Agenda Velthuijs! Korte ZEEREIZEN? Velthuijs! g0e0k00pe marken Velthuijs! Lfe/i Zeekrijgsraad Willemsoord Zitting van Woensdag 2 Juni 1937 Opzettelijke ongehoorzaamheid Diefstal van een jekker Zeemilicien met lange vingers Als men niet salueert Ver. Liefdadigheid naar Vermogen te Den Helder Binnen en Buitenland REISBUREAU Licht op voor alle voertuigen De Hanze in het Bisdom Haarlem Wandelsport De Kennemer-wandelclub K.W.C REISBUREAU Haven van Nieuwediep VióAcAeAifr Zeilen Koninklijke Marine Jachtclub Schermen Koninklijke Officiers Schermbond Postduivensport P.V.Het Noorden Postd, ver, Victoria LIRES-PENGö's enz. REISBUREAU Aanwervingvan Europeescbe schepelingen voor de Koninklijke Marine „Hollands Noordpunt'1 Als eerste zaak diende ditmaal die tegen den korporaal-vliegtuigmaker K. D., welke terecht stond wegens opzettelijke ongehoor zaamheid. De man diende op Vliegkamp „De Kooy", doch was eenigen tijd ziek geweest. Na aan vankelijk wat opgeknapt te zijn, werd hij wederom ziek en door den dokter naar huis gestuurd. Evenwel, in plaats van daar in bed te kruipen, verliet hij de gemeente, en ging een paar dagen aan het pierewaaien. De Fiscaal acht een en ander bewezen en vordert 2 maanden gevangenisstraf met af trek van het voor-arrest. Als verdediger treedt op de officier van administratie der le klasse L. van Houte, die er de aandacht op vestigt, dat de man geen bijzonder prettig home heeft gehad en o. m. geleden heeft aan een minderwaardigheids complex. In verband met diverse, zijns inziens ontlastende feiten, verzoekt de raadsman zoo mogelijk terugverwijzing naar den comman dant. Zoo dat niet mogelijk is, uiterste cle mentie en onmiddellijke invrijheidsstelling. Met aandrang wijst spr. er op, dat D. een kans moet hebben en zich zeker in de toe komst onthouden zal van dergelijke escapades. Nadat de heer Egb. Bos van den Dienst voor Sociale Zaken bij de marine nog het een en ander opgemerkt heeft ter ontlasting van verd., zegt de Fiscaal weinig te gevoelen voor een voorwaardelijke straf, hoewel hijzelf reeds terdege rekening gehouden heeft met de in terne familieomstandigheden van den man. Hij persisteert dan ook bij zijn eisch. Uitspraak: 5 weken gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en onmiddellijke in vrijheidsstelling. De marinier le kl. F. H. v. d. Z. stond te recht terzake diefstal, c.q. verduistering van een jekker, welk feit gepleegd was te Am sterdam in September of October van het vorige jaar. Nadat Mr. Franken, de Fiscaal, voor dit delict 2 maanden gevangenis gevorderd heeft, is het woord aan den verdediger, Mr. J. A. E. Buiskool. Deze merkt op, dat er hier een 2-tal reclas- seerings-rapporten zijn, één van het Amster- damsche Leger des Heils en één van den heer Wiggers uit Alkmaar. In het eerste wordt verd. als gunstig geteekend, terwijl het andere v. d. Z. onvoorwaardelijk wenscht te straffen. Volgens spr. is dit rapport uit de lucht ge grepen. Pleiter vestigt de aandacht op het bijzonder gunstige conduiteboekje van verd. en op diens gelukkig huwelijksleven. Daarbij is hier sprake van een oprecht berouw, zoodat alle factoren een clemente straf billijken. De Fiscaal is het met den verdediger niet eens. Hij acht een flinke waarschuwing hier noodig, doch geeft naar aanleiding van een desbetreffende opmerking van den verdediger de verzekering, dat in geen geval ontslag zal volgen. Uitspraak: 1 maand onvoorwaardelijk. Volgde wederom een geval van diefstal. Thans betrof het den zeemilicien-matroos A. K., die terecht stond terzake: le. diefstal als schildwacht en 