Texel Studie-hoofdpijn? De 0 13 naar Nederland terug fna z?ilt S,s„hej,,,;',sn„dvs,gj ÏS' 5na£"' st Marktoverzicht altijd betrouwbaar Texelsche Zwemvereeniging Hr, Ms. Gelderland te Amsterdam Den Hoorn Onzuivere belangstelling Voetbal Zomer - genoeglij kheidscompetitie Schermen Koninklijke officiers schermbond Burgerlijke Stand van Den Helder TUINHOEKJE Uit onze omgeving p' a v o p" Liefhebber 7 13 6 p' t' Vries 8 11.4 p„ j. Hengsdijk 9 93 p" J. J. Schenkels 11 72 p BREEZAND. S S-S WIEniXGEy SCHAGEN boternoteering. taxegedeelte consumptiemelk. De Texelsche Zwemvereeniging mag zich, blijkens de goede opkomst ter algemeene ver gadering, die gisteravond in „De Graaf's Lunchroom" werd gehouden, in veler belang stelling verheugen. De bijeenkomst werd ge opend door den Voorz., den heer C. Bakker, die mededeelde, dat het zwemseizoen voor de Vereeniging reeds is begonnen dat men weder zoo gelukig is geweest den heer G. van Beek (die een uitstekend zwemmeester is gebleken en die reeds 't eerste examen voor gedipl. zwemmeester achter den rug heeft), opnieuw voor dit jaar aan de Vereen, te verbinden. De plannen voor het nieuwe bad. Verder deelde de Voorz. mede, dat men nog steeds bezig is met uitwerken van het plan voor een zwembad binnendijks, een project is daarvoor door den heer v. d. Pjjl gemaakt. T.E.S.O. heeft een renteloos voorschot toegezegd van 1000, doch stelt hieraan de eisch, dat een ver klaring wordt gegeven, dat het bad ratten vrij en vrij van de ziekte van Weil zal zijn. Men had zich voor deze verklaring gewend tot Dr. Hellema, die het bestuur had verwezen naar den Inspecteur van Volksgezondheid, die een bad, gevuld met zeewater bij „de Schans", wanneer er geen etensresten zouden worden achtergelaten, rattenvrij achtte en ook van de zoo gevreesde ziekte. De kosten van aanleg zijn begroot op 2500. Men heeft echter nog geen directe toestemming van den eigenaar. De toestemming van het Waterschap „30 Pol ders" zal vermoedelijk wel gaan, doch men heeft ook met Waterstaat te maken, nu men zoo dicht bij den dijk blijft. Later deelde de Voorz. hieromtrent nog mede, dat de Burge meester als zijn meening te kennen had ge geven, dat het grondwerk waarschijnlijk wel door „Werkloosheidsvoorziening" kon worden verricht; Burgemeester had hierbij opge merkt: „Als de gemeente er aan meewerkt, willen we er iets goeds hebben". Uit het Jaarverslag. Door den secretaris werden vervolgens de notulen en het jaarverslag voorgelezen. Uit het laatste vernamen wij, dat aan de zwem lessen door velen was deelgenomen Een diploma kon worden uitgereikt aan 22 per sonen. Het aantal baden had ondanks den zeer ongunstigen zomer ruim 4000 bedragen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer J. Blom, bleek, dat er geen tekort in kas was, al was men na de heroprichting begonnen met een kleine schuld. De rekening had men evenwel nog niet geheel kunnen af sluiten, daar er nog enkele rekeningen moes ten inkomen. Tot rekeningopnemers werden aangewezen de heeren J. Broekman en P. Bruin. De contributie. De contributie werd weder bepaald op 1 per persoon, meerdere personen boven 16 jaar uit een gezin 0.75, adsp.