op 1600 meter hoogte Nederland op de arijsche tentoonstelling Twaalf keer was Barbara knock-out Een filmster, die weet wat „fut" is Fractie-voorzitters Een pestserum? Dc nieuwe D,C. 3 op Waalhaven bij de Koningin Instelling Openbaar Predikbeurten* Doch zij richt zich telkens weer op! Uitgifte 3 procent staatsleening 1937 Dc weg Amsterdam- Wieringen Jongen tusschen auto en maaimachine bekneld Nederland heeft de eerste „vliegende bioscoop Lichaam Wieringermeer ^^MARKTBERICHTEN Be kleine Londensche detective beschikt over een paar char mante jiu-jitsu grepen Haar heldere blauwe oogen kij ken U onversaagd aan. De regelmatige warenhuisdiefstai- len hebben sinds lang overal in de wereld geleid tot het in dienst ne men van huisinspecteurs, contro leurs, detectives, enz., die den ge- heelen dag tusschen de handschoe nen en overhemden, tabakspijpen en lederwaren doorwandelen om hun oogen den kost te geven en uit te zien of geen enkel artikeltje op on rechtmatige wijze in de zakken der bezoekers of bezoeksters verdwijnt. „Ik zou een paar zijden shawls willen zien, voor mijn meisje!"zegt een aardi ge jongeman, die zich in een groot Lon- dcnsch Warenhuis met zijn ellebogen door een kluwen van klanten heeft gewerkt tot vlak voor de verkoopster. Ilij maakt een graai-beweging in een hooge stapel zijden shawes die voor hem op de toonbank ligt „Helpt U eerst die dame maar even hoor"... voegt hij er aan toe, waarop de verkoopster verdwijnt om zich met de nieuwe klant te bemoeien. Men ziet alleen nog maar handen die in de stapels goederen woelen en plot seling trekt de jongeling zich terug en ver dwijnt uit de drukte. Een half dozijn shawls heeft hij in allerijl bij elkaar gegrepen en moffelt het tusschen zijn jasje' cn zijn pull over weg „Wilt U mij misschien even volgen, mijn heer?" Een slank, blond meisje houdt den jongeman aan. Zijn verbijsterende gelaats uitdrukking verhindert niet dat de jonge dame tersluiks een oogje waagt aan het opbobbelende pakje onder zijn colbertje... de shalws van zijn meisje! Hij probeert niet eens zich te verdedigen. Hij heeft het al ontdekt: het is „zij". En „zij", dat is de -bij de Londensche warenhuisdieven overbeken de Barbara O'Rourke, de koningin onder de warenhuisdetectives. Het is maar slecht kersen eten met deze jonge dame: zij bokst als een man en liet nog nooit een slachtof fer los! Een kwartiertje later duikt het blonde kopje van Barbara opnieuw op tusschen de hoogbeladen toonbanken en twee heldere blauwe oogen monsteren het werk van de verkoopsters: het oog van de wet waakt! En wanneer dan de verslaggever de gele genheid aangrijpt om juffrouw O'Rourke even snel te interviewen, dan staat zij dat „en passant" gaarne even toe. „Waaraan ik mijn mannetje Herken?" Barbara lacht. „Ik voel bij intuïtie: die daar is een dief! En tot mi toe heb ik mij niet eenmaal vergist. Vroeger, toen ik vrekoopster Was, bestudeerde ik alle gezichten van de klanten; toen al ontdekte ik dat de gezichten van de echte klanten op den duur van die der dieven te on derscheiden zijn. Tegenwoordig zeg ik van iederen bezoeker of bezoek ster van ons huis op den kop af of hij of zij de schatten die mee naar huis worden genomen, betaald of ge stolen heeft." Barbara O'Rourke is nog maar nauwe lijks de 20 gepasseerd. In haar driejarigen practijk als warenhuis-defectieve heeft zij ongeveer 300 dieven gesnapt en aan de po litie overgeleverd. „Mij ontsnapt er geen eentje!" verzekert zij met eenige trots. Het is echter bij haar werk lang niet al tijd even ongevaarlijk toegegaan. „Eenmaal had ik er twee tegelijk; toen ze zich ont dekt wisten, wierpen zij zich op mij en trachtten mij neer te slaan. Met een paar charmante