2e. diefstal. Op 21 Maart had de man als schildwacht op post gestaan bij de Onderzeedienstkazerne en van de gelegenheid gebruik gemaakt uit den zak van een jekker 35 cent te halen. In diezelfde periode heeft hij vervolgens verduis terd een witte broek en een paar sokken, welke feiten hem voor den Krijgsraad brach ten. De Fiscaal acht ook hier het bewijs geleverd en vraagt een gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan de helft uitgezeten zal moeten worden. In mindering gaat het voorarrest van 2 maanden, terwijl een proeftijd van 3 jaar gevraagd wordt. Mr. Buiskool acht de straf te streng: nog een maand in de gevangenis plus 3 maanden voorwaardelk, kan volgens hem zeker niet de bedoeling zijn van het aanwezige reclassee- ringsrapport. De man moet op vrije voeten gesteld worden, temeer daar hier sprake is van een zenuwpatiënt. Hij staat op het punt het burgerleven weer in te gaan en door ge vangenisstraf zal het voor hem zeer moeilijk Zijn een betrekking te krijgen. De pleiter be sluit zijn betoog met er op te wijzen, dat z.i. een clemente straf beduidend paedagogischer zou werken dan die van den Fiscaal. De heer Wiggers, vervolgens aan het woord komend, merkte eveneens op, dat gevangenis straf hier te zwaar is. Een poosje provoost zal verd. echter niet schaden en daartegen heeft spr. dan ook geen bezwaar. Hij vestigt er evenwel de aandacht op, dat deze man ge holpen moet worden en zeker onder toezicht moet blijven. Uitspraak: 2 maanden onvoorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. Het vierde en ditmaal laatste geval betrof den zeemilicien-bediende Chr. L., terecht staande terzake a. opzettelijke ongehoorzaam heid en b. het bedreigen van een meerdere. 25 Maart j.1. liep verd. met een vriend in de Spoorstraat te flaneeren en verzuimde een korporaal te groeten. Toen deze hem daarover onder handen nam, werd gezegd: „Hoe kom je erbij Voorts weigerde hij naam, stam- boekno., etc. op te geven, doch werd hiertoe gedwongen, toen de korporaal politie-assis- tentie liet aanrukken. Ook toen plaatste hij echter nog de opmerking: „We zien elkaar liog wel". De Fiscaal acht hier een zware straf nood zakelijk: 2 maanden gevangenis, bij welke eisch verd. begint te snikken. Mr. Buiskool, ook deze zaak behandelend, vraagt of deze beklaagde wel ooit begrepen heeft wat hij eigenlijk misdaan heeft. Het is een jongen uit achter-Brabant, die blijkbaar niet het minste benul van den dienst heeft. Trouwens, hij is ook geen beroeps-militair. De straf is veel te zwaar en pleiter infor meert of hier niet volstaan kan worden met een geldboete. Zoo niet, een voorwaardelijke straf, daar het hier een zeer onevenwichtige persoonlijkheid betreft. De Fiscaal voelt er niets voor: een militair ls een militair, eh verd. moet leeren hoe hij Zich in den dienst te gedragen heeft. Uitspraak: 2 maanden onvoorwaardelijk. Algemeene vergadering. De algemeene vergadering, welke werd ge houden op 1 Juni j.1., des avonds te 8 u. 15, in het Kegelhuis, werd door geen der mede werkers van de vereeniging bezocht. Volgens de gepubliceerde agenda bood het bestuur aan de vergadering aan: het jaar verslag betreffende de vereeniging over 1936, alsmede de rekening en verantwoording van den penningmeester. In het jaarverslag herinnert het bestuur aan het ontvallen van twee zijner leden, n.1. de dames, Mevr. de Wed. De Boer—Jongkees en Mevrouw Kamman, eerstgenoemde ten ge volge van het noodlottig ongeval op 7 De cember 1936 en laatstgenoemde als gevolg van vertrek uit de gemeente. In deze vacatures werd voorzien door de vorige algemeene