sloot haar koffers, pakte teeder de schitte rende reisnecessaire weer in en beid - om den huisknecht. De rekening werd vereffend en de kleine taxi schoot met een getoeter, dat klonk als het kwetteren van een vogel, door de straten en bereikte het vrije veld en het vliegterrein. Daar was alles reeds vol leven en beweging. De startbaan werd geveegd en ook een smalle weg voor de passagiers, die over het voor terrein naar de vliegtuigen voerde. Juist ging een van de groote hangars open en een reu zenvogel rolde langzaam naar zijn plaats. Er kwam echter nog een oponthoud, want men liet eerst de motoren nog even proefdraaien. Er ontstond een scherp huilend geluid, dat steeds gillender werd; toen zette de piloot de motoren af en snel daalde de toon, tot men iets als een wentelend rad en even later de draaiende vleugels der schroeven duidelijk kon onderscheiden. Nu mochten de passagiers instappen v-i greep er een hoffelijke contne plaat: s. Esther liet zich in den nu reed'vertrouwCien zetel neder, alsof er voor hqr aj o-een andv'°r ver voermiddel meer besj,nd. Het startsi;—jnaal werd gegeven en de propellers beginnen weder te zingen. _nkele nunuten later vl ogen zij met meer dan de dubbele snelheid van een sneltrein naar de Britsche hoofdstad. Aan Esther's oogen ontvouwde zich een merkwaardig beeld, toen zij het Kanaal be reikten. Het Continent lag onder de diepe sneeuw als in watten ingepakt, zoodat alle contouren hun scherpte hadden verloren en dc aarde er vanuit de hoogte oninteressant en geheel gelijkvormig uitzag. Maar toen kwam de zee, gedeeltelijk donker, maar op andere plaatsen spiegelend en glinsterend. Heel in de verte begon de Engelsche kust te 'naderen en daar scheen geen sneeuw te liggen, hoewel een 'fijne nevel belette dit met zekerheid te onderscheiden. Toen zij boven het land zweef den, trokken de nevelsluiers zich nog dichter samen en geleek het landschap Esther, voor zij het kon ontwaren, niet veel van het Hol- landsche en Duitsche te verschillen. Het kwam haar voor, dat de machine nu sneller vloog en inderdaad probeerde de piloot dan ook zoo gauw mogelijk de landingsplaats te bereiken, daar de nevel voortdurend dichter werd. Toen zij daalden waren de groote zoeklichten reeds ontstoken, hoewel het nog voor den middag was en bij het uitstappen sloeg Esther een koude, vochtige lucht tegemoet. Dit was dus Engeland. Nu, het deed zich bij de eerste kennismaking niet bepaald ver lokkend voor, maar dat lag ten slotte aan hoogere machten. Zij nam het besluit zich in het geboorteland van haar vader geheel van vooroordeelen vrij te houden en stapte in de auto, die haar naar de stad zou brengen. Ook hier waren de douaneformaliteiten kort van duur en gemakkelijk te vervullen. De rij weg gleed haar onwezenijk in den nog steeds dichter wordenden nevel voorbij en toen Esther, uit het gebouw van de Imperial Airways, waar zij voorloopig haar koffers had achter gelaten, alleen de straat op stapte, had zij het gevoel, dat er een droom begon. De por tier had haar vergeefs voor de 'realiteit van dien droom gewaarschuwd, die in een echten Londenschen ondoordringbaren mist dreigde te ontaarden. Maar zij was vast besloten dadelijk de groote stad in te duiken en zij vertrouwde op haar zwemkunst. Het was een fantastische scenerie. die zich aan haar blikken voordeed. De nevel om sluierde de straten nu reeds zoodanig, dat al het stoffelijke zich op een afstand van twee, drie meter tot voortvloeiende schaduwen oploste en een spookachtig aanzien verkreeg. Onophoudelijk toeterden en snerpten de signalen der auto s, aan alle straathoeken brandden groote kandelabers, pek- en mag nesiumfakkels wierpen trillende roode en witte lichtcirkels in den geelachtigen nevel. Alles was klam van een vieze en kleverige vochtigheid, die aan ontbinding deed denken. De menschen, die op straat moesten zijn en andere zag men er nu stellig niet zochten zich tastend hun weg. De paarden bewogen zich voorzichtig voort over den glib- berigen bodem en de snelheid des levens ir. üe Zevenmillioenenstad was met één slag tot 4 kilometer per uur gedaald. Esther liep voort met een gevoel, alsof zij aan iederen nevelachtigen hoek den Een hoorn verwachtte te zien opduiken, maar hoewel hij zich niet aan haar vertoonde, be- hiitnr, Z1J spoedig genoeg, dat het zijn bijzondere gevaren met zich mcc.J.racht om in den mist m Londen op goed ^eluk af uit wandelea te Elotsel^ig tempte door een hevigen stoot tegen haar maag, dat zij tegen een leuning aangeland was, die haar ervoor behoed had recht de Theems ia te stappen. Naar omlaag kijkend ontwaarde zfl niets dan een grauwgrijzen muur, die ia de diepte in de nevel verdween, waar zij he" sombere, troebele water vermoedde. Zij erkende, dat zij moest trachten zoo sne mogelijk te weten te komen, waar zij zicl1 eigenlijk bevond en daarom koerste zij voor zichtig terug. Na een kwartiertje vond gelukkig een bobby,een reusachtigen ver keersagent, die over de excentrieke jonge- dame verbaasd was, maar haar bereidwühg inlichtte hoe zij het beste het Savoy Hot» kon bereiken. Hij ried haar een taxi te nemen stellig haar die haar wel is waar langzaam, maar veel veiliger dan haar eigen voeten aan bestemming zou brengen. Hij floot een chauf feur en zij had het geluk, dat er juist een ledige huurauto dichtbij was. Zij bedankte icuigc iiuuxauio dichtbij was. Zij oeuo."* den agent en noemde den chauffeur den naa" van haar hotel. De auto reed oneindig' zaam; zij kroop letterlijk voort, voortduren toeterend en omringd door het gehuil en ëe^' der andere wagens. Na een half uur ware de weinige honderden meters gelukkig a S legd en stond Esther in de hal van ne elegant, eenigszins opdringerig weelderw hotel. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6