Vier menschen sterven verdrinkingsdood STRIJD Boerderij in de asch gelegd Radioprogramma Brand te Breda De kabinetscrisis DE EIMELIJKE Moedig redder Op een gevaarlijke plek te wa ter gegaan. Gistermiddag is de 19-jarige A. M. uit Am sterdam, bij het zwemmen nabij de haven van Huizen verdronken. Deze plek is zeer gevaarlijk door de trek, welke de zee er door de diepe vaargeul heeft, en elk jaar eischt zij hier slachtof fers. M. was met zijn broer en een vriend er op uit getrokken. Nabij de ha ven zwom de vriend op een afstand van tien meter uit de kust. M., die de zwemkunst bij lange na niet goed verstond, begaf zich te water, aanvankelijk wadend. Verderop gleed hij evenwel uit en zakte weg. De ander zag het gebeuren en ging er terstond op af. Hij slaagde er in M. boven water te houden, doch uit eigen lijfsbehoud moest de vriend M. spoedig laten schieten. Deze ver dween toen in de diepte. Een hem toegeworpen reddingsboei bereikte hem niet meer. Op den kant had men het oogenblik ook zien gebeuren, en de havenboot voer met een dokter aan boord uit. Men vond den jongeman niet meer, en is toen gaan dreg gen, met het resultaat, dat men het lichaam vond en kon bergen. Drié kwartier is de geneesheer bezig geweest met kunstmatige ademhaling, doch ten slotte moest hij den dood constateeren. Het lijk is voorloopig op de gemeentewerf ondergebracht. Het badhokje was leeg Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is in de Voorburgsche bad- en zweminrichting ze kere de J. bij het zwemmen verdronken. Na de sluiting bieef het badhokje van het slacht offer gesloten, in verband hiermede is men gaan dreggen. Na eenigen tijd werd het lijk opgehaald. In de Roosendaalsche Vliel. Zaterdagavond te kwart voor zeven is een vijftienjarige jongen. Kimmenade genaamd, bii het zwemmen in de Roosendaalsche en Steenbergsche Vliet nabij het Gastelsch Veer verdronken. Jongen speelde aan de Maaskade en gleed weg De elfjarige W. de Kolf, wonende aan den Goudschesingel. is gistermiddag tijdens het spelen op de glooiing aan de Maas bij de Wilhelminakade te Rotterdam afgegleden, en verdronken. Zijn lichaam zonk direct weg, naar de diepte en eerst geruimen tijd later heeft de politie den jongen leven'sloos bovenge bracht. In de kapitale boerderij van den land bouwer P. Dinter te Geffen is gistermorgen omstreeks zeven uur brand ontstaan. De kinderen waren alleen thuis. Zij wisten tij dig het huis te verlaten. Van den inboedel kon niets gered worden. Ook eenige landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen. Wegens gebrek aan water kon de brand weer niets uitrichten. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vuur woedt ook te Merkelbeek Zaterdagavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een der stallen van de boerderij van den heer Timmerman te Mer kelbeek. In het opgeslagen hooi en stroo vond het vuur gretig voedsel. Het breidde zich dan ook zeer snel uit. Eenige stallen, de schuur en een groot ge deelte van het nog nieuwe woonhuis wer den een prooi der vlammen. De plaatselijke brandweer hield de belendende gebouwen nat. Zij wist uitbreiding te voorkomen. Het vee kon worden gered. De schade, welke enkele duizenden gul dens bedraagt, wordt door verzekering ge dekt. 15-jarige jongen was anders in de modder gestikt. Een 15-jarigen jongen, die gisteren op een vlot speelde in het water langs de Da Costa- kade te Amsterdam, gleed uit en geraakte te water. Hij kon niet zwemmen en zonk onmiddellijk naar de diepte. Een bewoner van de Da Costakade, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik, doch sprong het knaapje na. Dit zou zijn red ding zijn, want hij was reeds in de modder vastgeraakt. Met veel moeite gelukte het den knaap boven water te brengen. Door inmiddels toegeschoten voorbijgangers konden redder en geredde op het droge worden gebracht. De jongen is ter observatie naar het Wil- helmina-ziekenhuis overgebracht. DINSDAG 1 JUNI. Hilversum I. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. t 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 De KRO-Melodisten en solist (Om 5.45 Felicitatiebezoek en om 6.00 Gramofoon muziek). 7.00 Berichten. 7.15 De nationale reclasseeringsdag, cau serie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Pontficaal Lof ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van Z.H. Paus Pius XI. 9.30 Hoe leer ik zwemmen, causerie. 9.40 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Bont programma m.m.v. 2 or kesten, vocaal ensemble en solist. Hilversum II. AVRO-Uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Hét Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroeporkest. II.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's ensemble. I.00 Het Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus 4.00 Viool en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Dansorkest. 6.30 De spanning in het verre Oosten, cau serie. 7.00 Zang en piano. 7.30 Descartes, causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Concert door radvinders-koor. 10.00 Vervolg Dinsdagavondtrein. 10.45 Interview. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dans orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. 177. DE LIEFDE DER KONINGIN. Niemand antwoordde. Ondertusschen wendde Athos zich tot zijn knecht, die bezig was de geweren opnieuw te laden. Neem de piek van den onderofficier, bind' er een servet aan en plant dan die vlag op den wal. Die infame oproermakers daar in de sitad moeten de vaan zien wap peren van brave soldaten des Konings. Nog zwegen allen en weer nam Athos het woord. Ben je het niet met mijn opmerking eens? Buckingham is toch onfce vijand. Wat gaat ons die man aan? d'Artagnan zag in z'n verbeelding den Hertog in aanbidding voor het portret van Frankrijk's koningin en zeide: Zeker. Buckingham is een vijand. Maar moord is moord. Kwam deze edelman in een eerlijk gevecht tegenover me te staan, ik zou geen seconde aarzelen. Maar moord! En hoe zal onze vorstin er op reageeren? Wij moeten hem redden. Amen, zei Athos, maar dan kan je vast de boom wel uitzoeken, waaraan de Kardinaal je zal laten hangen. 178. GRIMAUD PLANT DE VAAN. Op dit oogenblik zagen de avonturiers Grimaud met groote behoedzaamheid op de wankele muur vooruitschuiven en dè piek tusschen twee losgeraakte steenen plan ten. Trots wapperde aldra het servet in de krachtige zeebries. Prachtig Grimaud, nu weer op schild wacht. En tot de vrienden:' Wie voelt er voor hangen? Aramis' antwoordde niet direct, maar zeide: Laat mij dat papiertje nog eens zien, dat je aan Mylady ontnam. Athos reikte het hem toe en d'Artagnan richtte zich plotseling op met een blik van begrijpen in de oogen. Bestuurder verloor de macht over het Stuur: 1 doode en 3 gewonden. Op den Haarlemmerstraatwcg, even buiten Halfweg, ter hoogte van café „De Zoete Inval", ongeveer een kilo meter buiten het dorp, is gisterenavond te ruim zeven uur een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij drie dames betrekkelijk licht gewond werden, doch waarbij de ruim 50-jarige heer K., inspecteur van een levensverze keringsmaatschappij, te 's-Graven- hage ^eer ernstig werd gewond, zoo dat hij kort na aankomst in het St. Elisabeths-gasthuis te Haarlem aan een scliedelbasisfractuur overleed. De heer K. kwam uit de richting Amster dam en raakte het spatbord van een tegen ligger. De wagen begon daarop te slingeren, waardoor de bestuurder het stuur niet lan ger meester bleef. In volle vaart kwam de heer K. in botsing met een van den tegen- overgesteiden kant komende auto. De wa gen van den heer K. sloeg over den kop en kwam op de