-leden 0.50. Voor Zwemlessen moeten volwassen lden ƒ1.be talen en voor het diploma 0.25. Kinderen betalen voor zwemlessen 0.50 en voor het diploma 1 0 ct. Maandag a.s. kon met lesgeven reeds wor den begonnen. De steiger is dezen winterweg- geslagen, doch een nieuwe zal worden ge bouwd. Rondvraag. Bij de rondvraag werd in overweging ge geven om de belangstelling van het publiek te trekken door het houden van wedstrijden met attracties. De heer P. Verberne gaf in overweging ook een trap te maken bij de Noordkap, opdat men daar bij laag water kan zwemmen. Hier tegen had men bezwaar, omdat men daar zonder toezicht zou zwmmen en waarschijnlijk vele niet-leden gebruik van dezen trap zouden maken ten nadeele van de Vereen. Verder gaf de heer Verberne in overweging om een roeiboot aan te schaffen; dit wordt reeds door het bestuur overwogen.. Verder deelde de Voorz. mede, dat de zwem meester vermoedelijk de leerlingen in ver schillende groepen zal indelen en de adspiran- ten kaarten krijgen, waarop aanteekening wordt gehouden van deelnemen aan de lessen, zoodat ouders hierop contróle kunnen uit oefenen. Hierna volgde sluiting. Zoo'n „AKKERTJE" maaki U weer frisch, rustig en kalm. Maaki dat Ge een goed examen zult doen. Zorg dus in dezen examen-tijd zoo'n metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij u te hebben. Ze zijn overal verkrijgbaar voor slechts 20 cent. Blijkens een bij het departement van de fensie ontvangen telegram, is H.Ms. „O 13" 3 Juni van de Straat van Gibraltar naar Nederland vertrokken. Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland" is gisteravond om 6.30 uur in de Amsterdamsche Haven aangekomen. De oorlogsbodem heeft ligplaats genomen aan den vroegeren stei ger van de HollandAmerika Lijn, aan het steenen hoofd. O VERNEMINGS VLUCHTEN MET DRIE MARINE-VLIEGTUIG EN, OP HET VLIEGKAMP SCHELLINGWOUDE. Met drie machines van een der series vlieg tuigen, welke door het Departement van De fensie bij de N.V. Vliegtuigenfabriek zijn be steld, zijn gisteren op het marine-vliegkamp Schellingwoude, in verband met het overne men door de marine van deze toestellen, proef vluchten gemaakt. Het zijn machines van het type C. 11W., zooals er zich reeds een als catapultvliegtuig bevindt aan boord van Hr. Ms. „de Ruijter", terwijl ook Hr. Ms. Tromp met een dergelijk toestel, als boordvliegtuig, zal worden uitgerust. De drie vliegtuigen, waarmede thans proef vluchten werden verricht, dragen de militaire nummers W. 5, 6 en 7. Zij werden nagevlo gen dooor den officier-vlieger Broesder. Voor het Departement van Defensie waren aanwezig de heer Kramer en de luitenant vlieger Backer, voor de Nederlandsche vlieg- tuigenfabrieken de heeren J. E. van Teijen. Onder-directeur en ir. P. J. G. Vos. HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Verenigingsbesturen! Vraagt bij ons prijsopgaaf voor Uniformen enz. Wij geven U speciale voorwaarden. Vlotte bediening, lage prijzen. In de laatste weken schijnt iemand met al te lange vingers het te hebben voorzien op datgene, wat des Maandags op de vracht auto van den heer Slech wordt neergelegd. Terwijl de auto gedurende de lammerenmarkt te Den Burg onbeheerd staat, verdwijnen er telkens goederen af. Den vorigen Maandag vermiste de chauffeur S. Hin een splinter nieuwe sportriem, die er op was gelegd en deze week was een nieuwe kiel, die zich op de auto bevond, weer weggenomen. Het spreekt vanzelf, dat er in het vervolg streng zal worden toegezien, wie op de auto komt. Gedurende de a.s. zomermaanden organisee- ren de Bios Boys in samenwerking met ae voetbalelftallen van de Melkcentrale en V.I.O.S. (bezorgers Held. Crt.), een genoeg lijkheidscompetitie voor bedrijfselftallen. Gisteravond heeft de loting voor de eerste ronde plaats gevonden door mevr. Van Twisk. Na de loting werd het onderstaande program ma samengesteld. 