Onze Openbare Leeszaal Stadsnieuws Mailverzending Woensdag 19 Mei 1937 £en woord van protest Heldersche Courant Tweede Blad Openbare vergadering «Nationaal Herstel" Afdeeling Oude Helder der Speeltuinvereeniging exposeert naar Gibraltar L Als die breekt... ii GERIA A IV De Rembrandt-film Uit het politierapport Een slechte gelaatskleur Gematigder regeering in Spanje? Hoofdpijn, Kiespijn. Burgerlijke Stand van Den Helder George Pickard's Band Toen wij eenige malen gedurende de achter ons liggende feestdagen in de Donkere Dui nen» waren, hebben wij wederom moeten con stateeren, dat het Heldersche publiek kennelijk nog geen notie heeft, zich te gedragen zooals dat in een dergelijk reservaat, zij het dan in het jclein, behoort. Set stemt tot nadenken zooiets, temeer, daar ook onzerzijds op dit euvel reeds tot in den treure gewezen is. Wederom heeft men gemeend de paden en grasranden langs de boschjes te moeten ont sieren met sausjesdoppen, sinaasappelschillen en ulevel-omhulsels. Wederom heeft men niet geschroomd brood korsten achteloos op het gras bij het vijvertje te laten liggen en stukken papier op die plaat sen, waar men z'n brood opgegeten heeft. Set is alles een beetje bedroevend en tevensbeschamend. Iets dergelijks ziet men niet in het Zuiden van ons land, nog minder bij onzen overbuurman, den Texelaar, om van het buitenland maar niet eens te spreken. En wederom herhalen wij het eindeloos ver zoek, vertrouwend, dat men het eens zal leeren: werpt het afval, van welken aard ook, in de daarvoor bestemde papiermanden en laat het niet achteloos slingeren in het park, waar het wordt tot een aanstoot voor iederen natuur liefhebber entot een beleediging voor den naam van onze stad. Wij dispereeren in dezen niet! Gisteravond om 7 uur heeft in het clubhuis aan de Breestraat de officieele opening plaats gevonden van de tentoonstelling, georgani seerd door de afdeeling Oude Helder der Speeltuinvereeniging. Er hing een vlag bij den ingang en er hing een vlag op het terrein. Voorts waren daar alle jongelui van de afdeeling present, die on der leiding van den heer Regeling nog eens het liedje doornamen, dat strak3 er eere van de komst van den burgemeester gezongen zou worden. Precies op tijd was de heer Ritmeester, en de onvangst had niet hartelijker kunnen zijn: daverende roffels of de trommen en daarna een lied, met woorden van den heer T. J. Dek ker en op de wijze van den Lippe-Detmold- jnarsch. Het was de voorzitter der afdeeling, de heer Grol, die hierna een woord van welkom sprak tot den burgemeester en dien verzocht de opening te willen verrichten. Dit geschiedde binnenshuis, alwaar onze eerste burger voor bestuur en genoodigden een kore toespraak hield, waaraan wij het volgende ontleenen: Burgemeester Ritmeester: Toen spr. nog slechts kort in Den Helder was, had zijn weg hem door de Breestraat ge voerd en aldaar was het, dat hij den heer Boogaard aan het werk had gezien. Deze ver telde hem in groote trekken het een en ander van het plaatselijk speeltuinwerk, wat spr. ten zeerste interesseerde. Mijn belangstelling, aldus burgemeester Ritmeester, voor het werk dat hier gepresteerd wordt is zéér groot, en naar ik vermoed, zelfs grooter dan die van vele ouders. Dit nu is jammer, heel jammer, want het Bestuur van deze jeugdorganisatie geeft zich zeer vele moeiten, om dit alles tot stand te brengen. Daar is veel tijd en nog meer liefde voor noodig om dit alles voor elkaar te brengen, en de resultaten mogen in ieder op- Zicht gezien worden. En dat alles voor het sympathieke doel: de kinderen aangenaam bezig te houden en hen op diverse wijzen leer zaam te onderrichten. Met nadruk wijst spr. er op, dat het goed is, dat men dit alles eens onder het oog brengt en dat waardeering van deze bemoei ingen zeker verdiend is. Deze kinderen hebben het op hun jeugdigen leeftijd reeds verder gebracht dan velen onzer Vroeger. Hun worden tal van dingen