De Profijtbon verovert Den Helder Stadsnieuws Aspirin Hulde Wat de Profijt-winkels U te bieden hebben ponderdag 3 Juni 1937 Heldersche Courant Tweede Blad Koninklijke Marine-Kapel Tentoonstelling "Noorder Kunstkring' Fietsende jongen onder auto Motorfiets en auto rammen elkaar Openbare Leeszaal aan de Heldersche pers! Nationale reclasseeringsdag Burgerlijke Stand van Den Helder De zwijntjesjagers Coupeeren van honden verboden Schoenhandet H. v. d. Poll, Spoorstraat 109 P. v. d. Maden. Au bon Marché Spoorstraat 105 Modehuis S. Herschel, Koningstraat 86-90 J. Govers, ijzerwaren en Gereedschappen Koningstraat 84 Jb. Slikker, Vleeschh, Spoorstraat 29 Bloemenmagazijn „Corona" Koningstraat 42 Magazijn „De Ster" Manufacturen, Spoorstraat 26-28 G. Van Baaren, Luxe en Huish. artikelen, Spoorstraat 36 J. J. v. d. Plaat, Com. Delic. Levensm. Spoorstraat 53 Tieleman's Wijnhandel, Koningstraat 85 (Filiaal Sluisdijkstraat 39) Gebr. Pronk, Banketbakker, Keizerstraat 126 P. B. Siegers, Horlogerie, Koningstraat 112 Maison Gerrits, Kapper en Parfumerie, Spoorstraat 104 M. H. Klercq Zn., Compl. Meub., Spoorstraat 8-10 P. M. Heijligenberg, Rijwielhandel, Spoorstraat 99 M. de Ridder Meijer, Drogist, Spoorstraat 100 Breuk tusschen Vaticaan en Berlijn? en fruithandel, A. Blom, Groente- Koningstraat 8 Het gevaar dat de Katholieke Kerk vogelvrij zal worden verklaard D e methoden, die de Duitsche regeering toe past, om een haar gesteld doel te bereiken, zijn vaak verre van fraai. „Het doel heiligt de mid delen" schijnt in Duitschland opgeld te doen. Het optreden van de regeering tegen de Joden, heeft de verontwaardiging van de wereld gaande gemaakt en de tactiek tegen de katholieken, vindt ook buiten het kamp van deze ^eloovigen, felle veroordeeling. De Duit sche regeering wil, ten koste van alles, de op voeding van de jeugd onder haar toezicht heb ben. De Katholieke kerk is daarvan een sterk tegenstandster en heeft haar meening in dat opzicht, niet onder stoelen of banken gestoken. Witte Purol zonnebrand Openbare dronkenschap Arrestatiebevel uitgevoerd Vischafslag Den Helder n Kapelmeester L. H. F. Leistikow. Concert voor de Marineclub, hedenavond van 8 uur tot 10 uur. Programmat 1. Zijne Excellentie de Vice-Admiraal Marsch L. H. F. Leistikow 2. Ouv. Der Nordstern v. Meijerbeer 3. Lustige Schwestern. Walzer Volstedt 4. Rhapsodie Hongroise II F. Liszt 5. Fantasie Der Freischütz Weber. arr. Dunkier Pauze, 6. On the Qarter Deck 7. Ouv. Ilka 8. a. Vojacek b. Dans le Sud 9. Fantaisie Rigoletto 10. Finale. Wijzigingen voorbehouden. Alford Doppler Baijer Myddleton Verdi arr. Verhallen. Opening Dinsdag a.s. Het berichtje omtrent de tentoonstelling van den Noorder Kunstkring, in ons blad van gisteren, behoeft een kleine rectificatie. Op Maandag 7 Juni n.1. krijgt de Kring wel de beschikking over de zaal, maar vóór de opening, die op Dinsdag 8 Juni des avonds om 8 uur voor genoodigden en donateurs plaats vindt, moet nog veel geschieden. De zaal van Musis moet gemetamorphoseerd wor den in een expositie-ruimte, waarna de in richting der tentoonstelling met de velerlei vraagstukken, die daarbij opdoemen, een aan vang kan nemen. Met hard en eendrachtig werken kan een en ander Dinsdagavond gereed zijn. En eerst na de officieele opening is er toegang voor het publiek. Vanaf Woensdag 9 Juni tot en met den Zondag daarna zal de tentoonstelling voor het publiek toegankelijk zijn van des jniddags 3 uur tot des avonds 10 uur. Laten wij hopen, dat velen bij de opening aanwezig zullen willen zijn, die zich nog niet onder de donateurs (minimum 1.per jaar) hadden gerangschikt. Want natuurlijk, wie zich nu nog opgeeft, heeft vrij toegang en krijgt meteen de jaarpremie. Deze is dit jaar een lino van de hand van den heer W. W. Schoonhoven. •Gisteravond kwam de jongeman, J. v. 