De maatverhooging voor aal De obsessie van een Australisch sterrenkundige Dr* Vos blijft Kamerlid Schoenmagazijn te Amersfoort uitgebrand Auto-ongeluk in den Achterhoek Fascisme en Democratie moeten samengaan Alkmaarsche Wielerbaan De inbraak in het Ringenhuis MARKTBERICHTEN BEET! Morgen 1 Juni wordt het hengelseizoen geopend. Hier een snapshot van een Amerikaanschen hengelaar, die, vanaf zijn hypermoderne glijboot (welke een sprekende gelijkenis vertoont met een watervliegtuig) een vischje aan den haak slaat! In de maand April meer Ioonend dan in April van het vorig jaar. De afileeling Visscherijen van het depar tement van Landbouw en Visscherij te 's-Gra- .venhage deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJs- selmeer, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers betrekking hebben op de maand April 1936. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd de vissche rij drukker. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee, het IJsselmeer, wa ren beter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee 7.938.334 (10.743.114) Kg. en f 340.505,—, (f 165.935); in 't IJsselmeer 162.621 (153.045) Kg. en f 63.038, f 49.223). In het IJsselmeer werden door de botvis- sehers alleen in de nabijheid van Stavoren enkele dagen nog tamelijk goede vangst.cn gemaakt de aalvisscherij met kuilnettcn le verde in het laatste der maand wat betere resultaten op. De gevangen aal was echter zeer dun. Met aallijnen werden soms reeds bevredigende vangsten verkregen, doch ook deze aal was tamelijk dun. Met fuiken werd nog zeer weinig gevangen. De spieriiigvisscherij met sleepnet, was niet Ioonend, terwijl de vangsten met staande spieringncttcn zoo slecht waren, dat de visscherij zeer spoedig geëindigd werd. Met de kuilnetten werd tamelijk veel kleine spiering gevangen. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werden de vangsten der kommenvisschers wat beter, doch bleven beneden die van het vorige jaar. Daarentegen bleef de prijs van de haring steeds goed Ioonend. zoodat vele visscherg toch nog een loonende visscherij hadden. De vangsten bji Den Helder en Texel ble ven zeer slecht. De zegenvisscherij nabij Den Helder was niet Ioonend. De visscherij met den wonderkuil leverde de beste vang sten op in de nabijheid van Harlingcn. Dooi den hoogen prijs werden soms mooie be sommingen gemaakt. De visscherij met haringfuiken verliep zeer bevredigend, vooral in het begin der maand, toen zeer goede vangsten werden gemaakt, welke bo vendien een hoogen prijs opbrachten. Met de botvischtuigen werd over het algemeen nog weinig bot gevangen. De visscherij op garnalen, welke gekookt werden afgele verd, was van niet veel beteckenis. Op garnalen voor de Amsterdamsche markt werd slechts enkele dagen door een paar vaartuigcn van Den Helder gevischt. hoog mogelijk worden gesteld, tot aan het stadium der geslachtsrijpheid (d.i. 30 c.M.) toe. Geslachtsrijpe aal trekt weer naar zee dus de maat moet dat stadium niet over schrijden. Aan de hand van een grafische voorstel ling betoogde spr., dat de belangen van de visscherij op het IJsselmeer en de binnen wateren veel grooter zijn dan die op de ri vieren. Spr. zou de maat als overgangs maatregel willen stellen op 28 c.M., met dien verstande, dat de riviervisscherij ook aal van 2528 c.M. mag vangen, doch deze al leen mag verkoopen als pootaal, waarbij het verschil tusschen inkoops- en distributieprijs door de regeering zal worden gedragen. Op deze inleiding volgde een uitvoerige discussie, waarbij de belangen van de vis scherij op de benedenrivieren tegenover die op de binnenwateren scherp tegenover el kaar werden gesteld. In principe waren ook de IJsselmeervisschers tegen maatverhoo- hooging doch zij waren bereid, bij wijze van proef met