bijge bracht, die niet alleen van het grootste be- lang zijn voor hen zelf, doch ook voor de maatschappij. Het speeltuinwerk in Den Helder staat op hoog peil, zelfs op een zóó hoog, als wellicht nergens anders in den lande, en dat is een prestatie die men, vooral in aanmerking ge nomen de niet al te overvloedige financieën, ongetwijfeld eervol mag noemen. Na hulde gebracht te hebben voor al dat gene, wat bereikt is, zoowel door het Be stuur, leiders en leidsters als door de kinde ren, verklaart burgemeester Ritmeester de tentoonstelling voor geopend. Wat de expositie betreft, deze is bijzonder Aardig geslaagd. Tal van kleinere en grootere artikelen zijn smaakvol in enkele stands ge gedeponeerd, en waaruit de bezoeker voor een ..zacht" prijsje een keuze kan doen. Zoowel de mannelijke bezoeker als de vrouwelijke. Wij vestigen er de aandacht op, dat de ten toonstelling gehouden wordt tot een met' Vrij dagavond, en geopend is iederen dag van 2 uur tot 10 uur. De prijzen kunnen worden afge haald Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. Rede van den lijstaanvoerder Dr. Emmens over persoonlijke verant woordelijkheid als grondslag van een gezonde maatschappij en een krachtige natie. Voor een vrij goed bezette benedenzaal van het Kegelhuis sprak gisteravond de lijstaanvoerder van het Verbond voor Na tionaal Herstel, Dr. W. Emmens, voor de plaatselijke afdeeling van dat Verbond, over het onderwerp „Persoonlijke verant woordelijkheid als grondslag van een ge zonde maatschappij en een krachtige natie". Nadat de bijeenkomst was geopend met het zingen van het Volkslied, werd de spreker in geleid door den plaatselijken voorzitter, den heer A. Uithol. Deze uitte zijn tevredenheid over den opkomst en heette speciaal welkom Dr. Emmens, diens echtgenoote en dochter, alsmede Overste Bentz van den Berg en de pers. Sprekende over de verkiezingsreclame hier ter stede wraakte de heer Uithol het in het College van B. en W., dat het eenerzijds een vlot van de R. K. Staatspartij, waarop reclame was aangebracht, liet weghalen, terwijl het toe stond, dat even later door de S.D.A.P. op en kele van de mooiste punten van de stad pam fletten werden aangebracht. Er wordt dezer dagen veel gesproken over democratie, maar dit is democratie, zooals wij die niet wen- schen, aldus de heer Uithol. Rede van Dr. Emmens. Nadat spr. nog medegedeeld had, dat Natio naal Herstel hier ter stede veel sympathie on dervindt, verleende hij het woord aan Dr. Em mens. Deze zeide o.m. Persoonlijke verantwoordelijkheid hebben, wil zeggen: persoonlijk antwoord moeten geven. Een antwoord kan alleen op een vraag ge geven worden. Wie stelt die vraag? Ons ge weten, dat verankerd is in het Heilige. Wat is de inhoud van deze vraag? De reden op te geven van een daad, van een handeling tegen over anderen of ons zelf! Wat is de bedoeling van de vraag? Naar waarheid te getuigen. Wie dringt ons daartoe? Niemand. Zelfs geen rechter. Onlangs legde een rechter zijn functie neer met de woorden, dat het hem van den eenen kant moielijk viel, doch,van den anderen kant gemakkelijk, omdat de mensch van heden lichtvaardig den meineed aflegt, d.w.z. niet naar waarheid getuigt. Hoe komt dat? Omdat vooral het marxisme het heilige van het ge weten, het geestelijke in ons kapot gemaakt heeft. De marxistische mensch schakelt den geest uit, want deze bestaat volgens hem niet. Wat bestaat is alleen stof, materie. Zonder den geest is de mensch alleen op het dierlijke, het stoffelijke aangewezen en daaruit volgt, dat zooals ook Dostoievskij zegt alles ge oorloofd is, zelfs moord. Persoonlijke verant woordelijkheid sluit in innerlijke zelftucht, zorg voor de toekomst, spaarzin, particulier initiatief, particulier eigendom, ontwikkeling tot vrije persoonlijkheid. Voornamelijk door het marxisme heeft de mensch dit alles ver loren en is een massamensch, een horde- mensch geworden, een deel van de