vergadering, door benoe ming van de dames Mevrouw Schreuder Jansen en Mevr. Steenmeijervan der Rijst. Het bestuur geeft zijn teleurstelling te ken nen over de geringe belangstelling der inge zetenen, blijkend uit het niet bezoeken der vergaderingen en het verminderde aantal me dewerkers. Ook bleek aan het bestuur, dat in de ge meente een actie werd gevoerd tegen in een vorige algemeene vergadering op regelmatige wijze genomen besluiten, waaraan bereids uitvoering werd gegeven. Een en ander geeft het bestuur aanleiding er op te wijzen dat, behalve geldelijken, ook persoonlijken steun van de ingezetenen zeer noodig is en dat de veeljarige toegewijde ar beid van meerdere bestuursleden, door het klimmen der jaren, ten einde loopt. De voorgenomen opheffing van het oude verpleeghuis voor oude lieden is, om verschil lende redenen, opgeschort. Een der redenen is, dat van invloedrijke zijde een wenk werd ontvangen om niet tot opheffing over te gaan zdolang de noodzakelijkheid daartoe niet meer dringend werd. Hierbij werd te kennen ge geven, dat men vermeende, dat het eigen verpleeghuis der vereeniging meer spreekt tot den liefdadigheidszin der ingezetenen, dan de plaatsing van verpleegden in andere tehuizen. Hierbij merkt het bestuur op, dat de kos ten van het. verpleeghuis, in verhouding tot het aantal verpleegden, zeer hoog zijn. Bij den aanvang van het jaar bedroeg het aantal verpleegden zes, welk aantal, door overlijden, met twee verminderde, terwijl geen aanvragen tot opname werden ontvangen. De kosten van het verpleeghuis bedroegen 3349, welke kosten tot een bedrag van 1830 door ontvangsten werden gedekt, voor namelijk bestaande in bijdragen van armbe sturen, ouderdomsrente enz. Het ontbrekende bedrag 1519 werd uit de geldmiddelen der vereeniging gedekt, welke geldmiddelen bestaan in contributiën, collec ten en rente van belegde geldmiddelen. Ingevolge het door de Vereeniging met de Stichting Rusthuis Huize Parkzicht gesloten contract voor huur van vier plaatsen voor ver pleegden der vereeniging, was over het tweede halfjaar een bedrag van 1000 verschuldigd. De vereeniging is er nog niet in geslaagd BETER GENRE AUTOCAR-TRIPS T/0 POSTBRUG Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 7—10 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Donderdag 3 Juni 21.43 uur Barometerstand Den Helder: 764.4 Temperatuur zeewater: 14.6 lucht: 11-3 Hoogste temperatuur lucht gisteren: 12.4 deze plaatsen te doen bezetten en daardoor productief te maken. Door het rusthuis Huize Parkzicht wordt, naar de in den huurprijs begrepen kosten van voeding, een overeengekomen bedrag geres titueerd, zoolang de gehuurde plaatsen niet zijn bezet. Voor ondersteuning van hulpbehoevende ingezetenen, door verstrekking van levens middelen, brandstoffen enz., werd een bedrag besteed van ongeveer 300. Door de vereeniging werden geen bijzondere giften of legaten ontvangen. De vergadering benoemde ten slotte een commissie van drie leden uit de medewerkers der vereeniging tot het onderzoeken van de rekening en verantwooridng van den pen ningmeester. Het dertig-jarig bestaan. In het gemeentelijk concertgebouw te Haar lem is gistermorgen de 57e vergadering van den centralen raad van De Hanze in het Bis dom Haarlem gehouden onder leiding van den heer E. J. M. Stumpel. Besloten werd met meer activiteit voor af schaffing van het cadeaustelsel te werken, doch thans af te wachten tot een nieuwe re geering zal zijn samengesteld. Het hoofdbestuur deelde op een vraag mede, dat de minister van sociale zaken een besluit heeft genomen, om