't Roer na 7 üür uit de Spuistraat gefietst, met d,e bedoeling de Spoorstraat over te steken. Op hetzelfde moment dat hij echter overstak, kwam uit de richting Keizerstraat de vracht auto van den heer K. Broers, die niet meer tijdig wist te remmen en den jongen aanreed. Door een toevallig ter plaatse aanwezig zijnde verpleegster werd hij bij De Gruyter binnen gedragen, waar bleek, dat hem geen ernstig letsel overkomen was. Minder best zag het er met het rijwiel uit; dit was goeddeels vernield. Geen der bestuurders in het bezit van een rijbewijs. Gistermorgen, te omstreeks 11 uur, vond op den hoek MolenstraatKeizerstraat een aanrijding plaats tusschen een luxe 2-persoona auto, eigendom van een firma in brandblusch- middelen, uit Duivendrecht en een motor rijder. De auto kwam vrijwel ongedeerd uit den strijd, terwijl de motorfiets een verbogen voorwiel te incasseeren had. Eeri en ander bleek als oorzaak te hebben het niet voorrang geven aan rechts, terwijl de motorrijder eerst een blauwen Maandag op den weg is. De note gaie bij dit alles was het feit, dat noch de Duivendrechtenaar, noch de motor rijder in het bezit bleken te zijn van een rij bewijs, iets wat onder de vele aanwezigen nogal wat hilariteit verwekte. r Gedurende de maand Mei werd de Lees zaal bezocht door 1278 mannen en 69 vrou wen, te zamen 1347 personen. Uitgeleend werden 1979 romans, 1118 stu diewerken en 1337 kinderboeken. Totaal 4434 banden. De volgende werken zijn aangeschaft: Romans: Hartwin: De zilvervosfarm; Jong, de: Om nibus; Labberton: De groote vraag; Mars man en du Perron: De korte baan; Oterdahl: Helga Wilhelmina; Risseeuw: Is het mijn schuld?; Undset: Witte orchideëen; Vestdijk: Terug tot Ina Damman; Vrieslandt, van: Het afscheid van de wereld in drie dagen; Woude, Van der: Belle van Zuylen. Studiewerken: Asperenvan der Velde: „Ons Huis" in de Jordaan; Berkelrach e.a.: De pelgrimstocht der menschheid; Oorver: Het draadloos ama teurstation voor ontvangst van telegrafie en telefonie, 2 dln.; Goemans: Donauvaa,rt; Graaff, de: Leerwerk; Gunning: Aan 't eind der reis; Horst, Ter: Franciscus Lievens Ker steman; Josselin de Jong: De taal der dieren; Kahn: Het sexueele leven van den mensch; Oordt, Van: Vogeltrek; Radstake: Het kwee ken van fruit in eigen tuin; Reest, Van: De levensroman van Dr. H. Colijn; Schepper, De: Het moderniseeren van radiotoestellen; Strij- bos: De vogels rondom ons huis; Wijnaendts Franken: Aphorismen. HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Toonaangevend en niet duur. Vraagt onze prijscouranten. Vertegenwoordiger te ontbieden. Die 10 minuten op een jg tochtigen hoek, in re- Sr gen of mistze zijn vaak meer dan vol- doende,omverkouden te worden, tenminste,^ wanneer'U niet bij de eerste verschijnselen A s p i r i n neemt, tiet beproefde middel !tegen verkoudheid, rheumatiek en griep, HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! Uitsluitend verkrijgbaar ln buisjes met oranje-band van 20 tabl. 75 ct. en oranje-zakjes van2tabl. 10 ct De Stedehoudster van de „Koningin der aarde", De „Pers", zit op haar troon en doet den Volken kond, Wat of er is geschied! Wat