K-N-V-B. - Beker Go-Ahead-Aj ax Weer 2 nieuwe eerste klassers N.H.V.B. Be Quick-P.S.V. 2-3 Selectiewedstrijden KN AU 't Gooi-Hilversuml-0 't Gooi en Heerenveen gepromoveerd Kampioenschap Nederland van Willem II favoriet in het Zuiden O 3 15—9 Om een plaats in de eerste klasse. Schagen I-H.R.C III 2-1 Korfbal Blauw Wit kampioen v.Nederland Om het wereldkampioenschap Succes II-J-V-G I 4-1 Berger Sportvereeniging Nieuw wereldrecord polstokhoogspringen Zwemmen Nationale wedstrijden te Bad Boekelo De Sportgebeurtenissen van Zondag Om het kampioenschap van Nederland. Praai slot van Ajax. Ajax heeft in Deventer in haar laatsten wed strijd van dit seizoen getoond den titel van kampioen van Nederland waardig te zijn. Zij sloeg n.1. de roodgelen met 30, cijfers, die wel van een superioriteit van de Amsterdammers spreken! De Ajacieden beëindigden de kam pioenscompetitie met het fraaie resultaat van 14 punten uit 8 wedstrijden; de eenige neder laag, die zij in deze competitie leed, werd haar in Rotterdam door Peyenoord toegebracht. Een ieder zal het met ons eens zijn, dat de titel bij die club terecht is gekomen, welke er het meeste recht op had. Intusschen is gisteren ook de tweede beslis sing in deze eere-competitie gevallen, n.1. ten opzichte van de bezetting van de laatste plaats. Daar Go-Ahead, zooals gezegd, van Ajax ver loor en P.S.V. in haar slotwedstrijd het sterke staaltje uithaalde om Be-Quick in Groningen met 23 te kloppen, is de laatste plaats defi nitief toegevallen aan de vertegenwoordigster van af deeling III. Van Go-Ahead was oorspron kelijk een veel beter resultaat verwacht, maar het gebrek aan schutters in de voorhoede heeft zich wel zéér gewroken! Ajasr r O I 2010 14 Feyenoo*d 7 4 8 Be Qtrfck 7 3 O 4 I2-rI3 6 PSV 8 3 O 5 1532 6 Go Ahead 8 8 0 6 8—14 4 k. f 't dooi eerste klasser Eindelijk is dan het pleit In afdeeling I be slecht en is de opvolgster van R.C.H, bekend geworden. Het is 't Gooi, dat zoo gelukkig was om haar stadgenoote" met 1—0 te kloppen, waardoor het eerste klasserschap een prooi van de geelzwarten werd. Wij feliciteeren de kam pioen van II a, die destijds in Den Helder zoo'n sympathieken indruk maakte, met dit succes, dat dik verdiend mag heeten. Een eeresaluut ook aan haar stadgenoote, die het ongeluk had in de promotiecompetitie niet dien vorm te be reiken, welke haar kampioen van de tweede klasse b deed worden. In het volgende seizoen zullen de groen wit ten echter ongetwijfeld opnieuw een serieuzen gooi naar het eerste klasserschap doen. Willem II slaat M.V.V. De heroieke strijd in Tilburg tusschen de aloude tegenstanders Willem II en M.V.V. is in een moorddadige temperatuur gestreden! Na veel emotie en spanning slaagden de tricolores er in overeenkomstig onze verwachting om met juist één doelpunt verschil de baas over de Maastrichtenaren te blijven (43). De men- schen uit Tilburg gaan thans met 6 punten uit 3 wedstrijden schitterend aan het hoofd van de promotie/degradatiecompetitie, maaro.i. zjjn ze er nog lang niet. Vooral de wedstrijd in Maastricht zal ongelooflijk zwaar worden, daar M.V.V. zich tijdens de gewone competitie daar slechts een enkele maal liet kloppen. In ieder geval staat Willem II er momenteel het beste van alle vier voor. Middelburg werd uitgescha keld door Miranda, dat op eigen veld met 63 in de meerderheid bleef. Hier is de situatie: Willem II 3 3 0 O 11—4 6 M.V.V. 3 2 O I 96 4 Miranda 3 1 O 2 9—10 2 Middelburg 3 0 O 3 3—12 0 Meerenveen gepromoveerd. Ook het Noorden