het voorstel tot verhooging mee te gaan. Bij een verhooging tot 27 c.M. moeten de kuilvisschers reeds 25 pet. van hun vangst missen. Wanneer de regeering een tegemoetkoming geeft, zou een verhoo ging met 2 c.M. tot 27 c.M. voorloopig het uiterste moeten zijn. Daartegenover werd gesteld, dat de visschei$ bij een kleine maat, spoedig uitgevischt zullen raken. De kleine aal zal het volgend jaar als groote aal een veel hoogcre opbrengst opleveren. Nadat de voorzitter nog een beroep had gedaan op de vergadering, het algemeen be lang in het oog te houden, werd het voor stel van dr. Ilavinga, met groote meerder heid als wenschelijk aanvaard. Van het grootste belang voor de IJsselmeervisscherij. De hoofdafdeeling zoetwatervisscherij van de Ned. Heidemaatschappij heeft Zaterdag haar algemeene vergadering gehouden te Utrecht. Dr. B. Ilavinga, directeur van het rijks instituut voor biologisch visscherij-onder- zoek te Amsterdam, hield een inleiding over de voordeelen van de verhooging van de maalt op aal. Het profijt van de vangst op aal hangt af van de 'hoeveelheid van het gewicht en van den prijs. Wanneer men nu de maat verhoogt, gaat het aantal achteruit, doch de prijs stijgt. Gezocht moet nu worden naai de gunstigste maat. Van 25 tot 30 c.M. lengte verdubbelt zich het gewicht. De voordeelen van een maatverhooging worden evenwel verkleind door het wegtrekken, het sterven en de verkorting van den vischtijd. Speciaal gelden deze bezwaren voor de beneden-ri vieren. Voor het IJsselmeer zijn groote voordeelen aan de maatverhooging verbonden, daar de opbrengst ruim 1 millioen kg hooger zal zijn, hetgeen evenveel is, als in alle andere wate ren tezamen gevangen wordt. Door dat grootere aal een hoogeren prijs opbrengt, zullen de baton met 600 700.000 gulden stijgen. In de binnenwateren komt de aal tot ge slachtsrijpheid,'daar moet dus de maat zoo Naar uit de officiëele gegevens van de hoofdstembureaux uit de verschillende kies kringen blijkt, zijn in totaal 4058077 geldige stemmen uitgebracht, zoodat de kiesdeeler heeft bedragen 40.580 77/100. Hoewel deze kiesdeeler bijna 15 lager is dan die, welke volgens de voorloopige cij fers was berekend, wordt daardoor geen wijziging gebracht in de toekenning der ze tels aan de daarvoor in aanmerking komen de partijen, zooals deze toekenning is be kend gemaakt door don verkiezingsdienst van het A.N.P. Bij de bekendmaking van de namen dei- gekozenen is door den verkiezingsdienst van het A.N.P. eenig voorbehoud gemaakt ten aanzien van de verkiezing van den Vrij- hoidsbonder, Dr. Vos, aangezien het over schot van diens lijst slechts een zeer gering verschil aanwees met dat van een der an dere lijsten van den Vrijheidsbond. Thans is gebleken, dat het aantal uitge brachte stemmen op dr. Vos, inderdaad het grootste was, zoodat naast, de heeren Bie- rema, Lidth de Jeude en Wendelaar de heer Vos voor den Vrijheidsbond tot lid der Ka mer benoemd zal worden verklaard. Gearresteerde inbreker voorloo pig vastgehouden. De vorige week door de Haagsche politie gearresteerde 41-jarige inbreker J. A. V., die verdacht wordt een der daders te zijn ge weest van de geruchtmakende inbraak in het „Ringenhuis" aan do Prinsesstraat te Den Haag, waarbij voor f 17.000.aan gou den ringen, horloges en andere sieraden werd buitgemaakt, wordt voorloopig nog vastgehouden, ondanks zijn hardnekkig ont kennen. De rechter-commissaris heeft zijn gevan genhouding Zaterdag met 6 dagen verlengd Morgen zal hij door de Rechtbank in raadkamer gehoord worden. Verdediger is Mr. M. H. Juygens te 's-Gra- venhage. Vannacht omstreeks een uur heeft een felle brand gewoed in het schoenmagazijn van den heer J. B. aan de lange Straat te Amersfoort, Toen de brand door de huishoud ster werd ontdekt, woedde het vuur reeds zoo fel, dat de bewoners van het pand, die zich drie kwartier te voren te ruste hadden begeven aan de achterzijde de woning moesten verlaten. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, bestreed het vuuronder leiding van den commandant, den heer van Haselen, krachtdadig, doch kon niet verhin deren, dat het pand geheel uitbrandde. Hoogstwaarschijnlijk is de brand op de benedenverdieping ontstaan.. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Het blussingswerk, dat langen tijd in be slag nam, werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van Amersfoort, mr. J. C. Graaf van Randwijck. Prinses von Lippe Weiszen- licht gewond. Gisterenmiddag te een uur is op den weg Lochem—Barcliem een auto, welke voor een plotseling uit een linker zijweg komenden anderen auto uitweek, in groote vaart tegen een brugleuning gereden. De bestuurder A. F. II. Graaf van Reghteivn Altena, oud 26 jaar, werd ernstig, zijn echtgenootc Prinses von Lippe Weiszenfeld, oud 23 jaar, licht gewond. Beiden zijn naar een ziekenhuis ie Deventer overgebracht. Gayda licht de buitenlandsche ■politiek van Italië toe. In de officieuze Giornale d'Italia licht Gayda de jongste verklaringen van Musso- lini met betrekking tot de buitenlandsche politiek van Italië toe. Hij preciseert nog eens, dat Italië in Span je niets te zoeken heeft, en dat het slechts één belang heeft, Spanje te bevrijden van het communisme, dat een gevaar voor Eu ropa vormt. Gayda geeft als zijn meening te kennen, dat het het communisme is, dat tot den tegenwoordigen bewapeningswet- loop heeft geleid. Gayda vervolgt, dat het voor den Duce vast staat, dat het een eerste vereischte voor het herstel van vreedzame betrekkingen tusschen 't fascisme en de democratieën is, een pact tusschen Italië, Duitschland, Engeland, Frankrijk en Polen. Dit denkbeeld beoogt geenszins de vor ming van een politiek directorium in Europa. Door het bijeenbrengen der vijf groote mogendheden, zal het de totstandkoming van 'n basis voor een bewapeningsovereenkomst moge lijk maken. Verder maakt Gayda melding van de „ge reserveerde doch hartelijke" houding van bepaalde Britsche conservatieve kringen ten aanzien van de voorstellen van den Duce. Hij concludeert dat deze houding, op het oogenblik dat Neville Chamberlain zich op maakt om de teugels van 't bewind in han den te nemen, de veronderstelling wettigt, dat Groot-Brittannië tot een politiek dei- werkelijkheid terug keert. HIJ WIL NIET „ONDER DE AAR DE EN OP ZIJN HOOFD" LEVEN. De astronoom James Nangle uit Nieuw-Zuid-Wales is van plan, het huidige wereldbeeld ten gunste van Australië te veranderen. Hij wil niets meer of minder, dan den globus op zijn kop te zetten, om op deze wijze het optreden van door hem voor spelde complexen bij de Australiërs te verhinderen. Steeds, zoo argumenteert James Nangle, wanneer hij een weetgierige Australië's plaats op den globus wil aanwijzen, is hij verplicht den aardbol om te draaien, opdat niet bij zijn scholieren den indruk gewekt wordt, dat de Australiërs eigenlijk „onder de aarde en op hun hoofd leven". Want deze idee zou zijn landslieden op den duur psychologische ziekteverschijnselen moeten opwekken. Om in dezen toestand nu verbe tering te brengen en om de „gevaren", welke den Australiërs dreigen, af te wenden, heeft hij zich zoowel tot de grootste sterrewachten ter wereld, b.v. ook Greenwich, alsmede tot de gl obusfabrikanten van Australië ge wend met het verzoek, in de toekomst op alle in het zuidelijk halfrond der aarde ver vaardigde globussen Australië niet „onder" maar „op de aarde" een plaatsje te geven. De astronoom is van meening, dat nu Si berië het lot maar eens moet gaan dragen, dat men geheel willekeurig aan zijn land heeft opgelegd: „De idee, dat Australië