de heffing krach tens de Warenwet 1937 niet te doen geschie den op grondslag van het geldende K.B., doch voor de heffing 1937 een nieuw K.B. uit te lokken. De nieuwe geestelijke adviseur, dr. Olierook, is .hierna in deze vergadering geïnstalleerd. De afdeeling Purmerend stelde voor, om in navolging van het R.K. Werkliedenverbond alle middenstanders, die lid van de K.D.P. zijn, uit den R.K. Middenstandsbond te ver wijderen. De afdeeling Alphen stelde voor ook leden van de N.S.B. te weren. De" vergadering vereenigde zich met het advies van het hoofd bestuur, dat afdeelingsbesturen tegen derge lijke leden de noodige maatregelen kunnen treffen. Evenals vorige jaren wordt door de Kenne- mer Wandel Club „K.W.C." ook dit jaar, op 27 Juni a.s., de traditioneele Aardbeienmarsch wederom uitgeschreven. Echter is er dit jaar, als extra-attractie een fotowedstrijd voor de deelnemers aan verbon den, hetwelk de toeristische strekking meer naar voren brengt. Mochten de vorige jaren steeds een 500-tal wandelaars en wandelaarsters boeken, dit aan tal zal hierdoor vermoedelijk nog wel stijgen. Voor bijzonderheden wende men zich tot het secretariaat: D. Brandwijk, Groenelaan no. 73, Beverwijk. T/0 POSTBRUG Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil het Ned. m.s. „Immingham". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelschc s.s. „Roek". Contingenteering van visch in Frankrijk. Uit Parijs wordt aan de N.R.Crt. geseind, dat het staatsblad daar een mededeeling pu bliceert aangaande de uitputting van contin genten voor versche en gekoelde visch. Van welke strekking dit is voor onzen visch- aanvoer laat zich nog niet overzien. Waarschijnlijk, dat de lage prijzen voor tarbot en tong in den laatsten tijd hiervan reeds een afspiegeling waren. Immers naar Frankrijk hadden we altijd een goeden afzet van tong. Mocht dat inderdaad zoo zijn, dan ziet het er voor de fijnvischprijzen allerminst nog gun stig uit. Ook Woensdag waren deze te IJmuiden zeer laag. Tarbot kwam slechts tot 0.60 en tong tot 0.66 per kilo. De scholprijzen boden een goed beeld; ook bot was hoog in prijs. Ook de rondvischpnj- zen waren goed aan den prijs, vooral kabel jauw. Voor hake wordt minderen prijs betaald. Voor de trawlers, die zich op deze visscherij weer zijn gaan toeleggen, is dat een grootè tegenvaller. Maandag b.v. noteerde de hake te IJmui den 65.per 125 kilo, terwijl de normale prijs is 100.—. Toch zijn over het geheel de besommingen voor de trawlers weer iets beter, zoodat ver schillende schepen, die een goede beurt heb ben gehad, weer bedrijfsklaar worden ge maakt. Haringvisscherjj op de Noordzee. Donderdag (vandaag dus) is de groep ha ringschepen naar zee gegaan. Deze mogen iets meer netten meenemen dan de eerste groep, welke op 10 Mei ter haringvangst ging. Er zijn zeer sterk uiteenloopende prijzen be steed voor de aangebrachte haring, zoodat verschillende reeders er aan twijfelen of er goed aan wordt gedaan, dat nu reeds met grooter capaciteit ter vischvangst wordt ge trokken. Russische afname schijnt thans de kurk te zijn. waarop men zijn drijfkracht hoopt te hebben. Maar ook voor de andere visscherij kan, wanneer althans bij de onderhandeli -g?u met Duitschland daaraan is gedacht beter voor uitzicht komen. We zouden b.v., zoo wordt in belangheb bende kringen beweerd, best in Zuid-Duitsch- land met onze visch kunnen concurreeren te gen de aanvoeren uit Noord-Duitschland, in dien er voor het vervoer van deze Noord- Duitsche visch naar het Zuiden geen verlaag de uitzonderingstarieven van vervoer werden verleend. Zelfs