and'ren daarvan zeggen! En wat 't gevolg kan zijn op heel het wereldrond. Een filmster debuteert! Een zwemster kampioene! Een oorlogsschip gedoopt! Een brug wordt ingewijd! De Pers verstrekt ons dra tal van bizonder- heden, Al is 't ook van heel ver! in minimum van tijd. En niet slechts winstbejag spoort haar tot grooter snelheid! Zij spreidt haar nieuws ten toon, voor ieder die 't wil zien! Geen kosten zijn te groot! Geen moeite kan te zwaar zijn! Om aan de heele stad het nieuwste nieuws te biên! De jongste stemming heeft daarvan 't be wijs gegeven! Tot ver na middernacht was men toen in de weêr! Wie zich de moeite gaf, te komen zien en hooren, Kreeg hier zijn gratis nieuws! Wat wilt ge nu nog méér? En nu er spanning is in politieke sferen, Nu oud Europa vaak door oorlog wordt bedreigd, Is 't weer de eigen Pers, die ons houdt op de hoogte! Die alles publiceert en niets voor ons verzwijgt! Verdient dat niet den lof van alle plaats- genooten, Van elke vrouw of man, uit eiken rang of stand? Roept allen dan met mij: Eere, wien eere toekomt! Lang leve onze Pers! De Heldersche Courant! PHILIP B. POLAK. Dank U. Red. H. Crt. Zooals wij reeds eerder hebben medegedeeld wordt er door de samenwerkende Reclassee- ringsinstellingen in verband met den Nationa- len Reclasseeringsdag in de krant, die in deze week zal worden verspreid, een prijsvraag ge lanceerd. Naast tal van waardevolle voorwerpen als fietsen en fototoestellen wordt als hoofdprijs een auto beschikbaar gesteld. Personen, die zich als collectant(e) voor 5 Juni a.s. willen beschikbaar stellen, worden verzocht zich bij het secretariaat aan te mel den. K. Abbenes, Hoofdgracht 17, of zich Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur aan te mel den in het Militair tehuis Spoorstraat voor het in ontvangst nemen der speldjes en bussen. Morgen Vrijdag, 4 Juni, zal van 8.30855 uur n.m. een rede worden uitgezonden van Ds. P. v. d, Veer, Amsterdam, voor de V.P.R.O. van 2 Juni 1937. ONDERTROUWD: P. Vrije en J. A. Kloos; J. van Berkum en G. Boendermaker; J. P. Vlaming en A. Ruiten; J. C. Gonggrijp en J. H. Holtman; K. Appelboom en A. Veenstra; W. H. C. Steffens en E. Oostendorp; J. Zee man en M. C. Jongejan; J. H. van Leerdam en A. S. Warbout; J. P. Boersma en T. Sjoerds. BEVALLEN: G. van der WalRiemers, z.; R. RijersEsman, z.; S. H. Claaszenvan der Zee, d. OVERLEDEN: J. Meijer, (m.), 62 jaar; H. Tjittes,. (m.), 75 jaar. De zwijntjesjagers zijn nog steeds op pad en het is wenschelijk, dat men zijn vehikel voor hun al te groote interesse beveiligt. Een bewoner van de Prof. Zeemanstraat, die dat niet gedaan heeft, bemerkte gisterenavond tot zijn ergernis en teleurstelling, dat zijn rij wiel verdwenen was. De politie maakt ons er op attent, dat het coupeeren van honden strafbaar is. Het cou peeren van de dieren wordt beschouwd als dierenmishandeling en tegen hen, die er zich aan schuldig maken, zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd. Voortaan geen honden met afgeknipte ooren gil kortgehakte staarten meer langs de straat. De moderne middenstander zoekt nacht en dag naar mogelijkheden, teneinde zijn omzet te vergrooten en een uitzondering hierop wordt niet gemaakt door den Heldersche. Ook deze tracht telkens iets nieuws te bedenken om zijn clientèle uit te breiden, middels de een of andere origineele verkoop-campagne. Reeds verscheidene maanden geleden werd door een 17-tal winkeliers besloten een nieuwe actie op touw te zetten en beleefde