onder ligt, is slechts traditioneel", stelt Nangle vast, „en wordt door niets gerecht vaardigd." Zijn liefde voor Australië wordt intusschen door Greenwich niet gedeeld. Ja, men wei gert zelfs, dit voorstel ernstig in overweging te nemen. Ook de globusfabrikanten zijn met de nieuwe wetenschap weinig ingenomen en verklaren tactvol, dat een dergelijke veran dering van het wereldbeeld huns inziens niet noodig is. Eerstens valt er bij de Australiërs nog geen enkel minderwaardigheidscomplex op te merken, dat aan de geografische lig ging toegeschreven kan worden en tweedens ligt dit werelddeel sinds Ptolemeus „onder" en „Siberië" op het dak der aarde". Ook Mercator heeft daaraan niets veranderd. Ton derde maken zij er den Australischen men- schenvriend opmerkzaam op, dat zijn geeste lijke revolutie zeer kostbaar zou zijn, want men zou het geheele productieproces van den globus moeten veranderen! Nu staat de wetenschappelijke revolution- nau- en menschenvriend alleen. Niemand be grijpt hem, niemand luistert naar zijn woor den. Hij is als een profeet, die in het eigen vaderland niet geëerd wordt. Want niet eens de Australiërs zelf tooncn eenig enthousi asme voor zijn plan. Zij hebben er kennelijk geen bezwaren tegen ook verder rustig „on der de aarde en op het hoofd" te blijven voortleven. OPENBARE VERGADERING HOOFDINGE LANDEN POLDER „HET KOEGRAS" Zaterdagmiddag had te Den Helder in ho tel „Bellevue" een openbare vergadering van Hoofdingelanden van den polder „Het Koegras" plaats. Aanwezig waren: de heeren J. J. Verfaille Dijkgraaf, C. Taylor, secretaris-penning meester, C. Dito, A. Griri, D. Sleutel en J. Blankman Heemraden en P. v. d. Veer, P. Aisser, J. Bakker, M. Vries. G. W. Jimmink vvJ. Meskers, Jhr. W. Laman Trip en J (F. Roozen Hoofdingelanden. Na een kort woord van welkom door den Dijkgraaf, werden door den secr.-penningm. den heer Taylor de notulen voorgelezen van de vergadering d.d. 20 Maart j.1. en wel ke onveranderd goedgekeurd werden. Rekening 1936. Volgde punt 2: goedkeu ring Rekening en Verantwoording 1936. De commissie, bestaande uit de heeren Meskers en Vries, deelde mede, dat alle ontvangsten en uitgaven in orde bevonden waren, zoo dat de rekening vastgesteld wordt. Deontvangsten bedroegen f 24.133.79 De uitgaven f 21.693.43 Batig saldo f 2.440.36 De dijkgraaf dankt hierna den penning meester voor «zijn accuraat beheer. Bij de rondvraag informeert de heer Bakker, of er niets gedaan kan worden tegen het depo- neeren van vuil bij de Doggersvaart. De heer Verfaille antwoordt, dat men hiervoor de Gemeentereiniging niet verantwoordelijk kan stellen, doch wel de personen die het daar neergooien. Er zal getracht worden dit tegen te gaan. Het brakke water. De heer Laman Trip merkt op, dat er altijd gezegd is dat door de drooglegging van de Zuiderzee het brakke water uit de binnenwateren zou verdwijnen. Hij meent evenwel, dat dit in den polder Het Koegras niet het geval is. De Dijkgraaf antwoordt dat het brakzijn van 't water in verband te brengen is met het weinige spuien. Evenwel het percentage is dit jaar kleiner dan het vorige. Ook o.a. in verband met den groo- ten regenval. De Dijkgraaf vestigt er voorts nog de aan dacht op, dat dit brakke water niet over de geheele linie ongunstig is; voor de scha penteelt o.a. is het juist een gunstige factor, daar de boeren hun dieren beduidend lan ger kunnen houden dan vroeger. De heer Laman Trip vraagt hierna nog of er geen gevaar te duchten is van het wegslaan van sommige duingedeelten, waar op de Dijkgraaf mededeelt, dat dit de volle aandacht van Waterstaat heeft en er niet de minste reden voor ongerustheid bestaat. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Dijkgraaf de vergadering. WIEP.INGEM Werk opgedragen. Het bouwen van het bankgebouw voor de Coöp. Boerenleenbank is- opgedragen aan de laagste inschrijvers, en wel D. Bakker en Zoon en fa. Kraak. Deze laatste voor het schilder- en glaswerk. Serenade. Het gouden huwelijksfeest van het echt paar Bruul-Lont, waarvan wij in ons blad van 22 Mei jl. een foto afdrukten, is jl. Za terdag onder groote belangstelling gevierd. Van de huizen in den omtrek der feestvie renden wapperde het rood, wit en blauw, wat direct al een vroolijke indruk gaf. Den geheelen dag was het een komen en gaan bij het jubileeronde paar, wat dus wel ge tuigt van de populariteit der fam. Bruul. Des avonds bracht de muziekvereeniging „Harmonie" het paar een serenade. Enkele honderden menschen schaarden zich rond „Harmonie", die zich voor de wo ning opstelde. Het moet zeker een gewichtig oogenblik voor den heer en mevr. Bruul zijn geweest, toen dat oogenblik was geko men. De voorzitter sprak het juhileerende paar en de fam. in goed gekozen woorden toe, waarna de heer W Bruul namens zijn broer en diens vrouw en verdere familie, bedankte. Uit deze woorden noemen wij er enkele, en wel: „Harmonie" is een stuk van zijn leven". En zoo is het ook. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is ook onze wensch. De Alkmaarsche ploeg „Alcma- ria" in alle wedstrijden sterk fa voriet. Grpot verschil in aan tal punten. Alcmaria behaalt 44 punten, Olympia (A'dam) slechts 21 punten. Alkmaar, 30 Mei. Hedenmiddag werden op de Alkmaarsche Wieler baan de wedstrijden verreden tus schen de Alkmaarsche ploeg „Alc maria" en de Amsterdamsche ploeg Olympia. Het prachtige zomerweer was oorzaak, dat de belangstelling niet groot was, toch waren nog 700 bezoekers aanwezig, welke getuige zijn geweest van een zeer spannen- den strijd in alle wedstrijden. Het programma werd geopend met een sprintwedstrijd voor Amateurs en Onafhan kelijken, verreden in 6 series, welke respect, werden gewonnen door J. van Breda (A'dam) 10,8 sec. (1. r.); F. Herbertshoff (Adam) 10,8 sec.; C. Pruijs (A'dam) 11,2 sec.; II. Banen (A'dam) 11,2 sec.; J. Wentzel (A'dam) 11,4 sec. en J. W. Derksen (Alkm.) 10,2 sec. (1. r.) Deze 6 winnaars bekampten elkander in den volgenden wedstrijd voor plaatsing in de volgende serie, deze waren J. W. Derk sen (Alkm.), C. Pruijs (A'dam), Herberts hoff (A'dam) en vervolgens J. v. Breda (A'dam) 11,2 sec. Snelste tijd der verliezers. Ook de volgende strijd werd door boven genoemde winnaars beslist in het voordeel van J. Derksen (Alkm.) 10,4 sec.; J. van Bie- da, 11 sec.; welke in de finale om den len en 2en prijs kampten ten gunst van 1. J. Derksen, 11 sec.; 2. J. van Breda; 3. Herberts hoff, 11,2 sec.; 4. C. Pruijs. De ploegachtervolging voor Nieuwelingen werd reeds in de le serie na 7 ronden be slist in 2 min. 35,4 sec. voor A. Bosma—J. Hollebeek (Alkm.), terwijl de 2e serie ook door Alkmaar werd gewonnen, n.1. door het koppel Eenhoorn—J. Homan, na het uitrij den van de volle 18 ronden en slechts met 1 Meter voorsprong, een zeer spannenden en zwaren strijd dus! Laatstgenoemd koppel wist ook de finale te winnen na het uitrijden van alle ronden met 100 Meter voorsprong in 3 min. 18 sec. In den afvalwedstrijd voor Amateurs en Onafhankelijken vielen de volgende rijders af: J. Mulder, II. Banen, de Boeier, Bofinger, J. Homan, J. Schippers, P. Olyse, Bauman, Kersbergen, D. Veld en Prins, hierdoor werd le P. Evers, 2e Prins, Amsterdam, 3e Fcld, 4e. Kersbergen, Amsterdam. Klassementwedstrijd voor Nieuwelingen over 30 ronden, met 3 klassementen. Winnaar van het eerste klassement, was Eenhoorn, die tevens het 2e klassement won, terwijl het 3e klassement werd gewonnen door Bosma. De uitslag van dezen wedstrijd luidde: 1. Eenhoorn 11 p„ 2. Bosma 7 p., 3. Lobberegt, Amsterdam, 3 p., J. Homan 3 p. De Olympische Achtervolging