collectivi teit. Met een recent voorval uit Frankrijk schil derde spr. hoe de persoonlijke verantwoorde lijkheid door de collectiviteit wordt vernield. Het marxistische collectivisme sluit in per soonlijke onverantwoordelijkheid, zorgeloosheid voor de toekomst, want er wordt voor hem ge handeld, geen spaarzin, want er wordt voor hem gespaard, geen ontwikkeling tot vrije per soonlijkheid, want hij is slaaf geworden. Zie Rusland, Het marxisme belooft aan de arbei ders bestaanszekerheid in de plannen van ar beid, de leider der vakvereeniging zorgt voor hun loonen, persoonlijke verantwoordelijkheid geldt niet meer. De marxistische milieu-leer, dat de mensch een product der omstandigheden is, heeft in het strafrecht de persoonlijke ver antwoordelijkheid teruggedrongen, de school- voeding en -kleeding hebben deze aan de ouders ontnomen. edenmiddaglaatste buslichting, hoofdpostkantoor, 4.15 u. (16.15 u.), kan men brieven verzenden naar Hr. Ms. „Hertog Hendrik", „Johan Maurits van Nassau", „O 13" en „O 15". De brieven moeten verstuurd worden naar Gibraltar. Op 23 Mei zal een zelfde post verzending plaats hebben. Frankeering volgen buitenlandsch tarief: 12ll2 voor een brief van 20 gram 20 voor een brief van 40 gram Het is thans wel duidelijk, dat de persoon lijke verantwoordelijkheid den grondslag vormt van een gezonde maatschappij. De menschen willen van nature zoo'n gezonde maatschappij, waarin zij zich gelukkig voelen, verdedigen, wanneer er gevaar dreigt. Zulke menschen voelen zich als persoonlijk verantwoordelijk voor hun volk als geheel. Zij zullen hun weer kracht en weermacht op peil van afweer bren gen en zoo vormt de persoonlijke verantwoor delijkheid ook den grondslag voor een krach tige natie. Vragen en antwoorden. Naar aanleiding van een interruptie uit de zaal, deelde de heer Uithol nog mede, dat hij in verband met de verkiezingsreclame van de S.D.A.P. er het zijne van zal zeggen in den Raad. Hij hekelde het feit, dat onderwijzers weer in den 1 Meioptocht hadden meegeloopen en dat een gesubsideerd muziekkorps niet had meegewerkt aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. In antwoord op desbetreffende vragen deelde Dr. Emmens o.m. mede, dat N.H. verbeteringen heeft gebracht, waarvan sommige door de regeering zijn overgenomen, andere steeds meer ingang vinden, o.m. het 100 millioen- weerfonds, de Koninklijke Kabinetten, de per soonlijke verantwoordelijkheid (welke de re geering absoluut zal moeten accepteeren), de Rijkseenheidsgedachte met den Rijksraad. Het verschil met de N.S.B. zit 'm in de idee van de dictatuur, welke N.H. verwerpt en in het feit, dat deze beweging slechts afbraak geeft en geheel zonder eigen programma werkt. Volgens spr. heeft de N.S.B. verscheidene leden, en lang niet de slechtsten, verloren. De pensioenen der militairen. In het algemeen wenscht N.H. een goed ge oefende en goed gewapende weermacht; zij, die deel van de weermacht uitmaken, wil N.H. beschouwen als het puikje van het Ne- derlandsche volk. Naast de helden uit het verleden, willen wij hén eeren, die het risico loopen in een eventueelen oorlog hun leven te moeten wagen. Wij zijn er dus voor om de gepensionneerden een behoorlijk pensioen te verschaffen. Het ambtenarenverbod. Art. 2 van de Grondwet was, toen het tot stand kwam, gebaseerd op een algemeenen grondslag, welke door de inwerking van het marxisme echter niet meer bestaat. N.H. acht het ambtenarenverbod rechtvaardig, want geen Marxist is te vertrouwen. N.H. is dus, wat dit punt betreft, vóór Grondwetswijziging en eischt zelfs ontbinding van de Communis tische partij. Aan het einde van de vergadering heeft de heer Uithol een woord van opwekking ten bate van Nationaal Herstel gesproken, waar na hij onder dankzegging aan Dr. Emmen de vergadering sloot. kunt U loopen. Eén zoo'n schakeltje van den ketting kan Uw fietstocht be derven of U 'n strop bezorgen, door dat U te laat