jiu-jitsu-grepen heb ik ze van dat voornemen afgebracht... ik ben niet zoo onhandig als ik er uit zie. Toch ben ik nog een twaalftal keertjes „knock-out" ge slagen. Maar telkenmale kwam ik er weer bovenop en lapte mijn sterkeren tegenstan der er een volgende maal bij. Niet altijd bleef mijn werkterrein tot ons warenhuis beperkt: dikwijls heb ik een achtervolging door half Londen moeten inzetten om dan ten slotte te midden van een of andere ver- keers-opstopping mijn slachtoffer te kunnen grijpen. De Londensche onderwereld, afdeeling „Vakgroep Warenhuizen" heeft al meerma len getracht een vast omlijnd plan uit te werken ten einde hun gevaarlijke tegen stander te overmeesteren. Tot nu toe heeft dat gefaald. En wanneer iemand deze phe- nomale kleine vrouw naar het geheim van haar succes vraagt, dan antwoordt zij glim lachend: „Heel eenvoudig, mijn vader, mijn broer, mijn neef en mijn verloofde...... zijn allemaal bij de politie! Waarom zou ik een uitzondering maken?" De minister van financien maakt in de Staatscourant van gisterenavond bekend, dat hij, krachtens de machtiging hem ver leend bij artikel 4 der wet van 26 Mei 1937 tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf, heeft besloten uit te geven een bedrag van ten hoogste f 450.000.000.- 3 pet. rentedra gende schuldbekentenissen ten laste van het Rijk, waarvan de rente zal ingaan op 1 Juli 1937. De schuldbekentenissen groot f 1.000.- f 500.- en f 100.- luiden aan toonder en vor men de 3 pet. Nederlandsche Staatslee ning 1937. De schuldbekentenissen met de daarbijbe- hoorende coupons zullen zijn vrijgesteld van alle Nederlandsche belastingen, welke van schuldbewijzen ten laste van Neder land en van de daarbij behoorende coupons mochten worden geheven. Op Dinsdag 29 Juni zal te 's-Gravenhage worden aanbesteed de aanleg van de aar- debaan van het gedeelte De HulkKleine Wijzend van weg no. 7. Rijkswegenplan '32 (Amsterdam Wieringen Leeuwarden), bet maken van twee bruggen en een vee- tunnel van gewapend beton in genoemd weggedeelte en het maken van verhardin gen van parallelwegen en rijwielpaden, met bijkomende werken, in de gemeenten Avenhorn, Berkhout en Hoorn. Gisteravond is te Zwaag een ernstig on geluk gebeurd, waarbij de zevenjarige C. Bennis om het leven is gekomen. De jongen geraakte bij het oversteken van den weg bekneld tusschen een maaimachine en de juist passeerende auto van den uit de richting Uithoorn komende pastoor van Zwaag. Eenige oogenblikken na het onge luk gaf de jongen den geest. Na de heilzame vinding van het bekende vaccin tegen pest, is, volgens de N.R.Crt., de directeur van het Instituut Pasteur, prof. dr. Otten, momenteel bezig met het nemen van proeven met een serum om lijders aan pest te genezen. Het ligt in den aard van den wetenschap- pelijken arbeid, dat, na de vinding van een vaccin, verder wordt gewerkt aan een se rum, waardoor ook de strijd kan worden aangebonden tegen een ziekte, wanneer deze zich reeds in het lichaam heeft vastgezet. Prof. Otten is reeds geruimen tijd met zijn proefnemingen bezig en naar het blad ver neemt, heeft de toepassing van het serum in enkele gevallen reeds met succes plaats gehad. Men deelt mede, dat in twee geval len in het Emaneu-Ziekenhuis en een geval in het Juliana-Ziekenhuis, de patiënten kon den worden gered. Ook bij het tragische geval van ir. Vrij burg werd 't serum beproefd, doch waar de opname van den patiënt, eerst na den zesden dag was geschied, en de ziekte dus te ver was doorgewoekerd, kon hier geen hulp meer baten. Geslaagde proefneming van de K.L.M. Het is nog niet zoo heel lang gele den, dat de geluidsfilm haar intre de deed en ook de beginperiode van het geregelde