voor Amat. en Onafh. gaf een zeer mooie strijd te zien, met een wijziging in beide ploegen. J. van Breda (Olympia) werd vervangen door de Boeier, terwijl in Alcmaria J- Derksen voor J. Pronk inviel. Alcmaria. waarin J. Derksen sterk uit blonk, won dezen strijd na IS ronden in 4 min. 46.8 sec. In den koppelwedstrijd voor Nieuwelin gen over 150 ronden met 3 klassementen, werden verschillende uitlooppogingen on- nernomen, doch hadden geen succes, voor al de koppels LobberegtJ. van Iperen (Olympia) en BosmaHollebeek traden sterk op den voorgrond. Beide koppels ein digden dan ook met gelijk aantal punten, n.1. 13, terwijl C. Duinmeijer—J. Homan (Alcmaria) de 3e plaats,innam met 10 p.J 4. B. Schcffer—II. Griffioen 3 p. De koppelwedstrijden. Als laatste nummer gold de koppelwed- strijd voor Amat. en Onafhankelijken over 240 ronden, met 4 klassementen. Olympia (A'dam) kwam met de volgende koppels uit: J. v. BredaJ. Wentzel; v. HerbertshofB. Bofinger; II. PrinsP. van Olvx en J. KersbergenH. Banen. Alcmaria stelde hier tegenover de koppels: J. Derk senJ. Groot, FeldFrank, Jb. Schipper— P. Evers en BaumanTh. Pronk. Deze koppelwedstrijd kenmerkte zich door 'n ongekende strijd, waar door het eerste klassement verviel. Vooral de koppels J. DerksenJ. Groot (Alcmaria) en Kersbergen II. Banen ontketenden om beurten felle jachten. .T. Derksen was vooral de beste van beide ploegen, vooral zijn sprinten waren geweldig en hij wist dan ook, de laatste 3 klasse menten te winnen. Ook zijn koppel- genoot J. Groot was goed op dreef en zij wisten dan ook den wedstrijd te winnen met 2 ronden voorsprong. Tijdens het 2e klassement had er een val partij plaats, waarbij P. Evers en Th. Pronk, buiten gevecht werden gesteld. Feld wist zich te herstellen en kwam nog 2e in het laatste klassement. De totale uitslag van dezen koppehved- strijd was: 1. DerksenGroot, 16 punten. 2. FeldFrank. 9 punten (op 2 ronden). 3. KersbergenBanen (A'dam) (op 2 ronden. 4. Prins—v. Olijx (A'dam), 5 punten (op 2 ronden). Totaal-uitslag: Alcmaria 44 punten, Olympia 21 punten. TEXEL. DERDE GROOTE LAMMERENMARKT. (Voorloopig Marktbericht). De lammeren- handel op de markt is tot heden (9.30 uur) aanmerkelijk vlugger. De aanvoer bedraagt ruim 5500 stuks d.i. 800 meer dan vorig jaar op de 3de markt. De prijzen die nu 1315 per stuk zijn, zullen vermoedelijk nog oploopcn, daar er zeer veel koopers van elders zijn, en de zwaarste lammeren die uit Polder Eieriand nu eerst aan de markt komen. Vorig jaar bedroeg de prijs op de 3e markt 69 per stuk ALKMAAR. 29 Mei. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72%—75 cent eni kleinhandel 75—77% oent. Vaten f 71. Han del matig. Kipeieren (groothandel) f 2.60 2.90 en Eendeieren f 2.20. Handel matig. ALKMAAR. 29 Mei. Op de heden gehouden veemarkt wanen, aanvoer en prijzen als volgt: 10 paarden f 150—425. 2 nuchtere kalveren (slacht) f 8 9 lammeren f 10—14 en 1 bok of geit, waar van de nriis niet genoteerd ALKM AAR. 29 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier, Aanvoer: 240.000 kineieren: 56—58 Kg. 2.60—2.70. 5860 Kg. 2.052.75, 60—62 Kcr' 2'80-3' 64-66 Kg. 2.90—3.95. npr py) „tuks NOORDSr.TJ AnwuTnE, 31 Mei. Heden aanvoer nihil. ALKMAAR, 31 MET 1937 «Vette Koeien 170—300: 7 vette Kalveren i0— 80 O.nO—0.75 per kg.: 106 nuchtere kal veren 614: 400 vette varkens 0.44—0.46 BROEK OP LANGENDT.TK, 31 Mei. Aanvoer: 3400 Kg. aardannclen, drielin gen 12.80-13.90. kleine 12.80-13.90, 2500 Kg. peen 50 ct„ 11550 Kg rabarber 2 60— 90. 415 stuks bloemkool 9.30 2e soort 7 te 3c soort 5.60. HEFFING OP BOTER. De Heffing op boter is voor de week van 30 Mei tot en met 5 .Tuni 1937. behoudens tusschentudsche wijziging, wederom vast gesteld op 70 ct per Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3