men als resultaat hiervan de geboorte van den profijt bon.. Het succes was buitengewoon verassend en al spoedig bleek, dat men hier de juiste snaar bij Koning Klant getroffen had. Momenteel viert de Profijtbon opvallende triomfen in onze stad: men vraagt er in de desbetreffende winkels naar en haast zich de geldswaardige biljetten in te wisselen tegen zoowel goedkoope als duurdere artikelen. Deze dagen hebben de winkeliers speciale zorg aan hun étalage's besteed: men ziet op die der deelnemers een groot bruin biljet, waarin de aandacht gevraagd wordt voor den Profijtbon en voor de artikelen, die in de kas ten voorzien van kaartjes, waarop aangetee- kend tegen hoeveel bonnen men deze mee naar huis kan nemen. Bij een wandeling langs de „profijtwinkels" kan men thans in de étalage's aanschouwen voor hoeveel bonnen men de diverse artikelen mee naar huis kan nemen. Het is de moeite waard en ongetwijfeld zal menige huismoeder dezer dagen tot de conclusie komen, welk een uitkomst er met den Profijtbon voor haar ge komen is. Om maar te beginnen met Hier is het mogelijk bq inlevering van slechts 95 bonnen een voetbaltruitje aan te schaffen. Wat de schoenen betreft, een paar piekfijne linnen dames-schoenen worden Uw eigendom als U 195 bonnen ter toonbank deponeert. Gaat het zien en doet Uw voor deel! Een gelegnheid als nimmer te voren! Het is al weer zwemtijd, tenminste, voor de dapperen onder ons. En dus zullen velen zich naar deze zaak begeven, teneinde hier voor 350 bonnen een zwempak in te slaan. Eneen best. Voorts zijn daar kleinere artikelen als bretels, zelf binders, zakdoeken; alles te krijgen tegen inlevering van den Profijtbon. Ook dit modehuis heeft de waarde van dezen bon terdege begrepen. Voor adspirant- Willy den Oude's en Zus Braun's badpakken, die men in Deauville niet smaakvoller ziet. Envoor zegge en schrijve 95 profijtbon nen. Voorts geeft de firma 100 bonnen bij aankoop van een mantel en tot 50 stuks op een hoed. Van voordeelig koopen gesproken! Het is, behalve zwemtijd (de kou daar gelatenook weer de periode dat we in onze tuinen zitten te wroeten. Gebruiken we ons verstand, dan begeeft men zich met ge zwinde pas Jan Govers-waarts, teneinde zich voor 20 profijtfonnen een snoeimes aan te schaffen. Voorts een kampeermes voor 35 bons. Bent u Profijtbon-kapitalist, dan is het mogelijk bijv. een ideaal primus-toestel in trommel in te ruilen tegen 350 bonnen. In deze slagerij, waar de meest kostelijke vleezen den anti-vegetariër vriendelijk tegen lachen, kan men ook profijt-zaken doen. Om eens een voorbeeld te geven: iedere huis- Vrouw krijgt voor slechts 60 bonnen een pond runderlappen, en voor 40 al een pond vet. Als dit niet het einde der crisis is, komt 't nooit Zegt het met bloemenmaar doe je voordeel met Profijtbonnen! Ziedaar, het devies van mej. Dijkshoorn, die ons met kennelijke trots een vaasje demonstreerde, dat reeds Uw eigendom wordt voor15 Profijtbonnen. Voorts: een veldboeket (met vaas nota bene!) voor 100 stuks en Uw bruidsboeket (ja, zelfs dievoor 500 Profijtbonnen. Zegt het voort. Ziehier, de zaak der duizend artikelen, waar men van alles hoort, behalve: „dat heb ben wij niet!" Hier een badpak, met een „droom" van een lijn voor 150 Profijtbonnen, en voorts alles wat U ziet voor kleinere of grootere aantallen bons. Men moet maar eens een kijkje in de étalage nemen, Uw neus zal krullen bij het zien van zóóveel nuttigs voor zóó weinig bonnen. In deze bazar der duizend huishoudelijk