5 Juni: ExcelsiorFiscus, aanvang 3 uur. 6 Juni: S.M.C.Zwaluwen, aanv. 10.30 uur. 7 Juni: ZilvermeeuwHygiéa, aanv. 7 uur. 8 Juni. Heldersche Courant—Slagers-elftal, aanv. 7 uur. 10 Juni: Water- en Lichtbedr.Willemsoord, aanv. 7 uur. 13 Juni: DamclubKapitalia, aanv. 10.30 u. 15 Juni: Boutje losJ.V.C.-veteranen, aanv. 7 uur. 17 Juni: V.O.P.Melkcentrale, aanv. 7 uur. 19 Juni: V.C.J.B.Mulo-Handelssch.-comb., aanv. 3 uur. 20 Juni: Spoorstr.Bios-Boys, aanv. 10.30 u. 22 Juni: HarmonieColijn-boys, aanv. 7 uur. 24 Juni: Raadhuis en Soc. Zaken— Onder wijzers, aanv. 7 uur. Hospitaal vrijgeloot. Alle wedstrijden worden gespeeld op het Bios-terrein, aan den Verlengden Brakkeveld- weg. Personeel degen K.M.AK.I.M. De uitslag van den personeelen wedstrijd op degen tusschen leerlingen van de Kon. Mi litaire Academie en van het Kon. Instituut der Marine, over welken wedstrijd wij giste ren reeds enkele bijzonderheden gaven, luidt als volgt: 1. Cadet Van Peltr met 9 gw. part. en 14 ontv. treffers. 2. Cadet Reep met 816. 3. Adelborst Vermeyden met 721. 4. Adelborst Jorissen met 6—21. 5. Cadet Berghuis met 62325. 6. Cadat Snell met 62325. 7. Adelborst Gobee met 523. 8. Cadet Hillen met 526. 9. Cadet Schouten met 426. 10. Cadet v. d. Meer met 328. van Den Helder, 3 Juni 1937. GETROUWD: L. Bergsma en N. Verhoog; J. Kelder en A. J. Bot; A. Kukier en P. J. Steeman; D. Vos en T. Mieldijk; C. D. van Loo en J. Spijkerman. BEVALLEN: M. Deijmannde Jong, d. N. M. BlindDijkgraaf, z. OVERLEDEN: Wed. P. Klaver, 88 jaar H. vaiuder Struijs, (m), 60 jaar. EEN MINDER REKENDE KAMERPLANT. De Anthuriums worden gekweekt om haar bladeren en om haar eigenaardige bloeiwijze; de vorm lijkt eenigszins op een Aronskelk. De Anthuriums komen uit tropisch Amerika; ze groeien daarom het liefst in een vochtig warme kas. Men zou dus zeggen, dat de Anthurium niet geschikt is voor kamerplant, want we weten het allen, dat de droge kamer lucht vooral in den winter ons het meeste hoofdbreken kost bij het verzorgen der plan ten. Eventueel zou slechts de serre in aan merking komen, want hier heeft men het eenigszins in zijn macht de atmosfeer vochtig te kunnen houden. Het is echter gebleken dat ook in de huis kamer de plant goed groeien en bloeien kan, mits men maar zorgt, dat de temperatuur niet al te hoog wordt opgevoerd en de plan op een zeer lichte plaats vlak voor het ven ster wordt gezet. Bij sterke zonneschijn, dus gewoonlijft in den zomer, moet men het licht een beetje temperen door b.v. een tulen gor dijn tusschen plant en venster aan te brengen. Anthuriums laten zich gemakkelijk zaaien. Door kruisbestuiving heeft men hybriden ver kregen, die stevige stelen en mooie gekleurde scheeden voortbrengen. De zaden zijn maar kort kiemkrachtig; zoodra zij- zich loslaten van de bloeikolf zijn ze rijp. Men zaait 'ze bij rijpheid in gehakt sphagnum of mos met scherp zand, dat in een warm kweekkasje is gedaan. Kleine hoeveelheden zaait men in ge draineerde potten, waar een glas over gelegd wordt. Oude planten vragen in den zomer veel en in den winter matig water. Ze houden er van, om nu en dan eens wat koemest te ontvan gen, dat eerst opgelost wordt in water. De