heeft een nieuwe eerste klasser gekregen; het heeft er veel van, dat alle no's 10 van de eerste klasse zullen degradeeren, want de eenige eerste klasser, wier lot nog niet bepaald is, staat er niet gunstig voor. In het Noorden dan is het Hee renveen, dat promoveerde, omdat dezer dagen het protest van Friesland afgewezen werd. Deze laatste is dus uit het dorado verdwenen, terwijl het Winschoter WW het volgend jaar nog eens moet terugkomen. Eerste Klasse. GVAVLeeuwarden 5—5 Promotie j degradatie res. tweede klasse Geheel tegen de verwachtingen in heeft Alcmaria II plotseling de spanning in de promotie/degradatiecompetitie van de res. tweede klasse er weer in gebracht. Zij nam n.1. revanche voor de in Alkmaar geleden nederlaag door thans op haar beurt met 2 1 te zegevieren. De situatie is nu zoo geworden, dat de drie candidaten gelijk kunnen eindigen alsHelder II op eigen terrein ZFC er onder weet te houden. De wedstrijd Helder II ZFC III, welke a.s. Zondag gespeeld wordt, heeft dus zeer aan belangrijkheid gewonnen. Dit is de stand: Eindhoven in de finale. Ofschoon De Kennemers de eerste klasser Eindhoven prachtig partij hebben gegeven, mocht het hun niet gelukken de finale te bereiken. Zij werden eervol met 32 geslagen. Eindhoven zit dus in de finale, maar de Beverwijkers verdienen een compliment voor de door hen betoonde cupfight-kwaliteiten. De andere finalist zal geboren worden uit den wedstrijd De SpartaanCVV. Deze laat ste won slechts met 21 van de Haagsche derde klasser BMT. 30 Mei. Kampioenschap N.H.V.B. ZFC 4Wieringerwaard 1 Succes 2—JVC 1 Promotie-degradatie 1 D. Gouden Kruis. Den Helder, finale groep. Watervogels 2Cocksdorp 1 Competitie. 2 F: Texel 2MLD 4 H: Dirkshorn 2Succes 4 1—1 5—4 2—3 0—6 Wieringerwaard heeft in Zaandam geen slechte beurt gemaakt. Gelijk spel tegen de zwaarste concurrent n.1. op vreemd veld. JVC heeft wederom een stap achteruit ge daan. Watervogels 2 is winnaar geworden van Groep 1 van het Gouden Kruis en ontvangt nu Oudesluis 1, winnaar van Groep 2. ZFC III Alcm. V. H Helder II 7-5 7—7 6—8 Dat deze ontmoeting in de serie nederlaag wedstrijden vrij emetieloos verliep, zullen we maar op rekening van het loome weer schui ven, dat de spelers spoedig afmatte. HRC, dat niettegenstaande het eenige in vallers uit vierde en, vijfde elftal had meege bracht, over forsehe spelers beschikt, speelt voor de rust met zon en wind mee. De backs weten hier een handig gebruik van te ma ken, door de Heldersche voorhoede goed toe te spelen, maar het heeft vooralsnog geen effect; door te lang treuzelen voor het Scha- ger doel, laat de voorhoede de kansen ve*>- loren gaan. Even ontstaat een bedenkelijke situatie als de Schager backs het te mooi willen doen, maar Piet Schoorl, die zich ook den verderen wedstrijd the right man in the right place toonde, weet erger te voorkomen. Het spel blijft zich beurtelings op beide helf ten verdeelen. Wij noteeren een aardige aan val van R., een schot, vlak naast het Scha ger doel. Dan een goede kans voor Peetoom, die, doordat hij in den grond trapt, niets op levert. We zien Leen Schoorl en Koch het eenige malen probeeren, maar het groote mo ment blijft uit. Toch wordt HRC, dat aanvan kelijk bijna steeds op den linkervleugel speelt en weinig open spel te zien geeft, langzamer hand gevaarlijker, maar keeper Schoorl rea- getert snel en is klemvast. Als echter de H.