komt. Het mag niet breken. Neem daarom een Germaan. daar heb je wat aan N.V. RIJWIELINDUSTRIE F.4 J. V. WERVEN. I A.s. Vrijdagavond in Rialto. Vrijdag, 21 Mei a.s. zal in het Rialto-theater één enkele opvoering gegeven worden van het langverwachte filmwerk „Rembrandt", de fenomenale prestatie van Charles Laughton, welke de titelrol vervulde. Het is een productie, op naam staande van Alexander Korda, momenteel een van 's we relds meest vooraanstaande persoonlijkheden op regie-gebied, terwijl als tegenspeelster van Laughton fungeeren Gertrude Lawrence en Else Lanchester. En voorts, een film, die ons het leven op markante wijze doet zien van van Neêrlands grootsten representant op het gebied van schilderkunst. Inbraak en diefstal. Door een bewoner van de Boerhaavestraat werd aangifte gedaan, dat van zijn erf een damesrijwiel, schop, hark en schoffel werden gestolen. Verder deed de secretaris van de Speeltuin vereeniging „Tuindorp" aangifte, dat men zich door middel van het indrukken van een ruit toegang heeft verschaft tot het gebouw tje. Een busje met wat geld, dat zich in een kast bevond, werd geledigd. Hoes van een autoband gevonden. Op den Rijksweg tusschen Alkmaar en Den Helder werd een hoes van een autoband ge vonden, welke op het politiebureau door den eigenaar kan worden teruggehaald. Mishandeling. Een bewoner van de Bassingracht deed aan gifte, dat hij in de Koningstraat door een per soon werd mishandeld. behoeft niet zoo te blijven, kan zelfs mooi worden indien deze verzorgd wordt met witte Purol. De huidzuiverende, huidgenezenae en huidvoedende kracht welke Purol bezi maakt de huid jeugdig-frisch, gezond en flu weelzacht en zuivert deze tevens van alle nuia- onreinheden, zooals vetwormpies, pukKeis, vlekjes en uitslag. Gebruik voor gelaatsver zorging witte Purol. Deze is na inwri|ving onzichtbaar op de huid en daarom ook zeer geschikt voor gebruik overdag, boos 30 en 60 et. Tube 45 et. Bij Apoth. en Drogisten. De stad groeide, maar de leeszaal groeide uiterlijk niet mee. Het prachtige uitbreidingsplan van Boonen werd uitgevoerd; het Spuikanaal-Krijnen ge graven, en het onoogelijke visschersplaatsje werd een behoorlijke, architectonisch-gebouw- de stad. Weliswaar bracht de ontwikkeling der badplaats aanvankelijk teleurstelling, hoofd zakelijk wel tengevolge van de afname van het strand, maar toch kan thans niemand meer ontkennen, dat Den Helder een stad is, die zich zeker meten kan met vele zuster steden van dezelfde grootte. Zonder plaatselijk chauvinisme kan men dat gerust constateeren. Maar onze plaatselijke leeszaal, waar op we in 1913 zoo trotsch waren, valt buiten dezen groei. Dat wil zeggen wat het uiterlijk betreft. In deze vijfentwintig jaren, waarin ten aanzien van Den Hel der feitelijk een niéuwe wereld is opge bouwd, is er voor deze cultureele en voor een plaats van onze beteekenis absoluut onmisbare, instelling als de Openbare Leeszaal, niets, maar dan ook niets, ten goede veranderd. Wel het tegendeel. Innerlijk valt er zeker groei te constateeren, zelfs een aanzienlijke groei. Hierboven zei den we reeds, dat we tegenwoordig het ver schijnsel waarnemen, dat men uitsluitend ter wille van de boekerij lid wordt, in tegenstel ling met vroeger, toen velen, nu ja, „met hun donateurschap de leeszaal wilden steunen." Hoezeer de leeszaal gegroeid is, mogen de volgende, globale, cijfers bewijzen. In het eerste jaar van de uitleen werden m totaal 2280 romans en studieboeken uitgeleend, m 1936 bedroeg dit aantal 41815 'het sta^t er werkelijk!) en bovendien nog 19419 kinder boeken. Het boekenbezit bedroeg op 1 Jan- 1917 1650 studieboeken en romans; thans n Tan 1936) vermeldt het jaarverslag een aantal van 13606, benevens 2393 kinder boeken. Het gebouw veel te klein. Men zal begrijpen, dat bij een dergelrj- ken groei, het bestaande gebouw veel te klein is geworden. Per jaar neemt de boekenvoorraad, waarbij ook vele ge schenken