Anthuriums geve men een vochthou- dend mengsel van grond, zoo b.v. van grof gehakt sphagnum of mos vermengd met blad- aarde en scherp zand. Om haar prachtige bladeren kweeke men Anthurium regale met groote metaalachtige bladeren en witachtige nerven en de Anthu rium splendidum met groote bultige geel groene blad.eren en donkergroene fluweel achtige nerven. Om de bloemen kweeken we o.a. Anthurium Andreanum met groote vermiljoen roode scheede. Hij vertakt zich niet veel; de kop groeit alleen maar door. Van de Anthurium andreanum heeft men mooie verscheiden heden, b.v. de grandiflorum. Anthuriums Andreanum bloeien en groeien altijd door. De naam van de plant is wel zeer goed gekozen. Als een flamingo op één been staat coor de schitterende bloem stevig op zijn stengel. De duur van de bloemen is lang; men kan er wel gedurende een maand van genieten. Op een belangrijk ding wil ik nog wijzen. Bij aankoop van een Anthurium moet men zich ervan overtuigen, dat de plant geen last heeft van thrips. Deze ziekte is zeer lastig te bestrijden. Het zou aanleiding kunnen geven tot teleurstelling. Thrips wordt veroorzaakt door een zwarte vlieg, 12 cm lang, die aan den onderkant der bladeren zit. De Anthurium scherzerianum heeft lancet- vormige bladeren en schitterend roode bloei- wijzen. De bekendste is wel de Rothschildia- num; deze heeft een witte bloeischeede, die fijn rood gevlekt is. Ze bloeien in AprilMei; daarna laat men ze een week of vier rusten door ze kouder en droger te plaatsen en ver nieuwt dan den bovengrond. Koopt U nu deze plant! Die krijgt U het gemakkelijkste weer in bloei. Vooral de vloei- mest niet vergeten! A. v. d. L. Door A. M. VAN STRAATEN. De „Zeearend" vliegt in razende vaart over het woelige water van het meer. Snij dend door de golven gaat het witte jacht op den Oostelijken oever aan. Ina, die aan het roer zit, jubelt, het uit. als de golven hoog tegen het schip aanslaan en haar nat spatten. Heerlijk, hier te zeilen. Dit is het mooi ste weer, dat ik ken! En de omgeving ook! zegt Wout met een stralend gezicht. Dat verre uitzicht! En de wolken! Kijk eens. hoe ze er langs gaan! Kijk toch. hoe mooi! Ina geeft haar kapitein van louter geestdrift een duw De Zeearend komt voor den wind. Let op je koers! Pas toch op! schreeuwt Wout. Ina trekt het roer bij. geërgerd over zijn commandotoon. maar meteen slaat, een ruk wind het schip naar den anderen kant.' Naar boven, toe dan! brult de kapi tein, hij neemt de roerpen en brengt hem weer in den koers Vrouwen moesten ook niet zeilen, bromt hij. Dat moeten ze aan mannen overlaten. Een seconde later hoort men alleen den wind razen in de touwen, dan harst Ina verontwaardigd los: Niet zeilen...; Vrou wen niet zeilen...? Waarom heb je het mij dan geleerd? Waarom neem je me drie laar lang mee. als vrouwen niet moeten zeilen? Alleen om te koken zeker... en desnoods... Ina houd ie kalm. en praat geen onzin Wie praat er onzin! Jij. heer der «chepping! Waar is nou je mannen-logica? Mooie logica: vrouwen moeten niet zeilen, en dan sleeo ie me iederen zomer een maand of viif mee in die boot van je! Natuurlijk sleep ik... Maar Tna's krachtig golnidsorgaan (zee 'ui..hebben allemaal een krachtig orgaan), mijdt iedere te^nwerning af: En waar om bestaan er dan zeilclubs voor meisjes, waar meisies kunnen leeren zeilen, als vrouvert niet moesten zeilen? Nee, ze moesten ook niet... Dan ga jii in het vervolg maar alleen Een mispunt hen je. ie wordt heel anders zoo p-anw als ie op dat schip komt. Morgen ga ik dip mooie Pcenhoog knorven, dan heb ik zelf een schip en zal ie toonen of vrouwen zeilen of niet. Tna verdwijnt in de kajuit. 