- rechtsbuiten Visser den bal goed toegespeeld krijgt, weet hij onhoudbaar zijn club de lei ding te geven (01). De heeren beginnen er nu zin aan te krijgen en geven een aantrek kelijk forsch partijtje voetbal te aanschou wen. Schagen wil blijkbaar nog voor de rust den gelijkmaker boeken, maar een goed op gezette aanval mislukt, doordat hoog over wordt geschoten. Na de eerste helft heeft HRC dan ook nog steeds met een punt voor sprong de leidink. Het heeft Kees de Moor nu echter lang ge duurd en als hij onverwachts den bal voor de voeten krijgt, brengt hij met een pracht- schot den stand op 1—1. Als hjj het even later nog eens wil doen, en daartoe een goed doorgegeven bal zal wegkoppen, krijgt hij hem verkeerd op het hoofd en kopt hem uit inplaats van in het veld. Als hij het voor de derde keer probeert, lukt het beter. Uit een voorzet scoort hij dan ook, maar scheids rechter Anneveldt constateert buitenspel en kent het punt niet toe. Even eerder fluiten was hier voor spelers en publiek prettiger ge weest! Schagen wil het echter niet bij een puntje laten en komt steeds meer opzetten. Jan Peetoom doet wat hij kan, maar is niet gelukkig. Plet Schoorl blijft paraat, maar ook de Heldersche keeper, gesteund door zfln backs, weet de Schagers van 't lijf te houden, maar als L. Schoorl Peetoom den bal keurig toe zendt, weet Jan eindelijk met een welgemikt schot den stand op 21 voor Schagen te brengen, waarmede het einde komt. N. NIEDORP A— SCHAGER ADSPIRANTENCOMB. 0—10. Deze groote cijfers behoeven weinig com mentaar. Het was een zeer eenzijdige wed strijd, waarin N. Niedorp weinig had in te brengen. Van der Ben zorgde voor niet min der dan vijf goals, Van Haren nam er twee voor zijn rekening en Slikker, Zwaan en Kuiper zorgden voor de rest. Gisteren is het Amsterdamsche Blauw "Wit korfbalkampioen van Nederland geworden. Het twaalftal sloeg in den besussenden wed strijd Deetos met Gisteren is afgekomen de samenstelling van het programma inzake de wereldkampioen schap voetbal. Zooals men weet, komt Neder land tezamen in één groep uit met België en Luxemburg. Twee van de drie gaan naar de volgende ronde over. Nederland speelt een „thuiswedstrijd" tegen Luxemburg, daarna gaat het Belgisch elftal op bezoek in het Groto-Hertogdom. Eventueel wordt dan nog gespeeld de wed strijd BelgiëNederland. Promoti-degradatie. Succes 2 deed Zondagmiddag wat van haar verwacht werd. In den promotiewedstrijd tegen JVC zegevierde zij met 41, waarmede zij een belangrijk eind op weg is naar de promotie, als men bedenkt, dat 2 van de drie gegadigden zullen overgaan naar de le klasse. De lijst ziet er nu als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. goals Succes 2 2 1 1 0 3 52 H.R.C. 5 2 1 1 0 3 6—3 J.V.C. 2 0 0 2 0 3—9 Om ruim 2 uur werd onder leiding van den heer W. Goudswaardt afgetrapt. Succes zat er dirct goed op en we zien aardige aanvallen opbouwen. Van der Zei lost een vliegend schot, maar de bal gaat vlak voor het doel langs. Ook anderen probeeren het met verre schoten, doch kunnen geen succes boeken. Eerst na 10 minuten kan JVC een aanval opbouwen endirect met het gewenschte resul taat. Keeper Slikker talmt even en de JVC- middenvoor, die inloopt, kan scoren (01). Beide partijen werken hard en bijna leverde een fout van Blaauboer JVC een 2de doelpunt op. De bal ging echter juist naast. Succes is over het geheel genomen meer in den aanval aanval. Na een half uur spelen brengt Rotgans met een prachtig schot in den linkerbovenhoek de partijen weer op ge lijken voet (11), terwijl Jb. Ott eenige mi nuten later lit een kluwen van spelers hoog- opspringend met een kopbal uit een voorzet van v. d. Zei Succes de leiding geeft (21). Uit een pass van Posthumus weet Ott nog voor de rust met een hardenschuiver den voor sprong te vergrooten. Een mooi doelpunt (3—1). Na de rust is Succes weer direct in den aanval. Posthumus naar binnen zwenkend op een pass van Ott schiet juist over. Dan weet JVC van een oogenblik van verslapping in de S.