deelde men ons mede, dat men in Zuid-Duitschland, qua kwaliteit, liever onze visch had, dan die uit het veel verder afge legen Noord-Duitschland. Daarom zijn we belangstellend te vernemen of ook bij de onderhandelingen onze visch- export betrokken is geweest. Garnalen in de nieuwe Oslo conventie. In de N.R.Crt. troffen we iets aan, dat voor onze garnalenvisscherij waarschijnlijk niet zonder beteekenis zal zijn: Voornaamste artikelen, voorkomende in lijst A, waarvan België en Luxemburg den invoer niet zullen beperken of practisch de contingenteering van den invoer uit de Oslo- landen buiten werking zullen stellen: garnalenconserven. Zooals men weet, is er onlangs ernstig verzet geweest in België om de Hollandsche garnalen, na afloop van de desbetreffende overeenkomst op 1 Mei, nog weer in België toe te laten. Nu komen er dus, met ingang van 1 Juli in principe uitvoer naar België van garnalen conserven. Daarom wil het ons voorkomen, dat dit van invloed zal zijn op onze garnalenvisscherij in het algemeen, want de zuidelijke garnalen- visschers mogen daarvan het directe profijt kunnen hebben, tenslotte is dat ook van in vloed op de andere garnalenvisscherij. We hopen althans, dat we deze zaak in het juiste verband zien. Nogmaals de waddenharing. Is men het er algemeen ov^r eens. dat de vangsten van de voorjaarsharing, wat hoe- Periodieke Zeilwedstrijd No. 4 op Vrijdag 4 Juni 1937. Tijdschot (hijschen clubvlag) 8ul5 Modelsloepen B I en B II. Vijf Aiin. schot: hijschen vlag 2 8u25 Afvaartschot: strijken vlag Z 8u30 Fantasiesloepen. Vijf min. schot: hijschen vlag W 8u40 Afvaartschot: strijken vlag W 8u45 Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U. Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Afkorten baan: voor een of meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S. boven de be- betrekkelijke klassevlag geheschen. Baanrichting tegen zon Roode vlag. Baanrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). Wedstrijden voor adspiranten. 's-Gravenhage, 2 Juni. De morgenuren van den derden dag van het wapenfeest van den Koninklijken Officiers Schermbond waren bestemd voor de wedstrijden der adspiranten. Allereerst was er een personeele wedstrijd op degen voor leerlingen van de Kon. Militaire Academie en van het Koninklijk Instituut voor de Marine. Hieraan werd door 22 cadetten en adelborsten deelgenomen, die werden verdeeld over 2 poules van 7 en 1 van 8, uit elk waarvan zich 4 schermers qualificeerden voor de finale van 12. Voorts werd een aanvang gemaakt met den korpswedstrijd op sabel voor leerlingen van scholen voor reserve-officieren. Ontvangst buitenlandsche schermers. Om elf uur gisterenmorgen had in de scherm- zaal de ontvangst der buitenlandsche deel nemers aan dit wapenfeest plaats. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Noyon. In concours waren 166 duiven. De eerste duif bereikte haar hok om 12.40.26 en de twintigste om 1.1.54. De prijzen werden door de volgende leden behaald: Buis 1, 3, 4, 6, 8, 11, 12, 16; C. Bontes 2, 20; W. Pronk 5, 10; C. Koger 7, 17; J. v. Riel 9, 19; Massee 13, 14; L. de Leeuw 15; B. Zwierzicky 18. L.l. Zondag hield bovengenoemde vereeni ging haar 3e concours vanuit het buitenland, 's Morgeus hadden wij al door de radio verno men, dat overal de vogels waren gelost met goed weer, enkele zijn later gelost dan in de bedoeling lag. De Neutrale Bond loste haar convooi eerst om 7.20 uur, aankomst le vogel 12.46.40, de 25e om 1.3.5, alzoo een vrij vlug verloop. In concours 143 duiven. De prijzen werden verdiend als volgt: W. van Leeuwen 1, 4, 7, 11, 15, 16; P. Ram- ler 2, 13, 22; Th. F. J. Goosen Jnr. 3; C. Bruin 5, 6, 25; J. Köllnner 8; A. Brian 9, 10, 19, 23; J. Kramer 12. 