'Aftocht geblazen, denkt Wout. Hij kent zijn kleine, "nergieke vrouw, ze kan geen tpgensnraak hebben Intusschen neemt de wind af. Wout wendt hef roer en stuurt op een eilandie aan. dat glanst in den rooden gloed van de ondergaande zon. Tien dagen later. de vrede was al lang weer geteekend hiischt Tna vol vreugde de zeilen van haar „Chimia" met de kleine vroolijke bootsman Henk. En opgewekt went ze naar de Zeearend, die een eindje verder gereed ligt. klaar voor de start, ouwe Touw loa! klinkt de heldere stem van Wout. Langzaam varen de beide booten dooi de vaargeul, vieren de zeilen en loopen voor den wind. Er komt meer wind. Met een kleine voor sprong bereikt de Zeearend het open meer. Geeft niks, lacht Henk, die halen we wel weer in. Hij weet niet, dat Ina s er gernis niet is om die voorsprong, maar om een donker krullekopje. dat uit de kajuit van de Zeearend te voorschijn komt. Dat zwarte nest. dat de halve zeilciub het hoofd op hol brengt. Voor het eerst twijfelt zij ol ze wel goed gedaan heeft met een eigen jacht te koopen. Haal de fok op! roept ze naar den bootsjongen. we gaan dwars over het meer. Van minuut tot minuut wordt de wind sterker. Tna laat Henk de stormfok zetten, Steeds heftiger worden de windstoofen, steeds donkerder golft het water. De Chi mia komt schuin te liggen. Ina's hart, dat de zeilsport is toegedaan, klopt sneller van vreugde en verlangen naar den strijd met water en wind. De zwarte, coquette Rietje is vergeten. Ina verandert haar besluit, ze gaat over stag en schiet al gauw haar con current voorbij. De. wind zingt en huilt in de touwen, een golf slaat over het voordek, de loefzijde Schijnt door den wind hoog opge tild te worden. Ina gloeit van inspanning. Ze ziet dat de Zeearend wijkt naar den Zuidoever. Plotse ling haalt Wout het groote zeil neer, hef schip drijft alleen op de fok verder in de richting van een eilandje. Wij zeilen door! roept Tna boven het kabaal uit naar Henk. In wilde vaart jaagt de Ghirnia naar den Westoever. Als ze veilig aangekomen zijn, de natte zeilen geborgen hebben en alles klaar is, komen de gedachten, dansend als de golven in Tna's hersens. Vrouwen moeten niet zeilen? Ha, ha.! Maar waar om heeft hij dat zwarte nest Aan land zijn droge kleeren en warm drinken. Maar hoe warmer zij wordt des te meer brandt die gedachte Na een uur gaat Ina met Henk in de mo torboot over het nog steeds stormachtige meer naar het eilandje. Daar ligt de goede oude Zeearend voor anker. Wout springt op het dek en roept vroolijk: Ahoi! Ina, ahoi! Maar een ijzige blik van haar door boord hem. Ze komt aan boord van de Zee arend en wendt zich onmiddellijk tot het „zwarte nest". Wilt U zoo vriendelijk zijn met Henk terug te gaan in de motorboot. Ik zou graag met mijn man alleen willen zijn. Het komt er zoo beslist uit als een bevel. Even later is de boot met Henk en de spraaklooze zwarte tegenstandster uit het gezicht van de Zeearend verdwenen. Zeg me nu eerst eens of vrouwen zeilen kunnen, ontrouwe echtgenoot! Dan begint Wout te lachen, zoo hartelijk en uitgelaten, dat nu Ina voor het eerst stom is van ver bazing. Nee, lacht hij, nee, vrouwen