-gelederen gebruikt te maken om ten aan val te trekken. Tot. doelpunten komt men echter niet, hoewel het eenige malen zeer kritiek was. Een viertal corners brachten evenmin uitkomst. Dan is het woord weer aan Succes. JVC komt er nu practisch niet meer aan te pas. De JVC-backs kunnen de steeds aanstormende S.-menschen echter nog goed weerstaan, terwijl ook de keeper in vele kri tieke momenten uitstekend en vaak op won derbaarlijke wijze redding weet te brengen. Ook van spil en binnentrio zagen wjj wel aar dige dingen. Bij Succes was rechtsback Slik ker zeer goed op dreef. Ook H. Lont dééd goed werk en in de voorhoede blonken Ott en Van der Zeil uit. Winterberg, die wegens ver trek naar elders zijn laatsten wedstrijd speel de, smaakte het genoegen nog een vierde doelpunt te scoren. Een ingezonden schot van Ott, dat van den keeper terugsprong, ving hij op en joeg hij in de touwen (41). Er deden zich nog vele kansen voor S. voor, maar de schoten van Posthumus, Ott, Rot gans en Van der Zeil troffen geen doel meer. Met 41 kwam het einde. Proefelftal Succes-adtop.Proefelftal B.K.C.-adsp. 1—0. Verdiende maar geflatteerde zege. De Nederlandsche kampioenen hebben ook hun laatste wedstrijd in het tournooi om den hoogsten titel gewonnen en zich derhalve on betwist de sterksten getoond. Wanneer men de temperatuur in aanmerking neemt, en het feit, dat van deze ontmoeting weinig meer afhing, dan mag geconstateerd worden, dat er niet slecht gespeeld is en dat er eenige interessante perioden waren. Ajax kwam ongetwijfeld de zege toe, omdat het voorhoedespel van de Amsterdammers heel wat beter was dan dat der Oostelijken, doch de uitslag is wel wat geflatteerd en mét een beetje meer geluk zou de overwinning van de bezoekers nog aan een zijden draadje heb ben gehangen. Gedurende de eerste 20 minuten zag het er naar uit, dat de thuisclub dë leiding zou nemen. Bij Go-Ahead begon de voorhoede steeds slechter te spelen, bij de bezoekers steeds beter en hoe goed de Go-Ahead verdediging zich weerde, zij kon niet verhinderen, dat Van Reenen een schot loste, waarbij het leder rake lings langs de paal in het net vloog (01). Dit geschiedde vlak voor de rust en in de eerste helft kwam er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting liep Go-Ahead hard van stapel en het duurde niet lang of de nieuwe ling in de Deventer voorhoede, de middenvoor Smit, zag kans den bal langs Keizer te plaat sen. Men juichte reeds voor den gelijkmaker, doch op het critieke moment dook Been, die een uitstekende partij vertolkte, op de lijn op en voorkwam onheil. Toen Goldenbeld echter nog een ern stige fout maakte vlak voor het doel en Van Reenen resoluut inschoot, zoodat de stand 0—2 was geworden, zag het er naar uit, dat alle tegenstand werd opgegeven. Prachtig spel van den Amsterdamschen rechtsbinnen Bijl, leidde vervolgens tot een listigen pass naar den vrijgeloopen Van Ree nen, die voor de derde maal Halle geen kans gaf om het leder te stoppen. (03). Geen der beide partijen slaagde er meer in te doelpunten en zoo zegevierde Ajax met 3 0 over een ploeg, waarvan de verdediging tot de