luchtverkeer ligt nog niet lang achter ons. Dat het moge- gelijk is in een vliegtuig een ge luidsfilm te projecteeren, hebben gis termiddag de K.L.M. en Philips ge demonstreerd. Te Amsterdam bracht de Metro-Goldwyn Mayer Vrijdag dc eerste vertooning van de muzikale film „Born to Dance". Doch' de eigenlijke première geschiedde een uur vóór de vertooning in het Alhambratheatcr op 1600 meter boven de hoofdstad in de „Flamingo", een der gerieflijke vliegtuigen van de K.L.M. Deze „vliegende" bioscoop voor de eer ste maal in Europa was niet meer dan een technische demonstratie, welke echter ten volle geslaagd mag heeten. In het Schiphol-restaurant was een aan tal genoodigden van de Metro Goldwyn- Mayer bijeengekomen, waar drie kwart ge deelte van de nieuwe film als normaalfilm werd gedraaid. Hiervoor werd gebruik ge maakt van een verplaatsbare Philips-Ciné- sonor toestel. Het laatste gedeelte der film echter was in Loet Barnstijn's filmstad over gebracht op een 16 m.m. geluidssmalfilm en zou hoog in de lucht worden vertoond. Dc genoodigden namen voor deze voor stelling plaats in de „Flamingo" en spoe dig had de bekende vlieger L. A. Brugman de bevoorrechten tot ongeveer 1600 meter boven de hoofdstad gebracht. De „bezoe kers" vonden naast hun stoelen kleine zwarte schermen, welke precies in de ven sters van het vliegtuig, past en .welke zij op verzoek van de vriendelijke stewar dess op hun plaats brachten. De cabine was veranderd in een zeer intiem bioscoop zaaltje. aan het einde waarvan een 16 mm. smalfilmgeluidsaparaat was opgesteld. Het slot van de film „Born to Dan ce" werd toen op onberispelijke wij ze gedraaid: het was een korte voor stelling, welke echter de technische mogelijkheid van het vertoonen van films in vliegtuigen heeft aange toond. De geheele installatie woog 150 K.G., doch verzekerd wordt, dat wan neer zou worden besloten tot ver tooning van films in vliegtuigen, het gewicht tot ongeveer een derde zou kunnen worden verminderd. Vooral op lange trajecten bijvoorbeeld de Indië-route zouden dergelijke voor stellingen voor de luchtreizigers een prettige afwisseling kunnen vormen. De vertooning was een succes voor de Me tro Goldwyn Mayer, niet minder voor Phi lips en de K.L.M.. daar uit de DC 2, welk toestel als eerste vliegende bioscoop van Europa diende, slechts twee stoelen be hoefden te worden weggenomen om de voor stelling mogelijk te maken. heel gemonteerd is, maakt het mogelijk, al deze bijzonderheden, die bij het voltooide liegtuig uit den aard der zaak niet zicht baar zijn. te bestudeeren. De directie van het vliegveld Waalha ven stelt daartoe morgen de gelegenheid open. Met het s.s. „Penland" van de Red Star Line is aangekomen de PH-ALW, een van de nieuwe D.C.-3 vliegtuigen, die door de K.L.M. besteld zijn. Het toestel wordt op het oogenblik op het vliegveld Waalhaven gemonteerd. Hoewel het dus nog niet geheel gereed is, zal het velen belang inboezemen om te zien, hoe de vleugel er uit ziet, op welke wijze de motor in de motorgondel geplaatst is, enz Juist het feit, dat de machine nog niet ge- Hoe leeft Ginger Hogers? Onlangs maakte de actrice Ginger Ro- gers haar dertiende film, „Swing Time", die tevens haar zesde is met Fred Astaire samen. Wekenlang repeteerde zij de inge wikkelde passen voordat de opnamen be gonnen; daarna weer weken van opnamen en dansen onder de gloeiende studio-lam pen bij zacht gonzen der camera's; alles in een onafgebroken tempo, dat zelfs een ste- .vigen grondwerker zou hebben uitgeput. En toen ze hierna ten slotte haar eersten Vrijen dag kreeg, speelde ze 's morgens een zware partij tennis en des middags bijna drie uur badminton. Hoe komt Ginger aan haar zonderlijke