van onze burgerij, met gemid deld 400 deelen toe. Er is waarlijk niet veel rekenkunst voor noodig om te be grijpen, dat een dergelijke groei ook uit breiding vraagt van berging. En nu rekenen wij nog niet eens de gebon den jaargangen van de periodieken, die na tuurlijk óók in de boekerij worden opgenomen, en lang niet de kleinste plaatsruimte in nemen. De toestand gevaarlijk. De toestand, waarin het gebouw ver keert afgezien dus nog van de plaats ruimte, is, om het woord van een der autoriteiten te gebruiken, die ter plaatse een onderzoek instelde, „zeer gevaarlijk" geworden. Er zijn over dien toestand, verschillende besprekingen gehouden met autoriteiten; men heeft zich zooals we zeiden, ter plaatse van den droevigen toestand op de hoogte gesteld, maar het blijft voorloopig bij zuiver platoni sche liefdesverklaringen. Inmiddels is een stuk dakgoot bezweken, tengevolge waarvan de politie kwam waarschuwen, dat dit moest worden gerepareerd. Het is geschied, maar of de spijkers zullen houden in het vermolmde hout, dient te worden afgewacht. Zóó is de toestand van onze openbare lees zaal en bibliotheek, en de lezer begrijpt, dat onder dergelijke omstandigheden, van een feestelijke stemming in het leeszaalbestuur geen sprake is. Een enkel woord nog over dit 25-jarig be staan. Naar ons bleek, is in Juni 1912 de stichting „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" opgericht; de opening van de leeszaal met haar boekerij enz. had eerst plaats in Juli 1913. Men kan dus zeggen: we stellen de her denking uit tot het volgend jaar, omdat dan pas de leeszaal als zoodanig 25 jaar bestaat. En dan kan dat gecombineerd worden, met de opening van het nieuwe gebouw. Maar zal er dan een nieuw gebouw zijn?... Dat is de vraag waar alles om draait. Bovendien, de kwestie of dit 25-jarig bestaan zal worden herdacht, gaat enkel het publiek aan: als men van meening is, dat het van voldoende openbaar belang is, de instelling te herdenken, wel nu: dan zal dat wel blijken, doordat zich een of andere commissie hiervoor vormt. Als evenwel de toestand nog niet beter is gewor den, ja, dan zal er, zouden wij zeggen, voor het leeszaalbestuur evenmin aanleiding zijn voor een feestelijke stemming, als thans het geval is. Zunen de a.s. raadsdebatten ons wat meer dere zekerheid geven, of zal ook hier nog het Gemeentebestuur, dat dan toch tenslotte den drang moet uitoefenen op de regeering, zich in zwijgen hullen en weer een Jantje-van- Leiden-achtig antwoord geven?... Laat ons het beste ervan hopen en laten B. en W. vooral zich rekenschap geven van de betee kenis, die een instelling als de leeszaal voor onze stad heeft. Zooals wij in het begin zei den: de leeszaal geeft cachet aan onze stad, brengt haar op hooger plan. Wat zijn we niet trotsch op ons natuurkundig museum-in-wor- ding, wat willen we niet doen om het grooter te maken! En wat zouden We raar opkijken als de leeszaal uit onze stad verdween! Zij hoort bij ons, iedereen kan er in loopen en de inlichtingen vragen, die hij wenscht. Welnu, gemeente, stel het leeszaalbestuur dan ook in de gelegenheid eens representatief voor den dag te komen: gij brengt er de gemeente zelve door op hooger peil! Wend uw invloed eens aan om een bouwvoorschot voor eene instelling, die toch zeker in een plaats als de onze thuishoort. Gij zijt trotsch en terecht op Uw Helden-der-Zee-monument, op Uw fraaie Timorpark-in-wording, op Uw Don kere Duinen... Welnu, laten we nu straks óók eens de gelegenheid krijgen den bezoeker van buiten onze leeszaal te laten zien met de trotsche bijvoeging: „en hier hebt u nu onze Openbare Leeszaal met bijna 14000 boeken! Is het voor onze stad niet een schitterende instelling?" Met spanning zien wij de raadsdebatten tegemoet en het antwoord, dat B. en W. aan de vragenstellers zullen geven. Het Hbl. komt in zijn nummer van gisteren avond tot dezelfde conclusie ten opzichte van den duur van