allerbeste in den lande gerekend mag worden, doch welker aanval zeer, zeer zwak is. Het spreekt vanzelf, dat déze ontmoeting zeer veel onder de weersomstandigheden leed. Na een vlot eerste kwartier gaveen diverse spelers reeds teekenen van vermoeidheid en speciaal in de Be-Quick-ploeg, waar de nieuwe maar zeer matig voldeed, boterde het aller minst. De Groningers probeerden een nieuwe opstelling; spil Wachters Sr. was uit het elf tal gezet en Hazeweijer Sr. debuteerde thans als midhalf, terwijl Korter de linkshalf plaats bezette. P.S.V. verscheen ook niet in haar gewone opstelling. Op de linkshalfplaats speelde Van der Ven voor Dorjee, terwijl doelman Bou- mans vervangen was door Winkel. Na het aanvangssignaal begon de strijd veelbelovend, speciaal van thuisclub zijde werd er fel gestreden en een paar hoekschop pen demonstreerden duidelijk eenige Be-Quick overwicht. Verder dan een schot tegen de paal van Hazeweijer Jr. werd het echter niet gebracht en spoedig werd duidelijk, dat de Zuidelijke kampioenen meer en meer in het offensief kwamen. De afwerking der aanvallen aan die zijde liet eveneens te wenschen over en hoewel Van Koojjk c.s. meerdere doelkansen kregen, steeds werd over en naast Wachter's doel ge schoten. Een door Peters met de hand ge maakt doelpunt werd afgekeurd, doch steeds kwamen de roodwitten terug. Zoo leek de eenzijdige eerste helft be houdens dan het eerste kwartier met een 00 stand af te sluiten, toen een voorzet van Walter Blijham, die door Lanegger even werd vrij gelaten, bij den linksbuiten Jensema be landde, die via Van Run, onhoudbaar voor Winkel, inschoot. (10). Weliswaar openden de Groningers den strijd wederom met het forceeren van een paar hoekschoppen, maar aldra nam P.S.V. weer geheel het initiatief zonder het echter ook tot bepaald grootsche momenten te brengen. Van Kooijk verknoeide een paar pracht kansen, terwijl Peters zijn schoten, die hard en zu'ver waren, door Wachters Jr. onscha delijk gemaakt zag. Toen kort daarop Van Kooijk, uit een voorzet van Oomens de gasten een voorsprong gaf, was Be-Quick's tegenstand in de verdedi ging heelemaal verbroken temeer daar Pien ter zijn backplaats verliet en met spil Haze weijer Sr. van plaats wisselde. In de drie laatste minuten werd er nog tweemaal gescoord, eerst vergrootte P.S.V. door Peters uit een pass van De Visser haar voorsprong tot 13, terwijl Wilkens vervol gens een kopbal van Pienters accepteerde en den eindstand op 23 bracht. Het eerste elftal in de derde ronde om het Gouden Kruis. De b-ad- spiranten besluiten het seizoen op fraaie wjjze. Het eerste elftal van B.S.V. trok gistermor gen met een drietal invallers naar Alkmaar om aldaar het tweede elftal van de club van dien naam te bestrijden. Het ging er om, wie van beide de derde ronde van het Gouden Kruis bereiken zou. Laten wij beginnen met te zeggen, dat de Alkmaarr-reserves op kranige wijze hebben partij gegeven en dat voor de rust hun spel zelfs iets beter was dan dat van Bergen. Vooral het plaatsen en positiekiezen was beter verzorgd. Toch heeft uiteindelijk de sterkste gewonnen, want in de tweede helft kwam het klasse-verschil wel zeer naar vo ren. Toen hadden de verdedigers van Alkmaar de handen vol om zich de Bergenaren van het lijf te houden en indien Peetoom op de mid denvoorplaats een weinig gelukkiger met z'n fraaie kopballen was geweest, dan zou het zeker niet bij 42 gebleven zijn. De middenlinie van B.S.V. trok vooral voor de rust steeds weer angstvallig terug en daar