haam? De dictionnaire geeft als definitie van „ginger" als werkwoord: opkikkeren, de fut er in brengen. Nu als er één actrice is, die weet wat „fut" is, dan is het Ginger! Reeds in haar jeugd ontving de filmster haar bijnaam en hoewel bijnamen uit iemands jeugd meestal niet blijven voortbestaan, wanneer men kind-af is, bij onze heldin ging het anders. Ginger Rogers' bijnaam past zoowel nu bij haar, als toen hu haar voor de eerste maal werd gegeven door schoolmakkers in Fort Worth, Texas. Haar werkelijke naam is Yirginia, maar zij is dien naam al lang vergeten, want sinds haar prille jeugd noemt niemand haar meer zoo. Wegens haar rustelooze energie werd ze GIXGER ROGERS ..Ginger" genoemd, en ze bleef Ginger, niet alleen voor haar vrienden uit Texas, maar voor millioenen bioscoop-bezoekers over de geheele wereld. Ginger dankt, haar opkomst tot een der eerste persoonlijkheden van het witte doek voor een groot gedeelte aan het pikante in haar make-up. Het gaf haar een zekere persoonlijkheid en legde oorspronkelijkheid en frischheid in haar dansprestaties: reeds op 15-jarigen leeftijd kwam het Charleston kampioenschap van Texas op haar naam. Kort daarop maakte zij een kleine vaude ville-tournee met dans- en zangnummers in Memphis, St. Louis en Chicago, totdat zij ten slotte in New-York belandde, waar zij haar groote kans kreeg. Zij kreeg een engagement om saimen met Paul Ash op te treden ,een hoofdrol in de Broadway operette „Top Speed" en haar eerste filmrol in „Young Man óf Manhat tan" alles zóó snel achter elkaar, dat het haar haast te veel werd. In zes jaar tij cis klom zij op tot de hoogste sport van de film-ladder. Ook in haar privé-leven legt zij een ge weldige vitaliteit aan den dag. Voor den oningewijde lijkt dit leven te bestaan uit een aaneenschakeling van lou ter plezierige dingen. Als jong meisje wilde zij concert-pianiste worden. Ze kwelde zich en haar huisgenooten gedurende eenige maanden hoofdzakelijk met het spelen van toonladders en andere vingeroefeningen en gaf een voordrachtsavond, waarin ze acht vrij moeilijke nummers ten beste gaf sindsdien raakt ze nimmer meer een piano aan. Iets anders ze weet niet meer wat kreeg haar belangstelling en ze gaf zich geheel over aan deze nieuwe tijdspasseering. Zoo om beurten had zij verschillende „höb- bies", doch in de meeste verloor ze haar interesse weer even snel als die was op gekomen. Slechts een paar schilderijen tennis, badminton en golf heeft ze be houden. Bewegingssport in het bijzonder blijft voor haar favoriet, niet alleen omdat ze deze prettig vindt, maar ook omdat' die haar lenig houdt om te dansen, als een soort voortdurende training. En ook li chaamssport vereischt veel pit, die de rood harige filmster in zulk een groote mate be zit. Ginger blijkt haar bijnaam dus met eere te dragen. De Regeeringspersdi'enst meldt: H. M. de Koningin heeft gisteren, in verband met de kabinetscrisis, op 't „Huis ten Bosch" ter conferen tie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamérfracties der C. II. Unie, der S.D.A.P., der R.K. Staats partij en der A.R. Partij, onder scheidenlijk de heeren jhr. mr. dr. D. J. de Geer, ir. J. W. Albarda, mr. C. M. J. F. Goseiing en J. S. Schouten. NEERLANDS PAVILJOEN HEEFT EEN GROOTE BEKORING. DE VREEMDELING KENT NE DERLAND NA EEN BEZOEK AAN ONS PAVILJOEN. In de gisteren gehouden vergade ring van de Eerste Kamer werd het wetsontwerp tot instelling van een Openbaar Lichaam voor de inge polderde Wieringermeer en nader aan te wijzen ingepolderde of in te polderen gedeelten van het IJssel- meer zonder debat en zonder hoof delijke stemming aangenomen. ONZE OOST. BELANGRIJKE SCHADE AAN DEN TABAKSOOGST. Tengevolge van