trambaan naar Amsterdam tereit. De bestuurder smakte uit den wa gen en bleef zwaar gewond op straat lig gen. De inzittenden van den wagen die naar Amsterdam reed,, mej. R. en Mej. F. liepen hoofdwonden op, terwijl mevrouw S. een wonde aan den onderarm kreeg. Eerstgenoemde dame, wier hoofdwonde vrij ernstig was, is per ziekenauto naar Am sterdam vervoerd, de beide andere dames zijn per taxi naar hun woonplaats, Amster dam teruggekeerd. Dr. Zeper verleende de eerste hulp. "Door een kraanwagen van de firma Pole te Half weg zijn de zwaar beschadigde auto's weg gesleept. Het tramverkeer naar Amsterdam ondervond een kwartier vertraging. Bij de Handelsvereeniging Bra bant. Breda. Door onbekende oorzaak is gis teravond omstreeks acht uur brand uitge broken in de uitgebreide magazijnen der handelsvereeniging „Brabant" van de fir ma Th. Albarda Jelgersma aan de Bosch straat te Breda. Het vuur is ontstaan in een bergplaats voor verpakkingsmateriaal en breidde zich in minder dan geen tijd uit. Zoo stond in een ommezien het drie verdiepingen hooge gebouw in lichter laaie. De brandweer ruk te met groot materiaal uit. Zij moest haar werk beperken tot het beschermen van de naastgelegen panden, welke in het dicht bebouwde stdagedeelte nauw aaneengeslo ten staan. Na betrekkelijk korten tijd was de brand weer het vuur meester. Het gebouw, waar in een groote hoeveelheid wijnen, likeuren comestibles en kruidenierswaren was opge slagen, ging geheel in vlammen op. De schade, welke zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Dr. H. Colijn, mr. A. M. Joekes en Dr. S. E. B. Bierema bij de Koningin. De Regeeringspersdienst meldt: H. M. de Koningin heeft Zaterdagmiddag te drie uur ten paleize Huis ten Bosch, ter conferentie ontvangen den minister van Staat, Dr. H. Colijn. Voorts heeft II.M. de Koningin in ver band met de kabinetscrisis Zaterdag op het „Huis ten Bosch" ter conferentie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamerfracties van den Vrijzinnig Dem. Bond en Vrijheids bond .onderscheidenlijk de heeren Mr. A< M .Joekes en Dr. S. E. B. Bierema. door Michael Corvin 20. Ester beeldde zich niet in, Jat zij den arg waan der andere geheel had doen inslapen, maar wel hoopte zij, dat het haar nog zou gelukken, mevrouw Jeffers, alias Patterson, van haar ongevaarlijkheid te doen overtuigen. De gefingeerde hoofdpijn moest slechts die nen om haar correspondentie, die sedert den middag nog niet voltooid was, af te kunnen maken. Toen zij daarmee gereed was, wilde zij eerst ;en boy schelren om haar brieven be neden te brengen, maar toen schoot daar eens klaps de kleine scène te binnen, die juist voor hun vertrek naar de bioscoop had plaats ge had. Zij poederde zich een weinig bleek, om mevrouw Jeffers niet wantrouwig te maken, voor het geval zij haar mocht ontmoeten. Met het oog op deze mogelijkheid trok zij boven dien nog een vermoeid gezicht en liep de breede trap af. De eerste mensch, dien Esther, toen zij nog pas halverwege de trap gevorderd was, in het oog kreeg, was de vreemdeling van daar straks. Na het eten las Jury Zagainoff de avondbladen. Dadelijk, alsof hij haar blik ge voeld had, staakte h, zijn lectuur en keek naar haar op. Een kort oogenbliK was zij verward, maar daalde toen, licht glimlachend, de trap verder af. Hij had zijn courant weg gelegd en was opgestaan, en Esther was be nieuwd hoe hij zou aanleggen om kennis met haar te maken. Aan het postoffice van het hotel gaf zij haar brieven af en sloeg toen een blik in het geopende vreemdelingenboek. Zij las den laat- sten naam Jury Zagainoff dat moest dus de vreemdeling zijn. Hij stond dus nog steeds aarzelend en eenigszins verlegen op dezelfde plaats en Esther zag hoe moeilijk hij tot een besluit kon komen. Op dit oogenblik klonk er muziek uit de openstaande deur