ook Jaap Tuyn na vele maanden' achter te hebben gespeeld zich op de links binnenplaats wat onwennig gevoelde en ook hjj te veel achterbleef, kon er van de voor hoede weinig kracht uitgaan. Toch ontstond het eeste doelpunt voor de gasten uit een strafschop, welke evenals destijds in Krom menie door Jaap Tuyn keihard in een doel punt werd omgezet. Nog voor de rust maakte Alkmaar gelijk, zoodat met den stand 11 kon worden theeg edronken. kon worden thee gedronken. Voor de voorhoede deden de vleugelspelers v. d. Berg en Plomp dikwijls zeer nuttig werk, maar het verband in de linie zat er toch niet in. Tuyn zien wij voor ons toch maar het liefst op de backplaats. Na de rust nam eerst BSV weer de leiding, een kogel van Peetoom kon de keeper niet vast krijgen, waarna Plomp er als de kippen bij was om den bal in het doel te loopen. Toen kwam voor de tweede maal de gelijk maker. Even dachten we, dat Alkmaar zou gaan winnen, maar keeper Halff hield er tot twee maal toe een prachtig schot op kranige wijze uit. En toen daarna Ab v. d. Berg een afgeme ten voorzet gaf, was het Peetoom, die met een onhoudbaar schot den stand op 32 voor BSV bracht. Alkmaar gaf zich gewonnen en BSV bleef domineeren. Uit een voorzet van Plomp schoorde daarna een der Alkmaar backs in eigen doel (42), Daarmede kwam het einde. Na dezen wedstrijd volgde de laatste com petitiematch der B.S.V. b-adspiranten tegen Alkmaar b. We hebben inderdaad genoten van het keurige samenspel der jeugdige Ber genaren, die dat heel wat beter door hadden dan hun oudere broeders. Wim Nap en Jan de Moor openden keer op keer prachtig op de vleugels en daar linksbuiten Henk Stukje en rechtsbuiten Jackie Buys eveneens in vorm waren, vielen er al spoedig doelpunten. Na rust kwam ook Dick Jansen er puik in. De jongens besloten met een stevige 80 over winning op keurige wijze het seizoen. De Moor en Jansen scoorden elk driemaal, terwijl Wim Nap twee doelpunten voor z'n rekening nam en met twee schoten tegen paal en lat geen geluk had. In de achterhoede schitterde Adriaan Wolf; dat wordt een puik spelertje; let eens op! Petit verbetert het Nederlandsch record 3000 meter. Teneinde het beschikbare materiaal aan athleten nauwkeurig onder de loupe te ne men, had de Nationale Technische commissie der K.N.A.U. Zaterdagmiddag op de sintel- baan aan het Olympiaplein selectiewedstrij den georganiseerd, waarvoor een vrij groote belangstelling bestond. Op een enkele uitzondering na, bleven de prestaties beneden de verwachtingen, al dient onmiddellijk hieraan te worden toegevoegd, dat verscheidenen onzer beste athleten door verschillende omstandigheden of niet konden starten, of niet geheel fit waren. Petit wist een nieuw Nederlandsch record op zijn naam te brengen, n.1. dat over 3000 meter, hetwelk sedert 12 Juli 1931 op naam stond van Jan Zeegers met een tijd van 8 minuten 57 sec. Ondanks het feit, dat hij geen strijd behoefde te leveren, bleef de Heerl lenaar 2.2 sec. beneden het record. Verdienstelijk was het loopen van Karei Baumgarten op de 400 meter, zoowel in de serie als in de finale liep hij dezen afstand in 50 sec. precies. Zijn eerste 300 meter waren voortreffelijk, doch hij kon geen eindspurt maken, en zijn snelheid werd zelfs minder dan daarvoor. Mocht hij door training hierin verbetering kunnen brengen, dan zou deze Hagenaar wel eens het hcele oude record van Paulen kunnen verbeteren. Bouman had weinig concurrentie op de 800 meter, hij bleef onder de twee minuten-grens. Wil van Beveren