stormen en overstroomingen. De „Deli-Courant" meldt: Nu een over zicht verkregen is omtrent de belangrijke schade, welke gedurende de laatste weken toegebracht is aan den ten velde staanden tabaksoogst, tengevolge van stormen, te grooten regenval en overstroomingen blijkt, dat de optimistische verwachtingen, welke aanvankelijk omtrent dezen oogst gekoes terd zijn, in aanmerkelijk mindere mate in vervulling zullen gaan. Het Nederlandsche paviljoen op de Parij- sche wereldtentoonstelling mag er in alle opzichten zijn. Het uitwendige van ons pa viljoen heeft ongetwijfeld een groote beko ring, zooals het gebouwd is in een eenigs- zins gebogen vorm op een lommerrijk gedee] te, vrij dicht achter de terrassen van den hoofdingang der tentoonstelling. Dit. is natuurlijk van veel belang, doch oneindig veel belangrijker is dat de bezoeker van ons paviljoen een in druk krijgt van datgene, wat in ons land leeft en zich ontwikkeld heeft op het gebied van hedendaagsche kunst en techniek. Voor den vreemdeling is Nederland na een bezoek aan ons paviljoen geen onbekende mêer. Hij heeft een overzicht van ons land, van ons kun nen op velerlei terrein. •- TC, >-•••' Daarom is de Nederlandsche inzending niet slechts instructief voor iederen bezoe ker, zij is in de eerste plaats: een nationale cn cultureele manifestatie. Van de diligence tot dieseltrein. Bij het binnentreden in de hall van ons paviljoen, ziet men dadelijk de groote zaal voor transport cn tóurisme. Hier is alles ver zameld, wat Nederland voor den vreemde ling aantrekkelijk kan maken. Men ziet er oude monumenten, nationale kleederdrach ten, typische landschappen en aardige oude hoekjes uit onze groot steden. Ook krijgt men in deze zaal een beèld van de vader- landscho activiteit op het gebied van scheep en luchtvaart. Een apart gedeelte van de zaal is ingericht voor den bouw van de „Nieuw-Amsterdam", Nederland's grootste en modernste oceaan-vaarder. Dat de K.L.M. en de nationale vliegtuig industrie hier niet ontbreken, spreekt wel vanzelf. Ook een interessante inzending van het staatsbedrijf der P.T.T. vraagt hier de aan dacht der bezoekers. De oude posthoorn en het nieuwste telefoontoestel, de diligence en de dieseltrein en het luchtvervoer zijn de grenzen, waartusschen deze inzending zich beweegt. Kunstnij verheid. In dc groote ruimte, welke bestemd is voor kunst cn industrie, ziet men Nederlandsche producten van drukkunst, van ceramiek, van de glasindustrie, van de weefkunst en van de zilverindustrie. Er is getracht hiervan een verzameling bijeen te brengen, welke een beeld geeft van het streven om ook aan de eenvoudigste voorwerpen uit het dago- lijksch léven een aesthetischen vorm te ge ven. De derde groote groep is die, betreffende de religieuse kunst. Hier ziet men eenige nieuwe kunstwerken op het terrein van dan kerkdijken eere-dienst. Ook het orgel heeft hier tegen een der wanden een plaats ge kregen. Doorgaande komt men in de zaal vap bin nenhuisarchitectuur, decoratiekunst en meu bileering. Ned.-Indië in Parijs. Uit de hal voert een trap naar de beneden verdieping, welke geheel ingericht is voor de Xederlandsch-Indische inzending. Hier zal ongetwijfeld het meest dc aandacht trek ken de pendoppo, welke niet geheel overeen komstig de werkelijkheid is dit was om practische en veiligheidsredenen niet moge lijk doch niettemin den bezoeker een beeld zal geven van een rijk gedecoreerde galerij van een .Tavaansch paleis. Hier zul len Indische schimspelen en Indische films vertoond, worden. Voorts ziet men er alles betrekking heb bende op de Indische producten, toegepast in het dagelijksche leven, alsmede van de wijze waarop dó Europeaan in Indiö leeft. Ook de kweeker vertegenwoor digd. Tenslotte moge niet onvermeld blijven de inzending van de girote openbare werken welke in Nederland uitgevoerd worden en documentatie bevat over de Zuiderzee, over bruggen, havens en tunnels. Wij mogen dit overzicht besluiten met de inzending van de^ Aalsméersche en Boskoop- sche kweekers, die vooral in de tuinen van het paviljoen tot haar recht komt en aan het geheel een kleurrijk en vroolijk aan zien geeft ZONDAG 30 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. H. Kr eb. Julianadorp. 