moeten niet zeilen. Dat heeft me dat kleine ding vandaag weer aangetoond. Zoodra de storm begon, werd ze bleek, toen we schuin gin gen en een beetje schepten, gilde ze zoo, dat ik wel hier op aan moest sturen. Ik geloof dat ze anders dol geworden was van angst. En jou heb ik zien zeilen mijn Ineke hij legde innig zijn arm om haar heen, als een echte zeeman En nu zeg ie toch, dat vrouwen niet Ja, toch! Maar jij bent een uitzondering, Jij kunt zeilen! En uitzonderingen mogen er altijd zijn. Negen dagen later las men in bet blad van de zeilciub: „Wegens omstandigheden Regenboog met tuigage enz. goedkoop van de hand te doen." CALL ASTSOOG Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente is aan T. Blokland Jr. vergunning verleend tot het bouwen van een garage op zijn erf, bij de woning B 24 en aan G. van Delft tot het ver bouwen van de woning A no. 82. Opening Kooibosch. Het Kooibosch is weder voor het publiek opengesteld. De toegangskaarten zijn weer op hetzelfde adres verkrijgbaar. De prijzen zijn nu zoo gesteld dat iedereen van het mooie bosch zal kunnen genieten. ANNA PAULOWNA Bij de wedvlucht, die „Altijd Verder" van af Compiegne (afst. 410 K.M.) hield, werden de ,w duiven bij mooi weer om 7.30 gelost. De eerste duif is geconstateerd om 12 u. 47 sec. en vloog met een snelheid, van 1432 M. per minuut. De laatste prijswinnende vogel geconstateerd om 12 41 42 sec. vloof 1348 M. per minuut. Bij deze vlucht behaalden prijzen: N f qo mc™p W- Blaauboer 2, 5 en 6 met 38 p.; P. de Vries 3, 4 en 7 met 34.6 p. Br werd ook een wedvlucht gehouden vanal Pont St. Maxeus (afst. 427 K.MHier bij werden 55 duiven om 8 u. 20 gelost. De eerste duif, geconstateerd om 2 u. 15 m 40 sec., vloog 1484 m. p. min., de laatste prijswinnende vogel, geconstateerd om 2 u pe^minuuT" e<m snelheid van 131* m' Prijzen behaalden: G. de Boe 1, 2 3 4 Pn 10 met 6o 7 Punt; W. Blaauboer 5,' 17.7 p. Na onderzoek is door de politie een zekere LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: E. G. BIom-Kiers van Züne de^'Wnei r en echtg. van Hulst; j. d' wna f Van Barsingerhorn; j. v d Hoi E-: Kr Vertrokken: C W. Zuilhot en gez, naar Sassenheim; A. v. d. Berg en gez Haarlemmerliede en Spaarnwoudc; vaar man naar Winkel; mej. P. Vergouwe Dordrecht; mej. A. Oudshoorn naar npar Helder; mej. G. Tesselaar naar 7;;n D. Stapel naar Den Helder; L. Alke en echtg. naar Schagen; M. v'aii cn]',a('e Kaan naar Voorburg; mej. M. C w naar Den Helder. &eian BURGERLIJKE STAND Geboren: Dieuwertje Aatje, dochter ,T. F. Romar en G. Tiel; Comelis Emh!n tus Marinus, zoon van A. J. Bos en 4 Spreeuw; Helena Johanna, dochter var,' S' Deelstra en N. Molenaar; Dieuwertje t uie, dochter van K. Waiboer en A Hendricus Petrus, zoon van M. p. n,.m en A. M. Steenvoorden; Comelia .Tohnn!er dochter van W. M. Schouwenaar en J t u' bezoo; Arie, zoon van A. Raven en N. Blaau Ondertrouwd: C. Jonker en A. M Vla Th. C. Weyers en A. J. Pijnacker; M. Mnni' jewerf en A. G. Hellenberg. Getrouwd; H. A. van Kuijeren en H \r Kienreich; J. de Smit en A. v. Weelden- T Vos en P. A. Vergouwe; Th. C. Smakm.U en P. M. Verwer; J. C. van Gelder en V Kaan. Overleden: K. Harthoorn, oud 74 jfla P. H. Brouwer, oud 2 jaar. POLITIE Gevonden: Belastingplaatje, groene cein tuur; 8 onderdeelen van een wiedmachi' ne. Verloren: ceintuur van regenjas. POLITIE Bij gehouden controle op de rijwielbe- lasting kregen