21; A. de Wolf 14, 20, 24; G. Leen 17; Th. F. J. Goosen Snr. 18. T/0 POSTBRUG veelheid betreft, veel kleiner zijn geweest dit jaar dan in vroegere jaren, zoodat wordt ver wacht, dat in de toekomst deze visscherij hare beteekenis zal verliezen, hetgeen door het artikel van Dr. Havinga in de N.R.Crt., volgens wetenschappelijk vastgelegde gege vens, schijnt te zullen worden bevestigd, van uit Sint Jacobie Parochie wordt aan De Tele graaf bericht, dat de kustvisschers bij Fries land op het Wad, over de haringvisscherij-uit komsten niet ontevreden zijn geweest. Nu zou het kunnen zijn, dat daar op deze Oosterwadden betere gelegenheid voor het haringbroed is om tot zijn recht te komen, zoodat daar langzamerhand een betere voor- jaarsharingstand zal ontstaan. Mocht de eigenlijke Waddenzee dus niet meer de gunstige factoren voor voortplanting bieden, misschien dat op het oostelijk Wadge deelte, die gunstige factoren wel zullen be staan. Niet alleen toont men zich langs het Frie- sche Wad tevreden over de haringvangst, maar ook over de ansjovisvangst toont men zich tevreden. Is er dan voor beide vischsoorten aanlei ding zich daarheen te begeven, omdat zich daar betere voorwaarden voordoen om het broed tot ontwikkeling te brengen? Natuurlijk zal dit alles ook Dr. Havinga niet ontgaan en zeer zeker zullen zijn onder zoekingen op dit verschijnsel worden gericht. Visehprijzen. Ook Maandag was het met de prijzen, voor al voor de fijnvisch. slecht gesteld. Tarbot kon met hooger komen dan 0.58 per kilo en tong niet hooger dan 0.60. De scholprijzen, ofschoon nog een troed beeld toonende, waren toch ook nogal t gen" in 6prij s6n' daarente£en wal geste- De rondvisch deed geen al te hoogen prijs Makreel was bevredigend. en^oLerft-061" besommin£en van trawlers en loggers w,.s voor sommige vaartuigen aan den lagen kant. De aanvoer was groot ten dat dfze1 '°ggers was aan den afslag,'zoo- geoefenu Wel invloed hebbe" uit geoefend op de uitkomsten. in beerdriifn n7em T"0" slechts 38 trawlers booten. oordbooten en 8 kust- Batavia, 2 Juni. Een heden verschenen geeringscommuniqué meldt: een aanvang gemaakt worden met het6 ?a' werven van Europeesche schepelingen aan" Indisch verband en wel als lichtmatroos ker derde klasse en leerling-vliegtuigniak Deze schepelingen worden in Nederlands,*' Indië aangenomen, ontslagen en eventueel pensionneerd. Zij doen, behoudens hun onp" dingstijd in Nederland, uitsluitend dienst C'" Nederlandsch-Indië. 111 De lichtmatrozen en stokers worden cm» leid in Nederland, de vliegtuigmakers in Noi Indië. u'" In de toelatingseischen vindt men vermeld dat aanvragers moeten zijn: Nederlands,* onderdaan, van goed gfdrag, ongehuwd, van normalen lichaamsbouw (geen bril dragend! en de Europeesche lagere school doorloonei' hebbende. 1 n Voor de leerlingen-vliegtuigmakers is bo. vendien het doorloopen hebben van ambachts- en vakschool een vereischte. Alle aanvragers moeten verder ingezetenen van Nederlandsch- Indië zijn. HR. MS. „JAVA" WORDT OPGELEGD. Bjj Kon. Besluit van 31 Mei 1937 is bepaald dat met een door den Minister van Defensie vast te stellen datum Hr. Ms. kruiser „Java" in dienst zal worden opgelegd: met dien datum, is de kapitein-luit. ter zee J. J. van Sta^ veren eervol ontheven van het bevel over Hr, Ms. kruiser „Java". Bij beschikking van den Minister van Staat Minister van Defensie a.i. is de luitenant ter zee der 2e kl. Kon. marine-reserve