's av. 8 uur, Ds. v. Wichen. Ilippolytushocf, vm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. da Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, nam. 4.30 u., de heer Deen; Den Oever, voorm. 10 uur, de hoer Deen. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur. de heer I. Kui< per. van Bilthoven. Onderwerp: Zwervers. Gerei. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, en nam. 2.30 uur, Cand J- Verhave. ALKMAAR, 28 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 48 stapels, zijn de 150.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine f 19. idem commissie f 15.50. Boerenkaas, kleine f17.—idem commissie f20.50, per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 28 Mei. Aardappelen f 11, aardbeien f 1525, an dijvie f 2.204.4,0 asperges f 1538, bloem kool 1 f 9—14, II f 5—8, kropsla f 0.60—3.10, komkommers f 613, prei f 24, peterselie f 2.503.50, postelein 1020 cent; peulen f 30—33, rabarber f 21.12, raapstelen f 0.40 0.80, radijs f 1.503, selderie f 0.601.80, spinazie f 1644, snijboonen f 2228, toma ten f 1419, uien f 4.205.90, wortelen f 5 9. KAASBEURS TE ALKMAAR, 28 Mei. Aanvoer: 4832 stuks kl. Edammer 40 plus, Verkocht 1600 stuks, middenprijs per 50 Kg. f 1616;50, hoogste prijs per 50 Kg. f 16.50. Handel matig. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 2S Mei. Graanmarkt. Aanvoer: 15 H.L. voertarwe f 6.50, 4 H.L. gerst f 8.50—9, 41 H.L. haver f 7.258, 33 H.L. boonen, w.o. paarde f 7.25, bruine f 1112.50, citroen f 1425, duiven f 7.5010.50 cn witte boonen f 27; 10 H.L. karwijzaad 21.1 IIL spinaziezaad prijs niet genoteerd: 21 IIL erwten w.o.: kleine, groene 8.2512.50. groote groene 23. grauwe 8.50—21, en vale erwten f 15. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 125 H.L. Handel matig. BROEK OP LANGEDT.TK, 29 Mei. Aanvoer: 130 Kg. aardannelen: Schotsche muizen 19.drielingen 22.50. kleine 20. 4000 Kg. neen 0.50, 5650 Kg. rabarber 2.70 3 20. 2275 Kg. tomaten: A 34.30, B 35.70, C 34.10. CC 25.50. NOORDSCHARtWOUDE. 29 Mei. 200 kg. uien f 1.20. 3800 kg. peen 10.50, 3350 kg. D. witte kool f4—5.90. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 28 Mei. Berlijn: De aanvoer van groenten is rijkelijk. De handel blijft kalm. De prijzen brokkelen voor eenige producten iets af. Buitenland- sehe producten notearen: Canarische toma ten 46 p. kuip; Belgische bloemkool 30 n. 100 stuks; TJolI. tomaten 42.5050 ner 50 Kg.; Holl. komkommers 3042 ner 100 st.; Ttal. aardappelen 8.70—12 per 50 Kg.; Ital. donners 14—17 per 50 Kg.: Ttal. boonen 16 25 per 50 Kg. T.eipzig; Holl. prod.: bloem kool 55.70 ner 12er; worteltjes 5 per 15 hos tomaten 4.205 per 5 Kg.: komkommers I 2535 per 100 stuks. Breslau: Holl. pro.: ducten: bloemkool 4.20 per 12er; komkom mers 9.60 per 25er; tomaten 37.40 per 50 Kg. Hamburg: Ruitenlandsehc producten: komkommers 30—45 ner 100 stuks; toma ten 50—60 per 50 Kg. WIERINM.V Gevonden: een belastingplaatie aan een riempje. Inl. bij den gem.-bóde. HET WITTE KRUIS Het bestuur der afdeeling heeft heden in haar vergadering tot wijkzuster benoemd mej. Tobi uit Amsterdam.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3