van den theesalon. Vluchtig keek zij Zagainoff aan en zijn blik zeide haar dat hij die tonen ook gehoord had en de kans begreep, die zij htm aanboden. Toen Esther schuin door de hal in de richting van den theesalon liep en dicht voor den ingang aar zel 'e, voelde zij zijn nadering. Hij stond voor haar, boog, en vroeg in goed, maar vreemd klinkend Engelsch, of hij zich mocht voorstel len en haar ten dans voeren. Zij knikte zonder vormelijkheid en beiden voelden, dat de eerste en zwaarste klip over wonnen was. Zij betraden de schitterend ver lichte zaal. Het gelukte Zagainoff dicht bij den dansvloer een tafeltje te vinden, dat ech ter toch in een rustig hoekje stond. Zij be traden de schitterend verlichte zaal. Het ge lukte Zagainoff dicht bij den dansvloer een tafeltje te vinden, dat echter toch in een rus tig hoekje stond. Zij bestelden een kleinigheid en toen begon er een nieuwe dans, een lang zame tango, en op de maat der muziek schre den zij over het gladde parket. Esther, die graag en goed danste, bemerkte net vreugde, hoe zeker en soepel haar partner haar leidde en gaf zich geheel aan de betoov ring der deinende passen over Jury bewonderde haar sprakeloos, tot zijzelf een gesprek over onbe duidende onderwerpen begon. Maar toen de tango geëindigd was en zij weder aan hun tafeltje zaten, was hun ge sprek reeds zoo. alsof zij elkander al dagen lang kenden. Zij wist, wie hij was en voor welk doel hij Londen bezocht en zij had hem verte1 J, dat zij als speciale correspondente van de „Welt" naar deze stad was gezonden. Hij kende Berlijn heel goed en zij bleken zelfs enkele gemeenschappelijke kennissen te heb ben. Zij spraken Duitsch samen. Jury was een even voortreffelijk verteller en Esther was in de beste stemming. Toevallig dwaalde haar blik naar den in gang en zij zag Hardley met een dame bin nentreden, wat haar dadelijk weer aan de rol herinnerde, die zij nu speelde: en met één slag was haar onverdeelde genoegen verdwe nen. Haar zwijgen viel Jury op en bezorgd vroeg hij, of zij zich onwel gevoelde. Op haar bevestigend antwoord, verzocht hij haar een oogenblik geduld te willen hebben; hij bezat een wonderbaarlijk middel. Voor zij hem had had kunnen weerhouden, was hij opgespron gen en snelde naar den uitgang. Hardley had haar dadelijk gezien en haar vreemd, maar beleefd toegeknikt. Hij had met zijn dame op een grooten afstand plaats ge nomen, waar Esther hem dankbaar voor was. Maar toen Jury weg was, kwam hij, uiterlijk correct, een oogenblik om haar te begroeten aan haar tafeltje staan. Daarbij fluisterde hij haar toe, dat zij deze kennismaking goed moest onderhouden. Bij de eerste gelegenheid de "beste zou hij haar wel inlichten en trok zich met een tweede buiging weer terug. Esther was er na aan toe in tranen uit te barsten. Was het dan niet meer mogelijk met iemand te spreken, zich kalm en vroolijk te onderhouden, zonder dat er zulke aanmanin gen tusschen kwamen? Was zij reeds zoo in slavernij geketend, dat zij aan niets anders meer mocht denken, dan aan haar officieele en heimelijke missie? Maar zij wilde niet! Men kon haar niet dwingen alle menschen uit te hooren en te be spieden! De afspraak met Selfride was een overeenkomst op basis van wederkeerigheid, maar daarom was zij nog lang geen spion van de United Service! Natuurlijk interesseerde men zich hier voor een Rus, die voor bijzon dere onderhandelingen naar Londen gedele geerd was, maar zij bezwoer zichzelf in dit geval niet mee te zullen helpen. Men mocht haar dan gerust voor niet flink houden. Waar Zagainoff toch bleef? Hij zou dade lijk terugkomen en nu waren er reeds tien minuten verloopen. Jury Zagainoff droeg graag Amerikaansche schoenen met crêpezolen, die het hem mogelijk maakten geruischloos te loopen. Het elasti sche rubber bezat een aangename