heden is het mogelijk reeds voor 3 bonnen Uw bezit uit te breiden. Voor 9 kunt U een tandenborstel aanschaffen, voor 900 een rooktafel. Voorts alle lampen en de ontel bare artikelen, die men bij Van Baaren in de étalage's aanschouwt. In dit paleis der lekkerbekken ziet men eveneens in de étalage tal van artikelen, die men dagelijks noodig heeft en die men voor slechts een paar Profijtbonnen mee naar huis neemt. Van zalige stroopwafels tot een keurig gedécoreerd Engelsch kistje Douwe Egberts Thee, van zoutebolletjes (heerenwees paraattot Bussings Deventer koek. Enfin, ga zelf kijken, men krijgt er trek bij... Een flesch limonade, onmisbaar bij onze strand- en duindagen, voor 45 bonnen. Nog nooit vertoond! Een flesch wijn(en beste) voor 57enzoovoorts, enzoovoorts. Daar is geen concurrentie tegen bestand. Ook de andere, zwaardere dranken, van Schil tot Ouwe Klare, kan men voor dat onnoozele Profijtbonnetje halen. Verzuim het niet! Ook hier kan men zijn geheele familie van gebak en suikerwerken voorzien, enkel en alleen door Uw Profijtbonnen in te wisselen. Voor 5 stuks neemt U al iets smakelijks mee naar huis, laat staan voor hoogere aantallen. U moet maar eens de étalage in oogenschouw nemen, het is de moeite waard. Maar het zou kunnen gebeuren, dat U een jarige in de familie hebt. Ga dan linea recta naar den heer Siegers en geefhem 175 Profijtbonnen. U krijgt dan bijv. een echt zilver theelepeltje, waarmee U den jarige voor Uw geheele leven aan U bindtEen Gero- zilveren lepeltje voor slechts 85 bons, en voorts honderden andere zaken, die men in dezen winkel aantreft. Maison Gerritshet einddoel van veel vrouwengedachten. En terecht, want hier beleeft de Heldersche huisvrouw en de Hel dersche jongedame de sensatie, dat zij voor 250 Profijtbonnen al een permanent-wave kan laten vervaardigen. En hooger naar verkie zing natuurlijk. Voorts alle parfumerieën tegen aantallen bonnen, die U in de étalage kunt lezen. U moet er vandaag eens even langs gaan. Hoewel het mogelijk is bij de Firma Klercq Uw heele huiskamer-ameublement tegen Profijtbonnen te verkrijgen, kan men ook voor 140 bons een alleraardigste strandstoel met frissche strepen aanschaffen. Of een aschstandaard voor 195. En daar deze zaak een keuze heeft uit duizend zaken die zoo wel 's mans als der vrouw interesse in hooge mate hebben, moet men maar eens met z'n Profijtbonnen hierheen tijgen. U doet zaken! Voorjaarstijdrijwieltijden dus zullen velen zich dezer dagen naar den win kel van den heer Heijligenberg begeven, om bellen, banden, zadels, lampen en wat dies meer zij, in te slaan. Als U 25 Profijtbonnen heeft kunt U reeds zaken doen. Kijk alzoo Uw fiets na, verzamelt Uw bonnen en ga naar Spoorstraat No. 99. Succes verzekerd! De halve Helder is momenteel aan het snuiven en snotteren. Men gaat naar bed en staat op met geneesmiddelen en dus is het geraden zich zoo spoedig mogelijk met deze zaak in verbinding te stellen, om erger te voorkomen. Enmet slaat in voor Profijt bonnen. Ontelbare artikelen voor slechts luttele aantallen. Schrijft het op en vergeet dezen goeden raad niet! Juniaardbeien tijd. Wie is er niet ver zot op?? Dusnaar den heer Blom, die U een pond van deze kostelijke vruchten levert voor 25 bonnen. Voorts een alleraardigst fruitmandje voor 100 stuks. Trouwens, men kan ieder denkbaar artikel hier meenemen bij aanbieding van dit bijzondere betaalmid del. Dat de huisvrouw er haar voordeel in zie'' ,j - {Adv.), Het concordaat (verdrag), dat in 1933 tusschen de Duitsche regeering en het Vaticaan gesloten is, legt de verantwoor delijkheid van die leiding in handen van de kerk. In dat verdrag is aan de Katholieke, kerk geloofsvrijheid gewaarborgd, evenals vrijheid van verkeer tusschen het Vaticaan en de bedienaren van het geloof, de in standhouding van de Katholieke scholen en van de Katholieke kloosterlingen als on derwijzers op deze scholen, ook de onbe lemmerde werkzaamheid van de Katholie ke genootschappen met religieus of cultu reel doel. Met de toepassing van verdragen heeft het Duitschland van heden het nooit al te nauw genomen. We behoeven slechts te herinneren aan de verdragsschennis van Versailles en Locarno, om aan te toonen, dat de moreele verplichtingen voor Duitschland niet zwaar wegen. Het Vaticaan heeft dan ook eenige malen zijn ontstemming uit moeten spreken over de toepassing van het concordaat en de Paus heeft in zijn encycliek van 21 Mei openlijk gesproken over „den roof der geeste lijke vrijheid, door den Duitschen staat ge pleegd". Dit alles heeft de verhouding tusschen Rome en Berlijn niet verbeterd, daarbij komt den las terlijken aanval van een Goebbels op de Katholieke geestelijkheid, waarbij een voorstel ling van zaken gegeven werd, of de lieele Duitsche priesterstand zou aangetast zijn door de pest van immoraliteit. Er zijn misstanden geweest, de Katholieke geestelijkheid heeft het erkend en heeft het niet afgekeurd, dat de regeering daartegen opgetreden is, maar dat zijn „gevallen". Gevallen, die door de Duitsche regeering zijn aangegrepen om den geheelen Katholieken priesterstand in discrediet te brengen, in de oogen van het volk en van haar eigen volgelingen. Het is met droefheid en verontwaardi ging, dat de Katholieke kerk hiervan ken nis neemt. We spraken dezer dagen in onze stad eenige Katholieke geestelijken, die de gang van zaken in Duitschland diep be treurden. Een breuk tusschen het Vatican en Berlijn schijnt onvermijdelijk. Berlijn heeft dan in zooverre haar doel bereikt dat het beslag kan leggen op de Katholieke jeugd, omdat het aan geen enkele bepaling meer gebonden is. De Katholieke kerk kan vogelvrij verklaard wor den voor de grillen van de anti-christelijke Duitsche regeering. Dit schrikbeeld zal den Paus, indien mogelijk, de zaak nog doen af wenden. En zal, na de Katholieke kerk, de pro- testantsch-belijdende kerk aan de beurt zijn? Alles wat positief christelijk is, kan in het heidensche Duitschland niet bestaan. Wij volgen met belangstelling de gang van zaken. Het beste en zuiverste middel om en vervellen te voorkomen en te genezen Doos 30,60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth, en Drogisten Gistermiddag is een man in arrest gesteld, wegens openbare dronkenschap. De man liep in de Californiestraat en was daar gelukkig een ongewoon verschijnsel. De tijd is voorbij, dat we de zigzaggende menschen dagelijks door onze straten zagen gaan. Ter ontnuch tering werd de man opgesloten in het Hoofd bureau van Politie. Door de politie werd gisterenavond overge gaan tot de arrestatie van iemand tegen wien door den Officier van Justitie een bevel tot arrestatie was gegeven, omdat de man, voor een delict, nog eenige maanden arrest tegoed had. 2 Juni 1937. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Door haringvisschers: garing P- kg 0.60—0.45 0.50—0.35 p. kist 7.00—5.75 3.10—2.50 t> ii 2.101.40 P- tal ,t 3,20—2.80

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5