den oorlog in Spanje, als wij in ons overzicht van gisteren. Het blad meent dan ook dat vooruitzichten tot een spoedige liquidatie van den burgeroorlog in Spanje thans weinig hoopgevend worden geacht. Aan geen van beide zijden, noch aan die van Valen- cia, noch aan die van Salamanca, vermag men het verlangen naar een compromis te bespeu ren. Het blad neemt de nieuwe regeering, die gevormd is, onder de loupe en vertelt van de pogingen van Cabellero tot de vorming van deze nieuwe regeering, die volgens het blad een gematigder karakter draagt. Caballero heeft één enkel ministerie van landsverdedi ging in het leven willen roepen met vier onder staatssecretarissen voor oorlog, marine, luchtvaart, munitie en bewapening en den oppersten oorlogsraad onder het presidium willen stellen van den minister van landsver dediging, terwijl de functies van minister van Landsverdediging en minister-president in een hand vereenigd zouden zijn. Deze pogingen zijn echter op een teleur stelling uitgeloopen en het Hbl. geeft daar over een beschouwing, waaraan wij het vol gende ontleenen: Dit voornemen is afgestuit op verzet, vooral bij de medewerkers, die links staan van Ca ballero, en op een aantal overwegingen, die eerder wijzen op het oude politiek wantrou wen dan verband houden met de mérites der zaak. Caballero vond de communisten tegen-, over zich, die hem klaarblijkelijk niet ver trouwen, omdat hij te sterk steunt op de C. N. T„ de organisatie der anarcho-syndicalis- ten, en de C. N. T„ die aanvankelijk de partij van Caballero koos tegenover de communis ten, bleek ten slotte eveneens bezwaren te koesteren wegens verzwakking van haar machtspositie in het nieuwe Kabinet. Cabal lero vond hartelijken steun bij de U.G.T., de organisatie der socialistische vakorganisatie, maar niet bij de Socialistische Partij zelf, die, onderling ten diepste verdeeld, in grooten deele de leiding der communisten aanvaardde. De socialisten hebben dus gemeene zaak ge maakt met de communisten. Caballero is thans als minister-president vervangen door Don Juan Negrin, den socialistischen minister van financiën uit het oude Kabinet. Het nieu we Kabinet is derhalve van gematigder signa tuur dan het oude. Het is er echter niet in geslaagd een Kabinet te vormen van alle par tijen en organisaties, „vereenigd in den strijd voor de Spaansche onafhankelijkheid" want de anarcho-syndicalisten zijn met Caballero uit het Kabinet verdwenen. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder* Per stuk 8 ct. doos 45 ct. Bij Uw Drogist van 18 Mei 1937, BEVALLEN: A. M. Slikkervan den Bergh, z. T. BijvoetGrin, d. D. Veen—Aar sen, d. L. P. NieuwenhuizenRijkers, z. OVERLEDEN: Wed. Y. Kuipers, 82 jaar, M. DilgHoogvorst, 62 jaar. Na een afwezigheid van bijna twee jaar trad de band van George Pickard met de beide Pinksterdagen in „Casino" op. Sinds het laatste optreden zijn er enkele wijzigingen in de bezetting gekomen. George Pickard is naar Afrika vertrokken, doch de naam is gehandhaafd voor wat de band be treft. De leader Ger Hille, die tevens een uit stekende tenorsaxofonist is, heeft in den nog zeer jeugdigen pianist een uitstekenden plaatsvervanger voor Pickard gevonden. Het orkest bestaat uit volledige sax- en koperteams en een rhythme sectie van 4 per sonen. Hierdoor valt alles veel voller en rijker aan kleur dan in de kleinere bezettingen. Er is een verbijsterende afwisseling in instrumen tatie, iets wat dit ensemble een bijzonder cachet geeft. De uitvoering der tango's en Engelsche walsen was nu ook zeer goed ver zorgd. Hoewel er natuurlijk eenige kleine fouten waren te bespeuren, konden wij gelukkig geen grove vergissingen en slechte gewoonten, zoo als bij menige andere „eerste klas" semi-prof- band constateeren. We vestigen er nog de aandacht op, dat deze band eveneens op zal treden Zondag over een week, den 30-sten Mei.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5