veerkracht en daar hij krachtig genoeg was om het grootere gewicht van deze soort schoenen niet te voelen, scheen het loopen daarop hem haast een ideaal. Zoo was hij dan geruischloos voor zijn ka merdeur gekomen en reeds wilde hij om de deur te openen zij., sleutel in het slot steken, toen hij binnen een geluid meende te »ooren. Niet erg verbaasd maar uiterst behoedzaaam draaide hij den knop om de deur was niet op slot. Met een snellen ruk wierp hij haar open en draaide meteen het iich in de kamer aan. Tegenover zich, komende uit het neven- vertrek, zag hij een vrouw, die hem een mo ment ontzet aanstaarde en toen in onmacht viel. Hij sloot de deur achter zich, snelde op de gevallene toe en hief haar hoofd op. Het was de dame, in wier gezelschap hij Esther het eerst gezien nad. Zij was nog steeds be wusteloos, maar toen hij zijn hand op haar borst legde, voelde hij het regelmatige klop pen van haar uart, dat haar onmacht logen strafte. Jury Zagainoff liet echter niets be merken, maar trachtte de bewustelooze bij te brengen, tot zij zuchtend ontwaakte en hem verward aanzag. Toen hij haar op een divan glegd had, ver klaarde zij, dat zij zich in het nummer ver gist moest hebben en pas binnengekomen was, toen hij de kamer in kwam. De sleutel van haar eigen kamer zij wees hem demon stratief haar sleutel met de groote metalen plaat van het hotel aan paste vreemd ge noeg op deze deur, maar reeds dadelijk bij het binnenkomen had zij de ondere lucht op gemerkt en ook had zij den schakelaar van het licht niet kunnen vinden. Het was haar zeer pijnlijk; hij of hij haar wilde excuseeren? Daarbij wierp zij hem een coquetten blik toe. Jury luiscerde schijnbaar geloovig naar haar verhaal, amuseerde zich over haar voorberei ding met een duplicaat sleutel en geleidde haar hoffelijk naar de gang, zonder van haar blikken nota te nemen. Toen snelde hij naar zijn koffers en het stapeltje papieren en con stateerde dadelijk, dat alles doorzocht was. Hij lachte bitter voor zich heen en toen dacht hij plotseling weer aan Esther. Als deze vrouw haar viendin was, zag alles er eensklaps heel anders uit. Hij ging zitten en staarde voor zich uit. Wilde men zich op deze wijze in zijn zaken dringen? Was het een complot, waarin eene vrouvk hem trachtte weg te lokken, om aan de andere de gelegenheid te verschaffen hem te controleeren? Maar toen schoo hem het eerst voor de hand liggende te bin nen: miss Raleigh had hem nooit laten ver trekken, als zij geweten had, dat haar vrien din juist bezig was met haar „inspectie Jury herademde en nam een sigaret; hfl v/as plotseling weer kalmer geworden. He was mogelijk, dat Esther het „métier" v haar vriendin niet eens vermoedde. Dat de geen gewone hoteldievegge was, bleek uit n feit, dat hij geen enkel voorwerp van waar miste. Misschien was ook Es.'her wel evena hijzelf een object van zijn bezoekster en wei zij eveneens beschaduwd. Hij sprong op, na een flacon uit een kleinen koffer en begaf 21 mzt een korten lach, nadat hij zijn kamer we afgesloten had, met het beloofde geneesnu del naar beneden. „J Esther keek naar hem, toen hij vin? e behendig haar tafeltje naderde. Hij g"af den flacon, die een scherp riekende bevatte, waarmede zij haar slapen bevochtig de, al bestond daar ook geen erg dring611^ noodzaaK meer voor. Het viel haar op, hij ernstiger geworden was, wat zij toesehr,. aan zijn bezorgdheid over haar toesta Daarom haastte zij zich hem te verzekere dat zij middel uitstekend werkte. Maar knikte slechts beleefd en bleef gesloten, vroeg zich af, wat er in dien korten tijd gebeurd kon zijn, dat zijn stemming zoo v stoord had, maar toen richtte hij zich onV wacht tot haar en vroeg hij, of EstHer dame, met wie hij haar het eerst gezien h reeds lang kende. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8