C. de Korver den 1 Juli 1937 geplaatst bij de Ma rinekazerne te Amsterdam. De wedvlucht Pont St. Maxence, afstand 431 km, welke bovengenoemde vereeniging Zondag j.1. hield, bracht slechts 69 vogels in het strijdperk. De invrijheidstelling had met een N.O. wind plaats om 8.20 uur. Wind bij aankomst Z.W., 7 meter per seconde. Met een gemiddelde snelheid van 1200 meter per minuut bereikte de eerste prijs- vlieger om 14.21.07 uur zijn eigenaar. Dit is een voorsprong van 10 minuten op den 2en prijswinnenden vogel. De 14e of laatste geklasseerde duif ging om 15.01.16 over de eindstreep. De prijzen en punten kwamen aan de vol gende liefhebbers: J. A. F. Brandt le pr. met 24 pt.; J. Rie- mers, 2, 6, 11, 12 m. 44.64 pt.H. Rietveld 3.8 met 32.61 pt.; F. Scholten 4, 5, 10 met 44.64 pt.; A. Felkers 7, met 13.74 pt.; R. F. Mul der 9, 13 met 15.51 pt., P. v. d. Nieuwenhui- zen 14 met 3.48 pt. A.s. Zondag Orleans 597 km. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Bengkalis, u., 2 Juni te Batavia. Bintang, u., 2 Juni te Port Said. Johan van Oldenbarnevelt, u., 1 Juni v. Suez. J. P. Coen, 2 Juni v. Amsterdam. Tarakan, t., 2 Juni v. Londen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Beemsterdijk, 31 Mei 23 u. 20 m. 375 m. W. Z. W. V. Binnendijk. 2 Juni te Antwerpen. Damsterdijk, 2 Juni te Rotterdam. Delftdijk, 31 Mei te Balbao. Edam. 30 Mei 4 u. v.m. 1000 mijl v. Ambrose Vuurschip. Land's End. Statendam, 1 Juni te New York. Volendam, 3 Juni nam. 3 u. te Plymouth verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, u., 2 Juni v. Londen. Kertosono, t., 4 Juni nam. 5 u. te Genua verwacht. Kota Agoeng, 2 Juni v. Batavia. Kota Gede, u., pass. 2 Juni Dover. Sibajak. t., 2 Juni v. Colombo. Sitoebondo, u., pass. 2 Juni Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates, 1 Juni v. Belawan. Hector, 1 Juni te Hongkong. Medon, 2 Juni te Shanghai. Memnon, 2 Juni te Rotterdam. Menelaus, 1 Juni te Londen. Polyphemus, 31 Mei te Liverpool. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ariadne, 2 Juni te Kopenhagen. Baarn, t., 30 Mei v. Corral. Deucalion, 2 Juni te Amsterdam. Ganymedes, 1 Juni v. Candia. Hercules, 1 Juni v. Bourgas. Luna. 30 Mei te New York. Merope. 2 Juni te Kopenhagen. Odysseus, 2 Juni v. Amsterdam. Orestes, 1 Juni v. Lissabon. Orion, 2 Juni v. Morphoubaai. Pluto, 2 Juni v. Amsterdam. Rhea, 1 Juni v. Catania. Simon Bolivar, 31 Mei te Curasao. Theseus, 2 Juni te Oporto. Tiberius, 2 Juni v. Gibraltar. Titus, 1 Juni v. Piraeus. Triton, 2 Juni v. Amsterdam. Venus, 1 Juni v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, 2 Juni v. Colombo. VEREENIGDE NEDF.RL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAustralië Ln). Almkerk, t.. 2 Juni te Antwerpen. Saleier, 2 Juni v. Rotterdam. (HollandOost-Azië Lijn). Gaastel-kerk, u., pass. 1 Juni Gibraltar. Grootekerk, u., 2 Juni v. Singapore. Meerkerk, 2 Juni te Hamburg. Zuiderkerk, u., 1 Juni te Kobe. (HollandAfrika I.Un.) Boschfontein, 2 Juni v. Rotterdam. Heemskerk, u., pass. 1 Juni Gibraltar. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman, 31 Mei v. Reunion. Minjak, 1 Juni 's midd. 12 u. op 2 gr. 18 min. N.B- 63 gr. 5 min. O.L. Rantaupandjang, 31 Mei v. Port Natal. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, 1 Juni v. Amsterdam. SII,VER-JAVA PACIFIC-LIJN. Saparoea. 1 Juni v. San Francisco. Silverbelle, I Juni v. Calcutta. Silverwillow, I Juni te Kaapstad. JAVA—NEW TORK-LIJN. Troilus, 31 Met te Singapore. EMZETCO LIJN. Jonge SUsabeth, 29 Mei v. Uakar.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6