won zoowel de serie als de finale 100 meter in precies 11 sec. De loopers hadden in dit nummer den wind schuin tegen, hetgeen zeker van invloed op de tijden is geweest. De Bruijn wierp den discus ruim 42 meter ver, geen onverdienstelijke prestatie in het begin van het seizoen. Brasser won het hordenummer in 15.7 sec., een tijd, welke hij nog nimmer had gemaakt. Verbetering van zijn prestatie op de loop nummers zal onzen tienkampenaar heel wat winstpunten opleveren. Phenomale prestatie van Sefton, Los Angeles, 30 Mei. William Sefton verbeterde tijdens de wedstrijden te Los An geles het wereldrecord polsstokhoogspringen door over een hoogte van 4.54 meter heen te komen. Het oude wereldrecord stond op naam van Sefton en Meadow, die beiden op 9 Mei j.1. te Palo Alto in Californië 4.48 meter sprongen. Earl Meadow wilde echter niet achterblijven en slaagde er in, toen de lat op 4.54 lag, er over te komen, zoodat beiden weer wereld recordhouders zijn. De tweede beslissingswedstrijd heeft dan eindelijk uitsluitsel gegeven wie van de beide plaatselijke tweede klassers het volgende sei zoen in de eerste klasse zal uitkomen. 't Gooi is de gelukkige geworden, dank zij een doelpunt van goed gehalte in de veertiende minuut door Winthorst gescoord uit een voor zet van J. Cohen. Hilversum had daarvoor, maar vooral na het doelpunt het beste van het spel en de goede en kalme achterhoede en mid denlinie beheerschte het veld volkomen. De voorhoede kreeg volop gelegenheid tot aanval len, maar het aanvalsquintet wist van de vele geboden gelegenheden niet te profiteeren. Ook nu had Hilversum Huizinga op de linkshalf plaats en in plaats van Ketelaar J. van Polen op de rechtsbinnenplaats. Winthorst kreeg daardoor ook een weinig gelegenheid zijn spel te ontplooien, wat niet wegnam, dat h\j het eene'moment goed wist uit te buiten en Bouw man met een verraderlijk, diagonaal schot wist te passeeren. De voorhoede van Hilversum kreeg daarna volop kansen doelpunten te maken, maar in de voorhoede ontbrak het aan kalmte en goed doorzicht, en zoo waren de schoten weinig of in het geheel niet gevaarlijk, terwijl bovendien M. Cohen steeds op zijn post was. De aanval len van 't Gooi, hoewel minder talrijk, waren niet minder gevaarlijk, daar de schoten, soms van grooten afstand, zuiverder waren dan die van Hilversum. Maar ook Bouwman heeft goed gekeept en voor het doelpunt treft hem geen blaam. In de tweede helft was Hilversum ook weer beter in het veld, doch ook nu ontbrak produc tiviteit. Eenige malen wijzigde men de opstel ling totdat tenslotte Huizinga in de voorhoede optrad. Daarmede was evenwel de stuwkracht van de ploeg weg, zoodat toen 't Gooi meer be wegingsvrijheid kreeg en het Hilversum-doel af en toe gevaarlijk bekogelde. Onder de groot ste spanning verstreek de speeltijd en toen het eindsignaal klonk was 't Gooi eerste klasser. Goede tjjd van Scheffer. Door de „Sportclub Boekelo" werden gister middag nationale zwemwedstrijden georgani seerd, waaraan verscheidene der beste Neder landsche zwemsters en zwemmers deelnamen De tijden op de 50-meter-baan waren uit stekend: zoo noteerde Scheffer op de 100 meter borstcrawl 1 minuut 1 sec. precies Rie Mastenbroek won hetzelfde nummer voor aames in 1 minuut 9 sec., terwijl Nida Senff op den rugslag haar concurrente, Iet van Feggelen, slechts met miniem verschil kon slaan. De tijd van Jopie Waalberg op de 100 meter schoolslag was eveneens uitstekend.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7