weer 12 personen een boni netje. ECHTELIJKE RUZIE Bij een ruzie, tusschen twee echtgeno ten, wonende in een woonwagen te Den Oever, welke ruzie in een vechtpartij over- ging, moest de Rijksveldwachter te pas komen om de vechtende geliefden te scheiden. De aanvoer van vette koeien was nu juist niet groot maar de handel was goed en er waren beste beesten aangevoerd. Hoogste noteering f 2.95 kreeg de heer J. Schoorl Rarsingerhorn en werd verkocht voor den handel. Beste kalfkoeien aangevoerd, hoog ste noteering f 280 handel goed. Geldekoei- en, handel stug duur; Pinkenhandel stug, duur; hoogste noteering f 135 het zijn an ders prijzen! De handel in nuchtere kalveren was veel beter bij de vorige week toen was het te warm. Nu handel goed. Oude slacht schapen 3040 gld. handel vlug. Jonge velte schapen dus geknipte 2030 gld. handel vlug., Dit zijn ook flinke prijzen. Opleving kan men toch merken. De handel in lam meren voor de weide goed. Voor de slacht- wordt nog niet gekocht. Bokken en geiten handel goed. De handel in vette varkens viel lang niet tegen, hogste noteering 28Vi ets. In biggen was de handel moeilijk. Schrammen niet aangevoerd. De paarden handel goed. De beste paarden zijn duur. Op de kippenmarkt was aardig wat aan gevoerd. De handel van kippen, konijnen en hanen was heel goed. Er kan hier ge rust meer angevoerd volgens een bekend koopman want alles volgens hem wordt dan ook alles voor een goeden prijs ver kocht. Er schijnt voor dezen handel veel j vraag. Wij komen weer zoo zoetjesaan in den maai en oogsttijd, vandaag was dat al te merken. SCHAGEN, (Eicrveiling), 3 Juni 1937. Aangevoerd 70.000 kipeieren. 56—58 kg. 2.50—2.60; 58—60 kg. 2.55—2.70; 60—62 kg. 2.65—2.75; 62—65 kg. 2.90—3.10 per 109. 3000 Eendeieren 2.052.10 HELDERSCHE EIERVEILING, 3 Juni. Aangevoerd: 27520 kipeieren; 5254 Kg- 2.40—2.60, 55—57 Kg. 2.50—2.80, 5860 KK- 2.60—2.90. 61—63 Kg. 2.70—3. 64—67 Kg. 3- 3.20, 670 eendeieren 22.30, per 100 stuks. HOORN, 3 Juni. 2 stapels kleine Fabriekskaas f 17.1* stapels kleine Boerenkaas f 18.50, 3 stapel Boeren Comm. Kaas f 20.—. Totaal 19 sta" pels, wegende 10177 Kg. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE. 4 Juni. 1000 Kg. kroten f 0.60, 6000 Kg. Deenschc witte kool f 7. BROEK OP LANGENDI.TK. 4 Juni. Aanvoer: 18300 Kg. aardappelen: Schotsen- muizen 9.20—10.50, drielingen 10.90— 1Z-J"> kleine 10.30—12.30, 510 st, bloemkool 1<W". 2e soort 7.10, 3e soort 4.40. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 3 Juni. Berlijn: HoE bloemkool 30—48, Holl. komkommers 16-- 34. p. 100 stuks, Holl. tomaten 4146 PeJr kg. Frankfort a. M.: Holl. bloemkool 3.<J-" 4.25, Holl. komkommers 25—38 per 100 st;> Holl. tomaten 50—70 per 50 Kg. Bonn: Bui- tenl. producten: bloemkool 30—50, kom kommers 30—50; per 100 stuks tomaten 40 per 50 Kg. Munchen: Holl. witte kon 435 8.00 per 50 Kg., Holl. komkommers per 100 stuks, Holl. tomalen 4.30—5-00 Per 5 Kg., Holl. worteltjes 5.50 per 10 bos- De commissienotcering voor Nederlandsen® boter is vastgesteld op f 0.73 per kg. 's Gravenhage, 3 Juni. Nederlandsche Zuivelcentrale, 6 Juni t.m. 12 Juni 1937-co sumptiemelk regeeringscontract, deelte 5.25 cent, eventueel verhoogd niet P mie of verminderd met kwaliteitsafdra Overmelk regeeringsminimumprijs 4.20 ce Afdracht bij levering in consumptie andere dan taxemelk 2.50 cent.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8